Békés Megyei Népújság, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-23 / 220. szám

1969. szeptember 33. 9 Kedd Gólnélküli döntetlent hozott a Sarkad—Szarvas mérkőzés Kecskeméten győzött a Bcs. VTSK — Az Agyagipar nyerte a csabai rangadót — Döntetlenül végzett az Oh. Kinizsi és a Mezőhegyes — Veszélyben a Mezőberény AGYAGIPA'R—Szalval SE 1:0 (0:0) . Bea&enyei utca, 800 néző. V: Spi.tzer. AMTE: Unyatinszki — Mitvkó IV, Thúróczy, Láza II, (Bohus), Jan cső. Vasas, Bélteki, (Schaffer), Farkas, Tóth, Seregi, Kúti Edző: Mitykó András. Szál- Tál: Rinhoffer — Földesi, Zaho- rán, Urda. Molnár, Kékesi, Pin- Pálinkás, Zolnai, Kiszely, /),/4Casznár, (Botás). Edző: izegi' László. Az első percben hatalmas lövését Rinhoffer sarokból ütötte szögletre, percben Pálinkás távoli védte Unyatinszki. A vá- ároadás során Tóth labdája Bt el a jobb felső sarok mel- i^A .27. percben Seregi lövése késiről szögletre pattant. A 30. percben Vasas gólját a játék­vezető les címén nem adta meg. Szünet után hosszú ideig a me­zőnyben pattogott a labda. A 84. percben Kuti lövésére a kapu firkában nyúltak közbe a Szal- v9í: védők. A 85. percben szüle- a hazaiak győztes gólja, fé! pályáról vitte fel a , a 16-os magasságában kö- jjépre ívelt. Kúti emelkedett a fegrnagasabbra és fejéről a lécre vsjgícjott a labda. Azt Schaffer szefezte meg, átemelt a védőkön befutó Tóth a léc alá lőtt, ' :0. Az utolsó percekben az aigparnak még 2 gólhelyzete A mérkőzés csak az első 25 percben volt színvonalas, azután inkább a küzdelem jellemezte a találkozót. Az egygólos AM’í'E- eyőzeiem megérdemelt. Jók: f tinszki. Thúróczy, Jancsó, Kuti. illetve Rinhoffer, ár, Kékesi, Zolnai. sarokba lőtt, 2:0. Szünet után már többször veszélyeztett a ha­zai csapat is. A vendégek véde­kezésre rendezkedtek be, csupán gyors lefutásokra vállalkoztak. A 89. percben 11-esből szépített a hazai csapat. Félix keményen sze­relte Kállait. A játékvezető túl szigorúan büntetőt ítélt, amit Vas értékesített. 2:1. A VTSK első félidei játékával rászolgált a győzelemre. Jók: Krátki, Félix, Mázán II, illetve Koltai. Palincsár, Dorogi. Mezei István SARKADI K.—SZARVASI SP. 0:0 Sarkad, 700 néző, vezette: Bar­na. S. Kinizsi: Erdélyi, (Varga I), — Pozojevicz, Juhász, Polgár, Kovács, Kiss, Molnár, (Gurzó), Balogh, Varga II, Lovasi, Sinka, (Erdélyi). Edző: Vasvári Péter. Szarvas: Nagy II — Dóba, Mihály Magyar, Brakszatórisz I, Lelkes, Brakszatórisz II, Kerekes, (Szüro- vecz), Nagy I. Müller, (Lancsa), Roszik. Edző: Bencsik Gyula. A *C6. Uhrin Pál VTSK—K. FÉMMUNKÁS 2:1 (2:0) .jKpcskenvt. 300 néző. V; Tóth rVTSK: Krátki — Zsilinsz­ky Félix, Kalesó, (Kasznár). Bo- iÖ, (Havasi), Mázán II, Sarkadi. Varga. Batke. Mázán I. Kuba. fvdzó: Szombati György. K. Fém­munkás: ■ Bende IÍI — Fábián, (Kiss), Koltai, Bakó, Dorogi, Vas. Bakos, Nagy, Palincsár, Kállai, Deák, (földi). Edző: Máté Ferenc, első 10 perces hazai fölény a VTSK vette át a játék i Jányítását A 12. percben Mázán l| elfutott a jobb szélen, az alap­vonalról beadott és a jókor érke- . zó Kuba a hálóba fejelt, 1:0. A 24. percben sorozatos VTSK tá­madások után Mázán II-től Var­ga .kapta a labdát, aki a kifutó Bende III mellett élesen a jobb A labdarúgó NB III. Délkeleti csoportjának állása 1. Szarvas 21 10 9 2 26:11 29 8. Bea. Agyagipar 21 12 5 4 30:13 29 3. Sarkad 21 10 6 5 30:17 26 4. Szentes ’1 11 S 7 28:29 25 5. Szalvai SE 21 9 6 6 35:22 24 4. Szegedi AK 21 7 8 6 28:26 22 7. Hódmezőv. 21 8 6 7 22:21 22 t. Kun Béla SE 21 9 3 9 31:25 21 Kossuth SE 21 8 5 8 23:21 21 ip,’ Orosháza 21 6 8 7 21:23 20 ti; Bcs. VTSK 21 7 6 8 28:32 20 !2. Kiskunhalas 21 8 2 11 25:33 18 13. Mezőhegyes 21 6 6 9 27:35 18 Jf. Tiszaföldvár 21 5 6 10 22:27 16 15? Mezőberény 21 4 5 12 18:35 13 16. K. Fémmunkás 21 5 2 14 16:39 12 Totóeredmények A totó 38. heti eredményei: 2, V *. X, 1, 2, 1, 1, 1, 2, 2, I, 1, 2. Telitalálat nincs. Egy fogadó ért ol 13-as találatot, nyereménye 476 083 forint. A 12 találatos szel­vényekre 2053, a 11-esekre 634, a 10-esekre 116 forint nyeremény jut, Nagy Ferenc, a listavezető Szarvas SC belsőcsatára. megyei rangadó a nagy tét miatt , ideges játékot hozott. Az első tíz i percben tapogatódzó mezőnyjáték folyt. A 11. percben a vendégek kapusa Molnárt a 11-es táján le­taglózta. A játékvezető sípja azonban néma maradt. A másik oldalon Nagy I lövése alig kerül­te el Erdélyi kapuját. A 27. perc­ben Molnár lövése a kapufa bel­ső éjéről pattant ki. Szünetig a hazaiak támadtak, de eredmény nélkül. A vendégek teljes csapa­tukkal védekeztek, ha kellett ön- feláldozóan. Szünet utáp a Kini­zsi nagy erővel támadott. Lova­sa', majd Sinka került jó helyzet­be,, de hibáztak. A játékvezető szétfütyülte a mérkőzést és ez főleg a Kinizsinek ártott, mert lendületük ezáltal megtört. A 75. percben Müller csúnyán rátartott Juhászra, akit 10 percig kellett ápolni. A 80. percben Juhász elől nagy II önfeláldozó belevetődés- sel tudta csak megszerezni a lab­dát. Az ideges légkörben lefolyt mérkőzésen a Kinizsi egygólós győzelmet érdemelt vona helyze­tei alapján. A játékvezetői hár­mas igen indiszponált volt. Igen sok súlyos hibát vétettek. A mér­kőzés után a rendezőség ahg í tudta az inzultustól megmenteni őket. Jók: Juhász, Kiss, LovasáJ illetve Nagy II, Mihály, Nagy I. J Burázs István I MEZÖHEGYESI MEDOSZ— KISKUNHALASI M. 3:3 (2:1) Mezőhegyes, 300 néző, Vezette: Megyeri. Mezőhegyes: Sárközi — Erdei, Gábor II. Fekete, Gulyás, Borók II, Kovács, Komíódi, Gá­bor I, Keresztes, Csizmás. Edző: K. Szabó János. Kiskunhalas: Nagy, (Salamon) — Juhász. (Kiss I), Tóth, Csányi I, Vass, Tóth I, Csanádi, Mészáros, Csányi, II, Kocsis, Csermák. Edző: Virágh István. Mindkét csapat óvatosan kezdte a játékot A 13. percben Komlódi nagy helyzetet hagyott ki az ötösön. A 20. percben Gá­bor I az ötös sarkáról a kimoz­duló Nagy felett a hálóba emelte a labdát, 1:0. A 26. percben Csá- r.yi II Kovács kísérete mellett el­futott az alapvonalig, vi&szagurí- tott és az üresén Üllő Csanádi a kapu közepébe lőtt, 1:1. A 42. percben Gulyás beadására Sala­mon későn mozdult ki, Kemlódi a kapus fölött átfejelte a labdát, amely a kapuban kötött ki 2:1. Az 52. percben Mészáros szabadot rúgott az oldalvonalról a 16-os magasságában. Az élesen lapo­san belőtt labda Sárközi kezéből kiperdült és Kovács nem hibá­zott, 2:2. A 63. percben Gulyás bal oldali szöglete a job}> oldali kapufáról a hálóba perdült. (Érintés nélküli szözletgól.) 3.2. A 78. percben' a félpályáról indult el Csányi II. Átcselezte magát. Kovács és Gábor Tl-őn. A kifutó Sárköziről a meglőtt labda ismét elébe perdült és most már nem hibázott. 3:3. Igazságos döntet­len eredmény. A játékvezetés gyenge, de az eredményt nem befolyásolta. Jók: Gulyás, Borók II, illetve Csanádi és Csányi II. Liker Lajos SZENTESI VlZMÜ— MEZÖBERÉNYI SP. 3:1 (3:0) Szentes, 800 néző, vezette: Dobra. Szentes: Tarr — Danicska, Garai, Farmasá, Molnár. Szikora, Lengyel, Virágh, Babovka, Tö­rök, Szin, (Orgován). Edző: Mi- kecz Sándor. Mezőberény: Guba — Harmati, Hegedűs, Kohut II, Kovács, Komisszár, Hoffmann, (Pauló), Szenteszki, Solymosi, Hancsák, (Vigh), Heller. Edző: Székely Béla. A mérkőzés elején a vendégek kezdtek jobban. Szen­teszki nagy helyzetet hagyott ki. Ezután mezőnyjáték alakult ki. A 1 21. percben Virágh megszerezte a hazaiaknak a vezetést, 1:0. A 38. percben Babovka óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2:0. Még eb­ben a percben Harmati kezezésé- ért büntetőt ítélt a játékvezető. A 11-est Tarr, a hazaiak kapusa lőtte, de Guba kivédte. A 38. percben Babovka egyéni játék után háromra növelte a hazaiak előnyét. 3:0. Szünet után unal- más mezőnyjáték folyt egészen az j 54. percig, amikor Heller kapás- I hói nagy gólt ragasztott a szen­tesi kapuba, 3:1. A 70. percben Virághnak egy összecsapás során kifordult a térde. A földön fekvő játékost Kovács húzta fel. A já­tékvezető ezért kiállította. Csúnya jelenetek következtek. Kovács nem volt hajlandó elhagyni a pá­lyát. A vendégcsapat játékosai lökdösték a játékvezetőt. Négy percig állt a játék. A mérkőzés további részében már nem válto­zott az eredmény. A szentesi csa­pat nagyobb aránvban is győzhe­tett volna. Jók: Szikora. Víráffh, Babovka, illetve Guba. Hegedűs. Zöldi József KUN BÉLA SF—OROSHÁZI K. 2:2 (2:0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, ve­zette: Kasza. Kun Béla SE: Hluchány — Kornfeld, Takács I, Szável, Szarka, Makai, (Kővágó), 1 Jankuly, Karsai, Varga, Kovács, Rigó, (Miksztai). Edző: Kanyó János. Oh. Kinizsi: Ujj — Kasu- ba, Fusch, (Magyar), Harmati, I Tomcsenka, Kiss, Halupa, Zsurka,: Kinizsi Fejes révén, 2:2. A ven- Fejgs, Busa, Sós. Edző: Csonka dégcsapat a 70. percig támadás- Béla. Az orosházi csapat kapott ] ban maradt. Innen kezdve a ha- jobban lábra A 6. percben Busa zaiak kerültek fölénybe, de nem nagy helyzetet hagyott ki, három! tudták a maguk javára fordítani Hárman az AMTE—Szalvai SE mérkőzés résztvevői közül. Rétlaki beadásának Molnár és Urda igyekszik útját állni. (Fotó: Baranyai Kálmán) a mérkőzést. Az utolsó tíz perc mezőnyjátékkal telt el. Az ered­mény igazságos. Jók: Hluchány, Kornfeld, Takács I, illetve Tom­csenka. Kiss, Busa. Pálfi Tibor További eredmények: Hódme­zővásárhelyi MEDOSZ—Szegedi méterről melíélőtt. Később a ha­zaiak átvették a kezdeményezést. A 23. percben szöglet után Szarka lőtt öt méterről a hálóba, 1:0. A 35. percben Varga a balszélső he­lyéről Ujj felett emelt a kapuba, 2:0. Szünet után nagy lendülettel támadott a Kinizsi. A 46. perc­ben Halupa beadását Kiss 12 mé­terről élesen a kapuba lőtte, 2:1. JAK 1:2 (0:0), Kossuth SE—Tisza- A 49. percben újabb gólt ért el a | földvár 1:1 (0:0). Csapataink az NB II-ért KÉZILABDA RÖPLABDA Kecskeméti FGAT—Bcs. MÁV Egyetértés—Békéscsabai Kötött 18:14 (7:7) 3:2 (8, 6, —9, —13, 14) férfimérkőzés. Kecskemét, 200 néző.! n(5i NB II. Békéscsaba, 10-es iskola, V: Bucsek. MÁV: Rácz — Kovács, Du-| 100 néző. V: Szilágyi. Békéscsaba: kát, Antal, ZsUák, Radnai, Hajtman. f Barcs, esete, Greek, Nagy, Martin- Csere.* Gálik. Bielik. A kecskemétiek J esek, Belanká, Csere: Bottlik n, Sza- első támadásukat góllal fejezték be. ; t>ó. A két csapat színvonalas, nagy Ezután eladott labdából újabb FGAT- küzdelmet vívott egymással. A tarta- gól következett. A MÁV két gyors) lékos textiles csapat végeredményben indításból kiegyenlített. Ettől kezdve J balszerencsés vereséget szenvedett. 7. felváltva estek a gólok úgy, hogy a j játszma: A pesti csapat nagy len­vezetést mindig a kecskemétiek sze- j dülettel kezdett, 9:2-es .vezetésük után rezték me« és a csabaiak egyenlí- j a hazaiaknak csak a szépítés sikerült, tettek. Ebben a játékrészben Antal I iá*szmai, T°vál>b folytatódott az hat (!) kapufát lőtt, és Hajtman zic­cerből a kapusba vágta a labdát. A második félidő első öt percében 10:7* Egyetértés fölénye. Erős támadások következtében a textilesek nem tud­tak kibontakozni. 111. játszma: Fel­javult a Kötött sánc, és megtörte a re húzott el a főiskolás csapat. A 40. j vendégcsapat ütőerejét. A csabaiak percben 11:8-as kecskeméti vezetésnél; egyre inkább fölénybe kerültek és Fazekas, a hazaiak gólzsákja letag-J biztosan nyertek. TV. játszma: esete lózta Gálikot, amiért a játékvezető j és Martincsek egymást múlta felül le- véglegesen kiállította. Húszperces em- ütésekben, és a Kötött 7:0-ra elhúzott. bérelőnyhöz jutott a csabai csapat! Sajnos azonban teljesen érthetetlenül a vasutasok, kapkodni kezdtek, míg a hazaiak óriási lelkesedéssel játsz­Az Egyetértés szívósan küzdött, foko­zatosan dolgozta le hátrányát, de nem tudta- megakadályozni a hazaiak győ­zelmét. Ez a játszana 34 percig tartott. V. játszma: Heves küzdelem után a va, igen okosan lefékezték az iramot, Kötött i4:ii-nél mérkőzéslabdához ju­s a megszerzett labdákat ziccerig ját- ( tatt, de ettől kezdve játékosainak szották ki. A MÁV négy alkalommal semmi sem sikerült, és vesztettek! közelítette meg egygólnyira ellenfelét, I Jók: Martincsek, Csete, Belanka, de az egyenlítés nem sikerült, sőt: Greek, Mintaszerű játékvezetés!' az utolsó percekben még három gólt lőttek a hazaiak a feltűnően gyenge napot kifogó Rácz hálójába. Bcs. Kötött—Beloiannisz 3:1 (12, —10, 11, 10) női NB n. Békéscsaba, 10-es Iskola, A május 1 óta veretlen csabai csa- j 50. néző. V: Szilágyi. A Kötött az elő- pat nagyon gyengén játszott. Teljesen ző napi összeállításban szerepelt. A érthetetlen, miért nem tudták ember­előnyüket húsz percen át kihasznál­ni ... A látottak alapján megérde­melten nyertek a lelkes kecskemétiek. textiles csapat játékosai érezték a szombati nagy mérkőzés fáradalmait és alacsony színvonalú mérkőzésen csak nehezen nyertek. A kiesés ellen G: Ratdnai 6, kovács 7, Hajtman, Du-! küzdő pestiek lelkesen játszottak, de kát, Zsilák. Gálik. A csabaiak közüJ végül is meg kellett hajolniuk a na- egyedül Radnai igyekezete dicsérhe-J gyobb tudás előtt. Jók: Csete, Martin­I esek, Bottlik ír.