Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-02 / 231. szám

1995. október 2., hétfő' © r sport Fürdővárosi siker a rangadón A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Diósgyőr—Hódmezővásárhely 5—0, Salgótar­ján—Eger 0—0, Nyíregyháza—Kecskeméti SC-RSC 3—0, Ti- szakécske—Sényő 3—0, Gödöllő—Hajdúnánás 0—0, III. kér. TVE—Kecskeméti TE 3—2, Kábái Cukor—Hatvan 2—1, Ti- szavasvári—Kazincbarcika 2—1. Nyugati csoport: Nagykanizsa—Dunaújváros 0—1, Buda­fok—Matáv Sopron 0—1, Keszthely—Kaposvári)—1, Paks— Balatonfüred 1—0, Százhalombatta—BKV Előre 2—0, Mo­hács—Tatabánya 3—2, Soproni LC—Érd 1—0, Siófok— Veszprém 4—0. Labdarúgó NB III Gyulai FC—Szarvas 2—0 (O—O) Gyula, 400 néző. V.: Harsá- nyi. Gyula: Such —- Szilágyi, Bíró T. (Deák), Pápa, Tamási — Resetár, Steigerwald (Bu­rai), Kurucz, Gajdács — Gyu- ra (Fábián), Bíró. Edző: Szent- léleki Béla. Szarvas: Zana — Bencsik, Velky, Zahorecz K. (Rohony), Hóbei — Nagy, Demjén, Kontár (Zahorecz Gy.), Bencze — Sindel (Bari- da), Székely. Edző: Plástyik János. 60. perc: Burai baloldali szög­letrúgására a hosszú saroknál Kurucz ment be és bólintotta a labdát a kapuba, 1—0. 87. perc: Székelyt a játékve­zető reklamálásért kiállította. 89. perc: Tamási egy előre vágott labdára egyedül rajtolt és a kifutó Zana ellenére bizto­san lőtt a kapuba, 2—0. Az első 45 percben me­zőnyjáték folyt a pályán, mely némi vendégfölénnyel telt el. A második játékrészben a ha­zai csapat fokozni tudta az ira­mot, és két góljával bizonyí­totta a két csapat között a ta­bellán megmutatkozó különb­séget. Jó: Pápa, Kurucz, Bíró, ill. Demjén, Sindel. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Szarvas 1—0. Mezőberényi FC— Makói FC 0—1 (O—l) Mezőberény, 300 néző. V.: Beiger. Mezőberény: Stei­gerwald — Győri (Sajben), Kukely (Gurbai), Pecze, Len- kefi — Ottlakán, Hegedűs, Kelemen, Szász — Darócz, Lipták. Edző: Litauszki Pál. Makó: Himer — Ferencz, Sa- hin, Kis, Leindler (Kondacs) — Miklós, Márki, Bress (An- da) — Mező, Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári János. 31. perc: bedobáshoz jutot­tak a vendégek a hazai 16-osal egy magasságban. Kis az ötös­re Bress elé dobta a labdát, aki azt a kapu bal oldalába lőtte, 0—1. Végig a hazaiak irányítot­ták a játékot a vendégek térfe­lén folyt a küzdelem. A makói­ak ritkán, de annál veszélye­sebb kontrákkal próbálkoztak, a gól hazai védelem figyel­metlenségén múlott. A hely­zetek alapján a hazaiak győ­zelmet érdemelték volna. Jó: Pecze, Lenkefi, Kelemen, ill. Himer (a mezőny legjobbja), Bress, Sahin. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Makó 1—0. Tótkomlós! TC— Kalocsa 0—3 (0—3) Tótkomlós, 6.00 néző. V.: He­gyi. Tótkomlós: Bordás — Tóth-Abonyi, Dávid (Fülöp), Pásztor L. (Diószegi), Kálmán — Pásztor T., Bischoff, Papp, Bucholcz — Bakai (Mitykó), Elek. Edző: Matajsz Pál. Ka­locsa: Szép — Iván (Paletta), Aradi, Mácsai (Balaton), Unyi (Balogh) — Márton, Sári, Far­kas, Kiss — Fekete, Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. 26. perc: Kalocsai kontra­támadás után a jobb oldalon kiugró Márton a hálóba lőtt, 0—1. 34. perc: lesről elengedték Kisst, aki 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 0—2. 36. perc: Mácsai az elalyó hazai védelem mellett meg­szerezte a vendégcsapat har­madik gólját, 0—3. Az első félidőt a hazai csa­pat átaludta, a vendégcsapat 10 perc alatt lőtt három góljá­val eldöntötte a mérkőzést és megérdemelten vitték el a há­rom bajnoki pontot a kalocsai­ak. Jó: Papp, Elek, ill. Unyi, Aradi, Kiss. Ifjúságiak: Tótkomlós— Kalocsa 1—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi FC—Kunbaja 0—2 (0—0), Mindszent— Kisszállás 1—2 (0—0), Szen­tes—Kiskunfélegyháza 1—2 (1—1), Baja—Kiskundorozs- ma 1—2 (1—1),. Kiskörös— Szegedi VSE 2—1 (1—1). Hét­közben játszották: Kiskunfé­legyháza—Szegedi VSE 1—2 (1—1). Megyei I. osztály Gyomai FC— Szeghalom SC 3—0 (l-O) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Varga P. Gyomaendrőd: Föl- desi — Munkácsi (Kovács), Mázán, Vatai, Tímár, Somogyi, Udvari, Igricz (Fauerwerker), Holló, Gubucz, Hunya (Varjú). Edző: Durucskó Péter. Szegha­lom: Szobek — Macskin, Sza­bó L., Zsombok, Macsári (Sáfi- án), Szabó S., Baranya, Schultz, Vámos (Barna), Kozák, Laka­tos. Edző: Búza Barna. A fiatal gyomai csapat egy perc esélyt nem adott a vendégegyüttesnek. Szemre tetszetősen, igazi kö­zönségszórakoztató játékot játszva, biztosan nyerte a mér­kőzést. A nagyobb gólarányú győzelmet Szobek kapus bra­vúrjai és a hazai játékosok ü- gyetlenkedései hiúsították meg. A jövőre nézve bíztató — ami eddig nem volt jellemző a hazai csapatra — igen látványosan és jól játszik hazai pályán. G.: Hol­ló, Somogyi (11-esből), Ko­vács. Jó: Vatai, Gubucz, Udva­ri, Somogyi Kovács, ill. Szobek, Kozák, Szabó L. (V. I.) Battonyai TK— Nagyszénás! SK 2—0 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Varga F. Battonya: Kunos — Feke­te, Molnár, Ármán, Papp (Put- noki), Hideg (Ménesi), Árgye- lán, Turbucz, Zsóri (Mákos A.), Mákos Á., Magyar (Da- róczi) Edző: Juhász Zoltán. Nagyszénás: Ölei — Trabak, Zábrák, Brachna, Nagy A. (Verbőczi), Hankó, Szpisják (Bíró S.), Godár, Árgyelán, Horváth, Hegedűs. Edző: Kvasznovszki József. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat biztosan győzte le a lelkes, de a kapura teljesen veszélytelen vendégcsapatot. G. : Turbucz a 42. és a 76. (11- esből) percben. Jó: Árgyelán, Turbucz, Putnoki, ill. Ölei, Zábrák. (Lukács István) Békéscsabai MÁV— Mezőkovácsházi TE 3—0 (l—O) Békéscsaba, 50 néző. V.: Zsurka. MÁV: Tüskés — Ze- lenyánszki, Tóth M., Galo- vicz, Prekop, Lipták V., Lip­ták A., Marik, Hürkecz, Deák (Gáli), Iványi (Tóth A.). Edző: Braun Attila. Mezőkovácshá- za: Bíró — Mikite (Ancsinj, Ágoston, Mikula, Babcsán, Szekeres, Varga, Zámbori (Gyapjas), Marócsik, Matkó- csik,-Szabó. Edző: Sári Fe­renc. A MÁV őszi első hazai győzelmének megszerzése re­ményében lépett pályára a Corvo Bianco által ajándéko­zott labdával. Fölényüket gól­lá értékesítették a félidő ele­jén, míg a vendégek egy kapu­fát lőttek. A második félidő­ben mindkét csapat inkább a támadással törődött, s ezekből a hazaiak újabb gólokat lőttek. Közepes színvonalú találko­zón, kitűnő játékvezetés mel­lett megérdemelt hazai siker született. G.: Marik a 16, a 76. és a 87. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Ágoston. (G. Gy.) Medgyesegyháza— Békési FC 3—0 (2—0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Dajka. Medgyesegyháza: Komik — Kuzma, Kiss, Ju­hász, Holecz, Kovács, Zsur- zsucz Zs., Szabó (Oláh), Mo­csári, Vágási (László), Te­mesvári. Edző: Bíró Géza. Bé­kés: Molnár — Jánosi, Nagy L, Lipták, Kondacs, Pálfi, Varga (Faragó), Nagy II., Hor­váth, Fehér, Méhes. Edző: Zsí­ros György. A hazaiak végig irányították a játékot, és sok kidolgozott helyzetükből csak három gólt szereztek. Kiállít­va: Méhes (a nézők közé rúgta a labdát) az 55. percben. G.: Temesvári a 11., Mocsári a 16., Holecz a 80. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kon­dacs. (Németh István) Csabacsűd—Jamina- Patrick SE 3—2 (1-2) Csabacsűd, 350 néző. V.: Bú­zás. Csabacsűd: Adamik — Valencsik, Brlázs, Csicsely, Gombár, Varga J., Pillár, Var­ga T., Urbancsok, Jelen (Kon­dacs), Lénárt (Gulyás). Edző: Petykó Márton. Janiina: Stumpf — Tóth A. (Belicza), Nagy, Kovács, Schneider, Pusztai, Tóth M., Bócsik, Szarvas, Bagyinka, Mihály. Edző: Turcsek Zoltán. Az első félidőben a vendégek játszot­tak fölényben, a fordulás után azonban a lelkesen játszó ha­zai csapat átvette az irányítást és sikerült legyőznie az eddig veretlen Jaminát. Magasszin­tű játékvezetés. Kiállítva: Kovács B. (két sárga lap után) a 85. percben. G.: Urbancsok all., Csicsely a 70., Gulyás a 88., ill. Nagy a 3., Bócsik a 33. percben. Jó: mindkét csapat játékosai dicséretet érdemel­nek játékukért. (Sz. M.) Mezőhegyes! SE— Gyomaendrőd! Barát­ság 0—1 (0—0) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Klembucz. Mezőhegyes: Szil­va — Kolozsi, Göbe (Halász), Lovász, Trungel, Farkas, Var­ga, Engelhardt, Kindel, Berki, Antal (Zsóri). Edző: Kozák István. Gyomaendrőd: Ha­lász — Csikós, Karácsony, Dinya, Bélteki, Tóth (Nagy F.), Kocsis, Illyés (Bukva), Ja­nis, Örovecz, Farkas. Edző: Bélteki János. A vendégcsa­pat gépjármű-meghibásodás miatt egyórás késéssel érke­zett, így sötétedés előtt si­került lejátszani mindkét mér­kőzést. A végig támadó hazai csapat helyzeteit sorra elron­totta, a vendégek egy jól elta­lált lövéssel elvitték a három pcrttx Kiállítva: Kindel (utolsó emberként szabályta­lankodott) a 80. percben. G.: Janis a 78. percben. Jó: Lo­vász, Engelhardt, Kolozsi, ill. Halász, Karácsony, Dinya, Bélteki. (Perlaki János) Orosházi MTK— Kamut SK 1—1 (0—1) Orosháza, 100 néző. V.: Bíró. Orosháza: Tóth I. — Sebők (Berecz), Füredi, Tóth G., Za­lai, Erzsiák, Papp, Varga, De­ák / (Szenteszki), Székely (Frankó), Gigacz. Edző: Nagy István. Kamut: Gazsó — Gé- zárth, Kreisz, Tárnok, Gyeb- nár, Botyánszki, Antmann, Rácz (Gondár), Gajdács, Ba­logh, Komáromi. Edző: Bora Imre. Gyásszünetet tartottak a közelmúltban elhunyt Túri Jó­zsef volt labdarúgó és a na­pokban elhunyt Földesi Gyula sportvezető elmlékére. Ala­csony színvonalú mérkőzésen az ezúttal is halvány teljesít­ményt nyújtó, 11-est hibázó OMTK kiszenvedett egy pon­tot a végig lelkesen küzdő vendégek ellen. Kiállítva: Balogh (beszédért) a 78. perc­ben. G.: Botyánszki a 40., Füredi a 88. percben. Jó: Füre­di, Papp, ill. Tárnok, Bo­tyánszki. (Selmeczi László) Elek SK—Doboz 0—1 (O-O) Elek, 300 néző. V.: Szjanojev. Elek: Veress — Sarkadi, Ju­hász (Trepák), Povázsai, Si­pos, Ferenczi, Tapasztó, Czic- zeri, Számfira (Szűcs), Papp (Boros, Boldizsár), Bálint. Edző: Szilágyi János. Doboz: Rakonczás — Bánszki, Bene­dek, Nagy, Bottó, Kiszely, Békési, Lukucz, Provosinsz- ki, Skumát (Krátki), Orodán. Szakosztályvezető: Tobai Já­nos. A határtalan lelkesedés­sel játszó vendégcsapat győ­zelme teljesen megérdemelt az enerváltan és minden el­gondolás nélkül játszó hazai csapat ellen. A mérkőzés kró­nikájához tartozik még, hogy Boross a 32. percben súlyosan megsérült. G.: Kiszely a 84. percben. Jó: az egész vendég­csapat dicséretet érdemel a teljesítményükért, ill. a helyi csapat közül senki nem ját­szott jól. (H. M.) IFJÚSÁGIAK: Gyomai FC—Szeghalom 9—0, Batto­nya—Nagyszénás 0—2, Békés­csabai MÁV—Mezőkovácshá- za 2—1, Medgyesegyháza— Békési FC 1—2, Csabacsűd— Jamina-Patrick SE 1—5, Mező­hegyes—Gyomaendrődi Barát­ság 3—1, Orosházi MTK— Kamut 8—0, Elek—Doboz 1—1. Elhunyt Földesi Gyula A napokban 93 éves korában elhunyt az egyik legrégebbi orosházi sportvezető, Földesi Gyula. Több évtizeden keresz­tül lelkes és hozzáértő sportvezetőként tevékenykedett az Orosházi MTK, majd később a Kinizsi labdarúgócsapatá­nál. Következik Az Alföld csoport állása Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 9. A megyei bajnokság állása fordulójában következik. Október 7., l.Kiskundorozsma 8 7 1­20— 6 22 szombat, 14.00 óra: Szarvas— 1. Jamina Patrick SE 8 6 1 i 17— 5 19 2. Kalocsa 8 5 1 2 27—10 16 Kiskó'rös, Kiskunfélegyháza—Mind­2. Battonyai TK 8 5 1 2 13—10 16 3. Makói FC 7 5 1 1 15— 4 16 szent. Október 8., vasárnap, 14.00 3. Gyomaendrődi Barátság 8 4 3 1 13— 5 15 4.Tótkomlósi TC 8 5 I 2 10— 9 16 óra: Kissszáliás—Szeged FC, Kun­4.Medgyesegyházi TE 8 4 3 1 8— 3 15 5.Gyulai FC 8 4 2 2 9— 7 14 Mezó"berénvi FC, Makó—Gvulai FC, 5. Csabacsűd 8 4 2 2 14—11 14 6. Bajai FC 8 4 1 3 14—11 13 Szegedi VSE—Baja, Kiskundorozs­6. Gyomai FC 8 3 4 1 14— 7 13 7. Kiskunfélegyháza 8 3 3 2 13— 9 12 ma—SzentesFC. 7. Békéscsabai MÁV 8 4­4 12—10 12 8. Szegedi VSE 8 4­4 12— 9 12 A megyei I. osztályú labdarúgó­8. Szeghalom SC 8 4­4 12—18 12 9. Szeged FC 8 3 2 3 15—14 11 bajnokság 9. fordulójában követke­9. Mezőhegyesi SE 8 3 1 4 8— 6 10 10. Kisszállás 8 3 1 4 11—11 10 zik. Október 7., szombat, 14.00 óra: 10. Békési FC 8 3 1 4 15—15 10 11. Kiskőrös 12. Szentes 8 8 2 2 2 2 4 4 7—10 9—14 8 8 Doboz—Csabacsűd, Jamina-Patrick SE—Battonya, Gyomaenrődi Barát­ság—Medgvesegyházi TE, Szeglia­11. Kamut SK 12. Elek SK 8 8 2 2 3 2 3 4 7—13 6— 9 9 8 13. Kunbaja 8 2 1 5 11—18 7 lom SC—Orosházi MTK, Mezőko­13.Nagyszénási SK 8 2 1 5 9—12 7 14. Mezőberényi FC 8 2­6 6—15 6 vácsházi TE—Elek SK. Október 8., 14. Doboz 8 2 1 5 11—17 7 15. Mindszent 7 1 1 5 7—17 4 vasárnap 14.00. Nagyszénási SK— 15.Mezőkovácsházi TE 8 2 1 5 8—16 7 16. Szarvas 8 1 1 6 5—16 4 Mezóliegyesi SE, Kamut—Békéscsa­bai MÁV, Békési FC—Gyomai FC. 16.Orosházi MTK 8 1 2 5 5—15 5 Bökfi János aranyérmes Tatabánya adott otthont a hét végén a felnőtt országos női és férfi súlyemelő-bajnok­ságnak. A viadalon vasárnap két békéscsabai versenyző lépett dobogóra. A 99 kg- osok között a junior korú Püski István 317,5 kg-os tel­jesítménnyel bronzérmes lett. A 108 kg-osok között az örökifjú Bökfi János igazolta klasszisát és 345 kg-os ered­ménnyel aranyérmet nyert. Eredmények. Férfiak 99 kg: 1. Dudás István (Tatabá­nyai SC) 355 kg (170 - új országos csúcs, 185), 2. Li­geti (Haladás VSE) 330 (155, 175), 3. Püski István (Békéscsabai Előre SC) 317,5 (140, 177,5). 108 kg: 1. Bökfi János (Békéscsabai Előre SC) 345 kg (157,5, 187,5); 2. Sebestyén (MTK) 340(162,5, 177,5), 3. Kele­men (Tatabányai SC) 330 (150,180). Bogár 11. lett A 810 induló közül 2:13,57 órás rendkívül jó ered­ménnyel a 33 éves belga Marmix Goegebeur nyerte a vasárnap megrendezett 65. Kassai Békemarathont. Összesen 566 versenyzőnek sikerült teljesítenie a 42 ezer 195 métert. A békéscsabai Bogár János a 11. lett. Megalakult az aerobik szövetség Békéscsabán pénteken 27 megyei klub, fittnesszalon és magánszemély részvételé­vel megalakult Békés me­gyei Aerobik Szövetség. Az új szervezet létrehozásában Marik Lászlóné, a Békés me­gyei Testnevelési és Sporthi­vatal főtanácsosa nagy sze­repet vállalt, aki a jövőben szaktanácsadóként segíti az új szövetség munkáját. A résztvevők elnöknek Lázár Pált, az Orosmalom Kft. ügyvezetőjét választották, az alelnökrf/-. Tóth Miklósáé, a főtitkár dr. Mészárosáé Szabó Róza, a titkár Molnár Erzsébet lett. Az alakulóülésen dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgató harmincöt Békés megyei testnevelőnek adta át a tanfo­lyam sikeres elvégzése után megszerzett aerobik oktatói oklevelet. Tenyészverseny Kiskunhalason rendezték meg az 1995. évi országos tenyész'versenyt. Békés me­gyét a következő lovasok képviselték: Szász Attila, Sás Menyhért, Krucsó Sza­bolcs és Szabó Ildikó Mezőhegyesről, Novák András Orosházáról és Zsidó Csaba Békéscsabáról. A 6,7 és 8 éves lovak kategóriájá­ban folyt a verseny három napon át. Az elődöntőn és a középdöntőn sikeresen túl­jutva a döntőben szép me­gyei eredmények születtek. Szász Attila (Hermina) az első, Novák András (Vihar) a 4., Sás Menyhért (Hűvös) a 6. helyen végzett a hatéves hátasok között a 64 induló­ból. Zsidó Csaba is bevere- kedte magát a döntőbe a 8 évesek kategóriájában. A te­nyészetek első helyezését a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt. nyerte el.