Békés Megyei Hírlap, 1992. szeptember (47. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-07 / 211. szám

1992. szeptember 7., hétfő mS MEGYEI HÍRLAP­IV. Asztalitenisz Duna Kupa Negyedikek az orosháziak j A hétvégén Szekszárdon bonyolították le a női aszta- litenisz Duna Kupát. A viadalon a csehszlovák Slo- van Bratislava, a Topolcsán, az osztrák Komperdell mellett a házigazda szekszárdi Húsipari SE és az Orosházi MTK szerepelt. Érdekesség, hogy a pozsonyiaknál szerepelt a kilencszeres Európa-bajnok orosz Popova, aki végig jó teljesítményt nyújtott. Az orosháziak egy győzelmet arattak, a Topolcsány gárdáját verték 4:3-ra, majd három vereség következett egyaránt 4:l-re a pozsonyiaktól, a Kom- perdelltől és a szekszárdi együttestől. Végeredményben a IV. Duna Kupát a Slovan Bratislava nyerte a szekszárdi Húsipari SE előtt. Az orosháziak a 4. helyet szerezték meg az erős mezőnyben, megelőzve a Topolcsány gárdáját. SPORV MELu*ui © Világcsúcs Rietiben I Két nappal a Grand * Prix-sorozat zárása után az olaszországi Ri­etiben rendeztek nagy­szabású atlétikai viadalt, ame­lyen világcsúcs is született. A férfi 1500 méteren az algéri­ai Noureddine Morceli 3:28.86 perccel egy hétéves rekordot döntött meg, hiszen a marokkói Said Aouita 3:29.46 perces ideje 1985 augusztusa óta állta a kihí­vók rohamát. A 22 éves Morceli, aki a táv világbajnoka voltTokióban, alig­hanem ezzel a csúccsal vigaszta­lódik az őt Barcelonában ért ku­darc miatt, ahol csak 7. lett. Bicskei és a bringa 2? Kilenc forduló után harmadik helye- zett a svájci II. ligában a Luzern. Az emlékezetesen kemény csatában a „fel­ső osztálynak” búcsút mondó luzerniek szak­mai munkáját a magyar futballválogatott volt szövetségi kapitánya, Bicskei Bertalan irá­nyítja. — Tizenkét pontunkkal jelen­leg a harmadik hélyen tanyá­zunk — mondta Bicskei az MTI munkatársának. — Bár nem kötötték ki, de kimondat­lanul is az első ligába való visszajutással lennének elége­dettek a klubvezetők. Tava­szig kell annyi pontot gyűjteni, hogy a rájátszásban azután megcélozhassuk az első ligát. — Esély? — Három legjobb góllö­vőnk távozott. így Knupp is, aki már Stuttgartban kergeti a bőrgolyót. Olyan csatárok mentek el, akik a legutóbbi rájátszásban lőtt 21 gólunkból tizenhetet „vállaltak”. Az ifjú­sági korúak közül próbálok góllövőt találni, de egyelőre kevés eredménnyel. Koch, az egyik „ifista” úgy néz ki, mint Kovács Kálmán. A tizenegye­seket is ő harcolja ki; eddig hármat szám szerint. — Közeleg KEK-fellépésük időpontja... — A bolgár Levszki „ki­kémlelésére” csütörtökön uta­zom Szófiába. Azt hiszem, bravúr lenne, ha továbbjut­nánk. Kevés a gól, ez fájdítja a fejemet. Emiatt „meg is talált” pár helyi lap. Válasz nélkül hagytam. Tizennégy gólt rúg­tunk, ötöt kaptunk. Ez szerin­tem nem olyan rossz. — Bicskeiéknél mindig nagy gond egy külföldi munka­Kimaradtak a helyzetek Balmazújváros—Szirén SE 19—17 (9—8) Hajdúböszörmény, NB I B, női kézilabda-mérkőzés, 50 néző. V.: Atkári, Herceg. Szirén SE: TIBÁNE — Pusztai 1, CSERY II. 4, Szabó 2, Magyar 1, Perger 1, Hajdú 1. Cs.: Juhos (kapus), Hegedűs 6 (4), Nyergesné 1, Kugycla. Edző: Csery István. Balmazújváros legjobb dobói: Bárdos 8 (4), Zágony 4, Gergely 4. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteres: 5/4, ill. 6/4. A Magyar Kupán elszenve­dett nagyarányú vereség után a tisztes helytállás volt a céljuk a szarvasi lányoknak. Az első félidő 26. percéig szoros mér­kőzésen végig a vendégek ve­zettek, de ebben az időszakban is feltűnő volt a házigazdák kemény, durva védekezése, aminek sajnos Csery II. lett a szenvedő alanya és fejsérülése miatt az öltözőbe kényszerült. A második félidő elején a csa­pat nem merte játszani az addi­gi gólratörő játékát és ekkor több helyzet maradt kihaszná­latlanul. Az ellenfél folytatta tovább tisztátlan védekezését, amiből Nyergesné orrsérülése következett. A játékvezetők végig kezükben tartották a mérkőzést, de a Szirénes lá­nyok nehezen tudták leküzde­ni félelmüket. A 46. perctől, amikor az ellenféltől Gergelyt piros lappal kizárták (16—11) a szarvasiak mindent megpró­báltak és fokozatosan felzár­Csömör KSK-Ujkígyós SE 23-22 (9-11) NB I B-s,férfi, Gviimrő, 200 néző. V.: IhászKálmán. Újkígyós: KOPANYI — Fekete L. 6, Bogárdi 2, GEDÓ 5, GAZSÓ I, Bacsa 2, Szikora 1. Cs.: Zubán (kapus), Fekete B. 3., Gyulavári 1, Lipták, Rácz. Edző: Ruck László. Kiállítások: 8. ill. 4. perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 1/0. Az első tíz percben a vendé­gek négy ziccert és egy hétmé­terest hibáztak, ennek követ­keztében jelentős előnyre tett szert a Csömör (4—0). A má­sodik 10 percben csak kígyósi gólok születtek, ami elsősor­ban a nyitott védekezésnek és az ebből fakadó sikeres leroha- násoknak köszönhető (4—6). Ezt a kétgólos vezetést a ven­dégek megtartották a szünetig. A második játékrészben a szintén lendületesen támadó újonc csapatot csak durva sza­bálytalanságok árán tudták megállítani a házigazdák. A játékvezetők határozottsága ugyancsak hiányzott, ami a mérkőzés eldurvulásához ve­Bronzérmeshez méltóan Békéscsabai Előre KSE—Bp. Spartacus 18—13 (7—5) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 1200 néző. V.: Cserepes, Kiss L. Békéscsaba: MEGYES — Csenki, MEZŐSÉGI 6 (3), Salamon, Bohus 3, HOCHRAJTER 6(1), Kovács. Cs.: Petri 1, Gherendi, Bolla 1, Sávolt 1. Edző: Csulik Pálné. Bp. Spartacus: Farkas A. — Nagy A. 1, Bíró 2, Viglási 1, F arkas Á. 7 (4), Halmai, MANKOVA 2. Cs.: Kemer (kapus), Dejtári, Nagy H., Csorna, Kónyári. Edző: Adorján János. Kiállítások: 4 perc a Bp. Spartacusnál. Hétméteresek: 4/4, ill. 8/4. vállalás. A három fiú iskoláz­tatása egyre nehezebb. — Legnagyobb csemeténk otthon maradt, aktív kapus. Két kisebbik fiúnk is hazatért, Budapesten tanulnak. Felesé­gem „sínre teszi” őket, azután visszatér Luzernbe. Megkap­tuk a lakást. Kellemes, négy­szobás, 500 méterre van a sta­diontól. De hogy addig se kell­jen gyalogolnom (jómagam nem vezetek kocsit), kaptam egy kis bringát, azzal kariká- zom a városban. Igazán egész­séges, fölös kilóimtól is meg­szabadít. — Magyar légiós vételére nincs elképzelés? — Elképzelés lenne, de pénz nincs rá. Szerződésem megkötésekor az elnök győz­ködött: ha úgy gondolom, és egy év után távozni óhajtok, megtehetem. Tiltakoztam. Két évig maradok, bárhogyan is alakulnak a dolgok. Persze ha nem megy, akkor hiába kí­vánok maradni. Eredményte­lenség esetén ugyanúgy meg­kapom a „munkakönyvemet”, ahogy az mindenhol szokás. IA mérkőzés előtt JÊ ■ rendhagyó ajándék- átadásra került sor, Bohus Beát a szurkolók kö­szöntötték abból az alkalom­ból, hogy a legutolsó hazai mérkőzésen, az Alföldi Porce­lán ellen őt látták a legjobbnak a lelátóról. Ónodi Henrietta olimpia bajnokot pedig az egyesület vezetői halmozták el jókívánsággal és egy kis sze­rény ajándékkal. A „pozitív” előzmények el­lenére a fővárosiak előtt adó­dott először lehetőség, ám Far­kas A., a mindössze ^ eszten­dős szépreményű átlövő a bal kapufa tövére vágta a büntetőt, aztán egy perc múlva, egy le- rohanást követően Viglási megszerezte az első gólt, ami­re Hochrajter rögtön válaszolt. Újra büntetőt dobhattak a ven­dégek, Farkas A. ezúttal a jobb felső sarkot célozta meg, s be is talált (1—2). A 10. percben aztán fordított a hazai csapat, amikor Mezőségi értékesítette az első békéscsabai büntetőt, s , innen kezdve már ki sem adták a vezetést a kezükből a lila­fehérek, jóllehet negyedóra já­tékot követően több mint tíz percen át nem esett gól. Ez köszönhető volt a két kapus remek teljesítményének, de annak is, hogy mindkét csapat elsősorban a védekezésre for­dította a hangsúlyt, nehéz volt rést találni vagy átlőni a meg­magasított sorfalat. Különö­sen a csabai oldalon, ahol Ghe­rendi rendre jól lépett ki a lö­vőkre, így azok már csak ki­szorított helyzetből lőhettek, vagy már lehetőségük sem ma­radt arra, hogy célba vegyék a kaput. Jellemző az első játék­részre, hogy a fővárosiak mindössze kétszer voltak ere- ményesek akcióból. A szünet után is jobb volt a Békéscsaba. A 38. percben Farkas A. hétméteresét Me­gyés hárította, s ez meghatáro­zónak tűnt, ugyanis 9—6-ról ezután 12-7-re elhúzott a hazai csapat. Még egyszer megpró­bált „felkelni” a Spartacus, de Hochrajter elemében volt, minden helyzetből, szögből, közelről és távolról betalált, így a lila-fehérek a vártnál könnyebben diadalmaskodtak nagynevű ellenfelük fölött. Hiába lőtt Farkas A. gyors egy­másutánban két akciógólt, Viglási egy büntetőt mellé durrantott. Nem úgy Mezősé­gi, aki a jobb alsó sarokba bombázott, s a lépéselőnyből már nem tudott lefaragni sem­mit sem a Bp. Spartacus. Az­tán Bolla is feljött, s néhány másodperc múlva lepókhálóz- ta a sarkot... A csapatot sokan féltették a szombati találkozót megelőzően, azonban ismét bizonyították: nem véletlenül lettek tavaly bronzérmesek a békéscsabai lányok. A mérkőzés után újra vok­solhattak a szurkolók: ezúttal Megyes Ildikó kapust látták legjobbnak — okkal. A hét végén, szombaton a csoport másik „nagycsapatá­val”, az Építőkkel méri össze tudását a Békéscsaba, s most a fővárosban. Az egyesület különbuszt indít a szurkolók­nak Békéscsabáról, amelyre 400 forint ellenében felszáll­hatnak. Úgy irányítják, hogy az ugyanaznap délutáni Bé­késcsaba—Siófok labdarúgó­mérkőzésre vissza is érjenek. Érdeklődni, illetve jelentkezni Békéscsabán, a Munkácsy ut­cai sportáruházban lehet Lau- rinyecz Györgynél. Jávor Péter koztak. Az 58. percben már 17—16 volt az állás, amikor 7 méterest hibáztak. Az utolsó percben is volt lehetőség az egyenlítésre, de a kapkodás és rutintalanság labdaeladást eredményezett és így kétgólos vereséggel zárult a találkozó. A döntetlen igazságosabb lett volna, de a szarvasi csapat megijedt a kemény és sok sérülést okozó vendég védeke­zéstől, nem mindig tudta nyúj­tani megszokott játékát. Jobb helyzetkihasználás esetén a vereség elkerülhető lehetett volna, ennek ellenére dicsér­hető a szarvasi csapat küzdeni tudása és lelkes, helyenként jó játéka. Nem lehetett panasz egyik csapat védekezésére sem — mint azt felvételünk is bizonyítja. A sűrű falon bizony ritkán tudtak áttörni a lövők, s messziről is csak a békéscsabaiak voltak eredményesek fotó: fazekas ferenc zetett. Az emberelőnyös hely­zeteit rosszul kihaszánló kí- gyósiak öt perccel a mérkőzés lefújása előtt hagyták kie­gyenlíteni az ellenfelet. A vég­játék óriási küzdelmet, sok szabálytalanságot és újabb já­tékvezetői tévedéseket hozott. Fél perccel a lefújás előtt a támadásban lévő Békés me­gyeiek nem tudták bevenni az ellenfél kapuját. így végül je­lentős játékvezetői segédlettel otthon tartotta mindkét pontot a Csömör. Férfiak: bajnoki rajt előtt temesvári túra Egy győzelem, egy vereség A hét végén Temesváron lépett jT~ pályára két alkalommal a baj- noki szezonnyitóra készülő' Bé­késcsabai Eló're KSE NB I-es férfi kézi­labda-együttese. — A felkészülés során kevés mérkó'zést tudott játszani a csapat komoly ellenfelekkel — panaszkodott még a temesvári kirándulás előtt Szabó Károly, a lila-fehérek mestere. Csak augusztusban a szegedi Feszti­vál Kupán vívtak komolyabb tétmérkő­zést első osztályú ellenfelekkel az előré- sek. A mostani kirándulás ötven százalé­kos mérleggel zárult. Pénteken, bár az első félidőben még vezettek a lila-fehé­rek, szoros küzdelemben végül 31—27 arányú vereséget szenvedtek. Szom­baton már jóval jobban ment, főleg védekezésben, a tartalékos csabaiak­nak — hiszen Tóth, Bogárdi, Kiss nem tarthatott a csapattal —, s megérde­melten nyertek 25—20-ra az első osz­tályú házigazdák ellen. A hátralévő időszakban elsősorban a formábahozás lesz a feladata a szak­vezetőnek a szeptember 19-ei bajnoki rajtig, amikor az egykori békéscsabai edző, Skaliczki László együttese a több külföldi idegenlégióst fölvonultató Komlói Bányász látogat Békéscsabá­ra.