Békés Megyei Népújság, 1988. szeptember (43. évfolyam, 209-234. szám)

1988-09-12 / 218. szám

1988. szeptember 18., hétfő Elfogyva és elfáradva Rába ETO—Békéscsabai Elére Spartacus 2-1 (1—1) (Folytatás az 1. oldalról) csapat sem tudott igazán kibontakozni. A 34. percben nagyszerű akciót vezetett a zötd-fehér vendég együttes: Rubold indította Hajszánt, aki 11-esre spekulálva majdnem az alapvonaláig ju­tott, de senki sem buktatta, így középre játszott, de az érkező Mörtel! az üres ka­pu mellé tala!!. SZÜNET UTÁN Szenti el­vette a labdát Mör,telitől, 25 méterről lőtt is, de Balázs védett. Aztán Belv-on céloz­ta meg futtából a kaput, labdája azonban mellé szállít. A hazaiak .gyors, le­hetőleg kevés energiát fel­emésztő támadásokkal pró­bálkoztak, de csak a me­zőnyfölényig jutottak. A 69. percben viszont következett a győri expressz! A jobb ol­dali akciót csak szabadrúgás árán tudták szerelni Ottla- kánék: a labda mögé Rubold állt, lágyan a kapu elé ívelt és a balösszekötő helyén — szinte a cserepadról érkező — Handel az állva maradt hazai védelem mellett za­vartalanul a jobb alsó sa­rokba bólintotta a labdát, 2—1. Elkeseredetten, de egyre lankadó energiával „roha­moztak” a csabaiak, de iga­zán nagy egyenlítési lehető­A 6. percben szarvasi szöglet után Pisont A. 18 méteres lövése kerülte el a felső sarkot, majd Supka be­adását követően Kertész tisztázott meleg helyzetben á berobbanó szarvasi játé­kosok elől. A 13. percben Nagy Mihály 25 méteres botnbaszabadrúgása a bal kapufáról kifelé pattant! A 17. percben Szemere elé került a labda és 18 méteres lövése alig ment kapu mel­lé. A 21. percben vezette a vendég csapat az első iga­zán valamirevaló támadást, melynek végén Kovács feje­se a kapufáról a mezőnybe pattant. Egy perc múlva szép szarvasi támadást kö­vetően Pisont váratlan lapos lövését Fekete szögletre te- nyerélte. A 32. percben Sup­ka és Szemere közösen ügyetlenkedett el egy hely­zetet az ózdi kapu előtt. Fordulás után az első hely­zet a vendégek előtt adó­ségük nem akadt. A Rába iETO viszont rutinosan haj­rázott, ügyesen tartották já­tékosai a labdát és így har­madik idegenbeli győzelmü­ket is megszerezték. A ha­zaiak derekasan harcoltak, a pályán levők igyekeztek az utóbbi hetek gyenge mérle­gén javítani, de nem sike­rült. Jó: Hlagyvik, Turbék, Rubold, Hajszán, Bücs, ill. Oittilakán, Horváth. Nyilatkozatok: Haász Sán­dor: — Hangom nincs, há­rom pontunk viszont igen! Nem is rossz.. . Csank Já­nos: — Elfogytak és elfá­radtak á játékosok a nagy sorozat végére, s mivel si­került két gólt „nógatnunk” a Rábával, az eredmény csak ez lehetett. Fábián István * * * A Pásztor-ügy újabb fejlemé­nye, hogy kedden Winthertur- ban ismét tárgyal Annus Vince, a békéscsabaiak ügyvezető el­nöke a középpályás játékenge­délyének visszaadásáról. Az ed­digi hercehurca során ez a megbeszélés Ígérkezik a legsike­resebbnek, s ha így lesz, szer­dán Tatabányán már akár Játsz­hat is Pásztor. AZ NB I TOVÁBBI EREDMÉNYEI MTK-VM—Tatabánya 3-3 (3-1) ll-esekkel 2-4 Haladás—FTC 2-2 (0-1) ll-esekkel 0-2 Bp. Honvéd—Videoton 2-1 (1-1) dott, amikor Hegyi hazaadá­sát Hanyecz nem érte el és Tokár az üres kapu mellé gurított. A csereként beállt Iáipováczi ezután kétszer is gólhelyzetbe került, de Ker­tész az utolsó pillanatban önifeláldazóain mentett. A 74. percben váratlanul vezetést szerzett a vendég csapat, amikor Kovács a jobb olda­lon sorra cselezte ki a szarvasi játékosokat, majd lövését Hanyecz Tiba elé tenyerelte, aki az üres ka­puba gurított, 0—1. A 88. percben gyors szarvasi tá­madás futott a jobb olda­lon, s a belőtt labdát Supka pár lépésről a hálóba fe­jelte, 1—1. (Ez volt a szarva­si csapat első gólja hazai pályán!) Ezután Tokár, Ko­vács, Stanev, Munkácsi, Far­ikas és Fodor berúgta, ill. Szeimere, Pisont A., Nagy M., Hegyi, Gebri berúgta, Ara­nyos kihagyta a 11-est. ZTE—Pécs 2-2 (2-1) ll-esekkel 3-4 Dunaújváros—Veszprém 0-0 ll-esekkel 7-8 Vác—Siófok 3-0 (1-0) O. Dózsa—Vasas 1-1 (1-0) ll-esekkel 4-5 az nb i Állasa: 1. Ferencváros 4 1­­11- 4 14 2. Rába ETO 4 ­­1 9- 5 12 3. Vác 3 1­1 12- 5 11 4. MTK-VM 2 2 1­11- 9 11 5. Pécsi MSC 2 12­11- 8 10 6. Videoton 3 ­­2 12- 7 9 7. Tatabánya 2 1 1 1 7- 6 9 8. Siófok 2 ­1 2 6- 6 7 9. Vasas 112 1 6- 7 7 10. Veszprém 1 2­2 2- 6 7 11. Haladás 1 1 1 2 5- 9 6 12. Bp. Honvéd 1 1­3 2- 4 5 13. Dunaújváros- 2 1 2 3- 8 5 14. Zalaegerszeg- 1 2 2 4- 8 2 15* Békéscsaba- ­2 3 4- 8 2 16. Ü. Dózsa- ­1 4 5-12 1 A TARTALÉKBA JN OKS ÁGÉRT Békéscsabai Előre Spartacus— Rába ETO 5—2 (2—1). Békés­csaba, 1000 néző. V.: Tóth. Bé­késcsaba: Baji (Gazsó) — Kiss A., Bánfi, Horvai, Kiss L. — Udvari, Lipták, Szász, Kasik — Papp (Botyánszki), Képíró. Ed­ző: Szita László. Hamar veze­tést szereztek a hazaiak, és ez­zel egy időben magukhoz ra­gadták a kezdeményezést is. Később kiegyenlítettebb lett a küzdelem, ám a szünet után a békéscsabaiaknak csak néhány percre volt szükségük ahhoz, hogy jelentős előnyhöz jussa­nak. A győriek kapusát a 86. percben kiállította a játékveze­tő. így nemcsak Harmath jött le a pályáról, hainem Polocz is, hiszen az utóbbi helyére Guny- hó kapus állt be. Sárga lap: Dóka. Kiállítva: Harmath. G.: Papp 2, Képíró, Bánfi, Kasik, ill. ördög, Varsányi. Jó: az egész hazai csapat, ill. ördög, (gyurkó) Az első félidőben a töb­bet támadott Szarvas ellen az időhúzás taktikáját vá­lasztották a vendégek. A szarvasiak helyzeteik alap­ján akár többgólos vezetést is szerezhettek volna. For­dulás után már a vendégek­nek is volt több helyzetük. Feltűnő volt ebben az idő­szakban a szarvasi védők ideges játéka. A büntetőrú­gásokban ezúttal az ősz fo­lyamán először maradt alul a szarvasi együttes. Jó: Fe­kete, Tokár, till. Nagy M., Gebri. Csabai Pál A Keleti csoport további ered­ményei : Szolnok—Baja 1—1 (0—0) (ll-esekkel 6—5) Lehel SE—Kecskemét 1—0 (1—0) Űzd—Szarvas l—l (0—0) (ll-esekkel 6—5) Szeged—DUSE 0—0 (ll-esekkel 4—3) DVTK—Nyíregyháza 2—2 (0—1) (ll-esekkel 3—0) Metripond—D. Kinizsi 2—1 (1—1) Eger—Kazincbarcika 1—0 (0—0) Keleti csoport: 1. Metripond 4 .­1 13- 4 12 2. Szeged 3 1­1 10- 4 11 3. Szolnok 3 1­1 10- 6 11 4. DMVSC 3 1 . 1 7- 4 11 5. Szarvas 1 3 1­6- 5 10 6. D. Kinizsi 2 1 1 1 7- 4 9 7. Baja 2­1 2 7- 7 7 8. Kecskemét 2­1 2 4- 5 7 9. Jászberény 1 1 2 1 5- 7 7 10. DVTK 1 2 . 2 5- 8 7 11. Ózd­2 2 1 4- 5 6 12. Hatvan 1 1 1 2 3- 5 6 13. DUSE 1­2 2 5- 6 5 14. Eger 1 1­3 3- 6 5 15. Nyíregyháza­­3 2 4- 9 3 16. Kazincbarcika­1 1 3 4-12 3 NB III TISZA CSOPORT OLEFIN SÓ­SZEGHALMI SC 5—0 (2—0) Szeghalom, 400 néző. V.: Goóz. Olefin: Kiss A. — Járai, Godo- lai, Magyar, Balogh — Szobocz- ki, Kapus, Barabás — Fischer, Szőke, Szurkos. Edző: Toper- czer Tibor. Szeghalom: Szabó — Nagy, Zsombok A., Kovács, Zsombok J. — Kozák (Vígh), Csák, Urr (Szilágyi), Macskin — Bress, Bakos. Edző: Búza Barna. 30. perc: Magyar szabadon hozta fel a labdát, 20 méterről kapura lőtt, Szabó csak kiütni tudta, és a berobbanó Szőke 8 méterről a hálóba fejelt, 1—0. 41. perc: Szurkos jobb oldali szögletét a magasan felugró Ba­rabás hat méterről küldte a jobb sarokba, 2—0. 58. perc: Barabás a jobb ol­dalon teljesen tisztán kapta a labdát, elfutott, pontos beadá­sát Fischer senkitől sem zavar­tatva, öt méterről a kapu bal oldalába pörgette, 3—0. 65. perc: Fischer jobb oldal­ról belőtt labdáját Szőke 8 mé­terről egyből a kapu bail olda­lába küldte, 4—0. 73. perc: Szurkos jobb oldali szögletét a teljesen tisztán álló Fischer öt méterről a jobb alsó sarokba bólintotta, 5—Ó. A nehéz helyzetben levő ha­zaiak, tartalékosán kiállva, az első játékrészben kiegyenlítetté tették a tervszerűen játszó, na­gyobb játékerőt képviselő ven­dégek támadásait. Ennek elle­nére két hárítható góllal mégis elhúzott az Olefin. A második félidőben a vendégek nyugod- tabban adogattak, a szórványos, görcsös akarásba fulladt hazai próbálkozásokat könnyedén há­rították, és megérdemelten győztek. Kitűnő játékvezetés. Jó: Kiss A.. Járai, Barabás, Fischer. Szőke. A hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felülit. Papp Gyula KÖRÖS CSOPORT MEZÖKOVACSHAZA— MEZŐHEGYES 1—1 (1—1) (ll-esekkel 8—7) Mezőhegyes, 1100 néző. V.: Kö­böl. Mezőkovácsháza: Petrás — Szabó, Kovács F., Török, Ko­vács Z. — Bartyik, Nagy (Zám- bori), Szatmári (Köteles) — Mo­csári, Schmidt, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Mezőhegyes: Fü- löp — Molnár (Zsidó), Pepó, Harangozó (Rédli), Elekes — Kovács, Krecsméri, Burai — Boros, Samu, Pálhidai. Edző: Kozák István, 5. perc: kapu előtti kavaro­dásból Mocsári mintegy 7 mé­terről a kapu közepébe lőtt, 1—0. 16. perc: Samu egyéni szóló után a 11-es tájáról a bal alsó sarokba gurított, 1—1. 70. perc: a mezőhegyesi kapu előterében ártatlannak tűnő Fü- löp—Schmidt ütközést Köböl já­tékvezető 11-esnek minősítette. Kolozsi büntetőrúgását a bal kapufa „védte”. Ideges hangulatban lezajló ta­lálkozón a kiosztott öt sárga lap mellett inkább küzdelem, mint igazi játék folyt. A végig enyhe fölényben játszó hazaiak enervált csatárjátéka nem sok gondot okozott a kovácsházi vé­delemnek, s így a biztonságos védekezésre berendezkedett ven­dégek el tudták érni céljukat, Jó: Petrás, Kovács, Mocsári, ill. Krecsméri, Fülöp, Samu. pr. Kató János BÉKÉS—SOLTVADKERT 4—1 (2-0) Békés, 700 néző. V.: Kérdő. Békés: Pribojszki — Nagy, Ti­sza, Kondacs, Szakái — Fehér, Maján (Schneider), Gyimesi — Simák, Vozár, Bobcsek (Bog­nár). Edző: Nagy Mihály. Solt- vadkert: Dobszai — Marosi, Zsikla, Szellák, Cseh (Morvái) — Katzenbach, Vági, Vadászi — Juhász, Somogyi (Márton), Sza­bó. Edző: Linka József. 3. perc: Simák tört ki közé­pen a vendégvédők gyűrűjéből és a kifutó kapus mellett ballal a jobb sarokba gurított, 1—0. 17. perc: Nagy indította a re­mekül mozgó Simákot, ő pon­tosan ívelt középre Vozár elé, aki higgadtan lőtte a labdát a hálóba, 2—0. 19. perc: 11-eshez jutottak a vendégek, de Pribojszki kivédte a büntetőt. 60. perc: a változatosság ked­véért most a hazaiak végezhet­tek el büntetőrúgást és Tisza pontosan helyezte a pettyest a hálóba, 3—0. 65. perc: Fehér indította az előre törő hátvédet, Nagyot, aki mintaszerűen kígyózott át a vé­dők között és növelte az előnyt, 4—0. 70. perc: közvetett szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek az ötösnél, amit Vadászi a tömö­rülő védők között is a hálóba bombázott, 4—1. Óriási presztízscsatát vívott a két csapat. Míg a hazai csatá­rok lendületes akciói remek gó­lokat eredményeztek, addig a vendégek háromszor is a kapu­fát találták telibe, sőt a ll-est is kihagyták, így a hazai csa­pat győzelme feltétlen megérde­melt. Jó: Pribojszki, Nagy, Sí­rnák, Vozár, ill. Vadászi, Ju­hász, Katzenbach. Nagy Mihály SZENTES—OMTK 3—1 (1—0) Szentes, 400 néző. V.: Francis- kovics. 14. perc: Vígh rosszul találta el a labdát, Gulyás rácsapott és egy lépés megtétele után félma­gasan a kapu bal oldalába lőtt, 1—0. 55. perc: Deák szép cselekkel húzott el a balszélen, beadását Kiss közelről értékesítette, 1—1. 67. perc: ismét védelmi hiba következménye volt a Szentes vezetőgólja: a balodalra átke­veredett .labdát Vörös a kapu közepébe vágta, 2—1. 88. perc: Szentpéterit gólhely­zetben buktatták, s a megítélt szabadrúgásból Fekete 16 mé­terről a bal felső sarokba csa-. varta a labdát, 3—1. A Szentes fegyelmezett védő­munkájának és jó helyzetki­használásának köszönheti a 3 pontot, bár szinte végig a ven­dégek játszottak fölényben. Jó: Janiga, Kecskés, Fekete, ill. Kiss, Homonnai. GYULA—KISKÖRÖS 4—2 (1—1) Kiskőrös, 1200 néző. V.: Hor- nyák. Gyula: Oláh — Tóth, Mo­hácsi, Resetár, Szilágyi — Stei­gerwald, Üjvári, Alberti — Ku- rucz (Deák), Szarvas, Cserháti (Répási). Edző: Sülé István. Kiskőrös: Vass — Dusnoki, Szlovák, Szentpéteri, Lutter — Beregszászi (Lengyel), Szekér, Szabó (Bischof) — Szűcs, Pecz- nyik, Sörös. Edző: Tagai Já­nos. 16. perc: Szűcs 18 méteres szabadrúgásból lőtt gólt, 0—1. 24. perc: Kuruczot buktatták a 16-oson belül, a ll-est Resetár értékesítette, 1—1. 46. perc: újabb 11-eshez ju­tottak a gyulaiak, ezt is Rese­tár lőtte a hálóba, 2—1. 50. perc: korszerű támadás végén Steigerwald növelte az előnyt, 3—1. 76. perc: ismét gyors gyulai támadás futott a pályán, s Új­vári volt eredményes, 4—1. 83. perc: kavarodás után Bi­schof lövése kipattant, s Len­gyel közelről a hálóba lőtt, 4—2. Nagyjából azonos erejű csa­patok közül a két ll-essel, amely egyébként jogos volt, a Gyula győzött. Jó: Resetár, Szi­lágyi, Steigerwald, ill. Szlovák, Beregszászi. További eredmények: Szegedi VSE—H. Kun B. SE 2—4 (1—1) Pénzügyőr—Miske 2—1 (1—0), Csongrád—Osztyapenko 1—1 (l—l) ll-esekkel 5—3, Kecske­méti TE—Szegedi Dózsa 0—1 (0-0). A KÖRÖS CSOPORT ÁLLASA: 1. Gyula 3 1 1­9- 5 12 2. Sz. Dózsa 3 1­1 8- 4 11 3. Szentes 3 1­1 6- 5 11 4. Miske 3­1 1 10- 5 10 5. Csongrád 2 1 1 1 8- 6 9 6. Békés 2 1­2 10- 6 8 7. H. Kun B. SE 1 2 1 1 7- 8 8 8. KTE 2­1 2 8- 6 7 9. Pénzügyőr 2­1 2 7- 7 7 10. Kiskőrös 2­1 2 10-11 7 11. Mk.-háza 1 1 1 2 4- 6 6 12. Mezőhegyes 1 1 1 2 5- 8 6 13. Soltvadkert 2­­3 6-11 5 14. SZVSE 1 1­3 5-10 5 15. Osztyapenko 1­1 3 5- 6 4 16. Orosháza 1­­4 4- 8 3 Megyei I. o. GYOMAENDRŐD— BATTONYA 2—1 (2—0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Szilágyi. Gyomaendrőd: Béres — Kéki, Pataki, Bán (Gera), Mesterházi, Filyó, Bukva, Győr- fi (Tóth), Máté, Erős, Gonda. Edző: Benesik Gyula. Batto- nya: Szilágyi — Kovács, Haj­dara, Makos, Simon, Fekete J„ Varga, Törő, Fekete E„ Magyar I., Magyar Cs. Edző: Szilágyi János. Első félidei teljesítmé­nye alapján a hazaiak gólkü­lönbséget javíthattak volna. A mérkőzés második részére fel­javult vendégek majdnem „pon­tosan” távoztak. G.: Kéki (22. p.), Bán (31. p.), ill. Varga (62. p.). Jó: Kéki, Bukva, Filyó, ill. Szilágyi, Törő. (Szabados Fe­renc) H. DÓZSA SE— KONDOROS 1—0 (0—0) Orosháza, 300 néző. V.: Mi­hály. H. Dózsa SE: Győrfi — Tréfa, Papp, Tóth,, Krizsán, Me­gyebíró, Vinetter, Korász, Ko­vács (Csorba), Juhász (Szeke­res), Szénási. Edző: Patyi Béla. Kondoros: Ancsin — Ticht, Nagy, Szász, Sároei, Kórod! (Hegedűs), Brlázs, Kurucz Gy. (Glózik),, Sutyinszki, Kurucz A., Karsai. Edző: Kunistár János. Kissé elbizakodott csapat be- nyomáisát keltették a hazaiak, így a kondorosiak alaposan fel­adták a leckét a határőröknek, akik öt újonccal — Megyebíró, Kovács, Pólyák. Tapasztó, Ga- lovicz — pótolták a leszerelő- ket. G.: Megyebiró (60. p.).Jő: Győrfi, Krizsán, Megyebíró, Ju­hász, ill. Ancsin, Tichi, Brlázs. (Sín Géza) KASZAPER­nagybAnhegyes— GÁDOROS 2—1 (1—0) Kaszaper, 300 néző. V.: Kiss. Kaszaper: Sajgó — Pivoda, Jámbor, Kun., Rábai, Lehoczki, Balia S., Balia J., Zámboly, Pé­li, . Papp. Edző: Zalai Antal. Gádoros: Verók — Berényi, Ga- rai, Gabnai, Pisont P.. Ivanios, Orbán, Lőrincsik, Héjas, Páli, Pisont Z. Edző: Kozmer Imre. Közepes iramú mérkőzésen a sok gólhelyzetet elügyetlenkedő hazaiak végül is nehezen nyer­tek a lelkesen játszó, de időn­ként durván védekező vendé­gekkel szemben. Kiállítva: Hé­jas A. utánrúgásért, Pisont Z. felvágásért. G.: Balia J. (3. p.), Orbán (54. p.), Péli (88. p.J.Jó: Sajgó, Pivoda, Lehoczki, ill. Verók, Garai, Pisont P. (Z. M.) KAMUT— BÉKÉSSZENTANDRAS 2—2 (1—1) (ll-esekkel 1—3) Kamut, 150 néző. V.: Balázs. Kamut: Szikora — Kovács, Ga- láth. Ramos, Komáromi, Csá­kó (Antal), Gazsó, Bora, Ant- mann, Pittner, Balogh. Edző: Borgula János. Békésszentand- rás: Szabó — Koppányi, Csík, Bódi, Tasi. Adamovszki, Fedor- jak, Petykó, Kondacs I. (Pa­raszt), Horváth (Virágh), Hor­váth II. Edző: Koltai Lajos. Jó iramú, sportszerű mérkőzé­sen igazságos eredmény szüle­tett. G.: Antmann (20. p.), An­tal (85. p.), ill. Petykó (30. p.), Tasi (55. p.). Jó: Bora, Gailáth, Gazsó, ill, Tasi, Bódi. Petykó, Fedorjak. (Szlancsik János) MEDGYESEGYHÁZA— MEZÖBERÉNY 0—0 (ll-esekkel 1—4) .i Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Mészáros. Medgyesegyháza: Knapcsik — Hegyi, Kitoljak, Gellény, Katona. Holecz (Hege­dűs), Krajcsi (Engelhardt), Sza­bó L„ Vágási, Szabó B„ Pre- kop. Edző: Zana Mihály. Me- zőberény: Mosoni — Acs Var- nyú, Harmati L„ Harmati J., Kocsor, Ravasz (Magosi), Bu­rai, Sziráczki, Hegedűs, Laka­tos. Edző: Harmati József. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a kapuk nemigen forogtak ve­szélyben, jobbára a hazaiak tá- madgattak, a végére kissé fel­jöttek a vendégek. Jó: Hegyi, Kitoljak, Szabó L., ill. Harmati J., Sziráczki. Lakatos. A U-ese- két értékesítették Vágási, ill. Varnyú. Acs, Harmati L., Ko­csor. Kihagyták: Szabó L., Pre- kop. (Oravecz Tamás) KÉTEGYHÁZA— FÜZESGYARMAT 2—1 (1—1) Füzesgyarmat. 300 néző. V.: Molnár. Kétegyháza: Kiss — Pétér. Szlávik, Jova (Rotár), Tarján, Sipos, Réti (Sztancs), Ónodi, Papp, Bányai, Grósz. Edző: Batke László. Füzesgyar­mat: Kun — Tóth. Kiss, Kris­tóf (Bánfi). Szőke, Bacsó, Var­ga, Saja, Erdei, Lázár. Jónás. Edző: Kun Gyula. A hazaiak helyzeteiket nem tudták ki­használni, a vendégek szívós vé­dekezése miatt. G.: Bányai (16. p.). Varga (44. p.). Grósz (70. p.). Jó: Grósz. Kiss, Papp, ill. Saja, Varga, Kiss. (Szabó Lász­ló) NAGYSZÉNÁS- VÉSZTŐ 3—2 (0—0) Vésztő. 400 néző. V.: Kalcsó.' Nagyszénás: Bordás — Héjas, Szabovik, Jámborcsik, Ugró, Krausz, Szalka, Nagy A., Krasznovszki, Sebestyén, szpis- ják. Edző: Moós János. Vésztő: Agárdi — Nagy F., Rácz P„ Varga, ötvös, Bakos, Papp, Rácz A., Hajdú (Kaszai), Rith, Petrusán (Nagy). Edző: Loson- czi Zoltán. Küzdelmes, színvo­nalas mérkőzést láthatott a kö­zönség, mely után a szerencsé­sebb csapat könyvelhette el a három pontot. G.: Rith (58. p.), Nagy A. (60. p.), Kvasznovszki (70. p.), Rácz P. öngól (78. p.), Rácz A. (84. p.). Jő: Szalka, Ugró, Nagy A., ill. Varga, Ba­kos, Rácz A. (Buzgány József) SARKAD—AGYAGIPAR 4—3 (2—0) Sarkad, 600 néző. V.: Csipad. Sarkad: Veres — Gurzó S., Tö­rök, Kapros, Tóth I., Szűcs, Hirka, Szabó (Somogyi, Soós), Sztojka, Szatmári, Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. Agyag­ipar: Oláh — Danrcsika, Galo- vicz, Nagy, Gajdács, Jagyugy, Tárnok, Turcsek, Taró, Bella, Lőrinczi, Vidovenyecz. Edző: Herczegfalvl Gábor. Az igen tartalékosán kiálló hazaiak meg­érdemelt győzelmet arattak a lelkesen játszó jaminaiak ellen. Jó játékvezetés. G.: Szüas (17. p.), Szatmári (38. p.), Darő (47. p.). Szatmári (49. p.), Bella 11- esből (52. p.), Gurzó (69. p.), Tárnok (89. p.). Jó: Szatmári, Gurzó S., Szűcs, Veres, ill. Gajdács. Daró, Turcsek. (Bu­rás István) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ bajnokság Állasa: 1. H. Dózsa SE 5­. . 15- 2 15 2. Nagyszénás 5­- ­10- 4 15 3. B.-szentandrás 3 1- 1 14- 7 11 4. Gyomaendrőd 3­- 2 8- 5 9 5. Kétegyháza 2 1- 2 8- 8 8 6. Agyagipar 2­1 2 11-10 7 7. Sarkad 2­1 2 8-10 7 8. Kaszaper 1 2- 2 6-10 7 9. Mezőberény 1 1 1 2 6- 7 6 10. M.-egyháza 1 1 1 2 2- 4 6 11. Kamut 1 1 1 2 6- 9 6 12. Battonya 2­- 3 5- 8 6 13. Vésztő 2­- 3 6-12 6 14. Gádoros 1­2 2 5- 7 5 15. Kondoros 1­- 4 4- 7 3 16. F.-gyarmat 1­- 4 6-10 3 Totóeredmények 1. Haladás—FTC 2-2 x 2. MTK-VM—Tatabánya 3-3 x 3. ZTE—Pécs 2-2 x 4. 1. FC Köln—Hamburg 1-2 2 5. Hannover—Bremen 2-2 x 6. Uerdingen—VfB Stuttg. 0-0 x * 7. Kickers—Leverkusen 1-3 2 8. Nürnberg—Karlsruhe 1-3 2 9. Barletta—Cremonese 2-2 x 10. Monza—Empoli 0-0 x 11. Padova—Samben. 2-0 1 12. Parma—Messina 1-0 1 13. Piacenza—Brescia 2-1 1 Pótmérkőzések: 14. Ü. Dózsa—Vasas 1-1 x 15. Offenbach—Solingen 2-0 1 16. Wattenscheid—Mainz 2-1 1 A győriek egyenlítő gólja: Hajszán a kifutó Gulyás mellett talál a hálóba, ezzel lett 1—1 • Fotó: Kovács Erzsébet Ózd—Szarvas 1—110—0) (11-esekkel 6—5) NB 11-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 1800 néző. V.: Aczél (Taj- thy, Vida). Ózd: Fekete — Tokár, Kertész, iStanev, Králik — Ko­vács, Fodor, Tiba i— (Munkácsi, Farkas, Osváth (Paulovlcs). Edző: Temesvári Tibor. Szarvas: Hanyecz — Gebri, Hegyi, ;Nagy M., Holp — Pisont, Demjén (Garai), Bakai (Lipováczi), Aranyos — Supka, Szemere. Edző: Paliagi Róbert. BÉKÉS MEGYEI *^z Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpási Zoltán. Főszerkesztö-helyet- - | ^ tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés I H *1 1 I Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­ISSN 0133—0055 • Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és ,on: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin' út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. nem küldünk vissza.