Békés Megyei Népújság, 1970. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-10 / 58. szám

Egri Dózsa—Békéscsabai Előre 4:0 (2:0) A Gyomai TK nyerte a női röplabda fmris György Kupát Eger, 5000 néző. V: Bárcsak. Dózsa: Landi (7) — Kárpáti (7), Kiss (9), Szonda (7), Tátrai (8), Rajna (8), Tóth M. (8), Ambrus (7),- Bánkúti (9), Kovács (7), Szűcs (7). Edző: Kovács Ferenc. Előre: Tóth M. (6) — Kvasz (7), Koródi (5), Tßlnai (4), Láza (7), Szűcs (6), Dobó (6), Imri (7), Moós (5), Németh (5), Tóth Cs. (5). Edző: Pillér Sándor. Csere: Dobó helyett Lengyel (5) a szü­netben, Moós helyett Száraz (—) a 65. percben, ill. Kovács helyett Czeczeli (7) a 65. percben. A hófól letakarított, nagyon esúszós, mély talajú pályán az egri Tóth M. elől Koródi partra hárított. Az Előre kapkodva, ide­gesen játszott, nem tudott kibon­takozni. A 16. percben vezetés­hez jutottak a hazaiak. Szűcs a saját térfeléről indított,, majd Tátraihoz játszott. A fedezet a tisztán álló Ambrus elé adott, aki senki­től sem zavarva mintegy 12 méterről kapura bombázott. A labda a lécről vágódott a hálóba, 1:0. A 27. percben Németh két csel után még eggyel próbálkozott, s Sarkadi Kinizsi — Gyulai MEDOSZ 1:0 (1:0) Sarkad, előkészületi labdarú­gó-mérkőzés, 100 néző. V: An- csin. A mérkőzés a 75. percben több, egyr/st követő súlyos, sportszerűtlen jelenet után fél­beszakadt. Góllövő: Lovassy. Jelenet a Bcs Kötött—Gyomai TK mérkőzésről. Támad a csabai csapat. Belanka (a kép bal szé­lén) feladását Martincsek üti le. (Fotó: Barnácz) A szakfelügyelő Békéscsabán Félbeszakadt... Toros Károly, az MKSZ szak­felügyelője. (Fotó: Barnácz) Szombat délután a megyei TS- székház nagytermében került sor Tőrös Károly, a Magyar Kézilabda Szövetség országos szakfelügyelőjé­nek előadására. A kitűnő szakember vidéki körútja során első ízben lá­togatott megyénkbe, * a sportág időszerű hazai, nemzetközi és edzés­elméleti kérdéseiről tartott magas színvonalú lebilincselően érdekes előadást. Értékelés, az elhangzottak Ismer­tetése helyett most inkább arról szó­lunk, hogy a 110 meghívott, a Békés megyében működő 70 szakosztály 46 minősített és 82 társadalmi edzője közül kik voltak kíváncsiak az elő­adásra? Számtalanszor leírtuk már, hogy egyenesen megdöbbentő a Békés megyei csapatvezetők, edzők közö­nye minden, a továbbképzést célzó előadással szemben. Most is így voltl Ha a Bcs. Kötöttárugyár NB I-es csapatának hét játékosa és az öt NB-s keretbeli játékvezető nincs a teremben, akkor szégyenszemre tíz minősítéssel rendelkező edző és nyolc sportegyesületi vezető képvi­seli Békés megyei kézilabdatársa­dalmát! Vajon Ancsinné, Antal, Bá­rány, Dudás, Janurik, Surin, Liker, Machalek, Szikora, Varga Péter sporttárson kívül miért nem érdekli a tisztelet díj at, munkabért felvevő 36 edzőt a szakfelügyelő előadása? Lehet-e előbbrelépést várni a kézi­labda-csapatoktól akkor, amikor az oktatók egyszerűen nem kíváncsiak m továbbképző előadásra? Ma: Kosárlabdadöntő Ma bonyolítják le Gyulán, a kosárlabda Felszabadulási Ku­pa utolsó fordulóját az Ipari Szakmunkásképző Intézetben. A műsor a következő: 16.00 Gyu­lai ITSK B.—Gyulai Gimnázium B. 16.50 Gyulai Spartacus B.— Gyulai ITSK A. 17.40 Gyulai Spartacus A.—Gyulai Gimnázi­um A. (valamennyi férfimérkő­zés). 18.30 Ünnepélyes eredmény- hirdetés. A labdarúgó NB I/B B-csoportjának állása a második forduló után. — elcsúszott. Egy perccel később Moós távoli lövése a léc fölött suhant el. A 32. percben isimét a jobb szélen vezetett támadást a Dózsa. Tóth M. beadását Ko­vács a dermedten álló csabai kapus mellett a jobb felső sa­rokba fejelte, 2:0. A gól' után Láza nagy lövése nem sokkal kerülte el a sarkot. A 38. percben Németh ügyetlen­kedett el egy helyzetet A má­sik oldalon Tóth M. védte Bán­kúti lövését, majd Imri 18 méteres bom­bája egy védő iábán irányt változtatva, a felső lécről vágódott a mezőnybe. A 42. percben Imri szabadrúgása magasan a kapu főié szállt. Fordulás után az egriek vol­tak a kezdeményezők. Tóth M. két alkalommal is remekül vé­dett, majd a 63. percben Láza húszméteres lövését Landi szögletre ütötte. A 70. percben Szűcs, az egri balszélső Bánkúti hoz továbbított A középcsatár 12 méteres lövése a menteni akaró Koródi fejéről az elmoz­dult Tóth M. mellett került a hálóba, 3:0. Korszerű egri akció után Tóth M. a kapu torkából fölé bombá­zott. Az ellentámadás során Tóth Cs. 20 méteres lövését Landi ki­öklözte. A 83. percben az egymást zavaró csabai vé­dők és a vonalon ragadt Tóth M. mellett Czeczeli 8 méterről fejjel a kapuba csúsztatta Bánkút! szögletét, 4:0. Az utolsó percekben Lázát a 16-oson belül úgy szerelték, hogy a csabai já­tékos nagyot huppant. A já­(Fotó: Béla Ottó) tékvezető nem látott okot a beavatkozásra. BÍRÁLAT Ezen a mérkőzésen nem várt nagy gólarányú vereséget szen­vedett a csabai csapat Az egriek hamar mezőnyfölénybe kerültek, s 2:0-ás vezetést szereztek. Az Előre idegesen, nehézkesen, kap­kodva játszott, bár az első fél­idő hajrájában úgy tűnt, csök­kenteni tudja hátrányát. Fordu­lás után azonban Bánkúti ve­zérletével a dózsások irányítot­ták a mérkőzést és technikailag képzettebb, rutinosabb játékosa, ik révén teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Kiss, Bánkúti, Tátrai, Rajna, Tóth M., ill. Kvasz, Láza, Imri. Az NB I/B eredményei. A-csoport. Várpalota—Székesfehérvár 3 :2, ZTE —MÁV DAC 1:0, Egyetértés—Pécs 1:4, Előre—Oroszlány 1:1, B-csoport. SZMTE—Ózd 3:2, Kecskemét—Bp. Spartacus 1:1, BVSC—Szállítók 1U. a b-csoport Állasa 1. Egri Dózsa 2 2 w • fiü 4 2. Bp. Spartacus 2 1 1 3:2 3 3. Özd 2 1­1 4:3 2 4. Szolnoki MTE 2 1­1 4:4 2 5. Bcs. Előre 2 1­1 2:5 2 6. Szállítók 1 ■ 1­1:1 1 7. BVSC 2 *> 1 1 2:3 1 8. Kecskeméti Dózsa 2 1 1 1:3 1 9. Debreceni VSC 1 V 1 Iá­A labdarúgó NB I második for­dulójának eredményei: Honvéd­Szombathely 3d). Tatabánya—MTK 9:8, Pécs—Salgótarján 2:0, Rába ETO —Vasas 0:3, Diósgyőr—Komló 1:0, FTC—Dunaújváros 2:0, Videoton—U. Dózsa 2:5, Csepel—SZEOL 3:0. Az haris György Kupa győztese; a Gyomai TK női gárdája. Vasárnap, a Békéscsabai Viz-1 műépítési Technikum tornatér- I mében bonyolították le a röp­labda Imris György Kupa má­sodik fordulóját a női felnőtt csapatoknál. A mérkőzéseket emelkedő színvonal jellemezte, Egyes találkozón pedig igaza kupa-hangulat uralkodott. kadi Kinizsi 2:0 (40:5, 46:6), Sar­kadi Kinizsi—Bcs. MÁV Neve­lőint. 2:0 (21:20, 20:18), Bcs. Kö­tött—Sarkadi Kinizsi 2:0 (37:16, 24:14), Gyomai TK—Bcs. MÁV Nevelőint 2:0 (33:7, 20:11), Bcs. Kötött—Gyomai TK 1:1 (25:14, 14:26). A találkozó méltó volt az Imris Kupa hagyományaihoz. A gyomai együttes ezúttal is — mint valamennyi találkozón —‘ kiegyensúlyozott játékos nyúj­tott és megérdemelten szerezte meg a végső győzelmet. Szüne­tig jól érvényesült a Kötött tá­madójátéka. A második félidő­ben a textilesek 9:8-as állásnál öt nyitást rontottak. Ezt követő­en egyre inkább érvényre jutott a gyomaiak biztonságosabb, pontosabb játéka. Jók: Martin­csek, Nagy. Greek, ill. Nagy, Szmolnikné, Vincze. VÉGEREDMÉNY Eredmények: Bcs. Kötött— Bcs. MÁV Nevelőintézet 2:0 (36:13, 39:11). Gyomai TK—Sar­1. Gyomai TK 6 5 1 - 356:141 U 2. Bcs. Kötött 6 4 1 1 312:162 9 3. Sarkadi Kinizsi 6 2 - 4 177:341 4 4. Bcs. MÁV Nevelőint. 6 - - 6 155:332 -