Békés Megyei Népújság, 1988. október (43. évfolyam, 235-260. szám)

1988-10-17 / 248. szám

1988. október 17., hétfő • BSE—Szarvasi Főiskola Medosz 82:50 (41:24) Hiába támadnak a fekete nadrágos szarvasiak — felvéte­lünkön a bal szélen álló Dórán célozza meg a kosarat — nem tudtak e 40 perc alatt kibontakozni. Az (eseményt szemléli Frankó K. és Tarczy, ,mig a BSE védelmében Gu­lyás (7), Knopp és Sepsei igyekeznek megakadályozni a hazaiakat a pontszerzésben Fotó: Veress Erzsi NB I-es nói kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, i400 néző. IV.: Far­kas, Budanovics. BSE: Farkas (7), SZOLLOSI (20), GULYÁS (17), Knopp (6), SEPSEI (14). Csere: Besenyői (2), Hermann (6), Schwarz (6), Behány ^2), Juhász (2). Edző: dr. Bácsalmási László. Szarvas: Frankó A. (2), Tarczy (6), Dórán (7), Frankó K. (13/3), Bozsémé (2). Csere: Leopold (7/3), Veres (7/3), Zsolnai (4), Szabó (2). Edző: Darida Károly. Az eredmény alakulása: 4. perc: 4:2, 7. perc: 16:2, 12. perc: 28:8, 25. perc: 52:24, >30. (perc: 62:30, 37. perc: 77:48. A mérkőzés megkezdése előtt, már a bemutatkozás­kor feltűhő volt, hogy a fő­városi együttes játékosai fel­szabadultan, nevetve inte­gettek a szurkolóknak, míg a „hazai” csapat rezzenés­telen arccal vonult a pá­lyára. Mindez az első per­cekre is rányomta a bélye­gét, hiszen rendkívül köny- nyedén, pillanatok alatt el­húzott a BSE. A hazaiak ekkor megilletődötten ját­szottak — szinte egymást keresték a pályán, dobásaik pontatlanok voltak, a véde­kezéskor pedig átjáróháznak bizonyult mozgásuk. Egysze­rűen nem tudták tartani az igazán elemében levő Szöl- lősit, bárki próbálta kikap­csolni a játékból. Ugyanak­kor, akiktől kosarakat vár­tak, mint például Tarczy tói, Zsolnaitól és Frankó Kl-tól, még csak helyzetbe sem ke­rültek. Ahogy haladt az idő előre, úgy vált még ponto­sabbá a BSE összjátéka. A találkozó előtt pedig néhány szarvasi szakember bizako­dott, annál is inkább, mert a fővárosi csapat a hét köz­ben csaknem 3 ezer kilo­métert utazott (Görögország­ban jártak), sok a sérültjük — ám ez egyáltalán nem látszott meg összjátékukon. Sőt, az utolsó 10 percre azt is megengedhette magának dr. Bácsalmási edző, hogy csak a cseresort szerepeltes­se — s ekkor sem csökkent a főiskolás lányok hátránya. Az is feltűnő volt, hogy a házigazdák edzője olykor céltalanul cserélgette ki-be játékosait. Ha az A csoport­ban szeretne maradni a szarvasi csapat, bizony je­lentős formaj avulásról kell tanúbizonyságot tenniük a következő bajnokikon. J. P. D Békéscsabai Kötöttárugyár felvételre keres energetikai üzemének és energiagazdálkodási feladatainak irányítására energetikai üzemvezető munkakörbe felsőfokú végzettséggel rendelkező munkatársat. Jelentkezni: Béköt, Békéscsaba, Tanácsköztársaság útja 73. sz. Tel.: (66) 27-966/147-es mellék. SPORT SPORT SPORT Nem sikerült a hazai bemutatkozás Szarvasi gól a hosszabbításban Szarvasi Vasas—Jászberényi Lehel 2-1 (0-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 1200 néző. V.: Adám (Ko­vács II., dr. Szőke). Szarvas: Hanyecz — Holp, Hegyi, Demjén, Lipták — ÍPisont, Nagy, Aranyos — Lipováczi (Plástyik, 64. p.), Supka, Garai (Bakai, 46. p.). Edző: Pallagi .Róbert. Jászberény: Havasi — Balogh, Bukhár, Gephard, Sulyok — Németh, ;Szántai, Ludasi — Mosonyi, Keresztesi, Váczi (Gulyás, 88. p.). Edző: Pé- czely Szabolcs. Gólszerző: Németh (16. p.), ISupka (65. .p.). Hegyi (92. p.). Sárga lap: Nagy (50. )>.). Szögletarány: 5:3 (1:0) a Szarvas javára. A Szarvas már a 3. perc­ben megszerezhette volna a vezetést, de Nagy 11-esőt Havasi kivédte. A 16. perc­ben váratlanul vezetést szer­zett a Jászberény, amikor egy előre vágott labdával Németh lépett ki a szarvasi védők között, és a kifutó Hanyecz fölött a hálóba ívelt, 0—1. A 21. percben Pisonit tisz­ta helyzetben kapu fölé lőtt. A 26. percben Aranyos beadását Supka kapásból szintén kapu fölé lőtte. A 30. percben Gephard szép szóló után szép lövést eresztett meg, de Hanyecz elvetőd­ve védett. A továbbiakban meddő mezőnyjáték folyt. A FORDULÁS UTÁN Supka lapos lövését védte Havasd. A 65. percben egyenlített a Szarvas^ ami­kor Aranyos beadása után Supka fordulásból, kapásból a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 1—1. Efeután nagy hajrába kez­dett a Szarvas. Aranyost buktatták a 16-oson belül, de a játékvezető nem látott okot büntető adására. A 67. percben Supka jobb oldali beadása után Hegyi fejelte a labdát kapura, de Havasi a gólvonalllon elcsípte. A 85. percben Pisonit vitte .föl a labdáit, mintegy 25 méteres lövését Havasi szögletre te- nyerelte. A hosszabbításban a 92. percben Aranyosit buk­tatták a 16-os sarkánál, s a megítélt szabadrúgást Hegyi a bal felső sarokba rúgta, 2—1. NB IU TISZA CSOPORT SZEGHALOM—JASZKISER 3—2 (1—1) Szeghalom, 490 néző. V.: Hldl. Szeghalom: Szabó — Nagy, Csorba, Kovács, Zeombok J. — Csák, Kozák (Macskim), Lukács (Lipták) — Zeombok A., Bress, Bagyinka. Edző: Búza Barna. 34. perc: Pásztort a 16-oeon belül szabálytalanul szerelték, a megítélt büntetőt Gócza a ka­pu bal oldalába helyezte, 0—1. 43. perc: Kovácstól Zeombok A. elvette a labdát, visszagu­rított és az érkező Bress hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—1. 73. perc: Bress pontosan adott középre és a jókor érkező Lip­ták 9 méterről estében lőtt a hálóba, 2—1. 79. perc: Nemes hét méterről a kapus fölött a hálóba emelt, 2—2. 82. perc: Csák nagy szóló után a jobb oldali 16-os sarká­ról ballal, nagy erővel, félma- gasan a jobb sarokba bombá­zott, 3—2. A nagy tét ellenére egyik csa­pat sem állt be védekezni. Nyilt sisakkal, bátran támadott. Jó: Csorba, Bagyinka, Csák, ill. Németh, Gócza, Pásztor. Papp Gyula KOROS CSOPORT MEZÖKO VÁC SHÄZA— H. KUN B. SE 2—1 (1—0) Kiskunfélegyháza. 200 néző. V.: Jakus. MezökoVácsháza: Petrás — Balázs, Kovács F., Török (Mlkula), Kovács Z. — Bartyik, Nagy, zámbori — Szat­mári, Schmidt, Köteles (Szabó). Edző: sári Ferenc. 12. perc: Schmidt becselezte magát a 16-oson belülre, aztán fordulásból a hálóba lőtt, 1—0. 80. perc: Lenkefi hkzaadása átpattant a rosszul vetődő ka­puson, Schmidt ott termett és az üres kapuba gurított, 2—0. 89. perc: 11-eshez jutottak a hazaiak, melyből Sz. Tóth a hálóba lőtt, 2—L Végig a vendégek Irányítot­tak, a hazadak gyengélkedtek. Kiállítva: Szatmári. Jó: Kovács Z., Zámbori, Schmidt. A ha­zaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit. A kihagyott hazai büntető után rendkívül idegesen és sok hibával játszott a szarvasi csapat. A vendégek mindkét félidőben többet birtokolták a labdát, de a gólon kívül igazi helyzetet nem tudtak kialakítani. Az alacsony színvonalú mérkő­zést végül is két jól e^alált lövés döntötte el a szarvasi­ak javára. Jó: Supka, Demjén, ill. Bukhár, Keresztesi. Csabai Pál A Keleti csoport további ered­ményei: DVTK— DMVSC 0—1 (0—0) Metripond—Baja 3—1 (0—1) Ózd—Eger 2—0 (1—0) D. Kinizsi—DUSE 3—1 (1—0) NYVSSC—Hatvan 4—1 (2—0) Szolnok—Szeged 0—1 (0—1) KSC—Kazincbarcika 4—0 (1—0) A Nyugati csoport eredményei Oroszlány—Tapolca 2—1 (0—1) Csurgó—Kaposvár 2—0 (0—0) Csepel—Szekszárd 5—1 (2—1) BVSC—Mohács 1—0 (0—0) Keszthely—Bp. Volán 0—1 (0—0) Komló—Építők SC 0—0, ll-esekkel 5—3 Sopron—Nagykanizsa 1—1 (1—1), ll-esekkel 0—3 III. kér. TTVE—Dorog 1—2 (0—2) A Keleti csoport állása: 1. Metripond 7 111 21- 8 24 2. DMVSC 6 2-2 14- 8 22 3. Szeged Ifi 1 - 3 16- 9 20 4. Debr. Kinizsi 4 3 2 1 14- 7 20 5. Szarvas 4312 11-10 19 6. Szolnok 4213 16-11 17 7. Kecskemét 5-14 18-10 16 8. Ózd 3 2 2 3 12- 8 15 9. Nyíregyháza 3 14 2 14-11 15 10. DVTK 2 3 14 9-13 13 11. DUSE 2 2 2 4 11-14 12 12. Kazincbarcika 3 115 8-19 12 13. Baja \ 3-25 9-14 11 14. Eger U16 6-15 9 15. Jászberény 113 5 7-17 8 16. Hatvan A 1 2 6 6-18 7 BÉKÉS—SZENTES 1—0 (1—0) Szentes, 300 néző. V.: Kara. 35. perc: Kálmán lyukat rú­gott, Vozár az ajándék labdával elfutott a szélen, beadására Ja- niga rosszul mozdult ki és Bob- csek az üres kapuba helyezett, 1—0. A második félidőben hiába rohamozott többet a Szentes, gólhelyzeteit nem tudta érté­kesíteni. A békési kontraakciők ugyanakkor mindig veszélyt je­lentettek. Jó: Vozár, Királyvári. A hazaiak közül senkit sem le­het kiemelni, GYULA—MEZŐHEGYES 2—2 (1—1), ll-esekkel 3—4 Gyula, 1500 néző: V.: Miklós. Gyula: Oláh — Tóth. Kovács, Szilágyi (Gortka), Reeetár — Steigerwald, Cserháti, Alberti (Deák) — Szarvas. Kurucz, Jó­nás. Edző: Sülé István. Mező­hegyes: Fülöp — Molnár, Ku- kely, Rédli. Elekes — Krecs- méri, Kovács S.. Zsidó (Pepó) — Harangozó, Samu (Hanga), Pálhidai. Edző: Kozák István. 10. perc: Szarvas ugrott ki, Fülöp azonban elhúzta a csa­tár lábát. A büntetőt a sértett értékesítette, 1—0. 34. perc: Pálhidai a hazai 16- oson belül elesett, s a játék­vezető ezt is 11-esnek ítélte! Pálhidai büntetőjét Oláh kapus majdnem megfogta, 1—1. 39. perc: Harangozót sárga lapos figyelmeztetés után a já­tékvezető leküldte a pályáról. 55. perc: Pálhidai a partjelző előtt nyolc méterre kézzel tette maga elé a labdát és vezette egyedül a hazaiak kapujára. Oláh kétségbeesetten rántotta le a csatárt. Csak a bírói hármas nem látta az esetet, s a játék­vezető 11-est ítélt, s ezt Elekes lőtte be, 1—2. 86. perc: a 16-osra betörő Szarvast buktatták, újabb ll-es! Szarvas most sem hibázott, 2—2. Az események rövid leírásából is kitűnik, a mérkőzésen nem kis szerepe volt a játékvezető­nek. Több téves ítéletével el­sősorban a játszani akaró ha­zai csapatot zavarta meg. A több volt GYSE-sel kiálló ven­dégcsapat lelkesen küzdött, de a második félidei időhúzásaikat más pályán nem nézték volna el. A büntetőt belőtte Steiger­wald, Kovács, Jónás, ill. Mol­nár, Kukely, Pepó, Kovács. Ki­hagyta: Resetár, Szarvas, ill. Elekes Jó: Pálhidai, Kukely, Molnár. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Jenéi Kálmán OROSHÁZI MTK— SOLTVADKERT 6—0 (2—0) Orosháza, 600 néző. V.: Pálfi. OMTK: Bugyik — Árvái, Csi- íek, Szlopóczki (Kupeczki), Fabisz — Kiss, Homonnai — Ta­pasztó, Nagy, Papp, Deák. Edző: Szendrei Béla. 8. perc: Deák jó beadásál Ta­pasztó fejelte a bal alsó sarok­ba (a gól szépségdíjat érdemelt volna!), 1—0. 33. perc: Deák beadásába a közbevetődő Vági kézzel nyúlt bele, ll-es! Deák lövése először a kapusról kipattant, de a csa­tár javított, 2—0. (A gólt köve­tően a soltvadkerti játékosok reklamáltak — s Pálfi Vágit azonnal zuhanyozni küldte.) 69. perc: Deák ügyesen be­adott, Kiss ívelt fejese a jobb felső sarokba hullott, 3—0 (Vin- decker a gól után dühében el­rúgta a labdát. Mivel már egy sárgát begyűjtött, Pálfi őt is ki­állította.) 71. perc: Nagy lövése kipat­tant, Tapasztó ott termett, s Mayer lába alatt lőtt a hálóba, 4— 0. 81. perc: egy lepattanó labdát Deák az ötös sarkával egy ma­gasságban droppolva egyből visszaívelt a bal felső sarokba, 5— 0. 85. perc: Árvái kocogott fel egy labdával a félpályától, majd váratlanul, körülbelül 35 méter­ről lövésre szánta el magát — a labda kifele pörögve a bal alsó kapufáról vágódott a hálóba, 6— 0. Gőlszüret Orosházán. Az utób­bi hetek futballínségét nehezen átvészelő orosházi szurkolók legmerészebb álmaikban sem mertek volna egy Ilyen különb­ségű kék-fehér győzelemre fo­gadni. Hogy mégis így történt, annak oka elsősorban a fegyel­mezetlen soltvadkerti védelem­ben keresendő. Pálfi játékveze­tő — a mezőnyben ugyan elnéz­te a helyenként durva beleme- néseket — a „szövegben” nem ismert tréfát. Jó: Kiss, Tapasz­tó, Deák, Fabisz, ill. Mayer, Ju­hász. Varga Zoltán További eredmények: Pénz­ügyőr—KTE 2—0 (0—0), Szegedi Dózsa—Osztapenkó 5—1 (3—1), Kiskőrös—Szegedi VSE 0—2 (0—0), Miske—Csongrád 3—1 (1—1). A KOROS CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Sz. Dózsa 7 1 1 1 26-10 24 2. Gyula 6 2 2­20-8 24 3. Miske 6 1 2 1 19-9 22 4. Békés 5 1 1 3 20-12 18 5. Pénzügyőr 5­2 3 18-11 17 6. Mk.-háza 4 2 1 3 13-10 17 7. Csongrád 4 1 1 4 13-12 15 8. Szentes 3 2 2 3 11-14 15 9. KTE 2 2 2 4 13-17 12 10. Soltvadkert 3 1 1 5 15-26 12 11. OMTK 3 1­6 15-14 11 12. Kiskőrös 3­2 5 20-26 11 13. Mezőhegyes 2 2 1 5 9-15 11 14. SZVSE 3 1­6 13-24 11 15. Osztapenkó 3­1 6 13-21 10 16. Kun B. SE 1 3 1 5 13-22 10 Megyei I. o. BCS. AGYAGIPAR— bekesszentandrás 1—0 (1—0) eékésszentandrás, 150 néző. V.: Varga F. Agyagipar: Oláh — Danicska, Gonda, Valentinyi, Gajdács, Jagyugy, Tárnok, Tűr­ések, Daró, Galovicz (Bognár), Lőrinczi. Mb. edző: Kovács György. Békésszentandrás: Sza­kács — Paraszt, Csík, Bódi, Medveczkl, Tasi, Fedorjak, Petykó (Adamovszki), Kondacs, Horváth, Virágh I. Edző: Koltai Lajos. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak nem tudták áttör­ni a kilenc emberrel védekező ellenfelet. Óriási meglepetésre Jagyugy (34. p) góljával a ha­zaiak kikaptak. Jó: Gonda, Oláh, Turcsek, Tárnok, ill. Csík, Kondacs, Fedorjak. (Varga László) FUZESGYARMAT—KAMUT 1-1 (1-0) ll-esekkel 4—2 Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Tóth. Füzesgyarmat: Kun — Tóth, Kiss, Kristóf, Bacsó, Rácz, Varga, Salya, Barta (Pillér), Lá­zár, Jónás (Erdei). Edző: Kun Gyula. Kamut: Szikora — Ko­vács, Ramos, Antal, Pittner, Ga­zsó (Csákó), Csejtei, Kórodi, Antmann (Fekete), Balogh, Ko­máromi. Edző: Borgulya János. A hazaiak végig fölényben ját­szottak, azonban helyzeteiket sorra elhibázták. Az eredmény igazságos. G.: Barta (20. p), ill. Pittner (60. p). A büntetőt érté­kesítette Kiss, Lázár, Pillér Sa­lya, ill. Kórodi, Pittner. Kihagy­ták: Antmann, Balogh, Csákó. Jó: Kiss, Rácz, Salya, ill. Ra­mos, Balogh, Antmann. (Szabó László) MEDGYESEGYHÁZA— GYOMAENDRÖD 3—3 (1—1) ll-esekkel 4—2 Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Hrabovszki. Medgyesegyháza: Knapcsik — Hegyi, Kituljak, Gellény, Szabó I., Holecz, Pre- kop, Plástyik, Vágási, Szabó II. (Vágó), Hegedűs. Edző: Zana Mihály. Gyomaendrőd: Béres — Kékl, Mesterházi, Forgács (Ka­rácsony), Pataki, Bán, Bukva, Győrfi, Tóth, Máté, Gonda. Edző: Bencsik Gyula. Iramos mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett a hazaiak pontot vesztettek. G.: Plástyik (32. p), Tóth (39. p), Plástyik (46. p), Prekop (75. p, öngól), Ki­tuljak (81. p), Tóth (89. p). A ll-eseket értékesítették: Plás­tyik, Vágási, Holecz, Kituljak, ill. Győrfi, Tóth. Kihagyta: Buk­va, Máté. Jó: Kituljak, Holecz, Prekop, Plástyik, ill. Győrfi, Tóth, Máté. (Oravecz Tamás) BATTONYA—MEZÖBERÉNY 3—2 (2—1) Mezőberény, 200 néző. V.: Koch. Battonya: Szilágyi —Ma­gyar Cs., Hajdara, Pócsik, Fe­kete, Adler, Varga, Törő, Sza­bó, Mákos, Magyar I. (Prun- kucz). Edző: Szilágyi János. Mezőberény: Mosoni — Acs, Burai M., Hegedűs, Harmati L., Varnyu, Ilyés (Kocsor), Mago­st, Ravasz, Lakatos, Burai L. Edző: Harmati József. Az első félórában a hazai csa­pat eldönthette volna a mérkő­zést, de a csatárok a 100 szá­zalékos helyzeteket is kihagy­ták. Kiállítva: Ács (57. p), be­szédért. G.: Hajdara (39. p). Magyar I. (42. p), Törő (89. p), ill. Ravasz (9. és 60. p). Jó : Ma­gyar Cs., Hajdara, Szabó, 111. Magos!, Harmati L., Varnyu. (Schupkégel Adám) NAGYSZÉNÁS—H. DÓZSA SE 5—0 (2—0) Nagyszénás, 550 néző. V.: Sze­les. Nagyszénás: Pajkó — Hé­jas, Nagy M., Juhász, Ugró, Szalka, Pelyák, Nagy A., Kvasz- novszkl, Sebestyén, Szpisják. Edző: Moős János. H. Dózsa SE: Győrfi — Tréfa, Papp, Pó­lyák, Krizsán, Orbán (Szekeres), Vinetter, Kórász, Csorba (Ta-1 pásztó), Juhász, Szénás!. Edző: Patyi Béla. A megyei rangadón küzdel­mes, iramos mérkőzésen a nagy­szénás! csapat minden tekintet­ben felülmúlta a listavezetőt. G.: Kvasznovszki (29., 60. p). Héjas (43, 65. p), Szalka (48. p). Jó: az egész hazai csapat. A vendégek közül senkit sem le­het kiemelni. (Sztvorecz Gyön­gyi) VÉSZTŐ—KASZAPER- NAGYBÄNHEGYES 0—0 ll-esekkel 5—4 Vésztő, 200 néző. V.: Hanyecz. Vésztő: Agárdi — Háti, Rácz P., Varga, Nagy F., Bakos, Hajdú, Petrusán, Papp, Magony (Nagy L.), Kaszai. Edző: Losonczi Zol­tán. Kaszaper-Nagybánhegyes: Sajgó — Pivoda, Papp, Kun, Rábai, Bállá (Tóth), Szivák, Jámbor, Bacsa, Zámboly, Paly- kó (Szlávik). Edző: Szalai An­tal. Kiegyenlített első félidő után a hazaiak fél tucat biztos gól­helyzetet hagytak kihasználat­lanul. A ll-eseket berúgták: Petrusán, Varga, Bakos, Papp, Rácz P., 111. Papp, Pivoda, Zám­boly, Jámbor. Kihagyta: Sajgó. Jó: Petrusán, Rácz P„ ül. Rá­bai. (Buzgány József) GÁDOROS—KONDOROS 1—0 (1-0) Gádoros, 300 néző. V.: Kuba- tovics. Gádoros: Ivanics — Haj­dú, Garai, Berényi, Gabnai, Pi- sont P. (Horváth), Héjas, Lő- rtnesik, Orbán, Virágh, Pisont Z. (Rékasi). Edző: Kozmer Im­re. Kondoros: Ancsin — Tichi, Nagy, dr. Bartóki, Kurucz I., Sutyinszki, Brlázs, Kurucz H. (Glózlk), Filipinyi, Sárosi, Kar­sai (Sonkoly). Edző: Kunstár János. Az első félidei jobb Játékkal megérdemelt hazai győzelem született. A vendégek a kiosz­tott három sárga és egy piros lappal — Tichi (80. p.), szán­dékos utánrúgásért — hivták fel magukra a figyelmet. G.: Orbán (16. p.). Jó: Hajdú, Ga­rai, Gabnai, 111. Nagy Z, (Prozlik Pál) SARKAD—KÉTEGYHAZA 4—2 (0—0) Kétegyháza, 300 néző. V.: Szürszabó. Sarkad: Veres — Tóth IL, Török, Kapros, Sán­dor, Papp, Szűcs, Szabó (Sztoj- ka), Somogyi, Szatmári Gurzó. Edző: Szatmári Sándor. Kétegy­háza: Rotár — Péter, Szlávik, Isztin, Rotyis, Tarján, Ónodi, Papp, Grósz, Veder, Bányai. Edző: Batke László. A második féüdőben ,13 perc alatt fordított az ellenfél. G.: Szatmári 2, Gurzó. Török, 111. Veder, Grósz. Jó: az egész ven­dégcsapat, 111. Szlávik, Isztin, Veder. (Bencze László) A megyei I. osztály állása: 1. Nagyszénás í - - 1 23- 7 27 2. H. Dózsa SE « 1 - 1 27- 7 26 3. B.-szentandrás 4. Sarkad 5. Gyomaendrőd 6. F.-gyarmat 7. Gádoros 8. Agyagipar 9. Battonya 10. Vésztő 11. Kamut 12. Kétegyháza 13. Kaszaper 14. Medgyesegyh. 15. Kondoros 16. Mezőberény 5 - - 3 19-15 18 5-23 23-15 17 5-23 16-11 17 4 114 13-13 15 4 - 3 3 8-14 15 4-24 17-16 14 4 1-5 13-16 14 3 2 14 10-15 14 12 3 2 3 9-14 14 4 1-5 15-22 14 2215 12-17 11 1315 9-16 10 12-7 8-15 7 1 1 2 6 9-18 7 Totóeredmények 1. Diósgyőr—DMVSC 0-1 2 Z. Szolnok—Szeged 0-1 2 3. Csurgó—Rákóczi 2-0 1 4. BVSC—MohAci 1-0 1 5. Atalanta—Verona 2-2 z 6. Bologna—Roma 0-1 2 7. Lazio—Torino 1-1 z 8. Lecce—Napoli 1-0 1 9. Pescara—Milan 1-3 2 10. Catanzaro—Barl 0-0 z 11. Cremonese—Udinese 2-3 2 1Z. Monza—Brescia 2-0 1 13. Taranto—Genoa PÖTMÉRKÖZÉSEK: 1-0 1 14. Licata—Piacenza 2-0 1 15. Fiorentina—Ascoll 2-1 1 16. Intern.—Pisa i-1 1 BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin 'út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 J Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.