Békés Megyei Hírlap, 1992. június (47. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-08 / 134. szám

1992. június 8., hétfő & SPOí^ BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A hajdúnánásiak kikaparták a gesztenyét Békéscsabai Előre FC—Budafoki MTE 0—2 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba 4000 néző. V.: Szilágyi (Aczél, Bába). Békéscsaba: Baji 5 — Mracskó 5, Ionut 5, Ottlakán 4 — Argyelán 4, Szenti 4, Kurucz 5, Csató 5, Manaila 5 — Gricajuk 5, Miklya 4. Edző: Pásztor József. Budafok: Hegyesi 9 — Szabó 6, Csiba 6, Nagy 7, Héjjas 7 — Takó 7, Bősze 7,Ungi 5, Varró 6 — Tompos 7, Hídvégi 6. Edző: Sárközi Lőrinc. Csere: Ungi helyett Farkas (-) a 76., Mracskó h. Zahorán (-) a 87., Gricajuk h. Usmajev (-) a 89., Hídvégi h. Hollósi (-) a 89. percben. Gólszerző: Tompos a 7., Bősze a 23. percben. Sárga lap: Hídvégi a 32., Árgyelán a 35., Ottlakán a 75., Csiba a 84. percben. Szögletarány: 10:2 (5:1) a Békéscsaba javára. A Sörbár Vendéglátó Kft. (Irányi u. 2.) különleges hű­tött import és hazai sörök nagy választékával áll a fogyasztók rendelkezésére. A Kék Fény Kisvendéglő' Békéscsabán (Bartók B. u. 21.) új színekben, olcsó árakkal, kitűnő zenével várja a kedves vendége­ket. Lakodalmak, rendezvények lebonyolítását vállaljuk! A héten a békéscsabaiak 60. bajnoki gólját szerző idegenlé­giós, Gricajuk új adidas-cipőt kapott a békéscsabai Metaker Üzletház vezetőjétől, Kárpáti Józseftől. A mérkőzést megelő­zően egyperces gyászszünetet tartottak a napokban tragikus hirtelenséggel elhunyt Portik Péter 17 esztendős tanuló, a B- közép egyik vezérszurkolójának emlékére. A kezdő rúgást pedig ezúttal a békéscsabai Politerm Kft. nevében a tízesztendős Má- csai Agnes végezte el. Már a második percben rio­gattak a vendégek, amikor Sza­bó 24 méteres cseles szabadrú­gása a bal kapufa tövénél suhant el. A 7. percben pedig megsze­rezte a vezetést a vendégcsa­pat. Szabó labdájával Bősze iramodott meg a jobb szélen, majd a szögletzászló közeléből élesen belőtt a kapu elé, és a tétovázó védők között berob­banó Tompos 5 méterről a ka­pu jobb oldalába fejelt, 0—1. Rá egy percre Argyelán be­adásából Ionut fejelt a kapu kö­zepében álló Hegyesi ölébe. A 12. percben Miklya a 16-osról kapásból megcélozta a bal felső sarkot, ám a remekül vetődő He­gyesi kiütötte a labdát, Gricajuk ismételhetett, de a békéscsabai csatár 10 méterről az égbe lőtt. Öt perccel később Kurucz bom­bája suhant el a kapufa fölött. A bal összekötő helyéről Tompos célozta meg a kaput, de a vetődő Baji kiöklözte a labdát, szerencsétlenségére Bősze elé, aki senkitől sem za­vartatva a 11-es tájékáról a még földön fekvő kapus mel­lett a jobb sarokba lőtt, 0—2. Á 28. percben Argyelán jobb oldali beadását három méterről az elvetődő kapusba lőtte, a ki­pattanó labdából Kurucz ismé­telhetett, de a pettyes egy védőn irányt változtatva a jobb kapufa mellett suhant el. A 43. percben Mracskó kitűnően ugratta ki a lesre játszó védők között Mik- lyát, aki egy rövid vágta után a becsúszó Nagy mellől célozha­tott úgy, hogy még meg is néz­hette a kapu üres oldalát, ám lövése Nagyról és Hegyesiről szögletre pattant. A szünet után Csató fejelt Miklyához, aki futtából hat mé­terről fejjel akarta bevenni a ka­put, de Hegyesi óriási bravúrral védett. Az 53. percben Manaila bal oldali szögletét Csató fejelte középre, Ionut pedig fölé. Há­rom perccel később hasonló je­lenet játszódott le, csak most Csató közbeiktatása nélkül. Az 58. percben Argyelán jobbról át­lőtt egy labdát a túloldalra, Csa- Lívelés szögből átemelt a kapus fölött, tn^r mindenki úgy látta, behullik a kapuba a labda, de az a bal kapufa tövét érintve, ki- csorgott az alapvonalon túlra. A 63. percben Csató hatalmas bombája ugyan a hálóban kötött ki, de már jóval előtte szólt Szi­lágyi játékvezető sípja: Miklya az alapvonalon túlról tálalt vissza a békéscsabai középpá­lyásnak. Egy perccel később Csató fejesét hárította Hegyesi. A 73. percben Manaila éles szögből megeresztett lövése su­hant el a kapu előtt keresztbe. A túloldalon Szabó nagy erejű, 25 méteres szabadrúgását fogta meg Baji. A 85. percben egy újabb szöglet után Ionut vágta csúnyán fölé a labdát. Ünnepelni érkezett a kö­zönség, s csapatát kifütyülve távozott 90 perc múlva. Érthe­tő, hiszen egy rendkívül jól szervezett Budafok lépett a pályára, amely már az első percben riogatta a lila-fehére­ket, sőt nagyon hamar dűlőre vitték a dolgot, hiszen a hete­dikben már bevették Baji ka­puját. Ezután sem ültek rá az eredményre, rendkívül tetsze­tős, szélvészgyorsán viharzó, jól „megkomponált” kontrák­kal veszélyeztették tovább a viharsarkiak hálóját, s nem­csak veszélyeztették, hanem 20 percen belül ismét betalál­tak. A fordulás után azonban változtattak harcmodorukon a budafokiak: szigorú védel­met húztak a kapujuk elé, csak Tompos tartózkodott a félpá­lya környékén, a többiek vala­mennyien a rendkívül pazarul védő Hegyesit segítették. A bé­késcsabaiak hiába rohamoz­tak a hazai pályán tőlük meg­szokott nagy elánnal, ahogy múlt az idő, úgy játszottak egyre görcsösebben, és miha­marabb bizonyossá vált, hogy nem sok babér terem« napon számukra. A lila-fehérek végül lógó orral vonultak az öltözőbe, s tíz perc múlva is csendesen vették tudomásul, hogy a rivális Nyíregyháza is vereséget szenvedett hazai pá­lyán a Hajdúnánástól, ami annyit jelent, hogy a nánásiak kikaparták a gesztenyét a bé­késcsabaiaknak, akik így baj­nokok lettek, és egyenes ágon feljutottak az NB I-be. De tegy ük hozzá azt is: a pezsgőt a budafokiak bonthatták a va­sárnap délutáni mérkőzés után. Nyilatkozatok. Pásztor Jó­zsef: — Hasonlóan a magyar válogatott játékához, sok hely­zetet kihagytunk, míg ellen­felünk a kevés lehetőségből ket­tőt biztosan értékesített. Sárkö­zi Lőrinc: — Elsősorban a vé­dekezésre fektettük a fő hang­súlyt, de gyors kontráinkkal sok veszélyt okoztunk a csabaiak kapujára. A Budafoki MTE—Békéscsabai Előre FC ifjúsági és serdülő mérkő­zést június 17-ére, szerdára halasz­tották. Gricajuk (sötét mezben) is hiába kísérletezett többször is, a budafokiak kapusa, Hegyesi minden lövés útját állta. A békéscsabaiak így végül — ha áttételesen is—a hajdúnánásiaknak köszönhetik, hogy egy fordulóval az 1991—92. évi bajnokság zárása előtt bajnokok lettek Következik A labdarúgó NB II Kele­ti csoportjában a záró, 30. fordulóban a következő pá­rosításban lépnek pályára a csapatok. Június 14., va­sárnap: Szarvasi Vasas— Kazincbarcikai Vegyész, Bagi SE—Békéscsabai Előre FC, Kecskemét— Debrecen, Szeged—Nyír­egyháza, Budafok—Kaba, Salgótarján—Hatvan, Hajdúnánás—Eger, Mis­ke—Szolnok (valamennyi mérkőzés 17 órakor kezdő­dik). A Keleti csoport állása: 1. Békéscsabai Előre FC 29 19 5 5 60—21 43 2.Nyíregyházi VSC 29 17 6 6 45—25 40 3. Kábái Egyetértés 29 17 4 8 53—31 38 4. Szeged SC 29 14 9 6 46—21 37 5. Debreceni VSC 29 11 12 6 47—21 34 6. Hatvan 29 11 12 6 32—19 34 7.Szarvasi Vasas 29 11 9 9 34—35 31 8. Bagi FC 29 12 6 11 40—38 30 9. Budafoki MTE 29 10 7 12 35—43 27 lO.Eger SE 29 9 9 ti 33—44 27 11.Kazincbarcikai Vegyész 29 11 4 14 31—39 26 12. Hajdúnánási Bocskai 29 7 9 13 24—40 23 13. Salgótarján 29 8 6 15 27—40 22 14.Miskei TSZSK 29 5 10 14 25—47 20 15. Kecskeméti SC 29 4 9 16 23—53 17 16. Szolnoki MÁV MTE 29 5 5 19 17—54 15 Nem sikerült az előzés Hatvan—Szarvasi Vasas 2—1 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Hatvan, 1000 néző. V.: Holczimmer (dr. Bozóky, Kincses). Hatvan: Nagy 6 — Nyikos 7, Károly 7, Krasnyánszky 7, Szabados 7 — Baranyi 6, Gephard 7, Gömöri 7, Orovecz 6 — Mózner 7, Martinenko 8. Edző: Tóth Dénes. Szarvas: Halász 6 — Csalos 6, Hirmler 6— 2=4, Holp 7, Boda 0 — Szarvas 6, Belvon 5,Gebri 5, Kasik 7 — Rácz 5, Pisont 5. Edző: loan Patrascu. Csere: Boda helyett Bakai (5) a 27., Belvon h. Turcu (-) a 65., Orovecz h. Kelemen (-) a 76., Gömöri h. Tuifel (-) a 86. percben. Gólszerző: Martinenko a 22., Rácz 11-esből a 4L, Martinenko 11-esből az 58. percben. Sárga lap: Csalos a 19., Gömöri a 46., Gephard az 52., Szabados a 65., Hirmler a 80. percben. Kiállítva: Hirmler a 85. percben. A hazaiak léptek fel támadó­lag, s a 6. percben Martinenko a kapusba lőtt, majd a kipattanó labda kezéről a hálóba gurult. A játékvezető jogosan szabadrú­gást ítélt kifelé. A 8. percben veszélyeztettek először a vendé­gek, Kasik egyéni akció végén 12 méterről alig lőtt fölé. A 22. percben megszületett a hatvaniak vezető gólja. Sza­badrúgáshoz jutottak a szarvasi kaputól 22 méterre a házigazdák. Mindenki Gömö­ri vagy Orovecz lövését várta, közben a vendégek a sorfalat igazgatták. Eközben Marti­nenko váratlanul a labdát a bal sarokba nyeste, 1—0. Ezután a középpályán folyt a játék, egyik kapu sem került ve­szélybe. A 41. percben egyenlítettek a szarvasiak. Csalos jobb ol­dali beadása a keresztező Ká­roly kezét találta el, 11-es. A megítélt büntetőt Rácz ballal élesen a bal alsó sarokba lőtte, 1—1. Három perccel később az iménti ítéletvégrehajtó 10 mé­terről kecsegtető helyzetben lőtt fölé. Szünet után az 55. percben Gömöri 22 méteres szabadrúgá­sa alig csúszott kapu mellé. Az 58. percben Mózner 22 méteres lövése Hirmler kezén akadt el. A megítélt 11-est Martinenko ballal a bal alsó sarokba lőtte, 2—1. A 70. percben Krasnyánszky saját térfelének közepén elve­szítette a labdát. Csalos rácsa­pott, kapura tört, és 8 méterről óriási helyzetben fölé rúgta a labdát. A hajrában sűrűsödtek az események, a 85. percben Martinenko rávezette a labdát Hirmlerre, aki a kaputól 20 mé­terre fölvágta. Ezért a játékveze­tő kiállította a Vasas védőjét. Ez a mérkőzés igazi hírve­rése volt a labdarúgásnak. A két jól felkészített együttes csak a játékkal törődött és ki­szolgálta a közönséget. A hat­vaniak óriási győzniakará- suknak és igen jó játékuknak köszönhetik a győzelmet, amelynek ízét már hat hete Az NB Il-es tudósításokat készítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter, Szendi László, Verasztó Lajos. Fotó: Lehoczky Péter nem érezték. A szarvasiak fel­vették a kesztyűt, nem álltak be védekezni, igen jó benyo­mást keltettek. Nyilatkozatok. Tóth Dénes: — Őrülök, hogy nagyon jó já­tékkal és győzelemmel búcsúz­tunk lelkes közönségünktől. Gratulálok játékosaimnak. loan Patrascu: — Mindkét csapat dicséretet érdemel, hogy a sze­zon végén ilyen színvonalas mérkőzést produkáltak. A má­sodik félidő első 15 perces óriási hazai rohamait nem tudtuk meg­állítani, a hajrában azonban Csalos óriási lehetőséget hibá­zott el. Hatvan 0—1 (0—0), Szarvas, 100 né­ző. V.: Muska. Szarvas: Zana — Mre- na, Rohony (Csicsely), Nagy — Ku- gyela. Körmendi — Bencze (Juhász), Kondacs, Truczka (Kiss), Bány (Kere­kes), Zahorecz. Edző: Oravecz József. Az egész szezon leggyengébb játékát nyújtotta a szarvasi csapat, amely még büntetőt is hibázott a 85. percben. SERDÜLŐK: Szarvasi Vasas— Hatvan 0—2 (0—2), Szarvas, 80 né­ző. V.: Gyekiczki. A két csapat jó mér­kőzést játszott, a vendégek lőttek két gólt, és nyertek. A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kaba—Szeged 1—5 (0—0) Szolnok—Kecskeméti SC 1—0 (0— 0) Debrecen—Salgótarján 2—1 (0—0) Nyíregyháza—Hajdúnánás 1—2 (0— 0) Eger—Miske 4—1 (1—0) Kazincbarcika—Bag 1—3 (0—1) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: ESMTK—III. kér. TVEO—1 (0—0) Dorog—Dunaújváros 0—1 (0—0) Sabaria—Ajka 1—2(1—0) Nagykanizsa—Sopron 0—3 (0—2) Mohács—Csepel 2—2 (0—1) Paks—BKV Előre 2—1 (0—1) REAC—rSzekszárd 1—3 (1—2) Oroszlány—Baja 1—4 (0—0) IFJÚSÁGIAK: Szarvasi Vasas— Békéscsabáról az Európa-bajnokságra A vasárnapi békéscsabai találkozót a debreceni Szilágyi Sándor vezette, aki egy hét múlva a svédországi Malmőben, az Európa-bajnoki döntőben a Franciaország—Anglia összecsapáson partjelzőként szerepel. A találkozó előtt rövid beszélgetésre kértük a 41 éves sportembert. — Nagy megtiszteltetésnek tartom, hogy a magyar játékvezetői kar képviseletében Puhl Sándor játékvezetőnek Varga László kollegámmal én segíthetek ezen a fontos Eb-mérkőzésen. Ez év januárja óta vagyok tagja a magyar FIFA partbíró keretnek. Az volt a kitétel, hogy ez a hármas öt hazai és egy nemzetközi találkozón működjön együtt. Nos, az elmúlt napokban Lengyelországban, Katowicében vezettünk együtt a Cseh és Szlovák Köztársaság elleni összecsapáson. — Mikor utaznak az északi országba, s mikor érkeznek vissza? — Pénteken utazunk Svédországba, vasárnap levezetjük a mérkőzést és azt követően már jövünk is haza. Mivel minden összecsapásra előre kijelölték már a játékvezető­párosokat, így csak ezen az egy mérkőzésen szerepelünk. A Nyugati csoport állása: 1. Csepel SC 29 16 8 5 51­-21 40 2.BKV Előre 29 14 8 7 38­-21 36 3. Dorogi Bányász 29 13 10 6 34­-19 36 4. Sabaria 29 12 9 8 27­-22 33 5.Dunaújváros 29 14 5 10 41­-38 33 6. Paksi Atom 29 13 6 10 44—38 32 7. Soproni LC 29 11 8 10 37­-31 30 8. Nagykanizsai Olajb. 29 10 10 9 44—39 30 9. Erzsébeti MTK 29 13 4 12 42—43 30 10. III. kér. TVE 29 10 9 10 25­-25 29 11. Szekszárdi Dózsa 29 9 10 10 29­-32 28 12.Bajai FC 29 9 7 13 25­-32 25 13. Mohács 29 4 15 10 24—31 23 14. Ajkai Bányász 29 8 5 16 27—43 21 15. Rákosmenti EAC 29 6 7 16 26—51 19 16. Oroszlányi Bányász 29 5 9 15 25­-53 19 BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen ügyvezető igazgató és dr. Tóth Miklós kiadóvezető. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 27-844; főszerkesztő: (66) 26-057; telefax: (66) 21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, egy évre 2940 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068