Békés Megyei Népújság, 1989. október (44. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-09 / 239. szám

SPORT SPORT SPORT SPORT Butragueno nem szerepelhet a spanyol válogatottban A fehér mezes szeghalmi Baranya a védők gyűrűjében. A hazai csapat lelkesedéssel ellensúlyozta a vendégek mezőny- fölényét: Szeghalom—Rakamaz 2—2 Fotó: Kovács Erzsébet Emilio Butragueno, a spa­nyol labdarúgó nemzeti vá­logatott egyik legveszélye­sebb csatára szombat este Barcelonában megsérült. A hírek szerint sem szerdán Budapesten a válogatottban, sem pedig a következő szer­dán a Milan elleni kupa- mérkőzésen nem játszhat. Szombat este a barcelonai Nou Camp stadionban több mint százezer néző várta a Barcelona—Real Madrid bajnoki mérkőzést megnyitó sípszót. Az érdeklődés an­nál is inkább a házigazda csapatra irányult, mivel a Barca súlyos válság jeleit mutatta, a liga középmező­nyében csak halvány telje­sítményre volt képes. Az el­ső osztályú bajnokság élén Meglepetésre a vendégek léptek fel támadólag, Sebők 30 méteres, jobb sarokra tar­tó bombája melegítette be Tóthot. Az 5. percben szin­tén Sebők neve került a fő­szereplők közé: bal oldali szögletét a rövidsaroknál ál­ló Bakai a jobb sarokba fe­jelte, 1—0. Továbbra is ve­szélyesebben játszott a Szarvas. A 26. percben Ba­kai három vásárhelyi játé­koson is túljutott, a 16-oson belül járt, amikor Tasi há­tulról akart becsúszni, de a szarvasi játékos lábát talál­ta el. A büntetőt Szemere véd hetet len ül a bal alsó sa­rokba lőtte, 2—0. Hét perc­cel később a szarvasi térfél közepének jobb oldaláról szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Szarvas fejmaga- san belőtt labdáját az ötö­sön álló Pásztor megcsúsz­tatta, s az a kapu bal olda­lába vágódott, 2—1. Fordulás után Aranyos szorongatott helyzetben meglőtt labdáját Tóth csak kiütni tudta, a hazaiak sze­rencséjére nem volt ott szarvasi játékos, így Hur- guly felszabadított. Az 55. percben Csernus kitűnő labdával ugratta ki Szarvast, akinek a kifutó Hanyecz melletti lövése a jobb kapu­fán csattant. Verők ismétel­hetett volna, de a kitűnően védő Hanyecz jól zárta a szöget. A 70. percben Ara­nyos fejesét Tóth a jobb sa­rokból tenyereit« szögletre. Az utolsó említésre méltó eseményt a 87. percben je­gyezhettük föl: Nagy sza­badrúgásához a hazai kapu­védőnek. Tóthnak minden tudására szüksége volt. Minden csapatrészében jobb volt a Szarvas, a le­pattanó labdákat mind a sa­ját, mind pedig a vásárhelyi kapu előtt ők szerezték meg, felülmúlták a mérleggyária­kat gyorsaságban, küzdeni tudásban, így megérdemel­ten szerezték meg az első vásárhelyi győzelmüket. Jó: Nagy, Hanyecz, Aranyos, Se­bők. A vásárhelyiek közül senkit sem lehetett kiemelni. Süli József álló Real Madrid a régi ri­válissal szemben megsem­misítő győzelemre készült. Már az első percekben meg­mutatkozott, hogy kemény és kíméletlen küzdelem várha­tó. A hibát-hibára halmozó játékvezető a 4. percben nem adott meg égy nyilván­való 11-est a Barcelona ja­vára, amikor Hierro a bün­tető területén elkaszálta Laudrupot. Másfél perccel később drámai jelenetek szemtanúja lehetett a kö­zönség. A Real Madrid vá­logatott játékosa, Emilio Butragueno egyedül tört a kapu felé. Koeman utána­iramodott, majd amikor lát­ta, hogy ellenfelét tiszta esz­közökkel nem állíthatja meg, valósággal maga alá gyűrte Butraguenót. A meg­A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Baja—Szolnoki MÁV MTE 4—1 (2—1) Kazinbarcikai Vegyész—Salgó­tarjáni Síküveg 2—1 (2—0) Mezőtúri Honvéd—BVSC 1—2 (0—0) Szeged SC—Eger SE 3—0 (1—0) Kecskeméti SC—Diósgyőri VTK 3—1 (1—1) Debreceni Kinizsi—Debreceni MTE I—1 (0—1) A Keleti csoport állása: 1. Szeged 8 6 2 ­15- 4 20 2. Kazinbarcika 8 6- 2 12- 3 18 3. Metripond 8 5 2 1 16- 5 17 4. Szarvas 8 4 3 1 12-10 15 5. Kecskemét 8 4- 4 13-14 12 6. Eger 8 3 2 3 10-10 11 7. BVSC 8 3 2 3 8-10 11 8. Baja 8 2 4 2 10- 9 10 9. DMTE 8 1 6 1 10-10 9 10. Debr. Kinizsi 8 2 3 3 7-7 9 11. Szolnok 8 2 3 3 12-15 9 12. Szegedi Dózsa 8 1 4 3 8-12 7 13. Mezőtúr 8 1 4 3 8-14 7 14. Nyíregyháza 8 1 3 4 3-9 6 15. Salg. üv.-gyár 8 1 2 5 9-14 5 16. DVTK 8­4 4 8-15 4 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Soproni SE—Keszthely 4—0 (4-0) BMTE—Törley—Tapolcai Ba­uxitbányász 0—1 (0—1) Mohács—Dunaújvárosi Kohász 2—1 (1—0) Volán SC—III. kér. TTVE 3—1 (1—0) Szekszárdi Dózsa—Paksi SE 2—1 (1-1) Komlói Bányász—Nagykanizsai Olajbányász 1—1 (1—1) Oroszlányi Bányász—Ajka Hun- galu 2—1 (l—i) A Nyugati csoport állása: 1. ZTE 8 6­2 19-11 18 2. Mohács 8 5 2 1 13- 4 17 3. Volán 8 4 4­14- 6 16 4. Oroszlány 8 4 2 2 13- 9 14 5. Nagykanizsa 2 2 5 1 12- 8 11 6. Sopron 8 3 2 3 13-11 11 7. Komló 8 2 5 1 10- 8 11 8. Dunaújváros 8 3 2 3 13-14 11 9. Dorog 8 3 2 3 10-11 11 10. III. kér. 8 2 4 2 12- 9 10 11. Ajka 8 2 2 4 9- 9 8 12. Szekszárd 8 2 2 4 7- 9 8 13. BMTE-Törley 8 2 2 4 6-12 8 14. Tapolca 8 2 1 5 8-20 7 15. Paks 8 1 3 4 9-19 6 16. Keszthely 8­4 4 4-12 4 ítélt 11-est ugyán Hugo Sanchez értékesítette, de a Real Madrid csatára az alapvonalon kívül kezelésre szorult. Megállapították, hogy bokasérülést szenve­dett, azonnal lecserélték, ké­sőbb pedig közölték, hogy ficamról van szó. Vasárnap reggel a hivatalos jelentések megerősítették az első diag­nózist, hozzáfűzve, hogy a válogatott játékos Budapes­ten nem szerepelhet a világ- bajnoki selejtező mérkőzé­sen a magyarok ellen. Luis Suarez egyelőre nem nyilat­kozott arról, hogy kit küld a pályára Butragueno he­lyett. A Barcelona egyébként 3—1 arányú győzelmet ara­tott madridi vetélytársával szemben. NB IU TISZA CSOPORT SZEGHALOM—RAKAMAZ 2—2 (0—1) Szeghalom, 200 néző. V. : Kiss I. Szeghalom: szabó — Kondacs, Kovács (Fehér), Bakos, Tar — Kozák, Elekes, Lukács — Bara­nya, Zsombok A., Vámos. Edző: Kovács György. Rakamaz: Pók — Sztankovics, Losonczki, Neu- zer, Konet — Kalóczki, Hideg, Subert (Marity) — Kosztyu (Tal- lai), Vonyigás, Béres. Edző: Szász Simon. 10. perc: Béres jobb oldali la­pos szöglete a lábak között el­suhant, a résen levő Kalóczkai hat méterről a kapu közepébe lőtt, 0—1. 49. perc: Lukács a jobb oldali 16-os sarkáról szabadrúgást ívelt a kapu elé és Tar hat méterről fejjel a jobb alsó sarokba csúsz­tatta a labdát, 1—1. 62. perc: Vámos a jobb olda­lon elfutott, mindenki beadásra számított, a kapus is kimozdult, de a játékos a hálóba talált, 2—1. 87. perc: Hideg bal oldalról át­ívelt és a fejek felett átszállt labdát a tisztán álló Kalóczkai hat méterről a léc alá lőtte, 2 —2. Küzdelmes, jó iramú, kemény mérkőzésen a mezőnyben tetsze­tősen játszó vendégek fölényét a hazai csapat óriási lelkesedése kiegyenlítette. A néha adok-ka- pok csatát a játékvezető tette színesebbé, hiszen hét sárga la­pot osztott ki, de ennek ellenére sem tudta a mérkőzést kézben tartani, összességében a pont- osztozkodás reális. Jó: Szabó, Kozák, Zsombok A., ill. Neuzer, Kalóczkai, Hideg. Papp Gyula ALFÖLDI CSOPORT MEZÖKOVACSHAZA—MISKE 2—1 (0—1) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Sőmen. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó, Kovács F., Bartyik, Kovács Z. — Balázs, Szatmári, Kiss — Köteles (Kovalcsik), Bá- nyik (Pallagi), Kolozsi. Edző: Batke László. Miske: Jeszenovics — Tamási, Hubert, Horváth, Goldschmidt — Miskolczi, Csin- csák, Tóth — Kovács, Földi (Pesti), Ginál. Szaktanácsadó. Rónai Sándor. 8. perc: Horváth legurított sza­badrúgását Földi lőtte a hálóba, 0—1« 55. perc: Kolozsi jobb oldali beadásába Kovács Z. sarokkal beleért, a labda Kisshez perdült, aki egyből továbbított a hálóba, 1—1. 75. perc: Kovalcsik tisztára ját­szotta magát a jobb oldalon, be­adását Bányik fejelte a hálóba, 2—1. Az első félidőben megilletődöt- ten játszott a hazai csapat, ek­kor a vendégek uralták a me­zőnyt, a másodikra feljavultak a hazaiak, s biztosan nyertek. Jó: Szatmári, Kiss, Kolozsi, ill. Hor­váth, Goldschmidt, Ginál. Matula Miklós NAGYSZÉNÁS— RAKOSMENTI TK 3—1 (3—1) Nagyszénás, 400 néző. V.: Kér­dő. Nagyszénás: Molnár — Ju­hász, Szabovik, Zábrák, Ugró — Nagy A., Csáki, Szalka, Kvasz- novszki — Sebestyén (Héjas), Szpisják (Jámborcsik). Edző: Moós János. Rákosmenti: Mol­nár — Lanczkor (Márton), Bar- tosik, Huszár, Balogh — Szo- boszlai, Mészáros, Erdős (Nyári) — Oravecz, Sinkó, Soós. Edző: Molnár György. 8. perc: a bal szélen felfutó Zábrák beadásából Kvasznovsz- ki a hálóba juttatta a labdát, 1—0. 12. perc: Kvasznovszki a 16-os- nál lövésre szánta el magát, s laposan a hosszú sarokba talált, 2—0. 33. perc: Csáki Kvasznovszki elé játszott, aki 10 méterről fél— magasan a kapu közepébe lőtt, 3—0. 40. perc: szabadrúgásból kö­zépre íveltek a vendégek, a jól kiemelkedő Soós öt méterről a kapuba fejelt, 3—1. • Jó iramú mérkőzésen a ha­zaiak már az első félidőben el­döntötték a három pont sorsát. A második játékrészben is több gólhelyzetet kidolgoztak, de ezek kimaradtak. Jó játékvezetés. Jó: Juhász, Csáki, Kvasznovszki, ill. Lanczkor, Márton, Huszár. Sztvorecz Gyöngyi CSONGRAD— mezőhegyes 3—0 (0—0) Csongrád, 500 néző. V.: dr. Má- tyus. Csongrád: Soós — Bense, Laczkó, Kálmán, Vikor — Sar- kadi, Muskó, Molnár — Fehér (Farkas), Kéri, Korom (Rácz). Mezőhegyes: Fülöp — Kvasz P., Vígh, Rédli, Krecsméri — Ku- kely, Kovács, Boros — Haran­gozó, Samu (Posztós), Pálhidai, Zsóri : Edző: Kvasz János. Az esős, szeles időben leját­szott mérkőzésen, végig a Csong­rád irányította a játékot. Az el­ső félidőben az ellenfél védelme jól szűrte meg a szórványos, de meddő hazai támadásokat. Az első gól az 59. percben született, amikor egy Muskó, Vikor, Kál­mán támadás végén az utóbbi nyolc méterről lőtt a kapuba. 1—0. Hat perc múlva a nagy akarással játszó Vikor mintegy 30 méterről bombázott a kapu bal lodalába, 2—0. Ezután több helyzetet is kihagyott a hazai csapat. A harmadik gól a 90. percben esett, amikor Kéri kö­zelről a kapus fölött a hálóba emelte a labdát, 3—0. A második félidőben jól ját­szó Csongrád ilyen arányban is megérdemelten nyert a lelkesen játszó Mezőhegyes ellen. Jó: Bense (a mezőny legjobbja), Vi­kor, Kálmán, ill. Fülöp, Vígh. BEM SE—GYULAI SE 4—2 (2—2) Gyula. 500 méző. V.: Magyar. Bem SE: Karajos — Pető, Laj- kovics, Kovács, Balogh — Fad- di, Simon (Tóth), Horváth Cs. Vodicska — Molnár, Csipke (Horváth P.). Edző: Földvári Csaba. GYSE: Oláh — Resetár, Elekes (Kovács), Szilágyi, Mohá­csi — Répási, Kurucz, Burai — Szénási (Simák), Steigerwald, Borús. Edző: Dávid Imre. 2. perc: egy hosszú indítással Molnár kilépett a védők közt és hidegzuhanyszerű gólt szerzett, 1—0. 26. perc: jobb oldali beadás után Borús egykori középcsatár édesapjára emlékeztető elegáns mozdulattal perdítette a kapuba a labdát, l—1. 41. perc: Csipke középen les­gyanús helyzetből lendült meg és nem hibázott, 2—1. 44. perc: Burai vezette fel a labdát és középről mintegy 20 méterről bombagólt lőtt a jobb alsó sarokba, 2—2. 72. perc: a ceglédiek bal ol­dali akciója végén egy lövés kipattant Oláhról, Horváth ott termett és közelről a kapuba passzolt, 3—2. 78. perc: Szilágyi csak vissza­húzni tudta a lendületes Vodics- kát, s mivel már volt sárga la­pos figyelmeztetése — kiállítot­ták. 86. perc: most is a bal oldalon kezdeményezett a honvédgárda, s a gyors Vodicska az ellenkező sarokba lőtt, 4—2. Az első félidőben többnyire a vendégek kapuja előtt tudták tartani a labdát a gyulaiak, de hiába lőttek két látványos gólt, a ritka ellenakciók is értek ugyanennyit. Később újra a so­kat futó honvédcsapat jutott előnyhöz, de erre már csak gól­helyzetekkel tudott ,.válaszolni” a végére tíz főre olvadt GYSE. Jó: Vodicska (a mezőny leg­jobbja), Karajos, Faddi, ill. Ku­rucz. OROSHÁZI MTK—SZENTES 2—0 (l—0) Orosháza, 400 néző. V.: Kiss I. Orosháza: öllei — Fabisz, Hege­dűs, Tóth, Füredi — Papp J., Deák, Molnár — Fazekas, Nagy A., Lipováczi. Edző: dr. Petró­czy Gábor. Szentes: Janiga — Fehér, Bánfi, Magony, Kecskés — Juhász-Bóka (Valkai), Né­meth, Mák (Demeter) — Fekete, Olasz, Vörös. Edző: Jelenfi Ist­ván. 36. perc: Hegedűs remek szere­lés után szöktette Lipováczit, akinek lapos beadását Deák 8 méterről a bal sarokba lőtte, 1—0. 56. perc: Molnár szögletét Li­pováczi a léc alá fejelte, 2—0. A második félidőben mutatott javuló játékával megérdemelten nyert az erősen tartalékos (öt játékosát nélkülöző) orosházi csapat. Jó: Papp J., Fazekas, Molnár, ill. Olasz, Valkai. Selmeczi László További eredmények: Dabas— KTE 1—2 (0—0), Kiskőrös—Kis­kunhalas 1—1 (0—0), Tápé—Ma­lév 2—0 (0—0). Az Alföldi csoport forduló után: állása a 8. 1. KTE 7 1­19- 5 22 2. Bem SE 5 2 1 19-11 17 3. Nagyszénás 5 2 1 12- 8 17 4. Mezőkovácsháza 5 1 2 13- 8 16 5. Miske 3 4 1 14-10 13 6. Csongrád 3 3 2 9 -7 12 7. Gyula 332 11-10 12 8. Tápé 323 11-12 11 9. OMTK 3 14 8- 9 10 10. Rákosmenti 2 2 4 16-15 8 11. Kiskőrös 2 15 13-15 7 12. Kiskunhalas 14 3 9-16 7 13. Mezőhegyes 2 15 4-14 7 14. Malév 2-6 9-13 6 15. Dabas 13 4 7-12 6 16. Szentes 12 5 7-16 5 ' Megyei I. o. H. DÓZSA SF.— GYOMAENDRÖD 1—1 (0—0) Orosháza, 100 néző. V.: Gulyás. H. Dózsa: Vadász — Gajdács, Papp, Ludányi, Szitó (Kiss), Ho- vorka (Bíró), Szekeres, Nyilas, Födi, Csák, Tapasztó. Edző: Pa- tyi Béla. Gyomaendrod: szakács — Kéki Gonda I., Plástyik, Mes­terházi, Pataki, Bukva, Győrfi, Gonda J., Mátó, Forgács (Bá­nyai). Edző: Koltai Lajos. A megyei bajnokság két legjobb csapata magas színvonalú, küz­delmes mérkőzésen nagy csatát vívott egymással, mely végül is igazságos pontosztozkodással végződött. G.: Nyilas (78. p.), ill. Forgács (50. p.). Jó: mindkét csapat játékosait dicséret illeti teljesítményükért. (Sín Géza) BATTONYA—VESZTŐ 2—2 (2—2) Battonya, 300 néző. V. : Árvái. Battonya: Kristóf — Tóth, Le- hoczki Gy„ Talpai, Simon, Fe­kete (Pepó), Magyar, Hajdara, Lehoczki T., Bányai, Adler (Má­kos). Edző: Juhász Zoltán. Vész­tő: Agárdi — Háti, Rácz P., An- tóni, Magony, Papp (ötvös), Rith, Farkas, Rozsos, Horváth, Szatmári. Edző: Rácz Péter. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat 2—0 után engedte ki kezéből a mérkőzést. G.: Ad­ler (5. p.), Hajdara (25. p.). Ro­zsos (30. p.), Horváth (35. p.). Jó: Lehoczki Gy., ill, Rácz, Far­kas, Horváth. (Lukács István) SARKAD—BÉKÉS 2—1 (0—1) Sarkad, 300 néző. V. : Hanyecz. Sarkad: Szilágyi — Gurzó S., Török, Kapros, Tóth, Szabó, So­mogyi (Papp), Szűcs, Gurzó J., Mihálka (Sándor), Petruzsán. Edző: Csató Miklós. Békés: Pri- bojszki — Balogh, Tisza, Kri- zsán, Lenkefi, Szakái, Czinanó E., Pataki (Kecskeméti), Mészá­ros, Balogh, Kubik (Czinanó A.). Edző: Komoróczki László. Jó iramú mérkőzésen a hazai csa­pat második félidei Játékával megérdemelten nyert. G.: Ba­logh (38. p.), Sándor (51 .p.), Papp (80. p.). Jó: Török, Tóth, Kapros, ill. Pribojszki, Lenkefi, Szakái. (Nemes Sándor) BCS. AGYAGIPAR— KONDOROS 3—0 (1—0) Kondoros, 150 néző: V.: Makai. Agyagipar: Gregovszki — Sinko- vicz, Danicska, Nagy L. (Mol- csányi), Gajdács, Bognár, Tár­nok, Szarvas, Gebei, Bella, Pán- tya, Gulyás. Edző: Turcsek Zol­tán Kondoros: Ancsin — Son­koly, Nagy, Bartóki, Karsai, Tóth, Hegedűs (Demcsák), Gló­A szarvasiak kiütötték az élről a Hódmezővásárhelyt Szarvasi Vasas-Metripond 2—1 (2—1) Hódmezővásárhely, 1500 néző. V.: Horváth I. (Berger, Marosvá­ri). SZARVAS: Hanyecz — Fekete, Gebri, Nagy, Szemere — Supka, Bakai, Garai, Aranyos — Csák, Sebők. Edző: Pallagi Róbert. METRIPOND: Tóth — Hurguly, Miklós, Urbán, Pápa — Pásztor, Tasi, Bress, Szarvas — Verők, Csernus. Edző: Hímer István. Csere: Tasi h. Jcgesi (a szünetben), Csák helyett Búzás (58. p.), Pásztor helyett Talmácsi (68. p.), Supka helyett Lipták (88. p.). Gólszerző: Bakai (5. p.), Szemere (26. p.). Pásztor (33. p.). Sárga lap: Sebők (39. p.), Hurguly (73. p.). Szögletarány: 10:6 (6:4) a Metripond javára. zik, Brlázs, Kurucz I., Filipinyl. Edző: Kunstár János. Több tar­talékkal felálló és igén gyengén játszó hazaiaknál jobb volt az Agyagipar. G.: Geberi (7. p.), Bella (80. p., 86. p.). Jó: Gaj­dács, Bognár, Szarvas, ill. a ha­zaiak közül senkit sem lehet ki­emelni. (Vígh Zsigmond) KAMUT ELEK 1—0 (1—0) Kamut, 400 néző. V.: Uhrin. Kamut: Béres — Ramos, Galáth, Nagy, Gazső, Pittner, Antman (Szerencsi), Bora (Antal), Bog­nár, Balogh, Komáromi. Edző: Borgula János. Elek: Kiss — Szabó, Csorba, Görög, Dávid, Puskás, Trepák, Séllei, Gál (Liszkai), Domokos, Szűcs (Bo­tás). Edző: Gál Attila. Végig jó iramú mérkőzésen a hazaiak sok helyzetet elhibáztak, a lelkesen játszó vendégek ellen. G.: Bod­nár (30. p.). Jó: Galáth, Balogh, Bognár, Pittner, ill. Kiss, Csor­ba, Domokos. (Szlancsik János) FÜZESGYARMAT- H. SZALVAI SE 2—1 (0—1). Füzesgyarmat. 200 néző. V.: Szántó. Füzesgyarmat: Dávid — Piller. Rácz. Vígh, Petri, He­gedűs (Vad, Kiss), saja. Sző­ke. Magyar. Kovács. Edző: Kun Gyula. Szalvai: Gazsó — Kiss, Germán. Bálint, Sípos, Ju­hász. Mező, Hankó II.. Galo- vicz. Aradi, Képíró. Edző: Ko­vács Sándor. Két ellentétes fél­időt láthatott a kisszámú kö­zönség. A második félidőben a hazaiak nagy fölénnyel ját­szottak és megérdemelten győztek. G.: Aradi (35. p.). Magyar (70. p.l, Saja (80. p.). Jó: Petri. Magyar. Saja. ill. Gazsó. Sipos. (Szabó László) BÊKÊSSZENTANDRAS— GÁDOROS 2—1 (1—0) Gádoros. 100 néző. V. : Ko­kavecz. Békésszentandrás: Sza­bó — Paraszt, Paulik, Bódi, Tasi. Ambrus. Czimrák. Ben- csik. Kondacs. Horváth, Virágh III. Edző: Czigléczki Sámuel. Gádoros: Pajkó — Gabnai, He­gedűs. Mihók, Pisont P.. Szele- z.sán. Orbán. Kocsány (Lőrin- csik). Héjas (Berényi), Páll, Pisont Z. Edző: Kozmer Imre. Közepes színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb vendégek nyertek. G.: Kondacs (30. p.). Ambrus (75. p.), ill. Lőrincsik (80. p.) 11-esből. Jó: Bódi, Ambrus, ill. Páli, Szelezsán. (Prozlik Pál) MEZÖBERÉNY— KEtEGYHAZA 4—0 (1—0) Kétegyháza. 150 néző. V.: Korim. Mezöberény: Braun — Acs (Harmati J.), Rácz Zs.. Harmati L.. Burai M., Illyés, Magasi, Abelovszki (Jakab), La­katos Burai L., Rácz A. Edző: Halmos! József. Kétegyháza: Steigerwald — dr. Szurovecz, I.sztin. Pigler, Hrubás, Papp, Negve. Grósz. Veder. Tarján, Kanál (Rostás). Edző: Losonczi Zoltán. Jó játékvezetés mellett, a kontrákat jól alkalmazó ven­dégek biztos győzelme megér­demelt. G.: Burai L. 2, Magasi, Rácz A. Jó: az egész berényi csapat, ill. Steigerwald. Pigler, Papp. (Lengyel László) A megyei I. osztály állása: 1. Gyomaendrod 9 7 2 - 20- 4 16 2. H. Dózsa 9 6 2 1 23- 8 14 3. Agyagipar 9 5 2 2 18- 9 12 4. Mezöberény 9522 16-10 12 5. Vésztő 9 5 2 2 14- 8 12 6. F.-gyarmat 9423 17-11 10 7. H. Szalvai SE 9414 19-16 9 8. B.-szentandr. 9252 14-15 9 9. Sarkad 9333 10-11 9 10. Battonya 9243 14-17 8 11. Elek 9243 12-16 8 12. Kamut 93-6 11-16 7 13. Kondoros 9144 8-14 6 14. Békés 9144 12-20 6 15. Gádoros 9126 9-23 4 16. Kétegyháza 9117 7-26 3 Ifjúsági eredmények: Két­egyháza—Mezöberény 0—2. Ka­mut—Elek 0—2. Battonya—Vész­tő 0—2. Kondoros—Bcs. Agyag­ipar 1—2. Gádoros— Békésszent- andrás 3—4, Sarkad—Békés 3—2. Totóeredmények 1. Hamburger SV— Nürnberg 1—0 1 2. Karlsruhe— Düsseldorf 2—2 X 3. Uerdingen— Leverkusen 0—2 2 4. Bochum— Werder Brémen 0—0 X 5. Kaiserslautern— Bayern München 0—0 X 6. Braunschweig— Wattenscheid 1—0 1 7. Osnabrück­Hertha BSC 3—0 1 8. Essen—Fortuna Köln 3—3 X 9. Róma—Napoli 1—1 X 10. Lecce—Fiorentina 1—0 1 11. Cremonese—Milan 1—0 1 12. Cosenza—Torino 1—1 X 13. Foggia—Catanzaro 1—0 1 PÖTMÉRKÖZÉSEK : 14. Meppen— Stuttgarter Kickers 0—1 2 15. Cesena—Lazio 0—0 X 16. Ascoli—Bologna 1—1 X BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZP Békés Megye! lapja. Igazgató-főszerkesztő: Árpási Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc, dr. Serédi János. Igazgatóhelyettes: Adamik Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz. Pf. Hl. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, igazgató­főszerkeszt ő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Kner Nyomda lapüzeme, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.