Békés Megyei Népújság, 1980. október (35. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-01 / 230. szám

1980. október 1., szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT Az MNK-ért Újra a Nyíregyháza... Nagyszénáson látszik a Hódmezővásárhely Ma délután MNK-mérkő- zéseket játszanak labdarúgó­együtteseink. Az új kiírás­ban változnak a korábbi szabályok: a döntetlen már nem jelent továbbjutást az alsóbb osztályú csapat szá­mára. Ha egyenlően állnak a felek, 90 perc után kétszer 15 perces hosszabbítás, majd ha szükséges, 11-es rúgások döntenek a továbbjutás kér­désében. Az összecsapásokon a 32-be jutás a tét. A talál­kozók 13 órakor kezdődnek. Megyénk együttesei közül a nagyszénásiak az NB Il-es Hódmezővásárhely gárdáját fogadják, míg a Bcs.' Előre Spartacus NB I-ben szerep­lő labdarúgói a szintén NB I-es nyíregyháziakkal mér­kőznek: Nyíregyházán. A lila-fehér együttes ve­zető edzőjét, Marosvölgyi Károlyt az elutazás előtt rö­vid beszélgetésre invitáltuk: — Mit tapasztalt az utób­bi bajnoki fordulón? — Sajnos, a hagyomány folytatódott. Az 1975-ös pé­csi döntetlen óta nem tud­tunk nyerni Pécsett. A ba­ranyai játékosok mindent megtettek a győzelemért. Annál is inkább inspirálta őket a győzelem vágya, mi­vel az elkövetkezendő két fordulóban idegenben lépnek pályára, a Honvéd és a DVTK ellen. Ha most elle­nünk nem szereztek volna pontot, s a következő két nehéz mérkőzés után sem biztos, hogy pontosan tér­hetnének haza, bizony le­csúsznának a tabella alsó fe­lére. — Az első félidő? — A mezőnyben jelentő­sen jobban játszottunk, mint ellenfelünk, de kapura ve­szélytelenek voltunk, kivéve a 40. percben történteket, amely kimaradt a mérkőzés tudósításából. Láza a saját térfelünkről indulva elvitte a 16-osig a labdát, Steiger- walddal kényszerítőzött, majd a visszakapott labdát a hálóba küldte. Királyvári azonban a jobb szélen lesen állt, így természetesen a bí­ró nem adta meg a gólt Úgy tűnt, a pécsiek idege­sen játszottak, kapkodtak, sok eladott labdájuk volt ekkor. — S fordulás után? — Nagy lendülettel kezd­tek a PMSC-sek, amit az 51. percben góllal tetéztek. Vé­delmünk figyelmetlensége hozta a gólt ettől kezdve ellenfelünk egyre magabiz­tosabban játszott, összegez­hetném úgy is, hogy az utol­só félórában csak Rabcsákon múlott hogy nem kaptunk több gólt Ezen a mérkőzé­sen Pásztor és Kerekes na­gyon elfáradt. Egyébként egy érdekesség, hogy a Nyíregy­háza, Kaposvár és a PMSC ellen csatáraink egyetlen gólt sem tudtak rúgni. De például Budavári is 8 mér­kőzésöl egyetlen egyszer volt eredményes — az MTK- VM ellen. — Egy hónapon belül újra Nyíregyháza az ellenfél. Mit vár a mérkőzéstől? — Elég rosszul sikerült ta­lálkozó volt ezért új dol­gokat szeretnék kipróbálni. A bajnoki mérkőzésen szere­pelt balsikeres védelem he­lyett egy új védősor vonul ki Nyíregyházán a pályára. Elképzelésünk az, hogy lehe­tőséget adjunk olyan játé­kosoknak, akik az új idény­ben eddig kevés alkalommal jutottak szóhoz. Annak elle­nére, hogy a nyíregyházi csapat otthon még gólt sem kapott amióta NB I-es, tisz­tes helytállást várok. RÖVIDEN ® A Békéscsabai Kon­zervgyár NB Hl-ban szerep­lő asztalitenisz-csapata 13:3 arányban nyert a Debreceni Vörös Meteor ellen. A ha­zaiak közül 3—3 győzelmet aratott Szosznyák, Botyánsz- ki és Balogh, Lőrincz pedig kétszer nyert Vasárnap a BÁCSÉP SC go-kart-szakosztálya ren­dezi a go-kartosok országos bajnokságának ötödik fordu­lóját. A kecskeméti új pá­lyán az 50, 125 és a 250 köb­centisek mérik össze tudá* sukat. Totótippjeink 1. Oroszlány—Budafok x 1 2.22. sz. Volán—BVSC x 1 3. Bp. Spart.—Váci Izzó I 2 4. MÁV E.—Szegedi D. 1 5. Eger—Salgótarján x 1 6. Szarvas—Sz. MAV-MTE 1 x 7. Ascoli—Perugia x 8. Avellino— Cagliari x 9. Juventus—Bologna 1 10. Roma—Torino 1 11. Udinese—Fiorentina x 2 12. Pescara—Lazio x 13. Bari—Lanerossi 1 x PÓTMÉRKÖZÉSEK 14. Catania—Milan 2 15. Sabaria—PVSK x 16. Várpalota—Haladás x Labdarűgó­loborzó A Békéscsabai Előre Spar­tacus labdarúgó-szakosztálya ismét toborzót rendez a hat— nyolc esztendős fiúk részére, akik kedvet éreznek a láb* darúgás iránt. Jelentkezni lehet október 4-én, szombaton délelőtt 10 órakor a lila-fehérek békés­csabai kórház utcai pályá­ján. A fiatalok felszerelést hozzanak magukkal. * * * A MEGYEI II. O. LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa: 1. Gyulavári * 7 - 1 25- 5 14 2. Kondoros 8 7 - 1 18- 7 14 3. H. Szalvai SE 8 6 1 1 35- 3 13 4. Doboz 8 6 11 19-10 13 5. Csorvás 8 5 X 2 22-10 11 6. Gádoros 8 5 1 2 22-11 11 7. Kétegyháza 8332 21-13 9 8. Elek 8314 14-10 7 0. Újkígyós 8314 15-12 7 10. Kunágota 8314 15-10 7 11. Kétsoprony 83-5 9-25 6 12. Gy. Körőstáj 8 1 3 4 6-18 5 13. Vésztő x 83-5 9-24 5 14. Mb.-hegyes 8-35 10-26 3 15. Endrőd 8 - 2 6 9-31 2 16. S.-keresztúr 8 - - 8 1-20­x = egy büntetőpont levonva csonka klíllás miatt. IFJOSAGIAK: 1. Kétegyháza 2. Újkígyós 3. Csorvás 4. Kondoros 5. Elek 6. Gádoros 7. Kétsoprony S. Endrőd 9. Gyulavári 10. Doboz 11. Kunágota 12. Vésztő 13. Gy. KöröstáJ 14. Mb.-hegyes 13. S.-keresztür 7 5 2 - 17- 7 12 * S - 2 20-12 12 I I 1 2 II- 9 11 7 5 - 2 28- 9 10 8422 19-10 10 7 4 2 1 15-10 10 8 4 1 3 21-25 9 7 3 2 2 17- 8 8 8 3 14 12-14 7 8 14 3 11-12 « 7223 12-16 6 72-5 7-20 4 8116 13-15 3 7115 15-26 3 7-16 3-31 1 Hz NB l-ben a Békéscsabai Elére Spartacus női kézilabdázói Kézilabda-együtteseink a hét végén eredményesen sze­repeltek. A Bcs. Előre Spartacus NB I B-s női együttese értékes, biztos győzelmet aratott az Eger SE otthonában. A lila-fehéreknek győzelmükkel sikerűit visszavágniuk a bajnoki idény első felében elszenvedett hazai veresé­gért. A csabai lányok négy fordulóval a bajnoki idény befejezése előtt II ponttal vezetnek a 3. helyen álló eg­riek előtt, így már biztos feljutok. Mivel a hátralevő mérkőzések zömét hazai környezetben játsszák, minden remény megvan arra, hogy az NB I B bajnokaként kezdhetik a jövő évi idényt az NB I-ben. Az NB I B-s békéscsabai férfiegyüttes is biztos győzelmet aratott ha­zai környezetben a Testnevelési Főiskola gárdája ellen. NB II-es csapataink közül a békési fiúk igen értékes győzelmet arattak a BACSÉP otthonában, Kecskeméten. Az újkígyósiak csak az egyik bajnoki pontot tudták ott­hon tartani a bajnokesélyes HÓDIKÖT-tel szemben. Döntetlen eredményt értek el a szeghalmi lányok hazai környezetben a jászberényiek ellen — gyenge teljesít­ménnyel. BCS. ELŐRE SPARTACUS —EGER SE 15—9 (8—4).NB I B, női, Eger, 200 néző. V: Lengyel, Mayer. Előre: BJE- LIK — Kisuczki 1, Rácz 2, TOBAKNÉ 4, JAKAB 3, VARGÁ 2, Laczó. Csere: Araczki (kapus), Oláh, Me­zővári 1, Vacsi 1, Hegedűs. Edző: Szabó Károly. A lila­fehér lányok több szempont­ból is nagyon készültek erre a találkozóra. Tavasszal egyetlen hazai vereségüket az egriektől szenvedték el, és ha ezen a találkozón nyer­nek, már négy fordulóval a befejezés előtt 11 pontos előnyre tesznek szert a 3. he­lyezett Eger előtt, és NB I- es csapatként utazhatnak ha­za. Továbbá a feljutás mel­lett a csabaiak célja, az el­ső hely megszerzése, s ehhez az egri két bajnoki pont na­gyon kellett. Ilyen előzmé­nyek után taktikailag alapo­san felkészülve vágtak neki a rangadónak. Mindkét oldalon egy-egy kihagyott hétméteres vezette be a találkozót. Majd több elhibázott lövés után a csa­baiak szereztek kétgólos előnyt, melyet a félidő vé­géig még tovább sikerült nö­velni. A játék képe a má­sodik játékrészben sem vál­tozott. A hazaiak három gólnál jobban nem tudták megközelíteni a békéscsabaia­kat, akik, bár nem játszot­tak kiemelkedően, de ennyi is elég volt az értékes győ­zelemhez. Az izgalmakra és az idegek harcára jellemző, hogy az összecsapáson a számtalan kihagyott gólhely­zet mellett mindkét együttes 5—5 hétméterest hibázott. Ezen azonban most senki sem bánkódhat, úgy játé­kos, mint sportvezető, vagy drukker — az Előre Sparta­cus lányainak győzelme azt jelentette, hogy 1975. után ismét van NB I-es női csa­pata Békéscsabának. A nagy bravúr után érthető volt, hogy a lányok, a jelenlevő vezetők, s edzőjük boldogan ünnepeltek a mérkőzés után. Gratulálunk Szabó Károly edzőnek és a játékosoknak! BCS. ELŐRE SPARTACUS —TFSE 26—21 (11—10). NB I B, férfi, Békéscsaba. V: Komár, Méri. Előre: Rácz — Feifrik 6, Szilágyi 5, CSU- LIK 2, GAZSÖ 8, Gregor 3, Szentmihályi 2. Csere: Tóth Gy., Skaliczki, Várnai, Kris­tóf, Nemes. Edző: Fellegvári Zoltán. Jól kezdett a tarta­lékos hazai csapat. 4—1-re elhúzott, de utána fölényes- kedve játszottak. Védekezés­ben nem voltak elég zártak, támadásban pedig biztos helyzeteket hibáztak. A má­sodik félidőre vegyes véde­kezéssel kezdett a csabai csa­pat, és hamarosan három-, majd négygólos előnyre tet­tek szert. A mérkőzés végé­ig még fokozhatták volna.de az utolsó tíz percben újra az első félidő jelei mutatkoz­tak a csapat játékán. BÉKÉSI EGYETERTES SPARTACUS—BÁCSÉP 26— 20 (14—8). NB II, férfi, Kecs­kemét, 200 néző. V: Nagy II., Ócsai. Békés: Kopányi — Darvasi 3, Varga L. 1, Var­ga J. 4, Maróti 16, Tóth, Ko­vács G. 2. Csere: Varga M., Gulyás, Nyeste, Bérezi, Czi- nege. Az igen fontos tét­mérkőzésen kitűnő játékot nyújtottak a békésiek, s így értékes két ponttal térhettek haza idegenből. Sikerült visszavágniuk a tavasszal el­szenvedett hazai vereségért. Ha a békésiek a hátralevő három találkozón is ilyen szellemben, egymást segítve fognak küzdeni, akkor a csa­pat ragyogó sikert érhet el. A kecskeméti teljesítményü-i kért az együttes minden tag­ja dicséretet érdemel, Maró­ti 16 góljával pedig a győ­zelem fő részese volt. Üjkígyósi TSZSK—HODl- KÖT 18—18 (10—12). NB II, férfi, Újkígyós, 500 néző. V: Halmai, Kovács. Újkígyós: ÁRKUS — Bene II., Medo- varszki, Sódar 1, BACSA 8, Kolarovszki 5, Harangozó 2. Csere: Szász (kapus), Tóth, Mezei, Békési, Kovács. Ed­ző : Medovarszki Pál. A baj­nokesélyessel szemben csak nagy küzdelemben tudta ott­hon tartani az újkígyósi csa­pat az egyik pontot. Jászberényi Lehel SC— Szeghalmi KSE 10—10 (5—4). NB II, női, Szeghalom, 150 néző. V: Ambrus, Cserháti. Szeghalom: Seprenyiné — Vizerné 2, Mendréné 5, Ko­vács 1, Torna, Losonczi 2, Goron. Csere: Ambrus. Ed­ző: Vas Sándor. Meglepetés­re a vendégek rögtön táma­dólag léptek fel, ötletesen adogattak, akcióikat eredmé­nyesen fejezték be, védeke­zésben is kiválót nyújtottak. A szoros védekezés ellensze­rét a hazaiak nem találták meg, átlátszó, és ötlettelen volt a támadójátékuk is. A második félidőben sem tud­tak újítani a sárrétiek, így a döntetlen rájuk néJfve hí­zelgő. Szarvasi FSSC—Vasas HTG 26—23 (11—9). NB II, férfi, Budapest, 100 néző. V: Ól­maim, Sitku. Szarvas: Ku­gyela — MÁRTON 6, Raffai l, Manczur 3, Ruck 2, Ko­csis 1, Szilágyi 4. Csere: Bótha, Velki 2, Bánfi 1, ME­LIS 4, VIDA 2. Edző: Kol- tai Lajos. A nagy tét miatt görcsösen játszó szarvasiak végül is létfontosságú két pontot szereztek. Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsági és a serdülőmérkőzések eredmé­nyeit közöljük.) Mezőhegyes— Bcs. Volán 27—29 (10—13, 23—12). Határőr Dózsa—Bcs. Előre Spar­tacus 26—29 (10—31). Szeghalom —Nagyszénás 27—23 (27—17, 21— 8). OMTK—Kondoros 24—24 (19 —18, 28—19). Köröstarcsa—Gyulai Húsipar 23—20 (33—17, 23—6). Nők. Orosházi MTK—Békésszent- andrás 25—7 (30—5, 21—7). End­rőd—Bcs. Előre Spartacus 12—11 (6—18, 3—15). Békési Egyetértés Spartacus—Szarvasi FSSC 18—14 (2-18). II. osztály. Férfiak. Gyoma— Csorvás 23—17 (21—18). Mezőko- vácsháza—Békés 11—17 (14—30). Szarvasi FSSC—Ecsegfalva 36— 25. Nők. Kondoros—Kétsoprony 17—17 (1—12). A Kamut—Szegha­lom találkozó tűzoltóverseny mi­att elmaradt, az összecsapást későbbi Időpontban rendezik. Női körzeti bajnoki mérkőzé­sek. Mezőberény—Csanádapáca 10—9. Lökösháza—Tarhos 20—5. * * 8c Ma délután NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzésre kerül sor. A Békéscsabai Előre Spartacus együttese a Sza­bolcs utcai sporttelepen a feljutásra esélyes dunaújvá­rosi gárdával mérkőzik 15.30 órai kezdettel. Röplabdában — fél siker Az NB II-ben szereplő férfi- és női együtteseink hazai környezetben mérkőztek a bajnoki pontokért. Az Előre Spartacus női gárdája közepes teljesítménnyel is biztos győzelmet aratott. A Volán SC férfiegyüttese viszont to­vább gyengélkedik. A salgótarjániak mindkét bajnoki pontot elvitték otthonukból. Bcs. Előre Spartacus—Sal­gótarjáni TC 3:0 (5, 13, 4). NB II, női, Békéscsaba. V: Karsai. Előre: Buzássy, Ll- tauszki, KONCZOS, Varga, Jaksáné, Zoltánná. Csere: HRABOVSZKI, Mordel, Bar- tos, Szikes. Edző: Buzássy Béla. A közepes színvonalú mérkőzésen biztos csabai győzelem született. A máso­dik játszmában a hazaiak könnyelműen játszottak (!). Salgótarjáni TC—Vólán 3:0 (9, 10, 4). NB II, férfi. V: Karsai. Volán: Hajdú, Tóth, Nagy Zs., Kovács G., SZA­BÓ, Németh. Csere: Barabás, Képíró. Edző: Kovács Gábor. Az első két játszmában élve­zetes, jó játék alakult ki — de később érvényesült a ven­dégcsapat nagyobb rutinja. A hosszabbításban nyertek a szarvasi férfi kosárlabdázók A hét végén a kosárlabdázóknál is folytatódott a „nagyüzem”. A Mezőberényi ÁFÉSZ gárdája a török- szentmiklósiakat és a Debreceni USE együttesét is „két- vállra fektette”. A Debreceni USE férfi csapata viszont elvitte mindkét bajnoki pontot Berényből. A Békési ÁFÉSZ NB II-es fiai nem tudták otthon tartani a baj­noki pontokat a kiskunfélegyháziakkal szemben. A szarvasiak nyertek a DÚSÉ ellen. A nők imponáló biz­tonsággal, míg a férfiak csak két ponttal voltak ered­ményesebbek — hosszabbítás után — mint a vendégek. Mezőberényi ÁFÉSZ—Tőrök- szentmiklós 66:46 (24:18). NB n. Női. Mezőberény. V.: Zákány. ÁFÉSZ: Braun (12), Szilágyiné (12), Cserné (14), Daridáné (12), Iványiné (6). Csere: Vargáné (4) , Kőszeginé (2), Galló (2), Kun (2). Edző: Iványi László. Hullámzó teljesítménnyel Is biz­tos győzelmet arattak a hazaiak. Debreceni USE—Mezőberényi Spartacus 89:63 (40:24). NB II. Férfi. Mezőberény. V.: Józsa, Búr. Spartacus: Hoffmann (15), Szugyiczki (10), Szilágyi (22), Hankó (10), Iványi (6). Csere: Táncos, Mayer, Siklósi, Boczo- nádi. Edző: Tánczos Imre. Az egységesebb vendégek főleg do­básbiztonságban múlták felül a Spartacust. Mezőberényi ÁFÉSZ—Debrece­ni USE 46:40 (19:6). NB II. Női. Mezőberény. V.: Búr. Józsa. ÁFÉSZ: Braun (7), Vargáné (4), Cserné (11), Kun, Iványiné (2). Csere: Bőtsch (10), Kőszeginé (5) , Szilágyiné (5), Galló (2), Ignácz. Edző: Iványi László. A második félidő közepéig bizto­san vezetett az ÁFÉSZ csapata (36:12). A hajrára viszont erő­sen visszaestek a hazaiak, amit csak némileg magyaráz az előző napi mérkőzés fáradalma. Kiskunfélegyházi TSZSK—Bé­kési ÁFÉSZ SE 103:71 (60:41). NB II. Férfi. Békés. V.: Nemes, Patay. ÁFÉSZ: Ladányi (16), Zima (13), Békési (10), Bíró (10), Ivicslcs (8). Csere: Várkonyi (7), Balázs (4), Révész (3), Ada- mik, Mike. Edző: Békési Mi­hály. A tartalékos békési csapat csak egy félidőn keresztül tu­dott lépést tartani a rutinosan. Jól játszó vendégekkel. Szarvasi FSSC—Debreceni Uni­versitas 73:27 (40:12). NB H. Női. Szarvas. V.: Gömöri, Far­kas. Szarvas: Pusztai (8), Lel­kes (8), Frankó K. (23), Hont! (2), Dombóvári (8). Csere: Les- tyán (10), Balázs (4). Frankó A. (6), Rohony (2), ökrös (2). Edző: Szlrony Pál. A mérkőzés elején még tartották magukat a vendégek, de a védekezésben fokozatosan feljavuló hazaiak biztos győzelmet arattak. Szarvasi FSSC—Debreceni Uni­versitas 76:74 (65:65, 25:32). NB. n. Férfi. Szarvas. V.: Gömöri, Farkas. Szarvas: Kuli (11), Sza- lontai (3), Szabó (26), Valas- tyán (4), Földvári (20). Csere: Farkas (10). Tihanyi (2). Bakos, Sulymosi, Fazekas. Edző: Szi­rony Pál. A végig vezető deb­receniek ellen Jő hajrával a játékidő végére döntetlent har­coltak ki a szarvasiak. Az iz­galmakban bővelkedő hosszab­bítás utolsó percében biztosí­tották be győzelmüket a hazai­ak, és ezzel sorrendben negye­dik mérkőzésüket nyerték meg az őszi idényben. R Szalvai SE megállította a hondorosiakat A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójának slágermérkőzése a Honvéd Szalvai SE— Kondorosi TSZSK találkozó volt. Tavaly még mindkét együttes magasabb osztályban szerepelt. Az őszi forduló­ban eddig a Kondoros szerepelt jobban, eddig 100 szá­zalékos teljesítménnyel vezette a táblázatot. A rangadón a bonvédgárda „megállította” őket, s mivel a gyulavá­riak újra nyertek — átrendeződött a „felsőház”. Az elekiek az 1—7. fordulóban hét gólt lőttek össze­sen, most 90 perc alatt, ugyanennyit. Honvéd Szalvai SE—Kondoros 3—0 (0—0). Békéscsaba, 200 né­ző. V.: Makra. G.: zábrák 2, Kalcsó. Jó: Deák, Zábrák. Kal- csó, ill. Opauszik, Ladnyik, Fi- lipinyi. Kiállítva: Kósa (Kondo­ros) az 52. percben, durvaság miatt. (Sztoján János) Doboz—Gádoros 3—1 (1—1). Békéscsaba, 150 néző. V.: Sütő J. G.: Buzi, Balogh, Szűcs, ill. Horváth. Jó: Llpták, Bucsai, Szűcs, Szilágyi, ill. Garal, He­gedűs, Podmanlczkl, Horváth. (Szabó István) Vésztő—Csorvás 1—0 (0—0). Vésztő, 250 néző. V.: Tar. G.: Forrás. Jó: Soós, Bere. (Ko­vács Bálint) Kétegyháza—Gyulai Köröstáj 5—0 (2—0). Kétegyháza, 200 né­ző. V.: Mészáros S. G.: Drá­gán, Simon, Kukla, Málik. ill. Csukás (öngól). Jó: Simon (a mezőny legjobbja), Málik, Kajá­id, 111. Rostás. (Bencze László) Újkígyós—Magyarbánhegyes 5—1 (1—0). Újkígyós, 300 néző. V.: Araczki. G.: Bene, Benkó 2—2, Burkusl ill. Kormányos. Jó: a teljes hazai csapat, a vendégek közül senki sem ját­szott átlagon felül. (Csatlós György) További eredmények: Sarkad- keresztúr—Gyulavári 0—1, Két­soprony—Kunágota 0—2, Elek— Endrőd 7—0. A 6. fordulóban tévesen közöltünk egy ered­ményt. Helyesen: Újkígyós— Endrőd 4—1. Ifjúságiak: Sarkadkeresztúr— Gyulavári 0—2, Újkígyós—Ma­gyarbánhegyes 3—1, Kétsop­rony—Kunágota 1—1, Vésztő— Csorvás 1—2, Kétegyháza—Gyu­lai Köröstáj 1—0. Elek—Endrőd 2—0, Doboz—Gádoros 1—1. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. szám, 5601. Telefon: 12- 196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. szám, 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Ter­jeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetői díj egy hónapra 30 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Békéscsaba, Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem érzünk meg és nem küldünk vissza.