Békés Megyei Népújság, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-16 / 113. szám

^ 1984. május 16., szerda rrrarm w 1 k 1 H Sá.1 J KTllCj SPORT SPORT SPORT Megyei középiskolás atlétikai bajnokság Gyulai sikerek A hagyományok­nak megfelelően ebben az évben is Gyulán rendezte meg az atlétikai szövetség a megyei középiskolai atléti­kai bajnokságot. A négy körzetben lebonyolított se­lejtezők után, amelyen min­den középiskola részt vett, a legjobb csapatok és egyéni versenyzők küzdöttek a pon­tokért és a továbbjutásért. Több kiemelkedő eredmény is született. Négyen az aranyjelvényes szintet is tel­jesítették: Cseke Zsolt rúd­ugrásban, Prohászka Tamás gerelyhajításban, Kovács István hármasugrásban (mind Erkej Gimnázium) és Molnár János (békési Szege­di Gimn.) magasugrásban. A pontversenyt mind a fiúk­nál, mind a leányoknál s gyulai Erkel Gimnázium és Szakközépiskoia nyerte. Jól szerepeltek a békéscsabai Rózsa, a Sebes és az oros­házi Táncsics tanulói is. A csapat és egyéni verseny- számok győztesei korcsoporton­ként. II. korcsoport. Leányok (csa­pat). 100 m gát: Bcs. RFG 16.97. Magas: Bcs. RFG 147,5. Távol: Bcs. RFG 511. Súly: Szarvasi Vajda 866. Diszkosz: Bcs. Vá­sárhelyi 24,54. Gerely: Gy. Er­kel 27,44. 4 x 100 rn: Bcs. RFG 53.5. 4 X 400 m: Bcs. RFG 4:24.7. 4 X 800 m: Bcs. Sebes 10:50.8. II. korcsoport. Fiú (csapat). 3000 m: Bcs. RFG 39:32.2. 110 m gát: Bcs. RFG 17.7. Magas: Bcs. RFG 176,25. Távol: Bcs. RFG 593. Súly: Gy. Erkel 12,17. Disz­kosz: Gy. Erkel 33,47. Gerely: Gy. Erkel 39,84. 4 X 100 m: Gy. Erkel 47.3. 4 X 400 m: Gy. Erkel 3:47.0. I. korcsoport. Leány (egyéni). 100 m, 200 m, 400 m: Janovszki Zita (Gyomaendrődi G.) 12.9, 28.4, 63.3. 800 m, 1500 m: Gaj­dács Edina (Bcs. RFG) 2:34.9, 5:22.6. 100 m gát: Honfi Mari­ann (Gy. Erkel) 18.8. Magas: Szegedi Ildikó (Gy. Erkel) 153. Távolj Gellén Gabriella (Béké­si G.) 492. Súly: Bordás Enikő (Gy. Erkel) 9,73. Diszkosz: Ko­sár Csilla (Bcs. Vásárhelyi) 30,68. Gerely: Horváth Klára (Oh. Mg.) 38,14. 4 X 100 m: Gy. Erkel 54.9. 4 X 400 m: Szarvasi G. 4:35.5. I. korcsoport. Fiú (egyéni). 100 m: Pangert László (Bcs. Vá­sárhelyi) ll.l. 200 m: Kriszto- ván Zsolt (Gy. Erkel) 23.6. 400 m, 800 m: Gyimesi András (Bcs. RFG) 50.4, 2:13.2. 1500 m: Bacsa Attila (Bcs. RFG) 4:40.9 3000 m: Lukács Miklós (Bcs. Kemény) 9:22.3. 110 gát: Csordás István (Gy. Erkel) 17.4. Magas: Molnár János (Békési G.) 200. Távol, hármas: Kovács István (Gy. Er­kel) 650, 14,16. Rúd: Cseke Zsolt (Gy. Erkel) 450. Súly: Kardos József (Gyomaendrődi G.) 13,37. Diszkosz, gerely: Prohászka Ta­más (Gy. Erkel) 41,14, 66,36. Ka­lapács: Csiba Rudolf (Bcs. Vá­sárhelyi) 49,92. 4 X 100 m: Bcs. Vásárhelyi 45.9. 4 X 400 m: Gy. Erkel 3:48.6. Leány pontver­seny: Gy. Erkel 238, Bcs. Ró­zsa 205, Bcs. Sebes 183, Szarvasi Vajda 147, Oh. Táncsics 94, Szeg­halmi Péter 84. Fiú pontver­seny: Gy. Erkel 341, Bcs. Rózsa 253, Oh. Táncsics 97, Oh. Mező- gazdasági 60, Békési Mezőgaz­dasági 58, Kétegyházi Mg. 49 pont. K. I. Befejeződtek a középfokú ok­tatási intézmények 1983/84-es tanévi megyei bajnokságainak küzdelmei kézilabda, kosárlab­da, labdarúgás és röplabda sportágakban. A végeredmények. KÉZILABDA Lányok 1. Bcs. Közg. 16 1- 398-167 32 2. Sarkadi G. 10 1 5 261-245 21 3. Bcs. Eü. Szk. 9­7 273-257 18 4. Gyulai ITSK 6 5 5 255-234 17 5. Bcs. ITSK 8 1 7 297-299 17 6. Békési G. 8­8 219-264 16 7. Gyomaend. x 4 3 9 177-228 10 8. Gyulai G. 3­13 135-213 6 9. Sz.-kígyós x 2 2 12 166-274 5 Fiúk 1. Oh. ITSK 11­1 294-224 22 2. Békési Mg. 9­3 312-233 18 3. Gyulai ITSK 6 1 5 205-202 13 4. Bcs. ITSK 3­9 206-279 6 5. Sz.-kígyós x­1 11 138-217­9 4 1 36-14 22 10 1 3 46-15 21 7 1 6 31-24 15 6 3 5 17-22 15 6 3 5 15-20 15 4 3 7 21-19 11 3­11 16-27 6 2 1 11 8-49 5 x = egy büntetőpont-levonás A bajnoki küzdelmek jól szer­vezetten, zavartalanul, zökkenő nélkül voltak megrendezve. A női mezőnyben a Békéscsabai Sebes György Közgazdasági Szakközépiskola végig egyenle­tes teljesítményt nyújtott, impo­náló gólkülönbséggel, veretlenül lett első. A fiúknál az Orosházi 612. sz. ITSK együttese nyújtot­ta a legegyenletesebb teljesít­ményt, végül is megérdemelten végeztek az első helyen. KOSÁRLABDA Lányok 1. Szarvasi G. 10 2 865:368 22 2. Mezőberényi G. 10 2 791 :348 22 3. Békési G. 10 2 812:441 22 4. Szeghalmi G. 5 7 470:583 17 5. Gyulai G. 3 9 383:665 15 6. Bcs. Közg. 3 9 316:671 15 7. Bcs. RFG 1 11 234:771 13 Megjegyzés: az azonos pont­számmal rendelkező csapatok között az egymás elleni ered­mény döntött. Az első három csapat egymás elleni eredmé­nyei alapján mindhárom együt­tesnek két győzelme van. ko­sárkülönbségük pedig a követ­kezőképpen alakult: Szarvas: 4-20, Mezőberény: —3, Békés —17 pont. A női bajnokságban, mint ahogy a tabellából is kitűnik, a ' három együttes vívott külön csatát, s végül is a Szarvasi Vajda Péter Gimnázium nyert. Fiúk 1. Békési Gimn. 10 - 577:350 20 2. Szegh. Gimn. 8 2 419:333 18 3. Gyulai Gimn. 6 4 410:405 16 4. Bcs. RFG 4 6 380:442 14 5. Bcs. Szk. 1 9 259:455 11 6. Gyulai Szmk. 1 9 152:160 6 A fiúk mezőnyében a Békési Szegedi Kiss István Gimnázium diákjai nyújtották a legjobb tel­jesítményt, veretlenül végeztek az első helyen. A kosárlabda-bajnokság ren­dezésében, lebonyolításában vol­tak kisebb-nagyobb zökkenők. Az együttesek nem a kijelölt időben játszották le mérkőzései­ket, volt olyan gárda, ame­lyik meg sem jelent a találko­zón, s volt olyan csapat is, ame­lyik visszalépett. Ezen a jövő­ben feltétlen változtatni, javíta­ni kell! LABDARÚGÁS 1. Battonya 2. Bcs. DSK 3. Gy. Kert. Sz 4. Oh. Mg. Szk 5. Bcs. DSK 6. Oh. DSK 7. Gyulai DSK A lebonyolítás során labdarú­gásban voltak nehézségek, mi­vel az egyes iskolák a kiírásban meghatározott időben nem ját­szották le mérkőzéseiket. Az el­maradt találkozók idejének meg­állapítása a rendezőknek nagy gondot okozott. Sajnos, előfor­dult még az is, hogy a játék­vezetők nem jelentek meg, de ilyen esetekben — nagyon he­lyesen — a csapatvezetők ma­guk vezették le a mérkőzéseket. A csapatvezetők helyenként túl szigorúan igazoltatták a tanuló­kat, emiatt gyakoriak voltak az óvások. Ami öröm, az együttesek na­gyon fegyelmezetten versenyez­tek. a végső győztes battonyai együttes végig egyenletes telje­sítményt nyújtott, megérdemel­ten lett az első. A Békéscsabai 611. sz. ITSK gárdája mindössze egy ponttal lemaradva végzett a második helyen. RÖPLABDA A sportágban elég kevés csa­pat — a leányoknál 4, a fiúk­nál 3 — vett részt a DSK-küz- delmekben. A végső sorrend. Leányok: l. Gyulai Román Gimnázium. 2. Battonyai Gimnázium, 3. Bcs. Útépítési és Fenntartási Szakkö­zépiskola, 4. Békéscsabai Rózsa Ferenc Gimnázium. Fiúk: 1. Békéscsabai Kemény Gábor Szakközépiskola, 2. Gyu­lai Román Gimnázium, 3. Bé­késcsabai Útépítési és Fenntar­tási Szakközépiskola. Mind a négy labdajátékban az első helyen végzett együttesek képviselik megyénket a területi bajnokságokon. Hét végi labdajáték-eredmények Egy „iá” hat perc Nyíregyházi TK—Bé­kési ÁFÉSZ 128:43 (67:18). NB Il-es női kosárlabda-mérkő­zés. Békés. V.: Pa- tay, Kertész. Békés: Fehér (12), Zimáné (8), Nógrádi (4), Jám­bor (10), Veszprémi. Csere: Nagy (2), Somlyai, Szabó, Vári (4), Tóth (3). Edző: Zima And­rás. A bajnokjelölt tanárképző­sökkel szemben csak ennyire tellett az ÁFÉSZ erejéből. Mezőberényi SE—Egri TK 50:47 (25:26). NB II. Eger. V.: Hutal. MSE: Braun R. (8), Kö- falvi (2), Hoffmann, Gerlal (22), Iványiné (16). Csere: He- gedüsné (2), Csengeriné, Nagy, Vozár, Kondé. Edző: Iványi László. Felváltva vezettek a csa­patok, majd a hazaiak szerez­tek előnyt, pontos, távoli do­básokkal — 17:24. A félidő vé­géig sikerült felzárkózniuk a herényieknek. Döntő fordulat a második játékrész közepén volt, amikor a remekül védekező MSE hat percen keresztül nem kapott kosarat — 44:33, Ezután egész pályás letámadásra tértek át a tanárképzősök, amivel csökkenteni tudták hátrányukat Csak a kígyósiak H. Szondi SE—Békés­csaba 27—19 (13—6). NB I/B-s férfi kézi­labda-mérkőzés. Szé­kesfehérvár, 200 néző. V.: Andorka, Schóber (jól). Bé­késcsaba: Tóth Gy. — MED­VEGY 4, Szilágyi 5 (4), Ferencz 1, Csulik, Szentmihályi 1, Be­ne 2. Csere: Szabó (kapus), VOZÁR 4, Tóth J. 1, Kovács, Skultéti. Edző: Pataky György. Kiállítások: 6, ill. 4 Hétmétere­sek: 4/3, ill. 6/4. Rossz előjelekkel indultak a békéscsabaiak Székesfehérvárra, ugyanis a hétközben csak két­szer tudtak teremben edzeni, to­vábbá Szilágyi és Szabó vizsgá­ra készült, Vozár pedig sérült volt. Ennek ellenére a mérkő­zés elején fej fej mellett ha­ladt a két csapat. A 8. percben Tóth Gy. védés közben ütközött a Szondi egyik játékosával és sérülést szenvedett, a helyére beállt Szabó pedig nem nyúj­tott kimagasló teljesítményt. Még így is a 26. percig szoros volt az eredmény, ezután azon­ban négy perc alatt négy gólt kaptak a csabaiak. A második játékrészben ugyan rendezték soraikat a vendégek, sőt, meg­kezdték a felzárkózást, de a vendéglátók újítani tudtak, . és megérdemelten szerezték meg a két pontot. A következő for­dulóban. április 19-én, szomba­ton 16 órakor hazai pályán a Tapolca együttesét fogadják a lila-fehérek. az NB i/B Állása : 1. Ü. Dózsa 7 6 1­186-163 13 2. Békéscsaba 8 6­2 197-175 12 3. Szondi SE 9 5 1 3 221-203 11 4. Komló 7 5­2 162-150 10 5. Solymár 7 3 2 2 167-143 8 6. Csepel 7 4­3 153-131 8 7. Cegléd 8 4­4 202-200 8 8. D. Kőolaj 7 3 1 2 160-169 7 9. TFSE 8 2 2 4 167-192 6 10. Bp. Spart. 8 2 1 5 199-201 5 11. Fót 7 2 1 4 166-171 5 12. Nagykanizsa 7 2 1 4 166-192 5 13. Tapolca 7 2­4 170-187 4 14. Csömör 7­2 5 160-199 3 Újkígyós—Testvériség 25—21 (13—11). NB II. Férfi. Újkígyós, 380 néző. V.: Ambrus II., Cser­háti. Újkígyós: KOPPÁNYI — Lócskai 3, Bacsa 6, Medovarsz- ki 2, SKALICZKI 10, BÁNFI 3, Harangozó l. Csere: ARKUS (kapus), Oláh, Mezei. Edző: Ko- larovszki Mihály. Szoros első félidő után a második játék­részben minden -csapatrészében jobb hazaiak megérdemelten nyertek a jó képességű főváro­siak ellen. Ez a találkozó a hétméteresek mérkőzése volt, a hazaiak 9, a vendégek 7 alka­lommal jutottak büntetődobás­hoz. Az újkígyósi Skaliczki biz­tosan értékesítette a büntető­ket, míg a vendégek ezek érté­kesítésében — Árkus jó telje­sítménye miatt — is alul ma­radtak. Taurus—Szarvasi FSSC 18—17 (10—8). NB II. Férfi. Szarvas, 100 néző. V.: Ónodi, Zrinszki. Szarvas: Gulyás — Túri 1, Leszkó, FEKETE 6, Juhos T., Bánfi 7, Barta 2. Csere: Török (kapus), Vida, Jova 1, Balogh. Edző: Weszter Vilmos. A főis­kolások a 15. percben 6—2-re vezettek, de ezután zsinórban három gólt kaptak. A hajrá a Taurusé volt, öt góljukra a Szarvas csak eggyel tudott vá­laszolni. Szünet után 16—ll-es állásnál a hazaiak fergeteges támadásokkal egy gólra feljöt­tek (17—16), de a pontszerzés sajnos ezúttal is elmaradt. Csepel Autó—Szirén SE 17—13 (8—8). NB II. Női. Budapest, 100 néző. V.: Kozma, Schulch. Szarvas: TÓTHNÉ — Melis, Ka- sik 4, Borgulyáné 4, KOVÁCS, VÁRI 4, Szabó 1. Csere: Tibá- né, Cserenyecz, Filyó, Jansik, Lázár. .Edző: Gulyás Mihály. Az első félidőben még fej-fej mel­lett haladtak a csapatok. For­dulás után azonban két rutinos szélsőjével a fővárosi csapat há­rom góllal húzott el, s ezzel, sajnos, lényegében el is dőlt a mérkőzés. Érdekesség, hogy a második játékrészben a volt szarvasi kapuvédőnek, Bakó Julinak, csak hétméteresből tud­tak a szarvasi lányok gólt lőni. Nyíregyházi Tanárképző­Szeghalmi SC 22—21 (11—9). NB II. Női. Nyíregyháza, 300 néző. V.: Budavári, Faragó (gyen­gén). Szeghalom: DR. HOR­VÁTHNÉ — Vizemé 7, Vargá- né 6, Dinya 2, Madar 2, Dögé 3, Gulyás 1. Csere: Losonczi, Sánta. Edző: Vass Sándor. Na­gyon szoros, jó mérkőzést ví­vott a két csapat. Az első fél­idő 29. percében 9—9 volt az állás, de két gyors góllal elhú­zott a hazai csapat, miközben a vendégek több ziccert kihagy­tak. A fordulás utáni i0. perc­ben 15—15-ös állásnál megtor­pantak a szeghalmiak, és a ha­zaiakat erősen támogató játék­vezetők jóvoltából 20—16-ra ala­kult az eredmény. A vendégek nem adták fel, és a 48. perc­től gyors négy góllal egyenlí­tettek. Ezekben a percekben szinte állva hagyták a vendég­látókat, sajnos, ezzel együtt há­rom holtbiztos helyzet maradt ki. A részrehajló játékvezetés kritikája a hétméteresek ará­nya: a hazaiak javára 10, a ven­dégeknek 4. A szeghalmiak el­len ítélt 10 hétméteresből 4-et dr. Horváthné bravúrral hárí­tott. A Salgótarján—Mezőhegyes NB Il-es férfi kézilabda-mérkőzést a két csapat közös megállapodá­sa alapján június 20-án játsszák. Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsági és serdülőcsapatok eredményeit közöljük.) OMTK—Bcs. Előre Spartacus II. 36—19 (22—17, 16— 11). Kondoros—Mezőberény 28— 17 (23—17, 30—13). Tótkomlós— Szeghalom 18—12 (9—11, 10—9). Bcs. Volán—Újkígyós H. 11—33 (13—15, 1—36). Gyomaendrőd— Sarkad 16—3 (14—18. 17—2). Bé­kés-Mezőhegyes II. (11—6, 5—12). Nők. (Zárójelben a serdülők eredményeit közöljük.) Bcs. Elő­re Spartacus II.—OMTK 24—19 (9—11)/ Mezőberény—Szarvasi Szirén 20—9 (8—4). Békésszen­andrás—Kondoros 15—9 (12—10). Mezőkovácsháza—Békés 12—26 (7—9). Doboz—Gyomaendrőd 6—4 (18—3). Sarkad—Kamut 13—16 (14-9). II. osztály. Mezőberény II.— Kétsoprony 3—19. Gyula—OMTK II. 14—14. FTC—Bcs. Előre Spartacus 34—7 (18—2). NB-s női ifjúsági mérkőzés. Budapest. V.: Amb­rus, Csatíós. FTC—Bcs. Előre Spartacus 29 —23 (13—11). NB-s férfi ifjúsági mérkőzés. Budapest. V.: Amb­rus, Csatlós. A csabaiak legjobb dobói: Gazsó 8. Balogh 5. Ber- náth 4. 1-3 a fővárosban Beloiannisz HGSE— —Bcs. Előre Sparta­cus 3:1 (10, 11, —12, 14). NB Il-es női röp­labdamérkőzés, Buda­pest v: Bogyó. Előre: Buzássy E.. Simon, Hrabovszki, Fésűs, Csete, Lipcsei. Csere: Ober­schall. Edző: Buzássy Béla. 1. játszma: 3:0, 3:3, 7:3, 7:6, 14:6, 14:10, 15:10 — 1:0 (14 perc). 2. játszma: 0:6 (!), 1:6, 1:8, 3:8, 3:10. 10:10 (!), 10:11, 15:11 — 2:0 (12 perc). 3. játszma: 2:0, 2:3, 4:3, 4:9, 7:9, 7:11, 11:11 (!), 11:12, 12:12, 15:12 — 2:1 (17 perc). 4. játszma: 0:3, 7:3, 7:8, 11:8, 11:9. 12:9, 12:11, 14:11. 14:14, 16:14 — 3:1 (13 perc). Az Előre Spartacus nélkülözte ballagó sportolóit. A vendéglátóknak lét­kérdés volt a győzelem, a ki­esés elkerülése miatt. A máso­dik játszmát jelentős előnyről vesztették el a csabaiak és a negyedik szettben 14:14 után sem sikerült a játszmavég. BHG SE—Bcs. Előre Spartacus 3:0 (15, 11, 13). NB Il-es női if­júsági mérkőzés. A találkozó 58 percig tartott. A Gyomaendrőd—Dunaújvárosi Építők mérkőzésről nem érke­zett tudósítás. Szabó és Berta megállította a H. Szalvait A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság ta­vaszi 11. fordulójának eredményei: Sarkad—Gádoros 2—1, Bcs. Agyagipar—Csorvás 6—0, Medgyesegyháza—Mezőbe­rény 1—1, Szeghalom—Mezőko­vácsháza 4—0, Békésszentandrás —Mezőhegyes 1—3, Battonya— Tótkomlós 10—0, Medgyesbodzás —Kondoros 2—1, Kétegyháza— Füzesgyarmat 1—1. A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság eredményei. Békési csoport Okány—Mezőgyán 2—2 (1—1). Okány, 100 néző. V: Kopcsák. Okány: Veres — Szilágyi F., Mártha, Kincses, Bába (Papp), Pesti, Vajas, Balogh (Sárközi), Szántó, Szilágyi T., Csikány. Edző: Márta Lajos. Mezőgyán: Sebestyén — Szappanos, sárközi. Csige, Csathó, Szabó, Farkas (Deák), Simon, Mihálka, Sánta, Baracsi (Buzgány). Edző: Házi Ferenc. Változatos, ideges han­gulatú mérkőzésen, igazságos eredmény született. Mindkét együttes sok gólhelyzetet hagyott ki. Kiállítva: Deák, a játékve­zető megsértéséért. G: Szilágyi T., Bába (öngól), Csikány (11- esből), ill. Simon. Jó: Csikány, Pesti, szilágyi T., ill. Simon. Mihálka, Csige. (Balogh László) Elek—Vésztő 1—0 (1—0). Vész­tő, 150 néző. V: Toldi. Elek: Csathó — Samu, Iván, Papp, Komori, Botás, Fonacán, Bálint. Molnár, Péter, Trepán. Edző: Szabó Bálint. Vésztő: Agárdi — Papp, Krajcsó, Kelemen, Lázár II., Kovács, Háti, Kaszai (Csil­lag), Szabó II., Lázár I., Szabó I. Edző: Csüllögh István. Jó já­tékvezetés mellett, megérdemelt vendéggyőzelem született. A ha­zai együttes 11-est hibázott. G: Molnár. (Magony József) Tarhos—Doboz 1—1 (1—0). Tarhos, 100 néző.V: Dohányos. Tarhos: Baji M. — Dologh, Pé­ter, Kozma, Baji I.. Priskin (Sánta), Szabó, Puskás, Polgár, Tóth, Kincses (Tóth P.). Edző: Kocsor Károly. Doboz: Dobrot- ka — Balogh, Lukács, Forczek. Kvasz, Bodzás, Majnár, Nagy, Bálint (Biró), Szabó, Sztojka. Edző: Lukoviczki Vilmos. Az eddig minden tavaszi mérkőzé­sén gólzáporos győzelmet arató dobozi csapat vitatható 11-essel tudott kiegyenlíteni a 85. perc­ben. A mérkőzés végig kemény, küzdelmes volt, mindkét együt­tes sok gólhelyzetet hagyott ki. G: Kincses, ill. Kvasz (11-esből). Jó: Baji M., Baji I., Puskás, ill. Lukács, Balogh. Kvasz. (Tóth Ferenc) Kétsoprony—Gyulavári 4—3 (1—3). Kétsoprony, 150 néző. V: Benke. Kétsoprony: Petrovszki J. — Tóth I., Laurinyecz M., Bartyik, Tóth II., Kerekes, Kri- zsán, Petrovszki M., Rohoska, Szász, Dananaj. Edző: Lauri­nyecz Mátyás. Gyulavári: Tóth K. — Vidó, Dobra, Berndt, Kiss, Kukla, Megyeri L. (Me­gyeri J.), Zsidó, dr. Szurovecz, Medgyesi, Tóth. Edző: Tóth Kálmán. Két ellentétes félidő után, nagy csatában nyertek a hazaiak. G: Laurinyecz M., Szász, ill. dr. Szurovecz 2 (mindkettő öngól), Berndt. Kukla, Medgyesi. Jó: Petrovsz­ki M., a mezőny legjobbja, ill. Vidó, Kiss. (Krizsán) Körösladány—Kamut 3—1 (1—0). Körösladány, 100 néző. V: Do­bos. Körösladány: Kiss — Var­ró, Baliga, Papp, Szántó, Mező (Nánási), Kántor, Szabó, Hor­nok, Cserna, Barna (Tasi). Ed­ző: Marsi István. Kamut: Szi­kora — Kovács P., Benyovszki, Kovács L., Benkó, Szerencsi (Bodnár), Kovács II. L., Bora. Szabó, Uhrin, Lakatos. Edző: Hrappán János. A hazaiak meg­érdemelten nyertek, az időnként durván játszó vendégek ellen. G: Kántor, Szabó, Hornok (11- esből), ill. Lakatos. Jó: Baliga. Kántor, Varró, ill. Benkó. Laka­tos. (Fonta Sándor) Gyulai Köröstáj—Bucsa 2—1 (2—1). Gyula. 100 néző. V: Orom. Mély talajú pályán, sport­szerű mérkőzésen, a hazaiak több 100 százalékos helyzetet el­ügyetlenkedtek. G: Domokos, Csukás, ill. Nagy. Jó: Retezi, Harmati, ill. Bányai. Nagy J. További eredmények: Gerla— Gyomaendrőd 1—1, Sarkadke- resztúr—Déva vány a 5—1. Ifjúságiak: Tarhos—Doboz 0— 4, Gyulai Köröstáj—Bucsa 2—2, Gerla—Gyomaendrőd 0—3, Okány—Mezőgyán 1—6. Kamut —Körösladány 0—0. Vésztő- Elek 1—0, Kétsoprony—Gyulavá­ri 2—0. Orosházi csoport Kaszaper—Nagybánhegyesi Zalka Tsz—Oh. Rákóczi Vasas 1— 0 (0—0). Kaszaper; 450 néző. V: Pintér. Zalka: Csabina — Lukácsi, Juhász, Kun, Mucsi, Jámbor, Balázs, Sipos, Kőszegi, Melei, Pivoda. Edző: Sári Fe­renc. Rákóczi: Csontos — Ti- liczky, Mancsek, Farkas, Ka- luzsa, Zvolenszki, Babcsán, Ber­ta. Albert, Ugró, Albert J. Ed­ző: Skaliczki Ferenc. Remek iramú mérkőzésen, a jobb erő­ben levő hazaiak, bár az egész mérkőzést végigtámadták, ne­hezen nyertek a jól védekező vendégekkel szemben. G: Jám­bor. Jó: az egész hazai csapat, ill. Csontos. Mancsek, Ugró. (Z.M.) Kunágota—H. Szalvai SE 2—0 (2—0). Kunágota, 300 néző. V* Szpisják. Kunágota: Budácsik — Kovács, Biró, Szilágyi, Sza­bó, Berta, Pócsik, Gyura, Pri- bojszki (Mellák), Tóth, Gábor. Edző: Szilágyi János. H. Szal­vai: Budai — Posnyák, Kovács, Nagy A., Mayer, Nagy K., Po- povics, Deres, Tóth, Lipták, Né- gyesi. Edző: Sebestyén János. A hazaiak jó játékkal győzték le a listavezetőt. G: Szabó, Berta. Jó: Kovács, Biró, Tóth, ill. Ko­vács, Mayer, Nagy A. (Matuzik József) Kardos—Újkígyós 1—1 (0—0). Kardos, 100 néző. V: Séllei. Kardos: Marosvölgyi — Su- tyinszki, Kohuth, Závogyán, Galáth, Jurák, Skorka, Varga (Janecskó), Szpisják, dr. Sza­bó (Szabó), Borgulya. Edző: dr. Sutyinszki István. Újkígyós: Filó — Becsei, Csomós, Borbély, Valastyán, Dunai, Svarsnig (Ju­hász), Réti, Burkus, Pallér, Ben­kó. Edző: Csatlós György. A jól játszó vendégek ellen a ha­A megyei kézilabda-bajnokság­ban az OMTK könnyen győzött. A kék-fehérek egyik legjobbja Varsandán (kezén a labda) zaiak a 90. percben 11-esből lőtt góllal egyenlítettek. G: Burkus, ill. Skorka (11-esből). Jó: Bur­kus. Dunai, Benkó, ill. Kohuth, Jurák, Skorka. (Gráfik János) További eredmények: Domb­egyház— Békéssámson 4—1, Ge­rendás-Pusztaföldvár 2—1, Ma* gyarbánhegyes—Csanádapáca 4—2, Lökösháza—Telekgerendás 6—0, Kevermes—Csabacsüd 2—1. Ifjúságiak: Dombegyház—Bé­késsámson 5—1, Gerendás- Pusztaföldvár 9—0, Magyarbán- hegyes—Csanádapáca 0—3. Lö­kösháza—Telekgerendás 8—0. Kunágota—Bcs. Előre Spartacus II. 0—2, Kevermes—Csabacsüd 2—1, Kardos—Újkígyós 2—5, Ka­szaper—Nagybánhegyesi Zalka Tsz—Oh. Rákóczi Vasas 8—0. A MEGYEI I LABDARÜGO- ALLÁSA: FELNŐTTEK OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG 1. Bcs. Agyag. 26 16 8 2 43­■IS 40 2. MezŐber. 26 15 4 7 53­•33 34 3. Kondoros 26 12 8 6 41­■24 32 4. Mezőhe. 26 13 4 9 50­■29 30 5. Medgyese. 26 9 10 7 41­32 28 6. Szeghalom 26 9 10 7 31­■31 28 7 B.-szenta. 26 12 3 11 42­•36 27 8. Füzesgy. 26 11 4 11 39­•43 26 9. Csorvás 26 10 6 10 32­-44 26 10. Sarkad 26 9 7 10 44­•50 25 11. Medgyesb. 26 10 4 12 41­■45 24 12. Kétegyháza 26 10 3 13 32­-44 23 13. Gádoros 26 8 6 12 41­•45 22 14. Battonya 26 8 4 14 27­■40 20 15. Mk.-háza 26 5 7 14 24­-44 17 16. Tótkomlós 26 5 4 17 25­•54 14 Cselgáncstoborzó A H. Szalvai SE az utánpótlás biztosítására cselgáncstanfolya- mot rendez. Jelentkezni lehet május 15—18-ig, mindennap 18 és 20 óra között Békéscsabán, az 1-es és ll-es számú általá­nos Iskolákban. (Mindkét hely­színen a 13. életévüket betöltött lányok jelentkezését is elfogad­ják). Ugyanakkor az 1-es szá­mú iskolában az 1966—1975, a ll­es számú iskolában pedig az 1970—1975 között született fiúk jelentkezését várják. Totótippjeink 1. Offenbach—Braunschw. 1 x 2. Uerdingen—1. FC Köln 1 3. Leverkusen—Mönchengl. x 2 4. Bremen-VfB Stuttgart x 1 5. Essen—Kassel x 2 6. Charlottenb.—Saarbrück. x 2 7. Freiburg—Hertha 1 8. Wattenscheid—Solingen x 2 9. Cesena—Arezzo x 10. Lecce—Como x 2 11. Monza—Pescara 1 12. Triestina—Atalanta 2 x 13. Varese—Padova x 1 PÖTMÉRKÖZÉSEK 14. Fortuna Köln—Schalke 04 2 15. Lüttringh.—Darmstadt x 16. Samben.—Cagliari x BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpást Zoltán. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hfrlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem érzünk meg és nem küldünk vissza.