Békés Megyei Népújság, 1990. augusztus (45. évfolyam, 179-204. szám)

1990-08-21 / 195. szám

1990. augusztus 21., kedd Nem sikerült a pontszerzés... lnb m Tatabányai Bányász—Békéscsabai Előre Spartacus 2-1 (1-0) MEZŐHEGYES (Folytatás az 1. oldalról) Egy perc múlva Csató síp­szó után fellökte Szalmát. A kakaskodást követően a ta­tabányai játékos sárga lapot kapott, a békéscsabai kö­zéppályást pedig Bay leküld- te a pályáról. A 89. percben szerezte meg a győztes gólt a hazai csapát, amikor Lá­zár jobb oldali beadását Ki- szi pontosan VáczJ elé fe­jelte, 'aki egy csel után, hét méterről a kapu bal oldalá­ba vágta a labdát, 2—1. A békéscsabaiak pontszer­zés reményében utaztak Ta­tabányára. Ennek szellemé­ben elsősorban védelmüket Igyekeztek megerősíteni, amely jól is állta a hazaiak rohamait, egészen az utolsó percig. A lila-fehérek ritkán jutottak át térfelükön, de a második épkézláb támadá­sukból a 76. percben egyen­lítettek, noha ezután ismét nem akadt több helyzetük. Jó: Váczi, Kiss, Szalma, Horváth I., ill. Gulyás,. Mracskó, Zahorán. Nyilatkozatok. Tornyi Bar­nabás: — A kezdeti idegfe­szültségen túl vagyunk. A sors furcsa tréfája lett vol­na, ha a Békéscsaba ezzel az egy kapuralövési kísérlet­tel ponttal távozott volna tőlünk. Vígh Tibor: — Reá­lisabb lett volna a döntet­len. Egy dolog azonban biz­tos. Valami azt súgta, hogy egy gólunk kevés lesz a döntetlenhez. AZ NB I-ES IFJÚSÁGI BAJ­NOKSÁGÉRT Békéscsaba—Tatabánya 2—1 (0—1). Békéscsaba. V.: Hajdú. Békéscsaba: Hunya — Schnei­der. Sitkéi, Magyar). Kovács — Vígh, Kulcsár, Bácsik (Debre­ceni) — Diószegi (Gazsó), Nagy II. L. (Nagy I. L.), Belicza. Edző: Ogrincs Pál. Főleg a má­sodik íélidőben nyújtott jó tel­jesítményével nyert a hazai csa­pat. G.: Belicza II.. ill. Deák. Jó: Magyari, Vigh, Kulcsár, Be­licza, ill. Maries, Deák. A serdülObajnoksAgért Békéscsaba—Tatabánya 2—1 (2—0). Békéscsaba. V.: Hra- bovszki. G.: Balogh J., Kiss, ill. Vicze. TOVÁBBI EREDMÉNYEK O. Dózsa—FTC 0-5 (0-4) Szeged—Bp. Volán 1-0 (0-0) Siófok—Rába ETO 2-1 (1-0) Bp. Honvéd—Vác 3-0 (1-0) Pécs—Videoton 2-0 (0-0) Debrecen—Veszprém 2-2 (1-0) MTK-VM-Vasas 1-2 (0-0) az NB i Állasa az ELSŐ FORDULÓ UTÁN: 1. FTC 5-0 2 2. Bp. Honvéd- ­3-0 2 3. Pécs- ­2-0 2 4. Vasas- ­2-1 2 Siófok- ­z-r 2 Tatabánya “ ­2-1 2 7. Szeged “ ­1-0 2 8. Debrecen 2-2 1 Veszprém 2-2 1 10. Békéscsaba- 1 1-2­Rába ETO- 1 1-2­MTK-VM- 1 1-2­13. Volán- 1 0-1­14. Videoton- 1 0-2­15. Vác- 1 0-3­16. tr. Dózsa- 1 0-5 • Gyula, 700 néző. V.: Francis- kovics. Gyula: Oláh — Megye­bíró, Dávid, Botyánszki, Szilá­gyi — Burai. Boruzs, Steiger­wald, Domokos — Kanyári (Jó­nás), Simák. Edző: Moós Já­nos. Mezőhegyes: Bányai — Grezsa, Harangozó Kukely, Zsóri — Molnár, Kovács, Samu (Számfira), Boros — Krecsmé- ri (Csordás), Pálhidai. Edző: Ilyés László. 1. perc: Simák bal oldalról iveit be. s labdáját Boruzs ka­pásból lőtte ,a hosszú sarokba, 1—0. 23. perc: a hazaiak 16-osán belül egyedül maradt Boros, s laposan lőtt a kapuba, 1—1. 57. perc: Steigerwald ment el a jobb oldalon, labdája a vé­dőkről Boruzs elé pattant, aki óriási gólt lőtt, 2—1. 89. perc: Domokos középen kiugrott a védők közül és a kapu bal alsó sarkába helyezte a labdát, 3—1. Az ilyenkor sűrűn használt idényeleji forma kifejezést ez­úttal sem lehet elkerülni. De ez nem is csoda, hiszen a gyu­lai csapat még az utolsó na­pokban is változott. Mindkét együttes becsülettej küzdött, s a mezőfölényben játszó hazaiak megérdemelten nyertek. Jó: Botyánszki, Dávid, Boruzs, ill. Grezsa, Pálhidai. • Jenei Kálmán NAGYSZÉNÁS— MEZOKOVACSHAZA 0—2 (0—0> Szarvasi Vasas-Egér SE 4—3 (2-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1000 néző. V.j Szekeres (Veres, Nyilas). Szarvas: Hanyecz — Fekete, Luzsák, Holp, Sze­mere — Pisont, Szarvas, Boda, Sebők — Csalos, Kovács F. Edző: Pallagi Róbert. Eger: Bodolai — Lengyel, Csendes, Fegyvemeki — Hojtekovszki, Oláh, Horváth, Aranyos, Jávorszki — Kormos, László. Edző: Bánkúti László. „ Csere: Sebők h. Bress a szünetben, Jávorszki h. Rácz a 70., Kor­mos h. Csűri a 70., Csalqs h. Csák a 73. percben. Gólszerző: Kovács F. a 20., László a 37., Kovács F. a 40., Pisont az 59., Szarvas a 66., Oláh a 82. és 90. percben. Sárga lap: Lengyel a 12., Csendes a 80. percben. Szögletarány: 8:3 (4:0) Szarvas Savára. A középkezdés után a Szarvas azonnal támadásba lendült. A 6. percben Kovács F. éles beadása után az eg­riek önfeláldozóan mentet­tek Csalos elől. A 11. perc­ben Boda 15 méteres lövése Bodolairól kipattant, má­sodszorra mentett az egri portás. A 12. percben Oláh jó cselek után az üres ka­pura gurított, de Luzsák menteni tudott. A 19. perc­ben Kovács F. faképnél hagyta a védőket, beadását Szarvas öt méterről az „ég­be" lőtte. A 20. percben ve­zetést szerzett a Szarvas. Bodát buktatták a kaputól 25 méterre, a szabadrúgást Kovács F. óriási erővel küld­te a jobb alsó sarokba, 1—0. A 23. percben Horváth egy jobbról beívelt labdát a kapu torkában mellé lőtt. A 25. percben Szarvas re­mek átadása után Csalos fe­jesét Bodolai szögletre hárí­totta. A 37. percben Horváth tértölelő átadása után kava­rodás támadt a szarvasi ka­pu előtt és László egyenlí­tett, 1—1. A 40. percben Szarvas pontos indítását Kovács F. kapta a félpálya táján, le­futotta Lengyelt, majd 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 2—1. A fordulás után, az 58. percben a lesre játszó egri védők között Csalos lépett ki, de elhamarkodottan Bo- dolaiba lőtt. Ai 59. percben Csalos javított, jól ívelt labdáját Pisont öt méterről a hálóba gurította, 3—1. A 66. percben Szarvas ka­pott labdát a jobb szélen, szép cselek után éles szög­ből, nyolc méterről talált a hálóba, 4—1. A 71. percben Kovács F. húzott el a bal szélen, be­adását Csalos gólhelyzetben elhibázta. A 82. percben a szarvasi védők közelről néz­ték, hogy Oláh miként lő a kapuba, 4—2. A 90. percben már min­den szarvasi játékos a mér­kőzés végét várta, amikor egy egri szögletet követő ka­varodás után Oláh 16 mé­terről a léc alá lőtt, 4—3. Nagy várakozás előzte meg az öt újonnan igazolt játé­kossal pályára lépő Szarvasi Vasas játékát. A nézők nem is csalódtak, mert ssebbnél szebb támadásokat láthat­tak. Többször is vastapssal jutalmazták a kitűnő meg­oldásokat. A negyedik szarvasi gól után az Eger padlóra került, ezért érthe­tetlen, hogy az utolsó per­cekben miért ült le a hazai csapat. Jó: Hanyecz, Holp, Szarvas, Kovács F., ill. Oláh, Hor­váth, László. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: — A nagy melegben szemre is szép támadásokat vezettünk és ami örvende­tes: eredményesek is vol­tunk. Egy jól játszó egri gárdát győztünk le. Sajnos, a végére kiengedtünk. Bán- kűti László: — Véleményem szerint az első félidőben dőlt el a mérkőzés, amikor erőteljes játékvezetői segéd­let mellett védelmünk aktív közreműködésével hátrány­ba kerültünk. A mezőnyben jobbak voltunk. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI Hatvan—Salgótarján 1-3 (0-1) KTE—BVSC 0-2 (0-1) Diósgyőr—Debrecen 2-2 (0-0) Kaba—Metripond 0-0 Nyíregyháza—Szolnok 0-0 (3-0) Baja—Kazincbarcika 0-1 (0-0) Csepel—KSC 4-1 (2-0) AZ NB II ALLASA KELETI CSOPORT 1. Nyíregyháza 1­f-0 2 2. Csepel 1­4-1 2 3. Salgótarján 1­3-1 2 4. BVSC 1­2-0 2 5. Szarvas 1­4-3 2 6. K.-barcika 1­1-0 2 7. Diósgyőr 1­2-2 1 Debrecen 1­2-2 1 9. Kaba 1­0-0 1 Metripond 1­0-0 1 11. Eger 1 3-4­12. Baja 1 0-1­13. Hatvan 1 1-3­14. Kecskeméti TE 1 0-2­15. Kecskeméti SC 1 1-4­16. Szolnok 1 0-6­NYUGATI CSOPORT Sabarla—BKV Előre 1-1 (1-1) Ajka—Oroszlány 1-0 (1-0) Dorog—Haladás 1-2 (1-1) Komló—Szekszárd 2-3 (1-2) Budafok—Zalaegerszeg 1-5 (0-3) Sopron—Dunaújváros 1-1 (0-0) Nagykanizsa—III. k. TTVE 0-0 Paks—Mohács 0-2 (0-0) NYUGATI CSOPORT: 1. ZTE­5-1 2 2. Mohács­2-0 2 3. Szekszárd 1 ­­3-2 2 4. Haladás­2-1 2 5. Ajka­1-0 2 6. BKV Előre- 1­1-1 1 Dunaferr- 1­1-1 1 Sabaria- 1­1-1 1 Sopron- 1­1-1 1 10. III. kér. TTVE- 1­0-0 1 Nagykanizsa- 1­0-0 1 12. Komló . ­1 2-3­13. Dorog- ­1 1-2­14. Oroszlány- ­1 0-1­15. Paks- ­1 0-2­16. Budafok- ­1 1-5­Nagyszénás, 800 néző. V.: Her­man. Nagyszénás: Molnár — Gyimesi, Hankó Z„ Kálmán, Ugró (Winetter) — Juhász (Se­bestyén), Csáki Szálka — Kvasznovszki, Héjas, Forgács. Edző: Boér Ernő. Mezőkovács- háza: Szilva — Kovalcslk, Ko­vács F., Török, Kovács Z. — Bányik, Mikula L. (Szekeres), Bartyik, Mocsári — Mikula M. (Szatmári), Kolozsl. Edző: Bat- ke László. 65. perc: Bányik átadásából a csereként beállt Szatmári meg­szerezte a vezetést, 0—1. 89. perc: Mocsári a felezővo­nalról indította Szatmárit, a ha­zai védők lest reklamálva le­álltak, így a vendégek csatára zavartalanul emelhetett a kifu. tó Molnár felett a hálóba, 0—2. Szabovik Gábor búcsúztatása előzte meg a mérkőzést, aki 12 évig játszott a Nagyszénás csa­patában. Az első Játékrészben a hazaiak rohamoztak, de a 16-os- nál jól zárt a vendégvédelem. A második félidőben fokozato­san javult a Mezókovácsháza játéka, és megérdemelten nyer­tek a vendégek. Jó játékveze­tés. Jó: Gyimesi, Kálmán. Hé­jas, Forgács, ill. Szilva, Bar­tyik, Mocsári, szatmári. Benkö László MEZŐTŐR—OROSHÁZI MTK /3—0 (0—0) Mezőtúr, 200 néző. V.: dr. Mátyus. Mezőtúr: Nagy — Te­leki (Magyar) Szabó, Földeák, Karvach — Bérecz, Liszkat, Ju­hász — Horváth, Brakszatórisz, Varró (Király). Edző: Kajtár István. Orosháza: ölei — Ku- peczki, Kenéz, Füredi, Tóth — Fekete, Árvi, Homonnai, Papp J. (Bányik) — Papp I., Lipo- váczi. Edző: dr. Petróczy Gábor. 57. perc: az orosházi kapu előtt pattogott a labda, amikor a menteni akaró Fekete mint­egy nyolc méterről a saját ka­pujába rúgta a labdát, öngól, 1-0. Sl. perc: Llszkal és Magyar a 16-oson belül együttes erővel szerelték Kupeczkit, de a Já­tékvezető 11-est Ítélt. Lipováczi lövését Nagy kapus biztosan hárította. 75. perc: Berecz a jobb olda­lon több védő átjátszása után, középre gurított és Király 25 A szarvasiak harmadik gólja, amit Pisont (takarva, fehér mezben) szerzett Fotó: Fazekas Ferenc méterről ölei feLett a hálóba bombázott, 2—0. 78. perc: Jobb oldalról Király végzett el szögletrúgást, melyre Magyar berobbant és előre ve­tődve, hat méterről a Jobb alsó sarokba fejelt, 3—0. Az első félidőben a mezőtúri csapat többet kezdeményezett, de a vendégvédők hibátlanul helytálltak. A hazaiak játéka a cserékkel feljavult, s az utolsó 30 percben kínálkozó gólhelyze- f teiket is kihasználták. Jó: Föl­deák, Magyar, Király, ill, Ku- peczki, Fekete. B. L. HATÁRŐR DÓZSA SE— CEGLÉDI KOSSUTH HONVÉD 0—2 (0—1) Orosháza, 400 néző. V.: Sóth S. H. Dózsa SE: Vertes — Gál, Niemetz, Sztancsik, Vári — Kvanduk (Czigléczki), Gajdács, Lipták — Bíró, Ignácz. Bottlik. Edző: Patyi Béla. Cegléd: Hat­vani — Nagy Gy., Lajkovics Regele. Bene — Nagy Z. (Smi- gol), Lénáit, Horváth, Héjas — Bontovics, Török. Edző: Föld­vári Csaba. 31. perc: egy óriási kapufa után a visszaivelést Bene fejel­te a hálóba, 0—l. 60. perc: Török a kapust is kicselezve, húsz méterről lőtt a kapuba, 0—2. A ceglédiek vezető góljáig ki­tűnően tartotta magát a hazai csapat, sőt, helyzetei is akad­tak. a vendégek vezető gólja után azonban föladták a mér­kőzést az orosháziak, szétésően Játszottak és mindössze egy ka­pufára tellett erejükből. Kiál­lítva: Bene durvaságért. Jó: a hazaiak közül senki sem nyúj­tott átlagon fölüli teljesítményt ill. Lajkovics, Lénárt, Török. Sin Géza TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Miske— Kiskundorozsma 4—0, Kiskőrös—Kiskunfélegyházi Honvéd 3—2, Dabas—Szegedi Dózsa 1—1, Csongrád—Dömsö^ 1—1. AZ NB III. ALFÖLDI CSO­PORTJÁNAK Állasa az első forduló után: 1. Miske 1 - - 4-0 3 Z. Mezőtúr 1 - - 3-0 2 3. Gyula 1 - - 3-1 2 4. Mezókovácsháza 1 - - 2-0 2 Cegléd 1 - - 2-0 2 6. Kiskőrös 1 - - 3-2 2 7. Csongrád-1-1-11 Dömsöd-1-1-11 Dabas-1-1-11 Szeged-1-1-11 11. Kiskunfélegyháza- - 1 2-3 ­12. Mezőhegyes- - 1 1-3 ­13. Nagyszénás- - 1 0-2 ­H. Dózsa SE- - 1 0-2 ­15. OMTK- - 1 0-3 ­16. Kiskundorozsma- - 1 0-4 ­! I Megyei 1. e. MEZOBERENY—VESZTŐ 0—2 (0—0) Mezőberény, 300 néző. V.:Len- hardt. Mezőberény: Braun — Puskás, Burai, Harmati L.. He­gedűs, Csákó. Jakab (RáczZs.), Balogh. Lakatos, Rácz A., Tóth (Krelsz). Edző: Chrappán Já­nos. Vésztő: Kiss — Háti, Rácz, Varga, Deák, Tapasztó, Szénás!, Gortka, Horváth. Rith. Molnár (ötvös). Edző: Rácz Péter. A 70 percen át tfz emberrel ját­szó hazaiak ellen megérdemel­ten nyert a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat. Kiál­lítva: Burai a 25. percben, v'sz- szarántáoért. G.: Horváth az 50.. 75. -vérebén. Jó: Braun, He­gedűs, ill. Rácz. Szénás!, Hor­váth. (Henger Péter) SZEGHALOM—GÁDOROS 0—0 Szeghalom, 300 néző. V,: Er­dős. Szeghalom: Vári — Barna, Kovács, Fehér, Macsári (Zsaé dányi). Kozák, Elekes. Túri (Bencze). Vámos. Zsombok A., Zsombok J. Edző: Bakajsza Fe­renc. Gádoros: Ivanics — Sze- 1-ezsá.n, Hegedűs. Mihók, Brezs- nyik, Pisont p.. Kacsányi. Lő- rincsik (Héjas), Jámborcsik, Benke (Németh), Pisont Z. Edző; Hegedűs Pál. A végig küzdel­mes mérkőzésen az enyhe ha­zai fölény és a rengeteg kiha-c gyott gólhelyzet ellenére igaz* ságos döntetlen született. Jó: Kovács, Zsadányi, Elekes, ill. az egész gádoros! csapat. (Oravszki Ferenc) SARKAD—KAMUT 1—0 (1—0) Sarkad, 200 néző. V.: Szeles. Sarkad: Szilágyi — Palasek. Tö­rök, Vacs (Kapros). Szabó, Papp, Mihálka, Kesztyűs, Szatmári, Gurzó. Petruzsán (Gajdács). Edző: Balogh István. (Kamut: Béres — Nagy, Galáth, Szakács (Bara). Ramcs, Gazsó, Ilyés, Komáromi, Antmann, Balogh, Boldizsár (Pittner). Edző: Bor- gu)a János. A lelkes kamut! csapat ellen az első percben győzött a hazai csapat. G.: Szat­mári. Jó: Palasek, Török, Kesz­tyűs, ill. Galáth, Ilyés, Ant­mann. (Nemes Sándor) BÉKÉSCSABAI FAVORIT- ELEK 1—1 (1—1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Csonka. Favorit: Gregovszkl — Nagy Gy., Gajdács, Nagy L., Bognár I., Sinkovicz. Galovicz (Dsnicska), SzarvaG, Bognár II., Bella, Lőrinczi (Gebei). Edző: Turc.sek Zoltán. Elek: Lakatos — Kohut, Borka, Rigler, Lech- ner. Eá"nt (Gvebrovszki), Szűcs. Görög. Edző: Gál Attila. A ven­dégek szabálytalanságok soroza­tával bénították meg a többet támadó hazaiakat. s tehették ezt, mert megtorlásra ritkán ke­rült sor. Kiállítva: Szarvas, be­szédért. G.: Bognár II.. ill. Gö­rög. Jó: Nagy L„ Gaudács. Sin­kovicz, Bognár, ill. Lakatos, Lechner. Görög, Borka. (Sz. L.) BATTONYA— MEDGYESEGYHAZA 0—0 Battonya, 400 néző. V.: Kaka- vecz. Battonya: Kunos — Laka­tos, Fekete, Kovács. Simon, Turbucz, Tóth, Márkus A.. Már­kus A. (Szekeres), Ványai, Tal­pai (Adler). Edző: Juhász Zol­tán. Medgyesegyháza: Knap­csik — Isztin, Hegyi. Juhász (Vágási). Balázs. Szabó, Jakab, Zámbori, Holecz, Kindel (Si­pes). Edző: Cseh György. A helyzeteit elügyetlenkedő hazai csapat ezen a napon nem ér­demelt győzelmet. Jó: Simon, Kovács, ill. Balázs, Isztin, Knap- csik, Zámbori. (Lukác$ István) KONDOROS— FÜZESGYARMAT 1—0 (1—0) Kondoros, 350 néző. V.: Kal- csó. Kondoros: Ancsin — Tóth (Brlázs), Janurik, Mázán, Szkle­né r. Kurucz II., Hegedűs, Gló- zik. Sárosi. Kurucz I. (Kórod!), Filipinyi. Edző: Kunstár János. Füzesgyarmat: Szabó — Rácz. Petri, Vígh, Huszár, Vad, Bar- tha, Sala,' Szőke, Tőkés, Boros. Edző: Kun Gyula. Az első fél­időben a vendégcsapat, a for­dulás után a hazaiak látszottak lobban. Így, a második 45 perc­ben nyújtott teljesítményük ré­vén, megérdemelten nyertek a kcndcrcsiak. G.: Tóth a 44. percben. Jó: Mázán, Szklenár. Kurucz II., Sárosi, ill. Szabó. Rácz, Szőke. (Vígh Zsigmond) BÉKÉSSZENTANDRAS— TÓTKOMLÓS 1—2 (1—0) Békésszentandrás. 200 néző. V.: Németh M. Békésszentand­rás: Petrás — Paraszt, Csik, Bencsik, Tasi, Szabó, Búzás (Pusztai), Demjén, Kondacs, Va- lencsik, Koppányi. Edző: Czig­léczki Sámuel. Tótkomlós: Fü- löp — Poljak, Pásztor (Zsin- gor), Nyári A., Hajdú, Szpis- jak. Nagy, Bállá, Csikai, Ko­vács (Zádori), Nyári T. Edző: Matelsz Pál. A gólhelyzetek so­kaságát kihagyó hazaiak ellen megérdemelt vendéggyőzelem született. G.: Poljak a 8. (ön­gól), Hajdú a 74., Nagy (11-es- ből) a 82. percben. Jó: a hazai­ak közül senki sem nyújtott át­lagon fölülit, ill. Nyári T., Szpisjak, Hajdú, Csikai. (Varga László) GYOMAENDRÖD— H. SZALVAI SE 5—0 (3—0) Gyomaendród, 400 néző. V.: Guti. Gyomaendród: Szakács — Kéki, Gonda, Plástytk, Mester­házi, Gebri, Bukva, Gubucz (Pa­taki), Tóth, Durucskó (Győríi), Fehér. Edző: Koltai Lajos. H. Szalvai SE: Réti (Tóth) — Kiss, Germán, Szűcs, Sipos, Tóth, Me­ző, Pántya (Dobó), Szász, Su- tyinszkl. Képiró.„ Edző: Kovács Sándor. Nem volt egy súlycso­portban a két csapat. Durucskó a második félidő 15. percében súlyosan megsérült. G.: Fehér a 21., a 75., Kéki a 30., Tóth a 35., Bukva a 80. percben. Jó: Fehér (a mezőny legjobbja) én az egész hazai csapat, ill. Me­ző. (Szabados Ferenc) A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLA­SA: 1. Gyomaendród 2­­9-0 4 2. Kondoros 2­­2-0 4 3. Elek 1 1­5-2 3 4. Tótkomlós 1 1­4-3 3 5. Sarkad 1 1­2-1 3 6. Vésztő 1­­2-0 2 7. Battonya-■ 2­2-2 2 Bcs. Favorit­2­2-2 2 9. Szeghalom­1­0-0 1 10. Füzesgyarmat­1 1 1-2 1 11. Kamut­1 1 0-1 1 Medgyesegyh.­1 1 0-1 1 13. Mezőberény­1 1 0-2 1 14. Gádoros­1 1 0-4 1 15. H. Szalvai SE­1 1 1-6 1 16. B.-szentandr.­­2 2-6 ** Ifjúsági eredmények: Bcs. Fa­vorit—Elek 5—4, Battonya—Med­gyesegyháza 8—1, Kondoros—Fü­zesgyarmat 0—2. sarkad—Kamut 3—0, Mezőberény—Vésztő 5—2, Szeghalom—Gádoros 17—1. Bé­ke-ízen tandrás—Tótkomlós 1—0. Totóeredmények A totó 33. heti eredményei. X. Ü. Dózsa—Ferencváros 0—5 2 2. Szeged—Bp. Volán 1—0 1 3. Siófok—Rába ETO 2—1 1 4. Bp. Honvéd—Vác 3—0 1 5. Bochum—1. FC Köln 1—0 1 6. Düsseldorf—Hamburg 2—1 1 7. Kaisersl.—Frankfurt X—1 * 8. Karlsruhe—Dortmund 1—2 2 9. Leverkusen—Nürnberg 2—2 x 10. Uerdingen—wattens. 0—2 2 11. Darmstadt—Oldenburg 0—0 x 12. Essen—Hannover 4—2 1 13. Schweinfurt—Duisburg 0—6 * +1 Mainz—Meppen 2—1 1 Mit fizet a totó? A 33. játékhét nyereményei: 13 plusz egy találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyen­ként 2 215 785 forint; 13 találatos szelvény 5 darab, nyereményük egyenként 1 022 670 forint; 12 ta- láiatos szelvény 188 darab, nye­reményük egyenként 25 385 fo­rint; 11 találatos szelvény 3046 darab, nyereményük egyenként 1567 forint; 10 találatos szelvény 26 931 darab, nyereményük egyenként 266 forint. BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hirlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem érzünk meg és nem küldünk vissza.