Békés Megyei Népújság, 1986. május (41. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-21 / 118. szám

1986. május 21., szerda NÉPÚJSÁG SPORI SP0R1 SPORT SPORT Pásztor „végszava" — bombagól Bcs. Előre Sp.—Irakija 2—1 (0—0) Interliga labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1500 néző. V: Divlnyl (Makó, Szilágyi S.). ELŐRE SPARTACUS: Leboniczky — Varga (Kanyárl 70. p.), Sza­bó II., Takács J., Csanálosi (Ottlakán, 46. p.) — Kelemen, Pásztori Sulija (Steigerwald, 46. p.) — Takács Z., Fecsku, Szekeres. Edző: Sülé István. TRAKIJA: Karatancsev — Janukov, Mladenov, Horozov, Tanév — Zhitsztnvi, Szimov, Bakalov, Aposztalov — Mincsev, Hvojnev. Edző: Ivan Klokcsev. Gólszerző: Szekeres (52. p.), Zhtisztvi (55. p.), Pásztor (90. p.). Sárga lap: Mladenov (39. p.), Zhlsztvi (41. p.), Szimov (49. p.), Szekeres (79. p.). Szögletarány; 7:1 (3:1) a Békéscsaba javára. A csapatok készülődése közben Divinyi játékvezető — lévén debreceni — meg­jegyezte: „a plovdiviak és a DMVSC szombati mérkőzése nem hozott valami magas ívű játékot, remélem, most többet lát a közönség, Tra- kija pedig sportszerűbb is lesz ...” Már az első per­cek igazolták, hogy a bol­gár bajnokság ezüstérmese — ha hiányzik is a világ- bajnokságra készülő gólki­rály középcsatáruk, na meg három, Debrecenben kiállí­tott játékosuk — jobb csa­pat, mint a hét végén itt szerepelt Etar. Annak elle­nére is, hogy húsz percig csak egyszer-egyszer forog­tak veszélyben a kapuk. A 16-osok között csordogáló já­ték a 30. perctől élénkült va­lamelyest, amikor Szimov fordulásból lőtt (Leboniczky szögletre ütötte a labdát), a másik oldalon pedig Szabó II. fejelt szöglet után gólve­szélyesen. A szünetig azon­ban már csak két sárga la­pos figyelmeztetést láttunk — mindkettőt a bolgároknál. Fordulás után Szimov is feliratkozott a sárga laposok közé, majd Pásztor bedobá­sa után Szekeres védhetetle- nül bombázott 6 méterről Karatancsev hálójába, 1—9. Gyors volt a „válasz”: 3 perc múlva* Zhtisztvi 20 méteres szabadrúgása során a peche­sen elmozduló Leboniczky mellett a bal alsó sarokba lőtt — 1—1. Újabb sárga lapok villan­tak — durvaságért, illetve reklamálásért (utóbbit Sze­keres kapta), majd zárásként — színházi nyelven szólva — szép végszó: a 90. percben egy védőkről lepattant lab­dát Pásztor a 16-os előteré­ből mesteri kapáslövéssel küldött a bal felső sarokba, 2—1. A mérkőzés — ezt nem volt túl nehéz megjósolni — óhatatlanul magán cipelte a bajnokság utáni hangulatot, noha voltak üdítői,eg ható időszakai is. Már-már az összképnek megfelelő döntet­len látszott kialakulni, ami­kor Pásztor tovább lendített egyet a lila-fehérek javuló kupa*mérlegén. Amit szom­baton ismét meg lehet tol­dani, a Stal Mielec Kórház utcai vendégjátéka alkalmá­val. Jók: Varga, Takács J., Pásztor, Takács Z., ill. Kara­tancsev, Mladenov, Szimov, Zhtisznvi. (fábián) Az Interliga B csoportjá­nak másik mérkőzésén: DMVSC—FC Etar 1-1 (1-0). * * * Boskovics Jenő, az MTI kiküldött munkatársa jelenti Leonból: León hétfő reggeltől izga­lommal várta a magyar lab­darúgó-válogatott érkezését. A különgép a tervezett időben elindult Mexikóvá­rosból. Helyi idő szerint 23.30 órakor (magyarországi kedd reggel 7.30-kor) kellett vol­na megérkeznie. Már jelez­ték is, hogy León légterében a gép, aztán egyszerre min­den elcsendesült. Hosszú, idegtépő várakozás követke­zett. Kiderült, hogy a León feletti viharzóna miatt a gép nem tudott leszállói. Vissza­tért hát Mexikóvárosba, s ott közel egy órát időzött. Vé­gül — mexikói idő — kedd­re virradóra 1.15 órakor in­dult újra Leonba. Két ór*a előtt öt perccel (magyarországi reggel 9.55- kor) végre landolt a gép, és feltűntek a világos zakós, kéknadrágos magyar játéko­sok. Mezey György szövetségi kapitány elmondta: a kis, Mexikóváros—León közötti kalandot leszámítva kényel­mesen, jól utaztak. Kedden későn volt ébresz­tő. Délután egy órára érke­zett a FIFA illetékes bizott­sága a nyugatnémet Her­mann Neuberger vezérleté­vel. Akkreditálták a magyar csapatot, mindenki megkap­ta a szükséges okmányokat. Délután négykor edzettek Leónban. A szerdai műsor még csak alakulóban van. B szovjet labdarúgás híveinek kétségei és reményei Amikor május 7-én a szovjet válogatott utolsó előkészületi mérkőzését vívta a fin­nekkel a mexikói világbajnokság előtt, és ismételten csak nem tudott győzni — 0—0 volt az eredmény —, megkértem Igor Net­tót, az ismert edzőt, egykori kiváló válo­gatott játékost, mondja el véleményét a sikertelenség okairól. — Mindnyájan tudjuk — mondta Igor Netto —, hogy a válogatott idei előkészü­leti mérkőzései a mexikói világbajnokság előtt kudarccal végződtek. Négy alkalom­mal vereséget szenvedtünk — a spanyo­loktól, a mexikóiaktól, az angoloktól és a románoktól —, s csak az utolsó mérkőzé­sen tudtuk megőrizni a kapunkat a góltól. Őszintén megmondom, ezek az eredmé­nyek nem adnak alapot az optimizmusra, ezért önkéntelenül is felvetődik a kérdés, van-e a szovjet válogatottnak esélye a si­keres világbajnoki szereplésre? Ügy gon­dolom, hogy a válogatottban —, amelynek most Valerij Lobanovszkij, a Kijevi Di­namo edzője lett a szövetségi kapitánya — jó játékosok vannak, többségükben az or­szág legerősebb játékosai. De mindhiába, ha mint csapat nem képviselnek megfe­lelő játékerőt. A csapatrészek között nin­csen harmónia, nincs igazi összjáték. Már­pedig az világos, hogy a VB-n csak olyan csapat érhet el sikert, amelynek a játé­kosai jól megértik egymást a pályán. Ez a legfontosabb feladat, amelyet Loba- novszkijnak meg kell oldania a Mundial kezdetéig. Én hiszek abban, hogy a csapatot sike­rül egységessé kovácsolni és rátalálni a megfelelő játékstílusra. Hogy miért gon­dolom így? Nemcsak azért, mert a váloga­tottban több klasszis játékos is van, mint például a kapus, Daszajev, a védő Gyem- janyenko és Csivadze, a középpályás Za­varov vagy a csatár Blohin (felvételün­kön) és Protaszov. Az is nagyon fontos, hogy ezek a kulcsjátékosok, a fiatal Za- varovon és Proteszovon kívül valamennyi­en rendelkezzenek nemzetközi rutinnal, részt vettek például az 1982-es spanyolor­szági világbajnokságon. Májusra újjászer­veződött a válogatott középpályás sora, a fiatal kijevi Jakovenkóból, Jaremcsukból, Zavarovból és Rácból, akik klasszistelje­sítményt nyújtottak május 2-án a KEK­döntőben a madridi Atletico ellen. Én ma­gam is sokszor játszottam — a Szpartak- ban és a válogatottban is — középpályást, ezért tudom, milyen nehéz erre a posztra megfelelő embereket találni. A középpá­lyásoktól nagyon sok függ, különösen mostanában, amikor tulajdonképpen a középpályán dől el a mérkőzések sorsa. Figyelembe véve a középpályás sor válto­zását, és ismerve Lobanovszkij edzői ké­pességeit — a hatékony taktika kidolgo­zását és annak betartatását — merem ál­lítani, hogy csapatunknak van esélye a sikeres mexikói szereplésre. Alekszandr Vladikin (APN—KS) Hét végi labdajáték-eredmények Békéscsabai Afész— Miskolci Postás 42:41 (23:20). NB Il-es női kosárlabda-mérkő­zés. Békéscsaba. V.: Kékesi, Balogh. Békéscsaba: BENKOVICS (8). HÁMORI (9J. Mikoly, KOVÁCS (8). Csere: Kecskeméti (2), Krajcsó, Pet- rovszki. Edző: Till László. Jó játékkal, a taktikai utasításokat betartva, minimális különbség­gel, de sikerült legyőzni a csa­baiaknak a rájátszásban még veretlen miskolciakat. Mezőberényi SE—Eger SE 63:49 (40:23). NB II. Női. Mezőberény. V.: Kertész, Fodor. MSE: Braun (10), Wildné (6), Hoffmann (9), Hegedüsné (16), Iványiné (19). Csere: Baksai (2), Pipis (1), Si­pos. Edző: Iványi László. Az utolsó hazai bajnoki találkozón végig jó teljesítményt nyújtot­tak a herényi lányok. A 13 esz­tendős Sipos Hajnalka először szerepelt NB Il-es bajnoki mér­kőzésen. Eger SE—Békési Afész Fontex 62:55 (41:32). NB II. Női. Eger. V.: Fodor Mária, Kertész. Bé­kés: Tóth (7), Veres (ll). Jám­bor (12), Hoffmann (10), Eper­jesi (4). Csere: Bányai, Vargá- né (11). Edző: Zima András. A második félidőben érthetetlen rövidzárlat következett, minek következtében a rájátszásban el­ső vereségüket szenvedték el a békésiek. Békési Afész Fontex—Nyíregy­házi MGFSC 97:48 (44:27). NB II. Női. Békés. V.: Nemes, Bernáth. Békés: Tóth (20), Veres (25). Zimáné (7), Hoffmann (15),Var- gáné (3). Csere: Jámbor (9), Eperjesi (6), Bányai (12). Edző: Zima András. Végig fölényben játszott a hazai gárda, s bizto­san nyert. Kisújszállás—Gyula 61:58 (24:33). NB II. Női. Kisújszállás. V.: Gerda, Halmi. Gyula: ÖK­RÖS (29), Gógné (9), Baranyó- né (8), Malétné (4), Lay (5). Csere: Hidvéginé (2), Takács (2). Edző: Hídvégi Jánosné. Vá­ratlan vereséget szenvedett a gyulai csapat. Debreceni Sí—Mezőberényi SE 76:65 (34:30). NB II. Férfi. Me­zőberény. V.: Kertész, Fodor. MSE: Szilágyi (6), Frey T. (19), Gulyás (8), Táncsos (18), Iványi (6). Csere: Hoffmann S. (6), Hoffmann T. (2), Kiss, Balogh, Székely. Edző: Szugyiczki Já­nos. A második félidőben nyúj­tott gyenge támadójátéka miatt veszített az MSE. Miskolci Postás—Békési Afész Fontex 76:74 (37:43). NB II. Fér­fi. Békés. V.: Nemes, Bernáth. Békés: Hegedűs (16), Lipcsei (12), Balázs (11), Révész (9), La­dányi (7). Csere: Eperjesi (10), Zoltán (12), Korcsok. Edző: Bé­kési Mihály. Hatalmas küzde­lem, indiszponált játékvezetés. A hazaiak végig vezettek, az utolsó 12 másodperc kivételével, amikor sikerült a vendégeknek az egyenlítés, 74:74. Ekkor a ha­zaiak birtokában volt a labda, ők támadtak, de Bernáth játék­vezető elvette a labdát, és a vendégek javára ítélt oldalról bedobást. A támadást a ven­dégek kosárral fejezték be, így megszerezték a győzelmet. DUSE—Békési Afész Fontex 77:73 (40:37). NB Il-es férfiko- sárlabda-mérkőzés. Debrecen. V.: Bernáth, Kékesi. Békés: Lipcsei (21), Domokos (20, La­dányi (14), Révész (9), Hegedűs (5). Csere: Szilágyi (2), Eperje­si (2), Takács, Simpl, Laborczy. Edző: Békési Mihály. A nyu- godtabban, fegyelmezettebben játszó hazai csapat nyerte a küzdelmes mérkőzést. Kazincbarcika—Szarvasi FSSC 63:59 (36:29). NB II. Férfi. Ka­zincbarcika. V.: Bukata, Job­bágy. Szarvas: Farkas (9), Ku­li (17), Bodnár (6), Kódori (4), Győri (14). Csere: Szalontai (7), Csasztvan G. (2), Csasztvan Z., Vajgel, Varga. Edző: Szalontai György. A szarvasiak csak kö­zepes teljesítményt nyújtottak, de ennek ellenére elgondolkod­tató az a tény, hogy a játék­vezető elveheti egy csapattól a játék örömét. Budapesti Húsipar- Szeghalmi SC 22—13 (12—7). NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 50 néző. V.: Bakos. Farkas (gyengén). Szeg­halom: Szabó — Vizemé 2, Mi- kóla 1, Mendréné 1, Madar 1, Vargáné 4, Kormány 2. Csere: Andróczkiné (kapus). Sánta 2, Tóth. Edző: Vass Sándor. Kiál­lítások: 4, ill. 4 perc. Hétméte­resek: 4 4, ill. 11. Az esőben, irreális körülmé­nyek között lejátszott mérkőzé­sen a két csapat nem volt egy súlycsoportban. A hazaiak a mostoha körülményekhez kitű­nően alkalmazkodtak, a vendé­gek érthetetlen módon, egysze­rűen megadták magukat. Üjkígyós—Tapolca 25—24 (12— 13). NB I B. Férfi. Üjkígyós. 350 néző. V.: Géczi, Vochner. Üjkígyós: Koppányi — Valkó 3, Kovács 1, BACSA 9, PALFI 6, Bene 3. Csere: Árkus (kapus). Skaliczki, Lócskai 1, Vasas 1, Gedó, Harangozó. Edző: Kola- rovszki Mihály. A vendégek az első 10 perc után átvették a vezetést, és ezt nem engedték ki a kezükből egészen a máso­dik félidő utolsó harmadáig. Ez idő alatt a hazaiak ugyan lel­kesedve igyekeztek behozni hát­rányukat, de a góllövés nem ment. A mérkőzés utolsó tíz percében a kigyósiak óriási len­dülettel rohamozták a tapolcai kaput, amelyet főleg Bacsa és Pálfi kirrfágasló teljesítményével sikerült bevenni, így a mérkő­zés kimenetelét megfordítani. A krónikához tartozik: Gedó, a tapolcaiak kitűnő irányító át­lövőjét teljesen kikapcsolta a támadójátékból. A rendkívül iz­galmas mérkőzésen az újkígyó- siak — elsősorban lelkesedésük révén — megérdemelten tartot­ták otthon mindkét bajnoki pon­tot. Mátészalkai MTK—Szarvasi Szi­rén 22—18 (9—6). NB TI. Női. Má­tészalka, 200 néző. V: Farkas, Pálfi (kitűnően). Szarvas: TI­BÁNÉ — Borgulya 3, Hegedűs 1, Cserenyecz 2, SZABÓ 7 (6), Lázár 2. Jansik. Csere: Gyovai 1. Laurinyecz 1, Kovács. Edző: Gulyás Mihály. Kiállítások: 8. ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/2, ill'. 7/6. Hosszú utazás után, a fárad­tan kezdő vendégek ellen, a ha­zaiak már 4—0-ra vezettek. Ek­kor úgy tűnt, könnyű mérkő­zés lesz. Ezután megváltozott a játék képe, a szarvasiak fegyel­mezetten védekeztek, és formás támadásokkal válaszoltak. For­dulás után is végig szoros és sportszerű volt az összecsapás. Ha a Szirén a jövőben is ilyen jó teljesítményt nyújt, még sok kellemes meglepetést okozhat. Tiszaföldvár—Kondoros 24—23 (9—11). NB IT. Férfi. Kondoros, 200 néző. V: Nagy, 011mannv Kondoros: Paulik — Molnár 1, Lengyel i, Melis 3, Gyemengyi 2. Szrnka M. 3, Tóth 8. Csere: Paraj (kapus), Raffai 3, Szrnka Gy. 2, Megyeri, Zvara. Edző: Fellegvári Zoltán. Az első tíz perc eltelte után — ekkor rend­re a vendégek vezettek — fo­kozatosan átvette az irányítást a hazai csapat, s előnnyel zárta a félidőt. Fordulás után a nagy lendülettel kezdő kondorosiak öt góllal elhúztak. Ezután érthetet­len módon leálltak a vendéglá­tók. támadásaik pontatlanok let­tek, játékuk kapkodóvá vált, melyet a tiszaföldváriak kihasz­náltak, s megérdemelten nyer­tek a mérkőzés végére szétesett hazaiak ellen. Taurus—Oh. Dózsa SE 12—9 (8 —8). NB II. Férfi. Budapest. V: Barna, Heiter (kiválóan). Dó­zsa: Juhász — Varsandán 1, Ga­zsó 1, Szilágyi, Szőke 2. Tábori 2. Skultéti 2. Csere: HEGEDŰS (kapus). Avar 1, Tóth, Lipták, Leczki. Edző: Mikus István. Az első félidőben állandóan a hon­véd csapata vezetett, amit csak a játékrész végén sikerült „be­érni” a Taurusnak. A végig sza­kadó esőben lejátszott mérkő­zésen, a második játékrészben a vendégek jól védekeztek, a gól­lövéssel azonban hadilábon áll­tak. sőt. két büntetőt is elhi­báztak. Szinte hihetetlen, hogy férfi mérkőzésen szünet után csak öt gól esett, amiből az orosháziak csak egyet tudtak el­érni. Bcs. Előre Spartacus—Miskolci Spartacus 28—16 (14—9). NB-s if­júsági leánymérkőzés. Miskolc. V: Mikus, Petyerák. A lila-fe­hérek jól játszva, biztosan nyer­tek. Ld.: Petri 10. Felföldi, Bot­tá 6—6. Ózdi Kohász—Bcs. Előne Spar­tacus 31—28 (14—9). NB-s ifjú­sági fiúmérkőzés, ózd. V: Bá­náti, Kővári. A békéscsabaiak gyenge védekezésének eredmé­nye csak vereség lehetett. Ld.: Szilágyi 10, Volent 8, Fekete 5. * * * * A megyei kézilabda-bajnokság­ban a hét végén teljes fordulót játszottak. A beérkezett eredmé­nyek. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúságiak és serdülők ered- ménvei.) Mezőberény—Kondoros 41—33 (—. 21—14), H. Szalvai— Mezőhegyes 14—64, Üjkígyós— Mezőhegyes — (29—14. 27—9). Nők. (Zárójelben a serdülők eredményei.) Kétsoprony—Gyo- maendrőd 9—10 (6—8), Mező ko­vácsháza—Mezőberény 12—35 (8 —9), Békésszentandrás—Kamut 13 —12 (9—24), Doboz—Bcs. Előre Spartacus 17—11 (3—22), Mező­kovácsháza—Bcs. Előre Sparta­cus 25—29 (8—17). II. osztály. Nők. Sarkad—Szi­rén SE 26—15 (69—5), Szeghalom —Gyula 14—16. A megyei Ií. osztályú labdarúgó-bajnokság­ban történt a hét vé­gén. Békési csoport Tarhos—Kamut 1—0 (1—0). Tar­hos, 100 néző. V: Forgács. Tar­hos: Budai — Szabó, Csapó, Oláh, Ács. Danes (Dolog), Tóth I., Békési, Gulyás, Tóth F., Pol­gár. Edző: Kocsor Károly. Ka­mut: Juhász — Csapó, Szabó T** Benyovszki, Uhrin, Szabó lf„ Aleksza, Bora. Pittner, Balogh, Fekete (Csákó). Edző: Jónás Sándor. Mindkét oldalon a vé­delmek jeleskedtek. G: Polgár. Jó: Budai, Csapó, Békési. Oláh, ill. Juhász, Szabó I., Pittner. (Tóth Ferenc) Kétsoprony—Körösladány 3—0 (2—0). Kétsoprony, 80 néző. V: Aradszki. A hazaiak sok hely­zetet kidolgoztak, de ezekből csak hármat sikerült góllal be­fejezni. G: Szász 2, Bartyik. További eredmények: Dévavá- nya—Doboz 3—1, Sarkad—Okány 17—0. Gyulavári—Sarkadkeresz- túr 0—0, H. Szalvai—Köröstarcsa 10—2. Gerla—Vésztő 2—0, Gy. Kö­röstáj— Bucsa 1—2. Ifjúságiak: Dévaványa—Doboz 2— 0, Sarkad—Okány 12—0. Gyu­lavári—Sarkadkeresztúr 3—0, Kétsoprony—Körösladány 3—1, Gerla—Vésztő 2—1, Tarhos—Ka­mut 3—0, Gy. Köröstáj—Bucsa 3— 2. Orosházi csoport Lökösháza—Bcs. MÄV 0—0. Lö­kösháza, 200 néző. V: Benyovsz­ki. Lökösháza: Balázs (Krucsó) — Husvéth, Nagy I., Nagy J„ Szűcs Z.. Péter, Haluska, Szűcs S.. Prágai (Simon). Turaí, Ger­gely. Edző: Varga István. MÁV: Budai — Pusztai, Bárány, Zsib- rita, Szabados, Andó, Lipták, Sztankó, Szudár, Korom. Sza­bó. Edző: Sebestyén János. A kihagyott helyzetek mérkőzésén, jó játékvezetés mellett, igazsá­gos eredmény született. Kiállít­va: Szudár és Szűcs Z., kakas­kodásért. Jó: Krucsó. Haluska, Nagy J., ill. Bárány, Andó, Sza­bó. További eredmények: Domb­egyház— Kardos-örménykút 3—1, Kunágota—Magyarbánhegyes 4— 2. Tótkomlós—Pusztaföldvár 6— 0, Békéssámson—Üjkígyós 1—4, Csabacsüd—Telekgerendás 3—1, Csanádapáca—Elek 1—1, Med- gyesbodzás—Rákóczi Vasas 0—1. Ifjúságiak: Dombegyház—Kar­dos-örménykút 2—Qj Kunágota— Magyarbánhegyes 5—0, Tótkom­lós-Pusztaföldvár 3—0, Békés­sámson—Üjkígyós 1—2, Csaba­csüd—Telekgerendás 1—0. Lökös­háza—Bcs. MÁV 0—4, Csanád­apáca—Elek 1—1, Medgyesbod- zás—Rákóczi Vasas 0—3. A hét végén Kecskeméten rendezték meg az úszók me­gyei csapatbajnokságának második fordulóját, amelyen a békéscsabai és gyulai spor­tolókból álló megyei csapat is rajthoz állt. Az eredmé­nyek közül élre kívánkozik a békéscsabai Pusztai Anikó eredménye, aki a 200 m-es mellúszásban 2:59,47 percet teljesített, amivel elérte az ifjúsági aranyjelvényes szin­tet. A 100 méteres mell­úszásban is kitűnő, 1:23,15 percet ért el a 13 esztendős úszó. Az 50 m-es női gyors­úszásban első lett a békés­csabai Fodor Ágnes (29,05), s második a gyulai Csizma­dia Mariann (29,09). 100 m-es női gyorsúszásban ezüstér­mes volt Fodor Ágnes (1:01,75), miként a 100 m-es hátúszásban is (1:09,1). Az úttörő korosztályúak 50 m-es pillangóúszásában 3. a gyu­lai Cserkuti (32,92), s 4. a békéscsabai Pribojszki (33,46). A váltószámok közül a megyei csapat a női’ 4 X 50 m-es vegyes- és gyorsváltót is megnyerte — Annus. Tö­rök, Csizmadia, Fodor össze­állításban. Az úttörő fiú gyorsváltó — Pribojszki, Szabados, Selmeczi, Cserku­ti — bronzérmes lett. Világbajnok a magyar női és férfi tekecsapat Münchenben a teke-világ­bajnokságon befejeződtek a csapatok versenyei. A ma­gyar női válogatott óriási küzdelemben, mindössze 5 fa különbséggel aranyérmes lett Románia és az NSZK előtt. Végeredmény; 1. Magyar- ország 2568 fa, 2. Románia 2563, 3. NSZK 2523. A női válogatott sikere után a férfiak is sikert arat­tak. Végeredmény: 1. Ma­gyarország 5578 fa, 2. NSZK 5506, 3. Jugoszlávia 5476, BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpást Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. P(.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pl.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.