Békés Megyei Hírlap, 1994. május (49. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-02 / 102. szám

1994. május 2., hétfő © sä ifíÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Negyven percig csípett a csabai Győri Keksz ETOKC—Békéscsabai NKC 27-18 (11—11) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Győr, 700 néző. V.: Hornyik, Vaskó. Győr: Hoffmann — Hlavata 1, RÁDINNE, Nagy A. 5, MÁTÉFI10 (5), LACZÓ 7, Trulik 4. Cs.: Zseli (kapus), Fábián. Edző: Horváth Lajos. Békéscsaba: Kovácsné — Rúzs-Molnár 1, MEZŐSÉGI 11 (6), Bohus 2, Lisztóczki, BOL- LA 4, Kovács J. Cs.: Hodroga (kapus), Viczián. Edző: Tobak Lászlóné. Kiállítások: 2, ill. 2 perc.. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/6. fT | A hazaiak kispadján jl1 j mindössze két játékos \ ült, mivel a győri fia­talok a diákolimpia döidőjén Békéscsabán bizo­nyították tehetségüket és nyer­tek aranyérmet. A vendégek­nél a sérült Salamon, Petri és Hocrajter hiányzott a csapat­ból. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de aztán Mezőségi ve­zérletével fordított a csabai gár­da. Bohusék gyors indításokból máskor türelmes, taktikus játék után lőtték góljaikat úgy, hogy az ETO-soknak kellett küzde­niük az egyenlítésért. Ebben az időszakban a győriek gyenge támadójátékukkal okoztak csa­lódást szurkolóiknak. A félidő második felében Bolla „kö­szönt be” két szép átlövés góllal, így a 20. percben 8—6-ra vezet­tek a vendégek. Ezt követően Mezőségi hetedik találta után külön őrzőt kapott a balkezes átlövő, és a győrieknek a félidő végéig sikerült az egyenlítés. Fordulás után is sokat hi­báztak a hazaiak. A 33. percben a mezőny legjobbja Mezőségi ismét bombagólt lőtt, ám ahogy telt az idő, a csabaiak védekezé­se egyre szellősebbé vált, amit Laczó és Nagy A. jól használtak ki. A 42. percig tartotta magát a lila-fehér együttes, ekkor éppen Nyíregyházi KC—Csaba Előre KC 30—20 (16-10) NB I -es férfi kézilabda-mérkőzés, Nyíregyháza, 1200 néző. V.: Ladiszlai, Tavamay. Nyíregyháza: Szabó—SZERGYUK 11, TÓTH 4, Medve 2, Kun 1, PROLICS 8 (3), Tóvizi 2. Cs.: Boczák (kapus), Jankovics 1, Varga, Déváid, Móré. Edző: Szőke István. Békéscsaba: Szikora — Arató, Pribék 1(1), Vörös 4 (lj, Dvurecsenszkij, Mohácsi 2, DÖGÉ 5 (1). Cs.: BALOGH 4, Fekete 3, Szepes 1 (1), Pocsai. Edző: Ruck László. Kiállítások: 0, ill. 0 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4. fT i Nagy lendülettel kezd­ik" ] tek a hazaiak, a szép- ^ számú szurkolótábor bíztatása mellett és az első félidő közepére (18. perc 9—5) már jelentős előnyre tet­tek szert Ezt követően kicsit könnyedére vették a figurát a szabolcsiak, és ezt jól használ­ták ki a békéscsabaiak, nem sza­kadtak le túlságosan a vendé­gek. A félidő hajrájában főként a támadásoknál sokat hibáztak Mohácsiék, gyakran „dado­gott” a labda a csabaiak kezé­ben, így hatgólos nyíregyházi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Szünet után jól kezdtek a lila­fehérek, fokozatosan megközelí­tették ellenfelüket. Ebben az idő­szakban a fiatal Vörös és Dögé járt élen a gólgyártásban. A 48. percben 19—17-et mutatott az eredményjelző-tábla, ekkor azonban megtorpantak a vendé­gek, és tízperces rövidzárlat kö­vetkezett, amit jól használtak ki a szabolcsiak, zsinórban 9 gólt sze­reztek a sziporkázóan játszó Meghalt Ayrton Senna és Roland Ratzenberger A szombati tragikus baleset után, amikor az osztrák Roland Ratzenberger egy ütközés után életét vesztette, vasárnap az imolai verseny 7. körében újabb nagy baleset mi­att kellett félbeszakítani a Forma-l-es ver­senyt Egy balos kanyarban a háromszoros világbajnok brazil Ayrton Senna (Willi­ams-Renault) fékezés nélkül, több mint 250 km-es óránkénti sebességgel kicsúszott a pályáról. Az óriási, a versenyautót szétron­csoló ütközés következtében Senna maga­tehetetlenül ült az autójában, míg hosszú percek után a segítségére siető mentők ki­szabadították. A rendkívül súlyosnak tűnő sérülése miatt Sennát helikopterrel azon­nal kórházba szállították. A hírügynöksé­gek vasárnap 18 órakor jelentették, hogy beállt az agyhalál a kitűnő versenyzőnél. A korábban kiadott orvosi közlemény után alig negyven perccel, azt jelentették a hírügynökségek, hogy 18.40 órakor beállt a halál a világbajnok brazil pilótánál. Bajnok és ősztől NB I-es a Békéscsabai FDSE Kalocsa—Békéscsabai Főiskola DSE 0:3 (-4, -9, -12) NB n-es női röplabdamérkőzés, Kalocsa, 100 néző. V.: Papp, Csikós. Békés­csaba: SOMOGYVÁRI, MEZŐ, KAZÁR, KOLAROVSZKI, BAJKÓ J„ BAJKÓ E. Csere: GUJ, Nagy, Széplaki, Buzássy, Kocsis, Vágvölgyi. Edző: Kormos Mihály. • A békéscsabai lányok a végső győzelemre is esélyes salgótarjániak elleni kiütéses győze­lem után magabiztosan készül­tek a Kalocsa elleni rangadóra. A főiskolások egy nappal ko­rábban megérkeztek a paprika fővárosába, akiket hazai kör­nyezetben 3:0-ra legyőztek a rá­játszás első körében. A vendé­gek cserepadjára ismét leülhe­tett Buzássy Emilia, aki sérülés miatt hagyott ki két hónapot. A mérkőzésre egy külön szurkolói busz is érkezett, amely a mérkő­zés befejeztével folytatta útját az UTE elleni focimérkőzésre. Óriási lelkesedéssel ugrott egymásnak a két csapat, 2:2-ig fej-fej mellett haladtak, ekkor azonban a viharsarkiak 10:3-ra megléptek. A hazaiak Faragóné révén két pontot szereztek, amit később a helytelen felállás miatt a játékvezetők érvénytelenítet­tek. Ez annyira megzavarta a kalocsaiakat, hogy szinte ellen­állás nélkül adták meg magukat ebben a játékban, az egyre job­ban játszó főiskolások ellen. A folytatásban is a békéscsabaiak ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést, 3:1-ig vezettek, de ek­kor megtorpantak. 8:5-re fordí­tottak a hazaiak. A csabai időké­rés után ismét beindult a gépe­zet, megállíthatatlanul szerez­ték a pontokat, és nyerték a má­sodik játékot is. Az utolsó szett­re is maradtak izgalmak, 8:7-ig egyik csapat sem tudott meg­lépni két pontnál többre, felvált­va esetek a pontok. 12:8-nálmár a csabaiak voltak a jobbak. A kalocsaiak edzője időkérések­kel, négyszeri cserével megpró­bálta megtömi a vendégek lendületét, de csak egy pontra sikerült megközelíteni a főisko­lásokat, akik ismét lendületbe jöttek, és Somogyvári ütésével sikerült pontot tenni a mérkőzés végére. A mérkőzés végén a gyors számolgatások után derült ki, hogy a békéscsabai röplab­dasport eddigi legnagyobb si­kerét érte el azzal, hogy beju­tottak az NB I-be, tehát már matematikailag sem érheti utol senki a bajnokcspatot, annak ellenére, hogy két hét múlva az eddigi legnagyobb rivális, a Salgótarján otthoná­ba látogatnak a viharsarkiak a zárófordulóban. Azaz, otta­ni esetleges vereségük esetén is a főiskolás lányok kerülnek a legmagasabb osztályba. A csabaiak közül mindenki jól játszott, de említést érdemel Somogyvári Bea átlagon felüli teljesítménye, aki a legki­egyensúlyozottabbanjátszott, és a legkritikusabb pillana­tokban hozta a pontokat. Hét végén ismét izgalmas mérkőzések várhatóak a főisko­la csarnokában, mivel itt rende­zik meg az országos főiskolai, egyetemi röplabdabajnokság döntőjét, ahol a négyes döntő­ben az immár NB I-es hazaiak is érdekeltek lesznek. Patrascu: „Ezt a sikert nagyon vártuk” Szarvasi Vasas—Gödöllői LC 3—1 (1—0) emberhátrányban háromgólos előnyt szerzett az ETO, 17—14. Sőt Kovácsnét két percre leküldték a játékvezetők, amit a feljavult Mátéfi ki is használt, előbb átlövésből, majd büntető­ből volt eredményes. Az 50. percben Viczián saját kapusá­val ütközött és sérült bokával hagyta el a küzdőteret. (Az első orvosi vélemény szerint szaka­dást szenvedett.) A hajrában már csak egy csapat volt a pá­lyán, a házigazdák sorra lőtték góljaikat a tartalékos vendégek ellen. A békéscsabaiak 40 percig egyenrangú ellenfelei voltak a dobogós hely közelében ta­nyázó győrieknek, de aztán erőnlétileg elfáradtak, és egy­re többet hibáztak, így a haza­iak győzelme teljesen megér­demelt Forgács László NB II -es labdarúgó-mérkó'zés, Szarvas, 100 nézó'. V.: Ring (Győr, Koch). Szarvas: Hanyecz 9 — Hirmler 7 — Pisont A. 7, Sárosi 7, Szlopóczky 6, Gebri 6 — Janis 6, Takó 6, Ilici 7 — Major 6, Rácz 7. Edző: loan Patrascu. Gödöllő: Elbert 5 — Somogyi 5, Balogh 6, Hutter 4, Ivanovics 5 — Simon 5, Török 6, Apró 5, Szász 4—Szamosi 5, Kraszovkij 5. Edző: Ambrózy István. Csere: Szlopóczki helyett Brakszatórisz (7) a 46., Hutter h. Dvorszki (-) a 71, Janis h. Pisont R. (-) a 91. percben. Gólszerző: Ilici a 18, Kraszovszkij az 51, Major (11-esből) az 59, Rácz a 79. percben. Sárga lap: Ilici 26, Gerbi 42, Szamosi 45, Takó 83. percben. Szögletarány: 6:9 (2:3) a Gödöllő javára. Szergyuk vezérletével. Ezzel alaposan bebiztosították győ­zelmüket a házigazdák. A mér­kőzés külön érdekessége, hogy senki sem kapott kétperces bün­tetést, és a sárga is csak ötször villant a játékvezetők kezében. A várakozásnak megfelelő­en a jobb játékerőt képviselő nyírségiek magabiztos győ­zelmet arattak a helyenként igazi tudásukat megvillantó, de már kiesett békéscsabaiak ellen. Mán László Új kígyós-Akvaline KSE— Mizse KC 23—24 (14—10) NB I B-s férfi kézilabda-mér­kőzés, Újkígyós. A találkozó­ról részletes tudósítást nem kaptunk. Mintegy negyedórán yB. keresztül jobbára a két to 16-os között folyt a já­ték. A kapusoknak úgyszólván semmi védenivaló- juk nem akadt. A18. percben aztán Uici 30 méteres sistergős, nagy lövése egy gödöllői védőt is érintve a jobb felső sarokban kötött ki, 1—0. Keményebb, sőt olykor dur­vább lett a játék, amit a játékve­zető három sárga lappal próbált megfékezni. A 31. percben Ma­jor a bal kapufa mellől estében fölé lőtt. A 33. percben Rácz 20 méteres szabarúgása alig kerül­te el Elbert kapuját. A 38. perc­ben Ilici 18 méterről elhamar­kodottan kapu fölé bombázott. Fordulás után a Szarvas nö­velhette volna előnyét, amikor Balogh buktatta Ráczot, de a jogos 11-est Ring nem adta meg. A 49. percben Ilici próbál­kozott kapura lövéssel, de az irányzókkal baj volt. Az 50. percben Simon átadása után Kraszovszkij lőtt, de Hanyecz szögletre mentett. Egy perc múlva egyenlített a Gödöllő. Simon beadását Balogh a kapufára fejelte, a kipattanót Kraszovszkij vág- ra a hálóba, 1—1. Az 59. percben ismét veze­tést szerzett a Vasas, amikor Somogyi buktatta Ráczot a 16-oson belül. A játékvezető most már 11-est adott, ame­lyet Major értékesített, 2—1. A 62. percben az előretörő Sárosi nagy lövését Elbert szög­letre tenyerelte. A 69. percben Kraszovszkij ugrott ki, de Ha­nyecz merész lábra vetődéssel védett. A 79. percben Janis futott el a jobb oldalon, beadását Rácz kapásból a bal felső sarokba' rúgta, 3—1. Gödöllői rohamok következ­tek, a 81. percben Ivanovics tiszta helyzetben lőtt, de Ha­nyecz bravúrral a mezőnybe ök­lözte a labdát. A 82. percben Simon állt Hanyeczal szemben, de a kapuvédő ekkor is nagyot védett. Kezdés után kitűnt, hogy a Gödöllő döntetlenre játszik, de a szarvasiak első gólja meg­törte addigi nyugalmukat A Következik Az NB Il-es labdarúgó-bajnok­ság 25. fordulójában következik. Május 7., szombat: Nyíregyhá­za—Rákosmenti EAC, 17.00 óra, Szeged—Balmazújváros, 18.30, Tiszakécske—Eger, 19.00. Május 8., vasárnap: Ti- szavasvári—Diósgyőr, Hat­van—Kiskőrös, Kazincbarci­ka—Kaba, Gödöllő—Hajdúná­nás, III. kér. TVE—Szarvasi Va­sas (valamennyi 17.00). A Keleti csoport állása 1. Kiskőrös 24 11 10 3 35—25 32 2. Diósgyőri FC 24 12 6 6 36—25 30 3. Hatvan 24 12 6 6 32—26 30 4. Szarvasi Vasas 24 10 9 5 25—25 29 5. Hajdúnánási Bocskai 24 10 7 7 32—25 27 6. III. kér. TVE 24 10 7 7 32—26 27 7. Kábái Egyetértés 24 10 7 7 28—26 27 8. Tisza vasvári 24 9 8 7 35—28 26 9. Tiszakécske 24 10 6 8 32—29 26 lO.Nyíregyházi FC 24 9 6 9 27—21 24 11. Balmazúj város 24 8 7 9 30—34 23 12. Gödöllő 24 6 6 12 27—35 18 13. Kazincbarcika 24 4 9 11 25—35 17 14. Eger FC 24 5 7 12 28—39 17 15. Szeged FC 24 4 8 12 16—34 16 16. Rákosmenti EAC 24 4 7 13 27—44 15 presztízsmérkőzésen kemény adok-kapok játék folyt, és a játékosok többször is ápolásra szorultak. A Szarvas gólratö- rőbb játékával megérdemelt vezetést szerzett az első félidő­ben. Fordulás után a soroza­tos támadások ellenére egy szerencsés góllal egyenlített a Gödöllő. Major 11-esból szer­zett gólja után kinyílt a vendé­gek védelme és Rácz látvá­nyos ívelése biztosította be a Szarvasi Vasas győzelmét Ehhez azonban az utolsó per­cekben Hanyecz bravúrjaira is szükség volt Nyilatkozatok. loan Pat­rascu: — Annak ellenére, hogy játékunk nem volt kiemelkedő, fontos győzelmet sikerült sze­rezni egy olyan időszakban, amikor ezt a sikert nagyon vár­tuk. Ambrózy István: — Mi játszottunk és Szarvas rúgta a gólokat. Egy-egynél Rácz műe­sését a játékvezető „megette”, ezzel a mélybe taszított minket. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Diósgyőr—Szeged 0—1 (0—0) Kiskőrös—Tiszakécske 2—2 (0—0) Eger—Ti szavas vári 1—3 (0—1) Balmazújváros—REAC 4—3 (3—1) Kaba—Hatvan 0—2 (0—1) III. kér. TVE—Nyíregyháza 0—1 (0-1) Hajdúnánás—Kazincbarcika 2—0 (1-0) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Szekszárd—Pénzügyőr 0—1 (0—1) ESMTK—Beremend 2—0 (0—0) Mohács—PaksO—1 (0—0) Nagykanizsa—Százhalombatta 1—0 (0-0) Veszprém—Keszthely 0—3 (0—2) Dunaújváros—Zalaegerszeg 0—0 Dorog—BKV Előre 1—0 (1—0) Budafok—Baja 3—2(1—1) Régóta vártak a Körös-parti szurkolók a szarvasiak hazai győzelmére, amely szombaton „bejött”, 3—1-re nyertek a Gödöllő ellen a sötét mezes Hirmlerék fotó: fazekas ferenc POLITIKAI HIRDETÉS Babák Mihály r 47 éves, kommunális ágazatvezető, a Fidesz országgyűlési képviselőjelöltje Békés megye 5. számú választókerületében (Szarvason és környékén) HORNOK JULIANNA 44 éves mezőgazdasági vállalkozó, a FIDESZ országgyűlési képviselőjelöltje Békés megye 6. számú választókerületében (Orosházán és környékén). m