Békés Megyei Népújság, 1990. május (45. évfolyam, 101-126. szám)

1990-05-14 / 111. szám

0 1990. májas 14., hétfS SPORT SPORT SPORT SPORT Megszakadt a veretlenségi sorozat Siófoki Bányász—Békéscsabai Elére Spartacus 1-0 (1—0) (Folytatás az 1. oldalról) Jó: Szabó, Ozsváth, Ma­gyar, ill. Gulyás, Otttokán, Csanálosi. Nyilatkozatok: Gellei Im­re: — A Békéscsaba kitűnő sorozat után. érkezett hoz­zánk és a mezőnyben igazol­ta jó hírét. Hetven percen keresztül mi kezdeményez­tünk. Még két forduló van hátra, így nem közömbös, hogy csapatunk hányadik he­lyen végez. Vígh Tibor: — Játékunkkal nem vallottunk szégyent. A mérkőzést az el­ső 20 percben veszítettük el. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Videotonr-Bp. Honvéd 3—J fl—1) MTK-VM—Haladás 5—1 (a—0), O. Dózsa—Csepel 3—0 (l—0), Debrecen—Tatabánya 0—0, Vác—Veszprém 0—1 (0—0), Pécs—Vasas 0—0, FTC—Rába-ETO 1—1 (1—0). tént. Sárga lap: Kulcsár, ill. Major, Potyl, Bordács, Oláh. Kiállítva: Bordács. Jó: Baricz, Győrffy, Háden, Takács I„ ill. Oláh, Udvari, Zahorán, Ma­jor. AZNB I ÁLLASA: ' a 21. forduló után: A TARTALÉKBA JNOKSÁGÉRT Siófok—Békéscsaba 0-0. Sió­fok, 500 néző. V.: Kovács N. Békéscsaba: JBajl (Tüskés) — Potyi, Oláh, Brakszatórisz, Bor­dács — Unyatinszki, Udvari, Botyánszki, Zahorán — Major, Debreceni (Orbán). Edzó: Szita László. A végig kémény össze­csapásokkal tarkított mérkőzé­sen a hazaiak nem bírtak, a helyenként kíméletlenül játszó vendégekkel. Nem véletlen, hogy a mérkőzésen öt sárga lap mellett egy kiállítás is tör­1. MTK-VM 2. O. Dózsa 3. FTC 4. Pécs 5. Veszprém 6. Siófok 7. Békéscsaba 3. Vasas 9. Tatabánya 10. Videoton 11. Rába-ETO 12. Bp. Honvéd 13. DVSC 14. Vác 15. Haladás IC. Csepel 17 4 7 46-24 55 IC 4 8 37-19 52 13 7 8 44-30 4C 12 9 7 33-21 45 10 10 8 26-22 40 10 9 9 29-29 39 10 8 lft 25-28 38 10 8 10 31-35 38 11 4 13 20-27 37 8 11 9 25-29 35 7 13 8 33-28 34 8 8 12 29-36 32 6 13 9 18-29 31 C 12 10 24-29 30 8 C 14 30-42 30 4 10 14 25-47 22 Szarvasi Vasas—Salgótarján 2—3 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés 'Szarvas 800 néző. V.: Kiss B. (Varga J-, Tóth V.). SZARVAS: Hanyecz — Fekete, Major, Holp, Szemere — Nagy M., Garai T., Aranyos — Csalos, Supka, Sebők. Edző: Pallagl Róbert. SALGÓTARJÁN: Halász L. — Zsély, Babosán, Králik, Stark — Balga, Hodur, Juhász, Hohmann — Garai Cs., Bárányi. Edző: Szá­lát Miklós, Csere: Holp helyett Csák az 51., Nagy M. h. Somogyi a 62., Ho­dur h. Balogh a 67., Garai Cs. h. Gyetvai a 69. percben. Gólszerző: Garai T. a 4., Baranyi a 29., 46., Csalos a 63., Zsély a 88. percben. Sárga lap: Szemere a 31., Hodur a 61., Stark .a 75., Supka a 89. percben. Szögletarány: 5:0 (3:0) a Szarvas javára. A Szarvas már a 4. perc­ben vezetést szerzett, ami­kor Csalos futott el a jobb oldalon, lapos beadását Ga­rai T. közelről a hálóba gu­rította. 1—0. A 15. percben vendég sza­badrúgás után Garai Cs. a 11-esről gyengén lőtt, Ha­nyecz vetődve védett. Egy perc múlva Sebők beadásá­ra Supka indult, de Halász megelőzte a szarvasi csa­tárt. A 17. percben ismét Sebők iramodott meg a bal oldalon, pontos beadását Supka teljesen tiszta hely­zetben kapta az ötösön, de egy csel helyett Halászba lőtte a labdát, amely szög­letre pattant. A 27. percben Juhász szabadrúgása alig kerülte el a bal felső sar­kot. A 29. percben váratla­nul egyenlítettek a vendé­gek. Garai Csaba jobbról beívelt labdáját Baranyi lőt­te a hálóba, 1—1. Fordulás után hidegzu­hanyként hatott, hogy a 46. percben Hodur az üresbe fu­tó Baranyi elé tálalt, aki mintegy 22 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—2. Kezdés után Csalos nagy bombája alig kerülte el a jobb kapufát. Az 53. perc­ben óriási szarvasi tűzijá­ték után csak nagy nehezen szabadult fel Halász kapu­ja. Az 55. percben a kiugró Garai Cs. Hanyeczba lőtt, majd a kipattanó labdát Baranyi az üres kapu fölé küldte. A 63. percben Csák cselezgetett, majd szépen ívelt a kapu elé, és Csalos csukafejessel egyenlített, 2 —2. Nagy küzdelem indult meg a győztes gólért, s ez a szarvasiaknak nem sikerült, mivel hibát hibára halmoz­tak. A 88. percben aztán jött a kegyelemdöfés, nagy ka­varodás alakult ki a szarvasi kapu előtt, előbb Balogh rúgta rá a labdát, amely Hanyeczről visszapattant, ezt Baranyi Zsély elé továbbí­totta, aki nagy lövéssel sze­rezte meg a vendégek győ­zelmét jelentő gólt, 2—3. A szarvasi vezető gól után a Supka által kihagyott gólhelyzet idegessé tette a hazai játékosokat. Ezután fokozatosan jöttek fel a ven­dégek, megbecsülték a lab­dát, és veszélyesen szőtték támadásaikat. Lelkesedésü­ket és erőnlétüket dicséri, hogy a szarvasi kontrákra is időben érkeztek vissza a tar­ján! játékosok. A tavaszi sze­zon leggyengébb játékát produkáló Szarvas teljesen megérdemelten vesztette el idei hazai veretlenségét. Jó: Zsély, Stark, Juhász, Baranyi. A szarvasiak közül senkit sem lehet kiemelni. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: — A hibát hibára hal­mozó védelmünk tálcán kí­nálta fel az ellenfélnek a győzelmet. Szalai Miklós: — A csapatom átérezte, hogy a kiesés ellen csak küzdve le­het eredményt elérni, s eh­hez ma jó játék is párosult. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁB­BI EREDMÉNYEI: BVSC—Sz. Dózsa 3-0 (3-0) Eger—Mezőtúr 2-0 (1-0) Diósgyőr—Nyíregyháza 1-2 (1-1) Szolnok—Kazincbarcika 3-2 (1-1) Baja—Kecskemét 2-1 (1-1) Szeged SC—D. Kinizsi 1-2 (0-0) DMTE—Metripomd 1-1 (1-1) v A KELETI CSOPORT /^.LASA A 27. FORDULÓ UTÁN: 1. Szeged 2. K.-barcika 3. Eger 4. BVSC 5. Szarvas 6. DVTK 7. Szolnok 8. DMTE 9. Kecskemét 10. Metripond 11. Salg. Síküveg 12. Nyíregyháza 13. Baja 14. D. Kinizsi 15. Mezőtúr 16. Szegedi Dózsa 16 7 4 43-21 55 13 7 7 36-25 46 14 4 9 41-32 46 12 7 8 34-27 43 11 8 8 33-28 41 10 9 8 34-33 39 10 8 9 38-42 38 8 12 7 35-29 36 10 6 11 33-36 36 9 7 11 38-33 34 9 7 11 39-40 34 9 7 11 22-25 34 9 7 11 28-33 34 8 8 11 26-30 32 5 9 13 18-35 24 3 7 17 21-50 16 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Dunaién*—ZTE 2-3 (0-2) Nagykanizsa—Tapolca 5-2 (2-0) Keszthely—Budafok 4-2 (2-0) Sopron—Volán SC 1-3 (0-1) Mohács-—Szekszárd 1-0 (0-0) Dorog—Ajka 1-0 (0-0) Paks—Komló 0-3 (0-1) III. k. TTVE—Oroszlány 1-0 (0-0) A NYUGATI CSOPORT ALLA­SA: 1. Bp. Volán 2. Oroszlány 3. Dunaferr 4. ZTE 5. Komló 6. Szekszárd 7. Mohács 8. III. kér. TTVE 9. Sopron 10. Dorog 11. Nagykanizsa 12. BMTE-Tőrley 13. Ajka-Hungalu 14. Keszthely 15. Tapolca 16. Paks 17 8 2 59-22 59 15 6 6 41-24 51 15 5 7 43-32 50 14 5 8 46-32 47 10 10 7 30-26 40 11 6 10 34-27 39 11 5 11 34-32 38 8 12 7 27-21 36 U 3 13 41-40 36 8 11 8 30-30 35 9 8 10 35-38 35 8 8 11 24-42 32 5 12 10 27-30 27 4 11 12 23-41 23 5 6 16 22-51 21 3 8 16 25-53 11 NB III ALFÖLDI CSOPORT mezőkovácsháza— KECSKEMÉTI TE 1—0 (1—0) Mezőkovácsháza, 800 néző. V.: Köböl. Mezőkovácsháza: Szilva — Kiss, Kovács, F., Kovácslk, Hovorka — Bánylk, Juhász (Ko­vács z.), Köteles — Mocsári, Szatmári, Kolozsi (Mikula). Edző: Batke László. KTE: Pei­ler — Gál, Pataki, Bálint, Bo- ronkal — Torbavesz, Nagy, Fü- tyü (Salánki) — Horváth, Óvá­ri (Engel), Berki. Edző: Sz. Tóth Antal 17. perc: Egy előrerúgott lab­dát Mocsári szerzett meg, majd kiugratta a kezdőkörben álló Kolozsit, aki végigszáguldott a vendégek térfelén, egy védőt kicselezve, végül a kimozduló kapus mellett, a hosszú sarok­ba helyezett, 1—0. Kitűnő mérkőzést láthattak a szurkolók, a hazaiak több gól­lal is nyerhettek volna, de a vendégek kapusa minden zic­cert hárított. A második Játék­részben 10 perc viharszünetet kellett tartani, de aztán a föl­ázott pályán is Jelentős fölény­ben Játszottak a hazaiak. Jő: Szilva, Köteles, Kolozsi, ill. Peiler, Boronkai, Nagy. Matula Miklós NAGYSZÉNÁS- MEZŐHEGYES 0—x (0—1) Nagyszénás, 800 néző. V.: dr. Mátyus. Nagyszénás: Molnár — Szpisják (Juhász), Nagy, Kál­mán, Jámborcsik — Sebestyén, Csáki (Hankó), Ugró, Szalka — Kovács, Kvasznovszki. Edző: Moós János. Mezőhegyes: Gál — Grezsa, Kukely, Samu, Ha­rangozó — Kovács, Posztós, Molnár (Számfira), Pálhidi — Krecsméri (Csordás), Kanál. Edző: Kvasz János. 38. perc: Krecsméri 12 méter­ről leadott lövésébe Molnár ka­pus beleért, de a labda a háló­ba Jutott, 0—1. A hazai csapat fölényét meddő csatársora miatt neiji tudta ki­használni. A vendégek kontra- akciói viszont állandó gólve­szélyt Jelentettek. Jó: Molnár, Kálmán, Ugró, ill. Kukely, Sa­mu, Posztós, Kanál. Boér Ernő GYULA—KISKUNHALAS 2—0 (1-0) Gyula, 600 néző. V.: Zahorecz. Gyula: Oláh — Megyebíró, Pá­pa, Szilágyi, Steigerwald — Ke­lemen, Burai, Argyelán — Si­mák, Domokos (Lonovics), Jó­nás. Edző: Szigeti István. Kis­kunhalas : Hegedűs — Andricz, Muesi, Dózsa, Herman (Papp) — Komáromi (Homonnai), Baji, Tóth, Németh — Sz. Kovács, Serfőző. Edző: Mészáros Tibor. 4. perc: Domokos közeli lövé­sét többen is igyekeztek men­teni, s Tóth a saját kapujába Juttatta a labdát, 1—0. 67. perc: Lonoviccsal szemben a védők a 16-os előtt szabályta­lankodtak. A tovább guruló labdára Kelemen rajtolt, őt a 16-oson belül, a kapus elhúzta. A sértett értékesítette a bünte­tőt, 2—0. A hazai csapat kötelező győ­zelmen Jutott túl, de ismétel­ten több helyzetet hagyott ki a mérkőzés során. Jó: Kelemen, Pápa, Burai, Steigerwald, ill. Tóth, Baji. Jenel Kálmán OROSHÁZI MTK— RAKÓ SMENTI TK 1—0 (0—0) Orosháza, 800 néző. V.: Bába S, Orosháza: ölei — Csilek, Deák, Tóth Z„ Füredi — Feke­te, Homonnai (Csák), papp J. — Árvái, Papp I. (Kupeczki), Lipováczi. Edző: dr. Petróczy Gábor. Rákosmenti: Lanczkor S. — Lanczkor K., Bartosik, Ba­logh, Huszár — Szoboszlai, Ko­vács F. (Kovács A.), Sinkó — Óriási csatát, 10 perces viharszünetet, s egy gólt hozott a labdarúgó NB III egyetlen szombati mérkőzése, amelyen a sötét mezes mezőkovácsháziak Kolozsi góljával legyőzték a Kecskeméti TE-t - . Fotó: Kovács Erzsébet _Erdős, Oravecz, Nyári (Már­ton). Edző: Molnár György. 58. perc: Árvái beadását Papp I. visszagurította Fekete elé, aki 17 méterről a jobb alsó sarok­ba bojnbázott, 1—0. Az első félidő nagy taktikai osatát hozott, de a kapuk alig forogtak veszélyben. A fordu­lás után fokozódott az addig Is átlagon felüli iram, ekkor már sok helyzet alakult ki mindkét oldalon A helyenként látvá­nyos, izgalmas mérkőzésen a lelkes orosháziak zsinórban, ne­gyedik győzelmüket aratták, ezúttal a tavasszal kitűnő tel­jesítményt nyújtó vendégek el­len. Jó: az egész orosházi csa­pat, ill. Lanczkor S., Bartosik, Balogh. Selmeczl László TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Da­bas— Bem SE 2—2 (2—1), Csong- rád—Miske 1—2 (0—1), Tápé— SARKAD— GYOMAENDRŰD 2-2 (1-1) Sarkad, 350 néző. V.: Végvá­ri. Sarkad: Szilágyi — Gurzó S., Török, Kapros, Szabó, Sándor, Petrusán, Kesztyűs, Gurzó J., szűcs, Papp (Mihálka). Edző: Balogh István. Gyomaendrőd: Szakács — Kéld, Gonda, Plás- tyik, Balázs, Pataki, Bukva, Gubucz (Gonda), Máté, Durucs- kó. Forgács. Edző: Koltal La­jos. Jó iramú mérkőzésen, a hazai csapat idei legjobb telje­sítményét nyújtotta. Több, ki-„ hagyott helyzet után, a ven­dégcsapat szerencsésen szerzett egy pontot. Jó ‘ játékvezetés: G.: Máté 11-esből a 25., Török 11-es­ből a 35., Forgács az 58., Gurzó a 80. percben. Jó: az egész ha­zai csapat, ill. Durucskó, Ba­lázs, Forgács. (Nemes Sándor) KONDOROS—ELEK 0—0 demelt győzelmet aratott. G.: Ravasz. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Asztalos, Nagy, Fehér. (Lengyel László) FUZESGYARMAT—VÉSZTŐ 0-0 Füzesgyarmat, 600 néző V.: Uhrin. Füzesgyarmat: Kölesért — Rácz, Pillér, Csák, Petri, Vígh, Vad (Huszár). Salya, Bar- ta. Tőkés, Hegedűs (Szőke). Edző: Kun Gyula. Vésztő: Jám­bor — Háti, Rácz P., Varga, Magány, Tapasztó, ötvös, Gur- bai. Szatmári, Rith, Szénási. Edző: Rácz Péter.,Közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Rácz, Csák, ill. Rácz p., Gurbal. (Szabó László) A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLA- SA A 25. FORDULÓ UTÁN: Szentes l—0 (0—0), Kiskőrös— Malév 4—2 (3—1). AZ ALFÖLD CSOPORT ALLASA a 25. forduló után: I 1. KTE 2. Bem SE 3. Miske 4. Rákosm. TK 5. Dabas 6. Kiskőrös 7. M—kovácsh. 8. Nagyszénás 9. Mezőhegyes 10. OMTK 11. Gyula 12. Csongrád 13. Tápé 14. Malév 15. Szentes 16. Kiskunhalas 16 3 6 46-25 51 15 5 5 48-27 50 13 7 5 49-24 46 14 3 8 57-32 45 12 5 8 36-33 41 Í2 1 12 57-36 37 10 7 8 38-33 37 11 3 11 31-38 36 11 3 11 32-42 36 10 4 11 29-30 34 8 7 10 33-41 31 8 6 11 18-30 30 7 8 10 34-47 29 9 2 14 36-46 28 7 3 15 29-42 24 1 5 19 16-63 8 TISZA CSOPORT Részletes tudósítás nem érke­zett a Balmazújváros—Szegha­lom találkozóról, a nem hivata­los végeredmény 8—0. Megyei I. o. H. DÓZSA SE— BCS. AGYAGIPAR 4—2 (2—2) Orosháza, i50 néző. V.: Búzás. H. Dózsa SE: Veres — Gál, Nie- metz, sztancsik, Kiss, Czigléczki (Prekop), Rozsos, Nyilas, Bíró, Gajdács (Lakatos), Botlik. Edző: Patyi Béla. Agyagipar: Gre- govszki — Galovicz, Pántya, Nagy (Vincze), Gajdács, Bog­nár I., Tárnok, Szarvas, Bognár 11., Bella (Gebei), Lőrinczi. Edző: Turcsek Zoltán A tarta­lékosán kiálló Agyagipar már az első percekben alaposan rá- ljesztett a hazaiakra, akik 0-2- től óriási iramot diktáltak, és végül — kitűnő Játékvezetés mellett — biztosan nyertek. G.: Rozsos a 24-, Nyilas H-esbői a 45., Czigléczki a 68., Gajdács a 79., 111. Lőrinczi a 4, és 9. perc­ben. Jó: Niemetz, Rozsos, Nyi­las, Botlik, ill. Gregovszki, Gaj­dács, Lőrinczi. (Sin Géza) BATTONYA—GÁDOROS 5—0 (1—0) Battonya, 400 néző. V.: Osz- lács. Battonya: Varga — Feke­te, Hajdara, Lehoczki, Szabó (Daróczi), Simon T., Turbucz, Simon A., Bányai. Talpai. Edző: Juhász Zoltán, Gádoros: Pajkó — Gabnai, Hegedűs, Berényi, Orbán, Hajdú. Kocsány. Lőrin- csik, Garai, péjas, Pisont. Edző: Kozmer Imre. A hazai usapat kitűnő Játékkal, biztos győzel­met aratott. G.: Bányai 4, Tur­bucz 11-esből. Jő: az egész ha­zai csapat, ill. Lőrincsik, Hajdú. (Lukács István) Kondoros, 4M néző. V.: Far­kas. Kondoros: Gazsó — Nagy, Tóth, Szász, Karsai (Kóródi), Kurucz II., Janurik, Glőzik (Iványi), Brlázs, Kurucz I., Fi- lipinjd. Edző: Kunstár János. Elek: Botás D. — Kohut, Csor­ba, Görög, Dávid, Séllei, Szügy (Botás Gy.), Liszkai F. (Gyeb- j-ovszki), Gál, Liszkai J., Tieg- ler. Edző: Gál Attila. Közepes iramú mérkőzésen, igazságos döntetlen született. Az első fél­időben a hazaiak, míg a má­sodikban a vendégek játszottak Jobban. Nagyvonalú játékveze­tés. Jó: Gazsó, Karsai, Brlázs, ill. Botás D., Dávid, Gál, Tieg- ler. (Vígh Zsigmond) MEZŐBERÉNY— BEKESSZENTANDRÁS 1—1 (1-1) Mezőberény, 400 néző. V.: Darida. Mezőberény: Braun — Rácz Zs., Harmati J.. Harmati L., Puskás. Ilyés (Csákó), Ja­kab, Balogh, Lakatos, Burai, Rácz A. Edző: Halmost' József. Békésszentandrás: Petrás — Hamza (Búzás), Csík. Bencsik, Paraszt. Medveczki. Szabó, Vi- rágh, Kondacs, Horváth, Kop- Dányi (Bankó) Edző: Cziglécz- kl Sámuel. Két gyors gól után, erőlködő, meddő játék alakult ki, így a döntetlen igazsá­gos G.: Rácz A. a 8., ill. Csík a 13. percben. Jó: Harmati L., Puskás. Balogh, ill. Petrás, Csík, Kondacs. (Schupkégei Adám) KAMUT—H. SZALVAI SE 4—4 (0—0) Kamut, 150 néző. V.: Varsá­nyi. Kamut: Béres — Antal (Ramos), Halász, Kovács, Pitt- mer. Gazsó, Antmann, Bora (Fekete), Nagy. Balogh, Komá­romi. Edző: Borgula János. Szalval: Réti — Kiss I., Ger­mán, Fábián, Kiss II., Czinanó (Karácsony), Mező. Sutylnszkl, Frankó (Kovács), Szűcs. Kép­író. Edző: Kovács Sándor, Kö­zepes színvonalú első félidő után, a vendégek három góllal elhúztak, majd a hazaiak nagy akarással egyenlítettek. G.: Antmann, Fekete. Balogh. Pitt- ner 11-esből, ill. Képíró 2. Frankó. Mező. Jó: mindkét csa­pat játékosai. 4 (Szlancsik János) RÉTEG YHAZA—BÉKÉS 1—0 (1—0) Kétegyháza, 350 néző. V.: GUi ti. Kétegyháza: Steigerwald — Sipos, Tóth, dr. Szurovecz (Isz- tln), Rotár, Tarján (ónódi). Ju­hász, Papp, Bobcsek, Grósz, Ravasz. Edző: Cserháti István. Békés: Asztalos — Mészáros, Nagy, Antóni, Pataki, Rózsa­völgyi. Czinanő, Sóvári, Fehér, Lenkefi, Kecskeméti. Edző: Stü­ber Géza. Az idény legjobb Já­tékával a hazai, csapat megér­Gyomaendrőd 16 H. Dózsa SE 17 Bcs. Agyagi. F.-gyarmat Vésztő Elek Battonya Sarkad Kamut Mezőberény B.-szentandr. Kondoros H. Szalvai SE Gádoros Békés Kétegyháza 8 1 5 3 8 4 5 8 5 8 10 7 6 10 8 9 5 11 6 11 12 8 6 12 6 13 8 12 7 13 5 15 51-13 40 67-28 33 47-26 34 43-30 29 35-30 29 35-30 26 41- 40 24 33-37 24 39-38 23 27-32 22 27-32 22 23-39 20 42- 58 18 20-45 18 Ifjúsági eredmények: Batto­nya—Gádoros 12—0, Kondoros- Elek 3—2, Mezőberény— Békéis- szervtandrás 1—3, Kétegyháza— Békés 1—1, Füzesgyarmat— Vésztő 3—1, Sarkaid—Gyomaend­rőd 4—4. * * * Megyei labdarúgó-együtteseink a hétközi MK-fordulóban a kö­vetkező eredményeket érték el: Csabacsüd—CSORVÄS 2—3, Kon­doros— BÉKÉSSZENTANDRÁS 1—2, MAGYARBANHEGYES—h. Dózsa SE 3—0, Kétegyháza—BÉ­KÉS 1—1, DOMBEGYHAz—Sar­kad 1—0, CSANADAPÄCA—Bcs. Agyagipar 2—2, KUNAgöTA— Kaszaper-Nagybánh egyes 1—0, GYULAI HÚSKOMBINÁT—Dé- vaváinya 4—3, TARHOS—Mező­berény 4—3, Medgyesegyháza— GYOMAENDRŐD 1—3. A Bat­tonya— H. Szalvai SE találkozót mérkőzés nélkül, 3—0-ás gólkü­lönbséggel a battonyaiak nyer­ték. A nagybetűvel szedett csapatok Jutottak a következő fordulóba. Május 16-án, egységesen 17.30­kor a következő párosításban iá tiszainak MK-mérkőzéseket: Csorvás—Magyiairbámhegyes, Csa- nádapáca—Békés, Gyulai Hús­kombinát—Gyomaendrőd, Kun- ágota—Kamut. Erőnyerők: Bé­késszentandrás, Dombegyház, •Tarhas. Battonya. Totóeredmények A totó 19. játékhetének ered­ményei: 1. Düsseldorf—St. Paull 7-0 1 2. Frankfurt—FC Köln 3-1 1 3. Bochum—Karlsruhe 2-0 1 4. Uerdingen—Mönchengl. 0-0 z 5. Hamburg—Mannheim 1-0 1 6. Bayreuth—Aachen 3-0 1 7. Darmstadt—Saarbrück. 0-0 x 8. Schalke 04—Freiburg 2-1 1 9. Unterhaching—Kassel 1-0 1 10. Ancona—Cagliari 1-1 x 11. Barletta—Pisa 1-1 X 12. Como—Messina 0-0 X 13. Parma—Foggia 5-3 1 Pőtmérkőzés: 14. Münster—Wattenscheid 1-0 1 BÉKÉS MEGYEI IgßilUI&M Politikai napilap. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Megbízott főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Igazgatóhelyettes: Adamlk Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz., Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin u. 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.