Békés Megyei Hírlap, 1992. szeptember (47. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-07 / 211. szám

© 1992. szeptember 7., hétfő Gyulai siker a megyei rangadón SV°K\ Mkés MEGYEI HÍRLAP Már csak a Sarkad pont nélküli Az NB III Alföld csoportjában bravúros győzelmet aratott az újonc Mezőkovácsháza, a tavaly még NB Il-es Kecskeméti SC otthonában. A gyomaendrődiek hazai környezetben nagy küzdelemben, megérdemelten nyertek a fiatalokat felvonul­tató Szegedi Dózsa ellen. A nagy érdeklődéssel várt megyei rangadót Gyulán a hazaiak nyerték a korábbi listavezető, Orosházi MTK ellen. A több ifjúsági játékost felvonultató, tartalékos nagyszénásiak hazai pályán nem bírtak az újonc Tiszakécskével. NB III Alföld cs. Gyomaendrődi FC— Szegedi Dózsa 3—2 (1-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Francis- kovics. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Mázán (Gubucz), Gonda, Pataki — Janis, Somogyi, Bress, Tóth Zs. (Bukva) — Durucskó, Demjén. Edző: Koltai Lajos. Szeged: Tóth Z. — Ván­dor, Kubáth, Nagy (Várszegi N.), Sa- hin — Rácz, Horváth, Bugyinszki (Mahler), Várszegi R. — Miklós, Gréczi. Edző: Lóczi István. 38. perc: Somogyi szabadrúgásával Janis kilépett a védők közül és a kifutó kapust is kicselezve, szinte nulla szög­ből a kapuba lőtt, 1—0. 50. perc: Bress baloldali szögletét Somogyi mesterien csúsztatta a jobb alsó sarokba, 2—0. 65. perc: Gonda elegánsan szerelt, majd a 16-osnál álló Gréczihez adott, aki Ráczot szöktette, s a középpályás könyedén lőtt a hálóba, 2—1. 75. perc: újabb védelmi rövidzárlat után Gréczi bal oladali beadását a tisz­tán álló Miklós hat méterről fejelte a kapuba, 2—2. 80. perc: Tóth Zs. a szegedi védők gyűrűjében 20 méterről a jobb felső sarokba talált, 3—2. Szakadó esőben, víztócsákkal tarkí­tott pályán nagyiramú, közönségcsa­logató mérkőzésen a határtalan lelke­sedéssel játszó hazaiak megérdemel­ten nyertek a jó teljesítményt nyújtó szegediek ellen. A két csapatnak méltó partnere volt a remekül irányító játék­vezetői hármas. Jó: Janis, Bress, Tóth Zs., Demjén, ill. Kubáth, Miklós, Gréc­zi. (V.I.) Ifjúságiak: Gyomaendrőd—Sz. Dózsa 2—7. Kecskeméti SC— Mezólíovácsházi TE 0-1 (0-i) Kecskemét, 300 néző. V.: Kubatovics. Kecskemét: Békési — Árva, Torba- vecz, Bende, Mag (Mádi) — Márton, Máté, Gazdag, Florin (Kánisz) — Ko­vács, Kátai (Csorba). Edző: Bende Jó­zsef. Mezó'kovácsháza: Nicu — Ba­kai, Kovács F., Dumitriu, Radu (Ba­lázs) — Papp (Mocsári)., Szekeres (En­gelhardt), Schmidt, Bányik — Koval- csik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 4. perc: Egy hosszan előreívelt lab­dát Torbavecz a kaputól 40 méterre senkitől sem zavartatva rosszul kezelt le, megcsúszott, elesett, fekve akarta továbbítani a pettyest, a mögötte futó Kolozsi rácsapott a labdára, kapura tört, elfektette Békésit, s a hálóba gurí­tott, 0—1. Az esőben nagyon gyér számú szur­koló kereskte fel a kecskeméti stadi­ont. A hazaiak 90 percen át egykapuz- tak, négy százszázalékos ziccert hi­báztak. A vendégek ritkán jutottak el a kecskeméti kapuhoz, de egy alkalom­mal élni tudtak a hazaiak hibájával. Az újonc kovácsháziak megérdemelten nyertek a tavaly még NB Il-es, egykor szebb napokat látott KSC ellen. Jó: Márton, ill. Kovács, Dumitriu, Kolo­zsi. Ifjúságiak: Kecskemét— Mezőkovácsháza 6—0. Gyulai FC—Orosháza . 1-0 (0-0) Gyula, 600 néző. V.: Kérdő. Gyula: Leel-Osy — Botyánszki, Burai, Rese- tár, Pápa — Kiss, Steigervald (Mag), Tamási — Mező, Boruzs, Bagyinka. Edző: Cserháti István. Orosháza: Ölei — Laurentin (Dézsi), Popol, Pásztor, Kálmán — Brakszatórisz, Bíró, Hurvi- ala (Lipováczi). — Kvasznovszky, Nagy, Belvon. Edző: Papp Imre. 56. perc: Steigervaldról Bagyinka elé pattant a labda, aki éles szögből laposan lőtt a hálóba, I—0. Az első félidőben a széltől támoga­tott hazai csapat nem tudott gólfölény­be kerülni. A második félidő elején szerzett gól megnyugtatta a hazaiakat, s nagyobb önbizalommal játszottak. A 85. percben kettős kiállítás történt, a vendégektől Pásztort, a hazaiaktól Me­zőt állította ki a játékvezető. A küzdel­mes mérkőzésen a hazai csapat megér­demelt győzelmet aratott. Jó: Kiss, Botyánszki, Tamási, ill. Bíró, Kvasz­novszky, Pásztor (a kiállításig). (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC—Orosháza 4—1. Nagyszénás— Tiszakécske 1—4 (0—1) Nagyszénás, 700 néző. V.: Holló. Nagyszénás: Molnár — Nagy T. (Vi- netter), Zábrák, Godár, Hankó — Nagy A., Florescu, Basiu, Deák — Fe­kete, Sebestény. Edző: Boér Ernő. Ti­szakécske: Tasnádi — Somogyi, Má- lik, Domonics, Hetik (Hoffmeister) — Pálinkás, Safranyik, Lovász (Márton), Tóth — Balia M., Török. Edző: Bánhi- di József. 31. perc: Málik 30 méteres lövése Molnárról kipattant, Balia M. közelről a kapuba lőtt, 0—1. 55. perc: Lovász az alapvonalról beadott, a tétovázó védők között Bállá M. a hálóba talált, 0—2. 60. perc: Lovász beadott és a men­teni akaró Hankó lábáról a sarokba került a labda (öngól), 0—3. 82. perc: Tóth szögletét Józsa kö­zelről értékesítette, 0—4. 87. perc: Basiu 20 méteres szabad­rúgásból szépített, 1—4. A viharos szélben kezdődő mérkő­zés nem hozott viharos lendületet, a hazaiak továbbra is gyengélkednek, így a rutinosabb vendégek megérde­melten vitték el a két bajnoki pontot. Jó: Nagy A., Basiu, ill. Domonics, Tóth, Balia M. (Benkó'László) Ifjúságiak: Nagyszénás— Tiszakécske 1—1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Cegléd—Kecskeméti TE 1—4 (0—2), Szegedi VSE—Dabas 1—0 (0—0), Miske—Makó 4—1 (3—0, Hódme­zővásárhely—Kiskundorozsma 1—0 (0-0). A gyomaendrődiek második gólja előtti pillanat, aminek a végén Somogyi betalál a szegedi kapuba fotó: fazekas ferenc Az eleki Gál kétszer volt eredményes, felvételünk az első gólját örökíti meg FOTÓ: FAZEKAS FERENC Góliszonyban szenvedtek a labdarúgók a megyei I. osztályú bajnokság 4. fordulójában. A nyolc összecsapáson 17 gól esett, ez 2,125 gólátlagnak felel meg. Hat együttes gólképtelen volt. Az újonc rangadót a Békéscsabai MÁV nyerte a vendég Szeghalom ellen. Folytatja jó szereplését a harmadik újonc, a Békés, amely csapat ezúttal Kétegyházáról vitte el mindkét bajnoki pontot, s első helyen állnak a tabellán. A Medgyes- egyháza megszerezte első győzelmét, s értékes két pontot. Meglepetés a békésszentandrásiak hazai fiaskója, az eddig mérsékelten szereplő Mezőhegyes ellen. Megyei I. osztály / Békéscsabai MÁV— Szeghalom 2—0 (0—0) Békéscsaba, 250 néző. V.: Deme. MÁV: Szobek — Fábián, Braun Á., Frankó, Prekop, Galovicz P., Galovicz Z., Lipták, Lonovics, Marik, Gajdács. Edző: Braun Attila. Szeghalom: Dá­vid — Kovács, Tar, Bondár, Tóth, La­katos, Macsári (Barna), Macskin (Ko­zák), Baranya (Zsadányi), Zsombok, Hajdú. Edző: Zolnai Pál. A meg-megú- juló hazai rohamok után, remek akciók végén lőtt góljaikkal, hatalmas küzde­lemben biztosan győztek a hazaiak. A végig sportszerű, színvonalas mérkő­zés jó játékvezetéssel párosult. G.: Marik az 55. és a 86. percben. Jó: Marik, Galovicz P., Braun Á., Galo­vicz Z., Fábián, ill. Kovács, Tóth, Zsombok. (G. Gy.) Békésszentandrás— Mezőhegyes 0—2 (0—1) Békésszentandrás, 70 néző. V.: Rózsa. Békésszentandrás: Petrás — Ben- csik, Bordács, Szlancsik, Raj P., Zaho- recz (Raj T.), Medveczki, Truczka, Varga, Kovács (Egri), Székely. Edző: Paulik János. Mezőhegyes: Fülöp — Szemerédi, Harangozó, Lovász, Ad­ler, Boros, Csordás, Pálhidai (Hanga), Zsóri, Bereczki, Kindel. Edző: Pepó Gábor. Szemerkélő esőben a csúszós talajhoz jobban alkalmazkodó vendé­gek megérdemelten nyertek jó játék- vezetés mellett. Kiállítva: Adler a 72. percben (gáncsolásért). G.: Csordás a 39., Hanga az 55. percben. Jó: a hazai­ak közül átlagon felülit senki sem nyújtott, ill. az egész vendég csapat dicséretet érdemel. (Varga László) Battonya—Gyulavári 3—0 (3-0) Battonya, 150 néző. V.: Kokavecz. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Talpai, Simon T., Kovács, Számfira, Hideg, Mákos A., Mákos Á., Daróczi (Simon A.). Edző: Juhász Zoltán. Gyu­lavári: Búj — Boros (Harangozó), Bá­lint, Szénási, Kiss, Laurenczi, Fábián, Tapasztó, Szilágyi, Földi (Gortka), Cziczeri. Edző: Jónás Ferenc. A nagy­szerűen játszó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött a lelkes vendégek ellen. G.: Kovács a 16., Számfira a 30., Hideg a 38. perc­ben. Jó: Talpai, Kovács, Számfira, Da­róczi, ill. Kiss, Fábián, Szilágyi. (Lu­kács István) Békéscsabai Előre-Jamina SE—Kamut 0—1 (0—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Zábrák. Ja- mina: Tóth — Bócsik, Bánszki, Han­kó, Magyari, Pusztai (Erdős), Kulcsár, Sajben, Ábrahám, Szabó (Iványi), Fu- taki. Edző: Ogrincs Pál. Kamut: Pri- bojszki — Nyári, Kukely, Szakái, Pit- ner. Ramos (Bora), Antman, Sziráczki (Hegedűs), Bognár, Balogh, Komáro­mi. Edző: Borgulya János. Alacsony színvonalú, csapkodó játékot produ­kált mindkét együttes, végül is a sze­rencsésebb csapat nyert. G.: Balogh a 75. percben. Jó: Hankó, Pusztai, Kul­csár, ill. Nyári, Balogh, Komáromi. Elek-Dualflex—Sarkad 2—1 (1-0) Elek, 500 néző. V.: Csonka. Elek: Bo­tás D. —Dávid, Kohut, Sarkadi, Görög (Mócz), dr. Nagy, Séllei (BotásGy.), Bányai, Gál, Bereczki (Puskás), Petri- sor. Edző: Csorba János. Sarkad: Ve­res — Vass, Germán, Boldog, Szabó L, Szabó IL, Gurzó, Kesztyűs, Gajdács (Kocsis), Papp (Polcsek), Petruzsán (Balogh). Edző: Balogh István. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Az ele- kiek két szabadrúgásból érték el gólja­ikat. A Sarkad a mezőnyben jól adoga­tott, de a szerencsével hadilábon álltak. G.: Gál a 30. és a 47., ill. Germán a 63. percben. Jó: Dávid, dr. Nagy, Gál, ill. Veres, Kesztyűs. (Hotya Mihály) Medgyesegyháza— Mezőberénv 1—0 (1—0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Ku- rucz. Medgyesegyháza: Knapcsik — Kuzma (Jakab), Kovács, Juhász L, Ho- lecz, Hegyi, Zsurzsucz (Juhász J.), Zámbori, Mocsári,. Vágási, Oláh (Gel- lény). Edző: Kovács Zoltán. Mezó"be- rény: Stúber — RáczI., Burai, Harma­ti L., Maléth, Gézárt (Jakab), Rácz II. (Adamik), Hegedűs (Ilyés), Magasi, Kreisz, Tímár. Edző: Kajlik Péter. Ala­csony színvonalú, de küzdelmes mér­kőzésen nagyon fontos két pontot könyvelhetnek be a hazaiak. Kiállít­va: Mocsári a 80. percben (törleszté­sért). G.: Mocsári a 16. percben. Jó: Kovács, Juhász I., Holecz, Oláh, ill. Burai, Harmati L„ Kreisz. (Oravecz Tamás) Kétegyháza—Békés 1—3 (0-1) Kétegyháza, 500 néző. V.: Bogyó. Kétegyháza: Rotár I. (Szelezsán) — Popa, Isztin P., Sípos L, Isztin J., Sze­keres (Rotár II.), Juhász, Sípos II., Má­lik Z., Kaszap, Málik M. (Negye). Edző: Papp József. Békés: Vidove- nyecz — Farkas, Lenkefi, Lipták, Gaj­dács (Rózsavölgyi), Somvári, Fehér, Czinanó E., Horváth, Boldizsár, Szarvas (Kátai). Edző: Zsíros György. Sportszerű mérkőzésen, kiegyenlített első félidő után a jól játszó hazai csapat ellen megérdemelten győzött az össze- szokottabb, helyzeteit jobban kihasz­náló Békés. G.: Málik Z. a 78., ill. Fehér a 21., Czinanó E. az 55., Horváth a 75. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Szarvas, Czinanó E., Farkas, Somvári. (Bencze László) T ótkomlós—Füzesgyarmat 1-0 (1-0) Tótkomlós, 300 néző. V.: Sztanojev. Tótkomlós: Bordács — Pásztor, Krecsméri, Imre, Szpisják J., Szpisják I. (Poljak), Kölce, Szatmári, Elek, Ug­ró, Fülöp (Kovács). Edző: Matajsz Pál. Füzesgyarmat: Nagy----Bartha, Cs ák, Balogh, Huszár, Petri (Tőkés), Zsombok, Földesi (Tóth I.), Vad, Lá­zár, Tóth II. Edző: Tőkés Miklós. Ha­zai szemszögből egy jól indult első félidő után a második játékrészben a vendégek átvették a játék irányítását, s végülis a szerencsésebb csoport nyert. G.: Fülöp a 6. percben. Jó: Pásztor, Krecsméri, Szpisják J., ill. Nagy (a me­zőny legjobbja), Balogh, Vad. (Ho- vorka György) IFJÚSÁGIAK: Békésszentandrás— Mezőhegyes 0—0, Battonya— Gyulavári 4—1, Békéscsabai MÁV— Szeghalom 6—1, Elek—Sarkad 1—5, Medgyesegyháza—Mezőberény 2— 8, Kétegyháza—Békés 0—0, Tótkom­lós—Füzesgyarmat 0—3, Békéscsa­bai Előre-Jamina SE—Kamut 4—0. Az Alföld csoport állása: 1.Tiszakécske 4 3-1 10— 5 6 2. Kecskeméti TE 4 3 - 1 10— 6 6 3.Mezőkovácsházia TE 4 3 - 1 6— 3 6 4. Hódmezővásárhelyi LC 4 3 - 1 6— 4 6 5. Szegedi VSE 4 3 - 1 5— 3 6 6. Orosházi MTK 4 2 1 1 6— 3 5 7.Makói FC 4 2 1 1 7— 6 5 8.Gyomaendrődi FC 4 2 1 1 6— 5 5 9. Gyulai FC 4 2 11 4— 5 5 lO.Szegedi Dózsa 4 2 - 2 9— 5 4 11.Miske 4 1 1 2 6— 6 3 12. Kecskeméti SC 4 1 1 2 2— 4 3 13. Ceglédi Honvéd 4 1 1 2 5— 9 3 14.Dabas 4- 1 3 1— 4 1 15. Kiskundorozsma 4- - 4 4—12­16. Nagyszénás 4- - 4 2—10­36. heti totóeredmények 1. Bayern München—Hamburg ........................4—0 1 2 . Saarbrücken—Kaiserslautern.......................2—0 1 3 . Wattenscheid—1. FC Köln.............................4—2 1 4 . Atalanta—Parma.............................................2—1 1 5. Cagliari—Juventus..........................................0—0 x 6 . Fiorentina—Genoa............................................1—1 x 7. Milan—Foggia...................................................I—0 1 8. Napoli—Brescia................................................0—0 x 9 . Roma—Pescara.......................................... 0—1 2 10. Sampdoria—Lazio...........................................3—3 x 1 1. Torino—Ancona................................................4—1 1 12. Udinese—Internazionale.................................2—1 1 13. Ternana—Spal..................................................1—1 x +1. mérkőzés: 14. Hertha BSC—Freiburg.................................1—2 j2 A megyei bajnokság állása: 1. Békési SE 4 4­­18— 6 8 2. Battonya 4 4­­12— 2 8 3. Szeghalom SC 4 3­1 13— 6 6 4. Békéscsabai MÁV 4 2 1 1 8— 7 5 5. Békésszentandrás 4 2 1 1 4— 3 5 6. Elek-Dualflex 4 2 1 1 4— 4 5 7. Tótkomlós 4 2­2 7— 5 4 8. Mezőhegyes 4 2­2 8— 8 4 9. Gyulavári 4 2­2 7— 9 4 10. Kamut 4 2­2 4— 8 4 11. F üzesgy armat 4 1 1 2 7— 8 3 12. Mezőberény 4 1 1 2 4— 7 3 13. Kétegyháza 4 1­3 6— 8 2 14. Medgyesegyháza 4 1­3 7—14 2 15.Bcs. Előre-Jamina SE 4­1 3 2— 7 1 16. Sarkad 4­­4 6—15-