Békés Megyei Népújság, 1971. november (26. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-02 / 258. szám

Hengerelt a VTSK — Döntetlenül mérkőzött a Gyom a, Mezőkovácsháza, Bcs. MÁV — Vereséget szenvedett az AMTE és a Szalvai BCS. VTSK—S, KINIZSI 6.-0 (3.-0) Békéscsaba, Kórház u., 400 néző. V; Tóth F. VTSK: Kovács — Csulik, Félix, Kalcsó, Laczó, Bodó, Varga M. (Sarkadi), Varga B., ^ Zahorán, Vi­czián, Száraz. Edző: Szombati György. Sarkad: Erdélyi — Szatmári, Kiss (Kó- tai) Sajti I., Pozojevich, Gurzó, (K. Szabó), Varga I., Kovács, Molnár, Nagy, Kádár. Edző: Vasvári Péter. Hazai rohamok­kal kezdődött a mérkőzés. Mint­egy negyed óráig a Kinizsi tér­felén folyt a játék. A vendégek védői ebben az időszakban, csu­pán kemény belemenéseikkel vétették magukat észre. A 15. percben Varga M. beadását Vi- czián a jobb alsó sarokba he­lyezte, 1:0. A gól után egy-két erőtlen Kinizsi-támadást is lát­hattunk. A 27. percben remek hazai akció végén Varga B. át­adását Száraz az üres kapuba gurította, 2:0. Üjra kezdés után Varga I. ügyetlenkedett el gól­szerzési lehetőséget a VTSK ka­pujánál. A 40. percben Zahor- rán labdájával Varga I. elfu­tott, ívelt beadását Viczián rit­kán látott csukafejessel küldte a hálóba, 3:0. Szünet után sem csökkent a hazaiak támadóked­ve. Az 53. percben Zahorán— Varga B.—Viczián—Varga B. volt a labda útja és az utóbbi szép gólt lőtt. 4:0. Röviddel utá­na Száraz hatalmas bombáját a kapus csak nehezen védte. Is­mét ,,keménykedtek” a sarkadi védők egymás után kerültek földre a tanácsi játékosak. A 63. percben Bodó átadását Viczi­án két Csel után az üresen ha­gyott kapu közepébe helyezte, 5:0. A 65. percben Sajti I- a ki­törő Sarkadat a tizenhatoson belül buktatta. A megítélt bün­tetőt Zahorán értékesítette, 6:0.; Az utolsó percekben Viczián fe­jelt az üres kapu mellé. A VTSK ezen a találkozón — Za­horán vezérletével — kitűnő j csapatmunkával és remek csa­tárteljesítménnyel, még ilyen arányban is megérdemelten győ­zött a tartalékosán felálló Kini­zsi ellen. Jók: Zahorán (a me­zőny legjobbja), Félix, Bodó, Varga II, Száraz, de valameny- nyien dicséretet érdemelnek, ill. Szatmári I, Pozojevich. Molnár. (Uhrin János) MKH. MEDOSZ—HÖDGÉP 0:0 Mtezőkovácsháza, 150 néző. V: öze. Mezőkovácsháza: Berka — Gubucz. Uhrin, Varga I, Var­ga II, Papp, Szabó, Sári, Budá- csik, Kovács, Mészáros (Pálin­kás). Edző: Amóczky József. HÖDGÉP: Nagy J. — Kató, Vári, Molnár, Sisa, Rárősi, Pa- tócs, Szatmári, Szeghalmi, Hecs- kó. Nagy L (Hegedűs). Edzó: Szőke József. Az első és az 5. percben Szabó már csak a ka­pussal állt szemben, de mind­kétszer mellélőtte a labdát. A játékot általában enyhe hazai fölény jellemezte. A hajrában mindkét csapat részéről egy-egy gólhelyzet maradt kihasználat­lanul. A mérkőzésen a gyenge napot kifogó csatársorok nem tudtak megbirkózni a jól záró védelmekkel. Az 52. percben Varga II, a 80. percben Kovács öt-öt perces ápolásra szorult. Jók: Szabó, Sári, Kovács, ill. Vári, Molnár, Sisa. (Veszély József) K. VASAS—BCS. MÁV 1:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V: Horváth J. Kiskunfélegyháza: Hluchány — Dongó. Sahin. Gö­rög (Timár). Dora Hajagos, Linka, Karsai (Kákái), Varga, Gerger, Ézsi. Edző: Vereb Ist­ván. Bcs. MÁV: Huszár — Fá­bián, Andó, Hajdú (László), Reinholcz, Okos (Gál), Szász, Lukácsi. Jakab Ogrincs, Gyurkó. Edző: Gyócsi László. Az első fél­idő változatos mezőnyjátékot hozott Bár a hazai csapat töb­bet birtokolta a labdát, mégis első gólhelyzete csak a 33. perc­ben alakult ki, amikor Hajagos kapu előtti kavarodásból a há­lóba talált. 1:0. A második fél­időt végigtámadta a Vasas, de a MÁV így is egyenlíteni tudott A 84. percben Ogrincs elfutott a bal oldalon és beadását Lukácsi 14 méterről a kapu baloldalába vágta, 1:1. Az egyenlítés után a; MÁV „betonfalat” húzott a ka- [ púja elé és visszaverte a fél- egyházi támadásokat. Jók: Sa­hin, Hajagos, Linka, ilL Fábián, Andó, Reinholcz. (Mészáros Gyula) SZENTES—GYOMAI TK 0:0 Szentes. 500 néző. V: Thar. Vízmű: Kádár — Vajda, Ka­rasz, Lengyel, Bige I, Virágh, Török, Ivanov, Tarján (Orgo- vány). Héri, Babovka. Edző: Fodor Sándor. Gyoma: Hunya —> Homok, Lukács, Vataí, Var­jú, Zöld Bácsi, Lovász, Farka- sinszki (Krucsó), Domokos, Ig- lódi. Edző: Fekete László. Mind­két félidőben a két tizenhatos között folyt a játék. A gyomai csapat alaposéul megerősítette védelmét és ezt a körülménye­sen játszó hazai csatársor nem tudta áttörni. A GYTK jó1 tak­tikájával, lelkesedésével rászol­gált a döntetlenre. Jók: Karasz (a mezőny legjobbja), Kádár, Virágh, ill. Hunya, Zöld, Hor­nok, (Zöld József) TISZAPÖLDVÄR—SZALVAI SE 3d) (2:0) Tlszaföldvár, 300 néző. V: Szabó J. Tlszaföldvár: Nagy — Lakatos, Barta, Dankó, Molnár (György) Bíró. Lovász, Németh; III, Seres, Makai, Berta (Re- hák). Edző: Tóth Béla. Szalvai SE: Szűcs — Veszprémi, Kola- rovszki, Salamon, Tébi, Szahai, Timár, Ronyecz, Jankulár (Pa­taki), Tóth (Csányi) Laczó. Ed­ző: Kőszegi László. A 3. percben Makai 16 m-es kapáslövése a jobb alsó sarokba vágódott, 1:0. Egy perccel később Seres ma-, gasra felugorva fejelt a jobb sarokba, 2:0. Az 55. percben Re- hák 3:0-ra növelte a hazaiéik elő­nyét. Ezután feljött a vendég­csapat is de az eredmény már nem változott A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jól kihasználó hazai csapat megérdemelten győzött — a mezőnyben olykor jól adogató Szalvai ellen. Jók: Barta, Né­meth III, Seres, Makai, ilL Szűcs, Kolarovszki. (Verbók Attila) MAKÓ—BCS. AGYAGIPAR 1:0 (1 d>) Békéscsaba, Bessenyei u. 300 néző. V: Hoffer. Makó: Tóth I — Szél, Koczkás, Rácz, Juhász,1 Tóth II, Kovács (Juhász II), Vé- j kony, Dalkó Gyömbér, Tóth- Kása. Edző: Koczkás Mihály. AMTE: Unyatinszki — Láza II, Lukoviczki, Urda, Kékesi, Bo­ll us, Jancsó, Farkas (Pataj), Kú­ti, Seregi (Kukuk), Petri na. Ed­ző: Mitykó András. A vendégek védekezésre rendezkedtek be, ennek ellenére hamar megsze­rezték a vezetést. Gyömbér ha­talmas lövését Unyatinszki szög­letre ütötte. A beívelt labda Dalkó elé került, aki Vékony­hoz játszott, ő Koczkás félé emelte a labdát A középhátvéd fejese a bal felsó sarakban kö­tött ki 1:0. Újrakezdés után Kuti 20 méteres lövése a kapu­fán csattant. A 20. percben más­fél méterre a 16-oson belül (!) csúnyán felvágták Fetrinát. A játékvezető azonban a 16-osrói (7!) ítélt szabadrúgást. Ezt a vé­dők hárították. A 20. percben Juhász ismételten fellökte Se­regit, de a figyelmeztetés elma-­VÉSZTŐI FSK—SZARVASI MEDOSZ IS Vésztő, 320 néző. V.: WaUflßch. Vésztő: Sooe — Takács, Nagy L Szabó, Horváth, Máté n, Szuromi, Szajkó XI, Czakó, Molnár, Nagy HL Edző: Nagy Károly. Szarvasi ME­DOSZ: Uhrln —■ Paráczai, Kóródi, Lestyán, Csicsely, Lelkes, Bobvas, Szabovik (Wéber), B. Tóth, Zöldi (HrabovsZkl), Horváth. Edző: Pata­ki Mihály. Az utóbbi Időben gyen­gélkedő Vésztő meglepte ellenfelét és a hazai pálya előnye, valamint a szurkolók lelkes biztatása az egyik pont megszerzését eredmé­nyezte. A játékidő nagy részében | a szarvasi térfélen folyt a játék, a vésztői védelem Takács, szarva­siak pedig Kóródi vezetésével jól hárították a csatárok támadásait, akik mindkét oldalon gyengélked­tek. Emellett Soós és Uhrln bravú­rosan védett. A helyzeteik alapján a vésztőlek álltak közelebb a győ­zelemhez. Jók: Soós, Takács, Sza­bó, Horváth. 111. Uhrin, Paráczai, Kóródi, Lestyán. Sanyik István ■ATTONTAI SZSE—BCS. ELŐRE Sp. n 3:1 (1:1) Battonya, 200 néző. V.: Bánki. Battonya: Süli (Berki) — Nyírna, Nemes, Balogh, Kovács H, Kop~ csák, Timár, Kovács L Bánszki. Lukács, Kiss. Érző: Bulik Pál. Bea. Előre Sp. D: Bugár (Machllk) — Klembucz, Czifra, Rácz, Lukoviczki (Uhrin), Bárdos, Veszelka, Magi- nyecz, Romos, Kiss, Tóth. Edző: Pécsi Elemér. A IS. percben szép góllal Bánszki szerzett vezetést a hazaiaknak, ezt félóra elteltével Maginyecz ll-esböl egyenlítette, 1:1. Egy perc múlva Lukács 20 méterről bombagólt lőtt, 2:L Az 55. percben újra Lukács volt ered­ményes, 3:1. A nagy kedvvel ját­szó hazaiak végig Irányították a játékot és sok gólhelyzetet terem­tettek. Jók: Az egész hazai csa­pat, 111. Czifra, Rácz, Bárdos. Ketskeméty Lajoa MH. MEDOSZ—MEZOBERENV ta (3*) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Medve. radt. Fordulás után nagy fö­lénybe került az Agyagipar, azonban enerváltan játszó csa­társora nem bírt a fegyelmezet­ten védekező vendégekkel. Jel­lemző, hogy ebben a játékrész­ben csak Kékesi 20 »méteres lö­vése veszélyeztette Tóth I ka­puját. Hoffer az egyébként já­tékvezetői szempontból nem ne­héz mérkőzést rengeteg hibával vezette. Tudása nem éri el az NB III-as szintet. Jók: Tóth I,; Koczkás, Vékony, Gyömbér, ilL I Mh. MEDOSZ: Pocsai H — Siro- vlcza, Lapusnyik H, Kovács, Fe­kete, Balogh, Komlód!, Nagy B. (Gulyás), Acs, Keresztes, Lapus- nyik I. Edző; Nagy Béla. Mezőbe- rényi Spartacus: Braun — Krelsz, Ökrös, Vígh, Földes!, Heller, Han- csák, Sólymos!, Jakab, SzenteszkL Pauló. Edző: Perlaki Pál. Végig jó iramú mérkőzésen mindkét csa­patnak sok gólhelyzete akadt, de ezeket inkább a hazaiak értékesí­tették. A MEDOSZ ilyen arányban Is megérdemelten győzött. Góllö- vők: Nagy B. (14. perc), Sirovicza I (22. perc), Keresztes (45. perc és 51. perc), illetve Jakab (54. perc), Vígh (T0. perc.) Jók: Lapusnylk U, Balogh, Keresztes, Lapusnylk L HL Vígh, Heller, Kreisz, SzenteszkL Ltker Lajos BCS. ÉPÍTŐK—ZALKA SE ta (tat Békéscsaba, Vasas-pálya, 200 né­ző. V.: Andrékó. Bcs. Építők: Lá­bos — Amcsin, Alberti, Dér, Smilák, Hódi n, Valuch, Kiss, Rieger, Szed- laosek, Hódi I. Edző: Rieger Fe­renc. Zakla SE: Fűzi — Llebháber, Arató, Nagy, Komiszár, Petrovszki, j Harmati, Vasvári, Boros (Hégely), Loós, Hogy es (K aradi). Edző: Se­bestyén János. A 2. percben Am­csin kezezése miatt 11-eehez Ju­tott a Zalka, de a büntetőt Vasvá­ri előbb a kapusba, majd a léc1 mellé lőtte. A 17. percben javí­tott Vasvári, 0:1. Félóra elteltével Szedlacsek egyenlített, sőt szünet előtt újabb gólt lőtt a csatár, 2:1. Fordulás után az Építők támadott, Rieger kapufát lőtt. A hajrában erősített a Zalka és a IS. percben Vasvári egyenlített, 2 a. A Zalka közelebb állt a győzelemhez. Jók: Alberti, Hódi H, Rieger, Szedla­csek (a mezőny legjobbja), illetve Llebháber, Komiszár, Harmati, Vasvári. Jó játékvezetés! Sztoján János OIL KINIZSI—MH. KINIZSI 5« (3:0) Orosháza, 200 néző. V.: Szarvas M. Oh. Kinizsi: Frák — Rafíal, Albert, Zsurka, Kutasd, Csizmadia, Skalicrid (Sellei), Veres, Bogdán, Lapusnylk, Tóth (Szökő). Edző: Szűcs Ferenc. Mezőhegyes: Haran­gozó — Bajnóczl, Csordás I, Nagy n. Edző: Otrok Mihály. Változatos játék után, a 20. percben Dupsi nyitotta meg a gólok sorát, 1:0. Két perc múlva Bogdán volt ered­ményes, majd a 30. percben Bog­dán átadását követően Rafíal nö­velte a Kinizsi előnyét, 3:0. A má­sodik félidőben a vendégek kezd­tek jobban, de imák a helyén volt. Hullámzó játék után, a 60. percben Veres, majd a hajrában Dupsi ta­lált Harangozó hálójába, 5:0. A mérsékeltebb formában játszó ha­zaiak eredményes csatárjátékot mu­tattak. A mezőhegyeslek a mezőny­ben egyenrangúak voltak. Jók: Rafíal, Albert, Zsurka, Veres, 111. Csordás L Takács n, Csordás n. Dimák B. Ferenc MEDGYESEGTHAZA—BCS. VASAS 2:1 (0:1) Medgyesegyháza. 200 néző. V: Var. ga. Medgyesegyháza: Kelemen — Pa- tocska. Holecz, Békési, Juhász, For­gó, Janiga, Cseh, Plástyik, Tóth Lukovi erid, Urda, Rókesf, Ja»­csóa (Uhrin Pál) További eredmények: Szegedi AK—Csongrád 1:1, Kecskeméti TE—Mezőfi SE 1:0. A labdarúgó NB m Délkeleti csoportjának állása 1. Bcs. VTSK 12 8 2 2 27—5 1» .2 Kecskeméti TE 12 8­4 22—14 1« 3. Kk.félegyháza 12 6 3 3 15—12 15 4. HÖDGÉP 12 5 4 3 15—11 14 5. Mezőfi SE 12 6 2 4 12—10 14 6. Gyoma 12 4 6 2 0— 8 14 7. Bcs. MÄV 12 6 1 5 14—13 13 8. Makó 12 5 3 4 8— 8 13 9. Csongrád 12 5 2 5 14—13 12 10. Szentes 12 4 4 4 19—19 12 11. Bcs. Agyagip. 12 3 4 5 17—1« 10 12. Szegedi AK 12 2 6 4 16—17 10 13. Sarkad 12 4 2 6 15—21 lf 14. Tiszaföldv. 12 4­8 12—24 8 15. Mk.háza 12 2 3 7 12—18 7 16. Szalvai SE 12 2 2 8 7—25 6 (Marsi), Klement Edző: Marosvölgyi Károly. Bcs. Vasas: Fábián — Her- czeg, Havasi, Kovács, Vozár, Szabó, Rállk, Taub, Kuba, Knythár, Silling. Edző: Andó Tamás. Az első percek­ben Plástyik a kapufát találta el Többet támadtak a hazaiak, de a lövésekkel hadilábon álltak. A 00. percben Silling révén a Vasas szer­zett vezetést. Őri. Ezt követően Iá­mét hazai támadások Jellemezték a mérkőzést: a 00. percben Klemen! egyenlített, majd a 7«. percben Cseh a győztes gólt Is belőtte. 2ri. Jók: Békési, Klement, UL Havasi, Ba­ling. Hojeska Mihály SZEGHALMI MEDOSZ—BÉKÉS 6:2 (3:0) Békés, 100 néző. V: Nagy L Szeg­halom: Gazsó — Ladányi n., Baksa, Baesa, Fábián, Túri, Papp I., Papp n., Kovács (Tar), Nagy IL, Vizes (Rózsa). Edző: Balázs Pál. Békési Spart.: Varga — Zseálk, Sebestyén,) Kiss, Balogh, Wágner, Frankó, Ko- párdl. Pataki, Vágási L, Vágási IL Edző: Jen el Sándor. Az első 20 perc elkapkodott békési helyzetekkel telt el, a 27. percben Frankó még az üres kapuba sem talált be. A má­sik oldalon viszont jól kihasználták a a szeghalmi csatárok a védők meg­ingásait. A hajrában a békésiek 52) után sem adták fel, ebben az Idő­szakban Frankó 11-est hibázott. A tartalékos békésiek kihagyták hely­zeteiket, ráadásul fegyelmezetlenül játszottak. A vendégek szervezetten és eredményesen küzdöttek, egy góljukat azonban nyilvánvaló le»- állás előzött meg. G.: Nagy n. (23., 37., 41. perc), Papp n. (57., 83. p.)( Rózsa (83. p.), ill. Vágási I. (67. p.), Pataki (86. p.). Jók: Gazsó, Papp L, Nagy IL, ill. Sebestyén, Pataki. Nagy Mihály DOBOZ—DÓZSA SE 0:0 Doboz, 150 néző. V: Bontovics. Do­boz: Szabó I. — Gergely, Molnár, Sarkadi I., Szabó H., Sarkadi IL, Őré, Szatmári, Váradl, Békési, Ba­logh. Edző: Kun László. Dózsa SE: Lung — Kerekes, Hemző, Bunda, Balogh, Barta, Gyürkl, Hajos, Nacsa, Kúti, Soós. Edző: Berta József. A Dózsa támadott többet, a 16. perc­ben Gyürkl már csak a kapussal állt szemben, de Szabó I. védett. A 26. percben tűzijáték alakult ki a ha­zai kapu előtt, később Balogh a lé­cet találta el. Fordulás után is a vendégek birtokolták többet a lab­dát, egy alkalommal Hajas nagy bombáját bravúrral védte Szabó I. A Dózsa kulturáltabb játékot mutatott, amit a hazaiak lelkesedéssel pótol­tak. Igazságos eredmény. Jók: Szabó I. (a mezőny legjobbja), Szatmári I., Békési, 111. Kerekes, Busa, Hajas, Soós. Bálint János ENDRÓD—BÉKÉSSZENT AND RAS 3d) (1:0) Endrőd, 250 néző. V: Szeles. A gó­lokon kívül öt kapufát Is lőttek a hazai csatárok. G.: Szaké las 2, Sze­lei. Ifjúságiak: Doboz—Dózsa SE 2:1, Mh. MEDOSZ—Mezőberény 6:0, Bé­kés—Szeghalom 11:0, Medgyesegyhá- za—Bcs. Vasas 3:2, Battonya—Bcs. Előre Sp. 0:1, Zalka SE—Bcs. Épí­tők 0:0, Vésztő—Szarvasi MEDOSZ 0:10, Endrőd—Békésszentandrás Sri« Oh. Kinizsi—Mh. Kinizsi (2. A gólzáporos csabai győzelemmé’, végződött VTSK—Sarkadi Ki­nizsi mérkőzésen Varga M. fejjel veszélyezteti Erdélyi kapu­ját. (Fotó: Barnácz István) Megyei I- osztályú labdarúgó-bamoVs^cr Tovább tart as élcsapatok versenyfutása — Csak a Sseghalmi MEDOSZ nyert idegenben — Négy csapat nem lőtt gólt a 13. fordulóban