Békés Megyei Népújság, 1989. május (44. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-15 / 112. szám

1989. május 15., hétfő JEHilUWiTc! SPORT SPORT SPORT SPORT A földön fekvő Kakas mögött a hálóban táncol a labda, ez volt Oroszki (balra, keze a ma­gasban) gólja. A háttérben balról Csanálosl, Csató, jobbra Bánfi, a veszprémi csapatkapi­tány, a mezőny egyik legjobbja, Csík (sötét mezben áll) pedig csodálkozik Fotó: Veress Erzsi Keserves győzelem az újonc ellen Békéscsabai Előre Spartacus-Veszprémi SE 1-0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 7 ezer néző. V.: Vág- ner (Hartmann, Kurmai). BÉKÉSCSABA; Gulyás — Bánfi, Fabulya, Ottlakán, Szenti — Bel­von (Csemus, 79. p.), Mracskó, Csató, Csanálosi — Oroszki, Szeke­res (Bress, 88. p.). Edző: Csank János. VESZPRÉM: Kakas — Horváth M., Csík, Sánta, Szécsi — Csornai, Csongrádi, Kelemen — Bognár (Sülé, 56. p.), Kiss L., Horváth I.. Edző: Glázer Róbert. Gólszerző: Oroszki (82. p.). Sárga lap: Horváth M. (66. p.). Szögletarány: 7:2 (3:1) a Békéscsaba javára. Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót: Új­vári Zoltán emlékének tisz­telegtek a játékosok és a szurkolók. A fiatal, tehetsé­ges labdarúgó tíz évig az Előre Spartacusban játszott, legutóbb a Gyulai SE-ben, s az elmúlt napokban tragikus hirtelenséggel hunyt el, au­tóbaleset áldozata lett. Igencsak nehezen lendül­tek bele a csapatok, az ehő negyedórában, mondhatni, nem történt semmi a pá­lyán. Aztán egy bal oldali szögletet követően Belvon labdája éppenhogy elsuhant Szenti feje fölött. Majd Hor­váth L. kitűnően futott el Bánfi mellett a jobb szélen, beadása is sikerült, Bognár elé tálalt, akinek lövése az egyik hátrafutó védőről vá­gódott szögletre. A 28. perc­ben Oroszki kapott hosszú szöktetést, de Kakas mesz- szire kifutva elhalászta elő­le a labdát. Egy szabadrúgás után Csató ívelte előre a lab­dát, Szekeres jól bújt ki, ám lövése fölé szállt. A lefújás előtti percekben Csanálosi pofozta le a bal oldali szög­letzászlóhoz a labdát, né­hány szép csel után jól adott be, Oroszki az ötös sarkáról perdített kapura, de a kapufa tövénél álló Csík­ról visszavágódott a me­zőnybe a labda. A szünet után Csanálosi távoli nagy lövése Csíkon változtatott irányt és szög­letre pattant, majd Belvon kísérletezett a 16-osról, de lapos lövése Kakasé lett. Az 54. percben Szekeres a kapu torkából lőtt fölé, majd Mracskó távolról célzott, és hasonlóképp járt. Az 59. percben Csanálosi balról jól adott be, a kivetődő Kakas elől Oroszki elhalászta a lab­dát, visszagurított a berob­banó Szekeres elé, de a sző­ke csatár 11 méterről gyen­gén lőtt a kapu közepe felé, és a gólvonalon álló Csík kirúgta a mezőnybe a lab­dát. A 66. percben Szeke­rest alaposai) fölvágta Hor­váth M., amiért jogosan vet­te elő a sárga lapot Vágner játékvezető. A 72. percben az alapvonalról Belvon lőtt be egy labdát, de Bánfi hat méterről a kapus kezébe fe­jelt. A túloldalon hiába ug­ratta ki Kiss L. hosszú vág­ta után Kelement, a ki'utó Gulyás a mezőnybe vissza­lőtte a labdát. A 80. percben kevés híján megszerezhette volna a vezetést a vendég­csapat, amikor Horváth L. kiugratta Sülét, aki elfektet­te a kifutó Gulyást, ám ahe­lyett, hogy azonnal lőtt vol­na az üres kapura, még igaz­gatott a labdán, s addig Fa­bulya visszaért, így a lövést a gólvonal előtt hárította. Az ellentámadást követően sze­rezték meg a győztes gólt a csabaiak. Szekeres egy szög­letet lőtt be keményen, Oroszki az ötösön fejjel ■megcsúsztatta a labdát, amely a középen, a vonalon leragadt kapus mellett a jobb alsó sarokban kötött ki, 1—0. Ezután már csak annyit jegyezhettünk föl, hogy a so­káig Békéscsabán nevelke­dett, majd az NB III-as Szeghalomban játszó, s a té­len visszaigazolt Bress jött be a pályára, akinek ez volt első NB I-es mérkőzése. Hallatlanul unalmasan pe­regtek a percek az első fél­időben. Jóllehet, egyik-má­sik játékos kipirult, ám vé­letlenül sem foghatjuk rá, hogy a nagy iramtól. A bá- gyasztó meleg rányomta bé­lyegét a 22 játékos produk­tumára, és hol bóbiskolt a publikum, amikor pedig föl­ocsúdott egy-két szurkoló, megpróbálta nógatni ked­venceit — kevés sikerrel. A szünetben, úgy tűnik, Csank János alaposan megmosta a játékosok fejét, ugyanis a fordulás után valamit élén­kült az iram, és egyre töb­bet, s veszélyesebben táma­dott a Békéscsaba. Ám ahogy bejutottak a 16-osan belül­re, remegni kezdett a lábuk, szinte alig tudták megcéloz­ni a kaput. Már-már min­denki elkönyvelte, hogy újabb 11-as párbajt láthat a Viharsarokban, amikor vá­ratlanul és a Fortuna segít­ségével megszerezte a győz­tes gólt Oroszki révén a vi­harsarki együttes, amely a második félidőben ’ nyújtott valamivel jobb játékával meg is érdemelte a három pontot. Jó: Szenti, Csanálo­si, ill. Csík, Csornai. Nyilatkozatok. Csank Já­nos: — A mérkőzés előtt is tudtuk, hogy ez türelemjá­ték lesz, a végére sikerült újítani a csapatnak a bá- gyasztó melegben. Glázer Róbert: — Ez a futball igaz­sága. A kínálkozó lehetősé­geinket nem tudtuk kihasz­nálni, amelyet a kontra já­tékra alapoztunk. Végül a békéscsabaiak egy pontrúgás után szerezték meg a há­rom pontot. (jávor) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Rába ETO—FTC 1-0 (1-0) Péos—Vasas 2-1 (0-0) Bp. Hop,véd—Vác 2-0 (2-0) Haladás— Dunaújváros 1-2 (0-1) MTK-VM—Siófok 1-1 (0-1) ll-esekkei 4-5 Tatabánya—Videoton 1-3 (0-0) ZTE—O. Dózsa 1—0 (1—0) AZ NB I ÁLLÁSA a 25. forduló után 1. Bp. Honvéd 13 6 ­6 34-23 51 2. Videoton 15-3 7 52-28 48 3í Rába-ETO 13 3 2 7 39-27 47 4. MTK-VM 10 7 3 5 35-30 47 5. Ferencváros 13 2 3 7 38-29 46 6. Vác 10 4 4 7 30-26 42 7. Békéscsaba 11 3 2 9 34-28 41 8. Tatabánya 10 3 5 7 32-29 41 9. Siófok 7 4 5 9 29-32 34 10. ZTE 7 4 4 10 34-31 33 11. Pécs 7 3 6 9 30-33 33 12. Veszprém 6 6 2 11 19-31 32 13. Haladás 6 4 4 11 26-36 30 14. Ü. Dózsa 7 2 4 12 29-30 29 15. Dunaújváros 3 5 4 13 25-48 23 16. Vasas 4 2 7 12 25-50 23 A TARTALÉKBA JNOKSAGERT Békéscsabai Előre Spartacus- Veszprémi SE 2-1 (1-1). Békés­csaba, 400 néző. V. : Fraaiciako- vlcs. Békéscsaba: Baji (Gazsó) — Kiss A., Pápa, Bajnok, Kiss L. — Udvari, Botyánszkl (Lip- tálk M.), Szász, Horváth — Mik- ilya, Horvai (Kanál J.). Edző: Szita László. A 15. percben. Ud­vari gólba tartó labdáját Kál­mán kapus módjára ütötte ki. Horváth büntetőjével Így veze­téshez jutottak a hazaiak, ám 10 perccel később egy nagy vé­delmi hibából egyenlítettek a vendégek. A fordulás után a békéscsabaiak meg-megújulő tá­madásai egyikéből szerezték meg a nagyon keserves győzel­met, az egyébként alacsony színvonalú találkozón. G.: Hor­váth (11-esből), Udvari, Ili Ga­zsó. Jó- Kiss A., Pápa, Mikiya, ill. Markó, Gazsó. (gyurkő) ! NB III TISZA-CSOPORT SZEGHALOM—JASZKISER 2—1 (1-0) Jászkisér, 200 néző. V.: Tóth S. Szeghalom: vári — Macskin, Lukács, Csorba, Kovács — Nagy (Llpták), Szilágyi, Bondár — Zsombok J., Zsombok A., Ba- gyinka. Edző : Ogrincs Pál. Jászkisér: Németh — Farkas, Kovács, Kisnémet, Himpli — Tóth L. (Nemes), Farkas L., Bólya (Farkas F.) — Lódi, Gó- cza. Gólya. Edző: Bukhár Lász­ló. 5. perc : Csorba indításával Ba- gyinka kilépett a balösszekötő helyén, lövése a bal kapufáról kipattant és a berobbanó Zsom­bok A. a kapuba gurított, 1—0. 70. perc : egy szögletrúgás után röviden kifejelt labdát Kovács 16 méterről nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte, 1—1. 88. perc: Zsombok Attilát a kaputól 22 méterre szabálytala­nul szerelték. A megítélt szabad­rúgásból Lukács a sorfal mel­lett a kapu bal oldalába csavar­ta a labdát, 2—1. A március 18. óta nyeretlen sárrétiek ezen a napon minden csapatrészükben felülmúlták el­lenfelüket, győzelmük megérde­melt. Jó: Lukács, Csorba, Zsom­bok A., 111. Kovács, Farkas L. Papp Gyula KOROS CSOPORT békés—h. kun b. se i—o (1-0) » Kiskunfélegyháza, 400 néző. V. : Keresztúri. Békés: Pribojsz­ki — Nagy, Tisza, Fehér, Ki­rályvári — Gyimesi, Biró (Dé­nes), Maján (Lovas) — Vozár, Bobcsek, Czlnanó. Edző: Nagy Mihály. 10. perc: Királyvári középre iveit, és a jó ütemben érkező Bíró a hálóba fejelt, 1—0. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, a kiesés rémétől fenyege­tett két csapat közül a vendé­gek voltak a rutinosabbak, megérdemelten vitték el a három pontot. Jó: Királyvári, Gyime­si, Pribojszki, ill. Csáki, Lenke- fi. GYULAI SE—CSONGRÄD 1—1 (1—0), 11-esekkel 3—2 Gyula, 800 néző. V.: Perger. Gyula: Oláh — Kiss, Szilágyi, Alberti (Szénás!), Mohácsi — Szarvas, Cserháti, Répás! — Steigerwald (Simák), Kurucz, Jónás. Edző: Dávid Imre. 2. perc: Kurucz hanyattvetőd­ve ollózta a kapura a labdát, melyet a kapus csak kiütni tu­dott. A kipattanó labdát Jónás értékesítette, 1—0. 84. perc: Maszlag jobb oldali szöglete az erős szél segítségével az ellentétes felső sarokban kö­tött ki, 1—1. A hazai csapat a gyors veze­tés után az első félidőben biz­tosan tartotta előnyét. Az egyen­lítés után a végső 11-es rúgások­ban a hazai csapat biztosabb volt. Kiállítva: Cserháti, Széná- sl, 111. Vikor. A ll-eseket érté­kesítették: Szarvas, Kiss, Mohá­csi, ill. Fehér, Szalai. Kihagyta: Répás!, ill. Maszlag, Gábor, Soós. Jó: Szarvas, Szilágyi, Oláh, 111. Gábor, Maszlag. Jenei Kálmán OROSHÁZI MIK­II. OSZTAPENKO 3—2 (1—1) Orosháza, 600 néző. V. : Fran- ciskovlcs. Orosháza: öllel — Fabisz, HomOnnal, Árvái, Csi- lek — Kiss, Kupeczki, Deák, Füredi (Lipováczl) — Tapasztó, Papp (Tóth). Edző: Szendrei Bé­la. 8. perc: egy jobb oldali beadás után a hazai védők elvétették a labdát és Csizmadia a hálóba lőtt, 0—1. 12. perc: Tapasztó 25 méterről lövésre szánta el magát, a lab­da kissé megpattant egy védőn, de így is a bal felső sarokban kötött ki, 1—1. 68. perc: egy veszélyes ven­dégtámadás végén Répás! hatal­mas kapufát lőtt, a lepattanó labdából indult ellentámadás be­fejezéseként Lipováczi a jobb al­só sarokba lőtt, 2—1. 77. perc: Tapasztó futott el a jobb szélen, beadását Lipováczi előre vetődve fejelte a jobb al­só sarokba, 3—1. 84. perc: Franclskovics — fel­tehetően kezezés miatt — sza­badrúgást ítélt a honvédok ja­vára. oravecz 18 méterről nagy gólt lőtt, a bal felső sarokba, 3—2. Végre jó mérkőzés! A hazai kék-fehérek régóta adósai vol­tak közönségüknek a szellemes, jólramú mérkőzésekkel. Ezen a vasárnapon nemcsak a győze­lemnek, hanem a mutatott jó játéknak Is örvendezhetett a nézősereg. Tulajdonképpen az egész hazai csapat, teljesítménye kiemelkedőnek értékelhető. Hogy mégis néhányukat külön megemlítjük, annak az az oka, hogy vasárnap messze átlagon felül teljesítettek. Jó: Tapasztó, Kiss, Lipováczi, Kupeczki, ill. Gáspár, Lipők, Oravecz, Répás!. Varga Zoltán sz. dOzsa— MEZÖKOVÁCSHÁZA 2—0 (0—0) Szeged, 500 néző. V. : Kara. Mezökovácsháza: Szilva — Sza­bó, Kovács F„ Mikula. Kovács Z. — Balázs, Nagy (Bartyik), Szatmári — Mocsári (Bállá), Schmidt, Koloasi. Edző: Batke László. Az első félidő alacsony szín­vonalat hozott, némi szegedi mezőny fölénnyel. A szünet után rákapcsolt a bajnokjelölt, és két szép góllal legyűrte ellenfe­lét. G.: Batik, Apró. Jó: Po­pok Fáibdáti, ill. Kovács F„ Schmidt. MEZŐHEGYES—KISKŐRÖS 1—0 (0—0) * Kiskőrös, 700 néző. V. : dr. Ha. Mezőhegyes: Fülöp — Megyebí­ró, Kovács (Hanga), RédM, Krecsméri — Harangozó, Zsidó (Páilhidai), Burai — Boros, Sa­mu, Képíró. Edző: Kvasz Já­nos. 60. perc: egy gyors bal oldali ellentámadás végén az élesen belőtt labdát Pálhidal H méter­ről a jobb alsó sarokba lőtte, 1—0. Alacsony színvonalat és dur­va játékot hozott a kiskőrösi találkozó. Mindkét csapat sok helyzetet kihagyott, a vendégek lelkesedésük miatt megérdemel­ten győztek. Jó: Megyebíró, Pál- hidai, Samu, Képíró. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemel­ni. További eredmények. Pénz­ügyőr—SZVSE 3—1, Miske—Solt- vadkert 3—0, Szentes—KTE 1—3. A KÖRÖS CSOPORT ALLASA: 1. Sz. Dózsa 2. Gyula 3. Pénzügyőr 4. Miske 5. Osztapenko 6. Csongrád 7. Szentes 8. Mezőhegyes 9. Kiskőrös 10. OMTK 11. KTE 12. Mk.-háza 13. Békés 14. Soltvadkert 15. SZVSE 16. Kun B. SE 18 3 3 2 53-18 63 15 4 2 5 45-23 55 14 2 3 7 42-24 49 14 1 3 8 45-27 47 13 3 2 8 44-37 47 11 4 3 8 36-25 44 8648 28-33 40 8369 26-33 36 10 - 5 11 44-40 36 8 4 3 11 35-34 35 8 2 4 12 36-36 32 8 2 4 12 33-37 32 7 2 3 14 27-47 28 6 4 2 14 30-61 28 6 4 1 15 30-64 27 4 6 2 14 23-38 26 Megyei I. o. GYOMAENDRÖD—GÁDOROS 1—0 (1—0) Gádoros, 300 néző. V.: Mol­nár. Gyomaendrőd: Béres — Kovácsi, Tóth, Hegyi (For­gács) , Bán, Pataki, Bukva, Győrfi, Gonda, Máté, Bányai (Mesterházi). Edző: Bencsik Gyula. Gádoros : Ivanics — Gab- nai, Garai, Hajdú, Mihók, Pl- sont P., Lőrlnczi (Virág K.),Pi- sont Z., Orbán, Virág Cs., Hé­jas. Edző: Kozmer Imre. A vé­gig támadó hazai csapat jó já­téka ellenére alulmaradt, az egy szerencsés góllal nyerő vendégekkel szemben. G.: Tóth (28. p.). Jó: Béres, Győrfi, Gom- da, ill. Hajdú, Virág Cs., Ga­rai. (Prozlik Pál) KÉTEGYHAZA—BATTONYA 3—1 (2—1) Kétegyháza, 300 néző. V.: Sze­les. Kétegyháza: Szeliezsán — SzJávlk. Lehoczki, Szűcs (Isz- tin, Ónodi), Boár, Rotyie, Si­pos, Szabó, Papp, Bányai, Ne­gye. Edző: Harsány! Mátyás. Battonya: Szilágyi — Magyar Cs., Hajdara, Bócslk, Talpal (Hideg). Tóth, Magyar I. (Ad­ler), Juhász, Fekete E., Taró- czi, Fekete J. Edző: Szilágyi Já­nos. Kiállítva; Hideg, utánrúgá- sért, Izgalmas mérkőzésen a kulturáltan játszó hazaiak meg­érdemelt győzelmet arattak a helyenként durva vendégek el­len. G.: Bányai 3, ill. Fekete E. Jó: Bányai (a mezőny legjobb­ja), Szelezsáin, Lehoczki, Boár, Papp, ill. Taróezi, Juhász. (Len­gyel László) VÉSZTŐ—H. DÖZSA SE 1—0 (1—0) Vésztő, 300 néző. V.: Kalcsó. Vésztő: Asztalos — Háti, Rá ez P„ Varga, Antóni, Bakos (Rácz Z.), Ötvös, Papp, Rozsos, Ma- gony (Rácz A.), Petrusán. Mb. edző: Kiss Péter. H. Dózsa: Nagy — Tréfa. Papp, Tóth, Sződi, Orbán, Szekeres, Kórász, Kovács, Csák, Balogh. Edző: Patyi Béla. Küzdelmes mérkő­zésen, melyet fél óra viharszü- net szakított félbe, Rácz Péter szabadrúgásgólja három pontot hozott a hazaiaknak. Jó: a ha­zai csapat valamennyi tagja, ill. Orbán. Csák, Kovács. (Buzgány József) MEDGYESEGYHAZA—KAMUT 2-1 (1-1) Medgyesegyháza, 200 nézó. V. : Mihály. Medgyesegyháza : Knap- asik — Prekop, Kituljak, Gel- lény (Fodor), Cseh, Néveri, Zámbori, Kiss, Pallagi, Szabó, Holiecz, Vágó. Edző : Zárná Mi­hály. Kamut: Budai — Csapó, Nagy. Kovács, Pittner, Garzó, Galáth (Fekete), Antmann (Ra­mos), Bognár, Balogh, Komáro­mi. Edző: Borgula János. A két gól mellett a medgyeslek sok helyzetet kidolgoztak, de ezeket elügyetlenkedték. G. ; Cseh (33., 78. p.), 111. Bognár (23. p.j. Jó: Cseh, Zámbori, Vá­gó, 111. Nagy, Bognár, Komáro­mi. (Oravecz Tamás) NAGYSZÉNA S—SARKAD 2—1 (1—0) Nagyszénás, 500 néző. V.: Ró­zsa. Nagyszénás: Bordás — Jám­borcsik, Szabovlk, Nagy M„ Ugró, Juhász, Szalk (Szpisják), Nagy A., Kvasznovszkl, Sebes­tyén (Koosány), Héjas. Edző: Moós János. Sarkad: Szilágyi Gurzó S., Török, Szabó. Somo­gyi, Szűcs, Sándor, Kesztyűs (Kiss), Papp, Szatmári, Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. A gyenge napot kifogó hazai csa­pat nehezen tudott a vendégek középpályáján átjutni. A mér­kőzésre a nagy tét rányomta bélyegét. G.: Szalka (43. p.), Kvasznovszkl (71. p.), Szatmári (76. p.). Jó: Szalka. Ugró, Nagy A., ill. Török, Gurzó J., Somo­gyi. (Sztvorecz Gyöngyi) MEZÖBERÉNY—BCS. AGYAGIPAR 3—1 (1—1) Mezőberény, 300 néző. V.: Szi­lágyi. Mezőberény: Mosonl — Puskás, Rácz (Ravasz), Harma­ti L„ Adamik, Csákó, Burai M., Balogh, Lakatos, Burai L., Tóth (Kocsor). Edző: Harmati Jó­zsef. Agyagipar: Szűcs — Kiss, Hegedűs, Nagy, Gajdács, Bog­nár, Tárnok, SÍnkoviczi, Mihály, Bella, Lőrlnczi. Edző: Turcsek Zoltán. A megfiatalított, jól ját­szó és a győzelmet Jobban aka­ró hazai csapat megérdemelten nyerte a kiesési rangadót. G.; Lakatos (32.. 81. p.), Balogh (88. p.), ill. Lőrlnczi (10. p.). Jó:az egész hazad csapat, 111. Gaj­dács, Bella, Lőrlnczi. (Schupké- gel Adám) békésszentandrás— KONDOROS 0—0 11-esekkel 7—8 Békésszentandrás, 150 néző. V. : Koch. Békésszentandrás: Szakács — Paraszt. Csík, Med- veczki, Horváth, Ambrus, Fe- dorjak, Tasi (Kovács), Virág II. (Ronyecz), Virág I., Kondacs. Edző: Ko-ltai Lajos. Kondoros: Ancsin — Tóth, Nagy, Szász, Kamsai, Kórodl, G ló zik (Tichl), Sutyinszki, Kurucz Gy. (Brlázs), Kurucz A.. Filipinyi. Edző: Kunstár János. Hét perc eltel­te után óriási felhőszakadás zú­dult a játéktérre, így 30 percig a vihar miatt állt a játék. Az Irreális talajon folyamatos já­ték nem alakulhatott ki. Mind­két csapat tagjai dicséretet ér­demelnek. (Varga László) FÜZESGYARMAT— KASZAPER­NAGYBANHEGYES 2—1 (0—0) Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Ambróczki. Füzesgyarmat: Bé­ré — Piller, Kiss, Vígh, Tóth (Kovács), Petri, Szőke, Bacsó, Vad (Erdei), Saja, Csák. Edző: Kun Gyula. Kaszaper: Sajgó — Pivoda. Pepó, Kun, Rábai, Szl- vák, Lita-uszkl, Molnár, Papp, Péli, Lehoczki. Edző: Zalai An­tal. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött. G. : Papp (50. p.), Vígh (58. p.), Szőke (80. p.). Jó: Pil­lér, Kiss. Vígh, ill. Papp. Le­hoczki. Pepó. (Szabó László) A megyei I. osztály állása; 1. Nagyszénás 2. Gyomae. 3. H. Dózsa 4. Sarkad 5. B.-szenta. 6. Battonya 7. Kamut 8. F.-gyarmat 9. Vésztő 10. Kétegyháza 11. Kondoros 12. Gádoros 13. Agyagipar 14. Kaszaper 15. M.-berény 16. M.-egyh. 19 4 1 2 57-20 66 18 1 3 4 50-19 59 18 1 2 5 68-24 58 14 1 3 8 55-36 47 11 4 4 7 37-31 45 9 4 2 10 31-29 37 7649 30-33 37 9 2 5 10 31-31 36 9 5 2 11 21-33 36 10 1 1 14 28-46 33 6 6 2 12 22-31 32 8 1 3 14 17-44 29 5 2 8 11 36-46 27 5 4 4 13 32-43 27 5 5 2 13 27-53 27 5 3 4 14 23-46 25 A tabellán nem szerepel a Bat­tonya—Mezőberény (félbesza­kadt) találkozó eredménye. Ifjúságiak: Füzesgyarmat—Ka- ezaiper-Nagybánhegyes 3—0, Medgyesegyháza—Kamut 9—1. Békésszentandrás—Kondoros 3— 1. Mezőberény—Bős. Agyagipar 0—2, Kétegyháza—Battonya 0—1, Nagyszénás—Sarkad 4—3, Gádo­ros—Gyomaendrőd 0—4. Totóeredmények 1. Uerdingen—Brémen 2—1 1 2. Stuttgart—B. München 2—0 1 3. Karlsruhe—Hamburg 2—2 ï 4. Nürnberg—Mönchengl. 0—0 x 5. Meppen—Freiburg 2—3 2 6. Schalke—Wattenscheid 3—2 1 7. Essen—F. Köln 3—4 2 8. Ascoli—Bologna 1—0 1 9. Cesena—Pescara 1—0 1 10. Sampdoria—Milan 1—1 x 11. Parma—Regglna 3—0 1 12. Sambenedett.—Genoa 1—0 1 13. Piacenza—Cremonese 1—0 1 PÖTMÉRKÖZÉSEK : 14. Torino—Juventus 0—0 X A nemzetiközi női-férfi tornász Ifjúsági Barátsági Versenyek szervezőbizottsága felkínálja az 1989. június 30., július 1—2. között, Békéscsabán megrendezésre kerülő rendezvényének főszponzori lehetőségé! Igénybejelentési határidő: 1989. június 10. Érdeklődni a Békéscsabai Városi Tanács V. B. ifjúsági és sportosztályán. Telefon: 66/26-020. BÉKÉS MEGYEI EH r H23 Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Selcszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató : Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.