Békés Megyei Hírlap, 1991. november (46. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-18 / 270. szám

© 1991. november 18., hétfő sport NB I-es szinten... Békéscsabai Előre FC—Szeged SC 2—0 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 néző. V.: Fekete (Tóth V., Győr). Békéscsaba: Baji 7 — Mracskó 6, Ionut 7, Ottlakán 5 — Belvon 7, Szenti 6, Csató 7, Argyelán 5, Pápa 5 — Manaila 6, Miklva 5. Edző: Pásztor József. Szeged: Nagy Zs. 7 — Újvári 6, Bogdán 6, Michalache 4 — Sallai 5, Takó 5, Kiss 4, Kun 5, Takács J. 5 — Takács Z. 5, Apró 4. Edző: Orosházi László. Csere: Apró helyett Barna (5) a 46., Pápa h. Kurucz (-) a 63., Kiss h. Márton (-) a 80., Miklya h. Molnár (-) a 84. percben. Gólszerző: Ottlakán a 40., Manaila a 62. percben. Sárga lap: Csató a 8., Kun a 11., Apró a 12., Kiss a 76., Újvári a 86., Argyelán a 89. percben. Szögletarány: 7:4 (3:2) a Békéscsaba javára. A Sörbár Vendéglátó Kft. (Irányi u. 2.) különleges hű­tött import és hazai sörök nagy választékával áll a fogyasztók rendelkezésére. A Kék Fény Kisvendéglő Békéscsabán (Bartók B. u. 21.) új színekben, olcsó árakkal, kitűnő zenével várja a kedves vendége­ket. Lakodalmak, rendezvények lebonyolítását vállaljuk! Az első percek azzal teltek el, hogy a szurkolók menetrendsze­rűen dobálták be a petárdákat, Fekete játékvezető pedig a sárga lapokkal igyekezett megfogni az ideges hangulatban kezdődő mérkőzést. Eközben az egyik oldalon Csató, a túloldalon Kiss fejese szállt mellé. A 10. perc­ben a szegedi kapuban táncolt a labda Manaila jóvoltából, ám a partjelző intésére a játékvezető kifelé rúgást ítélt — lesnek mi­nősítette a román idegenlégiós megmozdulását. Aztán Ottla­kán tornáztatta meg Nagy Zsol­tot, miképp néhány perccel ké­sőbb Argyelán, amikor 14 mé­terről célzott, ám a kapus ki­öklözte a labdát. Éppen Manaila elé, aki ismételhetett, de addigra Nagy Zs. fölpattant és másodjá­ra is nagyot bokszolt a labdába. A legnagyobb bravúrt a 23. percben hajtotta végre a vendé­gek kapuvédője, amikor egy szögletet követően Ionut fejelt négy méterről, ám hatalmas bra­vúrral ismét kiöklözte a labdát. A 25. percben Manaila távoli bombája adott munkát a kapus­nak, míg a 31. percben Ionut küldte alig mellé a labdát. A 34. percben egy szegedi eseményt jegyezhettünk föl, Takó jobb oldali beadásából Kiss fejelt a visszarohanó kapusba, akiről kipattant a labda, majd másod­szorra a gólvonal előtt megkapa­rintotta azt. A 40. percben megtört ajég: Szenti hosszú partdobását egy védő kivágta az éppen berobbanó Ottlakán elé, aki a 16-os tájékáról, a balösszekötő helyéről nagy erővel, bal lábbal, laposan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1—0. A lefújás előtt még Argyelán jobbra kisodródva alig emelt fölé. A szünet után négy perccel a kirobbanó Árgyelán elé messzi­re kifutva fölszedte a labdát Nagy Zs. A túloldalon Michala­che léc alá tartó szabadrúgását öklözte Baji fölé. A folytatásban Takó lőtt alig mellé. A 62. percben növelte előnyét a Békéscsaba: Belvon szögletét Csató visszapörgette az egyedül álló Manaila elé, aki jobb külső­vel félmagasan, élesen a kapu jobb oldalába pörgetett, 2—0. A 66. percben Barna lövése szállt fölé, majd Ottlakán rövid hazaadására Barna csapott vol­na le, de az utolsó pillanatban a kivetődő Baji leszedte a cserejá­tékos lábáról a labdát. A 79. percben Takó kapáslövése su­hant el a kapu előtt keresztbe. A 82. percen szépíthetett volna a Szeged, amikor Baji elkönnyel- műsködött egy előre vágott lab­dát, amelyet Takács Z. szerzett meg, akit viszont a 16-oson be­lül Ottlakán hátulról buktatott, 11 -es! A büntetőt Kun kissé bal­ra lőtte, ám a félmagas labdát Baji vetődve kiöklözte. „Ide nekem az oroszlánt is” — rontott egymásnak a két NB I-re ácsingózó csapat, ám ha­mar kiderült, hogy a házigaz­dák színesebben és jóval ötle­tesebben játszanak ellenfelü­knél. Egy idő után a Szeged egyre inkább beszorult, s csak Nagy Zsoltnak volt köszönhe­tő, hogy a 40. percig kitartott a Tisza-parti gárda. Bravúrok sorozatát mutatta be a kapus, de végül a nagy nyomásnak nem tudott ellenállni a vendég­védelem, így már a szünet előtt góllá váltotta a lila-fehér csa­pat a fölényt. A kék-feketék ekkor elsősorban kontratá­madásokra építettek, a fordu­lás után azonban az egyenlítés reményében kitámadtak. Ez hamar megbosszulta magát, mert gyorsan bevették a házi­gazdák —egy újabb látványos góllal — a vendégek kapuját. Ezután mintha lélekben föl is adta volna a Tisza-parti gár­da, de időnként a fáradtság je­lei is kiütköztek játékosaikon. Még egyszer megcsillant előt­tük a lehetőség, de a kihagyott büntető végképp megpecsétel­te sorsukat. A sokkal ötlete­sebben és korszerűbben játszó békéscsabaiak mindenképp rászolgáltak a győzelemre, az iramos és NB I-es találkozó­nak is beillő összecsapáson. Nyilatkozatok. Pásztor Jó­zsef: — A csapat helyenként jól játszott, bár ha 2—0-nál a Sze­ged értékesíti a 11-est, akár me­legünk is lehetett volna. Megér­demelten nyertünk. Orosházi László: — Olyan gólok miatt vesztettünk, amelyeknek a hárí­tására egész héten készültünk. Végig a Békéscsaba akarata ér­vényesült a pályán. A tehetetlen Nagy Zsolt kapus verve, a labda is megpihent a kapuban. Ez volt a békéscsabaiak második, Manaila által szerzett gólja Következik Az NB II Keleti csoportjá­nak 14. fordulójában a kö­vetkező párosításban lépnek pályára a csapatok. Novem­ber 24, vasárnap: Szarvasi Vasas—Hatvan, jv.: Hor­váth Gy. (dr. Bozóky, Hol- czimmer), Budafok—Bé­késcsabai Előre FC, jv.: Hor­váth O. (Oláh J., Tompos), Szeged—Kaba, Kecske­mét—Szolnok, Salgótar­ján—Debrecen, Hajdúná­nás—Nyíregyháza, Miske— Eger, Bagi SE—Kazincbar­cika. Valamennyi mérkőzés 13.00 órakor kezdődik. A Keleti csoport állása: 1. Békéscsabai Előre FC 2. Szeged SC 3. Nvíregvházi VSC 4. Hatvan-DEKO 5. Kábái Egyetértés 6. Bagi SE 7. Szarvasi Vasas 8. Debreceni VSC 9. Eger SE 10. Hajdúnánás 11. Kazincbarcika 12. Salgótarján 13. Kecskeméti SC 14. Miskei TSZSK 15. Budafok 16. Szolnoki MÁV-MTE 13 9 2 2 32—12 20 13 8 3 2 18— 6 19 13 8 2 3 24—10 18 13 6 6 1 16— 8 18 13 7 3 3 25—13 17 13 6 3 4 20—15 15 13 5 4 4 14—18 14 13 3 7 3 17— 9 13 13 2 8 3 13—19 12 13 4 4 5 12—19 12 13 5 1 7 13—18 11 13 3 3 7 11—17 9 13 2 5 6 12—21 9 13 2 3 8 12—22 7 13 3 1 9 11—26 7 13 2 3 8 6—23 7 A gólkülönbség túlzott Debreceni VSC—Szarvasi Vasas 3—0 (1—0) NB II -es labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 500 néző. V.: Lettrich (Birincsik, Herbály). Debrecen: Mező 6 — Földvári 6, Nagy L. 7, Szilágyi 6, Balogh 6 — Sándor T. 5, Sándor Cs. 6, Tulba 6—Tóth Gy. 6, Váczi 7, Margineán 4. Edző: Ebedli Ferenc. Szarvas: Hanyecz 6 — Hirmler 6 — Bakai 6, Holp 4, Boda 3, Bakos 5 — Pisont 6, Szarvas 7, Rácz 4 — Búzás 6, Turcu 4. Edző: loan Patrascu. Csere: Rácz helyett Gebri (5) az 52., Margineán h. Dombi (-) a 63., Bakos h. Ciglédszky (-), Tulba h. Szilágyi T. (-), mindkettő a 82. percben. Gólszerző: Tulba a 25., Dombi a 78., Tóth Gy. a 90. percben. Sárga lap: Tulba a 2., Hirmler a 28., Búzás az 59. percben. Kiállítva: Boda az 51. percben. A 25. percben megszerezte a vezetést az addig is többet táma­dó hazai csapat. Sándor Cs. a szarvasi térfél közepén Tulbá- hoz továbbított, mindenki be­adást várt, ám a középpályás kül­sővel kapura nyeste a labdát, ami a meglepett Hanyecz mel­lett a jobb alsó sarokba vágódott. 1—0. Ezután is a hazaiak maradtak támadásban, de újabb gólt már nem sikerült szerezniük az első félidőben. Szünet után az 51. percben a 16-os vonalánál Boda lerántotta Tóth Gy.-t, amiért a játékvezető habozás gélkül kiállította a vé­dőt. Jobbára mezőnyjátékkal telt a félidő közepe, majd a hajrában növelte előnyét a hazai csapat. A 78. percben Dombi 40 méteren át vezette a labdát, majd a kifutó Lépéselőnyben A 13. forduló a lila-fehé­reknek hozott szerencsét az NB II Keleti csoportjában. A hazaiak végig jobban, kor­szerűbben játszottak, megér­demelték h sikert. F)z a csabai győzelem azt jelenti, hogy az élen helyet cserélt egymással a két csapat, vagyis tizenkét forduló után a szegedieknek át kellett adniuk az első he­lyet. A hátralévő két forduló­ban gyengébb csapatokkal játszanak a lila-fehérek, ám ennek ellenére sem szabad le­becsülni az ellenfelet, mert az könnyen megbosszulhatja magát. A hazafelé tartó fiata­labb szurkolók arról beszél­tek, most már nem szabad átadni másnak jövő év júniu­sáig az első helyet, s akkor újra NB I-es lesz a gárda. Az elhangzottak hallatán eszem­be jutott az egykori kiváló mesteredző, dr. Lakat Ká­roly intelme, aki így fogalma­zott: „Elsők vagytok, most már mindenki benneteket akar legyőzni, holnaptól ezért még többet kell dolgoz­notok.” Bizzunk benne, hogy a csabaiak megfogadják a „Tanár Úr” tanácsát! Hanyecz mellett 8 méterről a hosszú sarokba lőtt, 2—0. Már mindenki a találkozó végét jelző sípszót várta, amikor Váczi kiugratta a bal oldalon érkező Tóth Gy.-t, aki előbb Hanyeczba lőtt, majd a vissza­pattanó labdát három méterről a kapu közepébe pofozta, 3—0. Az első negyedóra hazai fö­lényben telt el, de érdemleges helyzet nélkül. Aztán Tulba szemfüles gólja meghozta a várva várt vezetést, az igaz­sághoz azonban az is hozzá­tartozik, hogy miközben Sán­dor Cs. egy szarvasi védővel összecsapva megszerezte a labdát, az kilyukadt és a deb­receni középpályás így küldte a hálóba. Szünet után hamar megfogyatkoztak a szarva­siak, de meglepetésre ez in­kább a DVSC-t bátortalanítot- ta el. A szarvasiak tíz emberrel is átvették a játék irányítását és a jól cselező Szarvas révén több gólhelyzetet alakítottak ki, s csak Mező bravúrjainak köszönhető, hogy nem sikerült gólt elérni. Összességében megérdemelt debreceni győ­zelem született, de a játék képe alapján a gólkülönbség túl­zott. Vállalkozók, kereskedők, viszonteladók! Hideg-meleg háztartási vízórák (Petrích, Schinzel, Pol-Lux) állandóan kaphatók. Érdeklődni: Spigut András, Orosháza, Rákóczi u. 1/C1/4. Telefon + üzenetrögzítő: (68) 12-730 Nyilatkozatok. Ebedli Fe­renc: — Nehéz mérkőzés volt, jó ellenfél ellen. A két pont érté­két növeli, hogy nagy csatában szereztük. loan Patrascu: — A második félidő alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. A csapat játékával meg vagyok elégedve. A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Szolnok—Salgótarján 0—2 (0—0) Nyíregyháza—Miske 3—1 (1—0) Kaba—Hajdúnánás 3—1 (0—1) Eger—Kecskemét 0—0 Bag—Budafok 3—0 (3—0) Kazincbarcika—Hatvan 0—2 (0—1) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Paks—Szekszárd 2—1 (1—0) Dorog—BKV Előre 0—1 (0—0) Ganz-Danubius—Ajka 3—0 (2—0) Baja—III. kér. TTVE 0—3 (0—2) Oroszlány—Mohács 0—0 ESMTK—Dunaújváros 2—1 (0—0) Nagykanizsa—Csepel 1—1 (1—1) Sabaria—Sopron 2—2 (2—0) Az NB Il-es tudósításokat készítette: Egerházi Pé­ter, Gyurkó Mihály, Já­vor Péter, Verasztó La­jos. Fotó: Fazekas Ferenc A Nyugati csoport állása: Csepel SC 13 8 3 2 23— 8 19 BKV Előre 13 8 3 2 21— 6 19 Dorogi Bánvász 13 7 4-2 15— 7 18 III. kér. TTVE 13 7 2 4 16—12 16 Dunaújváros 13 7 2 4 18—18 16 Paksi Atom 13 7 1 5 20—17 15 Nagykanizsa 13 5 4 4 20—12 14 Mohács 13 4 6 3 13— 9 14 Sabaria 13 3 7 3 10—12 13 Erzsébeti SMTK 13 6 1 6 21—24 13 Soproni LC 13 4 4 5 16—15 12 Szekszárdi Dózsa 13 5 2 6 13—16 12 Bajai FC 13 3 2 8 7—16 8 Ajkai Bányász 13 4­9 11—22 8 Ganz-Danubius 13 2 2 9 13—28 6 Oroszlányi Bányász 13­5 8 5—20 5 IRODATECHNIKAI KIÁLLÍTÁS ES VÁSÁR 1991. november 19-étől 22-éig Békéscsabán, a „Tégla” Közösségi Házban (Orosházi út 32.) “ BRKRS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66)27-844; főszerkesztő: (66) 21-401; telefax: (66) 21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesí­tőknél. Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, egy évre 2940 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068