Békés Megyei Hírlap, 1992. június (47. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-08 / 134. szám

1992. június 8., hétfő © Spoítf ME^6T / Egygólos hazai győzelmek a megyei rangadókon A nagy érdeklődéssel várt „bronzpárbaj” a gyulaiak sikerével zárult. Már az első félidő elején büntetőből megszerezték a vezetést a fürdővárosiak, s a második játékrészben a vendégek 11-est hibáztak. A Nagyszénás—Gyomaendrőd találkozón a házigazdák győztek 1—O-ra. A találkozón a szénási Lakatos súlyos lábtörést szenvedett. A csoport rangadóját a kecskeméti­ek nyerték a Kiskőrös ellen, de az élen továbbra is egy pont előnnyel a kiskőrösiek állnak. A sereghajtó Csongrád hosszú idő után győzött, ezúttal a Szegedi partiak. NB III Alföld cs. Gyulai FC—Orosházi MTK 1—0 (1—0) Gyula, 500 néző. V.: Kérdő. Gyula: Oláh — Pápá, Burai, Dávid, Botyánszki — Steiger­wald, Tamási, Lipták — Mező (Kiss M.), Horváth, Boruzs (Ba- gyinka). Edző: Silviu Iorgules- cu. Orosházi MTK: Ölei — Kálmán, Popol, Csilek (Lipo- váczi), Vándor — Nagy, Rácz, Udvari (Bíró), Mogyorósi — Kvasznovszky, Képíró (Papp). Edző: Papp Imre. 7. perc: A 16-osra betörő Horváthot szabálytalanul vá­lasztották el a labdától. A meg­ítélt büntetőt Pápa értékesítette, 1—0. 57. perc: Dávid a hazaiak 16- osán belül szabálytalankodott, majd a játékvezető ki is állította. Képíró büntetőjét Oláh kivédte. A végig küzdelmes megyei rangadót a kiállításon kívül még öt sárga lap kísérte. A gyorsan megszerzett hazai gól után soká­ig meddő és harcos mezőnyjáték folyt a pályán, a kiállítás után a vendégek többet támadtak, de a gyulai csapat megőrizte mini­mális előnyét. Jó: Oláh, Pápa, Tamási, Botyánszki, ill. Ölei, Vándor, Kvasznovszky. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Orosházi MTK 3—1. Nagyszénási TSZSK— Gyomaendrődi FC 1—0 (1—0) Nagyszénás, 500 néző. V.: Kubatovics. Nagyszénás: Bor­dás — Bányik (Vad), Zábrák, Dózsát vertek 1—0-ra a Tisza­Vinetter, Ugró (Sebestyén) — Nagy, Juhász, Molnár, Lakatos (Nicula) — Fekete, Szlopóczki. Edző: Boér Ernő. Gyomaend­rőd: Szakács — Bukva, Gonda, Plástyik, Pataki (Kéki) — Janis, Somogyi, Bres.Tóth —Durucs- kó, Demjén. Edző: Koltai Lajos. 8. perc: Fekete a félpályáról indulva átcselezte magát a gyo­maendrődi védelmen és kisod­ródva, éles szögből 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1—0. 50. perc: Kéki a támaszkodó Lakatos lábába rúgott, akinek több helyen eltört a sípcsontja. A sérült nagyszénási játékost a mentők vitték el a kórházba. A mérkőzés 5 percig állt a sajnála­tos esemény miattT“ 88. perc: Durucskó ismételt reklamálásért piros lapott kapott a játékvezetőtől. Az első félidőben hazai akci­ókkal kezdődött a találkozó, s végig mezőny fölényben játszot­tak a szénásiak a keményen vé­dekező ellenféllel szemben. A sajnálatos sérülés után leült a játék, egymás hibáiból éltek a csapatok. A megyei rangadón a két pontot megérdemelten tar­tották otthon a hazaiak. A nagy- szénásiak utolsó hazai mérkőzé­sén nem nagyon szórakozott a szép számú közönség. Jó: Nagy, Fekete, ill. Bukva, Somo­gyi, Janis. (Benkő László) TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Mezőtúr—Makó 1—2 (0—2), Fájsz—Cegléd 2—3 (1—1), Kiskundorozsma— Dabas 1—1 (1—1), Csong­rád—Szegedi Dózsa 1—0 (0— 0), Kecskeméti TE—Kiskőrös 2—0 (2—0), Hódmezővásár­hely—Szigetszentmiklós 2—0 (2—0). Gólözön az öregfiúk-találkozón Békéscsabai Előre—Békéscsabai VTSK 11—3 (4—1) Békéscsaba, 500 néző. V.: Kvasz. Békéscsabai Előre: Lovass — Szűcs, Dobó, Láza, Alberti — Pásztor J., Lengyel, Dávid — Király vári, Zielbaucr, Schneider. Csere: Tóth (kapus), Rakonczás, Zsíros, Jankulár. Edző: Piller Sándor. VTSK: Kovács — Csűrik, Fábián, Hancsák K., Simon — Bodó, Szász, Sarkadi — Varga B., Viczián, Karadi F. Csere: Bugán (kapus), KaradiP.,Hajas, Kolarovszki, Havasi. Edző: Szombati György. G.: Királyvári 3, Zielbauer 2, Dávid 2, Jankulár 2, Láza, Zsíros, ill. Viczián 2, Sarkadi. A két csapat szép számú nézősereg buzdítása közepette élvezetes mérkőzést játszott egymással. A játékosok többsége régi napjaira emlékeztetőén játszott. A találkozót a Körösvidéki Extra és a Pepe Reklámstúdió vezetője, Dózsa József szponzorálta. Az Alföld csoport állása: 1. Kiskőrös 29 20 6 3 62—21 46 2. Kecskeméti TE 29 20 5 4 57—21 45 3. Hódmezővásárhely 29 14 8 7 44—29 36 4. Orosházi MTK 29 11 10 8 34—23 32 5.Gyulai FC 29 11 10 8 34—36 32 6. Makói FC 29 13 6 10 39—46 32 7. Nagyszénási TSZSK 29 8 13 8 31—30 29 8. Ceglédi Honvéd 29 9 10 10 36—44 28 9. Da bas 29 9 9 11 43—40 27 10. Kiskundorozsma 29 5 16 8 33—36 26 11.Szegedi Dózsa 29 8 10 11 30—39 26 12.Szigetszentmiklós 29 8 9 12 41—46 25 13.Gyomaendrődi FC 29 9 7 13 33—42 25 14. Mezőtúri AC 29 7 6 16 17—37 20 15. Fájsz 29 6 6 17 26—52 18 16. Csongrád 29 4 9 16 21—38 17 A Csorvás is elbúcsúzott A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában eldőlt a másik kieső sorsa is. Mivel a csorvásiak vereséget szenvedtek hazai pályán a Mezőhegyestől, a kétegyháziak pedig legyőzték a Mezőberényt, a csorvásiak búcsút mondtak az osz­tálynak. Az utcahosszal bajnokságot nyerő Mezőkovácsháza gólokban gazdag találkozón győzte le a Medgyesegyházát. Nagy harc folyik még a bronzéremért, itt az utolsó fordulóban dől el a harmadik hely sorsa. Az utolsó előtti fordulóban 27 gól született, ez 3,375 gólátlagnak felel meg. A 100. gól szerzője: Balázs Balázs Tibor a Mezőkovácsháza—Medgyesegyháza bajnoki mérkőzés 7. percében megszerezte a mezőkovácsháziak 100. gólját. —Milyen érzés bajnokcsapat századik gólját lőni? — Nagyszerű. — Számítottál rá, hogy te szerzed a csapatod jubiláns gólját? — Őszintén megmondom, nem, mivel védőjátékos vagyok. — Meséld el röviden a gól történetét! — A medgyesiek leszállítással próbálkoztak, amikor éppen nálam volt a labda. így kirúgtam a védők között a pettyest, és egyedül törhettem Knapcsik kapujára. Amikor a kapus kiindult, mintegy 14 méterről laposan helyeztem a hálóba. — Most már ez lesz kedvenc találatod egyike vagy volt olyan, amelyikre szívesebben emlékszel? — Még 1985-ban Nagyszénáson az én két gólommal nyertünk és előztük meg a Mezőhegyest. — Véleményed szerint mi jellemző a csapatotokra legjobban, a megyei első osztályban nyújtott teljesítmény elegendő lesz-e az NB Ill-ban? — A gólerősség jellemző a csapatra, bár volt négy-öt mérkőzés, ahol nem ment a gárdának. Érzésem szerint a védelem és a középpályás sor erősítésre szorul. Az NB Ill-ban többet kell nyújtani, ha nemcsak retúrjegyet akarunk váltani a magasabb osztályba. Ifj. Hovorka György Megyei I. osztály F üzesgyarmat— Battonya 0—0 Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Földi. Füzesgyarmat: Nagy — Rácz, Csák, Kovács, Huszár, Petri, Erdei (Vígh), Saja, Bartha, Tőkés, Tóth (Lázár). Megbízott edző: Tőkés Miklós. Batto­nya: Kunos — Fekete, Turbucz, Tal­pai, Simon, Laurenczi, Tóth, Kovács (Armám), Mákos II., Mákos I., Daró- czi. Edző: Juhász Zoltán. Csúszós tala­jon, korrekt játékvezetés mellett nagy csatát vívtak a csapatok. Mindkét ka­punál voltak gótszerzési lehetőségek, azonban a kitűnően védő kapusoknak köszönhető, hogy a hálók érintetlenek maradtak. A látottak alapján a pont- osztozkodás reális. Jó: Nagy, Rácz, Csák, Tóth, ill. Kunos, Talpai, Tóth, Simon. (Szabó László) Békésszentandrás— Sarkad 2—0 (0—0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Majoros. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Bordács, Gazsó (Kovács), Szabó, Raj P., Sáfár, Izsák (Raj T.), Varga, Kondacs, Székely. Edző: Pau- lik János. Sarkad: Veres — Kapros, Boldog, Vass (Papp), Germán, Pol- csek, Szabó F., Szabó A., Petruzsán, Gajdács, Gurzó. Edző: Balogh István. Nagy iramú, változatos mérkőzésen a második félidei játék alapján teljesen megérdemelt a hazaiak győzelme. Szép sikerrel búcsúztak a közönségtől a hazaiak. Jó játékvezetés. G.: Bencsik az 53., Kondacs az 55. percben. Jó: Sáfár (a mezőny legjobbja), de az egész hazai csapat dicséretet érdemel, ill. Germán, Szabó A., Petruzsán. (Varga László) Gyulavári—V észtő 4-1 (1-1) Gyulavári, 300 néző. V.: Pejva. Gyulavári: Búj — Harangozó, Hor­váth (Bálint), Tóth, Démusz, Szilágyi, Simák (Bagi), Tapasztó, Szénási, Gortka (Jónás), Cziczeri. Edző: Jónás Ferenc. Vésztő: Sztojaneszku — Háti, Tóth, Varga, Jámbor, Lázár, Domo­kos, Nagy, Kovács, Papp, Kaszai. Edző: Kiss Péter. Eső áztatta, mély talajú pályán meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést a 10. percben. Ezt öt perccel később büntetőből ki­egyenlítették a hazaiak. Sokáig döntet­lenre állt a találkozó, a hazai fölény az utolsó 20 percben érett gólokká. G.: Cziczeri a 10., a 70., a 79. (mesterhár­mas), Jónás a 85., ill. Domokos a 15. percben. Jó: Harangozó, Szénási, Cziczeri, ill. Sztojaneszku, Nagy, Ko­vács. (J.F.) Mezőkovácsháza— Medgyesegyháza 7—3 (3—0) Mezőkovácsháza, 800 néző. V.: Bú­zás. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó (Mocsári L.), Kovács F., Balázs (Köte­les), Dumitriu, Szekeres, Schmidt, Ko- valcsik, Szatmári (Radu), Bányik, Ko- lozsi. Edző: Sári Ferenc. Medgyesegy­háza: Knapcsik — Kozma, Kovács Z., Vágási, Loós, Zsurzsucz, Holecz, Ju­hász, Zámbori, Mocsári A., Jakab. Edző: Cseh György. A mérkőzés előtt ünnepélyes keretek között Varsányi Pál, a megyei labdarúgó szövetség tag­ja, a fegyelmi bizottság elnöke gratu­lált a mezőkovácsházi csapat tagjainak a bajnoki cím eléréséhez és átadta az első helyért járó aranyérmeket. E na­pon igazi futballcsemegét láthatott a focira éhes közönség. Laza védelmek, bátran támadó csatárok jellemezték az egész mérkőzést. A tét nélküli össze­csapáson parádés megoldások, kidol­gozott gólok, rendkívül sportszerűen és felszabadultan játszó csapatok és jól bíráskodó játékvezetői hármas közre­működésével a hazaiak jobb helyzet- kihasználásuknak köszönhették egyébként megérdemelt győzelmüket. A mérkőzés után levonuló mezőko­vácsháziakat néhány törzsszurkoló se­gítségével pezsgőáradat fogadta. G.: Balázs a 7., Kolozsi a 27., a 75., Schmidt a 37., a 60., Szekeres a 46., Bányik a 65., ill. Mocsári A. a 69., 78. és Holecz az 51. percben. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Knapcsik, Ko­vács Z., Holecz, Mocsári A. (ifj. Ho­vorka György) Kétegyháza— Mezőberény 3—1 (1—0) Kétegyháza, 500 néző. V.: Deme. Kétegyháza: Rotár — Popa, Isztin, Sípos I., Futaki, Juhász (Zámbó), Óno­di, Sípos II., Negye, Kaszap, Abrudán. Edző: Grósz György. Mezőberény: Braun — Harmati J. (Tóth), Pecze, Harmati L., Gézárt, Balogh, Csákó, Hegedűs, Burai, Kreisz, Rácz. Edző: Litauszki Pál. Közepes színvonalú mérkőzésen a második félidőben felja­vult hazai csapat, az 52. percben 11-est is hibázó vendégcsapattal szemben megérdemelten tartotta otthon a két pontot, ezzel nagy lépést téve a bent- maradáshoz. G.: Sípos, Kaszap, Abru­dán, ill. Rácz. Jó: Kaszap, Ónodi, Ab­rudán, ill. Rácz. (Bence László) Csorvás—Mezőhegyes 1_2 (0—1) Csorvás, 200 néző. V.: Rózsa. Csor­vás: Baráth R. — Eke, Gyimesi, Fülöp, Seres, Hegedűs,-Baráth L. (Támyik), Izsó, Béres, Kányán, Salka (Dénes R.). Edző: Evanics István. Mezőhegyes: Szántó — Szemerédi, Boros I., Lo­vász, Harangozó, Csordás, Antal, Zsó- ri, Hanga, Posztós, Pálhidai. Edző: Végh Zoltán. A helyzeteit kihagyó ha­zai csapatot két kontratámadással ver­te a lelkes vendégcsapat. A bennmara­dáshoz kevésnek bizonyult a csorvási csapat akarása. G.: Izsó az 57., ill. Pálhidai a 18. és a 80. percben. Jó: Eke, Baráth L., Izsó, ill. Posztós, Pálhidai, Boros I. (Lestyán Mihály) Tótkomlós— Békéscsabai Előre- Favorit 1—0 (0—0) Tótkomlós, 450 néző. V.: Pintér. Tótkomlós: Kiss — Pásztor L., Lita­uszki, Imre, Szpisjak J., Pásztor T., Zsingor (Poljak), Kovács (Csikai), Elek, Szpisjak I., Krecsméri. Edző: Matajsz Pál. Előre-Favorit: Leel- Össy — Szűcs, Sitkéi, Bócsik, Bélteki, Nagy, Gyura, Schneider, Pusztai, Bog­nár (Kovács), Balogh. Edző: Fodor Sándor. Egy nagyszerűen előkészített pályán, gyenge játékvezetés mellett a hazaiak megérdemelten tartották ott­hon a két pontot. G.: Elek a 74. perc­ben. Jó: az egész hazai csapat dicsére­tet érdemel, ill. Pusztai, Szűcs. (Ho­vorka György) Kamut—Elek-Dualflex 2—0 (1—0) Kamut, 400 néző. V.: Stír. Kamut: Pribojszki — Nyári, Lenkefi, Szakáll, Pittner, Kondacs, Antmann, Kukely (Ramos), Szász, Balogh, Komáromi. Edző: Borgula János. Elek: Bikádi — Kohut, Pigler, Botás, Elekes, Séllei, Dávid, Szabó (Puskás), Gál, dr. Nagy, Trepák. Edző: Csorba János. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak min­dent megtettek a két pont megszerzé­séért. A látottak alapján megérdemel­ten nyertek a kamutiak a már ezüstér­mes vendégek ellen. G: Szász a 13., Balogh a 63. percben. Jó: Nyári, Ant­mann, Komáromi, ill. Pigler, Gál. (Szlancsik János) IFJÚSÁGIAK: Mezőkovácshá­za—Medgyesegyháza 15—1, Bé­késszentandrás—Sarkad 1—1, Gyula­vári—Vésztő 2—2, Füzesgyarmat— Battonya 3—0, Tótkomlós— Békéscsabai Előre-Favorit 1—6, Ka­mut—Elek-Dualflex 1—2, Csorvás— Mezőhegyes 2—3, Kétegyháza— Mezőberény 0—0. Korábbról elma­radt ifjúsági mérkőzés: Sarkad— Füzesgyarmat 4—0. A mezőkovácsháziak harmadik gólját Schmidt szerezte — még az első játékrész lefújása előtt. A bajnokcsapat a folytatásban is tetszés szerint érte el góljait: Mezőkovácsháza—Medgyesegyháza 7—3 Fotó: Lehoczky Péter a 23. hét szelvényeihez 1. BVSC-Novép—Rába ETO _______________0—0 2 . Vasas—Újpesti TE___________________.... 1—1 3. Vác FC-Samsung—MTK...............................3—0 4 . Zalaegerszegi TE—Kispest-Honvéd FC 0—3 5. Avellino—Cesena______________________0—1 6. Bologna—Ancona______________________1—1 7 . Cosenza—Palermo_______________3—0 ö .i^uccnese—venezia ... 9. Messina—Casertana . iiiiijui ijijjjjjjg.jj.j.iinimrri 1 1 10. Padova—Piacenza.... 1—1 1 l.Reggiana—Lecce___ _____________________o__0 12 .Taranto—Pescara...... 7—1 13.Udinese—Modena__ ___________________3__o + 1 mérkőzés: 14. Brescia—Pisa ............. .......................................3—0 Totóeredmények X X 1 2 2 x 1 X X X X 1 1 1 A megyei bajnokság állása: 1. Mezőkovácsházi TE 29 24 3 2 106—29 51 2. Elek-Dualflex 29 16 6 7 53—27 38 3. Kamut 29 12 11 6 47—31 35 4. Battonya 29 11 12 6 37—32 34 5. Gyulavári 29 12 8 9 41—30 32 6. Tótkomlós 29 13 5 11 47—40 31 7. Békésszentandrás 29 12 7 10 44—37 31 Füzesgyarmat 29 12 7 10 44—37 31 9.Bcs. Előre-Favorit 29 9 11 9 38—36 29 10. Medgyesegyháza 29 11 6 12 53—64 28 11.Sarkad 29 11 5 13 35—44 27 12. Mezőberény 29 9 8 12 41—47 26 13. Mezőhegyes 29 11 3 15 37—53 25 14. Kétegyháza 29 6 9 14 36—55 21 15. Csorvás 29 5 8 16 28—62 18 16. Vésztő 29 2 3 24 9—72 7