Békés Megyei Népújság, 1989. november (44. évfolyam, 259-284. szám)

1989-11-13 / 269. szám

1989. november 13., hétfő »HilUETild Szarvas: javuló forma Szarvasi Vasas—Kecskeméti SC 2-0 (1-0) Nli Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, JOOO néző. V.: Kálmán (Vida, Bán). Szarväs : Hanyecz — Fekete, Hegyi. Holp, Szemere — Bakai, Csák, Aranyos — Búzás (Supka, 24. p.), Csalos (Gebri, 78. p.), Sebők. Edző: Pallagi Róbert. Kecskemét: Nagy Zs. — Hoffmeister, Vígh, Safranyik, Málik — Kiss K„ Nagy J., Pauk (Somogyi, 54. p.) — Osváth, Tóth. Rácz (Törők, 79. p.). Edző: Pataki Tamás. Gólszerző: Sebők (38. p.), Supka (71. p.). Sárga lap: Pauk (10. p.). Hegyi (62. p.). Nagy J. (67. p.). Szögletarány: 7:7 (4:2) a Szarvas javára. Jó félórán keresztül iga­zán jelentős gólveszélyes helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. A 38. percben aztán Supkához került a lab­da. aki Sebők elé ívelt, a balszélső levette azt, majd 18 méterről a bal sarokba lőtt, 1—0. A 44. percben for­más kecskeméti támadás után Rácz kapáslövése ér­demel említést, amely nem sokkal szállt a léc fölé. Fordulás után Aranyos 30 méteres lövését Nagy Zs. bravúrosan vetődve védte. Az 52. percben Csák gurí­tott az üres kapuba, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. Az 57. percben Nagy J. ívelt be balról egy labdát, amelyet Tóth a bal kapufa mellé fe­jelt. A 65. percben Csák a balszélen felfutó Aranyos elé gurított, akinek éles lö­vését Nagy Zs. szögletre tol­ta. A 67. percben Aranyos ívelt labdája a kapujából kint álló Nagy Zs. fölött alig szállt fölé. A 71. percben Csalos jobb oldalon lecsa­pott egy labdára, élesen be­adott és Supka kapásból a léc alá lőtt, 2—0. A . 73. percben Supka lövését Nagy Zs. ezúttal is szögletre te­nyerei te. Az utolsó esemény Aranyos 30 méteres nagy lö­vése volt, amely a felső léc­ről pattant, vissza a me­zőnybe. Az első félidőben csak Se­bők remek gólja után pör­gött fel a játék. Ez a máso­dik félidőben fokozódott. A javuló formát mutató szarva­siak ezúttal nagyobb ará­nyú győzelmet is arathattak volna. A kecskemétiek játé­ka csak mezőnyben volt el­fogadható, igazán komoly gólhelyzetük nem akadt. Jó: Hegyi (a mezőny legjobbja). Fekete, Aranyos. Csák, Se­bők, ill. Nagy Zs., Nagy J. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Szeged SC—Mezőtúr 2—0 (2—0). Szolnok—Nyíregyháza 1—0 (0—0). Diósgyőr—Metripond 2—1 (2—0), Eger—Kazincbarcika 2—0 (1—0). BVSC—Salgótarján 1—2 (1—1), Debreceni MTE—Szegedi Dózsa 1 — 0 (0—0). Baja—Debreceni Kinizsi 1—2 (0—1). ' KELETI CSOPORT a 13. forduló után: 1. Szeged 10 3­21- 4 33 2. Kazincbarcika 8 1 4 21-11 25 3. Metripond 6 3 4 22-13 21 4. Eger 6 2 5 20-18 20 5. Kecskemét 6 2 5 21-20 20 6. Szarvas 5 5 3 14-14 20 7. BVSC 6 2 5 17-18 20 8. DM TE 3 7 3 18-16 l(i 9. Debr. Kinizsi 4 4 5 12-11 Ifi 10. Salg. Síküveg. 4 3 6 18-19 15 11. DVTK 3 6 4 16-20 15 12. Szolnok 3 5 5 15-21 14 13. Nyíregyháza 3 4 6 9-14 13 14. Baja 2 5 6 13-18 11 15. Szegedi Dózsa 2 5 6 10-18 11 16. Mezőtúr 2 5 6 12-24 11 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Mohács—Zalaegerszeg 1—3 (0—1). Keszthely—Oroszlány 0—3 (0—2), III. kér. TTVE—Komló 1—0 (0—0). Dunaújváros—Budafok 3—1 (1—0). Dorog—Tapolca 2—0 (0—0). Nagykanizsa—Volán SC 0—4 (0-3). Paks—Ajka 2—2 (1—1). Sopron—Szekszárd 2—1 (0—1). NYUGATI CSOPORT a 13. forduló után : 1. Volán 8 4 1 27-11 28 2. Oroszlány 8 3 2 23-11 27 3. ZTE 7 1 5 26.-20 22 4. Dunaújváros 6 3 4 23-22 21 5. III. kér. TTVE 5 5 3 18-12 20 6. Mohács 6 2 5 19-14 20 7. Komló 4 7 2 18-14 19 8. Nagykanizsa 4 6 3 18-17 18 9. Sopron 5 2 6 19-18 17 10. Dorog 4 3 6 16-19 15 11. Ajka 3 5 5 10-17 14 12. B MTE-Törley 5 2 6 19-18 17 13. Tapolca 4 2 7 13-26 14 14. Szekszárd 3 3 7 13-17 12 15. Keszthely 2 5 6 10-21 11 16. Paks 1 6 6 15-29 9 AZ NB I-ES IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGÉRT Ü, Dózsa—Bcs, Előre Sparta­cus 2—0 (2—0). Békéscsaba, 200 néző. V.: Hajdú. Békéscsaba*: Hunva — Oláh, Bócsik, Mázán (Béiteki), »Sitkéi — Pusztai, Unyatyinszki (Magyari), Potyi — Fekete (Bethlendy), Szegedi, Puskás, Edző: Klembucz. János. Az első félidőben eldöntötték a fővárosiak a pontok sorsát. G.: Darnyi, Tiefenbach. Jó: Tiefen- bach, Zele, Szőnyi, 111. Hunya, Bócsik. A SERDÜLÖK BAJNOKSÁGÁÉRT Ü. Dózsa—Bcs. Előre Sparta­cus 3—2 (2—1). Békéscsaba, 200 néző. V.: Gúti. G.: Török, Die­nes, Nagy, ill. Nagy L. 2. Jó: Nagy, Adám, Bakó, ill. Nagy L., Gyura. NB III t------------------^__ A LFÖLDI CSOPORT DABAS—OMTK 1—0 (1—0) Orosháza, 400 néző. V.: Kér­dő. Dabas: Halász — Kárász, Dabasi K., Dabasi S.. Fekete — Kőhalmi, Márton, Balatoni, Pintér (Gomola) — Viczkó, Vá­sári (Deli). Edző: dr. Pataki Miklós. OMTK: öllei — Árvái, Hesedü.s. Tóth. Fabisz — Feke­te. Deák, PaoD J. — Fazekas, Nagy A. (Kupeczki). Lipováczi. Edző: dr. Petróczy Gábor. 38. perc: Balatoni jobb oldali beadását a teljesen tisztán ál­ló Dabasi K. a bal sarokba fe­jelte, 1—0. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen teljesen megérdemelt a vendégek sikere. A dabasi csa­pat végig tudatosan, fegyelme­zetten. lelkesen, az OMTK erőt­lenül, elképzelés nélkül ját­szott. A hazaiaknak csak egy kapufára tellett. Jó: Dabasi K.. Márton. Viczkó. ill. a hazaiak közül senkit sem lehet kiemel­ni. Selmeczi László TÁPÉ—GYULA 5—4 (1—1) Tápé. 800 néző. V.: Kiss. Már a 3. percben gólt ért el a vendégcsapat. Ez felrázta a Tápét, és a 10. percben sike­rült kiegyenlíteniük. Ügy lát­szott, nem jelent gondot a mérkőzés Tn eg nyerése, hiszen a szünet után a vezetést is meg­szerezték a hazaiak. Ekkor jött a gyulai Kurucz, aki mester­hármast ért el. Kilámadott a hazai csapat, aminek meg is lett az eredménye: nemcsak egyenlíteniük sikerült 2—4-ről, hanem élete első NB 111-as mérkőzésén csereként beálló, még ifjúsági korú Vincze a győztes gólt is megszerezte. Sorsdöntő volt a találata. Küz­delmes. színvonalas, fordulatok­ban gazdag mérkőzést nyert meg a Tápé. Végig mezöfö- lénybcn játszottak, és csak két védelmi megingásuk miatt lett szoros az eredmény. Még az el­lenfél szakosztályvezetője is gratulált a hazai csapatnak, az ebben az osztályban szokatla­nul jó teljesítményhez. G.: Za- kar 3 (egyet li-esből). Róka, Vincze. ill. Kurucz 3 (egyet ll-esből). Jónás. Jó: Zakar (a mezőny legjobbja). Róka-. Kö­rösi, Bite, ill. Kurucz, Dávid. SZENTESI VlZMÜ— MEZÖKOVACSHÁZA 2—0 (1—0) Szentes. 300 néző. V.: Hol­czimmer. Szentes: Janiga — Fehér, Magony, Kecskés, Mák — Fekete. Olasz, Demeter. Ha­tár — Juhász (Katona). Valkai (Mészáros). Edző: Jelenfi Ist­ván. Mezökováesháza: Szilva — Szabó. Kovács F., Bartyik, Ko­vács Z. — Bánvik, Szatmári (Szemerédi). Kiss. Pallagi — Kovalcsik (Bállá). Kolozsi. Edző: Batke László. 20. perc: Fekete felvágásáért túlzott szigorral megítélt bün­tetőt, Demeter biztosan értéke­sítette. 1—0. Cjra javuló formáról tett tanúbizonyságot a Szarvasi Vasas gárdája, amikor 2—0-ra legyőzték az NB II-cs riválisukat, a Kecskeméti SC-l Fotó: Gál Edit 66. perc: kontratámadás vé­gén Juhász remekül ívelt ka­pura. A labda a kapufáról visszapattant, és Valkai az el­mélázó kapus mellett, közelről bevágta. 2—0. A sikertelen korábbi mérkő­zései miatt nehéz helyzetbe ke­rült Vízmű ismét létfontosságú mérkőzést vívott. A vendégek nem tisztelték ez irányú gond­jaikat. nem álltak be védekez­ni. számos helyzetet kidolgoz­tak, de Janiga vezérletével jól zárt a hazai védelem. A szen­tesiek a mérkőzés nagy részé­ben lelkesen küzdöttek, de a döntő pillanatokban gyakran hibáztak. Ezzel az utolsó pil­lanatig kétségessé tették a mérkőzés kimenetelét. A já­tékidő egyes részében, amolyan ..mindenki rúg egyet’* játékot játszottak a csapatok. Sajnos, a játékvezető hibájából egy­mást is ..büntethették” a játé­kosok. Jó: Janiga, Kecskés, Demeter, ill. Kolozsi. BEM SE—MEZŐHEGYES 4—0 (2—0) Cegléd, 400 néző. V.: Jerger J. Mezőhegyes: Fülöp — Kvasz P., Harangozó, Kukely, Krecs- méri (Zsóri) — Kovács. Boros. Posztós — Samu, Zakar, Pál- hidai. Edző: Kvasz János. . A kezdeti mezôhegyçsi helyzetek után. a hazai csapat fokozato­san átvette a játék irányítását, s győzelme ilyen arányban is megérdemelt. nagyszénás- kiskunhalas 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 300 néző. V.: Fö­di. Nagyszénás: Molnár — Jám- borcsik, Szabovik, Zábrák, Ug­ró — Kálmán, Csáki, Szalka — Kvasznovszki, Sebestyén (Hor­váth), Szpisják. Edző: Moós Já­nos. Kiskunhalas: Kerpits — Horvai (Andicz), Németh (Mus- kó), Dózsa, Iván — Tamási, Agócs, Tóth — Katzenbach, Sz. Kovács, Komáromi. Edző: Mé­száros Tibor. 65. perc: Katzenbach nagy lö­vését Molnár kiütötte, a kipat­tanó labdát Agócs a hálóba lőt­te, ám Födi játékvezető les cí­mén érvénytelenítette a gólt. 80. perc: egy jobb oldali szög­letből beívelt labdát Szalka a hosszú sarokba továbbította, 1—0. A jó iramú mérkőzésen a helyzeteit kihagyó hazaiakkal szemben szerencsés góllal nyert a Nagyszénás. Jó: Molnár, sza­bovik, Zábrák, Ugró, ill. Iván, Tamási, Tóth. További eredmények: Malév— Csőn g rád 3—0 (1—0), KTE—Mis­ke 1—0 (1—0). Rákosmenti TK— Kiskőrös 2—0 (1—0). AZ alföldi csoport ÁLLASA A 13. FORDULÓ UTÁN : 1. KTE 10 2 1 26- 9 32 2. Bem SE 9 3 1 31-14 30 3. Nagyszénás 8 3 2 21-14 27 4. Miske 5 6 2 23-13 21 5.Mezökováesháza 6 3 4 17-14 21 6. Rákosmenti 5 3 5 26-21 18 7. Dabas 5 3 5 16-17 18 8. Gyula * 4 4 5 18-19 16 9. Csongrád 4 4 5 11-15 16 10. Malév 5 1 7 18-17 15 11. OMTK 4 3 6 12-14 15 12. Tápé 4 3 6 17-29 15 13. Szentes 4 2 7 17-24 14 14. Kiskőrös 4 1 8 25-23 13 15. Mezőhegyes 3 1 9 9-30 10 16. Kiskunhalas 1 4 8 11-25 7 TISZA CSOPORT KABA-SZEGHALOM 2 0 (2— ■0) Kaba, 200 néző. V.: Molnár. Kaba: Kiss — Molnár, Lajtos, Pistár, Kovács L. — Kovács A., Berki, Váczi, Takács — Baka (Déder), Bangó (Kardos). Edző: Szána Sándor. Szeghalom: sza­bó — Kondacs, Lukács, Kovács S., Fehér — Elekes, Macskin. Baranya. Zsombok A. — Kovács Z. (Lakatos), Zsombok J. Edző: Kovács György. 12. perc: Váci távoli lövéssel megszerezte a vezetést a hazai csapatnak, 1—0. 16. pérc: Kovács A. egy bal oldali beadás után a kapuba fe­jelt, 2—0. A kabaiak játékán nem lát­szott meg a táblázaton elfoglalt előkelő helyezésük. Jó: Molnár, Lajtos. Pistár, ill. Lukács, Zsom­bok A.. Lakatos. Papp Gyula Megyei I. o. ! BCS. AGYAGIPAR—BÉKÉS 1—1 (0—0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Mol­nár. Agyagipar: Gregovszki — Sinkovicz, Danicska, Nagy L., Gajdács, Bognár, Tárnok, Szarvas, Gebei, Bella, Lőrinczi (Gulyás). Edző: Turcsek Zoltán. Békés: Pribojszki — Balogh A., Tisza, Krizsán, Lenkefi, Kecske­méti, Czinanó, Szakái, Vozár, Pataki, Horváth (Balogh I.). Edző: Komoróczki László. Az Agyagipar hazai menetelését az indiszponált játékvezető, Molnár, és Pál Tibor partjelző állították meg. Gyenge produkciójukkal alaposan fölborzolták a kedé­lyeket, amelyben volt két meg­magyarázhatatlan * kiállítás és három meg nem adott ll-es. El­gondolkodtató, miért nem lehet ebben a bajnokságban megyei játékvezetőt működtetni. Kiál­A játékvezető ténykedése alaposan rányomta bélyegét az ered­ményre, a Békéscsabai Agyagipar—Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-mérkőzésen. Az egyszínű mezben játszó hazaiakat ugyan­úgy sújtotta, mint a fehér csíkkal játszó Békésieket Fotó: Gál Edit lítva: Tisza, Gregovszki. G.: Ge­bei (50. p.), Lenkefi ll-esből (67. p.). Jó: Sinkovicz, Bognár, Nagy L., Danicska, ill. Pribojszki, Lenkefi, Vozár, Szakái.» (Kőkúti László) BATTONYA—KONDOROS 1—0 (1—0) Battonya, 200 néző. V.: Koch. Battonya: Kristóf — Fekete, Le- hoczki Gy., Talpai, Simon, Da- róczi (Magyar, Hidegh), Mákos, Hajdara, Tóth, Bányai, dr. Le- hoczki T. Edző: Juhász Zoltán. Kondoros: Ancsin — Sonkoly, Filipinyi (Mikolecz), Szász, Nagy Z., Glózik, Zöldi, Tóth R.. Kóródi, KarsaT, Iványi (Dem- csák). Edző: Kunstár János. A helyzetek alapján a győzelem nagyobb különbségű is lehetett volna. G.: Hajdara (30. p.) ll- esből. Jó: Fekete, Mákos. Haj­dara, dr. Lehoczki T., ill. Fi­lipinyi, Zöldi, Karsai. (Lukács István) H. SZALVAI SE—KÉTEGYHAZA 1—1 (1—0). Békéscsaba, 100 néző. V.: Uh- rin. Szalvai: Gazsó — Bálint. Germán (Fábián), Mikula (Lö- rincz), Szűcs, Kiss, Aradi, sí­pos, Mező, Frankó, Képíró. Edző: Kovács Sándor. Kétegyhá- za: Steigerwald — Bajkán. Tóth. Rotyis, Isztin, Papp, Tarján, Grósz, Veder, Bobcsek, Kanál. Mb. edző: Ravasz László. A ki­dolgozott helyzetek alapján az eredmény reálisnak mondható. G.: Mikula (31. p.), ill. Tóth (40. p.). Jó: Bálint. Kiss, ill. Steiger­wald, Tóth, Grósz, Bobcsek. (Szabó Tamás) GYOMAENDRÖD— BÉKÉSSZENTANDRAS 3—1 (1—0) Békésszentandrás, 500 néző. V. : Szaszák. Gyomaendröd: Sza­kács — Kéki (Balázs), Gonda I.. Plástyik, Mesterházi, Pataki, Bukva, Győrfi, Gonda J., Máté (Gera), Forgács. Edző: Koltai Lajos. Békésszentandrás: Csíki. — Paraszt, Csík II., Bódi, Tasi, Ambrus, Virág I. (Czimrák), Ronyecz, Kondacs, Horváth, Medveczki. Edző: Czigléczki Sá­muel. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a jobb futóteljesít­ményt nyújtó vendégek megér­demelten vitték el a két pontot. G. Bukva (17. p.), Forgács (51. p), Máté (53. p.), Kondacs (60. p.) ll-esből. Jó: Szakács, Mes­terházi, ill. Paraszt, Ronyecz, Medveczki. (Varga László) VÉSZTŐ—SARKAD 3—2 (1—1) Vésztő, 400 néző. V.: Koka­vecz. Vésztő: Agárdi — Háti, Rácz P., Varga, Antóni, Rácz Z., Rozsos, Papp, Horváth, Rith, öt­vös (Magony). Edző: Rácz Pé­ter. Sarkad : Szilágyi — Gurzó S., Tóth, Török, Kapros, Papp, Szűcs, Kesztyűs, Mihálka, Gur­zó J. (Komlósi), Petrusán (Sán­dor). Edző: Csató Miklós. Jó iramú, változatos mérkőzésen a hazaiak 3—1 után kissé kienged­tek, így az utolsó 20 perc a sar- kadiaké volt, de fordítani már nem tudtak. G.: Horváth (27. p., 41. p.), Papp (54. p.), ill. Gurzó (20. p.) Kesztyűs (82. p.). Jó: Horváth, Rith, Rácz Z., Rácz P., Papp, Hl. Tóth, Gurzó S., Gurzó j. (Buzgány József) FÜZESGYARMAT—KAMUT 2—1 (1—0) Füzesgyarmat, 350 néző. V. : Rózsa Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Kiss I., Nemes (DócziZs.), Petri, Vígh, Barta, Saja, Csák. Kovács (Vad), Hegedűs. Edző: Kun Gyula. Kamut: Béres — Ramos, Gálát, Antal (Szerencsi), Pittner, Gazsó, Antmann, Bora, Kovács, Balogh, Komáromi. Edző: Borgula János. Küzdelmes mérkőzésen lelkes játékuk alap­ján megérdemelten nyertek a hazaiak. G.: Hegedűs (30. p.), Gálát (50. p.) öngól, Kovács (75. p.). Jó: Csák. Vígh, Barta, ill. Kovács, Komáromi? Antmann. (Szabó László) ELEK—MEZÖBERÉNY 3—0 (2—0) Elek, 7GÓ néző. V. : Vezér. Elek: Kiss — Szabó, Liszkai, Görög, Puskás, Botás (Liszkai J.), Sál­iéi, Szűcs, Gál, Domokos, Tre- pák. Edző: Gál Attila. Mezőbe- rény: Braun — Harmati L., Bu­rai, Harmati J., Puskás, Ilyés, Csákó, Balogh. Lakatos (Ács), Magosi, Rácz. Edző: I-Ialmosi Jó­zsef. Kitűnő játékvezetés mel­lett nagyszerű csapatjátékot pro­dukált az eleki csapat. G.: Do­mokos (2.. 5., 53. p.). Jó: az egész eleki csapat, ill. Lakatos. (Hotya Mihály) H. DÓZSA SE—GÁDOROS 2-1 (1-1) Gádoros, 300 néző. V.: Szarvas. H. Dózsa: Veres — Gajdács, Kiss, Ludányi. Szitó, Hovorka. Gál. Nyilas, Födi. Csák (Czig­léczki), Tapasztó (Vadász). Edző: Patyi Béla. Gádoros: Paj- kó — Szelezsán, Hajdú, Hege­dűs. Gabnai, Pisont P.. Lőrin- csik, Pisont Z., Virágh (Beré- nyi). Orbán. Héjas. Edző: Koz- mer Imre Eseményekben gaz­dag mérkőzés. A hazaiak egyen­lő partnerei voltak az élmezőny­höz tartozó határőr együttes­nek. A döntetlen reálisabb ered­mény lett volna. Kiállítva: Pi­sont P. (32. p.). Kiss (70. p.). mindkettő utánrúgásért. G.: Nyilas (5. p.), Czigléczki (85. p.), ill. Szelezsán (40. p.). Jó: Szí­tó, Nyilas. Födi, ill. Szelezsán, Hajdú. Orbán. (Prozlik Pál) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A 14. FORDULÓ UTÁN: 1. Gyomaendröd 11 3-■ 34- 5 25 2. H. Dózsa SE 10 2 2 36-14 22 3. Agyagipar 8 4 2 28-13 20 4. Vésztő 8 2 4 23-18 18 5. Füzesgyarmat 7 2 4 26-20 16 6. Mezőberény 6 4 4 20-17 16 7. Elek 5 5 4 22-21 15 8. Kamut 6 1 7 23-22 14 9. Battonya 5 4 5 23-26 14 10. Sarkad 4 4 6 17-22 12 11. Békésszenta. 2 7 5 20-25 11 12. H. Szalvai SE 4 3 7 27-30 11 13. Békés 2 6 6 19-28 10 14. Kondoros 2 5 7 13-24 9 15. Gádoros 2 3 9 14-31 7 16. Kétegyháza 1 3 10 8-37 5 Ifjúsági eredmények: Bcs. Agyagip.—Békés 3—0, Battonya— Kondoros 0—1, Békésszentandrás —Gyomaendröd 0—1, Elek—Me- zőberény . 3—2, Vésztő—Sarkad 3—3, Füzesgyarmat—Kamut 6—1. Totóeredmények A totó 45. heti játékszelvé- nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Duisburg—Darmstadt 4—1 1 2. Osnabrück—Karlsruhe 3—2 1 3. Hertha BSC— Wattenscheid 1—1 X 4. Hannover—Freiburg 0—0 X 5. Avellino—Padova 1—0 1 fi. Cagliari—Parma 2—2 X 7. Catanzaro—Como 0-0 X 8. Foggia—Messina 3—1 1 9. Monza—Cosenza 1—1 X 10. Licata—Barletta 4—0 1 11. Reggiana—Ancona 1—1 X 12. Reggina—Pescara 2—1 1 13. Triestina—Brescia 2—0 1 PÖTMÉRKÖZÉSEK : 14. Pisa—Torino 0-0 X 15. Meppen— Unterhaching 3—1 1 16. Kickers—Essen 4—1 1 BÉKÉS MEGYfl Politikai napihip. Igazgató-főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleezt Ferenc, dr. Sorédi János. Igazgatóhelyettes; Adamik Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba. Munkácsy u. 4. sz. Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, igazgató-főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlap­kézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egv hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba. Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. •