Békés Megyei Hírlap, 1993. szeptember (48. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-18-19 / 218. szám

1993. szeptember 18-19., szombat-vasárnap SPORT Remek véghajrá a vasi fővárosban Haladás VSE—Békéscsabai Előre FC 0—2 (0—0) NB 1-es labdarúgó-mérkőzés, Szombathely, 4500 nézó'. V.: Bay (Márton, Bede). Haladás: Derdák 4 — Szekér 4, Jagodics 6, Sánta 5 — Neudl 5, Kenesei 6, Bognár 6, Tóth Gy. 4 — Sülé 4, Elekes 5, Farkas 5. Edző: Glázer Róbert. Békéscsaba: Udvarácz 7 — Mracskó 7, Usmajev 7, Szenti 0, Zahorán 5 — Fodor 5, Csató 7, Argyelán 5, Vancea 7 — Váczi 6, Kulcsár 6. Edző: Pásztor József, Csere: Szenti h. Gricajuk (5) a 13., Sülé h. Csoboth (5) az 53., Tóth Gy. h. Tóth N. (-) a 78., Fodor h. Szarvas (-) a 80. percben. Gólszerző: Vancea a 85., Mracskó a 90. percben. Sárga lap: Neudl (Vancea buktatásáért) a 15., Csató (Kenesei felvágásáért) a 19., Mracskó (Sánta buktatásáért) a 27., Vancea (eldobta a labdát) az 58., Kulcsár (elrúgta a labdát) a 71. percben. Szögletarány: 5:4 (3:3) a Haladás javára. A negyedik percben Jagodics fejelt alig a jobb kapufa mellé. A 13. perben Sülé és Szenti a jobb oldalon összecsapott, majd a békéscsabai védő a földön ma­radt, két percig ápolták. Ez sem segített, így hordágyon levitték, majd a mentő elszállította. A14. percben Udvarácz nagy védés­sel hárította Elekes bombáját. Egy perccel később, egy sza­badrúgás után Kulcsár lőtt el keresztben a szombathelyi kapu előtt. A 17. percben Csató közé­pen kitört, önzetlenül legurított jobbra Fodornak, aki futtából óriásit lőtt, de Derdák szögletre tolta a labdát. A 36. percben Vancea átadásával Argyelán bújt ki a védők között, de túl­kombinálta a lehetőséget, rá­adásul át is esett az egyik védő lábán, így a lehetőség odalett. A 42. percben Bognár lopakodott előre, senki sem zavarta, így 35 méterről váratlanul célzott, de Udvarácz jó felé vetődött, ám a labda így is a jobb kapufán csat­tant, onnan került az alapvona­lon túlra. Szünet után az 50. percben Váczi jobb oldali beívelése a felső kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Aztán Argyelán gu­rított jól Csató elé, aki viszont a 11 -es pont tájáról mellé lőtt. A 68. percben Kulcsár 20 méteres nagy lövése Derdák térdéről vá­gódott a mezőnybe. Udvarácz jeleskedett két perccel később, amikor Elekes nagy lövését há­rította. A 77. percben egy jobb oldali szöglet végén Bognár fe­jelt, de Mracskó a gólvonalról kivágta a pettyest. A 85. percben a 16-os jobb oldalánál szabadrúgáshoz ju­tottak a békéscsabaiak. Váczi beívelt, de a játékvezető meg­ismételtette. Ismét ő állt oda, ugyanúgy beívelte a labdát, Vancea pedig hét méterről a tehetetlen kapus mellett a jobb sarokba fejelt, 0—1. A 88. percben Váczi ugratta ki Gricajukot, akinek lövését Derdák hárította. A 90. percben Mracskó jól bújt ki a védők közül, miután kicselezte őket, majd a jobb összekötő helyéről, a 16-os vonaláról laposan kilőtte a rövid sarkot, 0—2. Az első játékrészben ala­posan ráijesztett a hazai csa­pat a békéscsabaiakra. Egy- re-másra vezették a rohamo­kat, s mind jobban beszorul­tak a lila-fehérek a saját ka­pujuk előterébe. Ám rend­kívül szervezetten védekez­tek, jól adták át egymásnak a támadókat, máskor pedig a területeket blokkolták le. A fordulás után alábbha­gyott a szombathelyiek tá­madókedve, s ettől kezdve jó néhány tetszetős és igazán életveszélyes kontrát mutat­tak be Vanceáék. Nemcsak bemutattak, hanem a finisre ők voltak frissebbek, és ek­kor két látványos góllal meg­SMA Kft. Autószalon 560f>'Ba£5ïS^ba, Gyóni 16. TeleforVfcxlfó^'1^2 556. Volkswagen és Audi típusú személygépkocsik és ‘ haszonjárművek széles választéka. Hitel- és lízinglehetőségek! Szervizműhely a Dobozi út elején! Telefon: 444-511/39. adták a kegyelemdöfést az újoncnak, amely folytatja mélyrepülését az idei baj­nokságban. A békéscsabaiak okosan tartották a labdát, s pillanatok alatt jól váltottak ritmust, így nem véletlen, hogy a mérkőzés végén meg­éljenezték őket a helyi szur­kolók, a fújolásból pedig jócskán kijárt a Glázer-le- génységnek. A csabaiak megérdemelten szerezték meg a két pontot. Jávor Péter MARATHON Nagykereskedelmi vállalkozás Sportcipők, sportruházat Sarkad, Szabadság tér 28. ________Tel: (66) 375-243 _______ Ed zői nyilatkozatok Glázer Róbert, a Szombat­hely edzője: — Sajnos ismét egy figyelmetlenség okozta vereségünket, a döntetlen igazságosabb lett volna. — A szünet után leült a Ha­ladás. Úgy tűnt, mintha dön­tetlenre játszottak volna. — Én is úgy éreztem, hogy leült a csapat, de nem az iksz volt a cél. Égyre görcsösebben játszottak, s ez rányomta bé­lyegét a teljesítményre. — A hazai mérkó'zéseken csupán két pontot gyűjtöttek. Baj van? — Igen, baj van. Az újabb vereségre nem számítottunk, ez szégyenletes. Pásztor József a Békéscsaba edzője: —- A Haladás számára hatalmas volt a tét, mindent megtettek a két pont érdeké­ben. A mieink viszont olyan erényeket csillogtattak, ami­vel kiérdemeltük a győzelmet. —Tudatos volt az altatódal, amiből időnként robbantot­tak? — Nem annyira, a játéko­sok, amikor lehetőség adódott, kitűnően improvizáltak. —Az idegenbeli mérleg há­rom mérkőzés, hat pont. Ez mi­nek köszönhető? — Amikor idegenben ját­szottunk, mindig gyorsabbak voltunk ellenfelünknél, s ez meghatározta a mérkőzés ki­menetelét. Következik A labdarúgó NB I hetedik fordu­lójában következik. Szeptember 24., péntek: Vác—Csepel, Va­sas—BVSC, 16.0(1 óra. Szeptem­ber 25., szombat: Békéscsabai Előre FC—Rába ETO FC, 16.00, Kispest—Videoton (a tv is közvetíti), 11.00, Sopron— Haladás, 16.00, PMSC—Újpesti TE, 16.00, Siófok—FTC 18.30, MTK—Debrecen, 16.00. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Laurinyecz György, a Hetes Kft. ügyvezetője: — Már az egy pontnak is nagyon örülnék. Glázer Róbert: — Nem rohanhatunk fejjel előre, na­gyon oda kell figyelni. Kulcsár Sándor: — Nem baj, ha nem én leszek a góllövő, de jó lenne győzni. Viorel Vancea: — Ott szeretnénk folytatni, ahol a Pécs ellen abbahagytuk. Fabulya György: — Váczi rúgja az első gólt. Silvio Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Szi­lárdan kell védekeznünk, és élni a kontrákkal. Kenesei Zoltán : — Jó játékot és győzelmet várok. Bognár Zoltán: — Egyértelmű, csak a győzelem az elfogadható. A SZÜNETBEN. Szenti Zoltán: — A bal lábamban a lovaglóizom elszakadt. Bognár István, az Előre FC elnökségi tagja:—Tartani kellene legalább ezt. Laurinyecz György: — Eddig jók vagyunk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Hidegkúti Nándor: — Kitű­nően védekezett a Békéscsaba, kontrái pedig életveszélye­sek voltak. Bognár István: — Nagyon szép volt, de még mindig mondom, hogy hiányzik a debreceni két pont. Csató Sándor: — A második félidőben kezdtem hinni a győzelemben is. Silvio Iorgulescu: — Mondtam, hogy lehet itt keresni­valónk. Fabulya György: — Csak annyiban tévedtem, hogy a V betűsök közül nem Váczi, hanem Vancea rúgta az első gólt. Laurinyecz György: — Örömöm a 85. percben megdup­lázódott, amikor megtudtam, hogy a női kézisek is győz­tek. Fáradt csapatok mérkőzése Békéscsabai Női KC-BHG SE 22-18 (13-8) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 700 néző. V.: Koutny, Sziklai. Békéscsaba: Kovácsné — Mezőségi 1, Gherendi 4, HOCHRAJTER 6 (2), BOHUS 6, Salamon, Kovács 4. Cs.: Benyovszki (kapus), Bolla 1, Viczián, Lisztóczki. Edző: Tobak Lászlóné. BHG: Veréczi — Siska, Mészáros, Szu- nyogh 2, CSERNUS 4, Gábor 4, FEKETÉNÉ 6 (3). Edző: Adorján János. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3. I Sok hibával kezdtek a csapatok. Az első gól- I ra a nyolcadik percig kellett várni, ekkor ember­előnyből Kovács talált a hálóba. Azután megkezdődött a gól­gyártás, a 14. percben már 5— 2-re vezettek a hazaiak. A küz­delem még elfogadható volt, nem így a színvonal. Egy öblös hang meg is jegyezte a nézőté­ren: „Gyors a ritmus...”. A fél­idő közepén aztán Bohus és Hochrajter találataival elhúztak a lila-fehérek, a 24. percben már 10—4-et mutatott az ered­ményjelző. Ebben az időszak­ban Salamon néhány szép át­adása és Gherendi első találata — amelyre a 27. percig kellett várni —jelentett üde színfoltot. Szünet után kettős ember- hátrányból a végig jó teljesít­ményt nyújtó Bohus növelte az előnyt, majd a csereként beállt, láthatóan kissé megszeppent Benyovszki kapus mellett lőt­tek két gólt a fővárosiak. A 34. percben 3 gólra feljött a BHG, de Gherendi két szép góljával ismét ötre nőtt a különbség (39. perc: 16—11). A félidő köze­pén Kovács remek három talá­latával hatgólos előnyt szerzett a Békéscsaba. Az 53. percben egy ütközés után a válogatott Feketéné a földön maradt. Né­hány perces ápolás után ölben vitték le a pályáról. Az első or­vosi vélemények szerint boka- szalag-szakadást szenvedett. A hajrában Benyovszki hetest vé­dett és az ellenakcióból gyors indítás után Hochrajter a kapu­ba talált (57. perc: 22—16). Alacsony színvonalú mér­kőzést vívott a két együttes. Inkább a küzdelem dominált. A héten harmadik bajnokiját játszó vendégek és a csabaiak is fáradt csapat benyomását keltették. A látottak alapján a kapu előtt határozottabb lila­fehérek megérdemelten nyer­ték a találkozót és három for­duló után hat ponttal állnak a tabellán. (verasztó) Hatpontosok randevúja Szarvason Vasárnap az NB Il-es tabellán két egymás mellett álló hat­pontos együttes, a Tiszakécs- ke és a helyi Vasas találkozik Szarvason. A hazaiak eddig mindkét otthoni mérkőzésüket megnyerték. Az újonc vendé­geknél zömében a KSC volt NB Il-es játékosai szerepel­nek, tehát rutinos labdarúgók. Hazai környezetben is nehéz mérkőzésre van kilátás. A kö­vetkező fordulókban nehéz ta­lálkozók várnak a Vasasra, ezért most csak a győzelem az elfogadható eredmény. — Mit tesz ennek érdeké­ben? — kérdeztük loan Pat- rascu vezető edzőt. — Általában egy csapattal nehéz dolgozni sikeres ide­genbeli találkozó után. Az első feladatom az, hogy a mérkőzés jelentőségét tudomásul ve­gyék a játékosok. A nehéz körülmények között az elmúlt héten megszerzett egy pont­nak csak akkor van jelentősé­ge, ha az itthoni pontokat is megszerezzük. —Sérültek? —Brakszatórisz továbbra is harcképtelen, a sérült Janis re­mélem pályára léphet vasár­nap. A tervek szerint a Hanyecz — Hirmler—Pisont A., Szlo- póczki, Holp, Gebri—Major, Takó, Ilid — Janis, Rácz együttes kezd. A kispadon: Ha­lász, Cziglédszky, Pisont R. Zahorecz, Truczka. Cs. P. Sportműsor SZOMBAT ATLÉTIKA. Agroker Kupa orszá­gos minősítő verseny, Békéscsaba, Kórház utca, 9.00 órától. ASZTALITENISZ. Békés megyei serdülő fiú tizek versenye. Békés, 9.00. KÉZILABDA. NB II. Alap—Csaba Mirelité SE, férfi, 17.00. Colors SE Bé­kés—Szegedi Tanárképző, női, 17.00. Szeghalom—Tornádó SE, női, 11.00. Kétsoprony—Lajosmizse, női, 14.00. Jánoshalma—Jamina SE, női, 16.00. Hemád—Szirép.^E, női, 15.00. Me­gyei bajnokság. Nők. Doboz— Medgyesegyháza, 15.00. Mezőbe­rény—Orosháza, 10.00. Szeghalom— Orosháza, 9.30. Férfiak. Orosházi MTK I.—Kondoros, 16.00. Újkígyós II.—Orosházi MTK II., 18.00. Mező- berény—Gyula, 18.00. Colors SE Bé­kés—Gyula, 16.00. Kétegyháza— Szeghalom, 17.00. KOSÁRLABDA. NB II. Mezőberé- nyi SDSE—Mezőcsát, női, 14.30. LABDARÚGÁS.-NB III Alföld cso­port. Cegléd—Colors SE Békés, 15.00, Jakus. Megyei bajnokság. I. osztály. Gyomaencjrődi Barátság— Kamut-Mycota 15.00, Tóth. Bé- késszentandrás—Mezőhegyes, 15.00, jv.: Szolnok ímegyéből. Békéscsabai MÁV—Gádoros, 15.00, Megyebíró. II. osztály. Orosházi MTK-Rákóczi— Gyulai Magán SE, 15.00, Gulyás. Kon­doros—Doboz, 1-5.00, Dajka. III. osz­tály. Északi csoport. Okány— Körösladány, 15.00, Végvári. Déli cso­port. Mezőhegyes II.—Lökösháza, 11.00. Kevermes—Csanádapáca, 15.00, Mátyás. Gerendás— Kétsoprony, 15.0Q; György. NB I-es ifjúsági bajnoksága Békéscsabai Előre FC—Haladás B..10.00, Bócsik. Békés­csabai Előre FC—Haladás A, 12.00, Hajdú. TENISZ. OB HL Szarvas—Sarkad, férfi, 10.00. Gyula—Szentes, férfi, 10.00. Kolóniái Kupa, Mezőberény, sporttelep, 8.00 órától. A körösvidékieké... Nem a békéscsabai — ahogy írtuk —, hanem a Körösvidéki Sporthorgá- szegyesület rendezi meg ma 14 órától a Hármas-Körösön háziversenyét. Reméljük azonban, aki a téves hír nyomán látogat ki a félhalmi holtág­ra, azért szívesen látott vendég lesz! SZftLfll ÓRáS Szefnuv«gk*r«1-j*viUv U| Offtk eUdAsa. 9*>*nó«v«l. Kvarcórák úvegcvuoiiu Bcs-,^Kinizsi u 2. VASÁRNAP ASZTALITENISZ. Békés megyei le­ány serdülő tízek versenye, Orosháza, I. Számú Általános Iskola, 9.00 órától. KÉZILABDA. NB II. Colors SE Bé­kés—Kecel, férfi, 11.00. Megyei baj­nokság. Férfiak. Mezőhegyes— Köröstarcsa, 10.00. Békéscsabai Sportcsarnok SE—Gyomaendrőd, 16.15. Nőit. Kamut—Békéscsabai Fő­iskola, 10.00. Kamut—Kondoros, 9.00. Mezőkovácsháza—Csorvás, 10.00. Békésszentandrás—Székkutas, 10.00. Jamina SE—Békéscsabai NKC II. , 10.00. KOSÁRLABDA. NB I. BSC Szarvas—Szeged SC, női, Szarvas, sportcsarnok, 11.00. LABDARÚGÁS. NB II. Szarvasi Va­sas—Tiszakécske, 16.00, Hartmann (Nagy, Bajkai). NB III. Alföld cso­port. Orosházi MTK—Gyomaendrődi FC, 15.00, Serfőző. Gyulai FC— Szegedi Dózsa, 15.00, Tumó. Sző- reg—Mezőkovácsházi TE, 15.00, Kiss I. Megyei bajnokság. I. osztály. Med­gyesegyháza—Gyulavári, 15.00, Ró­zsa. Füzesgyarmat—Battonya, 15.00, Kokavecz. Nagyszénási SK— Tótkomlós, 15.00, Búzás. Mezőberé- nyi FC—Szeghalom SC. 15.00, Pintér, Békéscsabai Jamina—Elek-Dualflex, 15.00, Brusznyiczki. II. osztály. Csor­vás—Pusztaföldvár, 15.00, Zsurka. Csabacsűd—Dombegyház, 15.00, Gyekiczki. Dévaványa—Kaszaper, 15.00, Péter. Kétegyháza—Újkígyós, Cegléd—Békés: elhalasztva A szombatra kisorsolt Ceglédi Honvéd—Colors SE Békés NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkő­zés a két klub megállapodása alapján később kerül lejátszásra. Az ok: a ceglédi honvédcsapat négy játékosa szerepel a magyar katona-válogatottban, amely külföldön lép pályára most hét végén. 15.00, Klembucz. Sarkad— Magyarbánhegyes, 15.00, Stir. Kun- ágota—Békéssámson, 15.00, Such. III. osztály. Északi csoport. Tarhos— Bélmegyer, 15.00. Békési Iparos SE— Méhkerék, 15.00. Bucsa—Vésztő, 15.00, Megyebíró. Csárdaszállás— Békéscsabai Gépészeti DSK. 15.00, Kiss. Déli csoport. Nagybánhegyes— Almáskamarás, 15.00, Pelyva. Szabad- kígyós—Csorvási Magán SE, 15.00, Guti. RÖGBI. NB II. Békéscsabai Benny Bulls-Partium—Miskolci Keselyűk, Békéscsaba, Kórház utca, fű-3 pálya, 15.00. TENISZ. OB III. Szentes—Szarvas, férfi, 10.00. Gyula—Békéscsaba, férfi, 10.00. Kolóniái Kupa, Mezőberény, sporttelep, 8.00 órától. A Fastener Csavar-kötőelem mintabolt és az AEG kéziszerszámok kizárólagos forgalmazója meghívja minden kedves vásárlóját, illetve minden érdeklődőt az AEG elektromos kéziszerszámok és R E M S csőmegmunkáló gépek, valamint J O R A N fúrószárak kiállítására 1993. szeptember 21—23-áig. A kiállítás ideje alatt — készpénzfizetés esetén — 10% engedményt biztosítunk. RF.KF.S MFGVF.I HIRI.AP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin*, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, egy évre 3388 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068