Békés Megyei Népújság, 1988. április (43. évfolyam, 78-102. szám)

1988-04-18 / 91. szám

1988. április 18., hétfő KNilíJl-feM SPORT SPORT SPORT Küzdőszellemből jeles Várpalota-Bcs. Előre Spartacus 21-21 (10-11) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. .Várpalota. V.: Hummel, Kiss. Várpalota: Szedlák i— Fodor, Kelemen 9 (6), INagy 1. Bakács 3, Major 6, Bényei. Csere: Jakab (kapus), Bors 1. Cseh Haszonics 1. Edző: Poór Gyula. Békéscsaba: iTÓTH GY. — Kiss 2, Csuvarszky 1, Gávai 4, Ferencz, FELFÖLDI p, BENE 3. Csere: Tyetyák (ka­pus), Bogárdi 3 (1), Szentmiháiyi, Szilágyi 3 (3). Edző: Ajtony Ákos. Kiállítások: 6, ill. JIO perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4. 1 l A mérkőzést megelőzően a Békés Megyei Kézilabda Szövetség képviselőjétől Ke­lemen József vehetett át egy serleget, mint a Kner Ku­pa gólkirálya. Ideges kez­dés jellemezte az első per­ceket, mindkét oldalon sok helyzet kimaradt, nem vé­letlen, hogy a 9. percben még csak 3—3-at mutatott az eredményjelző. Ezt köve­tően Kelemen három, bün­tetőből szerzett góljával át­vette a vezetést a hazai csa­pat. Váratlan és érdekes for­dulat következet, amikor a 21. percben a vendégek ket­tős emberhátrányból is gólo­kat értek el, átvették a ve­zetést, amelyet a félidő vé­géig meg is tartottak. A for­dulás után egyre magabizto­9 IVát no ki harmadik he­lyen. „A hun vezér, Attila neve az öttusában is jól cseng” — kommentálja a Moszkva Kupa nemzetközi öttusaverseny eseményeit a Szovjetszkij Szport. A via­dal résztvevői és a szovjet szakemberek is csodálkozva fogadták, hogy két szám után egy számukra ismeret­len magyar versenyző, Kál- noki Kis Attila állt az élen. A vasárnapi úszás előtt er­ről így vélekedett az éllo­vas: — Én sem gondoltam, hogy ilyen erős mezőnyben megnyerem a vívást, s hogy két szám után is az élen leszek. A célom az volt, hogy minél jobban vívjak, ez sikerült. A lovaglás min­dig szerencse kérdése is. Bosszant, hogy az utolsó két akadályt vertem. A hátralé­vő tusák? A technikai szá­mokat szeretem jobban. Üszásom közepesnek nevez­hető, most 3:30 perc körüli idővel elégedett lennék. A lövészetben mindig hozom a 190 kör fölötti eredményt, a futás mindenkinek szenve­dés, én nem vagyok egy „futógép”. Majd meglátjuk, mi lesz ... összetett: Egyéni: 1. Anatolij Avgyejev (szovjet) 3368 pont, 2. Leonyid Vitoszlavszkij (szovjet) 3299, 3. Káinok! Kis Attila 3267. Csapat: 1. Szovjetunió (Jago- risvill, Avgyejev, Juferov) 9777 pont, 2. Moszkva válogatottja 9612, 3. Magyarország „A” (De­meter, Dobi, Martinék) 9450 . . . 15. Magyarország „B” (Mizsér, Bárdi, Balaska) 7957. 9 A Nemzetközi Sakk Szövetség (FIDE) Végrehaj­tó Bizottságának Abu Dha- biban tartott ülésén bejelen­tették a világbajnoki ne­gyeddöntő színhelyeit. Por- tisch Lajos a holland Jan sab ban játszott a Békéscsa­ba, Tóth Gyula pedig bünte­tőt hárított, így a 43. perc­ben 16—12-re a lila-fehérek vezettek. Az 55. percig tar­tották előnyüket, amikor a Várpalota emberfogásra jött ki. Ezzel föl is gyorsultak az események. A lila-fehérek ziccereket hibáztak, s egy perccel; a befejezés előtt 21—20-ra már a házigazdák vezettek. Csupán 30 másod­perc volt hátra, amikor a viharsarkiak egy szép kínai révén (Felföldi fejezte be az akciót) kiegyenlítettek. Di­cséret illeti a lila-fehéreket, elsősorban küzdőszellemből vizsgáztak jelesre, de a tel­jesítményük is jócskán föl­javult; V. J. Timman ellen Belgiumban ül asztalhoz. A két angol sakkozó, Short és Speelman összecsapásának Nagy-Bri- tannia ad otthont, míg a szovjet Juszupov és a kana­dai Spraggett közötti pár­harcra Kanadában kerül sor. A szovjet ex-világbaj- nok Karpov és az izlandi Hjartarson mérkőzéssoroza­ta az Egyesült Államokban vagy Izlandon lesz. A negyeddöntő találkozó­it május 10—24-re tűzték ki, de szinte bizonyos, hogy a résztvevők nem ragaszkod­nak ehhez a dátumhoz, in­kább későbbi időpontot vá­lasztanak. A páros mérkőzések hat játszmából állnak. A to­vábbjutáshoz 3,5 pontot kell elérni, döntetlen esetén hosszabbítás következik. • A Heysel-dráma 29 vád­lottjának perét hétfőn kez­dik meg a belga fővárosban, de szeptemberig azonnal el­halasztják. Az ok már ré­gebben ismert: a belga bí­róság időt hagy a vádlottak védőinek arra, hogy a 31 ezer oldalas vádiratot beha­tóbban tanulmányozzák. Totóeredmények 1. Bp. Honvéd—MTK-VM 1 2. Vasas—Tatabánya 2 3. Rába ETO—Ü. Dózsa X 4. Vfl Bochum—Vfb Stuttg. 1 5. E. Frankfurt—Möncheng. 1 6. B. Uerdingen—Hamb. SV x 7. Darmstadt—Watenscheid x 8. Bayreuth—Freiburg 9. Roma—Milan * 10. Empoli—Torino x 11. Ascoli—Sampdoria x 12. Arezzo—Lazio 2 13. Barleta—Atalanta x PÖTMERKOzESEK : 14. Juventus—Napoli 1 15. Taranto—Bari; x 16. Trlestina—Padova x Hírek, eredmények, események Tájékoztatjuk T. Ügyfeleinket, hogy a Szolnoki Közúti Igazgatóság Békés Megyei Főmérnöksége, Békéscsaba, Berényi út 132. sz. alól elköltözött a Sallai u. 2. sz. alá. Telefonszámaink változatlanok, alközpont: 28-255, főmérnökség-vezetői közvetlen szám: 23-853. A iSallai úton telexszel — egyelőre — nem rendelkezünk. A szeghalmiak folytatják... A /labdarúgó NB II-ben két csapat diadalmaskodott idegenben, a szegediek Kalmióról, a Bp. Volán pedig Csepelről vitte el a két pontot. Mindössze egy találkozó (végződött döntetlennel (KSC—Épí­tők SC). 1 ! Az /VB III Tisza csoportjában (nagy bravúrt vitt véghez a szeg­halmi együttes, hiszen Balmazújvárosban fektette kétvállra nagy­nevű ellenfelét. Tovább tart a Körös csoportban a KTE mélyrepü­lése, ezúttal az egyik katonacsapattól szenvedett vereséget, hazai pályán. A legtöbb gól (Szarvason esett, számszerint őt, ebből; a Vasas Gárdája néggyel terhelte meg a H. Kun B. SE hálóját. A miskeiek Szentesen „buktak” ;meg. A megyei bajnokság meglepe­tését a (Mezöberény—Sarkad találkozó hozta (0—1) és a legtöbb gólnak Mezőhegyesen tapsolhattak, ahol 5—0-ra diadalmaskodott a hazai csapat, Pálhidai vezérletével, aki egymaga négyszer talált be a csorvásiak kapujába. NB II Csepel—Bp. Volán 0—2 (0—0) Metripond—Szolnok 2—1 (0—0) Veszprém— Dunaújv. 3—1 (1—1) Ózd—SBTC 1—0 (0—0) Szekszárd—DVTK 3—0 (1—0) III. kér.—Nagykanizsa 2—1 (1—0) Kazincbarcika—Eger 2—1 (1—1) NYVSSC—Ajka 1—0 (0—0) Komló—Szeged 0—1 (0—1) KSC—Építők SC 1—1 (1—1) AZ NB II ÁLLÁSA: 1. Veszprém 27 16 5 6 37-20 37 2. Ózd 28 11 12 5 34-23 34 3. Szeged 28 13 7 8 45-25 33 4. Dunaújv. 28 13 7 8 45-30 33 6. Szolnok 27 13 5 9 47-42 31 7. Bp. Volán 28 13 5 10 40-37 31 8. Kecskemét 28 13 4 11 45-tfl 30 9. Metripond 28 11 8 9 42-39 30 10. Nyíregyh. 28 12 6 10 37-35 30 11. Komló 27 11 7 9 43-33 29 12. Csepel 28 12 5 11 38-37 29 13. Nagyk. 28 10 6 12 31-36 26 14. Eger 28 8 10 10 33-42 26 15. Kazincb. 28 6 11 11 25-32 23 16. III. kér. 28 5 13 10 29-40 23 17. Salgótarj. 28 7 8 13 32-37 22 18. Ajka 27 6 10 11 22-32 22 19. Szekszárd 28 6 6 16 27-548 18 20. Építők 28 5 7 16 25-45 17 A Szolnok—Veszprém és ez Ajka—Komló mérkőzéseket jövő szerdán 17 órakor pótolják. NB IU KOROS CSOPORT csongrad—békés i—o <o—0) Csongrád, 900 néző. V.: őrző. Csongrád: Soós — Vikor. Kál­mán, Muskó, Gábori — Frank, Bánfi (Muher), Maszlag, Fehér Kéri, Apró. Edző: Kurucz Ist­ván. Békés: Lovas — Nagy, Tisza, Süld, Kondacs — Szakái, Fehér (Lörincz), Királyvári — Antal, Fodor, Bognár (Rácz). Edző: Szűcs Mihály. 86. perc: a győztes gólt Mu­her szöglete után kapu előtti kavarodásból Fehér a hálóba fejelte, 1—0. A játék képe alapján a pont- osztozkodás igazságosabb lett volna. Jó: Fehér, Gábor. Masz­lag, ill. Nagy Tisza, Süli. SOLTVADKERT— I MEZÖKOVACSHÁZA íl—1 (0—0) Soltvadkert, 1500 néző: V.: Sándor. Soltvadkert: Kerplts — Vindecker, Cseszmegi, Zsikla, Frittmann — Szabadi, Juhász, Katzenbach — Szűcs, Szabó, Tieber (Varga, Öllé). Edző: Fá­bián Dezső: Mezőkovácshaza: Fazekas — Szabó, Kovács, Tö­rök (Novák), Hovorka —! Ba­lázs, Köteles, Vágó — Pallagi (Mikula), Schmidt, Kolozsi. Edző: Batke László. 64. perc: szabadrúgásból Ko­lozsi lőtt a hálóba, 0—1. 84. perc: Szűcsöt a 16-oson belül buktatták, a ll-est a sér­tett értékesítette, 1—1. Kemény küzdelemben a solt- vadkerrti csapat sok helyzetet hibázott. Kiállítva: Balázs, Sza­bó (mindkettő Mezökovácsháza). Jő: Cseszmegi, Szabadi, Vitt- mann, ill. Kolozsi, Schmidt, Fazekas. SZARVASI VASAS—H. KUN B. SE 4—1 (3—0) Szarvas. 700 néző. V.: Kö­böl. Szarvas: Hanyecz — Bakai, Hegyi, Plástyik, Holp — Pisont, Demjén, Somogyi, Aranyos — Újvári, Márton. Edző: dr. Pet- róczy Gábor. H. Kun B. SE: Dobnai — Fekete, Budai, Lip- ták, Endre — Dobos (Dáda), Barna (Szalai), Kanalas, Ku­rucz — Berki, Lehota. Edző: Farkas László. 7. perc: Mártont buktatták a büntető területen belül. A ll-est Hegyi biztosan értékesítette, 1—0. 26. perc: gyors szarvasi táma­dás után Márton kitűnő labdá­ját Aranyos jól eltalált lövés­sel küldte a kapuba, 2—0. 40. perc: Aranyos szögletéből Hegyi fejelt a kapu közepébe, 3—0. 52. perc: Lipták 22 méteres szabadrúgásból szépített, 3—1. 54. perc: Pisont jól belőtt lab­dáját Márton fejessel küldte a hálóba, 4—1. A szarvasiak győzelme egy pillanatra sem forgott veszély­ben, csupán a gólkülönbség mértéke volt kérdéses. Jő: Ba­kai, Hegyi, Aranyos. Márton, Hl. Lipták. Csabai Pál GYULAI SE—OROSHÁZI MTK 1—1 (0—0) Gyula, 900 néző. V.: Kazinczy. Gyula Oláh — Tóth, Kovács, Szilágyi (Tapasztó), Mohácsi — Megyebíró, Burai, Répási — Si­mák, Cserháti, Jónás (Árgye- lán). Edző: Sülé István. Oros­háza: öllel — Árvái, Csilek, Fa- bisz, Magyar (Kupeczky) — Márki, Homonnai, Kiss — Papp, Hegedűs (Szatmári), Somogyi. Edző: Szendrei Béla. 76. perc: a sokat ügyeskedő Simák jobbról laposan középre játszott, a labda Cserhátihoz került, akinek első lövése ki­pattant a védőkről, de másod­szorra nagy erővel és védhe- tetlenül a jobb felső sarokba talált, 1—0. 89. perc: a balösszekötő he­lyén Márki tört előre, és mint­egy 20 méterről — némi kapus­segédlettel — al' jobb alsó sa­rokba lőtt, 1—1. A megyei rangadón a gyulaiak végig többet kezdeményeztek, helyzeteik azonban sorra kima­radtak. Végül is hiába érezhet­ték már mindkét pontot a ke­zükben, a szívósan küzdő OMTK kevés próbálkozása közül egy sikerrel járt. Jó: Tóth G., Ko­vács. Simák, ill. öllel, Márki, Papp. Fábián István TISZA CSOPORT SZEGHALOM— BALMAZÚJVÁROS 2—1 (1—0) Balmazújváros 800 néző. V.: Balogh S. Szeghalom: Dohány — Nagy, Csorba, Kovács, Tar — Szarvas, Lukács (Hirka), Zsombok J. — Zsombok A., Bress, Macskin (Kozák). Edző: Farkasinszky András. Balmaz­újváros: Gulyás — Szegedi, Ke­gyes, Zavaczki, Kaszás — Mol­nár, Albert, Tar — Vaszilko, Pajkos, Loós (Juhász). Edző: Szabó Béla. 4. perc: Kaszást Dohány a 16-oson belül szabálytalanul akasztotta. A megítélt ll-est Kaszás lőtte, melyet Dohány ki­védett. 8. perc: Zsombok J. mintasze­rű labdájával Zsombok A. ki­lépett, kegyes felvágta. 25 mé­teres szabadrúgásból Bress a felső sarokba csavart, 1—0. 75. perc: Kovács átadásával Zsombok A. lefutotta a hazai védelmet, már a 16-oson belül járt, amikor Kegyes leteritette. A büntetőt Szarvas élesen a bal sarokba lőtte, 2—0. 83. perc: Albert bal oldali sza­badrúgása után a vendégvédők röviden szabadítottak föl és a lecsorgó labdát Juhász lőtte be, 2—1. Nagy taktikai csatában a kul­turáltabban játszó sárrétiek, jobban akarták a győzelmet, ez­zel meglepő, de megérdemelt győzelmet arattak. Jó: Dohány, Nagy, Csorba, Zsombok J.. ill. Gulyás, Albert, Vaszilko. További eredmények: Kalo­csa—Martfű 0—0, Baja—Sz. Dó­zsa 3—1 (1—1), KTE—H.1 Szabó L. SE 0—1 (0—0), Szentes—Mis­ke 1—0 (1—0). A KÖRÖS CSOPORT Állasa: 1. Szarvas 21 18 2 1 47-13 38 2. Baja 21 13 6 2 48-18 32 3. Miske ,21 13 4 4 44-16 30 4. OMTK 21 11 5 5 37-31 27 5. Sz. Dózsa 21 10 5 6 39-28 25 6. Csongrád 1 21 9 5 7 28-21 23 7. Gyula 21 9 5 7 34-36 23 8. Szabó L. SE 21 8 6 7 25-31 22 9. KTE 21 10 1 10 36-25 21 10. Kun B. -SE 21 6 6 9 24-32 18 11. Mezőkov. 21 3 9 9 24-31 15 12. Szentes 21 5 5 11 17-29 15 13. Kalocsa 21 6 3 12 18-31 15 14. Soltvadkert >21 4 5 12 24-38 13 15. Békés 21 4 4 13 10-36 12 16. Martfű 21 1 5 15 13-52 7 Megyei I. o. BCS. agyagipar—békes­SZENTANDRÁS 3—0 (2—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Mol­nár L. Agyagipar: Vidovenyecz — Vígh, Gajdács, Kiss A., Nagy L., Galovicz, Vava, Tárnok, Lipták, Balogh (Bella), Lőrinczi. Edző: Herczegfalvi Gábor. Bé- késszentandrás: Szakács — Pa­raszt (Tóth), Csík, Bódi, Tasi, Rohony (Gonda), Virág, Med- veczki, Kiss, Horváth, Ada- movszki. Edző: Koltai Lajos. 11. perc: Tárnok belőtt labdá­ját Lőrinczi a kifutó kapus mel­lett a hosszú sarokba helyezte, 1—0. 36. perc: Vígh átadását Vava Bellához játszotta,! aki őt mé­terről fejjel a hálóba továbbí­tott, 2—0. 65. perc: jobb oldali szöglet után Galovicz 13 méterről lőtt a bal alsó sarokba, 3—0. Az eredetileg kiküldött Csong­rád megyei bíró nem érkezett meg, így a mérkőzésre kiláto­gató békéscsabai Molnár Lajos játékvezető — a csapatok veze­tőinek közös megegyezésével — vezette le a találkozót. A hazai együttes régen látott csapattel­jesítménnyel fektette) kétválüra, az ezen a találkozón gyenge játékot produkáló vendégeket. Jó: az egész hazai csapat. A vendégek közül senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. (Uhrin János) MEZŐHEGYES—CSORVÁS 5—0 (4-0) Mezőhegyes, 450 néző. V.: Da- rida. Mezőhegyes: Vass — Mol­nár, Pepó, Krecsméri, Harango­zó, Kovács J. (Deák), Kovács S., Szpisják, Hanga, Boros (Csordás S.), Pálhidai. Edző: Kozák István. Csorvás: Kiss — Seres, Pászka, Tóth, Zana, Var­ga I., Hürkecz, Béres, Lónál, Varga II., Krizsán. Edző: Plje- sovszki Mihály. 3. perc: Boros cselezgetett a 16-oson belül, majd Pálhidaihoz játszott, aki öt méterről nem hi­bázott, 1—0. 18. perc: Pálhidai falképnél hagyta az egész csorvási védel­met, s a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított. 2—0. 34. perc: Hanga húzott el a jobb oldalon, s élesen belőtt labdáját a vendégek kapusa be­védte, 3—0. 44. perc: Pálhidait a 16-oson belül buktatták — lil-es! A bün­tetőt a sértett értékesítette, 4—0. 88. perc: Pálhidai 25 méteres szabadrúgása Kiss kapus kezét érintve1 jutott a jobb alsó sa­rokba. 5—0. A labdarúgó NB III, Szarvasi Vasas—H. Kun B. SE találkozón csak az volt kérdéses, hány gólkülönbséggel nyernek a házigazdák. Fölvételünk egy szarvasi akciót örökít meg Fotó: Fazekas László Egyoldalú küzdelemben, Pál­hidai játékkedve volt a megha­tározó,, úgy a színvonal, mint a közönség hangulatát illetően. Jó: Pálhidai (a mezőny leg­jobbja), Krecsméri, ill. Pászka. (dr. (Kató János) FÜZESGYARMAT—GÁDOROS 0— 0 I Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Trencsényi. Füzesgyarmat: Sza­bó — Tóth, Csák, Bánfi (Bar- ta, erdős), Bacsó, Kiss, Hajdú, Saja, Varga, Huszár, Pillér. Edző: Bökfi János. Gádoros: Verők — Héjas I., Garai, Lő- rincsik, Pisont I., Páli, Szőke, Ruzsinszki (Rékasi), Csontos, Pisont II., Héjas II. Edző: Lenti József. * Jó iramú mérkőzésen, a ha­zai csapat a második félidőben főlényét nem tudta kihasználni. Jó játékvezetés. Jó: Bacsó, Kiss, ill. Héjas I., Ruzsinszki. (Sza­bó László) NAGYSZÉNÁS— MEDGYESEGYHÁZA 2—0 (1—0) Nagyszénás, 450 néző. V.: Ró­zsa Z. Nagyszénás: Pajkó — Nagy A., Szabovik, Tóth Z.t Békési, Filyó, Ugró, Vinetter (Hankó Z.), Sebestyén, Kvasz- novszki, Kovács (Jámborcsik). Edző: Moós János. Medgyesegy- háza: Knapcsik — Kiss, Ko­vács, Gellény, Vágási, Hegyi, Prekop, Krajcsi, Kituljak, Cseh, Engelhardt. Edző: Tóth Miklós. 23. perc: Ugró ragyogó szög­letet ívelt, melyet Tóth Z. ma­gasra ugorva az ötösről csúsz­tatott a kapuba, 1—0. 36. perc: a vendégek kezezé- sért 11-eshez jutottak. Sebestyén büntetőjét Knapcsik kivédte. 88. perc: Jámborcsik bevere­kedte magát a 16-oson belülre, majd a kapust is kicselezve lá­gyan a hosszú sarokba gurított, 2—0. Közepes iramú. helyenként igen kemény mórkn.-* st vívtak a csapatok. Nagyszénás a játék­idő legnagyobb részében nagy fölényben játszott, melyet a ll:l-es szögletarány is igazol. A hazaiak győzelme megérde­melt, a lelkes vendégekkel szemben. Jó: Nagy A., Tóth Z., Békési, Filyó, ill. Kiss, Kovács, Vágási, Cseh. (Szabó Árpád) VÉSZTŐ—BATTONYA 1—1 (1—0) Vésztő, 450 néző. V.: Korim. Vésztő: Agárdi — Lázár, Balogh (Fazekas), Háti, Magony, Ba­kos, ötvös, Papp, Krajcsó (Pet- rusán), Rith, Himer. Edző: Hi­mer József. Battonya: Szilágyi — Boár, Hajdara, Mákos, Si­mon, Fekete, Magyar I. (Hor­váth), Juhász, Molnár (Agócs T.), Agócs J., Magyar Cs. Edző: Szilágyi János. 36. perc: Agócs J. lépett ki a védők közül, majd a kifutó ka­pus mellett a hálóba nyeste a labdát, 0—1. 42. perc: Himer a jobb oldal­ról szabadrúgást ívelt be, s ötvös a védőjét megelőzve a kapuba fejelt, 1—1. Az első félidőben a Battonya. a másodikban a Vésztő táma­dott többet. Mindkét oldalon óriási helyzetek maradtak ki, a pontosztozkodás igazságosnak mondható. Jó: Agárdi, Rith, ill. Agócs J., Simon. (Buzgány Jó­zsef) H. DÓZSA SE—GYOMAENDRÖD 0—0 Orosháza, 400 néző. V.: Varga. H. Dózsa SE: Győrfi — Tréfa, Szlopóczki, Vida, Elekes, Or­bán (Csorba), Krizsán, Mihál- ka, Juhász, Gortka (Kiss J.), Szénási. Gyomaendrőd: Nagy — Bán, Szilágyi, Vári, Szujó (Ge­ra), Forgács, Bukva, Pataki, Máté, Fedorjak, Erős. Edző: Bencsik Gyula. Alacsony színvonalú mérkő­zésen, a H. Dózsa üresen ma­radt edzői kispadja sem hozta meg a honvédcsapat tavaszi el­ső hazai győzelmét. Jó: Győrfi, ill. Szujó, Máté. (Sin Géza) KASZAPER-NAGYBÁNHEGYES KONDOROS 2—0 (1—0) Kaszaper, 400 néző. V.: Mé­száros. Kaszaper: Szobek — Pivoda, Papp, Lehoczki (Zám- boly), Kőszegi, Nagy, Juhász, Szalka, Bállá, Péli, Kun. Edző: Patyi Béla. Kondoros: Ancsin —Garai, Nagy, Szász, Sárosi (Sonkoly), Kórodi, Sutyinszki, Bartóki, Filipinyi, Kurucz, Karsai. Edző: Kunstár János. 2. perc: Juhász fejjel továb­bított Kun elé, aki a kapus mellett a jobb alsó sarokba bombázott, 1—0. 81. perc: Szalka szép csel után Pélihez továbbított, aki 10 mé­terről, óriási erővel a kapuba rúgta a labdát, 2—0. Jó iramú mérkőzésen, a lel­kesen játszó vendégek ellen megérdemelten nyert a sok helyzetet kihagyó hazai csapat. Jó: Papp (a mezőny legjobbja), Lehoczki, Kőszegi, Juhász, ill. Ancsin, Nagy, Filipinyi, Kurucz. (Z. M.) SARKAD—MEZÖBERÉNY 1—0 (0-0) Mezöberény, 300 néző. V.: Né­meth M. Sarkad: Pribojszki — Gurzó S., Sándor, Tóth I., Tóth II., Szűcs, Szatmári, Török (dr. Szurovecz), Gurzó J., Papp (Ko­csis), Kesztyűs. Edző: Szatmári Sándor. Mezöberény: Mosoni — Harmati J., Kohut (Jakab), Harmati L., Kvasz P., Ilyés, Vamyu, Burai, Rácz (Balogh), Bobcsek, Hegedűs. Edző: Kvasz János. 50. perc: a kapu előtti kava­rodásnál a szemfüles Gurzó J. közelről a hálóba lőtte a labdát, 1— 0. A jobb csapatjátékot nyújtó vendégek megérdemelten nyer­tek. Jó: az egész vendégcsapat, ill. Harmati L., Vamyu. (Henger Péter) BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.