Békés Megyei Hírlap, 1992. szeptember (47. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-21 / 223. szám

1992. szeptember 21., hétfő & SPO^V Elén az újonc Mezőkovácsháza Békési pontvesztés Az NB III Alföld csoportjában az újonc Mezőkovacshaza a több volt NB I-es játékost felvonultató Szegedi VSE otthoná­ban győzött, s ezzel a tabella élére került. A fürdővárosban a gyulaiak jó iramú mérkőzésen szereztek egy pontot a korábbi listavezető Tiszakécske ellen. A Nagyszénás megszerezte idei első győzelmét a Hódmezővásárhely ellen, s elkerült a tabella utolsó helyéről. A gyomáendrődiek hazai pályán nem bírtak a Makóval, igazságos, 3—3-as döntetlennel zárult az összecsa­pás. A tartalékos OMTK hiába támadott többet a második félidőben, már nem tudott egyenlíteni a Miske ellen. Futballcipok Adidas, Tisza, Hitec széles választékával várja vásárlóit a békéscsabai Sportáruház, Munkácsy u. 11. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában több meglepő eredmény született. Az eddig gyengélkedő füzesgyarmatiak Békésszentandrásról elvitték mindkét baj­noki pontot. A Mezőhegyes—Kamut találkozón gólzáporos vendéggyőzelem született. A Jamina SE nem bírt a Gyulavá­rival. Értékes két pontot szerzett a Mezőberény Kétegyhá- zán. A Battonya—Szeghalom rangadón hazai siker született. Nagy csatában, a 86. percben lőtt vendéggóllal döntetlen eredmény született a Tótkomlós—Békés találkozón. NB III Alföld cs. Szegedi VSE- Mezőkovácsháza 2-3 (2-2) Szeged, 500 néző, V.: Nyerges. Sze­ged: Demeter — Szabó, dr. Tóth, Nagy, Krajcár — Pikó, Kun, Simon, Takács — Süli, Puskás. Edző: dr. Tóth János. Mezőkovácsháza: Tóth — Ba­kai, Kovács, Dumitriu, Radu — Mo­csári (Török), Papp (Szekeres), Schmidt, Kovalcsik (Szabó) — Bá- nyik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 23. perc: egy szabadrúgásnál Schmidt észrevette a bal oldalon előre lopakodott Radut, pontosan elé tálalt, aki Kovalcsik fejére nyeste a labdát, s ő a kapu jobb oldalába bólintott, 0—1. 29. perc: Süli bombáját Tóth kiütöt­te, balszerencséjére Puskás elé, aki négy méterről a kapus feje föllött a hálóba pöccintette, 1—1. 34. perc: Mocsári a kapus támasz­kodó lába mellett a bal alsó sarokba gurította, 1—2. 41. perc: Süli elment a bal szélen és éles szögből jobb belsővel a kapuba helyezett, 2—2. 75. perc: Szekeres reklamálását a bíró piros lappal jutalmazta. 89. perc: Török az alapvonal köze­léből belőtte a labdát, amiről mindenki lemaradt, csak a szegedi Takács nem, aki csodák csodájára az üresen maradt kapujukba passzolt, öngól, 2—3. 91. perc: dr. Tóth lerántotta Bányi- kot, ezért a bíró őt is kiállította. Szerencsés, de megérdemelt győ­zelmet arattak a vendégek a hazaiak és a játékvezetői hármas felett, ugyanis a fekete ruhások gyenge, részrehajló ténykedése miatt nagyobb létszámú szegedi csapatot kellett leküzdeni a zöld-fehéreknek. Ismét bebizonyoso­dott, hogy a gyors és veszélyes kontra­akciók, főleg idegenben, milyen red- ményesek lehetnek. Jó: Pikó, Kun, Si­mon, ill. Tóth. Radu, Schmidt, Bányik, Kolozsi. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Szeged—Mezőkovács­háza 6—0. Gyomaendrőd— Makó 3-3 (2—1) Gyomaendőrd, 600 néző. V.: Boros. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Má­zán (Munkácsi), Plástyik, Janis — Pa­taki, Gonda, Bress, Tóth — Gubucz (Varjú), Demjén. Edző: Koltai Lajos. Makó: Ménesi — Varga-Tóth (dr. Széli), Urbán, Leindler, Csák — Bódi (Szabó), Márki, Bárány (Anda), Vágó — Kriszbai, Karsai. Edző: Kolozsvári János. 15. perc: Márki elfutott a jobbolda­lon, beadása átszállt a védőkön és a befutó Karsai a hálóba fejelt, 0—1. 16. perc: Bress szögletét Demjén a bal felső sarokba fejelte, 1—1. 30. perc: Demjén labdájával Janis kiugrott a védők közül, a 16-oshoz érve a kifutó kapus elhúzta a lábát. A megítélt 11 -est Bress a jobb sarokba gurította, 2—1. 54. perc: Bárányt üresen nagyták a hazai védők a 16-oson, Csák elébe gu­rított, a csatár 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2—2. 71. perc: Szabó elhúzott Plástyik mellett, majd a 16-oson belülre érve nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2—3. 75. perc: Tóth erőszakosan ment el védője mellett és a kifutó kapus mellett a bal sarokba gurított, 3—3. Kellemes időben, jó játékvezetés mellett a sérülésektől megtizedelt gyo- maendrődi csapat helyenként jó játék­kal szerzett pontot a remekül játszó Makótól. Jó: Szakács, Janis, Bress, Gubucz, Demjén, ill. Leindler, Csák, Márki, Karsai. (V.I.) Ifjúságiak: Gyomaendrőd—Makó 0—2. Gyulai FC­Tiszakécske 2-2 (1-1) Gyula, 600 néző. V.: Bánóczki. Gyu­la: Leel-Ossy — Resetár, Burai, Pápa, Bagyinka — Kiss L., Steigerwald (Oláh), Tamási, Papp (Mag) — Bo- ruzs, Mező. Edző: Cserháti István. Ti­szakécske: Tasnádi — Málik, Somo­gyi, Helik (Pálinkás), Hoffmeister — Lovász, Safranyik, Tóth, Domonics — Bállá, Török. Edző: Bándhidi József. 3. perc: egy lesgyanús helyzetben Lovász lapos lövése a hazaiak hálójá­ba kötött ki,0—1. 17. perc: Boruzs középen Pappal kényszerítőzött, s a visszakapott lab­dát a jobb alsó sarokba lőtte, 1—1. 49. perc: a kitörő Mezőt Helik a 16- os jobb oldalánál a vonalon belül lete­rítette. A megítélt büntetőt Kiss L. biz­tosan értékesítette, 2—1. 65. perc: Málik a jobb oldalon ka­pott labdát, s éles szögből nagy erővel lőtt az ellenkező sarokba, 2—2. A listavezető ellen nagyiramú, szín­vonalas mérkőzést játszott a hazai csa­pat. A döntetlen igazságos. Jó: Bo­ruzs, Tamási, Mező, ill. Safranyik, Má­lik, Török. (Jenéi Kálmán) Ifjúságiak: Gyula—Tiszakécske 7—0. Miske—Orosházi MTK 1—0(1—0) Miske, 300 néző. V.: Serfőző. Miske: Jeszenoviés -— Jagicza, Hubert, Palet­ta, Miskolczi—Román, Csög, Herber, Futballcipok Adidas, Tisza, Hitec széles választékával várja vásárlóit a békéscsabai Sportáruház, Munkácsy u. 11. Tel. 24—256. Tyimosenko (Tóth) — Veres, Pécsi. Edző: Czár Ignácz. Orosháza: Ölei — Laurentin, Popol, Kálmán, Sitkéi (Szé­kely)— Bíró, Brakszatórisz, Nagy A., Kvasznovszky — Dézsi, Lipováczi. Edző: Papp Imre. 10. perc: a védőkről lepattanó lab­dával kényszerítőzés után Miskolczi kiugrott és a kapu jobb oldalába lőtt, 1—0. Vendégtámadással és óriási gól­helyzet kihagyásával kezdődött a mér­kőzés, amely után a miskeiek kihasz­nálták a kevés gólhelyzetek egyikét. A második félidőben nagy erővel táma­dott az OMTK, de az egyenlítés nem sikerült. (D. S.) Ifjúságiak: Miske—Orosháza 0—11. Nagyszénás— Hódmezővásárhely 2_1 (1-0) Nagyszénás, 700 néző. V.: Francisko- vics. Nagyszénás: Molnár — Sebes­tyén, Zábrák, Gyimesi, Hankó — Nagy A., Florescu, Basiu, Deák (Go- dár) — Fekete, Csáki. Edző: Boér Er­nő. Hódmezővásárhely: Kosicz — Hurguly, Földvári, Lévai, Kiss — Ke- menes, Talmácsi, Botlik (Szűcs), Maczkó — Szécsényi, Kéri. Edző: Protity Sándor. 7. perc: Deák a tétovázó kapus elől elfelejte a labdát, majd közelről a háló­ba gurított, 1—0. 67. perc: Lévai 25 méteres bombája a bal sarokba vágódott, 1—1. 88. perc: Gyimesi húsz méteres sza­badrúgása után a labda a kapufáról visszapattant, Fekete berobbant, s nyolc méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 2—1. Hatalmas iramot diktáltak a csapa­tok az egész mérkőzésen. A vendégek is sok helyzetet dolgoztak ki, de csak egyet sikerült értékesíteniük. A hazai­ak lelkes, odaadó játékkal, s nagy aka­rással megérdemelten nyerték ä mér­kőzést, s ezzel vége szakadt nyeretlen­ségi sorozatuknak. Jó: Molnár, Sebes­tyén, Nagy A.. Basiu. ill. Földvári, Kiss, Szécsényi. (BenkőLászló) Ifjúságiak: Nagyszénás— Hódmezővásárhely 0—4. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kecskeméti SC—Kecskeméti TE 2;—1 (1—0), Dabas—Szegedi Dózsa 2—0 (0—0), Cegléd— Kiskundorozsma 1—1 (0—0). Megyei I. osztály Békéscsabai MÁV—Sarkad 4-1 (1-0) Békéscsaba, 300 néző. V.: Szeles. MÁV: Szobek — Fábián, Braun Á„ Frankó (Litauszki), Prekop, Lipták (Kiss), Galovicz P., Galovicz Z., Gaj­dács, Marik, Lonovics. Edző: Braun Attila. Sarkad: Veres—Germán, Bol­dog, Petruzsán, Szabó A., Papp, Szabó F., Vass, Balogh, Kesztyűs, Kocsis. Edző: Balogh István. Jó mérkőzést lát­hatott a Csányi utcába kilátogató szép­számú közönség. A hazai csapat ezút­tal is szellemesen, s főleg eredménye­sen játszott. A meg-megújuló hazai ro­hamoknak nem tudott ellenállni az egyébként lelkesen játszó vendégcsa­pat, így biztosan nyert a MÁV. Kiállít­va: Szabó A. az 55. percben. G.: Marik a 30., az 55. (11-esből), a 65., Lonovics a 83., ill. Kocsis a 89. percben. Jó: Marik, Fábián, Galovicz P., Gajdács, Braun Á., ill. Petruzsán, Kocsis, Kesz­tyűs. (G.Gy.) Békésszentandrás— Füzesgyarmat 1—3 (0—2) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Gu­lyás. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Bordács, Sztancsik, Raj P., Truczka, Oláh (Medveczki), Izsák, Varga, Zahorecz, Nagy (Kovács), Szé­kely. Edző: Paulik János. Füzesgyar­mat: Nagy — Tóth, Csák S., Csák Zs., Huszár, Balogh, Bartha (Petri), Saja (Földesi), Vámos, Tőkés, Zsombok. Edző: Tőkés Miklós. A nagyiramú mérkőzésen az í-re a pontot a füzes­gyarmatiak tették fel hamarabb. Az előny érthetően a vendégeket nyugtat­ta meg, a hazaiak pedig idegesen, kap­kodva játszottak. À végeredmény a ha­zaiakra nézve hízelgő. Jó játékvezetés. G.: Bordács az 53., ill. Saja a 12., Bar­tha a 42., Zsombok a 73. percben. Jó: Trucka, Oláh, Izsák, Székely, ill. a ven­dégcsapat valamennyi tagja dicséretet érdemel teljesítményéért. (Varga László) Mezőhegyes—Kamut 1_6 (1-2) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Gyekiczki. Mezőhegyes: Fülöp — Szemerédi, Adler (Márta), Lovász, Csordás (Han­ga), Harangozó, Kindel, Zsóri (Antal), Belicza, Posztós, Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Kamut: Pribojszki (Szikora) — Nyári (Szakái), Kukely, Ramos, Pittner, Bognár I„ Antman, Sziráczki (Vad), Szász, Bognár II., Komáromi. Edző: Borgula János. Minden kiha­gyott hazai gólhelyzetet góllal bünte­tett a korszerűen játszó vendégcsapat. A gólkülönbség hűen tükrözi a játékot. G.: Zsóri a 35., ill. Bognár II. a 18., a 70. (1 l-esből), a 75., a 81., Sziráczki a 25., Szász az 52. percben. Jó: az egész vendégcsapat, amelyből Bognár II. a mezőny legjobbja. A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli telje­sítményt. (Perlaki János) Békéscsabai Előre-Jamina SE—Gyulavári 0—2 (0—1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Varga F. Jamina: Tóth F. — Bánszki, Magyart, Hankó, Potyi, Schneider, Kulcsár, Bó- csik (Mihály), Sajben, Tóth M., Uhrin. Edző: Ogrincs Pál. Gyulavári: Búj — Harangozó, Kiss M„ Bálint, Szénási, Földi (Boros L.), Fábián, Boros B., Tapasztó, Laurenczi, Gortka (Csipke), Cziczeri. Edző: Jónás Ferenc. A fele­lőtlen hibákat vétő hazaiak ellen meg­érdemelt vendégsiker született. G.: Kiss M. a 2., Laurenczi a 89. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Bálint, Szénási, Tapasztó. (Ravasz Pál) Elek-Dulaflex— Medgyesegyháza 0—0 Elek, 600 néző. V.: Klembucz. Elek: Botás — Sarkadi, Kohut, Puskás, Dá­vid, Séllei (Bereczki), Görög (Petriso), Bálint, Gál, dr. Nagy, Bányai. Edző: Csorba János. Medgyesegyháza: Knapcsik — Gellényi (Kiss), Balázs, Juhász, Holecz, Kovács, Jakab, Zám- bori (Hegyi), Mocsári, Vágási, Oláh (Juhász II.). Edző: Kovács Zoltán. Ala­csony színvonalú mérkőzésen reális eredmény született. A 18. percben Sél­lei és Zámbori összefejelt, egyikőjük sem tudta folytatni a játékot. Jó: Sarka­di a mezőny legjobbja, Gál, ill. Holecz, Oláh. (Hotya Mihály) Kétegyháza—Mezőberény FC 1-2 (0-1) Kétegyháza, 150 néző. V.: Fábián. Kétegyháza: Rotár — Popa, Isztin T., Sípos I., Sípos II., Juhász, Szekeres, Málik I., Málik II., Isztin J. (Papp), Negye. Edző: Papp József. Mezőbe­rény: Stúber — Rácz Zs., Burai M. (Adamik), Harmati L„ Maiét, Gézárt, Magasi, Hegedűs (Rácz A.), Ilyés (Ja­kab), Kreisz, Burai L. Edző: Kajlik Péter. Egyenlő erők küzdelmében a szerencsét sem nélkülöző vendégcsa­pat győzött. A hazaiak e délutánon a helyzetkihasználással hadilábon áll­tak. G.: Juhász a 92., ill. Magasi a 13., Kreisz a 76. percben. Jó: Isztin T., Sípos I., Juhász. (Bencze László) Battonya—Szeghalom 3—2 (3-0) Battonya, 400 néző. V.: Varga P. Bat­tonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Ko­vács J., Simon T„ Simon A. (Árgye- lán), Számfira, Hideg, Mákos A., Má­kos Á., Daróczi. Edző: Juhász Zoltán. Szeghalom: Dávid — Lakatos, Ko­vács, Bondár, Tóth, Tar, Zsadányi, Ko­zák, Macskin, Hajdú, Zsombok. Edző: Zolnai Pál. A rangadót nagy iram, ma­gas színvonalú játék jellemezte. A ha­zaiak a biztos vezetés tudatában a má­sodik játékrészben sorra kihagyták helyzeteiket, így a mezőnyben jól ját­szó vendégcsapat, ha szerencsés gó­lokkal is, de szorossá tudta tenni a végeredményt. G.: Kovács Zs. a 15., Számfira a 22., Daróczi a 40., ill. Zsa­dányi a 48., Fekete (öngól) az 50. perc­ben. Jó: Kovács Zs. (a mezőny leg­jobbja), Turbucz, Simon T„ Számfira, ill. Tóth, Zsadányi. (Lukács István) Tótkomlós—Békési SE 1-1 (1-0) Tótkomlós, 600 néző. V.: Brusznyicz- ki. Tótkomlós: Bordás — Poljak, Krecsméri 1., Szpisjak J., Szpisjak I. (Litauszki), Kölce, Ugró, Elek (Fülöp), Szatmári. Kovács. Edző: Matajsz Pál. Békés: Vidovenyecz — Farkas, Len- kefi, Lipták, Gajdács, Fehér, Szarvas (Nagy), Cinanó, Horváth, Boldizsár, Romvári (Ravasz). Edző: Zsíros György. A szépszámú közönség előtt jól kezdtek a hazaiak. A 15. percben Szatmári betalált a listavezető hálójá­ba. Ezután is voltak helyzeteik a tót- komlósiaknak, de ezek kimaradtak. A befejezés előtt négy perccel Horváth egyenlített. A végig nagyiramú mér­kőzésen a végeredmény a békésiekre nézve hízelgő. Jó: Poljak, Krecsméri, Szatmári, ill. Lenkefi, Gajdács, Hor­váth. (Hovorka György). IFJÚSÁGIAK: Békéscsabai MÁV— Sarkad 2—0, Békésszentandrás— Füzesgyarmat 0—4, Mezőhegyes— Kamut 10—0, Békéscsabai Előre Ja­mina SE—Gyulavári 9—0, Elek— Medgyesegyháza 4r-l, Kétegyhá­za—Mezőberény 2—2, Battonya— Szeghalom 9—1, Tótkomlós—Békés 0—4. HECKER Autósok figyelem! Spies Hecker autófesték-keverő nyílt GYULÁN a Temesvári út és a Kodály Z. utca sarkán (a Regionális Művekkel szemben). Várjuk kedves vásárlóinkat! Nyitva tartás: hétfőtől szombatig 8—17 óráig. A világosmezes vendégek ellenállhatatlannak bizonyultak: Békésszentandrás—Füzesgyarmat 1—3 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az Alföld csoport állása: 1. Mezőkovácsházi TE 6 5­1 11— 5 10 2. Tiszakécske 6 4 1 1 14— 8 9 3. Kecskeméti TE 6 4­2 13— 9 8 4. Hódmezővásárhelyi LC 6 4­2 9— 6 8 5. Makói FC 6 3 2 1 12—10 8 6. Orosházi MTK 6 3 1 2 8— 5 7 7.Gyomaendrődi FC 6 2 2 2 10—10 6 8. Szegedi VSE 6 3­3 8— 8 6 9. Gyulai FC 6 2 2 2 7— 9 6 10. Dabas 6 2 1 3 5— 5 5 11.Miske 6 2 1 3 7— 8 5 12. Kecskeméti SC 6 2 1 3 5— 7 5 13. Szegedi Dózsa 6 2­4 9— 9 4 14. Ceglédi Honvéd 6 1 2 3 7—12’ 4 15.Nagyszénás 6 1 1 4 5—12 3 16. Kiskundorozsma 6­2 4 6—14 2 A 38. heti Tbtóeredmények 1. Vasas—Kispest-Honvéd FC ..............................1—2 2 2 . BVSC-Novép—Videoton-Waltham...2—1 1 3 . Diósgyőri FC—Nyíregyházi VSC....................1—0 1 4 . Pécsi MSC—Új'pesti TE......................................1—0 1 5 . Győri Rába ETO—Békéscsabai Előre FC... 0—0 x 6. Siófoki Bányász—Ferencváros.........................1—2 2 7 . Veszprémi LC—Csepel SC................................1—2 2 8 .1.FCKöln—Dortmund.......................................0—1 2 9 . Schalke 04—Nürnberg........................................0—0 x 1 0. Uerdingen—VfB Stuttgart......................3—3 x 1 1. Genoa—Juventus.......................................2—2 x 1 2. Napoli—Internazionale...................1—2 _ 2 1 3. Udinese—Sampdoria...............................1—2 2 + 1. mérkőzés: 14. MTK—Vác FC-Samsung....................................2—3 2 A megyei bajnokság állása: 1. Békés SE 6 5 1­22— 7 11 2. Battonya 6 5­1 15— 7 10 3. Békéscsabai MÁV 6 4 1 1 14— 9 9 4. Szeghalom 6 4­2 20—10 8 5.Elek-Dualflex 6 3 2 1 6— 5 8 6. Kamut 6 3 1 2 10— 9 7 7. Gyulavári 6 3 1 2 9— 9 7 8. Tótkomlós 6 2 2 2 8— 6 6 9. Füzesgyarmat 6 2 2 2 10— 9 6 10. Békésszentandrás 6 2 2 2 5— 6 6 11. Mezőberény 6 2 1 3 7—10 5 12. Mezőhegyes 6 2­4 10—16 4 13. Medgyesegyháza 6 1 2 3 9—16 4 14. Kétegyháza 6 1­5 8—15 2 15.Bcs. Előre-Jamina SE 6­2 4 2— 9 2 16. Sarkad* 6­1 5 9—21 1