Békés Megyei Népújság, 1970. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-22 / 222. szám

Gólzáporos hazai győzelem Gyulán Orovecz (Szarvas) három gólt lőtt a Budafoknak Gy. MEOOSZ — Kískunlé egyháza 6:0 (4 0) Gyula, 1200 néző. V.: Magyar ' Z. Gyulai MEDOSZ: Barna — Sál, Szilágyi, Lovász. Guti, Or­bán. Galbács (Géczi), Megy esi, Kádár, Tóth, Nagy (Kalló). Ed­ző: Himer József. Kiskunfélegy­házi Vasas: .Hluchány — Bense, Cserkó, Villányi Hajagos, Kele­men, Gerber, Linka, Sahin (Pünköeti), Ézsi, Görög. Edző: Fejes József Tizenhárom percig tapogatózó játéka folyt. Ekkor formás Nagy—Galbács—Tóth akció végén utóbbi 16 méterről gyengén lőtt, s a labda a jobb kapufáról a hálóba pattant. A nézők közül nem sokan gondol­ták, hogy ezután újabb gyulai gólok következnek. Két perc múlva Szilágyi jól irányított fe­jesét Hluchány csak érinteni tudta, 2:0. A rendkívül indisz­ponált félegyházi védelem mel­lett egyre másra teremtették gólhelyzeteiket a minden labdá­ra rajtoló hazai támadósor tag­jai. A 36. percben Kádár elvette a labdát a kapu közelében cse­lezgető Kelementől és a hálóba lőtt. A félidő befejezése előtt Barna kétszer szépen védett, Tóth pedig kicselezve Cserkót és Hluchányt ismét eredménye^ volt, 4:0. Szünet után, az 51. percben pzsi 100 százalékos helyzetet hagyott ki, majd a kapufát ta­lálta el. Ettől kezdve a vendé­gek teljesen feladták. A 61. ] percben a jobb oldalon előre- j törő Tóth beadását Kádár fe­jelte a jobb alsó sarokba, 5:0. I Szép akció! Nem sokkal későbbi a gyulai középcsatár buktatásé- ] ért Magyar határozottan 11-est j ítélt. A büntetőt Guti értékesí- ' tette, így alakult ki a gyulaiak 6:0 arányú megérdemelt győ- 1 zelme. A közönség nagy tapsa I közben ért véget a mérkőzés. ! Remélhetőleg ez az eredmény hozzásegíti a MEDOSZ-t ahhoz, hogy kilábaljon a hullámvölgy­ből. A hazaiak közül elsősorban Szilágyi, Orbán. Megyesi, Kádár és Tóth játszott jól, de a töb­biek is dicséretet érdemelnek. A Vasasból egyedül Ézsi igye­kezete dicsérhető, de két gól­helyzetet is elhibázott. Fábián István Az első gól után boldogan üdvöz- lik egymást a gyulai játékosok. Képünkön GUti (ötös számmal a hátán), a gólszerző Tóth, mö­göttük takarva pedig Kádár lát­ható. Szarvas SC — Budafoki MTE 4:2 (3:1) Szarvas, 800 néző. V.: Szávó. Spartacus: Nagy II — Kerekes, Gajdos, Magyar, Brakszatónisz II (Sárvári dr.), Bertók, Kovács (K,ócsa), Müller. Rózsik, Nagy I, Orovecz. Edző: Bencsik Gyu­la Budafok: Németh (Petrán) —‘ Nagy K., Kárpáti, Kapitány, Dinnyés, s Sárközi, Sebestyén, Nagy J., Kolbert (Tóth), Darvai,. Taschner. Edző: Szollár Lajos. : Váltakozó mezőnyjátékkal kez­dődött a mérkőzés: a 7. p.-ben a vendégek kapuja előtt pattogott a labda és Kovács közeli fejes­sel megszerezte a vezetést. 1:0. A 18. percben Orovecz a félpá­lyán kapta a labdát, előretört és szép cselek után 22 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt, 2:0. A 25. percben Brakszatórisz II meg­sérült és csak hosszas ápolás után tudta folytatni a játékot. A 34. percben a lesen levő Kol­bert a menteni akaró Braksza­tórisz II és a kifutó Tagy II mel­lett szépített, 2:1. (Szávó játékve­zető, mivel a partjelző nem intet­te be a nyilvánvaló szabályta­lanságot, némi habozás után megadta a gólt!) A 42. percben Nagy I húzott el a jobb szélen, de a 16-os sarkáról küldött lö­vését Németh szögletre mentet­te. A 45. percben Oravecz meg­ismételte egyéni alakítását és hasonló szituációból megszerez­te a harmadik gólt, 3:1. Fordulás után, a Spartacus támadásai közepette egy alka­lommal ismét Orovecz elé ke­rült a labda, aki a balösszekötő helyéről a hosszú sarokba lőtt, 4:1. Ezután kissé kiengedett a hazai együttes, amely felhozta a fővárosiakat. Az 55.* percben Sebestyén lövését Nagy II óriási reflex-szel szögletre tolta. A 65. percben Sárközi a kapufát ta­lálta el, majd Roszik szép csel­sorozat után az ötös sarkáról mellé lőtt, A 74. perében Sebes­tyén lövését Nagy II remekül védte. A 80. percben Nagy II lépéshibája miatt közvetett sza­badrúgáshoz jutott a budafoki csapat. Sárközi labdája a jobb­ra mozduló kapus mellett az elenkező sarokba vánszorgott, 4:2. A hazai együttes lelkes já­tékkal, megérdemelten nyert. Ennek értékét nem kisebbíti az a tény sem, hogy Németh, a bu­dafoki kapus nagyon gyenge na_ pót fogott ká ezen a mérkőzé­sen. Jók: Gajdos, Bertók, Ko­vács, ill. Nagy K., Dinnyés, Sár­közi. Csabai Pál További eredmények: Bocskai SE—Lehel SC (Jászberény) 1:1, Ceglédi VSE—Pénzügyőr 1:1, Debreceni EAC—Középítők SE 2:0, MGM Debrecen—Szolnoki MÁV 1:2, Szegedi Dózsa— KISTEXT 2:0, Vecsés—Szegedi VSE 1:1. A LABDARUGÓ NB II. KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA 1. Pénzügyőr 6 4 2 — 14— 5 10 2. Szegedi D. 6 4 2 — 11— 3 10 3. Cegléd 6 4 2 — 9— 5 10 4. Budafok 6 3 2 1 10— 7 8 Közép. 6 3 2 1 8— 5 8 6. Bocskai 6 2 3 t 9— 7 7 Sz. MÁV 6 2 3 1 9— 7 7 8. DEAC 6 2 1 3 12—11 5 9. Lehel 6 2 1 3 7— 7 5 1«. Szarvas 6 1 3 2 7— 9 5 11. Gyula 6 1 2 3 11—10 4 12. SZVSE 6 1 2 3 4— 8 4 13. Vecsés 6 1 2 3 2— 8 4 14. Kiskunfélegyh. 6 1 2 3 5—14 4 15. MGM 6 1 1 4 8—13 3 16. KISTEXT 6 — Z 4 4—11 2 Remekül szerepelt a Bcs. MÁV férfi, a Szarvas SC férfi és női kézilabda-csapata Vaszkó Erzsi betöréssel kísérletezik, de a Forte-védő szabálytalanul akadályozza. Jelenet a Vác—Bcs. MÁV női kézilabda-mérkőzésről. (Fotó: Barnácz I.) SZARVAS SC—SZEGEDI TANÁR- j' KÉPZŐ 14 :y (6:3), női kézilabda NB II-es hét közben elmaradt mérkőzés, Szeged, 30 néző. V: Ruszina. Szarvas: Csicsely — Kugyela, Rojik (1) , Furái- (4), Ridegh (3), Molnár Gábor (6). Csere: Lizlczay, Kasik. Ea/.ő: Laurenczy Jenő. A jól hajrázó szarvasi lányok — erősen tartaléko- san is — biztosan nyertek. Jók: Gá­bor, Furár, Ridegh. SZARVAS SC—BP. KINIZSI HÜ- SOS 17:9 (12:6), női kézilabda NB II., Szarvas, 800 néző. V: Berényi. Szarvas: Csicsely — Kugyela, Rojik (2) , Krasznainé, Furár (4), Tus Jak (6), Gábor (5). Csere: Bezzegh, Mol­nár, Ridegh. Kezdés után Furár ta­lált a hálóba (éz volt a csapat idei, 200. gólja). Végig biztosan tartotta ke­zében a játék irányítását a Sparta­cus. Jók: Tusjak (a mezőny legjobb­ja), Furár, Gábor. VÁCI FORTE—BCS. MÁV 8:7 (3:6), •női kézilabda NB II., Békéscsaba, 100 néző. V: Tritz. MÁV: Győri — Var­ga M. (1), Vaszkó D. (2), Szeli, Vasz­kó E. (3), Reinholczné, Mészáros (1). Csere: Sipiczki M., Sipiczki J., Me- dovarszki. Edző: Szikora András. Igen jól kezdtek a vasutas-lányok, 3:l-re, majd 5:2-re vezettek. A félidő végére ugyan kissé visszaestek, de még így is biztos 6:3-as vezetésre tettek szert. Fordulás után nem bírta erővel a csabai csapat és a vendé­gek végül 7:6-ra nyertek... Jók: Vaszkó, E., Szeli. A Bcs. Kötött NB I-es női kézi­labda-csapata szeptember 24-én játsza le a vasárnapról elhalasztott Bp. Spartacus elleni mérkőzését, a fővárosban. BCS. MÁV—KISKUNHALAS 27:15 (13:8), férfi kézilabda NB II., Békés­csaba, 250 néző. V: Barna, Szabó. MÁV: Rácz — Kovács (5), Dukát (2), Antal (5), Gyulai dr. (2), Radnai (5), Schwertner (5). Csere: Komáro­mi (2), Gregor (1), Bielik. Hajtman. Edző: Giczey Gábor. A csere nélkül kiálló halasiak 6:6-ig egyenrangú! Az MTS Békés megyei Tanácsa Üe»zó szakszó v ete égé az idei úszóévad utolsó versenyét rendezte meg szep­tember 20-án, vasárnap délelőtt 9 órai kezdettel a békéscsabai Árpád- fürdő 50 m-es versenymedencéjé- ben. A megyében működő mindhárom úszószakosztály részt vett az 1956— 57-ben született serdülők részére meghirdetett fiú és leány egyéni megyei bajnokságban. Az egyes számokban megyei bajnokságot i nyertek és a második, harmadik helyezettek nevét és idejét az aláb­biakban közöljük: Fiú 100 m gyors: l. Szögi Pál (Gyulai MEDOSZ) 1:05.4, 2. Gelego- nya József (Bcs) 1:05,6, 3. Szögi Pé­ter (Gy) 1:13,2. 100 m hát: 1. Ko­— A totó 38. heti telitalálata: x, 2, l, x, x, 1, 2. x, 1, 1, 1, 1, 2, 2. Tizenhárom találatos, amely egyben 13+1 talalatos is, 1 db akadt, nye­reménye és jutalma együtt 662 025 Ft. A 22 db 12 találatosra 14 639, a 458 db 11-esre 703, a 4260 db 10 találatos szelvényre egyenként 113 Ft-ot fizet­nek. — A labdarugó NB I 7. fordulójá­nak eredményei: Vasas—Csepel 4:0, DVTK—3ZEOL 1:0, Dunaújváros— MTK 2:2, Szombathely—Rába ETO 2:1. Komló—Tatabánya 2:1. Ferenc­város—Videoton 2:0. Bp. Honvéd— Ü. Dózsa 0:0, Salgótarján—Pécs 0:0. — Colombusban a súlyemelő világ- bajnokságon a nemzetközi szövet­ség elnöksége heves vita után hely­benhagyta a diszkvalifikálásokat. A fólnehéz súlyban Tóth Géza bronz­érmet szerzett. A nehézsúly világ­bajnoka: Talts (Szovjetunió). ellenfelek voltak, később azonban rákényszerültek a labdatartás feladá­sára. A lendületes vasutasok a má­sodik félidő közepén már 21:12-re vezettek! A 12 gólos MAV-győzelem reális, sőt nagyobb arányú is lehe­tett volna. Jók: Schwertner, Radnai, Dukát, Antal. SZARVAS SC—BUDAKALÁSZ 22:22 (10:8), férfi kézilabda NB II., Buda­kalász, 100 néző. V: Szekres. Ko­cziszky János (BC6) 1:24,2, 2. Szögi Pál (Gy) 1:24,3. 3.. Szögi Péter (Gy) 1:31,2. 100 m mell: 1. Kocziszky Já­nos (Bcs. MÁV) 1:27,3, 2. Szögi Pé­ter (Gy) 1:28,2, 3. Szögi Pál (Gy) 1:32. 100 m pillangó: 1. Szögi Pál (Gy) 1:20,8, 2. Gelegonya József (Bcs) 1:23,1, 3. Szögi Péter (Gy) 1:34,2. 400 m gvors: 1. Gelegonya József. (Bcs) 6:21,2. 2. Kassai Péter (Gy) 6:21,8, 3. Legeza Péter (Gy) 6:52,2. 200 m vegyes: i. Szögi Pál (Gy) 2:51,8, 2. Gelegonya József (Bcs) 2:54,8, 3. Szögi Péter (Gy) 3:03,6. 200 m mell: 1. Kocziszky Já­nos (Bcs) 3:13,6, 2. Szögi Péter (Gy) 3:20,8, 3. Szögi Pál (Gy) 3:22,4. 200 m gyors: 1. Gelegonya József (Bcs) 2:34,8, 2. Szögi Pál (Gy) 2:49,2, 3. Szögi Péter (Gy) 3:02,8. 4x100 m vegyesváltó: 1. Gyulaai MEDOSZ „A”. (Legeza. Szögi, Szögi, Kassai) 6:18,4, 2. Gyulai MEDOSZ „B”. (Tö- reky, Galuska, Nagy, Vidó) 6:42,4. Leányok. 100 m hát: 1. Gáspár Laura (Bcs) 1:30,8, 2. Balázs Erika (Gy) 1:37,6, 3. Gajka Magdolna (Bcs) 1:46,2. 100 m gyors: 1. Gás­pár Laura (Bcs) 1:18,7, 2. Balázs Erika (Gy) 1:26,2. 3. Kiss Hajnal (Orosháza) 1:32,9 100 m mell: 1. Sass Éva (Bcs) 1:31,8, 2. Korek Anikó (Bcs) 1:33, 3. Balázs Erika (Gy) 1:39,9. 100 m pillangó: 1 Sass Éva (Bcs) 1:34,2, 2. Sipiczky Margit (Bcs) 1:43.7, 3. Orosz Mária (Bcs) 1:43.8. 400 m gyors: 1. Gáspár La­ura (Bcs) 6:53,6, 2. Gajka Magdolna (Bcs) 7:14,8, 3. Balázs Erika (Gy) 7:24,2. 200 m vegyes: 1. Gáspár La­ura (Bcs) 3:10, 2 Sass Éva (Bcs) 3:16,5, 3. Korek Anikó (Bcs) 3:20. 1x100 m gyorsváltó: 1. Békéscsabai MÁV (Sass, Korek, Orosz, Gáspár) csapata 6:07,6. A versenyzők pihenését szolgáló, közbeiktatott kísérő számokban a Bcs. MÁV béka-korosztályú, legfi­atalabb versenyzői szerepeltek. 100 m fiú mell: 1 Szeberényi Zsolt 1:59, 2. Szarvas Péter 2:02. 100 m leány mell: l. Várnai Erzsébet 1:53,6, 2. Megyeri Klára 2:04. vács. Szarvas: Dóba — Kiss (3), Csery I (4), Csery A. (2), Darida (1), Taskó (3), Nemes (5). Csere: Lestyán (1), Jánovszki (3), Ku­gyela Gy. Jól kezdett a szarvasi együttes. Az első félidőben mindig egy-két góllal vezetett. Fordulás után is a vendégek irányították a játékot, a hajrára azonban feljavult a Buda­kalász, egyenlített, sőt a vezetést Is megszerezte. Az utolsó percekben a Spartacus — bár két büntetőt ki­hagyott — egyenlíteni tudott. Jók: Dóba (a mezőny legjobbja), Nemes, Csery I. MAFC—BCS. KÖTÖTT 3:1 (—13, 1, 11, 10), NB Il-es női röplabda­mérkőzés, Budapest, Műegyetem. V: Legendás. Kötött: Nagy, Greek, Barcs, esete, Péli, Bottlik n. Csere: Belanka, Bertók, Dobosi. Edző: Buzássy Béla. Az átszervezett texti­les csapat ragyogóan kezdett és 8:3- as, majd 14:l0-es vezetés után biz­tosan nyert. (A játszma 29 percig tartott). A hosszú összpontosítás ha­tása a második játszmában megmu­tatkozott, a csabaiak nem tudtak ko­moly ellenállást kifetjeni. A követ­kező két játszma is közel félórás volt. Sokáig együtt haladtak a csa­patok, de a hajrá az egyetemisták­nak sikerült jobban. Ehhez a játék­vezető ítéletei is hozzájárultak! A Kötöttben mindenki jó teljesítményt nyújtott, Greek külön dicséretetet érdemel. FELVESZ6NK KŐMŰVESEKET, TETŐFEDŐKET, ÁCSOKAT, VÍZVEZETÉK­SZERELŐKET. KÖZPONTIFŰTÉS­SZERELŐKET. VILLANYSZERELŐKET, BÁDOGOSOKAT, SZOBAFESTŐKET, MAZOLÓKAT, ÉPÜLET- ÉS BŰTORASZTALOSOKAT, AUTÓSZERELŐKET. LAKATOSOKAT, BETANÍTOTT- ÉS SEGÉDMUNKÁSOKAT. GÉPKOCSIVEZETŐKET É£ RAKODÓMÉ NKÁSOK AT. Fővárosi Köztisztasági Hivatal BUDAPEST, VIII., Kun u. 8. miimsisss Q 1970. SZEPTEMBER ZZ. Tizenkét csabai, négy gyulai első hely a serdülők bajnokságán