Békés Megyei Hírlap, 1991. június (46. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-10 / 134. szám

SPORT 1991. június 10., hétfő Tisztes vereség a listavezetőtől BVSC—Szarvasi Vasas 1—0(1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 1500 néző. V.: Stander (Szabó J„ Molnár I.J.). BVSC: Erdélyi—Kincses, Kovács T., Iscsák, Kroner — Farkasházi, Nahócz- ky, Selmeczi—Guscsin, Szántó, Nyikiforov. Edző: Kisteleki István. Szarvasi Vasas: Hanyecz — Nagy M., Boda, Holp, Szemere — Fekete, Csák, Bress, Rácz — Csalos, Kovács F. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Csák helyett Szarvas, Bress h. Pisont, mindkettő az 55., Szántó h. Kiss L. a 72. percben. Góllövő: Farkasházi a 25. percben. Sárga lap: Kincses a 29., Nagy M. az 54., Fekete a 68. percben. A bajnoki címre áhítozó bu­dapesti vasutascsapat játékosai idegesen kezdték a találkozót. A szarvasiak megszállták kapujuk előterét, elsősorban a védeke­zésre összpontosítottak. A kezdeti görcs a félidő kö­zepén oldódott a hazaiakban, amikor a 25. percben Farkas­házi tört előre nagy lendülettel és 18 méterről lapos lövést küldött Hanyecz kapujának bal alsó sarkába, 1—0. Ezt követően a vendégek is veszélyeztettek, ám ígéretes helyzetben Csalos hibázott. A szünet után előnyük birto­kában egyre nyugodtabban ját­szottak a fővárosiak, lényegesen többet birtokolták a labdát és több ígéretes támadást vezettek. Előbb Szántó, majd Nyikiforov hibázott gólhelyzetben. A 72. percben a vasutasoknál pályára lépett a több mint 30-szoros válogatott Kiss L. is, akinek né­hány megmozdulása régi önma­gát idézte. A találkozó utolsó perceiben is a BVSC támadott, de már újabb gólt nem tudtak szerezni a kék-fehérek. A közepes színvonalú és ira­mú mérkőzésen a hazai együt­tes győzelmét nem fenyegette különösebb veszély, mivel a vendégek kizárólag a védeke­zéssel törődtek, erejükből ezen a napon kevés ellentáma­dásra futotta. Győzelmével a BVSC továbbra is őrzi első helyét a Keleti csoportban, egy ponttal gyűjtöttek többet, mint a Diósgyőri VTK. Jó: Kovács T., Farkasházi, Nyikiforov, ill. Hanyecz, Nagy M. Nyilatkozatok. Kisteleki István: — Úgy érzem, csapa­tom időnként jó teljesítményt nyújtva ismét megérdemelt győ­zelmet aratott. Pallagi Róbert: — Külön ki szeretném emelni a nagyon korrekt játékvezetést. Ezen a napon egy balszerencsés gól döntötte el a mérkőzés sor­sát, de hozzáteszem, ennyivel mindenképpen jobb volt a BVSC. B. G. AZ NB n. KELETI CSOPORTJÁ­NAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kecskeméti TE—Diósgyőr 2—-3 (1—1) Eger—Kaba 1—0(0—0) Szolnok—Hatvan 3—1 (1-—0) Kazincbarp ika—Csepel 3—0 (1—0) Salgótarján—Kecskeméti SC 6—1 (2-1) Debrecen—Nyíregyháza 2—2 (0—2) Hódmezővásárhely—Baja 1—3 0—2) A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. BVSC 29 17 9 3 42-23 43 2. DVTK 29 16 10 3 54-26 42 3. Csepel 29 18 4 7 43-29 40 4. Nyírégyh. 29 14 8 7 41-20 36 5. Kazincb. 29 16 2 11 58-41 34 6. Baja 29 12 9 8 29-23 33 7. Kaba 29 12 8 9 41-26 32 8. Eger 29 11 7 11 37-34 29 9. Salgót. 29 8 9 12 39-38 25 10. KSC 29 6 13 10 31-40 25 11. Szarvas 29 8 8 13 33-46 24 12. Debrec. 29 7 10 12 24-37 24 13. Hatvan 29 9 4 16 32-39 22 14. Szolnok 29 7 7 15 28-49 21 15. KTE 22 7 6 16 25-56 20 16. Hmv.hely 29 5 4 20 21-51 14 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Mohács—Sabaria 2—1 (0—1) Dorog—Komló 0—1 (0—0) Oroszlány—Budafok 2—1 (1—0) III. kér. TTVE—Sopron 0—0 Dunaújváros—BKV Előre 2—0 (2—0) Szekszárd—Nagykanizsa 3—1 0—1) Zalaegerszeg—Paks 2—1 (1-j—1) Szombathely—Ajka 4—0(1—0) Kiütéses orosházi győzelem Az NB III Alföld csoportjában az utolsó előtti fordulóban a nyolc találko­zón 27 gól született, ebből hatot Orosházán láthattak a szurkolók. Az OMTK kiütéses, 5—1 arányú győzelmet aratott, a jövőre a megyei I. osztályban játszó Mezőhegyes ellen. A gyulaiak idegenből, Kiskunfélegyházáról hozták el a két pontot, míg a nagyszénásiak a listavezető, már bajnok Miske otthoná­ban értek el értékes döntetlent. A mezőkovácsháziak sorsa az utolsó forduló­ban dől el, mivel hazai pályán nem tudtak élni a lehetőséggel, erejükből csak egy pontra tellett Csongrád ellen. A Határőr Dózsa SE Kiskundorozsmán az utolsó percekben egyenlített. NB III. MEZŐKOVÁCSHÁZA— CSONGRÁD 2—2 (0—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Berger. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó, Kovács, Kovalcsik, Köteles — Pallagi, Bíró, Szatmári (Juhász), En­gelhardt — Nicula, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Csongrád: Palatinusz — Ko­rom, Kálmán, Bense, Tóth — Vikor, Farkas (Kiss), Maszlag, Fehér — Fó- rizs (Kéri), Schal. Edző: Kurucz Ist­ván. 30. perc: egy jobb oldali beadást Schal lekezeltés egyből a hálóba lőtt, 0—1. 65. perc: egy kapu előtti kavarodás végén Pallagi gurított a kapuba, 1—1. 75. perc: megismétlődött az első gól, a változatosság kedvéért most bal oldali beadás került Schalhoz, aki ezúttal sem hibázott, 1—2. 89. perc: Pallagit a 16-oson belül buktatták, a megítélt büntetőt Kolozsi lőtte, amit a kapus kiütött Mikula elé, aki egyenlített, 2—2. A 70. percben 1—l es állásnál Ko­lozsi szabályos fejesét a bíró nem adta meg, ezért paprikás hangulatban ért véget a mérkőzés. A hazai csapat győ­zelmet érdemelt volna. Jó: Köteles, Pallagi, ill. Kálmán, Bense, Schal. (Matula Miklós) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Csongrádi—1. KISKUNFÉLEGYHÁZA— GYULA 0—2 (0—1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V.: Oláh. Kiskunfélegyháza: Fekete R. — Módos, Sánta, Molnár (Szabó), Fekete Cs. — Seres (Takács), Tokaji, Vaits, Piegel — Törteli, Fekete Zs. Edző: Ivá- nyi Mihály. Gyula: Oláh — Dávid, Bíró (Démusz), Cziczeri, (Nagy), Me­gyebíró — Budai, Kiss, Steigerwald, Mező — Répási, Bagyinka. Edző: Moós János. 34. perc: a hazai térfél közepén Me­gyebíró labdát szerzett, majd néhány lépés után 25 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 0—1. 62. perc: kapu előtti kavarodás végén Répási a kimozduló Fekete R. fölött a hálóba emelt, 0—2. A kiesés rémétől fenyegetett hazai gárda sorra elhibázta helyzeteit és így még az egyik pontot sem sikerült megszereznie. Jó: Vaits, Sánta, ill. Megyebíró, Kiss, Steigerwald. Ifjúságiak: Kiskunfélegyháza— Gyula 1—4. OROSHÁZI MTK—MEZŐ­HEGYES 5—1 (2—1) Orosháza, 600 néző. V.: Franciskovics. Orosháza: Kiss — Árvái, Deák, Tóth Z. (Zalai), Csilek — Fekete, Kupeczki, Szlopóczki, Szabó S. — Kenyeres (Ölei), Lipováczi. Edző: Papp Imre. Mezőhegyes: Szán­tó — Grezsa, Boros, Papp, Sümegi — Molnár (Számfira), Posztós, Krecsmé- ri. Harangozó — Hanga (Trungel), Pálhidai. Edző: Ilyés László. 19. perc: Papp rövid felszabadító fejesét Szlopóczki hét méterről a bal sarokba bólintotta, 1—0. 25. perc: Posztós kitűnő labdát adott Pálhidainak, aki 12 méterről a bal sarokba gurított, 1—1. 37. perc: Szabó a jobbösszekötő he­lyén kiugró Kenyeres elé adott, aki nyolc méterről a hosszú sarokba lőtt, 2—1. 54. perc: Lipováczi elhúzott a bal oldalon és éles szögből laposan a kapu közepébe bombázott, 3—1. 60. perc: Szlopóczki nagy lendület­tel tört be a védők gyűrűjébe, Kenye­ressel kényszerítőzött, a visszakapott labdát közelről a bal sarokba passzolta, 4—1. 78. perc: Kupeczki remek labdát adott Feketének, aki élt a lehetőséggel és 10 méterről a bal felső sarokba bombázott, 5—1. A vendégek kapufájával indult a mérkőzés, de ezután belelendült az OMTK és különösen a jnásodik félidő közepétől játszott jól a csapat. A lelke­sen küzdő, de egyre jobban elfáradó mezőhcgyesiek nem tudták tartani a Telefon (66) 61-566 Telex: 83-346 | Telefax: (66) 62-636 Az NB III. további eredményei: Ceg­léd—Dabas 3—1 (1—0), Szegedi Dózsa—Kiskőrös 1—1 (0—0), Döm- söd—Mezőtúr 2—1 (1—f)). AZNBIII. ALFÖLD CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA: I. Miske 29 19 10­70-18 48 2. Kiskőrös 29 18 7 4 52-24 43 3. Szeged 29 12 12 5 40-29 36 4. Cegléd 29 15 5 9 48-31 35 5. Csongrád 29 12 10 7 44-31 34 6. Gyula 29 12 9 X 38-32 33 7. Dömsöd 29 11 10 8 45-36 32 8. OMTK 29 8 13 8 37-39 29 9. Mezőtúr 29 8 12 9 30-30 28 10. Dabas 29 10 8 11 41-43 28 11. K.dorozsma 29 9 8 12 31-37 26 12. Nagyszénás 29 7 10 12 27-34 24 13. K.félegyh. 29 6 s 15 29-66 20 14. Mk.háza 29 é 7 16 32-47 19 15. M.hegyes 29 5 5 19 19-54 15 16. H. Dózsa 29 3 8 18 27-59 14 A már bajnok Gyomaendrőd Békéscsabára látogatott és 1—1-es döntetlent játszott a Favorit gárdájával Fotó. Gá] hazaiakat, akik szép győzelemmel búcsúztak az idei bajnokságtól, a szur­kolóiktól. Óriási ováció kísérte az ed­dig kapusként játszó Ölei beállását a jobb szélre, aki itt sem vallott szégyent. Jó: Kupeczki (a mezőny legjobbja). Fekete, Szlopóczki, ill. Posztós, Han­ga, Pálhidai. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Me­zőhegyes 5—1. MISKE—NAGYSZÉNÁS 2—2 (0-0) Miske, 1500 néző. V.:; Keresztúri. Miskei Jeszenovics — Jagicza, Hu­bert, Paletta, Miskolczi (Márton) — Goldschmidt, Csincsák, Kiss, Bognár — Földi, Pécsi (Pesti). Edző: Molnár József. Nagyszénás: Bordás — Szpis- ják, Nagy J. (Vinetter), Kálmán, Hor­váth (Hegedűs) — Nagy A., Gyimesi, Juhász, Forgács — Ugró, Zábrák. Edző: Boér Ernő. 48. perc: a bal oldalról belőtt labdát Csincsák fejelte a hálóba, 1—0. 57. perc: a jobbról befelé ívelt lab­dát a felugró Juhász élesen fejelte a kapuba, I—1. 63. perc: a leálló hazai védők közül Forgács kiugrott és közelről megsze­rezte a vezetést, 1—2. 70. perc: gyors hazai támadás végén Bognár lefordult őrzőjéről és egyenlített, 2—2. A bajnoki aranyéremmel a tarsolyá­ban a Miske kissé könnyen vette a mérkőzést és majdnem elúszott mind­két pont. Jó: Jagicza, Miskolci, Földi, ill. Bordás (a mezőny legjobbja), Kál­mán, Juhász. KISKUNDOROZSMA— HATÁRŐR DÓZSA 1—1 (1-0) Kiskundorozsma, 800 néző. V.: Bakos. Kiskundorozsma: Mihállfy B. — Simonies, Szabó T., Cziráki, Farkas I. — Kovács, Gaál, Lukács, Katona — Szabó Zs., Mihállfy Zs. (Horváth). Edző: Kozma Zoltán. H. Dózsa SE: Horváth — Szarka, Luczás, Balázs, Laczina — Turbucz, Határ, Farkas, Boruzs — Janis, Nagy (Lubastyik). Edző: Patyi Béla. 29. perc: Szabó Zs. adott jó labdát Lukácsnak, aki 11 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1—0. 86. perc: a dorozsmai védők közös erővel próbáltak felszabadítani, de a labdát jól átvevő Határ ellen nem volt ellenszerük, aki közelről a hálóba lőtt, 1—1. 87. perc: a játékvezető a csereként beállt Lubastyikot kiállította. A szépszámú nézőközönség győ­zelmet várt a hazaiaktól a tabella utolsó helyezettje ellen. A vendégek nem áll­tak be védekezni, több ügyes támadást vezettek, így összességében a döntet­len igazságos. Jó: Cziráki, Kovács, Lukács, ill. Turbucz, Farkas. Három csapat a bronzéremért A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában három döntetlen született, a többi találkozón a hazai együttesek nyertek, s összesen 29 gólt értek el a csapatok. Érdekesség, hogy a fordulóban minden együttes labdarú­gói eredményesek voltak. A bronzéremért folytatott harcban az elekiek legyőzték a battonyaiakat, s helyet cseréltek a tabellán. De a medgyesieknek is megvan minden esélyük, hogy dobogóra léphessenek a végelszámolásnál. A füzesgyarmatiak gólzáporos győzelmet arattak a bajnokság végére elfáradt mezőberényiek ellen. A hosszú ideje nyeretlen vésztőiek—szurkolóik nem kis örömére — nagy gólkülönbségű győzelmet arattak a gádorosiak ellen. A már bajnok gyomaendrődiek pontot vesztettek a Favorit otthonában. Megyei I. osztály VÉSZTŐ—GÁDOROS 5—1 (2-0) Vésztő, 250 néző. V.: Lenhardt. Vésztő: Sztojaneszku — Rábai, Tóth, Kaszai, Varga, Papp, Rozsos (Ötvös), Fekete, Vígh, Nagy (Szénási), Tapasz­tó. Edző: Rith Norbert. Gádoros: Iva- nics — Berényi, Lőrincsik, Czibulya, Takács, Németh, Pisont, Podmaniczki, Kocsány, Héjas, Zvolenszki. Edző: Podmaniczki Imre. Hosszú idő után a szurkolók nem kis örömére végre győztesen hagyta el a pályát a vésztői csapat, tetszetős játékkal győzték le a mezőnyben jól adogató vendégeket. G.: Fekete az 5., a 48., Vígh a 43., Tapasztó a 65., a 67., ill. Héjas az 57. percben. Jó: Kaszai, Fekete, Vígh, Tapasztó, ill. Lőrincsik, Németh, Hé­jas. (Buzgány József) BÉKÉSCSABAI HON­VÉD—B ÉKÉSSZENTAND- RÁS 1—1 (0—1) Békéscsaba, 50 néző. V.: Csonka. Bcs. Honvéd: Leel-Őssy — Kiss II., Vígh, Csordás, Vass, Kiss I., Komáro­mi, Szűcs, Szász, Pántya (Dobó), Far­kas. Edző: Vöröslakos Imre. Békés- szentandrás: Petrás — Paraszt, Ro- bony, Bencsik, Virágh, Fedorjak (Raj T.), Raj P., Demjén, Kondacs (Szi­lágyi), Horváth, Medveczki. Edző: Czigléczki Sámuel. Alacsony színvo­nalú és iramú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. G.: Farkas az 50., ill. Vass (öngól) az 50. percben. Jó: Leel-Óssy, Csordás, Farkas, ill. Demjén, Kondacs. (Pataki Zoltán) MEDGYESEGYHÁZA— SARKAD 1—1 (1—0) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Zsurka. Medgyesegyháza: Knapcsik — Plástyik, Balázs, Hegyi, Tassy, Ko­vács, Opauszki, Zámbori, Mocsári, Vágási, Tapasztó (Cseh). Edző: Cseh György. Sarkad: Pribojszki — Gurzó 5., Török, Germán, Tóth, Polcsek, Mi- hálka, Papp (Szabó), Kesztyűs, Szat­mári, Gurzó J. Edző: Balogh István. Erélytelen játékvezetés miatt, váloga­tott durvaságokkal tarkított mérkőzé­sen az adok-kapok is egyenlő volt. Kiállítva: Plástyik, Török, mindkettő szándékos kezezésért. G.: Mocsári (11-esből) a 18., ill. Török a 49. percben. Jó: Balázs, Hegyi, Mocsári, ill. Germán, Szatmári, Gurzó J. (Ora- vecz Tamás) KAMUT—SZEGHALOM 3—1 (2—0) Kamut, 200 néző. V.: Molnár. Ka­mut: Szikora — Hegedűs (Knapp), Lenkeffi, Szakái, Pittner, Ramos, Ánt- mann, Nagy, Boldizsár, Balogh, Gebei (Bora). Edző: Borgula János. Szegha­lom: Bakajsza — Macskin, Lakatos, Fehér, Laurencsik, Tar (Baranya), Vámos, Kovács, Zsombok, Kozák, Elekes (Hajdú). Edző: Sulcz László. A jól játszó kamutiak ellen a vendégek lelkes játéka kevésnek bizonyult. G.: Pittner a 37., Balogh a 4L, Antmann a 43., ill. Kovács az 53. percben. Jó: Lenkeffi, Nagy, Boldizsár, Pittner, ill. Zsombok. (Szlancsik János) FÜZESGYARMAT—ME- ZŐBERÉNY 5—1 (2—1) Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Zábrák. Füzesgyarmat: Dávid — Tóth (Kiss), Petri, Kovács, Oláh, Rácz, Hegedűs Sz., Salya, Vad, Tőkés, Barta (Jónás). Edző: Várkonyi Imre: Mezőberény: Braun — Krecsméri, Kohut, Harmati L., Hegedűs, Gazsó, Jakab, Bokor, Adamik, Csákó, Rácz. Edző: Harmati László. A hazaiak jó játékkal rukkoltak ki, gólzáporos győ­zelmük megérdemelt. G.: Barta L, az 5., Hegedűs Sz. a 65., a 85., Tóth a 80. percben, ill. Hegedűs a 27. percben. Jó: az egész hazai csapat, míg a vendé­gek közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Szabó László) ELEK-Dualflex—BATTO- NYA 3—1 (1—1) Elek, 1000 (!) néző. V.: Hrabovszki. Elek: Lakatos — Kohut (Trepák), Csorba, Puskás, Elekes, Séllei, Botás (dr. Nagy), Resetár, Gál, Bálint, Do­mokos. Edző: Kovács György. Batto- nya: Kunos — Fekete, Hajdara, dr. Lehoczki, Lehoczki, Tóth, Talpai, Kovács, Mákos II., Mákos I., Simon (Daróczi). Edző: Juhász Zoltán. Ke­mény, küzdelmes mérkőzésen, nagy csatában megérdemelten nyert az eleki együttes. G.: Domokos a 20., a 89., Gál a 75., ill. Mákos I. a 9. percben. Jó: mindkét csapat labdarúgói dicséretet érdemelnek teljesítményükért. (Hotya Mihály) BÉKÉSCSABAI FAVO­RIT—GYOM AENDRŐD 1-1 (fr-1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Szabári. Favorit: Vidovenyecz — Gajdács, Molcsányi, Lukács (Bánszki), Nagy Gy., Bognár I., Tárnok, Szarvas, Bog­nár II., Bella (Futaki), Lőrinczi. Edző: Turcsek Zoltán. Gyomaendrőd: Sza­kács — Kéki, Gebri, Gubucz, Somo­%empingciffcek,et is a J kiesből, Andrásit) u. 24. Te te fan: 22-SS3. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJ­NOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Gyomaend. 29 22 5 2 63-10 49 2. Sarkad 29 16 10 3 66-36 42 3. Elek 29 11 12 6 63-32 35 4. Battonya 29 12 10 7 48-37 34 5. M.egyháza 29 12 10 7 38-27 34 6. Tótkomlós 29 10 10 9 34-33 30 7. Kamut 29 10 10 9 41-44 30 8. Favorit 29 10 9 10 42-38 29 9. M.berény 29 12 4 13 36-44 28 10. B.szentand. 29 9 9 11 35-42 27 11. F.gyarmat 29 10 5 14 48-42 25 12. Kondoros 29 9 5 15 32-47 23 13. Vésztő 29 7 8 14 52-65 22 14. Bcs.Honvéd 29 5 12 12 44-64 22 15. Szeghalom 29' 8 3 18 46-97 19 16. Gádoros 29 5 5 19 32-6215 Ifjúságiak: Vésztő—Gádoros 11— 1, Kamut—Szeghalom 1—1, Füzes­gyarmat—Mezőberény 1—0, Med­gyesegyháza—Sarkad 1—1, Tótkom­lós—Kondoros 8—0, Elek—Battonya 2—2, Békéscsabai Favorit—Gyo­maendrőd 0—1. gyi, Gonda, Bukva, Győrfi (Kocsis), Zsombok, Durucskó, Fehér. Edző: Koltai Lajos. Az első félidőben a ven­dégek, a másodikban a hazaiak játszot­tak jobban, végül is reális eredmény született. Kiállítva: Nagy Gy. és Zsombok, dulakodásért. G.: Bognár II. a 1l., ill. Zsombok a 21. percben. Jó: Bognár I., Tárnok, Bognár II., ill. Gon­da, Győrfi, Durucskó. (Ravasz Pál) TÓTKOMLÓS—KONDO­ROS 2—1 (0—0) Tótkomlós, 450 néző. V.: Kokavecz. Tótkomlós: Bányai — Pol- jak. Pásztor, Hajdúk, Kovács (Szabó), Kölcze, Nyári, Arató (Elek), Mitykó, Zádori. Edző: Matajsz Pál. Kondoros: Fazekas — Nagy, Hanyecz, Karsai, Sutyinszki, Hegedűs, Kórodi, Brlázs, Kurucz Gy„ Kurucz A., Filipinyi. Edző: Kunstár János. Egy ünnepség­gel kezdődött a mérkőzés: Arató Ti­bort búcsúztatták, aki 20 évig aktív játékosa volt a Tótkomlós együttesé­nek. Kiegyenlített első félidő után megérdemelt a hazaiak győzelme. G.: Zádori a47., Kölcze a78., ill. Sutyinsz­ki az 58. percben. Jó: Hajdúk, Nyári, Szpisjak, ill. Nagy, Hanyecz, Kurucz Gy. (Hovorka György) Totóeredmények Bemutató és diszkontboltunkban S*' a teljes választékunkból olcsóbban vásárolhat. Az üzlet bejárata a Mednyánszky utca felöl. A Totó 23. heti eredményei. 1. MTK-VM—Pécs 1—22 2. Vasas—Bp. Honvéd 1—lx 3. Volán FC—Tatabánya 2—01 4. Veszprém—Újpest 2—2x 5. Karlsruhe—FC Köln 1—1 X 6. Nürnberg—B. München O—l 2 7. St. Pauli—Frankfurt 1—lx 8. Stuttgart—Hamburg 2—01 9. Avellino—Reggiana 1—lx 10. Brescia—Luchesse 2—1 1 11. Messina—Udinese 2—2 x 12. Modena-Cremonese 0—0x 13. Verona—Salermitana 0—Ox +1 mérkőzés: 14. Békéscsaba—FTC 1—lx Vereség az utolsó percben Balassagyarmat— Szarvas 31—30(13—14) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Balassagyarmat, 200 néző. V.: Ihász, Wohner. Szarvas: Petrovszki — Pusztai 3, Gömöri, GREKSZA 3, FERENCZ 5, Tóth J. 10, BENE Z. 8. Cs.: Szabó I. (kapus), Berényi, Gilan, Velky 1. Edző: Pataki György. Rendkívül fordulatos mérkő­zésen többnyire a szarvasi csa­pat vezetett. A befejezés előtt egy perccel még győzelemre áll­tak a Körös-partiak. Az utolsó percben két vendéghiba után fordítottak a hazaiak. Ez a mér­kőzés tipikus példája volt annak, hogy mit jelent a hazai pálya előnye.