Békés Megyei Népújság, 1970. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-10 / 58. szám

A megyei I, o. labdarúgó-bajnokságban: Játékostoborzót A Tótkomlós legyőzte a Mezőhegyest Kinizsit Pontot vesztett a Bcs. Előre II. és az Építők Békésen nyert a Vasas — rendez a Bcs. VTSK A Bcs. VTSK labdarúgó szak- osztály» március 12-én, csütör­tökön délután 15.00 érakor » Kórház utcai sporttelepen játé­kostoborzót tart az 1951—55—56 A-CSOPORT BCS. MÁV—BATTONYA 2a (1:1) Békéscsaba, Corvin u. 100 né­zd. V: Gyarmati. MÁV: Tóth — Jakab, (Gál), Andó, Hajdú, Pa- JyuMk, Relnholcz, Szajkó II, Lukácsi, Lipták, (Izsák), Gaál, Okon Edzó: Gyócsi László. Battonya: Sifli — Farka», Ka­bát, Janoeov, Kopcsák, Czárity, (Kresálj), Balogh. Kovács, Ne­mes, Ármán, Bíró. Edző: Hoff­man Márton. Jó iramú mérkő­zésen a vasutasok a gólokon kí­vül szánva» helyzetet elügyetlen­kedtek. A gólok sorrendje: 5. perc: Okon, 1:0, 36. pere: Bíró, lil, 68. perc: Lipták, 2:1. Jók: Andó (a mezőny legjobbja), Hajdú, Okos, ilL Kabát, Kop­csák, Balogh. Zsíros György MEDGYESEGYIIÄZA— BCS. ELŐRE U. 2:2 (2:2) Medgyesegyháza, 200 néző. V: ifj. Kiss. Medgyesegyháza: Ke­lemen — Csicsely, Plástylk, Do­bi, Holecz, Jakab, Forgó, Potocs- ka, Cseh, Tóth, Orovecz, Edző: Marosvölgyi Károly. Előre II.:. Bukár — Barta, Frankó, Zsíros, Jó«, Alberti, Karasz, Kovács, Dupai, Papp, Jankulár. Edző: Pécsi Elemér. A 7, percben már 1:1 volt az eredmény. A med- gyestek lelkesen, az Előre II. tervszerűbben játszott. G: Tóth, Potocska, ilL Jankulár, Kovács. Jók: Plástyik, Holecz. Tóth, Ül. Zsíros, Frankó, Papp. Hojcska Mihály OH. KINIZSI­MAG YARBÄNHEGYES 3d) (3:0) Orosháza, 300 néző. V: Wall- Qsch. Orosháza: Mikite — Bu­bik, Fusch, Busa, Árvái, Fejes II, (Harmati), Fejes I, Zsurka, Kutast, Góg, (Garamvölgyi), Soós. Edző: Szűcs Ferenc. Ma- gyarbánhegyes; Borsos — Tóth, Csabai, Papp, Balt, László, Szlanyinka, Varga, Fejes, Sóly­most, Ambrózi, (Tasy). Edző: Román József. Nehéz talajú pá­lyán, a 3. percben Zsurka 25 tri­es szabadrúgása vágódott a há­lóba, 1:0. A 20. percben egy ke- zezés miatt megítélt 11-esből iá­mét Zsurka volt eredménye«, 2:0. A 30. percben Góg—Soós- akció után az utóbbi lőtt gólt, 3:0. A második félidőben töb­bet támadtak a vendégek, Mi­kite ll-est is hárított. Mindkét csapat dicséretesen küzdött és jó benyomást keltett. Jók: Bu­bik, Árvái, ill. Csabai, Sólymo­st Dlmák B. Ferenc TÓTKOMLÓS—MH. KINIZSI 2:1 (1:0) Tótkomlós, 200 néző. V: Győ­ri. Tótkomlós: Varjú — Leginsz- ki, Popity, Poljak, Osztroluczkí L (Magna), Eleki, Nyíregyház­Totótippfelnk 1. Szeged—Bp. Honvéd x Z 2. Szombathely—FTC x 2 3. Dunaújváros—Salgótarj. I 1. Pécs—Csepel 1 5. Diósgyőr—Videoton 1 6. MÁV DAC—BKV Előre 1 * , 7. Székest. MÁV—Pécsi B. x 2 8. Ózd—Eger 1 x 9. Debrecen—FÖSPED Sz. 1 X 10. Nagybátony—Volán 1 x 11. Juventus—Cagliari 1 x ß. Napoli—Milan 1 X 13. Sampdoria—Róma 1 Pótmérkőzések 14. Bauxitbányász— Savaria x 15. Bakony VSC—Dorog x 16. Kaposvári T.— Pécsi Ércbányász x A totó 10. heti eredményei: 2, X. 1, 1, x, 1, 2, 1, x, 1, 2, X, 2, törölve, 1. Telitalálat nincs! Az 52 db 12-es találatra 18 633, a 11-esekre 522, a 10-esekre 87 fó­liát nyeremény jut M, Feje«, Gyúró«, (Ruaznák), Bugyinazki, Osztroüuczki II. Ed­ző: Majoroa János. Kinizsi: Ha­rangozó — Kovács I, Hemzó. Takács, Borbély, Nagy I, Kató, (Bóna), Varga, Kovács II, Szabó. Edző: Ottrok Mihály. Változa­tos mérkőzésen a hazaiak nagy akarással vetették magukat a játékba, és a hajrában (négy perccel a befejezés előtt), 1:1 után a győztes gólt ja «ikerült megszerezniük. G: Osztroiucz- Id II. Magna, ilL Bóna. Jók: Legirwzki, Eleki, Popity, UL Hemzó, Kovács I, Varga. Matajes András B-CSOPORT MEZÖBERÉNY—VOLÁN SC 3:1 (1:1) Gyula, 100 néző. V: Vldó: Me- zóberény: Tóth — Harmati, Hancaák II, Kohut II, (Vigh), Hoffmann II, Szálát, (Drie- nyovazld). Solymcsi I, Hancsák, Szenteszki, ökrös, Heller. Ed­ző: Weigert Adám. VOLÁN: Ju­hász— Nagy, Urbán, Szabó Sail, Sipakt, Rostás, Med gyesi, Csá­szár, Gyimesi, Kalló. Edző: Sail András. A közlekedésieken meg­látszott, hogy nehezen illeszked­nek a magasabb osztályba, rá­adásul jelenleg ideiglenes edző­vel készülnek a következő for­dulóra. A kiegyenlített első fel­idő után a többet támadó ven­dégek megérdemelten győztek. A 25. percben Kalló lőtt kapásból a léc alá. 0:1, majd Kohut II büntetőből egyenlített, 1:1. A 60. percben Drienyovszld, egy perc­cel a befejezés előtt pedig Hel­ler talált a hálóba, 3:1. Jók: Szenteszki, Ökrös, Heller, ill. Sail, Med gyesi. Kalló. Kátal János BCS. VASAS—BÉKÉSI SPART. 2:0 (1:0) Békés, 300 néző. V: Nagy I. Vasas: Zsilinszki — Domokos, Bácsfalvi, Kovács, Havasi, Sil­ling, Juhász, (Szabó), Rajki, Bá­lik, Laczó, (Maaernyik), Hege­dűs. Edző: Andó Tamás. Békés: Kirpóczki — Kováca, Arató, Vá­gási III, Békési. Kis« I, Kopárdi, Szűcs, Kiss II, Wagner, Samu. Edző: Jenei Sándor. Szép idő­ben, a rutinosabb, jobb testi felépítésű játékosokból álló Va­sas ügyesebben használta ki helyzeteit és megérdemelten győzött a húszéves átlagéletkorú hazaiak dien. A békésiek el­gondolás nélküli csatárjátéka nem vezetett eredményre. G: Rajki, Rállk. Jók: Zadltnszkl, Rajki, Havasi, Ráltk, ill. Vágá­si XXI, Kopárdi, Kiss II. Nagy Mihály ENDRÖDI SPARTACUS— DOBOZ 5:2 (1:0) Endrőd, 350 néző. V: Barcs. Endrőd: Nagy I, — Erdei, Új­vári, (Gunda), Feuerwerker, Pálvölgyi, Keller, Nagy II, Lo­A Bcs. MÁV együttese. Álló sor balról jobbra: Gyócsi László edző, Szajkó n, Lukácsi, Lipták, Gaál. Okos, Középső sor: Palyusik, Relnholcz. Guggol: Jakab, Andó, Hajdú. Elöl: Tóth. vász, Gombás, Majoros, (Filyó), Szmola. Doboz: Szűcs, — Kom- lósi. Kiss, Váradi, Szatmári, Bé­kési, Óré, (Békési II), Szatmári II, Molnár, Balogh I, Balogh II. Szünetig sok dolga akadt Szűcs kapusnak. A másik oldalon az egyetlen dobozd helyzetet Ba­logh elhibázta. A II. félidőben az endrődiek fölénye már gó­lokban ts megmutatkozott, me­lyek sorrendje a következő: 15. perc: Szmola, 1:0, 56. perc; Lo­vász, 2:0. 59. perc: Majoros 3:0. 65. perc: Molnár, 3:1. 68. perc: Gombás 4:1, 76. perc: Gombás 5:1, 86. perc: Balogh II 5:2. Jók: Nagy I, Feuerwerker, Pálvölgyi, Keller, Lovász, Gomibás, ill. Szatmári, Molnár. Sztanylk Károly BÉKÉSSZENTANDRÁS— BCS. ÉPÍTŐK 1:1 (0:0) Szarvas, 150 néző. V: őajkó. Békésszentandrás: Patkós, — Papp, Kiss I. Hóbei, (Csík II), Petrás, Karasz, Kodák, Bohák, Gyulád, Csipái I, Fazekas. Edző: Tóth János. Építők: Bánlaki, — Mészáros, Litauszki, Miklya, Várai, Hankó, Valyuch. Ro- nyecz, Kerekes, Laczó, Sovány. (Hódi), Edző: Welner Pál. Az ir­reális talaj megnehezítette a játékosok dolgát Szünetig ki­egyenlített küzdelem folyt — gólhelyzetek nélkül. A II. fél­időben az Építők vezető gólja után a megfiatalított szentand- rási együttesnek volt ereje erő­síteni. Igazságos döntetlen. G: Bohák (11-esből), ilL Laczó. Jók: Ki» I, Petrás, Karasz, JU. Litauszki, Miklya, Hankó. Mrena Mihály Ifjúságiak. A-csoport. Med­gyesegyháza—Bcs. Előre 1:1, Bcs. MÁV—Battonya 1:6, Oh. Kinizsi—Magyarbánhegyes 2:0, Tótkomlós—Mh. Kinizsi 0:1, B. csoport. Békésszentandrás—Bcs. Építők 0:3, Békés—Bcs. Vasas 2:1, VOLÁN SC—Mezőberómy 0:1, Endrőd—Doboz 6:1. —57—58. évben született fiata­lok számára. Az Ifjú labdarú­gók tornacipőt hozzanak maguk­kal. A játékostoborzót Sülé Ist­ván oktató vezeti. A teke NB II-ért Gvubi MEDOSZ—KISTEXT 6:2 (2635:2556). A gyulaiak re­mekül szerepeltek ezen a talál­kozón, mert tavalyi legtöbb fá­jukat felülmúlva győzték le jó képességű ellenfelüket — válto­zatos küzdelemben. Frolyó re­mek teljesítménye lelkesítette a többieket ia, csak az újonc Hundzsa volt megilletődött. Két pár után a MEDOSZ 36 fával vezetett, amit azonban Dómján kiváló eredményével behozott, sőt 28 fás előnyt szerzett a KIS- TEXT-nek. Csapata legjobbja ként Perel ledolgozta a hátrányt és 6 fa előnnyel nyitotta meg a hajrát, amelyben Szák, majd Nádházi jó eredményt ért eL A gyulaiak dobói: Frolyó 459, Kö- veai 437, Hundzsa 408, Perei 462, Szák 428, Nádházi 441. A KIS- TEXT dobói: Czene 427, Antal 433. Dómján 472 (1), Bar 427, Bencsik 387, Báthori 410. Fábián Gábor Szolnoki Sütőipari Vállalat betanításra keres segédmunkásokat Jelentkezhetnek 18. életévüket betöltötték. A betanítási idő 2—3 hónap. A betanítási idő alatt 7,60 Ft órabért fizetünk. Munkásszállást biztosítunk Felvétel esetén útiköltséget térítünk. Jelentkezni lehet: SZOLNOK, Csarnok u. 4. Munkaügyi osztályon. ____________________________ 181518 A Békés megyei Állami Építőipari Vál-alat az 1970—71. oktatási évre az alábbi szakmákban hirdet iparitanulé- képzést: BÉKÉSCSABÁN: kőzpontifűtée-izerelő — villanyszerelő ács-állványozó — kőműves szobafestő-mázoló épületlakatos épületasztalos építőgépész épületüvegező OROSHÁZÁN: kőműves szobafestő-mázoló GYULÁN: kőműves ács-állványozó SZARVASON: kőműves ács-állványozó A fenti városokban 30 km-es körzeten kívül lakók részére kollégiumi ellátást biztosítunk. Jelentkezés: a vállalat sze­mélyzeti osztályán, Békéscsaba, II., Kazinczy u. 4. (illetve a fenti városok szakmunkásképző intézeteinél). 142894 i A MÁV—Battonya mérkőzés 68. percében Lipták megszerzi a vasutasok második, egyben, győztes góijáfe (Fotó; Bamáczb I