Békés Megyei Hírlap, 1991. november (46. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-18 / 270. szám

1991. november 18., hétfő © Remek békési hétvége Régen zártak ilyen sikeres hétvégét a Békés megyei csapatok az NB III Alföld csoportjában, ugyanis a lehetséges nyolcból hét pontot begyűjtötték. Hazai pályán tovább folytatta jó szereplését a Gyomaendrőd, ezúttal az élbolyba tartozó Makót győzték le a Körös-partiak. A tehetséges fiatalokból álló Szegedi Dózsa ellen csak két perccel a lefújás előtt szerzett góllal tudott nyerni a Gyulai SE. A nagyszénásiak a sereghajtó Csongrádot győzték le magabiztosan 3—1 arányban. Az orosháziak Kiskundorozsmán vendégszerepeitek és értékes ponttal távoztak, aminek követ­keztében a tabella 3. helyére jöttek fel. NB III Alföld cs. Gyomaendrőd—Makó 2—0 (0—0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Oláh. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Ba­lázs, Plástyik, Gonda — Pataki, Bukva (Somogyi), Tóth (Lénárt), Zsombok — Durucskó, Gubucz. Edző: Koltai Lajos. Makó: Gulyás — Dégi, Andor, Leindler, Vágó — Felföldi (Ludányi), Márki (Szabó), Urbán, Frank (Juhász) — Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári Já­nos. 70. perc: a kapura törő Zsombokot Gulyás kapus csak lerántani tudta, jo­gos 11-es. A büntetőt Somogyi bizto­san értékesítette, 1—0. 74. perc: a hazaiak tűzijátékot ren­deztek a vendégek kapuja előtt, több lövés levágódott, illetve kipattant, míg végül Zsombok lövése utat talált a hálóba, 2—0. A minden csapatrészében jobb telje­sítményt nyújtó gyomaendrődiek má­sodik félidei remek játékukkal megér­demelten nyertek. Kitűnő játékvezetés. Jó: Zsombok, Durucskó, Gubucz, ill. Felföldi, Bódi. (Szabados Ferenc) Ifjúságiak: Gyomaendrőd—Makó 1—0. Gyulai SE—Szegedi Dózsa 1—0 (0—0) Gyula, 400 néző. V.: Ignácz. Gyula: Oláh — Kiss, Burai, Blázs, Liplák — Cziczeri, Tamási, Bíró (Dávid), Stei­gerwald — Mező (Tóth), Horváth (Papp). Edző: Moós János. Szeged: Tóth — Horváth, Gál, Bóka, Martono- si — Vándor (Korpa), Sahin, Kubát, Bugyinszki (Dézsi) — Hegyeshalmi, Várszegi N. (Szalai). Edző: Lóczi Ist­ván. 88. perc: a két perccel előbb beállt Dávid jobb oldalról élesen lőtte be a labdát, melyet a védők közé berobbanó Tamási továbbított a kapuba, 1—0. A 19 éves átlagéletkorú vendégcsa­pat a mérkőzés végéig jól tartotta a hazaiak rohamait. Az első alkalommal a gyulai csapatban pályára lépő Hor- váthnak sajnos az első félidőben el­szenvedett sérülése miatt el kellett hagynia a pályát. Jó: Lipták, Tamási, Oláh, ill. Sahin. Kubát. (Jenei Kál­mán) Ifjúságiak: Gyula—Szeged 4—2 Nagyszénás—Csongrád 3—1 (2—0) Nagyszénás, 200 néző. V.: Farkas Gy. Nagyszénás: Csehó (Bordás) — Nicula (Bíró), Zábrák, Kálmán 1., Ugró (Szpisjak) — Nagy A., Vinetter, Ju­hász, Sebestyén — Tóth G., Lakatos. Edző: BoérEmő. Csongrád: Palatínus — Gábor, Kálmán R., Tóth, Vikor — Kolonyi (Rácz), Bense (Kirí), Kocsis, Fehér — Fórizs, Miklós (Kiss). Edző: Czibere László. 30. perc: Bense egy felugrás után rosszul esett, kifordult a válla, mentő vitte a kórházba. 35. perc: Tóth G. jobb oldali beadását Juhász tíz méterről nagy erő­vel a jobb felső sarokba fejelte, 1—0. 46. perc: Sebestyén bal oldali beadását Juhász a kapust megelőzve fejelte a kapuba, 2—0. 50. perc: Kocsis lépett ki a tétovázó védők között és tíz méterről a hálóba talalt, 2—1. 72. perc: Tóth G. jobb oldali beívelését Juhász fejelte a kapu jobb sarkába (mesterhármas), 3—1. 74. perc: Tóth G.-t (Nagyszénás) rátartásért a játékvezető kiállította. Mélytalajú pályán az első félidőben egyértelmű hazai fölényt láthatott a közönség. Szünet után a csongrádiak többet támadtak, de végül a Nagyszé­násnak sikerült feltenni az i-re a pon­tot, így győzelmük megérdemelt. Jó: Zábrák, Kálmán I., Juhász, Tóth G., ill. Gábor, Fehér, Kálmán L. (Benkő László) Ifjúságiak: Nagyszénás—Csong­rád 5—0. Kisku ndorozsma— Orosházi MTK 0—0 Kiskundorozsma, 300 néző. V.: Tumó. Kiskundorozsma: Mihálffy B. (Márton) — Simonies, Szabó T., Nagy, Gárdián — Horváth, Cziráki, Szabó Zs., Vasas (Tímár) — Katona, Király. Edző: Kozma Zoltán. Orosháza: Tóth I. — Csilek, Deák, Szlopóczki, Füredi — Udvari, Kupeczki (Janis), Nagy A., Papp J. — Boruzs (Kenyeres), Képíró. Edző: Papp Imre. Az első félidőben a hazaiak me- zőnyfölényben játszottak, a vendégek jól tömörültek. Szünet után az OMTK bátrabban támadott, két alkalommal Mihál ffy B. csak bravúrral tudott véde­ni, az egyik esetnél meg is sérült. Ezu­tán mindkét csapat beletörődött a pontosztozkodásba. Jó: Simonies, Szabó T., ill. Deák, Füredi, Képíró. Ifjúságiak: Kiskundorozsma— Orosházi MTK 0—0 TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Mezőtúr—Kiskőrös 0—2 (0—1), Hódmezővásárhely—Dabas 3—0 (2—0), Fájsz—Szigetszentmiklós 0— 2 (0—0), Kecskeméti TE—Cegléd 1— 1 (0-1). A Füzesgyarmat— Medgyesegyháza találkozó félbeszakadt Eseményekben bővelkedett a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, amit alátámaszt a Füzesgyarmat—Medgyesegyháza összecsapás, amely 3—2-es hazai vezetésnél félbeszakadt. A mezőkovácsháziak viszont gólzá­poros győzelemmel búcsúztak az őszi idénytől, nyolcszor találtak be a vendég vésztőiek kapujába. A szolid képességű sereghajtó vendégek csak egyszer voltak eredményesek. Meglepetés a mezőberénviek tótkomlósi sikere is. Megyei I. osztály Mezőkovácsháza— Vésztő 8—1 (5—0) Mezőkovácsháza, 350 néző. V.: Varga F. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó, Kovács, Balázs (Köteles), Radu (Kakuszi). Szekeres, Dumitriu, Kovalcsik (Schmidt), Engelhardt, Bá- nyik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Vésztő: Domokos — Hunyadi, Rith, Tóth, Varga, Rábai, Rozsos, Gonda, Fekete, Győrfi, Molnár (Deák). Edző: Rith Norbert. Az őszi forduló utolsó mérkőzése előtt az foglalkoztatta a kovácsházi szurkolókat, vajon hány góllal terhelik meg az NB III felé ka­csingató hazaiak a táblázat aljára lera­gadt fiatal vésztői csapatot. Nos, a gól- özön nem maradt el. Jó játékvezetés, sportszerű vendégcsapat, tetszetős ha­zai gólok, bajnokesélyeshez méltó já­ték. A 15 mérkőzést értékelve: remek idényt zárt a Mezőkovácsháza. G.: Kovalcsik a 3., a 6., Kolozsi a 11., a 89. (11-esból), Balázs a 23., Engelhardt a 37., Schmidt a 63., Dumitriu a 85. perc­ben, ill. Rábai az 51. percben. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Rith, Rozsos, (ifj. Hovorka György) Kétegyháza— Mezőhegyes 0—2 (0-1) Kétegyháza, 200 nézó. V.: Varga. Kétegyháza: Avramucz — Popa, Si­pos I., dr. Szurövecz, Szabó, Juhász. Negye (Bledea), Casap, Sipos II.. Ab­A harmadik csere A Gyulai SE—Szegedi Dó­zsa mérkőzés második félidejé­ben a lelátó felőli partjelzőnek igencsak tele lett a keze a kék könyvekkel, mivel mindkét csapat kihasználta maximális cserelehetőségét. A hazai csa­pat harmadik cseréjénél azon­ban egy kis szünetet kellett tar­tani, mivel a pályára lépő Dá­vid Zsolt kénytelen volt a pá­lyáról lejövő játékostársa síp­csontvédőjét kölcsön venni azért, hogy játékba tudjon áll­ni. A szertárban ugyanis nem volt több sípcsontvédő! A Totó 46. heti eredményei: \,(7\ Reklámáron ajánljuk viszonteladóinknak: —egészségügyi papír 10Ft/tekercs + áfa, — bolgár fogkrém 10 Ft/db + áfa áron. 1. MTK-VM—Váci Izzó ............................ .....3—1 1 2 . Győri Rába ETO—BVSC..................... ......2—1 1 3 . Újpesti TE—Vasas.................................. ......1—0 1 4 . Videoton-Waltham—Haladás VSE .... .....2—0 1 5. Dresden—Bochum.................................. .....0—0 x 6. Düsseldorf—Kaiserslautern................. ..... 1—0 1 7 . Karlsruhe—Nürnberg............................ ..... 1—0 1 8. Rostock—Hamburg................................ ..... 1—2 2 9. Schalke 04—1. FC Köln.......................... .....3—0 1 10. Bari—Lazio ............................................. ..... 1—2 2 11 . Cremonese—Foggia................................ .....0—2 2 12 . Juventus—Torino .................................. ..... 1—0 1 13. Roma—Napoli ........................................ ..... 1—1 X + 1 mérkőzés: 14. Sampdoria—Milan ................................ .....0—2 2 rudán (Papp), Számfira. Mb. edző: Grósz György. Mezőhegyes: Fülöp — Csordás, Boros, Adler, Hideg, Molnár, Sümegi (Csigér), Hanga, Harangozó, Posztós, Pálhidai. Edző: Krecsméri Tibor. Küzdelmes mérkőzésen, sárga- lap-esőben, kihagyott hazai helyzetek­kel, törvényszerű vendéggyőzelem. G.: Hanga a 28., Pálhidai a 86. perc­ben. Sem a hazaiak, sem a vendégek játékosai közül senki sem nyújtott átla­gon felülit. (Bencze László) Kamut—Battonya 1—0 (0—0) Kamut, 150 néző. V.: Zsurka. Ka­mut: Pribojszki (Szikora) — Hegedűs, Lenkefi, Szakái, Pittner, Kondacs, Anünann, Rakonczás (Bora), Szász, Balogh (Ramos), Knapp. Edző: Bor- gula János. Battonya: Kunos — Feke­te, Lehoczki Gy., Talpai, Simon. Papp, Tóth. Turbucz, Major, Daróczi, Koma. Edző: Juhász Zoltán. Csúszós talajon nagyon nehezen győztek a hazaiak a lelkesen játszó vendégek ellen. G.: Pittner a 70. p. Jó: Pittner, Kondacs, Lenkefi, ill. Kunos, Lehoczki. (Szlancsik János) Csorvás—Sarkad 1—1 (1—1) Csorvás, 150 néző. V.: Pintér. Csor­vás: Baráth II.—Béres, Seres, Mágori, Barátit I.. Benyovszki. TárnyiR, Eva- nics, Kiss (Eke), Salka (Fülöp), Dénes. Edző: Evanics István. Sarkad: Veres — Kapros, Török (Gajdács), Petru- zsán, Balogh, Szabó, Polcsek, Ger­mán, Gurzó, Kesztyűs, Papp. Edző: Balogh István. Az első félidőben Gur­zó szerezte meg a vendégcsapat vezető gólját. A hazai csapat Evanics jóvoltá­ból egyenlített. Ilyen színvonalú játék néha a megyei II. osztályú bajnokság­ban is kevésnek bizonyulna. Igazságos pontosztozkodás. Jó: Baráth II., Béres, Mágori. ill. Kapros, Petruzsán. (ifj. Lestyán Mihály) Füzesgyar mat— Medgyesegyháza 3—2-es állásnál félbeszakadt Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Koch. Füzesgyarmat: Nagy — Tóth, Petri, Szőke (Hegedűs), Rácz, Kovács, Lá­zár, Salya, Jónás, Tőkés, Barta. Edző: Zolnai Pál. Medgyesegyháza: Knap- csik — Plástyik, Kovács, Hegyi, Ho- lecz, Zsurzsucz, Zámbori, Mocsári, Vágási, Csák, Cseh. Edző: Cseh György. Küzdelmes, színvonalas mér­kőzés, mely a 70. percben félbesza­kadt. Kiállítva: Plástyik a játékvezető szidalmazásáért a 70. percben. G.: Pet­ii a 32., Barta a 65., a 70., ill. Kovács az 56., Csák az 58. percben. (Szabó László) Békésszentandrás— Elek-Dualflex 0—0 Békésszentandrás, 250 néző. V.: Kokavecz. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Csík, Nagy, Rohony, Sza­bó, Virágh, Varga (Raj), Gazsó (Oláh), Kondacs, Medveczki. Edző: Paulik János. Elek: Kiss — dr. Nagy, Csorba, Pigler, Elekes, Séllei, Domokos, Drisz (Puskás), Gál, Szabó, Baráth (Kohut). Edző: Csorba János. Küzdelmes mér­kőzés, reális eredmény. Jó: Bencsik, Rohony, ill. dr. Nagy, Pigler. (Varga László) . Tótkomlós— Mezőberény 2—3 (1—1) Tótkomlós, 250 néző. V.: Németh M. Tótkomlós: Kiss — Poljak, Li- tauszki. Hajdú, Szpisjak (Farkas). Pásztor, Elek, Papp, Kovács, Mitykó (Arató), Zádori. Edző: Matajsz Pál. Mezőberény: Braun — Adamik, Bu­rai, Horváth, Jakab, Puskás, Ilyés, He­gedűs, Szlopóczki, Krecsmárik, Rácz. Edző: Weigert Adám. Egy jól induló mérkőzésen a hazai csapat biztos két pont elé nézett. Az utolsó percekben a hazai edző jóvoltából, rossz taktikai cserékkel szenvedtek vereséget a komlósiak. G.: Zádori a 18., Kovács a 70., ill. Krecsmárik a 25.. Puskás a 83., a 90. percben. Jó: Hajdú, Szpisjak, Mitykó, ill. Puskás, Ilyés, Rácz.. (Ho­vorka György) Gyulavári— Békéscsabai Előre- Favorit 3—0 (2—0) Gyulavári, 300 néző. V.: Stír. Gyu­lavári: Búj — Görög, Tóth, Bálint, Horváth, Földi, Bagi, Tapasztó, Jónás, Simák, Gortka. Edzó: Jónás Ferenc. Favorit: Lakatos — Szűcs M.. Sitkéi, Futaki (Pusztai), Schneider, Bognár, Szűcs Zs., Lukács, Kulcsár (Bócsik), Szegedi, Lipták. Edző: Sülé István. Rendkívül mély talajú pályán óriási taktikai harcot vívott a két csapat, vál­takozó sikerrel. A gyulaváriak zárt vé­dekezésből indított kontratámadásai rendre veszélyesek voltak, amiből hár­mat sikerült kihasználni. így fölényes győzelmet arattak a nyílt támadójáté­kot játszó Favorit ellen. Jó játékvezetés. G.: Gortka a 35., Bagi a 40., Tapasztó a 60. percben. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Szűcs M., Bognár. (J. F.) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Vésztő 5—0, Békésszentandrás— Elek 5—1, Füzesgyarmat—Med­gyesegyháza 3—1, Tótkomlós—Me­zőberény 2—3, Kétegyháza—Mező­hegyes 4—1, Csorvás—-Sarkad 0—2, Kamut—Battonya 0—4, Gyulavári— Békéscsabai Előre-Favorit 0—4. A 88. percben, a nem sokkal előtte csereként beállt Dávid jobbról élesen belőtt, Tamási berobbant és közelről a hálóba kotorta a labdát a megdermedt Tóth kapus mellett. Ezzel az NB Ill-ban: Gyulai SE—Szegedi Dózsa 1—0 Fotó: Fazekas Ferenc Az NB III állása: Telefon (66) 61-566 Telex: 83-346 Telefax: (66) 62-636 1. Kecskeméti TE 13 9 3 1 26—10 21 2. Kiskőrös 13 8 2 2 27—11 20 3. Orosházi MTK 13 6 5 2 18— 8 17 4. Makó 13 8 1 4 22—22 17 5. Dabas 13 6 3 4 26—14 15 6. Hódmezővásárhely 13 6 2 5 22—15 14 7. Gyulai SE 13 6 2 5 15—19 14 8. Gyomaendrődi FC 13 4 5 4 16—16 13 9. Mezőtúr 13 5 3 5 6—12 13 10. Nagyszénási TSZSK 13 3 6 4 14—14 12 11. Kiskundorozsma 13 3 6 4 14—16 12 12. Szegedi Dózsa 13 4 3 6 14—23 11 13. Szigetszentmiklós 13 4 2 7 20—23 10 14. Fájsz 13 4­9 11—22 8 15. Cegléd 13 1 5 7 8—21 7 16. Csongrád 13­4 9 5—18 4 Mezőkovácsházi erőemelők sikere Mezőkm ácsházán november elején új. önálló sportklub alakult, amely az erőemelők és testépítők tömeg- és versenysport támogatását hivatott szolgál­ni. Á klub tagjai az elmúlt napokban részt vettek Kiskunhalason a vidékbaj­nokságon. amely előválogatót jelentett az 1992. évi I. és II. osztályú magyar bajnokságra. Koralik István .a mezőkovácsházi klub tagja a 82,5 kg-os súly­csoportban jogot szerzett az országos bajnokságon való indulásra. Az eddig amatőrként működő szervezet és a most megalakult önálló klubnak ez az első olyan jelentős eredménye, amellyel bizonyítani tudják munkájuk sokak által vitatott értékeit—a település életében. - hm ­Olasz bajnoki eredmények A-liga, 10. forduló: Alalanta—Fiorentina 1—0, Bari—Lazio 1—2, Cagliari— Panna 0—0. Cremonese—Foggia 0—2. Intcmazionale—Ascoli 2—I. Juven­tus—Torino 1—0. Roma—Napoli 1—l.Sampdoría—AC Milan 0—2. Verona— Genoa 2—1. Az élcsoport: 1. AC Milan 16 ponL 2. Juventus 15.3. Foggia 13. ß-liga. 12. forduló: Avellino—Taranto 2—0, Cesena—Cosenza 1—0. Lec­ce—Casertana 2—1, Lucchese—Messina 0—0, Palermo—Modena 2—0. Pesca­ra—Brescia 1—1. Pisa—Piacenza 0—0. Reggiana—Padova 1—I, Udincse— Bologna 4—0, Venezia—Ancona 1—2. A megyei bajnokság állása: MINDENKINEK! Megérkezett AZ ADIDAS az új Hetesbe Békéscsaba, Munkácsy u. 13. 1. Mezőkovácsházi TE 15 13 t I 62—14 27 2. Füzesgyarmat 14 7 5 2 25—14 19 3. Elek-Dualflex 15 7 4 4 29—16 18 4. Kamut 15 6 6 3 23—16 18 5. Gvulavári 15 6 6 3 19—12 18 6. Békésszentandrás 15 7 3 5 24—21 17 7. Bcs. Előre-Favorit 15 6 4 5 23—22 16 8. Medgy esegy háza 14 7 2 5 26—30 16 9. Mezőhegy es 14 6 2 6 21—19 14 10. Tótkomlós 14 5 3 6 21—23 13 11. Battonva 15 3 7 5 18—22 13 12. Mezőberény 15 4 4 7 23—31 12 13. Sarkad 15 4 3 8 19—30 11 14. Csorvás 15 2 6 7 11—35 10 15. Kétegyháza 15 2 4 9 19—34 8 16. Vésztő 15 2 2 11 5—29 6 A tabellán nem szerepel a félbeszakadt Füzesgyarmat—Med­gyesegyháza ás az elmaradt Mezőhegyes—Tótkomlós találkozó.