Békés Megyei Népújság, 1970. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-27 / 252. szám

BCS. VTSK—MEZŐFI SE 3:1 (2:0) Békéscsaba, Kórház u., 200 néző. V: Kormányos. VTSK Kovács — Fábián, Félix, Kalcsó Román, Bodó. Gsulik (Sarkadi) Sülé, Viczián, Bánszki (Jenei) Karadi. Edző: Szombati György Mezőfi: Gyaraki (Varga) — Se bők, H. Kiss, Drovszki, Dómján Szabó, Padlás, Nagy, Harangi Németh, Papp (Borics). Edző Krivi Ottó. A 17. percben gól helyzetet ügyetlenkedtek el a hazaiak, A 24. percben Kalcsó szabadrúgása a védőkről kipat­tant, Bodó nagy lövést küldött kapura, s Gyaraki beljebb segí­tette a labdát, 1:0. Három perc múlva Bodó hosszú átadásával Viczián kiugrott és a kifutó kecskeméti kapus mellett lőtt a jobb alsó sarokba, 2:0. A 48. percben Karadi ment el a szé- . len, nagy lövést zúdított a ka- j pural A labda Gyarakiról Sülé elé pattant, aki a hálóba továb­bította, 3:0. Az 53. percben Ha­rangi szabadrúgása a kapufáról kipattant, s a befutó Németh szépített, 3:1. A rangadó végig sportszerű, jó iramú mérkőzést hozott. A Mezőfi SE jobbára egyénrangú ellenfél volt, de Gyaraki. gyen­ge napot fogott ki. A VTSK- csatarok remekül használták ki helyzeteiket. Jók: Viczián, Bánszki, Félix, ill Dómján, Né­meth. Sztoján János S. KINIZSI—BCS. AGYAG­IPAR 1:0 (1:0) Békéscsaba, 200 néző. V: Ora- vecz. Sarkadi Kinizsi: Szabó — K»ss, Pozojevich, Kádár, Pol- 1 gár, Gurzó, Molnár, Balogh j (Nemes), Lovasi, Kótai, Szat­mári. Edző: Vasvári Péter. Agyagipar: Papp — Láza II, Kolarovszki, Urda, Jancsó, Far­kas (Domokos), Bohus, Seregi, | Kuti I, Kuti II, Petrina. Edző: í Mitykó András. Csapkodó ide- | ges játékkal kezdődött a mér- j kőzés. A 7. percben Seregi 16 ( m-ről alig emelt a léc fölé. A ' 9. percben Kótai a 16-os sarká­ról lőtt az elalvó Papp mellett a jobb alsó sarokba, 1:0. Az Agyagipar csatársora maradt támadásban, de a jobbnál jobb helyzeteket is elügyetlenkedték. A második félidőben folytató­dott az Agyagipar nyomása, de előbb Seregi, majd Petrina ha­gyott ki százszázalékos gólhely­zetet. A 43. percben Láza sza­bálytalankodott Gurzóval szem­ben, aki salakkal megdobta el­lenfelét. A játékvezető természe­tesen kiállította. A sarkadi csa­pat önfeláldozóan védekezett, és ha szerencsével is, megszerezte a győzelmet. A helyzetek alap­ján a döntetlen reálisabb lett volna. Kitűnő játékvezetés! Jók! Kótai, Kiss, Szatmári, ilL Láza, Kuti II, Petrina. Arm András SZAK—MH. MEDOSZ 3:2 (3:1) Mezőhegyes. 200 néző. V: öze. SZAK: Varga — Olasz, Nagy, Sándor, dr. Stumpf, Pusztasze­ri, Szító (Mester), Héger, Bilt- sik, dr. Hegyes, Gábor (Diny- nyés). Edző: Dr. Dékány Géza. Mezőhegyes: Sárközi — Sirovi- cza I, Nagy I, Kovács, Gulyás, Egri, Sirovicza II, Komlódi, Ke­resztes, Csizmás, Lapusnyik (Nagy II). Edző: Nagy Béla. A 23. percben a jobb oldalról ívelt be Héger. Dr. Hegyes ka­A Bcs. VTSK a listavezetőt, a Sarkadi Kln'zsi az Ag/aiijiart győzte le — Idegenből hozott pontot a Szaivai SE és a Gyomai IK — B Mezőkovácsháza és a Mezőhegyes saját pályáján szenvedett vereséget páslövése a vetődő Sárközi fe- | lett pattant a hálóba, 1:0. Két perccel később Héger egyéni ak- ; ciója hozott újabb SZAK-gólt, j 2:0. A 42. percben 18 méterről szabadrúgáshoz jutott a ME­DOSZ. A labdát a sorfal fölött Sirovicza II a hálóba pörgette, ! 2:1. A 44. percben a 11-es pon- j ton üresen álló Biltsikhez ke­rült a labda. Lövésére Sárközi J hiába vetődött, 3:1. (Lesgyanús gól volt.) Szünet után többet tá­madott a MEDOSZ. A 65. perc­ben Komlódi kapufát rúgott. A 70. percben Sándpr kezezett a 16-oson bel ÜL A büntetőt Ke­resztes értékesítette. 3:2. A 85. percben Egri utánrúgásért a ki­állítás sorsára jutott. Jók: Var­ga, Nagy, Pusztaszeri, illetve Sirovicza I, Kovács, Keresztes. (Liker Lajos) SZ. VlZMÜ— MEZÖ­KO VACSII AZ A 2:1 (0:0) Mezókovácsháza, 100 néző. V: Megyeri. Szentes: Tarr — Vaj­da, Karasz, Szabó, Zámbori, Vi- rágh, Szin, Orgovány (Kiss), Babovka (Nagy I), Héri, Török. Edző: Mikecz Sándor. Mezőko- vácsháza: Berka — Varga, Uh- rin Gábor, Budácsik, Pasek, Má­kos, Olasz (Agócs), Gigacz, Ja- niga (Deák), Varga IV. Edző: ifj. Sári Ferenc. A mérkőzés első 20 percében Babovka és Orgo­vány gyakran lőtt kapura, de Berka mindent védett, majd feljött a hazai csapat. Jani- ( ga es Gigacz az oldaihálót ta- ' lálta el. A nagy hazai fölény az 52. percben góllá érett. Pasek szögletét Deák a bal sarokba lőtte, 0:1. A 72. percben Babov­ka lövését a védőktől zavart Berka kiütötte, hatalmas kava­rodás támadt a kapu előtt és a játékvezető 11-est ítélt! A bün­tetőt Tarr értékesítette, 1:1. A 73. percben a játékvezető Nagy I-et és Vargát kiállította. A 91. percben (hosszabbítás miatt) nyolcadik szögletét ívelte be a hazai csapat. A vendégek vé­delme hosszan felszabadított és Héri, nehéz szögből, a 16-osról a kifutó Berka mellett az üres kapuba lőtt, 2:1. Üjrakezdésre már nem volt idő. Jók: Tarr, Karasz. Szin, Héri, illetve Uh- rin, Gábor, Deák, Varga IV. (Veszély József) TISZAFÖLDVÄR—GYOMAI TK 0:0 Tiszaföldvár, 400 néző. V: Hoffer. Tiszaföldvár: Németh I — Lakatos, Seres, Makai, Bige, Borza, Berta, Molnár, Németh II (Kávási), Lovász. Rékasi. Ed­ző: Tóth Béla. Gyoma: Hunya — Vatai, Gonda, Rácz, Bélteki, Zöld, Bácsi, Varjú, Kiss (H. Ko­vács), Nyilas, Domonkos. Edző: Kocsics Gyula. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A 25. percben Lovász óriási hely- | zetből a kapusba lőtt Az 50. j percben Varjú került nagy helyzetbe ,de Németh I merész lábravetődéssél mentett. A 69. percben az előretörő Makai jobb alsó sarokra tartó lövését Hu­A Délkeleti csoport nagy meglepető -et a Bcs Agyagipar legyőzésével a Sarkadi Kinizsi szolgáltatta. Képünkön Polgár magasra ugorva, elfejel ügy beadást a csabai csatárok elöl. (Fotó: Barnácz István) nya nagy bravúrral ütötte szög­letre. A 80. percben Domonkos játékvezetői sípszó után meg­fogta a labdát és elrúgta. A já­tékvezető kiállította. Közepes színvonalú, jó iramú, helyen­ként kemény mérkőzésen a Ti­szaföldvár többet, a Gyoma ve­szélyesebben támadott. A dön­tetlen eredmény igazságos. Jók: Seres, Makai, Molnár, Lovász, illetve Hunya, Gonda, Varjú, Nyilas. (Verbók Attila) CSONGRÄD SC—SZALVAI SE 2:2 (0:2) Csongrád. 600 néző. V: Almá- si. Csongrád: Jandzsó — Horti, Murár, Gőg, Gál, Kajtár, Gulli-1 erm, Fási, Szanda, Oláh (Kál­mán), Bori. Edző: Gács László. Szaivai: Hajdú — Somos, Thú- róczy, Földesi, Szabó, Mázán, Rácz, Kovács, Laczó, Tomcsen- ka (Varga), Bruznyiczki (Rétla­ki). Edző: Kőszegi László. Az első 25 percben a Szaivai sokat támadott. A 21. percben a szem­füles Laczó kiugrott, a kifutó kapus elhúzta a csatár lábát. A büntetőt Kovács értékesítette, 0:1. A 40. percben Kajtár haza­adását Kovács elcsípte és a ki­futó kapus mellett a hosszú sa­rokba gurított, 0:2. Szünet után a hazaiak vették át a játék irá­nyítását. A 71. percben Fási ha­talmas gólt lőtt, 1:2. A gól fel­villanyozta a hazaiakat, akik a 78. percben Kálmán révén meg­szerezték a kiegyenlítő gólt, 2:2. Fási a 87. percben nagy kapu­fát lőtt. A döntetlen eredmény igazságos Jók: Horti, Gál, #Kaj- tár, illetve Hajdú, Somos, Tom- csenka. További eredmények: Kiskun- halasi MEDOSZ—Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ 4:0, Kossuth SE—Kun Béla SE 1:0 (0:0). AZ NB III. DÉLKELETI csopoktjanok allasa 1. Kiskunhalas 11 6 3 2 21— 8 15 2. Bcs. VTSK 11 5 5 1 22—11 IS 3. Mezőfi SE 11 7 1 3 14—13 15 4. Bcs. Agyagip. 11 5 3 3 16— 7 13 5. Szegedi AK 11 5 3 3 15—10 13 6. Szentesi Vizm. 11 5 3 3 10— 7 13 7. Sarkadi K. 11 4 5 2 12—10 13 8. Gyomai TK 11 5 2 4 26—12 12 9. Csongrád 11 4 4 3 14— 9 12 10. Hódmezővh. 11 4 3 4 10—15 11 11. Mezőkov. 11 4 1 6 16—18 9 12. Tiszaföldvár 11 3 3 5 10—16 9 i3. Szaivai SE 11 3 3 5 13—20 9 14? Kun Béla SE 11 3 1 7 11—14 7 15. Mezőhegyes 11 2 1 8 16—32 5 16. Kossuth SE 11 Z 1 8 4—26 5 A meeyeí I o. labdarúgó-bajnokságban: Tovább folytatja kitűnő sorozatát a Bcs• MÁV, Szeghalmi MEDOSZ Endrödi Spartacus es az Szeghalmi MEDOSZ—Mezőbe- | rény 3:0 (2:0). Szeghalom, 300 né- . ző. V: Németh. MEDOSZ: Bugyik — Zvara, - Baksa, Fábián (Kovács), Szabó (Lakatos), Túri, Nacsa, Papp I, Dajka, Bacsa, Papp II. Edző: Farkasinszki András. Mezőberény: Tóth — Harmati, Kohut H, Kreisz, Hoffmann n, (Vigh), Ökrös, Bán­hegyi (Drenyovszki), Hancsák H, Szenteszki, Hancsák I, Heller. Ed­ző: Weigert Adám. Nagy taktikai csatában, az első félidő hajrájában dőlt el a mérkőzés. A 38. percben Papp n, majd szabadrúgás után Papp I talált a hálóba. Fordulás után a vendégek is kezdeményez­tek, mégis Papp I rúgott újabb gólt. A MEDOSZ nagyszerűen ját­szott, a vendégek teljesítményét le­rontja a sok reklamálás. Jók: Bu­gyik, Túri, Bacsa, Baksa, Papp L Ül. Harmati, Szenteszki, ökrös, Bánhegyi (I S.) Bcs. MÁV—Tótkomlós 5:1 (3:1). Tótkomlós, 100 néző. V: Gallyas. MÁV: Gaál n — Andó, Gyurkő, Palyusik, Gaál I, Heinholcz, Gál, Lukácsi, Jakab, Lipták, Szajkó (Pálfi). Edző: Gyócsi László. Tót­komlós: Köves — Cseman, Pol jak, Hovorka, Balázs. Eleki, Nyíregyház­ki, Rocskár, ölveczki, Bugyinszki, Magna (Osztreluczki), (Matajsz). Edző: Majoros János. Néhány per­ces mezőnyjáték után * Nyíregyház­ki lőtte az első gólt, de aztán egy­re nagyobb fölénybe került a kor­szerűen játszó MÁV, és akár na­gyobb arányban tó nyerhetett vol­na. A vasutasok góllövői: 20. perc, Lukácsi, 30. p. Gyurkó, 38. p. Rein- holcz, 53. p. Palyusik, 70. p. Jakab. Jók: Lipták, Jakab, Gaál, ill. Eleki, Poljak, Balázs. (Karasz István) Medgyesegyháza—Bcs. Építők 5:1 (4:1). Medgyesegyháza, 150 néző. V: Bontovics. Medgyes: Kelemen — Csicsely, Holeez. Dobi, Potocska,. Juhász. Tóth I, Cseh, Forgó, Plás- tyik, Marsi (Orovecz) Edző: Ma­rosvölgyi Károly. Építők: Kucsera j — Molnár, Litauszki, Pluhár, Hódi, I Reiger, Valuch, Ronyecz, Hankó, I Miklya, Sovány. Edző: Rieger Fe­renc. A jó iramú első félidőt Tóth I I kapufája vezette be, majd a kö- | vetkező sorrendben estek a gólok: 28. p. Tóth I 32. p, Plástyik 38. p. Hankó, 34. p. Plástyik 38. p. Tóth. A második félidőben váltakozó, meddő támadások után a 70. perc­ben Orovecz állította be a vég­eredményt. 5:1. Jók: Dobi. Cseh, Juhász, ill. Litaußzki, Reigert, So­vány (Hojcska Mihály) Orosházi Kinizsi—Bcs. Előre II. 2:0 (1:0). Orosháza, 80 néző. V: Bánhegyi. Kinizsi: Mikite — Sár­közi, Fejes, Harmati, Horváth. Rucz, Árvái, Goóg, Tóth, Verbőczy (Raffai), Soós (Kutasi). Edző: Szűcs Ferenc. Előre II: Bugár — Szűcs, Lukoviczki, Bart.ha, Lengyel, Alber­ti., Veszelka, Maginyecz, Dupsi, Ka­rasz, Jankulár. Edző: Pécsi Ele­mér. Az első félidőben jobbára a hazaiak, fordulás után az Előre II. csatárai kezdeményeztek többet. A gólok mellett mindkét oldalon több helyzet kimaradt. G: Soós (20. p.), Kutasi (80. p.). Jók: Mikite, Fejes, Harmati, Árvái, Tóth ül. Bugár, Szűcs, Lengyel, Veszelka, Karasz. (Dimák B. Ferenc) Magyarbánhegyes—Vésztő 2:1 (1:0). Magyarbánhegyes, 100 néző. V: Gyarmati. Magyarbánhegyes: Bor-1 sós — Báli (Osgyán), Majsai, Papp,1 Varga, Vaczkó, Kormányos, Csa­bai I, Fejes, Szlanyinka, László (Barton). Edző: Frank Sándor. Vésztő: Soós — Peres, Szabó, Nagy I, Nagy n, Horváth, Molnár, Her­der, Máté I, Czakó, Máté II. Edző: Pelyák István. Fejes és Csabai I hatalmas kihagyott helyzetei után csapkodó, unalmas játék folyt, sok szabálytalankodással. A mérkőzést végül is kapushiba döntötte el, amikor szünet után Vaczkó 40 mé­teres kapura ívelésekor SoÓ6 alá­futott a labdának. G: Fejes, Vacz­kó, ill. Czakó. Jók: Borsos, Maj­sai. Fejes, Varga, ill. Szabó, Máté I, Czakó. (Farkas Mátyás) Endrőd—Békésszentandrás 2:0 (1:0). Endrőd, 250 néző. V: Toldi. Dózsa SE—Doboz 4:0 (1:0). Doboz, 200 néző. V: Gregor. Dózsa: Lung Kokavecz, Hemző, Gyuricza, Sza­bó, Korodi, Pelyva, Bujtor, Hódi, Busa, Bunda (Gyürki). Edző: Ber­ta József. Doboz: Szűcs I — Ger­gely, Váradi, Lipták, Szabó II. Bé­kési, Szűcs n, Molnár, Szatmári, Balogh n, Szabó I. Edző: Fábián Mihály. Végig stílusosabban, erő­teljesebben küzdött a vendégcsapat és ilyen arányban is megérdemel­ten nyert. A doboziak erejéből mindö66ze egy kapufára tellett. G: 31. perc: Bujtor, 52. p. Bujtor, 73. p. Busa, 84. p. Gyürki. Jók: Hemző, Koródi, Busa, ill. Váradi, Szabó II, Balogh II. Kitűnő játék- vezetés! (Bálint János) További eredmény. Békési Spar­tacus— Mh. Kinizsi 3:2 (3:1). Békés, 300 néző. V: Wallfisch. Az első gólt a vendégek lőtték, de ezt kö­vetően a Spartacus negyedóra alatt a maga javára fordította az eredményt. Fordulás után kiegyen­lített játék folyt. A gólok mellett a házaiak két kapufát is lőttek. Ifjúsági eredmények: Magyarbán­hegyes—Vésztő 2:2, Szeghalom—Me­zőberény 1:0, Békési Spartacus— Mh. Kinizsi 0:1, Doboz—Dózsa SE 0:1, Endrőd—Békésszentandrás 2:1, Tótkomlós—Bcs. MÁV 3:3, Oh. Ki­nizsi—Bcs. Előre 1:1, Battonya—Bcs. Vasas 7:1, Medgyesegyháza—Bcs. Építők 2:1. A MEGYEI L OSZTÁLYÉ labdarügó-bajnoksAg Állasa 8 eífámir,i%si 1970. OKTOBER 27. Endrőd: Nagy — Feuerverker, Im­1. Endrődi Sp. 12 9 2 1 30—3 20 re, Gunda, Erdei, Keller, Dogi, Ba­2. Bcs. MÁV ll 9 1 1 24—9 19 csa, Lovász, Majoros, Sági (Sza­3. Bcs. Előre II. 12 8 2 2 35—13 18 kálas). Edző: Putnoki Elemér. Bé­4. Szegh. MED. 12 8 2 2 20—11 18 késszentandrás: Papp — Bondár, 5. Bcs. Vasas 12 7 2 3 36—17 16 Dorogi, Fazekas I, Kiss, Gyulai I, 6. Békési Sp. 12 7 1 4 26—12 15 Fazekas II, Paraszt, Gyulai II, Far­7. Oh. Kinizsi 12 7 1 4 14—8 15 kas, Bohák. Edző: Tóth János. A 8. Medgyesegyh. 12 6 — 6 26—17 12 vendéglátók győzelme „keserves” 9. Mb. Kinizsi 12 4 3 5 18—17 11 küzdelemben született meg. mert 10. Mezőberény 12 5 1 6 23—26 11 a szentandrási védelem nagy lel­11. Dózsa SE 11 4 2 5 14—14 10 kesedéssel, önfelaldozóan játszott. 12. Dobosi 12 5 __ 7 1 5—25 10 A 3. percben Feuerverkei 35 méte­13. Battonya 12 3 2 7 12—21 8 res óriási lövésből, az 58. percben 14. Vésztő 12 4 — 8 14—29 8 pedig Bacsa 14 méteres kapásból 15. Tótkomlós 12 2 3 7 17—29 7 küldött bombája kötött ki a háló­16. Magyarb. 12 3 1 8 15—43 7 ban. Jók. Feuerverker (a mezőny 17. B.-szentandr. 12 2 2 8 12—29 6 legjobbja), Gunda, Keller, illetve 18. Bcs. Építők 12 1 1 10 13—38 3 Dorogi, Papp, Farkas (Sztanyik IFJÚSÁGIAK Károly) 1. Bcs. Előre 12 9 2 1 55—14 20 Battonya—Bcs. Vasas 0:0. Batto­2. Endrőd 12 8 3 1 28—13 19 nya, 200 néző. V: Lenkai. Batto­3. Medgyesegyh 12 9 — 3 37—22 18 nya: Süli — Nyima, Kabát (Far­4. Bcs. Építők 12 7 4 1 24—15 18 kas), Nemes, Czárity, Ármán, Ba­5. Szeghalom 12 8 — 4 29—21 16 logh H, Kovács Putnoki, Lukács 6. Oh. Kinizsi 12 5 3 4 36—19 13 I, Lukács II (Kopcsák) Edző: Ma­’• Vésztő 12 4 e 3 21—19 13 jor László. Vasas: Zsilinszki — 8. Battonya 12 5 2 5 28—26 12 Majernyik, Havasi, Kovács, Szabó, 9. Bcs. MÁV 12 5 2 5 23—29 12 Silling II, Bárdos, Rajki, Rálik, 10. Tótkomlós 12 4 3 5 32—20 11 Bóésik, Laczó. Edző: Andó Tamás. 11. Doboz 12 4 3 5 19—18 11 Sok kihagyott helyzet, alacsony 12. Mezőberény 12 5 7 42—37 10 színvonal jellemezte a találkozót. 13. Mh. Kinizsi 12 4 Z 6 21—39 10 A MEDOSZ közelebb állt a győze­14. Dózsa SE 12 3 3 6 15—25 9 lemhez. Jók: Kabát, Farkas, Kop­15. Békés 12 3 3 6 16—28 9 csák, Czárity, ill. Zsilinszki, Rálik, 16. Bcs. Vasas 12 3 1 8 29—49 7 Havasi, Majernyik. (Ketskeméthy 17. B.-szentandr. 12 2 o 8 13—38 6 Lajos) 18. Magyarbánh. 12 1 2 3 10—46 4