Békés Megyei Népújság, 1990. február (45. évfolyam, 27-50. szám)

1990-02-12 / 36. szám

1990. február 12., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Hiányzanak még az akciógólok Szarvas! Vasas—Békéscsabai Elére Spartacus OH (0-0) Előkészületi labdarúgó-mérkőzés, Szarvai, 200 néző. V.: Orovecs. Szarvas: (Hanyecz (Halász) — Holp (Gebri), Hegyi, Nagy M., Sze­mére *- Bakai, Aranyos, Demjén (Orovecz) — Csalói (Llpták Gy.), Supka (Somogyi), Sebők. Edző: Pallagi Róbert. Békéscsaba: Gu­lyás (Baji) — iMracskó, Takó, Llpták V. (Hasik), Fabulya t— Bel­van, Csató, Csanálosi, Horváth — Miklya, Major 6. Edző: Vígh Tibor. A remekül előkészített sa­lakos pályán jó iramban kezdett a megye két legjobb csapata. Az első esemény a 18. percben történt, amikor Csalos beadását Supka szin­te a gólvonalról rúgta a ka­pu mellé. Egy perc múlva a kiugró Csalos ziccerből Gu­lyásba lőtt. A 23. percben Miklya átemelt a kifutó Ha­nyecz fölött, de Aranyos a gólvonalról kivágta a lab­dát. Fordulás után egyre in­kább mezőnyfölényt harcolt ki az Előre Spartacus. Az 55. percben Miklya remek szóló után elhamarkodottan a kapu mellé lőtt. A 80. percben Belvon beadása után Miklya elől mentettek az utolsó pillanatban a ha­zai védők. Egy perccel ké­sőbb Csanálosi ívelt be bal­ról szögletet a kapu elé, s Major S. közelről a hálóba lőtt. 0—1. A 85. percben a kiugró Sebők egyenlítési al­kalmat szalasztott el, miután a kifutó Baji mellett a ka­pufa mellé lőtt. Mindkét csapatnak még sokat kell javulnia a hely­zetek kihasználásában, ugyanis az utóbbi két mér­kőzésükön egyik gárda sem tudott akcióból gólt elérni. Jó: Nagy M„ ill. Fabulya, Csanálosi. A mérkőzés után Vígh Ti­bor így értékelt: — Eről­ködve, küszködve játszott a csapat, a kezdetben sok hi­bával. A találkozó azonban jól szolgálta a két csapat fölkészülését a tavaszi sze­zonra. Csabai Pál Főleg az első félidőben akadt sok dolga Gulyás kapusnak, de rendre hárította a szarvasi próbálkozásokat — amit 'felvételünk is tanúsít Fotó: Gál Edit Douglas győzött, mégsem világbajnok! Jr A világ még fel sem ocsúdott a hitetlenkedésből, azaz jóformán el sem hitte, hogy a legyőzhetetlennek hitt Mike Tyson elszenvedte élete első vereségét, amikor To­kióban bombaként robbant a hír: mégsem Douglas a világbajnok! Hét órával a találkozó befejezése után, a World Boxing Council (WBC) és a World Boxing Association (WBA), hivatalosan bejelentette: a nehézsúlyú ökölvívó profi vi­lágbajnoki cím betöltetlen, annak ellenére, hogy a mér­kőzésen James Douglast hirdették ki győztesnek. A két világszervezet arra hivatkozott, hogy újra kell vizsgálni az ellentmondásos nyolcadik menet eseményeit, amikor Tyson padlóra küldte vetélytársát. A WBC és a WBA elnökei sajtótájékoztatón hozták nyilvánosságra Tyson közlését, miszerint Octavio Mey- ran Sanchez vezetőbíró a nyolcadik menetben nem a szabályoknak megfelelően járt el. A címvédő kifogásol­ta, hogy a bíró tíz másodpercnél jóval tovább számolta — szerinte — kiütött Douglasre, azaz az „elnyújtott” számolással mentette meg öt. A konferencián levetítették a vitás eset videói elvételét, s bebizonyosodott: bár az időmérő bíró megadta a jelzést a számolás megkezdésé­re, a vezetőbíró csak négy másodperccel (!) később kez­dett el számolni, összesen 13 másodpercig tartott a szám­lálás. A sajtókonferencián jelenlévő vezetőbiró beismer­te vétkét: „Elkövettem a hibát, a számolás valóban hosz- szabb Ideig tartott.” Ez a bírói melléfogás sokak számá­ra azért különösen érthetetlen, mert Octavio Meyran Sanchez 22 éve vezet mérkőzéseket. A vesztes Tyson így nyilatkozott: „A mérkőzés után is úgy éreztem, hogy én vagyok a bajnok, s így érzem most is. Én előbb ütöttem ki ellenfelemet.” A WBC el­nöke, Jose Sulaiman így nyilatkozott a tájékoztatón: „Hivatalosan bejelentem, hogy a nehézsúlyú világbaj­noki cím február 20-lg betöltetlen. Ezen a napon, Mexi­kóvárosban felülvizsgáljuk a történteket.” A WBA sem ismeri el Douglast világbajnoknak. A ringbell győztes, Douglas és „tábora” nem jelent meg a konferencián. A szállodában az öklöző menedzse­re, John Johnson nem túl finoman fogalmazta meg vé­leményét: „Nem érdekel, ki mit mondott a sajtótájékoz­tatón. Mindenki, aki azon részt vett, elmehet a pokolba. Illetékesek bizonyára azt akarják elérni, hogy újabb mérkőzésre kerüljön sor.” Február 17—18.: BÚG Kupa Kétegyházán A Békéscsabai Állami Gazdaság és a Sarkadi Ki­nizsi SE teniszszakosztálya február 17-én, és 18-án, a kétegyházi sportcsarnokban megrendezi a BÁG Kupa férfi páros teniszversenyt. A nevezéseket február 15-ig kell a következő címre el­juttatni: Molnár Tibor, Sarkadi Cukorgyár (telefon: (66) 75-144), Hamar Imre, Békéscsaba, Árpád sor 18. (telefon: (66) 24-144). A két­egyházi sportcsarnokban, a szabadidőben a részt vevők rendelkezésére ál) az auto­mata tekepálya, a pinpong, és a kondicionáló terem. Totóeredmények A totó 6. heti Játékszelvényén szereplő mérkőzések nyel: eredmé­1. Milan—Napolt 3-0 1 2. Sampdoria—Genoa 0-0 x 3. Cesena—Atalanta 0-0 X 4. Juventus—Lazio 1-0 1 5. Cremonese—Bologna 2-1 1 6. Lecce—Verona 1-0 1 7. Ascolí—Bari 1-1 x 8. Üdülésé—Florentina 1-1 k 9. Ancona—Panna 1-0 1 10. Como—Pisa 0-0 x 11. Cosenza—Barletta 1-0 1 12. Pescara—Torino 2-0 1 13. Reggiana— Monza 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Roma—Internazionale 1-1 X Kner Kupa női kézilabdatorna Szegedi siker, hazai kudarc Békéscsabai Előre Spartacus—Veszprémi SE 24-26 (15-11) Kner Kupa női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 200 nézó. V.: Kliment, Papp. Békéscsaba: Gyöngyösi — Fütöpné 3, Salamon 3, Hochrajter 1, Kasik 2, HANKÖNÉ 8 (6), Sívolt 2. Csere: Thalszné (kapus), Homonnainé, Kovács 5. Edző: Szabó Károly. Veszprém: Veréczi — NYÁRI 10, Sulyok 1, Radóczi 1, Balázs 3, (Szabóné 2, REZSNYAK 5. Csere: Magyaróvári (kapus), Bodó 3 (2), Horváth 1» Edző: Bartalos Bélái. Kiállítás: 4 perc ia Veszprémnél. Hétméteresek: S/8, iUetve í/2­A szombati kézilabdás dél­utánon, a harmadik helyet eldöntő összecsapáson a bé­késcsabai sportcsarnokban helyet foglaló, mintegy 200 néző győzelmet várt csapa­tától. Az első félidő végén úgy látszott, hogy nem is kell csalódniuk. A kezdeti kiegyenlített játék után (10. perc: 4—4), a hazaiak fia­taljai zártan, jól védekeztek, ezzel hibázásra kényszeritet- ték ellenfelüket, akik ebben az időszakban sok labdát el­adtak, és kapura lövéseik is eredménytelennek bizonyul­tak. Az Előrések ugyanakkor gyorsan, jól és néha szelle­mesen is játszottak, látvá­nyos gólokat lőttek, aminek 4 gólos vezetés lett az ered­ménye (23. perc: 11—7). For­dulás után azonban nem­csak térfelet, hanem szere­pet is cseréltek a csapatok. Most a veszprémiek véde­keztek jól, és a megszerzett labdákkal — Nyári vezérle­tével — egymás után állí­tották megoldhatatlan fel­adatok elé Gyöngyösi ka­pust (42. perc: 19—19). Amíg a mérkőzés elején a fiatalos lendület eredményezte a li­la-fehérek előnyét, addig a végső győzelmet — nagyobb rutinjuk révén — a vendé­geknek sikerült megszerez­niük. Kispál Éva, a szegediek csapatkapitánya átveszi a Kner Ka­pát és a 100 ezer forintot tartalmazó borítékot. Fotó: Gál Edit KNER KUPA 1989/1990 Budaprint Szegedi Textilmüvek—Győri Sportközpont 26-17 (10-6) Kner Kupa női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Klucsó, Lekrinszki. Szeged: HANG Utast 4, Nagy, MOKOSNÉ 8 (3), KECZKOnE 5 (1), Gyimesiné (2), Kocsis (1). Csere: Borosné (kapus), Kispál 3, Virincsik 1 (1), Szabó 4. Edző: Lesti István. Győr: Zseli-Kiss 1, Edéi 4, KUTI 4, [Pajor, Csendes 1, Trulik 3. Cse­re: SZABÓ (kapus), jAdám, Gálné 2, Németh 1, .Csertől 1. Edző: Horváth Lajos. > Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 8/4, illetve 1/0. A döntő mérkőzés a pa­pírformának megfelelően kezdődött. Az idei bajnok­ságban nagyszerűen szerep­lő szegediek szinte a leve­gőt is elvették a győriek elől. Agresszíven védekez­tek, már csírájában elfojtot­ták ellenfelük próbálkozá­sait, majd labdát szerezve, gyors indításokból, leroha- násokból érték el góljaikat (15. perc: 7—0). A győriek­nek 15 perc kellett ahhoz, hogy sikerüljön betalálniuk a jól védő Hang kapujába. Ezután egy „rendes kézilab­dameccs” koreográfiájának megfelelően, mindkét olda­lon eredményesek voltak a csapatok, és így alakult ki a félidei eredmény. Szünet után ugyanúgy, mint addig, a Tisza-partiak magabizto­san és eredményesen ját­szottak, míg a Rába-partiak hiába próbálkoztak cserék­kel, nem tudtak igazi ellen­állást kifejteni. Ennek elle­nére volt esélyük egy „tisz­tes” vereségre, ám az utolsó 10 percben a textilesek nem kegyelmeztek, és ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyertek. A negyedik Kner Knpa női kézilabdatorna végeredmé­nye: 1. Budaprint Szegedi Textilművek, 2. Győri Sport- központ, 3. Veszprémi SE, 4. Békéscsabai Előre Spartacus. A versenysorozat legsport­szerűbb csapata a Budaprint Szegedi Textilművek, gólki­rálya pedig Kocsis Erzsébet (Dunafer) lett 39 góllal. A díjakat és a pénzjutal­makat — az első helyezett 100 ezer, a második 70 ezer, a harmadik 50 ezer, a ne­gyedik 30 ezer forintot ka­pott — Fischer Edit, a Kner Nyomda marketingosztályá­nak vezetője adta át. (ferencz) A mérkőzés elején sok ilyen helyzete volt a hazaiaknak, mint felvételünkön Hochrajter- nek. Sajnos a találkozó végére ezek elfogytak, illetve baj volt a kihasználásukkal is. Fe­hér mezben; Salamon (takarva), a háttérben Fülöpné. Sötét mezben: Szabóné (10), és Nyári (11) már csak kapusukban, Verécziben és a Szerencs ében bízhatnak BÉKÉS MEGYEI lEMuuitiicj Politikai napilap, szerkeszti a szerkesztőbizottság. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc, dr. Serédl János. Igazgatóhelyettes: Adamik Tibomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz. pf. ill. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, szerkesztőbizottság: (66) 21-401, a_ kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlap­kézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.