Békés Megyei Hírlap, 1994. május (49. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-02 / 102. szám

1994. május 2., hétfő kRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­5^ 0 Kovácsházi siker a rangadón Huszonharmadik forduló — 23 gól Az NB III Alföld csoportjában hazai pályán szép számú szurkoló előtt értékes pontot szerzett a Gyomaendrőd az élcsoportban álló Kecskeméti SC ellen. Az Orosházi MTK nagy küzdelemben, gólnélküli találkozón szerzett egy pontot a Szegedi Dózsa otthonában. A Colors SE Békés hazai kör­nyezetben döntetlent ért el a jó erőkből álló Kalocsa ellen. A nagy érdeklődéssel várt rangadót Mezőkovácsházán játszot­ták. A lelkes házigazdák nagy küzdelemben megérdemelten tartották otthon a két pontot a gyulaiak ellen. Úgy tűnik feltámadtak a kiesés ellen küzdő csapatok, a Cegléd Kiskun­félegyházáról, a Szőreg Törökszentmiklósról vitte el a két pontot. A listavezető Hódmezővásárhely hazai pályán 3—lí­ra nyert a dobogóra pályázó Makó ellen és 12 pontra növelte előnyét a KSC-vel szemben. NB III Alföld cs. Gyomaendródi FC— Kecskeméti SC 1-1 (0-0) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Bá- nóczky. Gyomaendrőd: Szakács — Keszeg, Plástyik, Gonda, Balázs — Udvari (Tímár), Somogyi, Tatár, Mol­nár T. — Tóth (Pataki), Durucskó. Já­tékos-edző: Plástyik János. Kecske­méti SC: Molnár— Mag, Bama Zs., Kurucz, Juhász — Torbavecz, Gazdag, Máté, Truczka — Szabó (Puttón), Kátai. Edző: Bende József. 73. perc: A hazai kaputól 20 méterre szabadrúgásához jutottak a vendégek. A játékvezető a sorfalat 12 méterre állította, így Barna Zs. könnyedén lőtt a balfelső sarokba, 0—1. 75. perc: Jobbról 35 méteres sza­badrúgást végzett el Molnár T. A belőtt labda átszállt a kapuson és a jókor érkező, Tóth az ötösről a hálóba fejelt, 1—1. A fiatalabb, képzettebb játékosok­ból álló vendégek ellen, a fegyelme­zetten, nagy lelkesedéssel játszó haza­iak megérdemelten szereztek egy pon­tot. Veres partjelző ténykedése kriti­kán aluli volt. Nevetséges és furcsa dolog, hogy a Szegedi Dózsánál tény­kedő Veres jön a kiesés elleni harcban a vetélytárshoz partjelezni. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendródi FC— Kecskeméti SC 4—1. Szegedi Dózsa— Orosházi MTK 0—0 Szeged, 200 néző. V.: Kiss. Szegedi Dózsa: Csehó — Magyar, Bóka, Szél- pál — Sahin, Márton, Rácz, Dézsi, Papp (Elek) — Vándor, Miklós. Edző: Protity Sándor. Orosháza: Such — Bulimár, Bélteki, Zahorecz, Kálmán — Lévai, Igricz, Gyura, Bócsik — Miklya, Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. 89. perc: Miklós tört kapura, kicse­lezte az elébe futó kapust is, aki azon­ban elhúzta a szegedi csatár lábát, vi­tathatatlan 11-es. A bűntetőt Dézsi gyengén lőtte, és Such nagy bravúrral hárította. A tavaly ősz óta nyolc fordulón át tartó veretlenségét megőrizte ugyan a szegedi csapat, de a győzelmet nem tudta megszerezni, mivel sérülés miatt Szalai és Telek sárga lapos eltiltása miatt Váczi nem állhatott a csapat ren­delkezésére. A vendégek, Lévai és az NB I-et megjárt Miklya lévén többször veszélyeztettek, két alkalommal Cse­hó csak nagy bravúrral tudott hárítani. A lelkesen játszó vendégek megérde­melten szerezték meg a számukra fon­tos egy pontot a Tisza-partján. Jó: Miklós, Bóka, Csehó, ill. Such, Lévai, Gyura, Miklya. Ifjúságiak: Szegedi Dózsa— Orosházi MTK 1—0. Colors SE Békés- Kalocsa 0—0 Békés, 500 néző. V.: Farkas. Békés: Pribojszki — Méhes, Ottlakán, Czina- nó E., Lipták — Nagy I., Szarvas, Fe­hér (Nagy Z.). Kocsány—Czinanó Cs. (Rózsavölgyi), Somvári. Edző: ifj. Nagy Mihály. Kalocsa: Farkas L. — Iván, Aradi, Paletta, Miskolczi—Már­ton, Evanics (Farkas G.), István — Far­kas Z., Kákonyi (Fekete), Bolvári. Edző: Molnár Ferenc. A volt NB Il-es játékosokkal mege­rősített vendégek ellen az első 20 perc­ben néhány helyzetet „kibirkóztak” a hazai fiatalok. De lövéseiket hárította a jól védő kapus. A mérkőzés többi ré­szében a rutinos vendégek fölénben jásztottak. A hazaiak nagy lelkesedés­sel védekeztek, és ez a szervezett vé­dőmunka, Pibojszki magabiztossága, valamint a vendégtámadók gyámolta­lansága eredményezte a hőn áhított egy pontot a békésieknek. Jó: Pri­bojszki, Ottlakán, Czinanó E., Méhes, ill. Farkas L., Márton, Evanics, Bolvá­ri. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Colors SE Békés— Kalocsa 0—5. Mezőkovácsházi TE—Gyulai FC 2—1 (0-0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Knerczer. Mezőkovácsháza: Tóth — Szatmári, Kovács, Radu, Török — De­ák (Szekeres), Kakuszi (Mocsári), Du- mitriu — Ghebán, Kiss, Kolozsi (Papp), Edző: Sári Ferenc. Gyula: Sza­bó — Botyánszki, Fábián, Pápa, Ta­mási (Bíró) — Kiss L., Mező, Nagy, Boruzs — Szilágyi, Papp. Edző: Fodor Sándor. 49. perc: Kovács előreívelt szabad­rúgását Dumitriu lefejelte a berobbanó Szekeres elé, aki laposan a kapus alatt lőtt a hálóba, 1—0. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában következik. Május 7., szombat, 17.00 óra: Kecskeméti SC—Szegedi Dózsa, Szegedi VSE— Gyomaendródi FC, Cegléd—Törökszentmiklós. Május 8., vasárnap, 17.00: Kalocsa—Mezőkovácsházi TE, Gyulai FC—Kiskunfélegyháza, Orosházi MTK—Colors SE Békés, Makó—Kecskeméti TE, Szőreg— Hódmezővásárhely. A megyei I. osztályú bajnokság 24. fordulójában. Május 7., szombat, 17.00: Battonya—Kamut-Mycota, Gyomaendródi Barátság—Gádoros, Békésszentandrás—Elek SK. Május 8., vasárnap, 17.00: Békéscsabai MÁV—Békéscsabai Jamina, Nagyszénási SK—Szeghalom SC, Füzes- gyarmat—Mezőhegyesi SE, Medgyesegyháza—Tótkomlósi TC, Mező- berényi FC—Gyulavári-Cabrio. Az Alföld csoport állása l.Hódmezővsárhelyi LC 23 19 4­53—12 42 2. Kecskeméti SC 23 10 10 3 40—19 30 3. Makói FC 23 11 7 5 35—21 29 4.Kalória <■ 23 11- 5 7 42r-23 27 5. Kecskeméti TE 23 11 4 8 34—18 26 ó.Szegedi VSE 23 9 8 6 40—30 26 7. Gyulai FC 23 10 5 8 32—27 25 8. Kiskunfélegyháza 23 10 4 9 36—34 24 9. Colors SE Békés 23 9 5 9 32—35 23 10. Szegedi Dózsa 23 6 8 9 31—32 20 11.Cegléd 23 8 3 12 31—36 19 12. Mezőkovácsházi TE 23 8 3 12 31—40 19 13. Orosházi MTK 23 6 7 10 25—35 19 14.Gyomaendrődi FC 23 7 5 11 19—38 19 15.Szőregi Rákóczi 23 6 5 12 24—39 17 16. T örökszentmiklós 23­3 20 9—66 3 60. perc: Tóth rosszul dobta ki a labdát, a szemdüles Kiss rácsapott, 20 méterről a kapura lőtt, ami Szatmári fején megcsúszott, ezzel becsapta a hazai kapust s a labda a hálóba kötött ki (öngól), 1—1. 75. perc: Papp szögletét Szekeres megcsúsztatta a középen álló Kovács pedig védhetetlenül lőtt a hálóba, 2—1. Nagyon idegesen kezdtek a csapa­tok, a hazaiak szempontjából pontokat kellet szerezni, ezért Sári edző felfor­gatta csapatát. Megerősítette védel­mét, és előre vitte Radut a csatársorba. A végén úgy tűnt sikerül az elképzelé­se, a hazai védők megbirkóztak a néha igen keményen játszó gyulai csatárok­kal. Végeredményben a hazaiak a lel­kesebb játékukkal rászolgáltak a győ­zelemre. Jó: Tóth, Szatmári, Kovács, Radu, ill. Pápa, Kiss, Boruzs, Nagy. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Gyulai FC 1—3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Hódmezővásárhely—Makó 3—0 (1—0), Kecskeméti TE—Szegedi VSE I—1 (0—0), Törökszentmik­lós—Szőreg 2—4 (1—2), Kiskunfé­legyháza—Cegléd 0—1 (0—0). Tóth Hajnalka legyőzte Kaspart A Nemzeti Sportcsarnokban szombaton 26 ország 141 ver­senyzője adta le nevezését a II. OTP Bank Kupa női pár­bajtőr Világ Kupa-viadalra. A világranglista első 32 helye­zettjéből 26-an jöttek el a ma­gyar fővárosba. Ki kell emelni a békéscsabaiak fiatal kitűnő­ségének, Tóth Hajnalkának a teljesítményét. A juniorkorű vívónő a jóval rutinosabb és korosabb, többszörös vb-ér- mes német Riehandt-Kaspart parádés vívással 15:9-re győzte le, így jogot szerzett a második napi folytatásra. Va­sárnap a Nemzeti Sportcsar­nokban folytatódott a II. OTP Bank Kupa női párbajtőr Vi­lág Kupa-verseny. Ekkor már csak a selejtezők után állva maradt 64 vívónő lépett pást­ra. Az első fordulóban 64-ről 32-re feleződött — és sajnos a magyarok száma is felére csökkent. A vasárnapi névsor- olvasáskor érdekelt 14-ből a második fordulóra már csak hatan maradtak. Kiesett a bé­késcsabai Tóth Hajnalka is. A kupát a válogatott Hormay Adrienn nyerte. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában meglepetés a Tótkomlós hazai pontvesztése a Füzesgyarmat ellen, a komlósiak így lecsúztak a tabella második helyére. A Battonya nyerni tudott Gyulaváriban. A mezőberényiek ér­tékes két ponttal lettek gazdagabbak, mivel győztek a Jamina otthonában. A herényiek átvették a vezetést a bajnoki tabel­lán. A kiesési rangadón a Szeghalom—Békésszentandrás találkozón nem bírt egymással a két csapat, döntetlen ered­mény született. A sereghajtó Gádoros egyre reménytelenebb helyzetbe kerül, ezúttal hazai pályán szenvedtek vereséget a szénásiaktól. A gyomaendró'dieknak tavasszal nem megy, pont nélkül távoztak Mezőhegyesről. A medgyesiek kamuti kirándulása nem sikerült, épp úgy, mint a Vasutasok eleki vendégjátéka. A 23. fordulóban 23 gól született, ez 2,875 mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. Megyei I. osztály Békéscsabai Jamina— Mezőberény FC 1—2 (0—0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Guti. Bé­késcsaba: Likcr — Szűcs (Bánszki), Danicska, Schneider, Kovács, Tóth, Pusztai, Mihály, Mázán, Balogh (Rau, Pálfi), Belicza. Edző: Moós János. Me- zőberény: Vidovenyecz — Sajben, Hankó, Maléth, Lenkefi, Gézárt, He­gedűs, Darócz, Szász, Krecsmarik (Bokor), Rácz. Edző: Borgula János. Az első játékrész elején kiegyenlített küzdelem folyt, majd a herényiek eny­he mezőnyfölényt harcollak ki. A má­sodik félidő hasonló volt az előzőhöz, azzal a különbséggel, hogy a fölényt gólokra váltották a vendégek. Az utol­só negyedórában mindent egy lapra feltéve támadtak a hazaiak harcolva az egyenlítésért, de csak a szépítés si­került, így a helyzeteiket jobban ki­használó, rutinosabb vendégek győz­tesen hagytak el a játékteret. G.: Má­zán a 87., ill. Krecsmarik a 64., 68. percben. Jó: a hazaiaknál a legkeve­sebb hibát elkövető Mázán, ill. Darócz, Krecsmarik, Rácz. (Ravasz Pál) Szeghalom SC— Békésszentandrás 2—2 (0—2) Szeghalom, 300 néző. V.: Búzás. Szeghalom: Vári — Zsombok J„ Ko­zák, Tóth, Zsombok A., Baranya, Schulcz (Tar), Patai (Macsári), Sáfián, Vámos, Macskin. Edző: Kun Attila. Békésszentandrás: Mikolik — Ben- csik, Rohony, Nagy, Gazsó, Zahorecz, Kovács, Demjén, Orvecz, Horváth, Bordács. Edző: Koltai Lajos. Mindkét csapat számára létfontosságú mérkő­zésen a vendégek találtak előbb ma­gukra, és a félidő végéig 2—0-ra el­húztak. Fordulás után feloldódott a ha­zaiak görcsössége, s ez gólokban is megmutatkozott. A sportszerű mérkő­zésen a küzdőjellegg dominált, reális eredményt született. G.: Macsári 55., Vámos a 75., ill. Kovács az 5., Oravecz a 43. percben. Jó: Vári, Kozák, ill. Mikolik. Kovács, Demjén. Gádoros—Nagyszénási SK 0- 3 (0-1) Gádoros, 800 néző. V.: Bogyó. Gádo­ros: Janiga — Hriagyel, Jámborcsik, Kasuba, Héjas A., Berényi (Béncsik), Kocsány, Kruzslic (Czibulya), Pisont, Héjas T., Orbán. Edző: Kozmer Imre. Nagyszénás: Tüskés — Takács, Záb- rák, Berezvai, Kölcze (Trabak), Nagy, Basiu, Horváth, Kvasznovszky, Feke­te (Árgyelán), Lakatos (Gyimesi). Edző: Kvasznovszky József. Mindig nagy érdeklődés kíséri a két szomszéd- vár találkozóját, így volt vasárnap is. A mérkőzésen a papírforma szerint esé­lyesebb vendégcsapat nyert. Kiállítva Héjas András szövegért a 67. percben. G.: Kvasznovszky a4., Horváth az 55., Trabak a 82. percben. Jó: a hazaiak közül nem lehet kiemelni senkit, illet­ve az egész vendégcsapat. (Prozlik Pál) Gyulavári-Cabrio—Battonya 1- 3 (1-1) Gyulavári, 300 néző. V.: Bócsik. Gyu­lavári: Veres — Démusz, Burai, Ta­mási, Szabó, Gortka, Tapasztó, Czic- zeri (Csete), Szénási, Számfira, Répá- si. Edző: Cserháti István. Battonya: Kunos — Fekete, Árvái (Daróczi), Oláh (Kovács), Molnár, Annán, Ár­gyelán (dr. Lehoczky), Turbucz, Má­kos A., Mákos Á. Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Kitűnő labdarúgó időben leját­szott mémőzésen az első félidőben a Gyulavári, a második játékrészben a vendég Battonya játszott mezőnyfö­lényben. A látottak alapján megérde­melt vendéggyőzelem született. G.: Tapasztó, ill,. Oláh, dr. Lehoczky, Géczi. Jó: Veres, ill. Kunos, Molnár, Géczi, Turbucz. (Jónás Ferenc) Mezőhegyes—Gyomaendródi Barátság 2—0 (1—0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Kurucz. Mezőhegyes: Szilva — Zsóri, Haran­gozó, Lovász, Kondacs, Bakai, Süme­gi (Csordás), Boros (Trungel), Kindel, Antal (Hanga), Pálhidai. Edző: Dúl Ár­A sötét mezes kovácsházi csatár megcélozza a gyulai kaput. Az NB Hl-as megyei rangadón, nagy küzdelemben a hazaiak legyőzték a fürdővárosiakat. Mezőkovácsházi TE—Gyulai FC 2 1 FOTÓ: FAZEKAS FERENC pád. Gyomaendrőd: Nagy — Juhász, Karácsony, Varjú, Dobó, Gardi, Buk­va, Homok, Polányi, Balázs, Holló. Edző: Varjú Vince. A védekezésre be­állt vendégeknek nem volt esélyük még egy pont megszerzésére sem. Megérdemelt a hazai győzelem, kitű­nő játékvezetés. A 89. percben a ven­dégek 11 -est hibáztak, amelyet Juhász hagyott ki. G.: Pálhidai a 24., Hanga a 78. percben. Jó: Szilva, Harangozó, Kindel, Pálhidai, Lovász (a mezőny legjobbja), ül. Nagy, Karácsony, Do­bó, Gardi. (Perlaki János) Kamut-Mycota— Medgyesegyháza 1—0 (0—0) Kamut, 200 néző. V.: Klembucz Ka­mut: Gazsó — Botyánszki, Kukely (Cirbuly), Tárnok, Pittner, Tóth, Ant- mann. Bora (Bognár), Gajdács, Ba­logh (Gurbai) Boldizsár. Edző: Tűr­ések Zoltán. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Sipos, Zámboci, Siflis, Vágási, Szivák. Edző: Kovács Zoltán. Küzdelmes, végig jó iramú mérkőzésen, látványos akció­góllal megérdemelten győztek a hazai­ak. G.: Kukely a 47. percben. Jó: Am­mann a mezőny legjobbja, Tóth, Gaj­dács, Botyánszki, ill. Kiss, Kovács, Ju­hász. (Szlancsik János) Elek SK—Békéscsabai MÁV 4—0(0-0) Elek, 350néző. V.: Brusznyicki. Elek: Botás D. — Sarkadi, Kohut, Pigler (Kapocsány), Dávid, Séllei, Domokos, Uhrin (Botás Gy.), Gál, Bálint, Trepák. Edző: Kovács György. Békéscsaba: Valuch — Szekeres (Tóth), Fábián, Galovicz, Pécs, Braun, Gajdács, Pre- kop, Bányik, Kohanyecz (Deák), Lo- novics. Edző: Braun Attila. A rutino­sabb és az erejét jobban beosztó csapat nagy fölénnyel győzött. G.: Trepák a 62., a 70., Gál a 73., Domokos a 87. percben. Jó: Sarkadi, Pigler, Séllei, Trepák, ill. Fábián, Gajdács. (Hotya Mihály) Tótkomlósi TC—Füzesgyarmat 1-1 (1-0) Tótkomlós, 450 néző. V.: Scsitovics. Tótkomlós: Bordás — Tóthabonyi, Hovorka, Pásztor T„ Szpisjak, Pásztor L., Rozsos (Kovács), Papp, Mitykó, Fülöp, Elek (Imre). Edző: Matajsz Pál. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Ko­vács, Csák, Petri, Huszár, Barta, Vad, Salya, Tőkés, Jónás (Tóth). Edző: Kun Gyula. A második játékrészben a ven­dégek remekeltek jobban, ennek az eredménye a pontrablás. G.: Fülöp a 16., ill. Vad a 65. percben. Jó: Fülöp. Rozsos, Mitykó, ill. Dávid, Kovács, Petri. (Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Békéscsabai Jami­na—Mezőberény 6—0. Szeghalom— Békésszentandrás 3—4. Gádoros— Nagyszénás 0—2. Mezőhegyes— Gyomaendrőd 2—1. Kamut— Medgyesegyháza 1—0. Elek— Békéscsbai MÁV 1—3. Tótkomlós— Füzesgyarmat 0—1. Gyulavári— Battonya 0—4. Szász Attila második Kiskunhalason befejeződött az esztendő legrangosabb hazai díjugrató versenye. Szombaton és vasárnap két- két számot bonyolítottak le. Szombaton a Joker ugratás­ban a mezőhegyesi Szász At­tila a második helyen vég­zett. A legnagyobb érdeklő­déssel kísért vasárnapi esős időben lebonyolított Nagy­díjat a svájci Urs Fah szerez­te meg Jeremia nyergében, s ezzel a 100 000 forintos tisz­teletdíjat is hazavihette. A Totó 17. heti eredményei 1. Ferencváros—Pécsi MSC-Fordan ................ 3—0 1 2 . Csepel-Kordax—ETO FC Győr.....................1—2 2 3 . Parmalat FC—Vác FC-Samsung...................0—1 2 4 ;Haladás • x 5. A tálán ta—Internazionale_____________2—1 1 6 . Crcroonese—Genoa ---------------1—1 x 7 . -Eög|i^Napöií r!?!rH^................i:r.. a-i 2 8. Juventus—Udinese..........................................1—0 1 9 . Lecce—Cagliari_______......_____......___0—1 2 1 0. AC Milan—Reggiana.......................................0—1 2 11. AS Roma—Torino...........................................2—0 1 1 2. Sampdoria—Lazio...........................................3—4 2 1 3. Ancona—Fiorentina.........................................1—1 x +1. mérkőzés: 14. Brescia—Pisa.......................................4—1 1 A megyei bajnokság állása 1. Mezőberényi FC 23 12 7 4 43—28 31 2. T ótkomlós TC 23 12 6 5 36—18 30 3. Békéscsabai MÁV 23 12 4 7 39—34 28 ■ „4J£kjtíjK <j*23 7 13. 3: -3^21 27­5. Medgyesegyháza 23 10 5 8 45—28 25 6. Battonya 23 7 11 5 33—25 25 Gyufa vári-Cahrio 23 9 7­7'-33«*-36- 25 8. Békéscsabai Jamina 23 8 9 6 29—23 25 9. Füzesgyarmat 23 8 7 8 34—31 23 10. Kamut-Mycota 23 10 3 10 32—29 23 11. Nagyszénási SK 23 9 5 9 35—39 23 12. Mezőhegyesi SE 23 7 6 10 23—31 20 13.Gyomaendrődi Barátság 23 7 5 11 29—34 19 14. Békésszentandrás 23 4 8 11 25—40 16 15.Szeghalom SC 23 4 7 12 29—54 15 16. Gádoros 23 5 3 15 15—19 13