Békés Megyei Hírlap, 1991. június (46. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-10 / 134. szám

1991. június 10., hétfő SPORT a iBlKÉS MEGYEI HÍRLAP Egyetlen remény maradt... Békéscsabai Előre FC­1-1 (1-0)-Ferencváros NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 11 ezer néző. V.: Nagy L. (Varga 5., Drigán). BÉKÉSCSABA: Baji — Mracskó, Ottlakán, Major S. — Árgyelán, Csató, Csanálosi, Horváth, Pápa — Kurucz, Miklya. Edző: Pásztor József. FERENCVÁROS: Balogh — Telek, Pintér, Limperger — Páling, Topor, Albert, Szenes, Keller — Nacer, Keresztúri. Edző: Nyilasi Tibor. Csere: Topor helyett Vanicsek a 60., Szenes h. Ozurják a 66., Kurucz h. Belvon a 83., Horváth h. Takó a 86. percben. Gólszerző: Csanálosi a 17., Nacer a 83. percben. Sárga lap: Szenes az 5., Major S. a 13., Topor a 21., Árgyelán a 62., Csató a 63., Pintér a 63., Ottlakán a 63., Kurucz a 71. percben. Szögletarány: 9:6 (3:4) a Ferencváros javára. „Sörbár” Vendéglátó Kft. (Békéscsaba, Irányi u. 2. Nyitva: 6-tól 23-ig.) Békéscsabán csak nálunk! Különleges import és hazai hűtött sörök nagy választékával várjuk kedves vendégeinket. Meglehetősen feszült hangu­lat uralkodott a Kórház utcai székház folyosóján és mindkét csapat öltözőjében, illetve an­nak előterében. Magába fordult vezetők, edzők és játékosok sé­táltak le, s fel. A szurkolók vi­szont korán kezdtek hangolni a lelátón, fél órával a kezdés előtt már buzdították a csapatokat. A felfokozott izgalom és érdeklő­dés érthető volt, hiszen a békés­csabaiaknak a bentmaradáshoz kellettek a pontok, a Ferencvá­rosnak pedig a döntetlen is ele­gendő volt az ezüstéremhez. Az első veszélyes akciót a vendégek vezették, amikor to­por jobb oldali előre ívelésével Keller bújt ki a védők közül, majd 12 méterről a kifutó és elvetődő Bajiba lőtt. A kapusról a labda jobbra kipattant, Baji utána szaladt, újra vetődött, ami­kor a földön fekvő portást Sze­nes megrúgta. A Ferencváros középpályásának alakítását a játékvezető sárga lappal hono­rálta. A túloldalon Major S. tá­voli, nagy erejű lövése a bal ka­pufa mellett suhant el. Aztán ygyanő kapott sárga lapot a kitörő Topor fel vágásáért. A 17. percben esett a mér­kőzés első gólja: Miklya szer­zett labdát a félvonal táján a jobb oldalon. Egyből Kuruczot indította a szélen, aki jellegze­tes cselekkel „áthámozta magát” Kelleren és Limperge- ren, majd újra Miklyáé lett a labda, ő a szögletzászló közeléből, Telek mellől beadott, Topor tértölelő fejes­sel felszabadított ugyan, de az érkező Kurucz háttal vissza­húzta a labdát, erre Csanálosi rácsapott és a kiinduló Balogh fölött kapura emelt. Mielőtt még az a vonalon túlra jutott Következik Az NB I záró fordulójában valamennyi mérkőzést jú­nius 15-én, szombaton ját­szanak: Újpest—Békéscsa­bai Előre FC, Siófok—Vi­deoton, Pécs—Vác, Ferenc­város—Vasas, Szeged— Rába ETO, Tatabánya— Veszprém, Bp. Honvéd— MTK-VM, Debrecen—Vo­lán FC. Valamennyi mérkő­zés 17.00 órakor kezdődik. AZ NB I TOVÁBBI EREDMÉNYEI: VASAS SC—BUDAPESTI HONVÉD 1—1 (1—0) Budapest, Fáy utca, 5000 néző. V.: Bay. G.: Claude a 21., ill. Vancea a 47. percben. GYŐRI RÁBA ETO—DEBRECENI VSC1—1 (1—0) Győr, 3500 néző. V.: Vad. G.: Csertői a 14., Gracsov a 72. percben. VOLÁN FC—TATABÁNYAI BÁNYÁSZ 2—0 (1—0) Budapest, Czabán Samu tér, 1200 néző. V.: Puhl. G.: Coco-Aires a 32., Balogh a 63. percben. MTK-VM—PÉCSI MSC1—2 (0—1) Budapest, Hungária körút, 1500 néző. V.: Pillér. G.: Lakatos a 66., ill. Czéh a 34., Belansky a 71. percben. VESZPRÉM FC—ÚJPESTI TE 2—2 (1—1) Veszprém, 4000 néző. V.: Hartmann. G.: Szécsi (11-esböl) a 30., Kelemen a 49., ill. Eszenyi (11-esből) a 42., Kosa a 64. percben. VÁCI IZZÓ—SIÓFOKI BÁNYÁSZ 0—0 Vác, 4000 néző. V.: Szilágyi. VIDEOTON-WALTHAM—SZEGED SC 1—0 (0—0) Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Molnár L. G.: Leboniczky (ön­gól) az 54. percben. v volna, fejjel „bebiztosította”, így a labda a bal alsó sarokban kötött ki, 1—0. A 21. percben Topor két kéz­zel lerántotta a kitörő Csatót, ám a labda egy békéscsabai akció­val tovább gördült, ezért a fe­rencvárosi játékos csak azután kapta meg a jogosan járó sárga lapját, amikor a labda az alapvo­nalon túlra került. A 28. percben Drigán partjelző magához kérte a vezető bírót, s jelezte, hogy valamivel megdobták. Nem sokkal később egy nagyméretű angol zászló mögé bújó ferenc­városi szurkolócsoportot a rend­őrség elkísért. A 34. percben Miklya labdájával Kurucz ugrott ki jól, de hasonlóképp jó ütem­ben vetődött ki elé Balogh, aki így fölszedte a labdát. A túloldalon Keller jó beadását Ottlakán remekül előre vetődve elcsente a berobbanó Keresztúri elől. A félidő lefújása előtt négy perccel egy bal oldali beadásra Nacer ugrott a legmagasabbra, de fejesét Mracskó a mezőnybe rúgta. A szünet után a 49. percben Keresztúri 12 mé­teres lövése a védőkről pattant vissza. Aztán Keller beadássze­rű bal oldali lövése fölé szállt. Az 57. percben Csató ke­resztlabdájára Horváth csapott volna le, ám megelőzte a kapus. Három perccel később Limper­ger közeli fejese szállt fölé. S következett egy sárga lap döm- ping: a 62. percben Árgyelán Al­bert fölrúgásáért, egy perccel később Csató Szenes meglógá­sáért kapta a színes kártyát, s még ugyanezekben a másodper­cekben az ítélettel szemben reklamáló Pintér és Ottlakán ju­A labdáért Major S. (fehérben) és Limperger ugrik, Keresztúri (8) beavatkozásra készen. A háttérben Albert és Takó figyeli az eseményeket. Békéscsaba—Ferencváros — miként az ered­ményjelzőn is látható — 1—1 Fotó: Gál Edit tott hasonló sorsra. A 67. percben Major S.—Horváth volt a labda útja', amely végül Miklya elé került volna, de a kiválóan védő Balogh nem először, mesz- szire kifutva elfejelte a csatár elől a pettyest. A következő támadásnál Pápa nem tudta mi­tévő legyen, beadja vagy kapura lője a labdát, végül a lehető leg­rosszabbat választva, gyengén az ötös magasságában begurí­tott. A 71. percben Kuruczot le­sen „fogta” a partjelző, amiért reklamált a békéscsabai csatár. Nagy L. azonnal előrántotta a sárga lapot. Öt perccel később Miklya ellopta a labdát Limper- gertől, majd kapura húzott, Hor- váthhoz átpöckölt, de túl gyen­gén, így a kivetődő kapus meg­kaparintotta azt. A 79. percben Dzurják fejesét Ottlakán rúgta ki. A 83. percben egyenlített a Ferencváros. Vanicsek jobb oldali szöglete a túloldalon álló Nacer elé került, aki hat mé­terről, kapásból a bal sarokba vágta a pettyest, 1—1. Az utolsó-utolsó lehetőség Barátom naptárjában a csabai Fradi-meccs mindig pirosbe­tűs ünnepként szerepelt. A nagy találkozó napján csak fehér szalonnát evett zöldhagymával és már kora reggel FTC póló­ban, sapkában pompázott. Nem csoda hát, hogy meglepődtem, amikor szombaton szürke ingben láttam a pályán. „Legszívesebben most úgy jöttem volna ki, hogy a zöld­fehér pólómra ráhímezem a Hajrá Csabát. Ha ugyanis az Előre nem veri meg a Fradit, kiesik” — magyarázkodott. A lelátón aztán nemcsak tőle hallottam sűrűn azt az átkozott „enbékettő” szót. Ezt fújta a tökmagárus, az óvodás és a nyugdíjas is. Bár néhányan még fohászkodtak futballistenhez és próbálták győzködni, hogy a Volán és a Debrecen jobban megérdemli a kiesést, de az égiek a riválisokat támogatták. Persze ha egy csapat bent akar maradni, annak nem számol­gatni kell, hanem inkább néha nyernie. Sajnos erre az Előrének már csak egy utolsó-utolsó lehetősége van... (nyemcsok) a döntetlennel — mivel a rivá­lisok közül a Debrecen is pon­tot szerzett, a Volán pedig győ­zelmet aratott — még nehe­zebb helyzetbe került a lila­fehér gárda. Jó: Baji, Ottlakán, Csató, Csanálosi, ill. Balogh, Pintér, Limperger, Nacer. Nyilatkozatok. Pásztor Jó­zsef: —A csapat nagyon harco­san és jól játszott, de ilyen lehe­tőségeket nem lehet büntetlenül A nap mérlege: 36 előállítás, 6 őrizetbe vétel, egy riasztópisztoly Alaposan felkészültek a rendőrök a Ferencváros szurkolóinak fogadá­sára, okulva a tavalyi tapasztalatokból. Már szombaton délelőtt a vasút­állomáson egy állampolgárt leütöttek, egy rendőrt pedig provokáltak a zöld-fehér zászlóba burkolózott Fradi-hívők. A délutáni eligazításon Balta János rendőr alezredes, a megyei főkapitányság osztályvezetője részletesen ismertette a tervet. ,Mór két hete dolgozunk azon, hogy meg­előzzük a rendbontást. Kérem önöket, toleranciát tanúsítsanak a megjegy­zésekkel kapcsolatban, de amennyiben törvénysértést észlelnek, csírájában fojtsák el azt.” Több mint 150 rendőr ügyelt a vasútállomás, az Andrássy út, az István király tér, a Kossuth tér és a Kórház utca, valamint a stadion és környéke biztonságára. A rendőrök felkészültek a Budapestre induló különvonat „védelmére” is, ezért biztosították a Szerdahelyi úti átjárót, a Szarvasi úti felüljárót, valamint a repülőhidat. Már szombaton délelőtt nyolc főt állítottak elő, s ezek száma a találkozó után harminchatra emelkedett. Az előállítottak közül hatot őrizetbe vettek. Harminc szurkolóval szemben feljelentést tesznek garázdaság, szabálysértés miatt. A mérkőzés alatt a nézőtéren nagyobb rendbontás nem történt, mindössze egy személyt távolítottak el, s kobozták el tőle a petárdákat. Sajnálatos, hogy egy-két békéscsabai szurkoló is petárdák­kal felszerelkezve érkezett a Kórház utcába. A bedobott pirotechnikai eszköz majdnem egy labdaszedő gyereknek okozott súlyos sérülést, sze­rencsére tőle egy méterre robbant a petárda. A találkozó után sajnálatos, teljesen indokolatlan garázda cselekmény történt. Többen összeverekedtek, közülük 13 főt előállítottak a megyei főkapitányságon. A rendőrök egy gázsprayt és egy riasztópisztolyt koboztak el a szurkolóktól, hat személynél bilincset alkalmaztak az ellenszegülés megtörésére. A tervezettnél 25 perccel később, 19.55 óra­kor indult a különvonat Budapestre, így valamennyi fővárosi szurkoló elérhette azt. A 36 előállított személyből 29 budapesti, de gödöllői, hévízi, győrszentiváni, sőt két békéscsabai szurkoló is fennakadt a rendőrségi ellenőrzésen. A TARTALEKBAJNOKSAGERT: Békéscsabai Előre FC—Ferenc­város 1—1 (0—0). Békéscsaba, 1000 néző. V.: Holczimmer. Békéscsaba: Such—Schneider, Sitkéi, Potyi, Kasik — Kulcsár, Pusztai, Bócsik, Gyura (Magyari), Szegedi, Halmai (Debre- czeni). Edző: Szita László. Az esővel végigkísért mérkőzés élvezetes küz­delmet hozott. A ferencvárosi gólszer­zési lehetőségeket Such hiúsította meg az első játékrészben. A folytatásban a hazaiak szereztek vezetést, amit az utolsó negyedórában egyenlítettek ki a vendégek. Kasik a 83. percben bünte­tőt hibázott. G.: Schneider, ill. Vaszil. Jó: Such (a mezőny legjobbja), Sitkéi, Potyi, Kasik, ill. Riedel, Vaszil, Báder. (gyurkó) AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGÉRT: Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 7—0 (3—0). Budapest, Üllői út, 100 néző. V.: Selmeczi. Békéscsaba: Hunya — Debreczeni Cs., Bélteki, Nagy n. L., Diószegi—Lévai (Balázs, Keller), Szűcs, Kozma, Nagy I. L. — Uhrin, Belicza (Puskás). Edző: Ogrincs Pál. G.: Rakonczai 3, Morvái 2, Petrók, Gosztonyi. Jó: Petrák, Za- vadszki, Gosztonyi, Morvái, Rakon­czai, ill. Nagy II. L. A SERDÜLŐBAJNOKSÁGÉRT: Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 7—1 (2—1). Üllői út. V.: Schneider. G.: Lisztes 3, Hasselbach, Medgyes, Sütő, Magyar, ill. Kiss J. AZNBIÁLLÁSA: Sörök, borok, üdítő italok, égetett szeszek nagyker áron. 1. Bp. Honvéd 29 18 7 Óriási tétje volt a mérkőzés­nek, leginkább a békéscsabai­ak szemszögéből. A csapat a korábbiakhoz képest. oldot- tabban vette föl a küzdelmet, s noha a Ferencváros volt időn­ként mezőnyfölényben, a bé­késcsabaiak támadásai voltak veszélyesebbek. Olykor ala­posan megdolgoztatták Ba­logh kapust. A17. percben gól­lá érett támadó kedvük és a csapat ezzel 600. NB I-es gólját lőtte, amióta a legmagasabb osztályban játszik. Csanálosi, a gólszerző ezzel kiérdemelte a Május 1. Tsz értékes ajándék- kosarát. A szünetben Jaczina Róbert MLSZ ellenőr megjegyezte: „Ha továbbra is így támad a békéscsabai csapat, akkor biztos a két pont. Ha vi­szont beállnak védekezni, az veszélyes lehet...” Nos, a békéscsabaiak az utóbbit választották, ugyanis a fordulás után mind med­dőbb lett a Ferencváros fölé­nye, a lila-fehérek pedig első­sorban a védekezéssel törőd­tek. Az idegek csatája volt a második félidő, s bizony érle­lődött a gól, amit nem sokkal a lefújás előtt Nacer be is varázsolt Baji kapujába. Ezzel kihagyni. Újpesten megpróbál­juk a lehetetlent... Nyilasi Ti­bor: — Most sem sikerült nyer­nünk, de ez mit sem számít, hi­szen biztos ezüstérmesek va­gyunk és ma ennek elérése volt a főcél. J.P. 2. FTC 3. Pécs 4. Vác 5. Veszprém 6. Tatabánya 7. Videoton 8. Siófok 9. ÚTÉ 10. MTK-VM 11. Rába ETO 12. Vasas 29 13. Szeged 29 14. Békéscsaba 29 15. Volán FC 29 16. DVSC 29 29 14 10 29 15 6 29 14 7 29 11 11 29 12 8 29 11 29 9 29 12 29 10 29 8 29 8 29 8 7 8 6 4 48-19 43 5 46-22 38 8 32-20 36 8 35-29 35 7 31-22 33 9 34-29 32 8 10 37-38 30 11 9 22-26 29 4 13 35-39 28 6 13 37-37 26 10 11 34-37 26 8 13 32-42 24 6 15 22-36 22 7 15 24-38 21 5 16 28-48 21 8 15 25-40 20 Mi lenne, ha... ...a Szeged döntetlent ér el, a Békéscsaba nyer Újpesten, a Volánnak hat góllal kellene győznie Debrecenben ahhoz, hogy a Szeged kiessen, ők pedig osztályozót játszhassanak. ...a Szeged kikap, a Békéscsaba és a Volán viszont nyer, a Debrecen és a Szeged kiesik, a másik kettő pedig pótvizsgázhat, de ehhez a Békéscsa­bának az egy pont is elég. ...a Békéscsaba veszít és a Volán legalább döntetlent játszik Debrecen­ben, akkor a Békéscsaba és a DVSC a két kieső, viszont ha a Volán is kikap, úgy a DVSC megy az osztályozóra és a Békéscsaba mellett a Volán búcsúzik az élvonaltól. ...a Volán minimum egy pontot szerez, van esélye az osztályozóra, de amint az előzőekből kiderült, ehhez a Békéscsaba vereségére is szüksé­ge van. ...a DVSC otthon ikszel, akkor csak a Békéscsaba veresége esetén lehet osztályozós. ...a DVSC 1—0-ra nyer, a Békéscsaba pedig 2—2-t játszik (de igaz, ez 2—0 és 3—3, 3—0 és 4—4 stb. esetében is...). A két csapat mindenben megegyezik, így a kiesésről az egymás elleni eredmények összesítése dönt — a Békéscsaba javára. ...a DVSC győz, a Békéscsaba kikap, a Szeged veresége esetén 13. és az NB II. Keleti csoportjának másodikjával saját pályán kezdi az osztá- lyozókat. ...a DVSC megszerzi a két pontot, a Szeged pedig legalább egyet és a Békéscsaba nem nyer, akkor a debreceniek a Nyugati csoport második­ját fogadják... kRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr.Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66)27-844; főszerkesztő: (66) 21-401; telefax: (66)21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta: Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesí­tőknél. Előfizetési díj egy hónapra 205 forint, egy évre 2460 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068