Békés Megyei Népújság, 1990. nonvember (45. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-26 / 277. szám

199». november 26., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Napsütéses őszi búcsú (Folytatás a 7. oldalról) mérkőzésen példás küzdeni tudásról adtak tanúbizony­ságét labdarúgóink. Játé­kunkban helyenként akad­tak olyan momentumok is, amelyek már a régi szép futballra emlékezteinek. Gratulálok a csapatnak ez őszi szerepléshez. Kovács Ferenc: — Bácsi korai ki­állításával nagy hátrányba kerültünk. Egyszer még si­került egyenlítenünk, de a létszámfölény a későbbiek folyamán a Békéscsaba ja­vára billentette az ered­ményt. Jávor Péter TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Videoton—Siófok 3-1 (1-0) Vasas—FTC 2-3 (2-2) Rába ETO—Szeged 2-1 (2-0) Veszprém—Tatabánya 1-1 (0-1) MTK-VM—Bp. Honvéd 2-4 (0-1) Vác—Pécs 1-4 (1-1) Bp. Volán—Debrecen >0 (1-0) az nb i Állasa: 1. Bp. Honvéd 2. Ferencváros 3. Vác 4. Veszprém 5. Tatabánya 6. Pécs 7. Siófok 8. Békéscsaba 9. MTK-VM 10. Rába ETO 11. Vasas 12. Szeged 13. Videoton 14. Ü. Dózsa 15. Debrecen 16. Volán 15 11 2 2 27-10 24 15 10 2 3 32-10 22 15 10 2 3 21-14 22 15 í 7 2 16-13 19 15 6 6 3 18-15 18 15 8 1 6 18-13 17 15 4 6 5 13-15 14 15 6 2 7 18-20 14 15 5 4 6 19-22 14 15 5 3 7 21-21 13 15 5 2 8 21-26 12 15 4 4 7 8-16 12 14 4 3 7 17-21 11 15 4 2 9 18-27 10 14 2 4 8 7-16 8 15 4 - 11 16-31 8 a tartalékbajnoksAgért: Békéscsaba—Ü. Dózsa 1—1 (O—l). Békéscsaba. 400 néző. V.: Veress. Békéscsaba: Baji (Tüskés) — Schneider (Oláh). Sitkéi, Such, Kiss I- — Pusztai, Potyi. Gyura (Deák). Bócsik — Szegedi. Beli- cza. Edző: Szita László. Remek időben, kitűnő talajon, iramoß mérkőzést vívtak a csapatok. Az első játékrészben egy békéscsa­bai kapufa és egy ll-es gyanús újpesti szerelés jelenthetett vol­na előnyt a hazaiaknál, ám egy formás vendégtámadás nyomán fordított eredménnyel tértek pi­henőre a csapatok. Szünet után a nagy elánnal támadó békés­csabaiak egy ajándékizű 11-esből egyenlítettek. A döntetlen igaz­ságosnak mondható. G.: Kiss L. 11-esből. ill. Tóth. Jó: Kiss L„ Sitkéi, Bócsik, Szegedi, ill. Zele, Tóth, Hetest, (gyurkó) Az IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGÉRT: Ü. Dózsa—Békéscsaba 1—1 (O—l). Budapest, Megyeri út. V.: Tóth V. Békéscsaba: Such — Bócsik, Sitkéi, Kovács B., Bélteki (Szűcs) — Magyart (Diószegi), Gyára. Kulcsár, Vigh — Szege­di. Bellcza (Nagy I. L.). Edző: Ogrincs Pál. A hétközi mérkő­zésen igazságos döntetlen szüle­tett. G.: Hajdú, ill. Kulcsár. Jó: Adám, Hajdú, ill. Such, Sitkéi, Kovács B. A SERDULÖBAJNOKSAGÉRT: C. Dózsa—Békéscsaba 1—1 (0—1). Budapest, Megyeri út. V.: Gal- sai. G.: Dömök, ill. Balogh. Kecskeméti TE-Szarvasi Vasas 1—0 (1—0) Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Kovács II. L. (Birincsik, Márta). KTE: Molnár — Endre, Gál, Nagy L., Pataki, Torbavecz, Dumit- ru, Kukely, Horváth, Kátai (Fiityü a 60. percben), Berki (Kurucz a 79. percben). Edző: Sz. Tóth Antal. SZARVAS: Hanyecz — Holp, Luzsák, Nagy M. (Bakai a szünet­ben), Szemére, Boda, Szarvas, Fekete, Sebők (Pisont a szünetben), Csalos, Kovács. Edző: Pallagi Róbert. Sárga lap: Fekete az 52. percben. 20. perc: Endre hosszú lab­dájával indította Berkit, aki ügyesen a tizenhatoson belül álló Horváth elé emelt. A csatár félmagasan, 8 méter­ről, a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 1—0. 46. perc: Berki 22 méterről bombázott a kapura, de a középre tartó labdát Ha- nyecz elcsípte. 59. perc: Dumitru remek labdával ugratta ki Kátait. Az apró termetű csatár elől Fekete az utolsó pillanatban szögletre mentett. 68. perc: Pisont távoli lö­vése irányt változtatott egy hazai védőn. Az ellenkező irányba mozduló Molnár már verve volt, de a labda centiméterekkel a túlsó ka­pufa mellett az alapvonalon túlra gurult. 70. perc: Torbavecz remek labdával szöktette Hor- váthot, aki még a kapust is kicselezte, de addig késleke­dett a lövéssel, míg a védők beérték és felszabadítottak. 72. perc: Egy villámgyors szarvasi ellentámadás végén Csalos 5 méterről a bal ka­pufát találta telibe. 79. perc: Fütyü középre ívelt labdáját Dumitru csu­kafejessel küldte kapura, ám Hanyecz bravúrosan hárított. Mindkét félidőben a nagy elszántsággal küzdő hazai csapat kezdeményezett töb­bet, s diktálta az iramot. A könnyen zavarba hozható szarvasi védők sokszor csak szabálytalanságok árán tud­ták megállítani a kiugró kecskeméti játékosokat. A vendégek láthatóan az egy pont reményében érkeztek, de szünet után felhagytak a csak védekezéssel törődő harcmodorukkal, és így élve­zetesebb lett a játék. A ha­zaiak, bár egy fél szezonra való helyzetet elügyctlenked- tek. végül megérdemelten tartották otthon a két pon­tot. Jó: Endre, Dumitru, Hor­váth, illetve Hanyecz, Boda, Luzsák. Nyilatkozatok. Sz. Tóth Antal: Végig mezőnyfölény- ben játszottunk, sok helyze­tet kihagytunk, még szeren­cse, hogy ez nem bosszulta meg magát. Pallagi Róbert: A több helyzetet kidolgozó kecskeméti csapat megérde­melten nyert. Sajnos a játé­kosaim már hetek óta for­mán kívül vannak. Szabó Etelka AZ NB II KELETI CSOPORTJÁ­NAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Debr. MTE—Kaba 1-1 (1-0) .Eger—Diósgyőr 2-1 (0-9) Salgótarján—Csepel 0-2 (0-2) Hm.-vásárh.—Nyiregyh. 0-0 Szolnok—Baja 1-0 (0-0) Kazincbarcika—Hatvan 3-2 (2-0) BVSC—Kecsk. SC 1-i (0-1) AZ NB II KELETI CSOPORT­JÁNAK Állasa: 1. Csepel 15 11 1 3 29-14 23 2. Diósgyőr 15 8 6 1 31-14 22 3. BVSC 15 8 4 3 22-17 20 4. Nyíregyháza 15 7 4 4 23- 8 18 5. Kaba 15 5 8 2 19-12 18 6. Baja 15 6 5 4 13-11 17 7. K.-barcika 15 7 2 6 29-22 16 8. Kecsk. SC 14 4 7 3 22-21 15 9. Debrecen 15 5 4 6 16-19 14 10. Eger 14 5 3 6 21-20 13 11. Salgótarján 15 5 3 7 20-24 13 12. Szarvas 15 5 3 7 18-23 13 13. Kecsk. TE .15 6 1 8 14-30 13 14. Szolnok 15 3 3 9 12-28 9 15. Hatvan 14 3 2 9 15-22 8 16. Metripond 14 1 2 11 6-25 4 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Szekszárd—Budafok 1-1 (0-0) Oroszlány—Komló 0-0 Dunaújv.—Sabaria 2-1 (2-1) Dorog—Ajka 0-0 III. kér. TTVE—Paks 1-0 (1-0) Mohács— Sopron 1-0 (0-0) Haladás—BKV Előre 3-0 (2-0) 7.TE— Nagykanizsa 1-1 (0-0) NB III MEZÖKOVACSHAZA—dabas 1-2 (1-1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Tóth S. Mezőkovácsháza: Oláh — Kovalcsik, Kovács F., Miku- la, Kovács Z. — Bányik, Szeke­res, Köteles, Zámbori — Juhász (Mocsári L.), Kolozsi. Edző: Batke László. Dabas: Halász — Pásztor, Hodoba, Grász, Daba- si — Tóth, Sebők, Pintér, Vicz- kó — Balatoni, Baumgartner (Tolcsánszki) Edző: Sztancsek János. A sötét mezes dabasiak keze a magasban, a labda Oláh kapujában. Az NB Ill-ban: Mező* kovácsháza—Dabas 1—2 22. perc; egy jobb oldali be­adást Tóth kapásból lőtt a háló­ba, 0—1. 28. perc; Bányik bal oldalról éles szögből kapura lőtt, a ka­pus kiütötte a labdát, az Szeke­res elé került, aki a hálóba gu­rított, 1—1. 62. perc; Tóth távoli lövését Oláh védte, de a kipattanó lab­dát Dabasi a hálóba küldte, 1—2. Megérdemelt vendéggyőzelem született. Jó; Halász, Dabasi, Pintér. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Ifjúsági mérkőzésen: Mezőko­vácsháza— Dabas 3—1. Matula Miklós CEGLÉD—NAGYSZÉNÁS 2—0 (0—0) Cegléd, 200 néző. V.: Berger. Cegled: Hatvani — Bene (Vágó), Lajkovics, Regele, Horváth G. — Ferenczi, Lénárt, Csató, Tö­rök — Bontovics, Horváth T. Edző: Földvári Csaba. Nagyszé­nás: Bordás — Nagy j., Zábrák, Nagy A. Ugró — Gyimesi, Vi- netter, Zalka, Szpisjak (Héjas T.) — Juhász, Hankó Z. (For­gács). Edző: Boér Ernő. 71. perc: a lesre játszó széná­éi védők közül Szalka bentra- gadt, így három Honvéd-játékos maradt üresen, s közülük Tűrök nyolc méterről a jobb aisó sa­rokba gurított, 1—0. 83. perc: Nagy A. és Zábrák egymást zavarta, róluk a labda Török felé pattant, aki nem hi­bázott, 2—0. A nagy iramot diktáló hon­védcsapat ellen a vendégek hő­siesen védekeztek a 70. percig. Jó játékvezetés. Jó: Lajkovics, Török, Bontovics, ill. Bordás, Nagy J., Nagy A., Ugró. Ifjúsági mérkőzésen: Cegléd— Nagyszénás 3—0. Benkő László OROSHÁZI MTK—GYULAI SE 2—1 (1—0) Orosháza, 400 néző. V.: Oro- vecz. Orosháza: ölei — Árvái, Homonnai. Tóth Z., Füredi — Fekete, Kupeczki, Kasuba (Ta­pasztó), Nagy A. — Papp (Pó­lyák), Lipováczi. Edző: dr. Pet- róczy Gábor. Gyula: Oláh — Démuisz (Bordács), Burai, Kiss M., Botyánszki — Steigerwald, Dávid, Megyebíró, Répási — Laurenczi (Domokos), Boruzs. Edző: Moós János. 27. perc: Lipováczi szabadrú­gását Tóth Z. hét méterről a bal sarokba fejelte, 1—0. 5l. perc: Lipováczi szöglatét Nagy A. a léc alá fejelte, 2—0. 82. perc: Domokos jobb oldali beadását Burai fejjel a bal sa­rokba küldte, 2—1. Mindkét csapat bátran táma­dott, viszont rengeteg biztos helyzetet elhibázott. Feltűnően sokat szabálytalankodtak a játé­kosok. Egy ilyen esetnél Papp súlyosan megsérült. Jó: Füredi, Kupeczki, Kasuba, ill. Burai, Steigerwald, Boruzs. Ifjúsági mérkőzésen: Orosházi MTK—Gyulai SE 0—3. Selmeczi László MISKE—H. DÓZSA SE 7-1 (3-1) Misiké, 1000 néző. V.: Holló. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Földi, Paletta, Miskolczi — Goldschmidt, Csincsák, Pesti (Tóth), Bognár — Veres (Kiss), Pécsi. Edző: Molnár Ferenc. H. Dózsa SE: Veres — Fehér, Nie- metz, Balázs, Laczina — Kvan- duk, Rozsos, Orovecz (Rácz), Lipták (Papp) — Ignácz, Botlik. Edző: Patyi Béla. 4. perc: Csincsák 20 méterről nagy gólt lőtt, 1—0. 20. perc: egy lepattanó labda Kvanduk elé került, aki nagy erővel a kapuba vágta, l—1. 31. perc: Pécsi iO méteres sza­badrúgásból ritkán látható szép gólt ért el, 2—1. 35. perc: Laczinát a játékve­zető utánrúgásért kiállította. 41. perc: kezezés miatt il-eis- hez jutottak a hazaiak, melyet Pesti értékesített, 3—1. 55. perc: Földi egyéni akcióból szerzett gólt, 4—1. 58. perc: Pécsi beadását Mis­kolczi fejelte a hálóba, 5—1. 70. perc: Földi a vendégkapu­son átemelve növelte a miskei gólok számát, 6—1. 8i. perc: Bognár kicselezte a kifutó Verest és közelről a há­lóba passzolt, 7—1. A minden csapatrészében jobb miskei gárda megérdemelten nyert. Jó: az egész hazai gár­da, míg a vendégek közül sen­kit sem lehet kiemelni. KISKUNDOROZSMA— MEZŐHEGYES 1—1 (0—0) Kiskundorozsma, 300 néző. V.: Franciskovics. Kiskundorozsma: Mihálffy B. — Simonies, Ott- lik, Gárdián, Farkas — Horváth,, Faragó (Kovács), Vasas — Ka­tona, szabó, Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Mezőhegyes: Bá­nyai — Grezsa, Harangozó, Papp, Posztós (Rédli) — Mol­nár, Kovács, Zsóri — Boros, Végh (Asler), Pálhidai. Edző: Ilyés László. 73. perc: Katona hat méterről oxforddal emelt a kapuba, 1—0. 75. perc: a kiskundorozsmai kapus Végh elé tenyerelte a lab­dát, aki 10 méterről nem hibá­zott, 1—1. • Egyenlő erők küzdelme, reális eredmény. Jó: Mihálffy B., Ka­tona, Mihálffy Zs., ill. Bányai, Grezsa, Végh. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kiskunfélegyházi Honvéd—Me­zőtúr 0—0, Dömsöd—Kiskőrös 1—2 (0—1), Szegedi Dózsa— Csongrád 0—1 (0—1). Három mérkőzést bepótoltak a megyei I. osztályú bajnok­ságban, amelynek során a két újonc, az „alulról jött” Tót­komlós és a „fölülről érkezett” Szeghalom is összemérte tu­dását. A szombati találkozón ezúttal a hazaiak bizonyultak jobbnak Fotó: Fazekas Ferenc AZ ALFÖLDI CSOPORT Állasa: 1. Miske 15 11 4­39-11 26 2. Kiskőrös 15 9 4 2 25-11 22 3. Cegléd 15 9 2 4 25-14 20 4. Csongrád 15 7 5 3 24-17 19 5. Mezőtúr 15 5 7 3 16-11 17 6. Gyula 14 5 5 4 19-20 15 7. Sz. Dózsa 15 4 7 4 15-17 15 8. Dömsöd 14 5 4 5 22-23 14 9. K.-félegyh. 15 5 4 6 21-24 14 10. Dabas 15 5 4 6 20-27 14 11. Mk.-háza 14 4 4 6 19-18 12 12. OMTK 14 4 4 6 16-21 12 13. Nagyszénás 15 2 8 5 13-18 12 14. K.-dorozsma 15 3 4 8 14-25 10 15. Mezőhegyes 15 3 3 9 16-27 9 16. H. Dózsa SE 15 1 3 11 13-33 5 Megyei I. o. B ERESSZ ENT AN DRAS— BATTONYA I—0 (0—0) Békésszentandrás, 150 néző. V.: Szarvas. Békésszentandrás: Petras — Paraszt, Rohony, Raj, Koppányi, Petykö, Demjén,' Kondacs, Virág, Horváth, Med- veczki. Edző: Czigléczki Sámuel. Battonya: Kunos — Turbucz, Hajdara, dr. Lehoczki, Simon II., Kovács, Tóth, Mákos I. (Szekeres), Simon I., Bányai, Talpai (Mákos II.). Edző: Ju­hász Zoltán. Nagy iramú mér­kőzésen megérdemelt hazai si­ker. A vendégek nehezen visel­ték el a vereséget, s néha tisz­tátalan eszközökhöz nyúltak. Kiállítva: Tóth (70. p.), utánrú­gásért. G.: Virág á 65. p. Jó:az egész hazai csapat, i'll. Kunos, Hajdara, dr. Lehoczki (Varga László) TÓTKOMLÓS—SZEGHALOM 2—0 (1—0) Tótkomlós, 150 néző. V.: Zsí­ros. Tótkomlós: Fülöp — Pol- jak, Pásztor, Mitykó, Nyári A., Kölcze, zádori (Nyári T.), Szpisjak, Arató (Kovács), Zsin- gor, Elek Edző: Matajsz Pál. Szeghalom: Bere — Macskin, Kovács, Kozák, Vámos, Fehér, Baranya, Zsadányi (Gyöngyösi), Mocsári (Túri), Zsombok, Ele­kes Edző: Bakajsza Ferenc. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen a látottak alapján nagyobb gólkü­lönbséggel is nyerhettek volna a hazaiak. G.: Arató, Elek. Jó: a hazai csapat minden tagja di­cséretet érdemel, ill. Macskin, Baranya, Elekes (Hovorka György) ELEK—MEZÖBERÉNY 5—0 (1—0) Elek, 400 néző. V.: Gulyás. Elek: Lakatos — Kohut. Csorba, Puskás. Lechner (Görög), Ele­kes, Bálint, Szűcs, Gál, Samu (Liszkai), Trepák. Edző: Gál Attila Mezöberény: Braun — Puskás, Harmati J„ Harmati L., Jakab, Bokor, Burai, Kreisz, Lakatos, Tóth, Gurmai. Edző: Chrappán János. Gál Attila irá­nyításával tudatos és korszerű játékkal nyertek a hazaiak a vendégek eücn. G.: Gál a 37., Csorba az 55., a 85., Trepák a 65.. Elekes a 75. percben. Jó: Gál (a mezőny legjobbja), de valamennyi hazai játékos, ill. Harmati L., Harmati J., Lakatos, Bokor (Hotya Mihály) A MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG ŐSZI IDÉNYÉNEK NEM HIVATALOS VÉGEREDMÉNYE: 1. Gyomae. 15 11 2 2 32-5 24 2. Sarkad 15 8 5 2 31-18 21 3. Elek 15 6 7 2 33-15 19 4. Bcs. Favorit 15 7 4 4 24-16 18 5. Battonya 15 6 6 3 21-17 18 6. M.-egyháza 15 7 3 5 19-18 17 7. Vésztő 15 6 4 5 36-29 16 8. F.-gyarmat 15 6 3 6 21-16 15 9. Tótkomlós 15 5 5 5 19-18 15 10. Kondoros 15 7 1 7 22-25 15 11. Kamut 15 5 5 5 21-25 15 12. B.-szenta. 15 5 4 6 18-22 14 13. H. Szalvai 15 3 7 5 25-31 13 14. Mezöber. 15 3 2 10 8-25 8 15. Szeghalom 15 2 3 10 21-52 7 16. Gádoros 15 1 3 11 11-30 5 Ifjúsági eredmények: Tótkom­lós—Szeghalom 6—1, Békés­szemandrás— Battonya 0—1. Totóeredmények A totó 47. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei; 1. MTK-VM—Bp. Honv. 2-4 2 2. Bp. Volán—Debrecen 1 2-0 1 3. Vác—Pécs 1-4 2 4. Leverkusen—Franki. 2-2 X 5. Karlsruhe—Mönchengl, . 3-2 1 6. Stuttgart—FC Köln 3-2 1 7. Blau-W.—Duisburg 2-2 X 8. Essen—Stuttgarter K. 0-2 2 9. Darmstadt—Schalke 04 2-2 X 10. Intern.—Napoli 2-1 1 11. Torino—Milan 1 1-1 X 12. Modena—Brescia 1-1 X 13. Verona—Ascoli 4-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Békéscsaba—Ü. Dózsa 3-1 L Ennyire futotta VflÉV Bramac—Békéscsabai Előre Sp.artacus 29-22 (17-9) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Veszprém, 800 néző. V,: dr. Gyöngyösi, dr. Kékes-Szabó. VÁÉV: NÉMETH — KALOCSAY 8 (4), ÉLES 8 (1), Zsitnyikov 3, Csoknyai 4, Szemenkov 1, Béres 2. Csere: Cziráki (kapus), Bácsi, Gulyás 2, Móré, Máté 1. Edző: Va- lerij Melnyik. Békéscsaba: TYETYAK — Balogh 3, Debnár 3, Lo­vász 5 (4), Szabó 1, VOLENT 6 (1), Pocsai 2. Csere: TÖTH GY. (kapus), Gedó, Dögé, Bogárdi 1, Kiss 1. Edző: Skaliczki László. Kiállítások: 2, 111. 12 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 8/5. A lilák második támadásá­nál Volent betört és csak szabálytalanul tudták meg­akadályozni a gólszerzésben, így hétméteresből Lovász lőtte az első gólt. Sőt, alig valamivel később már 1—3- as vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Egészen a 24. percig (10—8) szoros volt a mérkőzés, ekkor mintegy hatperces rövidzárlat követ­kezett a vendégeknél. A 34. percben aztán már tíz gól különbség volt a két csapat között (19—9). Ezt követően újból kiegyenlítetté vált a játék, és a vendégcsapat nemhogy „partiban volt”, de még lefaragni is sikerült a hátrányból. A békéscsabai együttes dicséretet érdemel a bajnokesélyes ellen nyúj­tott jó teljesítményéért. T. L. * * * Szombati számunkban a kettős kézilabda-mérkőzés eredményei közül a férfita­lálkozó végeredményét téve­sen közöltük. Helyesen: Bé­késcsabai Előre Spartacus— Tisza Volán 24—26 (12—13). BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hirlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési dij egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem órzünk meg és nem küldünk vissza.