Békés Megyei Népújság, 1987. március (42. évfolyam, 51-75. szám)

1987-03-09 / 57. szám

1987. március 9., hétfő NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT II fagycsatában csak a győzelem melegített Békéscsabai Előre Spartacus—Siófoki Bányász 2-1 Csupán egy pont a nyitányon Szarvasi Vasas—Szekszárd 1-1 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 1040 néző. V.: Horváth G. Szarvas: Hanyecz — Karaffa, Plástyik, Varga J. Alberti — Márton (Filyó, 76. p.), Somogyi, Vígh L. (Aranyos, Cl. p.) — Demjén, Kanyári, Durucskó. Edző: Sücs Mihály. Szekszárd: Huj* bér — Gracza, Weitner I. (Boros, *7. p.), Lauer, Somodi — Varga F., Kiss (Kniesz, 70. p.), Weitner II. — Varga L., Szirják, Márkus. Edző: Teszler Vendel. Gól: Kanyári (44. p.), ill. Varga L. (49. p.). Sárga lap: Szirják (21. p.), Weitner 1. (28. p.), Plástyik (63. p.). Szögletarány: 3:i (2:1) a Szarvas javára. (Folytatás az 1. oldalról) Takács Z.-t jó jdőben cse­rélte be a vezető edző, ugyanakkor a siófoki Parda- vi hatalmasat hibázott a gól előtti pillanatokban. Mond­hatnánk úgy is: „torta” nem jár ezért a találkozóért, csupán a két pont. Nyilatkozatok: Csank Já­nos: — Kitűnően felkészített ellenfelet győztünk le. Fél- időnyi előnyt adtunk a Sió­foknak, s mindenekelőtt küzdeni tudásunknak kö­szönhetjük a győzelmet. Kaszás Gábor: — Kérde­zem én, kiben nem merülne föl kétség, ha ebben a kié­lezett bajnokságban egri bí­ró vezeti a mérkőzést, aki I— 0-ás vezetésünknél ilyen II- est ítél ellenünk? J. P. AZ NB 1 TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Haladás-—MTK-VM 0—2 (0—1), Dunaújváros—Rába ETO 1—1 (0—0). (0-1) Pécs—O. Dózsa 1—2 (0—1), Eger—Bp. Honvéd 0—1 (0—0), FTC—DMVSC 0—0, Tatabánya—Videoton 1—0 (0—0), Vasas—ZTE 2—0 (1—0). AZ NB I ÁLLASA: 1. MTK-VM 17 12 2 3 33-12 26 2. Ü. Dózsa 17 10 4 3 30-10 24 3. Tatabánya 17 9 3 5 26-14 21 4. Pécs 17 8 4 5 16- 9 20 5. FTC 17 6 8 3 14- 9 20 6. Bp. Honvéd 17 8 4 5 24-23 20 7. Haladás 17 8 3 6 19-16 19 8. Vasas 17 7 3 7 24-23 17 9. Debrecen 17 6 5 6 22-24 17 10. Békéscsaba 17 5 6 6 18-23 16 11. Videoton 17 6 3 8 17-16 15 12. Rába ETO 17 3 7 7 23-27 13 13. ZTE 17 3 6 8 14-22 12 14. Siófok 17 3 6 8 16-25 12 15. Eger 17 4 4 9 13-35 12 16. Dunaújv. 17 1 6 10 12-33 8 AZ UTANPOTLAS-BAJNOK- SAGERT: Siófok—Békéscsabai Előre Spartacus 2—0 (1—0). Békéscsa­ba, 200 néző. V.: Veress. Siófok: Kovács — Vörös, Sashegyi, Kiss I., Nagy M. — Molnár (Tóth), György, Laczkovics (Balogh) — Szilágyi. Zsadányi, Árky. Edző: Pusztai László. Békéscsaba: Fazekas — Kiss M. (Marik Z.), Popol, Bánfi (Nagy A.), Pápa — Deák, Tamás, Németh, Bel­von — Hankó Z. (Bagyinka), Kanál. Edző: Marosvölgyi Ká­roly. A vendég balatonpartiak nyugodtak meg hamarabb, hi­szen a 3. percben már gólt sze­reztek. Az első félidőben fris­sességben és ötletességben is fölülmúlták a hazai csapatot. Jóllehet, a fordulás után nagy erővel roham óztak a békéscsa­baiak. de egy siófoki szabad­rúgásgól szétfoszlatta a hazai reményeket, amely a látottak alapján törvényszerűen követ­kezett be. A házigazdáknál nem akadt olyan játékos, aki össze­fogta, szervezte volna a táma­dásokat. Kiállítva: Pápa (90. p.), utánrúgásért. G.: Kiss I. 2. Jó: Kovács, Kiss I., Nagy M., Zsa­dányi, ill. a hazai csapatból senki sem nyújtott jó teljesít­ményt. (Gyurkó) Súlyos vereség Ganz-Mávag— Szarvasi Föiskola-Medosz 107:56 (50:3 ) NB I-es női (Play off) kosár« labda-mérkőzés. Budapest. 100 néző. V.: Hajniss, Szabados. Ganz-MAVAG: Némediné (10/9), HERCEGH (36), CZINEGE (21), Krémer (3/3). Kruchió (5), Cse­re: SZILASSY (14), Földi (14), Eppich (4), Fehér. Halász. Edző: Üjvári Miklós. Szarvas: Frankó A. (4/3), Kajári (8). Frankó K. (216), Gyebrovszki (5), Bozsér- né (12). Csere: Kurucz (2). Ve­res (2). Tiszavári (2). Nagy, Ko- vácsik. Edző: Szirony Pál, Sza- lontai György. Az eredmény alakulása: 5. p: 9:6, 10. p: 27:13, 17. p: 44:24, 30. p: 76:47. 37. p: 92:53. Az erősen tartalékos szarvasi együttes (sérülések és más okok miatt öten hiányoztak a meg­szokott csapatból) csak az első öt percben tudott komolyabb ellenállást kifejteni a gyors és agresszív kosárlabdát játszó Ganz-MÁVAG ellen. Innen kezd­ve a budapesti csapat — ki­használva magassági fölényét és nagyobb rutinját — elsősor­ban Herceghet játékba hozva szinte tetszés szerint érte el pontjait. A szarvasiak közül csak Frankó K. jelentett némi veszélyt az ellenfél kosarára, a többiek alig vétették észre ma­gukat. Fordulás után tovább nőtt a MÁVAG-osok előnye. A főisko­lások tehetetlenül szemlélték A csoportos ellenfelük támadásait. Az is iga/ viszont, hogy a mér­kőzést már lélekben feladva, sokszor előkészítetlenül próbál­tak a kosárba dobni, s center nélkül játszva a lepattanó lab­dákat rendszerint az ellenfél szerezte meg. Egyetlen öröm­ként az jegyezhető fel. hogy ha kényszerűségből is kerültek a csapatba, de a három 14 éves játékos (Tiszavári. Nagy és Ko- vácsik) életük első NB I-es mérkőzésén nem vallottak szé­gyent. s ez biztató lehet a jö­vőre nézve. Ny. D. Szarvas összeállítása vá­ratlanul megváltozott, mert Paulik hétközben az edzé­sen agyrázkódást szenvedett. Az első helyzet a vendégek kapuja előtt adódott, a 3. percben Márton lövése a bal alsó kapufáról pattant ki a játéktéren túlra. A 30. perc­ben Kiss küldte a vendégek első lövését Hanyecz kapu­jára. A 33. percben ismét Kiss került jó helyzetbe, lö­vése a bal kapufa mellett suhant el. A 35. percben Varga L. Hanyecz kezébe emelte a- labdát. A 44. percben Márton lö­vésszerű beadása átszállt a védők feje fölött és, Kanyá­ri az alapvonalról mintegy öt méterről a bal sarokba bombázott, 1—0. Fordulás után váratlanul gyorsan egyenlítettek a szek­szárdiak: Weitner I. ponto­san adta a tisztán álló Var­ga L. elé a labdát, aki pár lépés után a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1—1. Az 52. percben Durucskó lövése ment alig kapu mellé. Az utolsó negyed órában több támadást vezettek a szarvasiak Hujoer kapuja ellen. A 89. percben Demjén remek fejesét a szekszárdi kapuvédő a • gólvonalon csípte el. Mindkét csapat idegesen, kapkodva kezdett. ,A szek­szárdiakat dicséri, hogy nem álltak be védekezni. Fél óra eltelte után akár gólt is lő­hettek volna. Szarvas az utolsó percekben jól hajrá­zott, iszép góllal szerezte meg a vezetést. Szünet után a vendéggól láthatóan meg­zavarta a szarvasiakat. Vég­eredményben a küzdelmes, nehéz mérkőzésen igazságos eredmény született. Jó: Var­ga J., Somogyi, ill. Gracza, Varga F. . (Csabai Pál) AZ NB II TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: Szolnok—Metripond 0—0, Szeol-Délép—Baja 1—0 (0—0), Ganz-Mávag—Bp. Volán 0—1 (0—0). SBTC-DVTK 1—1 (0—0), Nagykanizsa—Keszthely 1—1 (0—1). Ózd—Nyíregyháza 5—0 (2—0), Budafok—Csepel 1—1 (0—1), Vác—Komló 1—1 (0—1), Veszprém—Kaposvár 1—2 (1—2). az NB ii Állasa: 1. Bp. Volán 20 13 2 5 41-25 28 2. Kaposvár 20 12 4 4 25-18 28 3. Csepel 20 9 8 3 27-12 26 4. Vác 20 10 4 6 28-24 24 5. Veszprém 20 11 2 7 25-23 24 6. Komló 20 10 3 7 31-27 23 7. Nyíregyháza 20 9 5 6 29-28 23 8. Szeol-D. 20 9 3 8 29-19 21 9. Szolnok 20 8 5 7 25-23 21 10. Salgótarján 20 7 7 6 20-20 21 11. Metripond 20 7 5 8 28-21 19 12. Ganz-M. 20 8 3 9 25-26 19 13. Szarvas 20 7 4 9 27-28 18 14. Ózd 20 7 2 11 27-28 16 15. Baja 20 6 4 10 19-29 16 16. Keszthely 20 4 7 9 20-25 IS 17. N.-kanizsa 20 4 7 9 24-34 15 18. Diósgyőr 20 3 9 8 17-29 IS 19. Szekszárd 20 5 4 11 31-42 14 20. Budafok 20 5 4 11 18-35 16 A szakállas Pardavi halássza el Szekeres elöl a labdát. Akik szemlélik a háttérből: a békéscsabai Steigcrwald, Adorján, jobbról pedig a siófoki Brettner Fotó: Kovács Erzsébet 0MTK: idegenből két pont A területi labdarúgó-bajnok­ság Körös csoportjában a bét vegén történt: BÉKÉS—MEZÖKOVACSHAZA 1—1 (0—0) Békés, 600 néző. V.: Kiss A. Békés: Győrfi — Süli. Zsíros. Vágási I.. Kondacs — Felegyi, Balogh. Zsömbörgi. Vozár (Len- keffy) — Fehér. Mihály. Edző: Szita László. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó, Kovács. Tö­rök. dr. Pertich — Balázs. Mracskó, Zámbori (Bállá). Kö­teles — Schmidt. Vágó. Edző: Sári Ferenc. 70. perc: a leálló hazai védők között Schmidt kilépett és Győrfi mellett a kapu közepé­be gurított, o—l. 76. perc: a kitörő Kondacsot 20 méterre a kaputól akasztot­ták, a legurított szabadrúgást Zsömbörgi a felső sarokba vág­ta. 1-1. A sok gólhelyzetet kihagyó hazaiak ellen megérdemelten szerezték meg a kovácsháziak az egyik pontot. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átla­gon felülit, ill. Köteles. Schmidt, dr. Pertich. Jv. r, KECSKEMÉTI SC—GYULA 6—1 (3—1) Kecskemét, 1500 néző. V.: Szilágyi. KSC: Erdélyi — Saf- ranyik. Somogyi J.. Hoffmeis­ter. Szabó — Hegedűs (Csorba). Haier Czéh — Somogyi M., óvári (Fúris), Rácz. Edző: Pa­taki Tamás. Gyula: Szilágyi — Tóth (Bálint), Otott. Bakos. Elekes — Gál. Tapasztó. Ko­vács J. — Szabó (Bíró). Jónás. Cserháti. Edző: Csató Miklós. 7. perc: Czéh a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 1—0. 18. perc: Haier növelte az előnyt. 2—0. 35. perc: Jónás rúgott gólt. 2—1. 42. perc: Haier helyezett a hálóba. 3—1, 48. perc: Halért vissza rántot­ták a 16-oson belül, Rácz bün­tetőjét Szilágyi kivédte. 59. perc: Rácz beadását Haler vágta a kapuba. 4—1. 80. perc: Somogyi futott el. majd gurított a hálóba. 5—1. 84. perc: Haier állította be a végeredményt, 6—1. Szellemes, jó Játékkal aratott győzelmet a listavezető. Jó: Haier, Hoffmeister. Safranyik, Somogyi M., ill. Cserháti. Jónás. OMTK—SZENTES 1—0 (0—0) Szentes, 300 néző. V.: Kara. OMTK: Bugyik — Nagy, He­gedűs F., Hegedűs J., Csilek — Kiss, Kucsera, Kupeczki — Ta­pasztó (Kvasznovszki). Papp, Szalka (Magyar). Edző: Szend- rei Béla. Szentes: Janiga — Bánfi, Magony, Kecskés, Sarka- di — Gulyás, Mák. Németh — Fekete, Vörös. Kéri (Juhász). Edző: Jelenfi István. 84. perc: Kvasznovszki jobb oldalról, az alapvonaltól az ötösre iveit és az egyedül álló I’app a hálóba fejelt, 1—0. A szentesieket nem segítette a szerencse, pedig többet tá­madtak, de az orosháziak kontrái veszélyesebbnek bizo­nyultak. Jó: Bugyik. Hegedűs F., Papp, ill. Janiga, Mák. További eredmények: H. Kun Béla SE—Bp. Építők 0—1 (0—1), Kecskeméti TE—SZVSE 0—i (0 —0), Makó—Soltvadkert 1—1 (0—0), H. Köteles SE—Miske 2 —I (0—0), Lajosmizse—Csong- rád 1—0 (1—0). J A Körös csoport állása: 1. KSC 17 13 4­41- 9 30 2. Bp. Építők 17 11 3 3 34-14 25 3. Miske 17 9 6 2 25-15 24 4. Soltvadk. 17 8 6 3 29-20 22 5. OMTK 17 8 4 5 19-13 20 6. KTE 17 6 6 5 23-17 18 7. H. K. B. SE 17 6 4 7 20-21 16 8. M.-kovácsh. 17 5 6 6 28-30 16 9. Csongrád 17 6 4 7 17-22 16 10. Gyula 17 4 6 7 27-30 14 11. H. K. SE 17 5 4 8 19-27 14 12. Szentes 17 3 7 7 19-21 13 13. SZVSE 17 4 5 8 12-18 13 14. Békés 17 4 4 9 18-29 12 15. Lajosmizse 17 3 4 10 19-44 10 16. Makó 17 2 5 10 17-31 9 A MEGYEI I OSZTÁLYBAN TÖRTÉNT: Bcs. Agyagipar—Sarkad ' 1—1 (1-1), Békésszentandrás—Oj kígyós 4—0 (3-0). Kondoros—Medgyesegyháza 1—0 (1-0), Mezőhegyes—Csorvás 2—0 (2—0), Nagyszénás—Gyomaendröd 2—0 (1—0). Füzesgyarmat—Mezöberény 0—4 (0—0). Battonya—Kaszaper-Nagybán- hegyes 1—2 (0—2), H. Dózsa SE—Szeghalom 1—0 (1-0). Öli1° A Súlyemelés Bökfi negyedik A Pannónia Kupa súlyemelő- verseny befejező két súlycso­portjában a várakozásnak meg­felelően a két világbajnok, a szovjet Zaharevics és a bolgár Krasztev bizonyult a legjobb­nak. Zaharevics nem volt ki­robbanó formában, hiszen sza­kításban a 180-at egyszer, lö­késben a 220-at és a 230-at is egy-egy alkalommal elvétette. Így is 5 kilóval előzte meg a második helyezettet. A két ma­gyar. Bökfi és Jacsó heves csa­tát vívott egymással. azonos eredményt értek el. könnyebb testsúlyával Bökfi megelőzte a legutóbbi világbajnokság bronz­érmesét. Eredmények, lio kg. Pannó­nia Kupa: 1. Zaharevics (szov­jet) 400 kg (180, 220). 2. B'ara- niak (csehszlovák) 395 (177,5, 217,5), 3. Gurov (bolgár) 392,5 (177.5. 215), 4. Bökfi (magyar) 387,3 (175, 212,5). A Duna Ku­pában: 1. Baraniak 395 kg. 2. Gurov 392.5, 3. Bökfi 387,5. * * * A Budapesten megrendezett Pannónia Kupa záró napján dél­előtt a hölgyek mutatták be tudományukat, s közöttük rajt­hoz állt a békéscsabai Südák Anikó is. aki 95 kg-Os (40+55) teljesítménnyel bronzérmes lett. Itt az első helyet az angol Ma­ria Fersteat szerezte meg. Totóeredmények 1. Eger—Bp. Honvéd 0-1 2 2. Haladás—MTK-VM 0-2 2 3. Atalanta—Napoli 0-1 2 4. Avellino—Verona 1-1 X 5. Fiorentina—Como 1-2 2 6. Juventus—Ascoll 2-2 X 7. Milan—Empoli 1-0 1 8. Roma—Torino 1-0 1 9. Sampdoria—Intern. 3-1 1 10. Udinese—Brescia 1-0 1 11. Parma—Modena 0-0 X 12. Lanerossi—Triestina o-o X 13. Pisa—Bari PÓTMÉRKÖZÉSEK : 2-0 1 14. Arezzo—Genoa 2-0 1 15. Samben.—Compobasso 1-0 1 16. Bologna—Lazio 1-0 1 Folytatódik a bravúrsorozat Bcs. Előre Spartacus-Bp. Honvéd 25-21 (13-9) NB I-es férfi-kézilabdamérközés. Budapest, 200 néző. V.: Kliment, Papp. Békéscsaba: TOTH GY. — Kiss S., Csuvarszki l, GAVAI 6, Ferencz 4, FELFÖLDI 4, Boné 3. Csere: Tyetyák (kapus) BOG ARM 5, Szenlmihályi 1, Tóth J. 1 (1). Edző: Bereczky György. Bp. Hon­véd: Jegenyés — Balogh 3 (1), Györffy 2, Rudolf 1, Mezei, Szabó 2, Lehel 3. Csere: Lepsényi (kapus), Szabó L. 1, Horváth 6 (4), Ka- locsay 3. Edző: Hunyadkürti János. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 10. p.: 4—2, 46. p.: 19—13, 51. p.: 21—17... Már a bemelegítés során kiederült, hogy a most sor­katonai szolgálatát töltő Ba­logh József kezdőként pá­lyára lép volt csapata ellen. A hazaiak kezdték a játékot, de a vendégek szereztek ve­zetést. Az első félidő hajrá­jáig a fővárosiak még egyen­líteni sem tudtak, majd Gá- va; és Felföldi góljaival je­lentősen elhúztak a lila-fe­hérek. A fordulás után há­rom átlövővel álltak föl a vendégek, s ekkor az irányí­tó-átlövő Felföldit szoros emberfogással igyekeztek ki­kapcsolni a játékból. Válasz­Meglepő volt, hogy a békés­csabaiak támadásban az alig tizenéves Bohust játszatták a beállós szerepkörben, Han- kóné pedig irányított. Hatá­rozott, dinamikus játékkal, igen rövid idő alatt elhúzott a vendégcsapat, s erre az időszakra jellemző, hogy a békéscsabaiak csupán hétmé­teresből lőttek gólokat. Az első lila-fehér akciógólra a 22. percig kellett várni, ami­kor Hankóné révén 11—4-re alakult az eredmény. A szü­ként Bogárdi percei követ­keztek, akinek hatalmas át- lövései védhetetlennek bizo­nyultak. A mérkőzés hajrá­jára emberfogásra jött ki az egész hazai csapat, de ezen a délelőttön, a minden tekin­tetben jobb békéscsabaiak megérdemelten biztos győ­zelmet arattak. A csapat soron következő mérkőzését az eddig még szintén veret­len Tatabányai Bányász el­len játssza, március 14-én, szombaton, 16.30 órakor — a Békéscsabai 2. Sz. Általános Iskolában. V. J. net után némiképp változott a hazaiak fölállása, ekkor Hankóné visszaállt helyére, s Mokpsné jött be az irá­nyítói posztra. Innentől kezdve már javult a lila-fe­hérek játéka, s fej fej mel­lett estek a gólok, mi több, az utolsó 10 percre beálló, ugyancsak fiatal Krisztóf alaposan föladta a lecket Demeter kapusnak: négy ha­talmas lövéséből három a hálóban kötött ki. A Borsodi Bányász egyenletesebb játé­ka révén, megérdemelten vit­te el a két pontot az Irányi utcából. A Népújság Kupáért Vasárnap az utolsó for­duló mérkőzéseit játszották a XXX. Békés Megyei Népúj­ság teremkézilabda-tornán. Eredmények: Férfiak. Me­gyei csoport: Mezőhegyes— Bcs. Lakótelepi SE 29—28 (18—15). Szoros mérkőzésen, a szerencsésebb csapat nyert. Ld.: Gergely 11, Komáromi, Krcsméri K. 5—5, ill. Feif- •rik 14, Kurilla 6. Ifjúságiak. Szarvasi Főis- kola-Medosz—OMTK 30—17 (15—6). Tudatos játékkal biztos szarvasi győzelem szü­letett. Ld.: Szigeti 7, Pusztai, Tusjak 5—5, ill. Sülé 5. Bcs. Előre Spartacus—Me­zőhegyes 27—13 (14—6). Nagy volt a két csapat já­tékosai között a tudásbeli különbség. Ld.: Tóth 6, Lo­vas 5, ill. Takács 4. Üjkígyós—Békés 26—20 (14—8). A pontosabban lövő újkígyósiak biztosan nyertek. Ld.: Csányi 11, Judik 6, ill. Szatmári 7. Szarvasi Főiskola-Medosz —Mezőhegyes 32—22 (12— 13). A fizikai fölényben lé­vő szarvasiak elsősorban gyors indításból érték el góljaikat. Ld.: Opauszki 10, Tusjak 7, ill. Karancsi 8, Molnár 6. Serdülők. Újkígyós—Mező­hegyes 19—17 (12—8). Nagy csatában dőlt el a két pont sorsa. Ld.: Mohácsi 8, Csá­nyi 5, ill. Baracsi 7. Nők. Megyei csoport. Bcs. Előre Spartacus—OMTK 11 —11 (8—4). A lila-fehérek négy büntetőt hibáztak, mi­nek! eredménye a pontvesztés lett. Ld.: Lipták 4, Kujka 3, ill. Szőlősi 4, Harmati 3. A játékvezetők: Nyári, Veszter, Kovács, Kardos, Horváth, Medovarszki, Far­kas, Virág, Kerepeczki, Csonka, Harangozó, Lázár, Valkovszki. B. Bányász-Bcs. Előre Spartacus 26—19 (13-7) Női Kner Kupa mérkőzés. Békéscsaba, 200 néző. V.: Dobos, Kár­páti. Borsodi Bányász: DEMETER — ENGINE 3, VINCZENE 4, BOCSINÉ 7 (2), Angyal 1, Feketéné 3, Kerékjártóné 2. Csere: Ko­vács M.-né (kapus), Kovács L.-né, Hoffman 4, Nagyné 2 (1). Edző: Csík János. Békéscsaba: —Thaiszné — Dobóné, Kasik 1, HANKÖ- NÉ 9 (5), Laczó, Hegedüsné 1, Mokosné. Csere: Tóth A. (kapus), Bohus, Szakálné 5 (2), KRISZTÓF 3. Edző: Fellegvári Zoltán. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 9 7. Az eredmény alakulása: 8. p.: 5—1, 19. p.: 10—2... BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs, PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csaia János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.