Békés Megyei Népújság, 1990. május (45. évfolyam, 101-126. szám)

1990-05-21 / 117. szám

1990. május 21., hétfő Alárendel! szerepkörben Békéscsabai Elére Spartacus-Újpesti Dézsa 1—4 (0—3) Bökli csupán nyolcadik a dániai EB-n A dániai Aalborgban rendezték meg a 69. súlyemelő Európa-bajnokságot, amelyen dobogóra lépett a Békés­csabai Előre Spartacus egykori ifjúsági világbajnoka. EB- bronzérmese, Bökfi János is, akit ezúttal nem kísért a szerencse. A szakításban 160 kg-on biztosított, aztán volt két gyenge gyakorlata a 165-ön, de mindkétszer rövidet húzott, elöl maradt a súly, így nem is tudott előre lép­ni, ebben a fogásnemben 7. lett. A folytatásban a lökés sem hozott szerencsét a lila- fehérek kiválóságának, pedig könnyen megcsíphette vol­na a pontot érő 6. helyet, csakhogy ehhez 195 kg-ot kel­lett volna löknie. Ez pedig a 190-es első fogás után két­szer nem sikerült. Hogy miért nem, arra így válaszolt: „Nem tudtam megállni, »szitált« a derekam. Nem értem a dolgot, mert négy hete Várnában 360 kilóval fejeztem be a versenyt, most pedig 10 kilóval kevesebbet csinál­tam.” Ebből rögtön kiderül, hogy a második fogásnem­ben nem tudott továbblépni és a 190 kg-os eredménnyel a 11. helyen kötött ki. Az összetett bajnoki címet a szovjet Szergej Kopitov szerezte meg 420 kg-al, az azonos eredményt elérő román Viad előtt. A 3. a francia Tournefier lett olyan teljesít­ménnyel (385 kg), amit Bökfi a korábbi években már teljesített. Most viszont a 350 kg-os összetett eredményé­vel meg kellett elégednie a szerény 8. helyezéssel. (Folytatás az 1. oldalról) amikor Kovács hátulról ala­posan föl vágta, 11-es! A büntetőt Csató lőtte a jobb alsó sarok felé, de az utol­só pillanatig kiváró Brock- hauser végül parádés védés­sel szögletre tolta a labdát. A 89. percben Zsivótzky ira­modott meg a bal oldalon, jól lőtt be Véber elé, aki a rosszul kivetődő Gulyást megelőzve a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1—4. Az előzetes jóslásokból annyi vált be, hogy a bé­késcsabaiak valóban érdek­telenül futballoztak ezen a szombat délutánon, míg a fővárosi lila-fehérek az utol­só szalmaszálba is beleka­paszkodva, mindent egy lap­ra föltéve, nagy elánnal ve­tették a küzdelembe magu­kat. Győzelmük még ilyen arányban is megérdemelt, hiszen az első félidőben vé­gig rohamoztak, és irányí­tották a játékot, míg a bé­késcsabaiak csupán a 16-os előteréig jutottak el. A foly­Tizenihárom percein át egy irányba, nevezetesen Er­dei kapujára figyelit a gyér­számú nézősereg, ugyanás a vendégek irányítottak, s a •kecskeméti csatárok csak a legritkább esetben vetődtek eá Hanyecz kapuja elé. Ne­gyedóra múltán viszont a kecskemétiek átvették a já­ték irányítását, a 17. perc­ben Palkovics betört a 16-oson belülre, pontosan gurított az érkező Ráczelé, aki öt méterről is képtelen volt a kapuba találni. A 21. percben Fekete óriási lövést eresztett meg, a labda alig kerülte el a felső 'lécet. A 41. percben előbb Bukó lö­vését védte a szarvasi ka­pus, majd az ellenkező ol­dalon Supka fejese mentei Erdei kapuja mellett. A 43. percben Bukó adott elő­re egy labdát, Kiss P. sa­rokkal Ráczhoz továbbított, aki habozás nélkül lőtt, a labda a bal alsó sarokban kötött ki, 1—0. tatásban mindent elkövetett a hazai csapat, de tűz nél­kül ugyebár ez nem megy. Egy szurkoló a mérkőzés vé­gén állította: a békéscsabai­ak úgy viselkedtek a pályán, mint egy jóllakott napkö­zis... Jó: Brockahuser, Miovecz, Kovács, Szabó, Zsivótzky, Eszenyi. A Békéscsabából senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Nyilatkozatok. Vigh Tibor: — Nagyon szép tavaszi so­rozatot rontottunk el. Két ajándék góllal kedvesked­tünk a még mindig bajnoki álmokat dédelgető újpesti­eknek. Varga István: — Vég­re idegenben is rúgtunk gó­lokat. Ezzel együtt csak ma­tematikai esélyünk maradt a bajnoki cím megszerzésére. Jávor Péter A TARTALÉKBAJNOKSAGÉRT: Békéscsaba—Ü. Dózsa 1-2 (0-2). Békéscsaba, 200 néző. V.: Bába. Békéscsaba: Baji (Tüskés) — Bélteki, Hegyi, Oláh (Potima- niczky), Botyámszki — Potyi, Pusztai, Kiss L., Brakszatórisz A fordulás után, a 47. percben Horváth került óriási helyzetbe, már csak Hamyecczel állt szemben, de efthaimarkodtan a kapu előtt keresztbe lőtte a lab­dát. Két perccel később Pauk kapáslövését Hanyecz bravúrral mentette szöglet­re. Az 58. percben Aranyos került helyzetbe, de ballal a kapu fölé durrantott. Két perc múlva Kiss P. elemi erejű lövését Hanyecz a mezőnybe öklözte. A 74. percben hiába reklamáltak •lest a szurkolók és játéko­sok, Csáki büntetőt ítélt azért, mert Demjént sza­bálytalanul szerelték a 16-oson belül. .Szemere kí­méletlenül belőtte a 11-est, 1—1. Fordulatokban bővelkedő, izgalmas mérkőzést láthattak a szurkolók. A két csapat nyiltsisakos harcmodorának köszönhetően, végig lükte­tett a játék, s éppen ezért sok helyzetet dolgoztak ki a csatárok. Más kérdés, hogy — Debreceni (Orodám), Udvari. Edző: Szita László. A már baj­nok újpestiek hamar tudtára ad­ták a hazaiaknak, hogy egy esé­ly es a mérkőzés. Ezt nemcsak a két koráin szerzett góljuk jelezte, hanem gyors, tervszerű játékuk is. G.: Brakszatórisz, ill. Wagner, Tiefenbach. Jó: He­gyi, Udvari, Botyánszki, Kiss L., ill. Milislts, Szőnyi, Wagner, Vigh. (gyurkó) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MTK-VM—Pécs 1-0 (0-0) Veszprém—FTC 1-1 (0-1) Vasas—Vác 1-4 (0-1) Bp. Honvéd—Siófok 2-1 (0-1) Tatabánya—Videoton 1-0 (1-0) Haladás—Csepel 2-0 (1-0) Rába ETO—DVSC 1-1 (1-0) az nb i Állasa a zaro­FORDULÓ ELŐTT: 1. MTK-VM 18 4 7 47-27 58 2. Ü. Dózsa 17 4 8 41-20 55 3. FTC 13 8 8 45-31 47 4. Pécs 12 9 8 33-22 45 5. Veszprém 10 11 8 27-23 41 6. Tatabánya 12 4 13 21-27 40 7. Siófok 10 9 10 30-31 39 8. Békéscsaba 10 8 11 26-32 38 9. Vasas 10 8 11 32-39 38 10. Rába ETO 7 14 8 34-29 35 11. Videoton 8 11 10 25-30 35 12. Bp. Honvéd 9 8 12 31-37 35 13. Vác 7 12 10 28-30 33 14. Haladás 9 6 14 32-42 33 15. DVSC 6 14 9 19-30 32 16. Csepel 4 10 15 25-49 22 *a góllövéssel hadilábon áll­tak. A helyzetek alapján a KSC közelebb állt a győ­zelemhez. Jó: Erdei, Palko­vics, ill. Hanyecz, Aranyos. Nyilatkozatok. Pataki Ta­más: — Ilyen kitűnő játék­vezető, mint Csáki, nem kö­vethet el ekkora döntő hi­bát, hiszen a 11-es előtt legalább kétméteres lesről indult Demjén. Pallagi Ró­bert: — Szezonvégi gondok­kal küzd csapatunk, nekünk a három vejpség után most az volt a fontos, hogy pon­tot szerezzünk, és ezt siker­rel teljesítettük. Rajtmár István A KELETI CSOPORT TOVÁB­BI EREDMÉNYEI:' Mezőtúr^Szeged SC 0-4 (0-0) Nyíregyháza—Szolnok 0-1 (3-0) Metripond—Diósgyőr 0-1 (0-0) Kaiztacbaroiika— Eger 4-1 (2-0) Salgótarján—BVSC 0-0 Szegedi Dózsa—DMTE 1-2 (li-0) D. Kinizsi—Batia 3-3 (2-2) A KELETI CSOPORT ALLASA A 28. FORDULÚ UTÁN: 1. Szeged SC 17 7 4 47-21 58 2. Kazincbarc. 14 7 7 40-26 49 3. Eger 14 4 10 42-36 46 4. BVSC 12 8 8 34-27 44 5. Szarvas 11 9 8 34-29 42 6. DVTK U 9 8 35-33 42 7. DMTE 9 12 7 37-30 39 8. Szolnok 10 8 10 39-45 38 9. Nyíregyháza 10 7 11 25-26 37 10. Kecskemét 10 7 11 34-37 37 11. Salg. Síküveg 9 8 11 39-40 35 12. Baja 9 8 11 31-36 35 13. Metripond 9 7 12 38-34 34 14. Debr. Kinizsi 8 9 11 29-33 33 15. Mezőtúr 5 9 14 18-39 24 16. Szegedi Dózsa 3 7 18 22-52 16 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Zalaegerszeg—Mohács 2-0 (2-0) Oroszlány—Keszthely 0-0 Budafok— Dunaferr 1-3 (f-2) Tapolca—Dorog 0-5 (0-2) Volán—Nagykanizsa 2-0 (0-0) Ajka—Paks 3-1 (1-0) Szekszárd—Sopron • 2-2 (1-2) Komló—III. kér. TTVE 2-1 (2-0) NB III ALFÖLDI CSOPORT H. BEM SE— MEZÖKOVACSHAZA 2—0 (I—0) Cegléd, 200 néző. V.: Berger. Bem SE: Hatvani — Szegedi (Bane), Horváth, Balogh, Ko­vács — Lechner, Bontovlcs. Re­gele — Héjas, Török, Kóródi. Edző: Földes: Csaba. Mezöko- vácsháza: Szilva — Kis, Kovács F., Köteles, Kovalcsik — Ho- vorka (Szatmári), Schmidt, Ju­hász CKováos Z.) — Bartyik, Bányik, Kolozsi. Edző: Batke László. 15. perc: egy balról beívelt szögletet Regele továbbcsúszta­tott, és Héjas a léc alá lőtt, 1— 0. 68. perc: Kőródi beadását az őrizetlenül hagyott Lechner a bal felső sarokba fejelte, 2—0. A közepes színvonalú és ira­mú mérkőzésen a kevesebbet hibázó és jobban akaró csapat nyert. Jó: Hatvani, Szegedi, Horváth, Héjas, 111. Kovalcsik. MALÉV SC—GYULA 2—1 (0—0) Budapest, 200 néző. V.: Kö­böl. Malév SC: Paszmeg — Hal­mi', Bieber, Török, Gara — Hajduska, Dobai, Juszkó — Szabó, Nagy B., Sáli. Edző: Ivan- csics Tibor. Gyula: Oláh — Me- gyeblró, Pápa, Szilágyi, Elekes — Steigerwald, Kelemen, Burai — Simáik, Lonovics, Argyelán (Domokos). Edző: Szigeti Ist­ván. 60. perc: Nagy B. több gyu­lai védőt kicselezve, tíz méter­ről lőtt a kapuba, 1—0. 67. perc: Simák beadására Domokos érkezett, aki a kapu jobb oldalába Juttatta a labdát, 1—1. 85. perc: Megyebíró 16-oson belüli szerelését a játékvezető szabálytalannak ítélte, 11-es! A büntetőt Nagy B. értékesítette, 2— 1. A vendég gyulaiak az első félidőben, illetve 1—1 után több esetben is nagy lehetőséget sza­lasztottak el. Jó: Török, Jusz- kó, Nagy B., Ili. Megyebiró, Bu­rai, Domokos. MISKE—NAGYSZÉNÁS 1—0 (1—0) Miske, 800 néző. V.: Szarka. Miske: Jezsenovics — Jagicza, Hubert, Paletta, Hayerbacher — Mitekolczi, Csinosák, Tóth, Gi­nál — Horváth, Veress (Pesti). Edző: Czár Ignác. Nagyszénás: Molnár — Juhász, Hankó, Kál­mán, Ugró — Sebestyén, Csáki, Gyimesi, Krasznovszki — Ko­vács, Pteont. Edző: Moós János. 43. perc: Tóth 25 méteres sza­badrúgásból nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1—0. A mérkőzés legnagyobb ré­szében a Miske támadott, de a helyzetek sorra kimaradtak, így a szerény 1—0-lal kellett meg­elégedniük. Jó: Jeszenovios, Ja­gicza, Csinosák, ill. Hankó, Mol­nár. OROSHÁZI MTK—TÁPÉ 1—1 (1-1) Orosháza, 700 néző. V.: Hol- czlmmer. Orosháza: ölei — Csd- lek, Deák, Tóth Z„ Füredi — Fekete, Hornommal (Kupeczki), Papp J. — Árvái, Papp I., Li- pováczi. Edző: dr. Petróczy Gá­bor. Tápé: Merley — Miklós Z„ Bazsó, Kampier, Markó (Miklós Cs.) — Forgács, Zaikar, Róka — Makai, Héjas (Katona), Suhai. Edző: Kozma Zoltán. 15. perc: Héjas szabadrúgását Miklós Z. kapura fejelte, ölel a kapufáira tenyeralte a labdát, a befutó Markó egy lépésről a hálóba emelt, 0—1. 19. perc: Fekete szögletét Ho- monnai a bal felső sarokba bó­lintotta, 1—1. 43. perc: Forgács lerántotta a kitörő Papp J.-t, ezért a játék­vezető kiállította az előzőleg reklamálásért sárga lapot ka­pott játékost. A kényelmesen kezdő OMTK nem tudott ritmust váltani, és az egy félldőnyi emberelőnyt kihasználná. Végig alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt. A vendégek lényegesen nagyobb akarással küzdöttek, pontszerzésük megérdemelt. Jó: ölei, Tóth Z., Füredi, ill. Ba- zsé, Zakar, Róka. Selmeczi László RAKOSMENTI tk— MEZŐHEGYES 2—0 (2—0) Budapest, 200 néző. V.: Ta­kács. Az első félidő nyomasztó fölényét hamar gólra váltotta a hazai csapat, a fordulás Után egyenrangú ellenfelek küzdel­mét láthatták a szurkolók. G.: Bart ősik, Sinkó. További eredmények: Kecske­méti TE—Csongrád Ír—2 (0—0), Kiskunhalas— Datoas 4—1 (2—1), Szentes—Kiskörös 0—1 (0—0). AZ ALFÖLDI CSOPORT ALLA SA A 26. FORDULÓ UTÄN: 1. Bem SE 16 5 5 50-27 53 2. KTE 16 3 7 47-27 51 3. Miske 14 7 5 50-24 49 4. Rákosm. TK 15 3 8 59-32 48 5. Dabas 12 5 9 37-37 41 6. Kiskőrös 13 1 12 58-36 40 7. Mk.-háza 10 7 9 38-35 37 8. Nagyszénás 11 3 12 31-39 36 9. Mezőhegyes 11 3 12 32-44 36 10. OMTK 10 5 11 30-31 35" 11. Csongrád 9 6 11 20-31 33 12. Malév 10 2 14 38-47 31 13. Gyula 8 7 11 34-43 31 14. Tápé 7 9 10 35-48 30 15. Szentes 7 3 16 29-43 24 16. Kiskunhalas 2 5 19 20-64 11 TISZA CSOPORT * SZEGHALOM— HAJDÚBÖSZÖRMÉNY 0—3 (0—3) Szeghalom, 150 néző. V.: Ke- rezsl. Szeghalom: vári — Zso- bok A., Kovács S„ Kozák (Ko­vács Z.), Baranya — Macsári (Kondacs), Elekes, Lukács — Macskán, Nyíri, Vámos. Edző: Bondár Imre. Hajdúböször­mény: Genosii — Kacsándi, Kiss, Lajos, Csatári — Kocsis, Nagy, Kolozsi — Papp, Szilágyi (Kó­ródi), Nagykapasi. Edző: Nagy Imre. 20. perc: Papp tolt kettőt a labdán, és a jobbösszekötő he­lyéről, 17 méterről a bal felső sarokbai talált, 0—1. 30. perc: a bal. oldalon Nagy- kaposi 12 méterről, egyből a rö­vid sarokba lőtt, 0—2. 38. perc: Papp ment el a bal szélen, beadásából Szilágyi 8 méterről a bal felső sarokba perdített, 0—3. Az orkánszerű szélben edző- meccs jellegű 90 percben a ki­tűnő erőkből álló vendégcsapat, úgy tűnt, különböző taktikai elemeket gyakorol. A góllövést sem erőltették, de így is sima győzelmet arattak. Jó: Kolozsi, Papp, Nagykaposi, 111. a szeg­halmiak közül senkit sem le­het kiemelni. Oravszki Ferenc | Megyei I. o. | H. SZALVAI SE— JNDOROS 3—1 (2—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Gu­lyás/ Szalvai: Réti — Vozár, Germán^ Fábián, Kiss I., Kiss II., Képíró, Szűcs, Sutyimsziki, Frankó (Kovács), Mező. Edző: Kovács Sándor. Kondoros: Ga­zsó — Nagy, Tóth, Szász, Kár­sát, Kurucz II., Jártunk (Szkle- nár), G lózik (Kóródi), Brlázs, Kurucz I., Filipinyi. Edző: Kunstár János. A hazai csapat már az első negyedórában el­döntötte a mérkőzés sorsát, a keményen, időnként durván ját­szó vendégekkel szemben. Ki­állítva: Kurucz I. G.: Mező 2„ 70. p„ Sutyinszki 10. p., 111. Ku­rucz II. a 81. percben. Jó: Kiss I. , Képíró, Mező, ill. Gazsó (Szabó Tamás) GYOMAENDRŐD— KÉTEGYHAZA 5—0 (2—0) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Molnár. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gonda I., Plástylk, Ba­lázs (Tóth), Gubucz, Bukva, Gonda J. (Gerai), Máté, Durucs- kó, Forgács. Edző: Koltai Lai- 1os. Kétegyháza: Steigerwald — Rotár, Papp, Sipos, Tarján, Isz- tln, Ravasz, Kaszap, Negye, Ju­hász, Grósz. Edző: Cserháti Ist­ván. A nehezen játékba lendü­lő hazaiak Máté vezérletével helyzeteik alapján akár két­számjegyű győzelmet is arathat­tak volna. G.: Durueskó a 35., az 52., Forgács a 45., a 65., Má­té a 84. percben. Jó: Máté (a mezőny legiiobbja), Kéki, Du- ruosikó, 111. Ravasz. (Szabados Ferenc) BCS. AGYAGIPAR— SARKAD 2—1 (2—0) Békéscsaba: 200 néző. V.: Trencséniyi. Agyagipar: Gre­govsz ki — Galovicz, Pántya, Va- lentimyi, Gajdács, Bognár I., Tárnok, Szarvas, Bognár II. (Bámszkii), Bella (Gebei), Lő- rinczi. Edző: Túr esek Zoltán. Sarkad: Szilágyi — Gurzó S„ Török, Kapros, Sándor, Szabó, Mlhálka, Szűcs, Kesztyűs, Gur- zó J„ Fietrusán (Papp). Edző: Balogh István. A több kulcs­játékosát nélkülöző és az utol­só 20 percet kapus nélkül ját­szó agyagosok hősies küzde­lemben nyertek. Gregovszkit a 70. percben súlyos agyrázkódás­sal a kórházba szállították. G.: Bella, Lőrinczi, 111. Török. Jó: az egész hazai »csapat, ill. Tö­rök. Gurzó J. (Kőkút! László) BÉKÉSSZENTANDRÁS— BATTONYA 2—2 (2—0) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Molnár. Békésszentandrás: Szabó — Búzás, Csík, Benoslk, Litszkai, Medveczki, Szabó, Vi­rág, Kondacs, Horváth, Koppá­nyi. Edző: Czigléczki Sámuel. - Battonya: Varga — Fekete, Haj­dara, dr. Lehoczki, Simon T., Szabó I., Tóth, Torbavecz, Si­mon A., Bányai, Talpal. Edző: Juhász Zoltán. Nagy iramú mérkőzésen', igazságos döntet­len. G.: Koppányi a 15., Ben­céik a 38., Szabó a 60., Bányai a 75. percben. Jó: Bencsik, Li'szkai, Kopdacs* 1, Koppányi, 111. Simon T„ Simon A., Tóth, Haj­dara. (Varga László) gádoros— FÜZESGYARMAT 1—1 (0—0) Gádoros, 300 néző. V.: Koka- vecz. Gádoros: Pajkó — Ta­kács, Hegedűs, Hajdú, Mihók, Lőrinczi, Páli, Pisont Z., Ko- csáiny, Héjas (Pisont P.), Or­bán,. Edző.: Kozmer Imre. Fü­zesgyarmat: Szabó — Rácz, Pillér, Csák, Petri, Huszár, Sző­ke, Földes!, Vad (Hegedűs), Tő­kés, Barta. Edző: Kun Gyula. Jó játékvezetés mellett, igazsá­gos döntetlen született. Kiállít­va: Pillér, a mérkőzés lefújása után, a játékvezető megsérté­séért. G.: Lőrinczi 11-asből a 85., ül. Gál a 67. percben. Jó: Hegedűs, Hajdú, Páli, 111. Sza­bó, Petri. (Prozlik Pál) ELEK—H. DÖZSA SE 1—2 (1—0) Elek, 900 néző. V.: Rózsa. Elek: Botás — Kohut, Csorba, Görög, Dávid, sél'lei, Szűcs. Gyiebrovszkii (Trepák), Gál, Liszkai, Pigler. Edző: Gál At­tila. H. Dózsa SE: Vágó — Gál, Niemetz, SztancsJk, Kiss (Vári), Kvanduk, Rozsos, Lip- táik, Biró, Ignácz, Botlik (Szed- liczki). Edző: Patyi Béla. Nagy iramú, rangadóhoz méltó össze­csapást láthatott a szép számú közönség, a vendégcsapat némi szerencsével vitte el a két pon­tot a sportszerűen játszó ele- kiek otthonából. G.: Gál a 16., ill. Ignácz a 42. és a 70, perc­ben. Jó: az egész vendégcsa­pat, a második félidei teljesít­ményéért, ill. Gál, Pigler, Lisz­kai, Görög. (Hotya Mihály) BÉKÉS—MEZÖBERÉNY 1—3 (0—2) Békés, 300 néző. V.: Szilágyi. B ékés: Czimamó A. — Mészá­ros, Aintöni, Pataki, Nagy, Czi- nanó E„ Rózsavölgyi (Hor­váth), Kecskeméti, Fehér, Len- kefi, Scmvári. Edző: Stúber Gé­za. Mezöberény: Braun —Rácz Zs., Harmati J., Ilyés (Csákó), Harmati L„ Puskás, Jakab, Ba­logh, Lakatos, Burai (Varjú), Rácz A. Edző: Halmos! József. A szomszéd várak találkozóját rutinosabb védői és két gyors csatára révén megérdemelten nyerte a vendégcsapat. G.: Rácz Á. a 28., Burai L. a 30., Hor­váth az 50., Csákó a 70. perc­ben. Kiállítva a 88. percben Somvári és Csákó kakaskodá­sért. Jó: Harmati J., Harmati L., Rácz. Lakatos. A hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Nagy Mihály) Hétközben játszották: Vésztő —Kamut 0—0. Totóeredmények A Totó 20. bet! játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Werder Brémen— Kaiserslautern 2—3 2 2. Békéscsaba—O. Dózsa 1—4 2 3. Vasas—Váci Izzó 1—4 2 4. Ancona—Foggia 1—3 2 5. Avellino—Reggina 2—0 1 6. Brescia—Cosenza 2—1 1 7. Catanzaro—Torino 0—1 2 8. Licata—Padova • . 0—1 2 9. Messina—Parma 1—1 X 10. Monza—Barletta 2r-1 1 11. Pisa—Cagliari 2—2 X 12. Reggtana—Pescara 1—0 1 13. Triestina—Como 0—2 2 Pluszmérkőzés: 14. Veszprém—FTC 1—1 x Az újpestiek második gólja előtti pillanat, amikor Miovecz már az elfekvő Gulyáson is túljutott... Fotó: Veress Erzsi Kecskeméti SC-Szarvasi Vasas 1—1 (1—0) NB 11-es labdarúgó-mérkőzés Kecskemét, 800 néző. V: Csáki (Németh V„ Nyilas). KSC: Erdei — Végh, Somogyi, Nagy, Bukó' — Palkovics, Kiss F., Rácz — Pauk, Kiss P-, Horváth. Edző: Pataki Tamás. SZARVAS: Hanyecz — Fekete, Gebri, Holp, Szemere — Csalos, Demjén, Nagy M., Garat — Supka, Major. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Csalos Helyett Aranyos, Garat h. Sebők a szünetben, Hor­váth h. Balia L. a 78., Kiss P. h. Tóth F. a 83. percben. Gólszerző: Rácz a 43., Szemere U-esből a 74. percben. Sárga lap: Nagy J. a 47. percben. Szögletarány: 9:2 (5:1) a KSC javára. BÉKÉS MEGYEI ÍTRimtiTri Politikai napilap. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Megbízott főszerkesztő: dr. Serédl János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Igazgatóhelyettes: Adamik Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz„ Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó teleronszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre ISSN 0133—0055 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin u. 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. Kéziratokat, képeket nem őrzőnk meg és nem küldünk vissza.