Békés Megyei Népújság, 1970. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-27 / 252. szám

A döntetlen igazságosabb lett volna: Pécsi Bányász—Bcs. Előre 1:0 (0:0) Pécsújhegy, 1000 néző V: Pet­ri (4). Bányász: Bogyai (7) — Kelemen (7), Tallósd (8), Györ­kő (7), Köves (5), Halasi (6), Ap- pelshoffer (6),' Mérei (6), Palko- vics II (8), Bencsik (7), Makiári (8). Edző: Kovács József. Előre: Tóth M. (8) — Kvasz (7), Ko- ródy (7), Láza (7), Dobó' (6), Ambrus (5), Németh (7), Imri (5) , Moós (7), Schneider (7), Száraz (6). Edző: Pillér Sándor. Csere: Köves helyett Márton (6) a szünetben, Palkovics II helyett Szellő (—) a 75. percben, ill. Ambrus és Száraz helyett Zahorán, ilL Tóth Cs., a 75. percben. Az első támadásokat a Bá­nyász vezette, de ezek nem je­lentettek komolyabb veszélyt az Előre kapujára, sőt Koródy ejp- readását Száraz kissé elhamar­kodottan, mintegy 17 m-ről fö­lélő tte. Nem sokkal utána Né­meth viharzott el a jobb olda­lon, a beadását Bogyai elvétet­te, de Száraz is... Feljött a pé­csi együttes. Bencsik lövésszerfl beadását Tóth M. kivetődéssel hárította, majd .szögletek után Györkő és Bencsik veszélyezte­tett. A csabai védelem ezekben a percekben nem találta meg a Bányászok sokmozgásos csatár­játékának ellenszerét. A félidő második részében feljavultak a lila-fehérek. Formás támadásai­kat helyenként túl keményen szerelte a hazai védelem, más­kor meg Petri játékvezető té­ves ítéletei miatt nem született csabai gól. (Két Imri—Németh akciót is megállított les címén, felülbírálva a partjelzőt). A 30. percben Németh szög­letét Ambrus a földre fe­jelte, de a labda átpattant a léc fölött. Sok szabálytalan­ság csúszott a játékba; egy alkalommal Györkő szinte lerúgta a nadrágot Moósról. Három perccel a szünet előtt a mérkőzés legszebb támadása gördült végig a pályán. Németh lefutotta a bal oldali védelmet, keresztbevágott labdáját Kvasz a 16-os sarkáról kapásból lőtte rá, de a labda kevéssel a felső sarok mellett hagyta el a játék­teret. Változatos játékkal kezdődött a második félidő, a védelmek Németh Lajos Pécsett is jól játszott. Képűnkön — egy korábbi mérkőzésen — fejjel veszélyeztet a lila-fehérek csatára (Fotó: Barnácz István) azonban mindkét oldalon jól zártak. Palkovics II bombáját védte Tóth M. a másik oldalon Német elhibázta Imri jó átadá­sát. Üjabb pécsi támadás végén nagy kavarodás támadt a csabai kapu előtt, előbb Maklán, majd Appelshoffer is a lécet találta el! Az ellentámadásból Moós küldött gyenge fejest a kapura. Schneider labdájával Száraz egyedül futott el a bal szélen, de a kifutó Bogyai nagynehezen mentett előle. A 75. percben a fellazult Előre-védelem mellett Pal­kovics II tört előre a jobb oldalon, kivárt a leadással, majd a közben lesre futó Makiári elé továbbított, aki 8 méterről senkitől sem za­vartatva a hálóba talált, 1:0. A csabaiak reklamáltak, de Petri hajthatatlan maradt. A gól után cseréltek a lila-fehé. rek és az utolsó negyedórában ismét fölénybe kerültek. Egy Zahorán—Láza—Imri-akció vé­gén utóbbit buktatták a 16-osoh belül, de a 11-es elmaradt! Az utolsó percekben Imri került gólhelyzetbe, Halasi azonban Hírek, eredmények A labdarúgó NB I. szombat— vasárnapi fordulójának eredmé­nyei a következők: MTK—Vasas 2:1 (2:0), Ü. Dózsa—Csepel 1:0. (0:0), Bp. Honvéd—Ferencváros 1:1 (1:1). VIDEOTON—Diósgyőr 2:2 (1:1), Rába ETO—Dunaújvá­ros 3:2 (1:1), Komló—Salgótar­ján 2:2 (1:0), SZEOLr—Pécs 0:0, Tatabánya—Szombathely 2:0 (0:0). 1. 2. 3. 4. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Az NB Ü. Dózsa MTK Vasas Bp. Vasas FTC Csepel Pécs Diósgyőr Salgótarján Tatabánya VIDEOTON Szombathely Komló Rába ETO Dunaújváros SZEOL 1.állása 11 7 Z 2 11 4 « 11 7 — 5 3 5 1 ? 1 5 4 4 5 — 3 3 4 1 >3 3 1 3 39—1« 34 19—13 31 34—13 30 18— 12 30 16—10 20 12—12 18 13— 9 17 14— 31 16 19— 17 15 14—14 14 11—14 14 17—81 13 16—33 11 13—17 10 10—35 10 6—20 5 Ljubljanában a tornász világ­bajnokságon női csapatunk a hatodik helyet szerezte meg. Változatlanul jó formában vannak férfi asztaliteniszezőink. Az OGzlrák nemzetközi bajnok­ságon a Klampár—Jónyer ösz- szeállítású együttes a középdön­tőben 3:0-ra legyőzte a szov­jet csapatot, majd a döntőben 3:l-re verte az NSZK együttesét és ezzel első lett. Az egyéni ver­senyben Klampár, Jónyer és Be- leznay bejutott a legjobb nyolc közé. ... Nem megy a „kártyásoknak...” A magyar válogatott a portugá­liai bridzs Európa-bajnokság ki­lencedik fordulójában 19:1 ará­nyú vereséget szenvedett a len­gyel együttestől... mentett, majd Kelemen a gólvo­nalról vágta ki a labdát! Bírálat: Az első félidőben töb­bet támadtak ugyan a pécsiek, akcióik azonban teljesen ve­szélytelenek voltak. A békéscsa­bai gárda szervezett védekezés­ből, kevés húzással, néhány ügyes ellentámadást vezetett, de ezek sem voltak gólveszélyesek. Szünet után feljavult a pécsiek támadójátóka, változatosabb lett a küdelem, és többször nehéz helyzetbe került a vendégek vé­delme. A pécsi gól után bátran és lendületesen küzdöttek a csa­baiak az egyenlítésért, de elké­sett hajrájuk már nem volt eredményes. A csabai csapat a látottak alapján döntetlent ér­demelt volna P. O. További eredmények. BVSC— Ózd 2:1, Ganz-M A VÁG—Szállí­tók 0:0, Bp. Spartacus—Eger 0:2, Egyetértés—Váropalota 1:1, Szvfv. MÁV—Szolnoki MTE 0:0, MÁC DAC—Kecskemét 3:0, Za­laegerszegi TE—BKV Előre 3:0, Debreceni VSC—Oroszlány 2:1. A LABDARÚGÓ NB IfB ALLASA 1. Egyetértés (8) 12 8 4 — 18—5 28 2. MÁV DAC (6) 12 7 2 3 14—5 22 3. Eger (5) 12 6 4 2 18—8 21 4. Pécsi B. (9) 12 4 4 4 12—17 21 5. Zala. TE (5) 12 5 4 3 22—13 19 6. Ganz-M. (4) 12 5 5 2 16—13 19 7. Kecském. (7) 12 4 4 4 14—12 19 8. Bp. Sp. (8) 12 3 5 4 9—11 19 9. Szállítók (9) 12 3 4 5 8—13 19 10. Oroszt. (7) 12 4 2 6 16—17 17 11. Bcs. Előre (6) 12 3 3 6 13—13 15 12. DVSC (2) 12 4 4 4 11—12 14 13. BVSC (1) 12 5 2 5 21—23 13 14. Ózd (3) 12 4 2 6 14—20 13 Szív. MÁV (2) 12 4 3 5 8—14 13 16. SZMTE (4) 12 3 3 6 10—18 13 17. Várpalota (1) 12 2 7 3 13—11 12 18. BKV El. (3) 12 2 2 8 4—16 9 Jónébány meglepetés született a labdarúgó NB Hl vasárnapi fordulójá­ban. Képünkön az idegenben győztes Sarkadi Kinizsi gárdája. Álló sor, balról jobbra: Vasvári Péter edző, Balogh, Kádár, Kiss, Pozojevich, Pol­gár, Gurzó, Molnár Gergely szakos Mily vezető. Guggol: Molnár, Kótai, Lovasi, Szabó, Szatmári. Tudósítások a fordul ' mérkőző «5ről a 8. oldalon. (Fotó: Barnácz István) J Papp Lajos is aranyérmes a sportlövő VB-n Phoenixben, a sportlövő vi­lágbajnokságon vasárnapra vir­radóra a férfiak nagyöbű sport­puska versenyét bonyolították le. Térdelő testhelyzetben a magyar Papp Lajos 384 körrel megsze­rezte a világbajnoki címet. Má­sodik Parhamovics szovjet 383 körrel. Csapatvilágbajnok a Szovjetunió együttese. Az össze­tettben Papp Lajos az ötödik he­lyet szerezte meg. A standard pisztoly világbajnoka Hromoda (Csehszlovákia), a skeet számot a szovjet Petrov nyerte. Szarvasi győzelem, gyulai vereség az NB 11-ben Szarvasi Spartacus—MGM Debrecen 3:1 (0:0) Szarvas, 800 néző. V: Bacsa. Spartacus: Nagy II — Kerekes, Mihály, Szurovecz dr., Braksza- tórisz I, Brakszatórisz II, Gaj­dos, Roszik, (Kovács), Bertók, Nagy I., Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. MGM Debrecen: Szabó — Terényi, Divinyi, Sidó, Ká­dár, Palotai, Molnár, Kovács, Szóráth, (Puskás), Krasznai, (Csürke), Gyömbér. Edző: Hol­lósa László. A hajai csapat már az első percben megszerezhette volna a vezetést, de Oravecz bal alsó sarokba tartó lövése a kapufáról kifelé pattant. Az 5. percben Bertók fejelt kapura, Szabó csak nagy üggyel-bajjal tudta a lab­dát szögletre öklözni. A 9. perc­ben Kovács 30 m-es szabadrú­gása a bal felső sarok mellett süvített eL Feljött a hazai együttes, a vendégek olykor nyolc emberrel védekeztek. A 31. percben Bertók—Nagy I ossz játék után az utóbbi 17 m- es lövését Szabó a jobb alsó sa­rokból tolta szögletre, majd Roszik az ötösről, ollózva kapu fölé lőtt. A 25. percben Kovács elment Brakszatórisz I mellett, beadását Gyömbér kapásból fö- lélőtte. A 26. percben Braksza­tórisz II 22 m-es lövése a bal kapufáról pattant a mezőnybe. A 30. percben Brakszatórisz II— Nagy I—Oravecz összjáték után Divinyi gól veszélyes helyzetben mentett. Nem sokkal később Szóráth megsérült, és többet már nem is ment ki a pályára. Fordulás után 2 perc alatt eldőlt a mérkőzés sorsa. A 30. másodpercben a debre­ceni védők partra szereitek. Bertók dobta be a labdát, és az Divinyi fejéről a 16-os sarkán álló Gajdoshoz ke­rült, aki kapásból félmaga- san a sarokba lőtt, 1:0. A 47. percben Gajdos szerelt egy kialakuló debreceni táma­dást, a labdával Brakszató­risz 11-tőt indította, ő Roszik elé továbbított, akinek be­adását Bertók 10 méterről kapásból a jobb alsó sarok­ba lőtte, 2:0. Az 58. percben Nagy II merész előrevetőd éssel szerezte meg a labdát a debreceni csatárok elől. Az 59. percben Kovács 25' méteres bomba-szabadrúgását Nagy II bravúrral kapu fölé tolta. A 66. percben szépített a debreceni együttes: egy beívelt labdát Csürke a bal oldali léc mellett a hálóba továbbított, 2:1; A 87. percben Kerekes a fél pá­lyáról indult el, Kovács elé adott ,aki kitűnő labdával ug­ratta ki a jobbhátvédet és Kere­kes a kifutó Szabó mellett az ötösről a hálóba lőtt, 3:1. A 89. percben Puskás lövését Nagy II a jobbfelső sarokból tolta szög. létre. A szarvasi csapat mindkét fél­időben jobb volt ellenfelénél, a sokkal nagyobb arányú is lehe­tett volna. Igen örvendetes a gólhelyzetek alapján győzelme csapat javuló játéka, ami bizta­tó a jövőre nézve. Jók: Gajdos, Bertók, Szurovecz dr., illetve Palotai, Terényi. Csabai Pál Ceglédi VSE—Gyulai MEDÖSZ 3:1 (2:0) Gyula, 700 néző. V: Hévízi. Cegléd: Rétfalvi — Zsemle, Vá­gó, Zátonyi, Kresják, (Török), Laborcz, Csurgai, Kökény, Ká­bák, Liptai, Czopkó, (Csontos). Edző: Nagyszalóki András. Gyu­la: Barna — Sál, Szilágyi, Lo­vász, Guti, (Nagy I), Csőke, Vas­vári, Megyesi, Kádár, Tóth I, Galbács, (Szabó). Edző: Himer József. Az 5. percben Galbács hagyott ki góhelyzetet. Váratlanul, játékvezetői „se­gédlettel” született meg a vendégek vezető gólja. A 25. percben a partjelző beinté- sére leálltak a gyulai védők, Hévízi továbbengedte a já­tékot és Czopkó beadását Kábák a kapuba lőtte, 1:0. A gól után reklamáltak a gyulai játékosok, de a játék­vezető nem volt hajlandó megkérdezni a partjelzőjét. A hangulat egyre idegesebb lett, több túlkemény belemenés tar­kította a játékot. A 28. percben Kresják ugrott ki a gyulai véde. lem jobboldalán. Szilágyi sza­bálytalanul választotta el a lab­dától. A beívelést Barna röviden hárította és Kábák két lépésről a léc alá fejelt, 2:0. A durva be- lemenések tovább folytatódtak, melynek eredménye Megyesi, Gúti és Kresják sérülése lett. A 35 .percben Gútit ölben vitték le a pályáról, helyette Nagy I állt be, ki egy szögletből majd­nem gólt fejelt. Szünet után a hazai csapat óriási iramot diktált és a 65. percben szépített. Csőke mint­egy 20 méterről a kapu jobb ol­dalába lőtt, 2:1. A 70. percben Galbács helyett Szabó állt be. majd Czopkót Csontos váltotta fedi Az ostrom tovább folytató­dott a ceglédi kapu előtt és Rétfalvi több esetben csak a szerencsével hárított. Min­denki a döntetlenre várt, annyira le volt szorítva a ceglédi csapat, de egy várat­lan előretörés után Kökény beadását Csontos a kapu bai felső sarkába fejelte, 3:1. Jók: Rétfalvi, Zsemle, Vágó Kábák, ill. Lovász, Csőke. Szabó Ferenc További eredmények: Szolno­ki MÁV—KISTEXT 1:1, Buda­foki MTE—Szegedi Dózsa 2:0, Szegedi VSE—Középületcpitők 3:0, Pénzügyőr SE—Bocskai SE 4:2, Kiskunfélegyháza—Lehel SC 0:0, DEAC—Vecsési VlZÉP 0:0. A LABDARUGÓ NB H KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA l 1. Ceglédi VSE 11 7 3 1 18—12 17 2. Pénzügyőr SE 11 7 2 2 24—11 16 3. Budafok 11 5 4 Z 17—9 14 4. Sz. Dózsa 11 6 2 3 16—13 14 5. Lehel SC 11 4 4 3 10—7 12 6. SZVSE 11 4 3 4 14—14 11 7. Szarvas SC 11 3 5 3 14—15 11 8. DEAC 11 4 2 5 23—20 10 9. Szóin. MÁV 11 2 6 3 13—13 10 10. Vecsés 11 3 4 4 7—12 10 11. Gyula 11 3 3 5 20—19 9 12. Bocskai SE 11 3 3 5 15—18 9 13. Középítők 11 3 3 5 9—13 9 14. MGM Debr. 11 3 3 5 14—19 9 15. KISTEXT 11 2 4 5 12—18 8 16. Kiskunfélegy. 11 2 3 6 10—23 ? l NÉPÚJSÁG* 1970. OKTOBER 27. 7