Békés Megyei Népújság, 1989. szeptember (44. évfolyam, 206-231. szám)

1989-09-18 / 220. szám

1989. szeptember 18., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Negyedik vereség — zsinórban Vasas-Békéscsabai Előre Spartacus 1—0 (1—0) (Folytatás az 1. ódáiról) estében leadott lövést a léc alól szögletre tornázta a ka­pus. Eseménytelen játszadozás­sal telt el az első 20 perc, csak fölmérni tudta* egymást a két csapat, de ekkor a ka­puk nem kerültek veszélybe. Aztán néhány formás táma­dást láthattak a szurkolók, de csak 11-esből tudta meg­szerezni a vezetést az eny­he mezőnyfölényt kiharcoló hazai csapat. Fordulás után élénkebb lett a békéscsabai­ak játéka is, fnind többször veszélyeztették Andrusch kapuját, de a befejezésekkel ezúttal is rendre adósak maradtak, a közepes színvo­nalú találkozón mée az utol­só percben is ott volt a le­hetőség a lila-fehérek előtt a pontszerzésre, de a nagy lehetőséget ekkor is elpus­kázták. Jó: Andrusch, Pecha, Schmidt, ill. Gulyás, Ottla- kás, Csanálosi. Nyilatkozatok. Mészöly Kálmán: — Küzdelmes mér­kőzésen lelkesedésünkkel rá- szplgáltunk a győzelemre. Több helyzetet elpuskáztunk és végül Andrusch bravúr­jára volt szükség a győze­lemhez. Vígh Tibor: — Min­dent megcsináltunk, me­zőnyfölényben voltunk, be­préseltük az ellenfelet, csak sajnos gólt nem tudtunk rúgni. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Pécs—O. Dózsa 4—0 (0—0) Rába ETO—Tatabánya 3—0 (2—0) FTC—Videoton 0—0 DVSC—Haladás 0—0 Vác—Siófok 1—2 (1—1) Veszprém—Bp. Honv. 2—1 (1—0) MTK-VM—Csepel 2—0 (2—0) AZ NB I ALLASA: 1. Ü. Dózsa 6 5­1 9-4 15 2. MTK-VM 6 4­2 7-6 12 3. Pécsi MSC 6 3 2 1 15-6 11 4. FTC 6 3 2 1 9-4 11 Vasas 6 3 2 1 9-4 11 6. Bp. Honvéd 6 3 1 2 8-5 10 7. Siófok 6 2 2 2 6-7 8 8. Veszprém 6 2 2 2 3-5 8 9. Videoton 6 2 2 2 * 3-6 8 10. Rába ETO 6 2 1 3 7-5 7 11. DVSC 6 13 2 3-5 6 12. Tatabánya 6 2­4 3-6 6 13. Békéscsaba 6 2­4 4-8 6 14. Váci Izzó 6 12 3 7-9 5 15. Haladás 6 12 3 4-9 5 16. Csepel 6 - 3 3 1-9 3 A TARTALÊKBAJNOKS ÁGÉRT: Vasas—Békéscsaba 2—1 (0—0). Fáy utca, 300 néző. V.: Tóth V. Békéscsaba: Baji (Tüskés) — Sárost, Bordács, Bánfi, Bo- tyánszki — Belvon (Llpták M.), Brakszatórisz, Llpták V., Kaslk — Németh, Udvari (Bura). Edző: Szita László. Rengeteget táma­dott a hazai csapat, mégis az igazi gólhelyzet a békéscsabaiak előtt adódott. A fordulás után is nagy fölényben Játszottak a piros-kékek, s akár nagyobb gólarányú győzelmet is elérhet­tek volna* Sárga lap: Ancsán. 111. Németh, Kasik. G.: Zsup­pán, Szalánszky, 111. Udvari. Jó: Elekes, Csorba, Bozsér, Zsup- pán, 111. Bordács, Belvon, Kasik. AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁ­GÉRT: Vasas—Békéscsaba 2—0 (0—0). Békéscsaba. V.: Szeles. Békéscsaba: Hunya — Oláh (Puskás), Bócsik, Sitkéi, Mázán — Vígh, Unyatinszki, Bethlendy (Podmanlczky) — Schneider, Szegedi, Fekete. Edző: Klem­bucz János. G. : Baranyi, Mor- guly. Jó: Dömök (a mezőny leg­jobbja), Kakukk, Osztafin, Sza­mosi, ill. Unyatinszki, Vlgh. A SERDÜLÖBAJNOKSAGErT: Békéscsaba—Vasas 2—1 (1—1). Békéscsaba. V.: Zábrák. G.: Nagy T. 2, Ili. Lendvai. I Szarvasi Vasas—Szolnoki MÄV MTE 2—2 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 2000 néző. V.: Veress (Ló­ja, Kálmán). SZARVAS: Hanyecz — Fekete, Hegyi, Holp, Szemere — Nagy M., Csák (Búzás, a szünetben), Aranyos — Csalos, Supka (Bakai, 61. p.), Sebők. Edző: Pallagi Róbert. SZOLNOK: Kis T. — Kis A., Ágh, Szilágyi, Rózsavölgyi — Csató (Földi, 70. p.), Varga, Kiss I. — Hegedűs (Bontovlcs, 34. p.), Ka- nyári, Szabó. Edző: Szatmári János. Gólszerző: Kanyári (46. p.) 11-esböl, Szabó (65. p.), Búzás (68. p.), Sebők (84. p.). Sárga lap: Supk a (33. p.), Szilágyi (52. p.). Szögletarány: 9:4 (2:2) Szarvas javára. Az első helyzet már a 2. percben adódott, amikor Ró­zsavölgyi 28 méteres sza­badrúgása a bal kapufa mel­lett süvített el. A 11. perc­ben veszélyeztetett először a hazai csapat, ekkor szép bal oldali támadás végén előbb Sebők nagy lövése szállt a kapu mellé, majd Nagy M. következett, ám a középpá­lyás fölélőtt. A 17.percben Csaitó abszolút gólhelyzetbe került, de elhamarkodottan kapu mellé lőtt. A 27. perc­ben Supka fejéről szedte le szögletrúgás után Kis T. a labdát. Ezután egy kissé föl­forrósodott a játék, előbb Csák, majd Hegedűs szorult ápolásra, az utóbbi cserével le is jött a pályáról. A 39. percben Bontovics elől He­gyi az utolsó pillanatban mentett szögletre. Fordulás után, a 47. perc­ben Hegyi fölöslegesen buk­tatta Szabót, aki elég kiszo­rított helyzetben próbált ka­pura törni. A megítélt li­est Kanyári a jobbra moz­duló Hanyecz mellett a hal sarokba lőtte, 0—1. Az 51. percben Szemere szabadrúgása után Búzás három méterre a kaputól fö- léfejelt. Az 53. percben Csa­los tisztára játszotta ma­gát, lövését Kis T. reflex- szerűen lábbal mentette. Az 57. percben szögletrúgás után Bontovics közeli lövé­sét Hanyecz a gólvonalon védte. A 65. percben Sze­mere szabálytalanul akasz­tott meg egy vendégtáma­dást a kaputól mintegy 18 méterre, a megítélt szabad­rúgást Kanyári Szabó elé gurította, aki a bál felső sa­rokba lőtt, 0—2. A 67. perc­ben Aranyos kiugratta Bú­zást, aki tiszta helyzetben a kapu fölé emelt. A 68. pere­iben Sebők remek átadása után Búzás kapta a labdát, aki jól helyezett lövéssel a bat sarokba továbbította, 1—2. A jobbról beívelt lab­dát ahelyett, hogy kapura lőtte volna Hegyi, egyszerű­en átlépte. A 78. percben Szemere ballábas óriási lö­vése hajszállal szállt el a bal felső sarok fölött. A 84. percben Nagy Mihályt buktatták a J.6-oson belül, a játékvezető érthetetlenül ki­hozta a labdát a 16-osra. A szabadrúgás után Sebők re­mek lövéssel a bal sarokba csavart, 2—2. A 87. percben Szabó lövését Hanyecz óriá­si bravúrral védte. Az első félidőben jobbára a Szolnak irányította a mér­kőzést, de az összjátékba több hiba csúszott. A látot­tak alapján azonban a ven­dégek közelebb álltak a győzelemhez. Szarvas 0—2 után csak az utolsó 20 perc­ben mutatott nagy akarásá­nak köszönheti, hogy meg­mentette az egyik pontot. Jó: Fekete, Hegyi, Búzás, ill. Ágh, Szilágyi, Szabó. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI Nyíregyháza—Kazincbarcika 1—0 (1—0) Salgótarján—Kecskemét 2—1 (0-1) DMTE—Szeged SC 0—1 (0—0) BVSC—Baja 2—0 (0—0) Sz. Dózsa—D. Kinizsi 1—1 (0—0) Metripond—Mezőtúr 1—1 (0—0) Diósgyőr—Eger 0—2 (0—0) A Keleti csoport állása: 1. Szeged 5 4 1­9- 3 13 2. K.-barcika 5 4-1 9- 1 12 3. Metripond 5 3 2 ­10- 3 11 4. Szolnok 5 2 3 ­11- 7 9 5. Eger 5 2 2 1 7- 5 8 6. Szarvas 5 2 2 1 7- 7 8 7. Kecskemét 5 2-3 6- 9 6 8. D. Kinizsi 5 12 2 3- 4 5 9. Baja 5 12 2 3- 5 5 10. Szegedi Dózsa 5 12 2 7-10 5 11. BVSC 5 12 2 4- 7 5 12. Mezőtúr 5 12 2 5-10 5 13. DMTE 5-41 5- 6 4 14. Salg. Síküveg 5 113 6- 8 4 15. Nyíregyháza 5 113 2- 6 4 16. DVTK 5-23 J- 9 2 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI Tapolca—Volán SC 1—1 (0-0) Paks—Mohács 0—3 (0—1) Dorog—Sopron 2—0 (2—0) Nagykanizsa—Keszthely 0—0 Ajka—Szekszárd 0—0 Komló—Zalaegerszeg 4—1 (2—0) Oroszlány—BMTE-Törley 3—1 (1—1) III. kér. TTVE—Dunaújváros 4—0 (2—0) A Nyugati csoport állása: 1. Mohács 5 3 11 9- 2 10 2. Dunaújváros 5 3 11 11- 8 10 3. III. k. TTVE 5 2 3 ­10- 4 9 4. Volán 5 2 3 ­7- 2 9 5. Komló 5 2 3 ­9- 5 9 6. Oroszlány 5 3-2 9- 6 9 7. ZTE 5 3-2 7- 9 9 8. Dorog 5 2 2 1 7- 5 8 9. Nagykanizsa 5 13 1 6- 5 6 10. Ajka 5 12 2 4- 6 5 11. BMTE-Törley 5 12 2 4- 7 5 12. Paks 5 12 2 4-10 5 13. Sopron 5 113 5-10 4 14. Tapolca 5 113 6-12 4 15. Szekszárd 5-23 3- 6 2 16. Keszthely 5-23 3- 7 2 NB IU TISZA CSOPORT BORSODI BÁNYÁSZ- SZEG HALOM 4—1 (3—0) Sajószentpéter, 100 néző. V. : Tatár. Borsodi B.: Gondos — Bartók, Bukovics, Schanek, Csáki — Budai, Kiss, Lintner — Kovács Z. (Halász), Tóth (Fe­kete), Takács. Edző: Szőke Bar­nabás. Szeghalom: Szabó — Macskin, Lukács, Csorba, Ko­vács — Tóth (Kondacs), Bakos, Elekes — Zsombok A., Kozák, Baranya (Fehér). Edző: Kovács György. 10. perc: Lintner 30 méteren keresztül szabadon vezette a labdát, majd a kaputól 25 mé­terre lövésre szánta el magát, és a labda a meglepett kapus fö­lött a léc alá vágódott, 1—0. 17. perc: a vendégek tétováz­tak, Budái közbeugrott és a hálóba lőtt, 2—0. 40. perc: megismétlődött az előző jelenet, most Kovács Z. volt eredményes, 3—0. 73. perc: Kovács a 16-oson be­lül szabálytalankodott, a meg­ítélt büntetőt Bukovics értéke­sítette, 4—0. 77. perc: Macskin a jobb oldal­ról pontosan adott középre, és Kozák a kapus fölött a léc alá lőtt, 4—1. A vendégek az első játékrész­ben alárendelt szerepet játszot­tak. A második félidőben egyenrangú csapatok alacsony színvonalú játékát láthatták a nézők. Jő: Takács, Lintner. A szeghalmiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit. Papp Gyula ALFÖLDI CSOPORT H. BEM SE—OROSHÁZI MTK 2—X (1—0) Cegléd, 300 néző. V. : Dömény. Bem SE: Karajos — Pető, Hor­váth Cs., Balogh J. (Lechnert), Kovács — Putnokl, Horváth P., Faddi — Csipke, Balogh G„ Mol­nár. OMTK: öllel — Nagy, He­gedűs F„ Tóth, Árvái — Fabisz, Deák, Tapasztó (Kovács) — Fe­kete, Papp J., Papp I. (Kupecz- kl). Edző: dr. Petróczy Gábor. 45. perc: a kifutó öllel mel­lett 20 méterről Molnár gurított a kapuba, 1—0. 55. perc: formás támadás vé­gén Deák 10 méterről okos gól­lal egyenlített, 1—I. 60. perc : Faddi lőtt gólt 16 mé­terről, 2—1. Jó Játékvezetés mellett a ha­zaiak csak szerencsével nyer­tek. Jó: Faddi, Csipke, Molnár, ill. Hegedűs F., Fabisz, Deák. Sz. J. A fit A fehér mezes szarvasiaknak ugyancsak össze kellett szedniük magukat az utolsó húsz percben, hogy legalább az egyik pontot otthon tartsák — de ez végül sikerült: Szarvas —Szolnok 2—2, az NB II-ben Fotós Kovács Erzsébet GYULA—MEZŐHEGYES 2—0 (0—0) Mezőhegyes, 600 néző V.: dr. Ha. Gyula: Oláh — Mohácsi, Szilágyi, Resetár, Elekes — Bu­rai (Dávid), Simák, Alberti — Szénás! (Jónás), Répás!, Stei­gerwald. Edző: Dávid Imre. Me­zőhegyes: Fülöp — Rédll (Krecsméri), Harangozó, Vígh, Deák — Kovács, Posztós, Kvasz p. (Zsórí) — Samu, Boros, Pál- hidai. Edző: Kvasz János. 50. perc: simák jobb oldali beadására pontosan érkezett Ré- pási, akt mintegy hét méterről védhetetlenül fejelt a kapu kö­zepébe, 1—0. 59. perc: a kissé sokkhatás alatt játszó hazai védelem pon­tatlan labdatovábbítását Simák csípte el, és senkitől sem zavar­tatva, 14 méterről a Jobb sarok­ba lőtt, 2—0. A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődött. Cseh Pál lab­darúgó-szakosztályvezető fiának tragikus hirtelenségű halála em­lékére. Közepes színvonalú ta­lálkozón a hazai akarat nem tudta ellensúlyozni a vendégek nagyobb tudását, így Jóformán a pályán az történt, amit a gyu­laiak akartak. A szépszámú ha­zai szurkolónak vigaszt csak a verőfényes időjárás hozott. Jó: Simák, Elekes, Répást, 111. Sa- mu- Dr. Katő János NAGYSZÉNÁS—DABAS 1—1 (0—0) Nagyszénás, 1000 néző. V.: Tóth. Nagyszénás: Molnár — Juhász, Nagy A., Jámborcsik, Ugró — Kálmán, Cséki, Szalka, Kvasznovszki — Sebestyén (Sza- bovik), Szpisják (Héjas). Edző: Moós János. Dabas: Halász — Kráf, Dabasi S., Sas, Dabas! K. — Márton, Viczkő, Kőhalmi — Deli (Vásári), Balatoni, Fekete. Edző: dr. Pataki Miklós. 75. perc: a dabasi védő a 16- oson belül kézzel ért a labdához. A megítélt 11-est Nagy A. biz­tosan értékesítette, 1—0. 84. perc: Molnár kapus „el­ütötte” a dabasi csatár lábát. Ez is ll-es! A büntetőt Kőhalmi biztosan rúgta a hálóba, 1—1. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazai csapat görcsösen és tudása alatt játszott. Jó játék- vezetés mellett a vendégek győ­zelme megérdemelt lett voina. Jó: Molnár, 111. Halász, Márton, Kőhalmi, Deli. Sztvorecz Gyöngyi CSONGRÁD— MEZÖKOVACSHAZA 2—1 (2—1) Csongrád, 700 néző. V.: Far­kas. 6. perc: egy hosszú labdára Rácz rajtolt és a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, majd éles szögből az üres kapuba gu­rított, 1—0. 25. perc: egy beívelt szabad­rúgás után Kovalcsik közelről a hálóba fejelt, I—1. 40. perc: Vikor keresztlabdá­ját Kéri a kaputól 10 méterre lekezelte, majd a hálóba .lőtt, 2—1. Küzdelmes taktikai csatát ho­zott a 90 perc, megérdemelt ha­zai sikerrel. Jó: Laczkó, Bense, Sarkadi, Fehér, Vikor, 111. Ko- lozsi, Szatmári, Kovács Z. További eredmények : KTE— Tápé 4—2 (2—1), Miske—Kiskő­rös 4—1 (3—0), Kiskunhalas­Szentes 1—0 (0—0), Rákosmenti— Malév 0—1 (0—0) AZ ALFÖLDI -CSOPORT Állasa: 1. KTE 5 5 ­. 14-3 15 2. Nagyszénás 5 4 1­8-4 13 3.-4. Bem SE 5 3 2­11-6 11 Miske 5 3 2­11-6 11 5. M.-kovácsháza 5 3 1 1 8-5 10 6. Gyula 5 3 1 1 6-3 10 7. Csongrád 5 2 1 2 5-6 7 8. Kiskőrös 5 2 ­3 11-9 6 9. Malév 5 2 ­3 8-6 6 10. Kiskunhalas 5 1 2 2 6-12 5 11. Rákosmenti 5 1 1 3 9-11 4 12. Mezőhegyes 5 1 1 3 2-8 4 13. OMTK 5 1 ­4 3-7 3 14. Tápé 5- 2 3 5-10 2 15. Szentes 5- 2 3 3-8 2 16. Dabas 5-2 3 4-10 2 ( Megyei I. o. BCS. AGYAGIPAR— BATTONYA 5—2 (1—0) Békéscsaba, 300 néző. V.:Osz- lács. Agyagipar: Gulyás — Sln- kovicz, Danícska, Nagy L„ Gaj­dács, Bognár I., Szlávik, Szarvas, Gebei, Bella, Lőrínczl. Edző: Turcsek Zoltán. Batto- nya: Kristóf B. — Lukács, Le- hoczkl, Talpal, Simon, Tóth, Hajdara, Daróczi (Petró, 60. p.), Bànÿal, Fekete, Lehoczkl II. Edző: Juhász Zoltán. Két jól felkészített csapat nagy iramú, kemény, férfias küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó ha­zai együttes ilyen arányban Is megérdemelten nyert. G.: Lő­rínczi 3 (28.. 80., 89. p.), Sinko- vicz (54. p.), Szarvas (67. p.), ill. Fekete (65. p.), Tóth (75. p.). Jó: az egész hazai csapat, ill. Hajdara, Bányai. (Kőkúti László) VÉSZTŐ—H. SZALVAI SE 1—0 (1—0) Békéscsaba, 100 néző. V. : Csi­pái. Vésztő: Agárdi — Háti, Rácz P., Antóni, Varga, Papp, ötvös, Rácz Z„ Képíró (Ma- gony), Rlth, Horváth. Edző: Rácz Péter. Szalvai: Gazsó — Fábián. Bálint (Karácsony), Germán. Szűcs. Juhász, Aradi, Sípos, Mező, Galovicz, Képíró (Frankó). Edző: Kovács Sán­dor. Az enervált hazai együt­tes már az első percben győ­zelemhez segítette a fegyelme­zetten Játszó vendégeket. G.: Bálint (1. p.) öngól. Jó: a ven­dégcsapat valamennyi tagja, ill. Germán, Galovicz. (Szabó Ta­más) BÉKÉS—KAMUT 4—2 (2—1) Békés, 300 néző. V.: Erdős. Békés: Pribojszki — Balogh, Tisza. Szakái, Krizsán. Kecske­méti (Czinanó I.), Czinanó II., Lenkei!. Fehér (Mészáros), Vo- zár. Kubik. Edző: Komoróczki László. Kamut: Budai (Szikora) — Csapó (Antal), Nagy, Gazsó, Kovács. Pittner, Galáth, Balogh, Ramos, Bognár. Komáromi. Ed­ző: Borgulya János. Gólokban gazdag mérkőzésen a vendégek többet, a hazaiak eredménye­sebben támadtak. G.: Vozár (35. p.), Czinanó II. (37. p.) 11-es­ből, Fehér (54. p.), Kubik (60. p.). ill. Gazsó (36. p.), Bognár (75. p.). Jó: Prlbolszkl. Tisza, Lenkefi. Vozár, ill. Nagy. Ga­zsó. Bognár. (Nagy Mihály) GYOMAENDRŐD— FUZESGYARMAT 1—0 (0—0) Gyomaendrőd. 600 néző. V.: Molnár. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki. Gonda I., Plástyik, Mesterházi. Pataki. Gera (Buk­va), Győrfi, Gonda J., Máté (Kocsis). Forgács. Edző: Koltai Latos. Füzesgyarmat: Gyánl — Pillér, Rácz, Vígh, Petrí, Szőke. Kiss (Mogyorósi), Sala. Bartha ("Kovácsi. Magyar, Vad. Edző: Kun Gvula. Nagy taktikai csa­tában a több helyzetet kidolgo­zó hazaiak megérdemelten nyer­tek. G.: Máté (50. p.). Jő: Gon­da I.. Plástvik. ill. Gváni. Pil­ler. (Szabados Ferenc) ELEK—GÁDOROS 1—0 (1—0) Elek. 600 néző. V.: Farkas. Elek : Kiss — Botás. Péter, Lisz- kai F. (Szabó). Dávid. Puskás, Séllei, Trepák. Gál, Domokos, Gyebrovszki (Szűcs). Edző: Gál Attila. Gádoros: Ivanlcs — Be- rénvi. Hegedűs. Mihők, Takács. Gabnai. Horváth, öze (Piscmt II.). Kocsánv. Pál, Pisont I. Edző: Kozmer Imre. Nagyszerű iátékvezetés mellett a kitűnő játékot produkáló elekl csapat magabiztosan győzött, a kissé keménven látszó vendégek el­len. Kiállítva: Horváth (75. p.), a játékvezető megsértéséért. G.: Domokos (31. D.). Jó: Botás, Dávid (a mezőny lestobbla), Puskás. Gál. ill. Hegedűs. Ta­kács. Pisont I. (Hotya Mihály) BÉKÉSSZENTANDRAS— SARKAD 2—2 (1—1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Rózsa. Békésszentandrás: Cslk I. — Paullk, Cslk II., Liszkai, Tasi (Ronyecz), Amb­rus, Raj, Bódi, Kondacs, Hor­váth. Medveczki (Bencsik). Ed­ző: Czigléczki Sámuel. Sarkad: Szilágyi — Gonda, Tóth, Török, Kapros (Kesztyűs), Szabó I., Papp, Szűcs, Gurzó S.. Fetru- zsán, Mihálka, Szabó II. Edző: Csató Miklós. Közepes színvo­nalú mérkőzésen — jó játékve­zetés mellett — a hazaiak mé­lyen tudásuk alattit nyújtottak. A lelkes, olykor kemény ven­dégek a 91. percben egy sze­rencsés szabadrúgásgóllal egyenlítettek. Kiállítva : Tóth (75. p.), szándékos vlsszarántá- sért. G.: Bódi 2 (2.. 73. p.), 111. Petruzsán 2 (1., 91. p.). Jó: Liszkai, Bódi, Horváth, 111. Tö­rök, Petruzsán. (Varga László) H. DÓZSA SE—KËTEGYHAZA 3-1 (1-1) Kétegyháza, 250 néző. V. : Uh- rin. H. Dózsa SE: Vágó — Kiss, Papp, Ludányi (Pólyák), Fitó, Szekeres, Bíró (Tapasztó), Nyi­las. Födi, Csák, Kolonyi. Edző: Patyl Béla. Kétegyháza: Stei­gerwald — Málik, Isztin, Czig- ler, Rotyis, Hrubás, Papp, Óno­di (Negye), Grósz, Veder, Ka­nál. Edző: Losonczi Zoltán. Iz­galmas mérkőzésen a rutino­sabb, és helyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat megér­demelt győzelmet aratott. Jó játékvezetés! G.: Födi (26. p.), Nyilas (48., 60. p.). ill. G rósz (45. p.). Jó: Kiss, Nyilas, Födi, ill. Rotyis, Papp, Grósz. (Len­gyel László) MEZÖBERÉNY—KONDOROS 0—0 Mezőberény, 400 néző. V. : Holczimmer. Mezőberény: Braun — Puskás, Rácz, Harma­ti L„ Burai M„ Ilyés, Csákó, Balogh. Lakatos, Burai L. (Acs), Rácz A. Edző: Halmosl József. Kondoros: Ancsin — Brlázs, Nagy (Tóth). Bartóki. Karsai. Kórodi. Glázik, Hege­dűs, Kurucz Gy., Kurucz A. (Demcsák), Filiplnyi. Edző: Kunstár János. A mérkőzést végigtámadó hazai csapat rossz napot kifogó csatársora nem bírt a biztonsági védekezésre berendezkedő vendégcsapattal. Jó: Puskás, Csákó, Balogh, 111. Bartóki. Glázik. Filiplnyi. (Schupkégel Adám) A megyei I. osztály állása: 1. Gyomaendrőd 6 5 1 . 14- 2 11 2. H. Dózsa SE 6 4 1 1 14- 6 9 3. Mezőberény 6 4 1 1 11- 6 9 4. Agyagipar 6 3 1 2 14- 9 7 5. Vésztő 6 3 1 2 6- 5 7 6. F.-gyarmat 6 3 . 3 13- 8 6 7. H. Szalvai 6 3­3 11-10 6 8.Battonya 6 2 2 2 9- 9 6 9. B.-szenta. 6 1 4 1 10-11 6 10. Elek 6 2 2 2 9-12 6 11. Kondoros 6 1 3 2 7- 7 5 12. Békés 6 1 3 2 10-13 5 13. Kamut 6 2 . 4 9-13 5 14. Sarkad 6 1 2 3 5-10 4 15. Gádoros 6 1 1 4 6-15 3 16. Kétegyháza 6 1­5 6-18 2 Totóeredmények A totó 37. heti Játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Düsseldorf—Uerdingen 2-1 1 2. Kaisersl—Stuttgart 1-2 2 3. Dortmund—FC Köln 0-0 X 4. St. Pauli—Hamburg o-0 x 5. Kassel—Braunschwelg 2-1 1 6. Wattenscheid—FVelbllrg 4-4 x 7. Münster—Meppen 2-1 1 8. Bari—Roma 1-2 2 9. Genoa—Milan 1-1 x 10. Laizo—Lecce 3-0 1 11. Udinese—Sampdorla 3-3 x 12. Messina—Brescia 0-2 2 13. Padova—Reggina 1-1 x Pótmérkőzések : 14. Intern.—Juventus 2-1 1 15. Pisa—Como 1-0 1 16. Parma—Ancona 1-1 x BÉKÉS MEGYEI izdîiiiifcra Az MSZMP Békés megyei lapja. Igazgató-főszerkesztő: Árpás! Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Ki­adja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó elme: Békéscsaba, Pf. UL Munkácsy u. 4. sz. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: 66/27-844, Igazgató-főszerkesztő: 66/21-401, a kiadó telefonszáma: 66/26-395. Telex­szám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj : egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató : Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.