Békés Megyei Népújság, 1990. szeptember (45. évfolyam, 205-229. szám)

1990-09-10 / 212. szám

1990. szeptember 10., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Csató befiirdette a Balaton-partiakat Csató (balra), a siófokiak elleni mérkőzés főhőse húz el Czigány mellett. Hogy könnyebb dolga legyen a békéscsabai középpályásnak, Ottlakán (6) igyekszik főitartóztatni a ven­dégek csatárát Fotó: Veress Erzsi Bökfi János ezüstérmes A hét végén rendezték meg a súlyemelő magyar baj­nokságot, amelyen Bökfi János, az Előre Spartacus 100 kilós sportolója is érdekelt volt. A tavalyi bajnoki cím­védőnek ezúttal meg kellett elégednie az ezüstérmes he­lyezéssel, ugyanis a versenyzéshez visszatérő olefines Szanyi Andor megelőzte a békéscsabaiak kiválóságát. Szanyi — aki vastapsot kapott, amikor a dobogóra lépett — 22,5 kg-ot vert régi riválisára, az olimpiai 4. helyezett Bökfire. 100 kg. Bajnok: Szanyi Andor (Olefin) 365 kg (162,5+ 202,5), 2. Bökfi János (Békéscsaba) 342,5 kg (155+187,5), 3. Stark (Tatabánya 335 kg (150+185), 4. Burján (Tata) 332,5 kg, 5. Ligeti (Haladás VSE) 310 kg, 6. Csiszár (Ha­ladás VSE) 292,5 kg. (Folytatás az 1. oldalról) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: FTC—Szeged 3-1 (2-0) Veszprém—Pécs 1-0 (0-0) Bp. Volán—Bp. Honvéd 0-4 (0-1) Tatabánya—Vasas 2-4 (1-2) Rába ETO—MTK-VM 3-1 (2-0) O. Dózsa—Debrecen 1-0 (1-0) Videoton—Vác 0-2 (0-0) AZ NB I ALLÄSA A 4. FOR­DULÓ UTÁN: ' 1. Bp. Honvéd 3- 1 11- 3 6 FTC 3- 1 11- 3 € 3. Kába ETO 3- 1 8- 5 6 4. Tatabánya 3- 1 9- 7 6 5. Vác 3- 1 7- 6 6 6. Siófok 2 1 1 5- 3 5 7. Veszprém 1 3 ­3- 2 5 9. Szeged 2 1 1 4- 4 5 9. Békéscsaba 2- 2 7- 5 4 10. Pécs 2- 2 4- 3 4 11. Vasas 2- 2 9-10 4 12. Ű. Dózsa 2- 2 7-10 4 13. MTK-VM 1- 3 5- 8 2 14. Debrecen • 1 3 2- 8 1 15. Videoton­- 4 1- 8 T 16. Bp. Volán­- 4 0- 8 “ A TARTALÉKBAJNOKS ÁGÉRT: Békéscsaba—Siófok 0—2 (0—1). Békéscsaba, 400 néző. V.: Jakus. Rózsavölgyi lapos szabad­rúgása már az első percben megtomáztatta Hanyecz ka­pust. Széllel szemben is a hazaiak kezdeményeztek többet, mégis az első hely­zetet Csalos ügyetlenkedte el az 5. percben, majd Kis ke­resztlabdájáról maradt le a kapu előtt Ketsmarik. Ne­gyedóra után élénkült a tempó, a kivárásra berendez­kedett Szarvas is bátrabban kezdeményezett, sőt, egy szöglet után Rózsavölgyi a gólvonal elől mentett. A túl­só kapunál Mészáros ballá­bas kapáslövése vágódott fölé. A 21. percben újra Mé­száros volt a főszereplő: mintaszerű elfutás után pontosan centerezett Va- dicska fejére, ő azonban nem eléggé helyezett — Ha­nyecz örömére. Ugyanúgy tapsot váltott ki Ágh be­csúszó szerelése, aki a gól­helyzetbe került Kovács elől mentett önfeláldozóan. Pontban fél óránál egy kapu előtti tömörülésnél Kecsrria- rik emelt centiméterekkel a jobb sarok fölé, a másik ka­Békéscsaba: Badi (Tüskés) — Pusztai, Sitkéi, such, Potyi — Kiss L., Kasik, Bócsik — Sze­gedi, Major L. (Gyura), Belicza>. Edző: Szita László. Gyorsanve- zetés-hez'Mutottak a vendégek, s ennek tudatában gólra törő Já­tékot mutattak. A lefújás előtt ^ szerzett újabb gól megpecsételte az ifjúsági Játékosokkal teletűz­delt békéscsabaiak sorsát, akik egyébként harcosan küzdöttek. Sárga lap: Such, ill. Élő. G.: Szentmártoni, Bozai. Jő: Such, Sitkéi, Bócsik, ill. Kovács. Élő, Varsányi, Kulcsár, (gyurkó) ­AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGÉRT Siófok—Békéscsaba 1—1 (1—0). Siófok, 100 néző. V.: Majdanics. Békéscsaba: Such — Schneider, Bélteki, Magyar!, Kovács — , Vigh (Lévai), Kulcsár, Debre- czeni (Gazsó), Diószegi — Nagy L., Nagy F. Edző: Ogrincs Pál. G.: Harsány!, ill. Lévai. Jó: László, Harsányi, Frida, Ga­lambfalvi, ill. Such, Schneider, Magyart, Kulcsár. A SERDÜLÖBAJNOKSAGÉRT: Siófok—Békéscsaba 0—1 (0—0). Siófok, 100 néző. V.: Tóth. G.: Balogh J. punál Ladányinak adott munkát Nagy M. szabadrú­gása. Szünetig szinte a szarvasi „porta” előtt patto­gott a labda, azonban az ön­feláldozó védők és a gyámol­talan támadók jóvoltából érintetlen maradt a vendé­gek hálója. Fordulás után is a MÁV diktálta a tempót. Az 55. percben Varga szögletét Kiss fejelte fölé, sokat ígérő hely­zetben, aztán Hanyecz kiej­tett labdáját vágta a me­zőnybe Boda. A 67. percben Hegedűs pontrúgását bra­vúrral ütötte szögletre Ha­nyecz. Nem volt átütő erő a hazai támadókban, körülmé­nyes akcióikat kiismerték a védők, esetleges hibáikra pe­dig nem csaptak le azonnal. A hajrá perceiben mintha feltámadtak volna a vendé­gek, de a góllövés ezen a ta­lálkozón nekik sem sikerült. Mindkét tábor közönsége csalódással hagyta el a sta­diont, mert a játék súlyta­lansága ezúttal is íztelenné változtatta az összecsapást. Jó: Ágh, Pető, Kis, ill. Nagy M., Boda, Szemere. Nyilatkozatok: Szatmári János: — Csak az akarat di­cséretes, játékban sokat kell még javulnunk. Pallag Ró­bert: — Ideges hangulatban, csapkodó játék, igazságos döntetlen. Néder István AZ NB II KELETI CSOPORT­JÁNAK TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Csepel—Baja 1-0 (1-0) KSC—Nyíregyháza 0-9 Debrecen—Eger 2-0 (1-0) Metripond—KTE 0-2 (0-1) Salgótarján—Kaba 1-2 (1-1) Kazincbarcika—Diósgyőr 1-1 (1-0) Hatvan—BVSC 0-1 (0-1) A KELETI CSOPORT AlXASA: 1. DMTE 3 1­11- 2 7 2. Csepel 3 1­8-3 7 3. Kaba 2 2­6-16 4. DVTK 2 2­7-5 6 5. Nyíregyháza 2 11 8-15 6. Salg. Síküveg 2 11 6-4 5 7. BVSC 2 11 4-4 5 8. Szarvas 2 11 6-9 5 9. Eger 2-2 9-7 4 10. Kecskeméti SC-31 2-5 3 11. Kazincbarcika 112 2-7 3 12. Baja- 2 2 1-3 2 13. Kecskeméti TE 1-3 3-7 2 14. Szolnok- 2 2 2-9 2 15. Hatvan- 1 3 3-7 1 16. Metripond- 1 3 1-5 1 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Sabaria—Paks 1-2 (0-1) BKV Előre—Nagykanizsa 3-1 (1-0) III. k. TTVE—Ajka 1-0 (1-0) Szekszárd—Oroszlány 2-1 (1-1) Dunaújváros—Budafok 7-i (3-0) Zalaegerszeg— Dorog 2-0 (0-0) Mohács—Komló 1-1 (1-0) Soproni—Haladás VSE NYUGATI CSOPORT: 2-3 (2-0) 1. ZTE 3 1 ­U- 4 7 2. Haladás 3 1 1 8-4 7 3. Dunaferr * 2 ­15- 6 6 4. BKV Előre 2 1 1 7-4 5 5. Ajka 2 1 1 5-3 5 6. III. kér. TTVE 2 1 1 4-2 5 7. Szekszárd 2 1 1 7-7 5 8. Mohács 1 2 1 4-3 4 9. Paks 2- 2 5-7 4 10. Komló 1 1 2 6-7 3 11. Oroszlány 1 1 2 3-4 3 12. Nagykanizsa­3 1 5-7 3 13. Sabaria­2 2 2-5 2 14. Sopron­2 2 3-7 2 15. BMTE-Törley 1- 3 4-15 2 16. Dorog­1 3 2-6 1 NB III MEZŐHEGYES— CSONGRAD 3—1 (2—0) Mezőhegyes, 600 néző. V.: Ba­kos. Mezőhegyes: Bányai — Grezsa, Rédli, Kukely, Zsórl — Molnár, Kovács, VIth (Számfi- ra), Boros — Harangozó, Pálhi- dai (Tungél). Edző: Ilyés László. Csongrád: Soós — Schall (Tóth), Kálmán, Bense, Vikor — Masz­lag, Klri, Korom, Muhel — Fó­rt® (Farkas), Kéri. Edző: Ku­rucz István. 3. perc: Kovács Jobb oldalról beívelt szabadrúgását Zsóri tiz méterről mesterien csúsztatta a Jobb felső sarokba, 1—0. 26. perc: Víghet buktatták a 16-oson belül, a megítélt bün­tetőt Pálhidai értékesítette, 2—0. 60. perc: kapu előtti kavaro­dásból Műbél szépített, 2—1. 62. perc: soós a 16-oson belül lerántotta Számfirát, 11-es! A büntetőt Pálhidai Soésba lőtte. 64. perc: Kálmán reklamálá­sért a kiállítás sorsára Jutott. 76. perc: Pálhidai 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3—1. Madácsi József főrendező el­halálozása alkalmából egyperces gyászszünettel kezdődött a mér­kőzés. Jó iramú, eseményekben gazdag találkozón, végig a ha­zaiak irányitották a Játékot. Nagy elánnal küzdve, biztos győzelmet arattak a mezőnyben tetszetősen adogató vendégekkel szemben. Jó: az egész hazai csa­pat. ill. Soós. Korom. Ifjúsági mérkőzésen: Mezőhe­gyes—Csongrád 2—3. Dr. Kató János MEZÖKOVACSHAZA— CEGLÉDI HONVÉD 2—1 (I—0) Mezökovácsháza, 1500 néző. V.: Kiss. Mezökovácsháza: Szilva — Kovalcsik, Kovács F., Török, Kovács Z. — Bányik, Mikla L. (Szekeres), Baratyik, Mocsári — Mikla M., Szatmári (Juhász). Edző: Batke László. Cegléd: Hatvani — Bene, Lajkovics (Nagy Z.), Ványi, Bontovics — Csató, Lémért, Horváth (Hódo­st), Héj2® — Regele, Török. Edző: Földvá ri Csaba. 30. perc: Török 18 méteres sza­badrúgása kipattant a kapusról. Szatmári azonnal ismételt, me­lyet szintén védett Hatvani, de utána Mocsári már nem hibá­zott, 1—0. 60. perc: Bartyik Jobb oldali beadását Mocsári fejelte a há­lóba, 2—0. 65. perc: Bene begyűjtötte má­sodik sárga lapját is, ezért q kiállítás sorsára jutott. 75. perc: egy bal oldali be­adásba Szatmári belelépett, a labda a hazai kapu felé perdült, és a meglepett kapus, valamint a védők között Bontovics a há­lóba kotorta. 2—1. Izgalmas mérkőzést láthatott a szép számú közönség. A kovács­háziak lelkes Játékukkal meg­érdemelten tartották otthon a két pontot. Jó: Kovács F., Ko­vács Z., Mocsári, ill. Csató, Re­gele, Tőrök. Matula Miklós DÖMSÖD— H. DÓZSA SE 2—1 (1—0) Dömsöd, 150 néző. V.: Balogh. Dömsöd: Lázár — Kovács, Sza­bó K., Brassó, Szabó S. — Rot- tenbiller. Ács, Mester, Feszt — Bállá (Vedres), Szabó L. Edző: Elekes István. H. Dózsa SE: Ve­res — Kiss, Niemetz, Balázs, Vári (Czlgdéczki) — Kvanduk, Tóth (Határ), Papp — Biró. Ig- náez, Botlik. Edző: Patyi Béla. 40. perc: egy jobb oldali tá­madás végén Acs távoli lövése a hosszú sarokban kötött kJ, 1—0. 52. perc: Vári -tiszta szerelése után Mester átesett egy védő lá­bán, amit a Játékvezető 11-cs­épi „Jutalmazott”. A büntetőt a sértett értékesítette, 2—0. 87. perc: a kapura törő Bírót elsodorták a 16-oson belül, a büntetőt Kiss lőtte a hálóba, 2—1. Hiába, támadta végig az egész mérkőzést a határőr, helyzetek sokaságát hagyták ki. A gól után sem adta föl a vendég­csapat, de végül a 11-es meg­pecsételte sorsukat. A vendégek legalább döntetlent érdemeltek volna. Jó: Lázár, szabó K., Ili. Kvanduk, Bíró, Botlik. Sin Géza KISKUNFÉLEGYHÁZA— NAGYSZÉNÁS 0—0 Kiskunfélegyháza, 500 néző. V.: Bába. Kiskunfélegyháza: Flan- dera — Tóth, Fekete Cs., Bánfi (Salánki), Domonics — UJíalusl, Ludasi, Farkas, Fekete Zs. — Bagyinka (Hanga), Loós. Edzó: Iványi Mihály. Nagyszénás: Bordás — Gyimesi, Hankó, Nagy, Winetter — Juhász (Kovács), Sebestyén, Szalka — Kvasz- novszki. Héjas (Molnár), For­gács. Edző: Boér Ernő. A nagyszénásnak egy pontért utaztak Kiskunfélegyházára, ter­vük sikerült. Jó: Flandern, Fe­kete Cs., Domonics, ill. Bordás, Gyimesi, Nagy. GYULA—KISKÖRÖS 0—0 Gyula, 500 néző. V.: Keresztú­ri. Gyula: Oláh — Démusz, Bu­rai, Séllei, Botyánszki — Stei- gervald, Répás!, Domokos — Boruzs, Kanyar!, Simák. Edző: Moós János. Kiskőrös: Szentesi — Beregszászi, Szlovák, Kőhal­mi I-, Szehtpéteri — Szekér (Szabó), Pecznik, Kőhalmi II. (H. Kiss) — Verebélyi, Czlrják, Szűcs. Edző: Hímer István, A végig jó iramú, küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a hazai csapat némi fölényre tett szert, de helyzeteiket nem tud­ták értékesíteni. A második já­tékrészben egyenrangúvá vált a játék, és így a hazaiak sorozat­ban harmadik döntetlenjüket én- ték el. Jó: Oláh, Démusz, Stei­gerwald, 111. szentesi, Verebélyi. Ifjúsági mérkőzésen: Gyulai SE— Kiskörös 3—1. 4 Jenei Kálmán OROSHÁZI MTK—DABAS 1—1 (0-0) Orosháza, 600 néző. V.: dr. Bozóki. Orosháza: ölel — Ár­vái, Füredi, Tóth Z„ Kasuba (Pólyák) — Fekete, Kupeczki, Homonnai — Bányik, Papp I., Lipováczi. Edző: dr. Petróczy Gábor. Dabas: Halász — Pász­tor, Dabasi S., Dabas! K., Krász — Tóth Z., Sebők (Nagy), Pin­tér — Viczkó, zsidi (Balatoni), Podoba. Edző: Sztancsek János. 53. perc: a dabasi Tóth Z. kö­zépen 1ó labdát kapott, és aki­futó ölei fölött, 16 méterről a kapuba emelt, 0—1. 83. perc: a <7 méteres sza­badrúgást Árvái Tóth Z.-nek gu­rította, akinek nagy lövése a bal kapufáról az ellenkező sa­rokba vágódott, i—l. Könnyen felejthető első félidő után némileg változott az iram. A tartalékos OMTK kevés el­képzeléssel iátszott, a vendégek megérdemelték az egyik pontot. Jó: Tóth Z., Fekete, ill. Halász, Pintér. Ifjúsági mérkőzésen: Orosházi MTK—Dabas 3—2. Selmeczi László További eredmények: Mezőtúr —Kiskúndorozsma 2—0, Szeged —Miske 0—0. Az NB ül. Alföldi Csoport állása a 4. forduló után: 1. Miske 3 1­8—0 7 2. Mezőtúr 3 1­8—1 7 3. Sz. Dózsa 1 3­5—3 5 M.-kovácsh. 2 1 1 5—3 5 5. Gyula i 3­4—2 5 6. Kiskörös 2 1 1 5—4 5 7. Dabas 1 2 1 6—5 4 8. K.-félegyháza 1 2 1 5—S 1 Csongrád 1 2 1 5—5 4 10. Dömsöd 1 2 1 6—7 4 11. Cegléd 2­2 5—6 4 12. Nagyszénás­3 1 3—5 3 13. OMTK 1 1 2 2—6 3 14. Mezőhegyes 1­3 6—9 2 15. H. Dózsa SE­1 3 3—8 i 16. K.-dorozsma 1 3 2—9 1 Megyei 1. o. • j FUZESGYARMAT— BCS. FAVORIT 2—0 (1—0) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Gulyás. Füzesgyarmat: Szabó — Rácz, Petri, Vigh, Szőke, Ko­vács, Barta (Tóth), Saja, Oláh, Tőkés, Hegedűs. Edző: Kun Gyu­la. Favorit: Lehoczki — Sinko- vicz, Molcsányi, Nagy L, Gaj­dács, Tárnok, Nagy II., Lipták, Bognár, Királyvári, Lőrinczi (Gebei). Edző: Turasek Zoltán. Színvonalas mérkőzésen a ha­zaiak rászolgáltak a két pont­ra. Jó iátékvezetés. G.: Hege­dűs a. 23., Barta a 85. percben. Jó: a hazai csapat minden tag­ja. ill. Sinkovicz, Bognár. (Sza­bó László) VÉSZTŐ—BATTONYA 2—0 (0—0) Vésztő. 200 néző., V.: Gyekicz- ki. Vésztő: Ki®s — Háti (Feke­te), Rácz. Varga, Deák, Tapasz­tó, ötvös, Gortka (Molnár), Horváth. Rith. Szénási. Edző: Rácz Péter. Battonya: Kunos — Lakatos, Hajdara, Kovács, Si­mon II., Turbucz (Szekeres), Mákos II., Mákos I., Fekete, Bá­nyai, Talpai (Simon I.). Edző: Juhász Zoltán. A 161 és fegyel­mezetten látszó, de sok sza­bálytalanságot elkövető vendé­geket — ha sárga és egy piros1 lapot kaptak — csak nehezen győzte le a sokat hibázó hazai ősapát. Kiállítva: Fekete az 55. percben. G.: Horváth a 83., a 89. percben, a másodikat 11-es- ből. Jó: a hazai cíapátból sen­ki sem nyújtott átlagon felüli tellesítménvt. ill. Simon II., Mákos II. (Buzgány József) TÓTKOMLÓS-ELEK 1—1 (0—1) Tótkomlós. 650 néző. V.: Ró­zsa. Tótkomlós: Fülöp — Pol- jak, Pásztor, Hajdú, Nyári A., kovács (Arató), Nyári T., szpisiák, Zádori, Nagy (Bállá), Zsingor. Edző: Matajsz Pál. Elek: Botás — Kohut, Csorba, Török. Lechner, Bálint, Szűcs, Resetár. Puskor, Samu, Trepák. Edző: Gál Attila. Közepes szín* vonalú mérkőzésen. megérde­melt pontosztozkodás. Kiállítva: Kohut a 60. percben, durva já­tékért. G.: Csorba a 25., Szpis- ják a 70. percben. Jó: Zádori, Szpisiák, Pásztor, ill. Szűcs. Lechner, Resetár. (Hovorka György) KAMUT— BÉKÉSSZENTANDRAS 1—1 (1-1) Kamut, 250 néző. V.: Varga. Kamut: Béres — Nagy, Halász (Krecsmárik), Szakái, Pittner, Gazsó, Antmann, Bora, Boldi­zsár, Ramos, Balogh. Ilyés. Edző: Borgula János. Békésszentand- rás: Petrás — Paraszt, Cslk, Bencsik (Raj), Virág, Szabó, Tasi (Valencsik). Demjén, Kon- dacs, Horváth, Koppányi. Edző: Czlgléczki Sámuel. Sportszerű mérkőzésen, a lelkesen játszó vendégcsapat rászolgált az egyik pontra. G.: Kondacs a 10., Pitt­ner a 44. percben. Jó: Nagy, Pittner, ill. Petrás. Cslk, Kon- dacs. (Szlancsik János) medgyesegyhAza— H. SZALVAI SE 1—3 (0—1) Med gyesegyháza, 200 néző. V.: Majoros. Medgyesegyháza: Knaposik — Juhász, Balázs, Vá­gási, Hegyi, Szabó, Sipos, Záim- bori. Holecz, Kindel, Tassi. Edző: Cseh György. H. Szalvai: Réti — Hankó, Germán, Tóth, Csordás. Máriást, Sipos, Pántya (Sutyin&zki), Szűcs, Mező, Kép­író. Edző: Kovács Sándor. Ala­csony színvonalú mérkőzésen, megérdemelt vendéggyőzelem született. G.: Mező a 25.. a 68., Sutyinszki a 89., Zámbori a 77. percben. Jó: Zámbori, Balázs. Sipos, ill. Réti, Germán. (Ora- vecz Tamás) GYOMAENDRŐD— MEZÖBERÉNY 2—0 (2—0) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Koch. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gonda (Forgács), Plás- tyik. Mesterházi, Pataki, Bukva, Gubucz (Gera), Gebri, Durucs- kó, Fehér. Edző: Koltal Lajos. Mezőberény: Braun — Puskás, Hegedűs, Harmati L., Maiét, Csákó, Lendvai, Kreisz, Abe- lovszki (Harmati J.), Lakatos, Tóth. Edző: Czappán János. Az első 20 percet leszámítva, eny­hén szólva gyengécske mérkő­zést játszott a két csapat. Ki­állítva: Csákó, a játékvezető megsértéséért, a 70. percben. G.: Gubucz az 5., Kéki a 20. perc­ben. Jó: Kéki, Plástyik, 1U. Tóth. (Szabados Ferenc) SZEGHALOM—SARKAD 4—8 (3—3) Szeghalom, 250 néző. V.: Klem- bucz. Szeghalom: Bere — Bar­na (Kozák), Macskin, Fehér, Kovács. Rácz. Maosári (Zsadá- nyi), Elekes, Tar, Vámos, Zsom- bok J. Edző: Bakalsza Ferenc. Sarkad: Dobi — Polcsek, Tö­rök, Vas, Tóth. Szabó (Gurzó S.). Mihálka, Papp, Kesztyűs, Gurzó J„ Petruzsán. Edző: Ba­logh István. Sok szép gólt lá­tott a közönség, a szeghalmi vé­delem, kapusával az élen. na­gyon rossz napot fogott kl. G.: Gurzó J. a t0., 16., Elekes a 11., Zsombok J. a 20., a 62., Mihálka ai 27., a 47., az 55., a 80., Pol­csek öngól az 55., Papp a 78., Török ll-esből a 88. percben. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. ill. a vendégcsapat min­den taglia. (Oravszki Ferenc) GÁDOROS—KONDOROS 1—2 (1—0) ' Gádoros, 300 néző. V.: Sípos. Gádoros: Ivanics — Héias, He­gedűs, Takács, Breznyik, pisont P., Kocsány, Lőrincsik (Né­meth). Jámborcsik, Orbán (Ben- ke), Pisont Z. Edző: Hegedűs Pál. Kondoros: Ancsln — Nagy, Janurik, Mázán, Szklenár, Ku- rucz I. (Brlázs), Hegedűs. Gló- zik. Kurucz II., Kórod!, Sáros!. Edző: Kunstár János. Kemény, de sportszerű mérkőzésen meg­érdemelt vendéggyőzelem szüle­tett. G.: Lőrincsik ll-esből a 35., ill. Kurucz II. az 51., Gló­zik az 58. percben. Jó: Hétlas, Breznyik, Pisont P., ill. Ancsln, Glózik, Mázán, Sáros!. (ProzliR Pál) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJ­NOKSAG Állasa DÚLÓ UTÄN: AZ 5. FOR­1. Gyomaendrőd 4 1­16- 0 9 2. Kondoros 4 ­1 10- C 8 3. Sarkad 3 1­14- 5 7 4. Elek 2 3­11- 3 7 5. Vésztő 3 ­1 13- 8 6 6. Bcs. Favorit 2 2 1 8-4 8 7. Kamut 1 3 1 4- 3 5 8. Tótkomlós 1 3 1 6-7 5 9. Battonya 1 3 1 5-6 5 10. H. Szalvai SE 1 2 2 5-13 4 11. Füzesgyarmat , 1 1 3 5-7 3 12. Medgyesegyháza 1 1 3 4-8 3 13. Békésszentandrás 1 1 3 6-11 3 14. Gádoros 1 1 3 4-11 3 15. Szeghalom 1 1 3 9-21 3 16. Mezőberény- 1 4 3-10 1 A táblázat nem tartalmazza a félbeszakadt Vésztő—Sarkad mérkőzés eredményét. Ifjúságiak: Vésztő—Battonya 2—2, Gvcmaendrőd—Mezőberény 1—0, Gádoros—Kondoros 1—4, Kamut—Békfeíszentandrás 1—2, Füzesgvarmat—Bcs. Favorit 1—1, Tótkomlós—Elek 4—1, Szeghalom —Sarkad 2—3. Totóeredmények 1. Veszprém—Pécs 1—0 I 2. Rába ETO—MTK VM 3—1 1 3. Frankfurt—Bremen 0—0 X 4. Hertha—Düsseldorf 0—1 í 5. Wattensch.—1. FC Köln 0—3 2 6. Freiburg—Braunschw. 3—2 1 7. Oldenburg—Havelse 2—8 X 8. S. Kickers—Mannh. 3—0 1 9. Parma—Juventus 1—8 8 10. Lecce—Napoli 0—0 x 11. Cagliari—Intern. 0—3 8 12. Lucchese—Udinese 1—0 1 13. Taranto—Pescara 0—0 x Pluszmérkőzés: 14. Reggina—Regglana 1—0 1 Szolnoki MÁV MIÉ—Szarvasi Vasas 0—0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szolnok, 600 néző. V.: Adám (Sze­keres, Veress). Szolnok: Ladányi — Kántor, Ágh, Kis, Rózsavölgyi — Vadicska, Pető, Varga — Hegedűs, Mészáros, Kecsmarik. Edző: Szatmári János. Szarvas: Hanyecz — Nagy M-, Boda, Holp, Sze­mere — Fekete, Szarvas, Luzsák, Bress — Csalos, Kovács. Edző: Pallagi Köbért. Csere: Kovács h. Csák a 30., Mészáros h. Nagy I. a 63., Vadicska h. Horváth a 72., Bress h. Brakszatórisz a 74. percben. * Sárga lap: Nagy M. a 15., Rózsavölgyi iá 65., Pető a 85. percben. BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándorné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe; Békéscsaba, ~Munkácsy utca-4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Knér Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21.,. 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.