Békés Megyei Népújság, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-16 / 214. szám

i960, szeptember 16. 8 Kedd NB lt-es labdarúgó-csapataink Debrecenben Gyulai MEDOSZ—MGM Debrecen 1:0 (0:0) Debrecen, 800 néző. V: Jacztna. | ....................................................................... G yula: Barna — Somos (Szőke), Szi­lágyi, Géczi, Szabó, Gúti, Mészáros, Tóth, Himer, Petróczki, Horváth. Ed­ző: Fábián Mihály. MGM Debrecen: Szabó n — Sidó, Kóródi, Patai IH, Pál (Farkas), Kraszni, Gyömbér* (Mol­nár), Kovács H, Szabó I, Móré n. Kovács I. Edző: Imii István. Az el­múlt vasárnapi jó és eredményes já­ték után a gyulaiak nagyon fogad- koztak, hogy az akaráson ez a mér­kőzés sem fog múlni. Taktikai elkép­zelésük az volt, hogy, szervezett vé­dekezésből az előretolt csatárok igye­kezzenek az ellenfél kapujának elő­terében minél több zavart kelteni. Ta- pogatódzó első öt perc után a ME­DOSZ kezdeményezett, s különösen Himer kísérletezett távoli átlövéeek- kel. A MEDOSZ előtt az első nagy helyzet a 81. percben adódott. Himer egypontos keresztlabdával szöktette Horváthot, aki az alapvonal közelé­ből beívelt, s Mészáros öt méterről nagy erővel a kapu fölé lőtte a labdát. Nem sokkal később, a 38. percben, a Jobb oldalon Petróczki játszotta ma­gát tisztára, beadását Tóth lekezelte, de helyezett, lapos lövését Szabó Ef kifutással szögletre hárította. Tovább­ra sem adta fel a kezdeményezést a MEDOSZ, szünetig még több .támadást fedezett, de igazi helyzet már nem •adódott a csatárok előtt. A második félidőt i« MEDOSZ-támadások vezet­ték be. Gut! 25 méteres bal felső sarokba tartó lövését nagy bravúrral há­rította szögletre az MGM kapusa. A szögletet Horváth ívelte be, Sza­bó II röviden ütötte ki, Tóth 8 méterről hátrahúzva küldte kapura a gólvonalon álló védők újból ki­fejelték — röviden, s a befutó Mészáros közelről a hálóba so­dorta a labdát, 1:0. Mezőnyjátékkal folytatódott a küzde­lem, enyhe MEDOSZ-fölénnyel. A hazaiak a 60. percben kettős cserét Ez törtéit a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban m&mim A jól játszó, szemfüles Mészáros góljával nyert a Gyulai MEDOSZ. (Fotó: Baranyai) alkalmaztak. Ezt kővetően feljött az MGM, nagy lendülettel rohamozott. A 70. percben Somos egy összecsapás »órán megsérült és kiállt. Az utolsó negyedórában már csak egy igazi helyzete volt a MEDOSZ-nak. Tóth Jó labdával szöktette Petróczkit, aki a ll-es pontnál kivált a lövéssel és szerelték. A 88. percben egy beívelt labdára Barna kifutott, de ellökték. A játékvezető azonnal sípolt, az MGM csatárai nem álltak le, 6 a hálóba Juttatták a labdát. A gól természete­sen érvénytélen volt, s emiatt a deb­receniek reklamáltak, aminek az lett a vége, hogy Szabó I-et a játékvezető kiállította. A MEDOSZ végeredmény­ben megérdemelt győzelmet aratott idegenben. Jók: Himer I, Szabó, Mé­száros, ill. Sidó, Kóródi. F. M. Bocskai SE— Mezőkovácsházi Petőfi 0:0 Debrecen, 890 néző. V: Berta. Bocs- kai SE: Paulusz — Vasas, Sóvágó, Szarvas, Zágonyi, Siklósi, BudaJ, Si­mon, Végh, Takács, Tóth. Edző: Nagy Mihály. Mezőkovácsházi Petőfi: Drá­gán — Varga, Gajdos* Gigacz, Plás- tyik, Uhrin, Csicsely (Szabó), Pasek, Gábor. Budáosik (Janiga), Kerekes. Edző: Kereke* Imre. Nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat. Kezdés után a Bocskai lépett fel támadólag, de a Petőfi védelme jól zárt, s Így alig Jutó« lövéshez a hazai csatár­sor. A IS. percben Kerekest szabály­talanul szerelték. A szabadrúgást Pa­so k Kerekesnek adta, akinek hatal­mas lövése alig kerülte el a kaput. Kiegyenlített volt a játék. A 80. percben Kerekes keresztlabdájával Csicsely kitört a jobbösszekötő he­lyén, a védők azonban felvágták. A megítélt 11-est Kerekes a bal sarokba helyezi, de Paulusz ki­ütötte a labdát! A *0. percben gyors Petőfi-támadás végén Pasek került jó helyzetbe, de lövését bravúrosan védte a Bocskai kapusa. (Már l:0-ra vezethetett volna a Petőfi!) A második félidőben a kovácsháziak kezdeményeztek többet. Plástyik ha­A Petőfi folytatta őszi, idegenbeli jó szereplését, és helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna. A kovács­háziaknak még mindig esélyük van a bentmaradáshoz! Ehhez azonban az kell, hogy hazai pályán Is olyan tel­jesítményt nyújtsanak, mint idegen­ben. Egyénileg Gajdos volt a mezőny legjobbja. Rajta kívül Gábor, Gigacz és Pasek játszott kiemelkedően. Érdekesen nyilatkoztak az edzők a mérkőzés után. Nagy Mihály: Megle­pett minket a Kovácsháza játéka. Ez nem az a csapat, amelyet a tavasszal 6 ;i-re vertünk. Most örülhetünk az egy pontnak. Kerekes Imre: Nem ad­juk fel a bentmaradás lehetőségét, to­vább harcolunk. Szeretnénk, ha vég­re közönségünk la mellénk állna és biztatnák csapatunkat, ahelyett, hogy bírálják a fiúkat. Ezért van aztán az, hogy Idegenben sokkal jobban és nyu- godtabban játszik a csapat. S. E. I További eredmények: Szolnoki MÁV —Pénzügyőr SE 0:0, KISTEXT—Jász­berényi Lehel 8:4, Kecskeméti TE— Debreceni VSC 1:2, Kőbányai Kővágó —Szegedi VSE 4:1, Kiskunfélegyháza— Ceglédi VSE 8:8, Szegedi Dózsa—Bu­dafoki MTE 3:3. BCS. MAT—CSORVAS 7:2 (4:1) Békéscsaba, 100 néző. V: Ifj. Ki se. MÄV: Dobrovolszki — Nemesi, Andó,! Gyurkó (Tari), Palyusik, Reinholcz, j Szikora (Gál), Lukácsi, Gaál, Okos, ■ Szajkó. Edző: Gyócsi László. Csór- j vás: Neller — Peres, Felföldi, Kécs-j kei, Drenyovszki n, Fetrovszki, Bo- tyánszki, Nagy, Miklósik (Uhrin EC), i Uhiin I, Viczián. Edző: Szilágyi Meny- I hért. Egy perc sem telt el a talál- | kozóból és Szajkó megszerezte a ve- zetést, 1:0. A nagy fölényben játszó I MÁV a 6. percben Lukácsi, a 24.-ben j Gaál, a 25.-ben Szajkó újabb góljá- j j val már 4:0-ra vezetett. Ekkor ki- ; engedtek a vasutasok, helyenként | | Csorvás is próbálkozott és a 41. perc- ! ben Kécs kei révén szépített. Fordu­lás után teljesen eldurvult a mérkő­zés. A játékosok szinte csak egymás i rúgd óságával voltak elfoglalva. A 47. j percben Nagy újabb gólt szerzett a vendégeknek. A MÁV cseréje után ismét erős rohamokat vezet a hazai csapat. Ennek eredményeként a 62. percben Lukácsi lőtt gólt, 5:2. A 65. percben Reinholcz és Nagy „kakasko­dott” egymással, a játékvezető mind­kettőjüket kiállította. A 70. percben Vicziánt utánrúgásért szintén leküld- te a pályáról a játékvezető. A 77. percben Kécskei öngólt vétett, 6:2, majd a 88. percben Okos állította be a végeredményt, 7:2. Jók: Nemesi, Palyusikt Gaál, Szajkó, ill. Neller, Botyánszki. Zsíros György MEZŐHEGYES! KINIZSI—ENDROD 8-J8 (2:1) Mezőhegyes, 100 néző. V: Gyarmati. Mezőhegyes: Harangozó — Isaszegi, Szabó I, Hemző n, Kató, Egri, Gyür- ki, Dúl (Bállá), Nagy I, Varga I, Ko­vács I. Edző: Otrok Mihály. Endröd: Hajdú — Balogh, Üjvári, Feuerwerker I, Farkasinszki, Keller, Feuerwerker n (Botos), Bacsa, Szmola, Majoros, Oravecz. Edző: Fülöp Imre. Kiegyen­lített első negyedóra után a 20. perc­ben Feuerwerker H ugrott ki és a kifutó kapus mellett megszerezte a vezetést, 0:1. A hazaiak 5 perc múlva Varga L révén egyenlítettek, 1:1. Közben mindkét részről több kemény belemenés akadt, de Gyarmati játék­vezető határozott Intézkedéseivel ,4e- hűtötte” a kedélyeket. A 30. percben Dúl fejbőre felrepedt. A helyére be­álló Bállá két perc múlva 10 méter­ről megszerezte a Kinizsinek a veze­tést, 2:1. Fordulás után is jól játszot­tak a csapatok. A 63. percben Szmo- la beadásét Harangozó elnézte s a labda a feje fölött a kapuba hullt, 2 a. Mindkét együttes nagy akarással küzdött a győztes gólért, amely a 81. percben Gyürki révén a hazaiak­nak sikerült, 3:2. Jók: Kató (a me­zőny legjobbja), Gyürki, Varga I, öl. Feuerwerker I, Keller, Oravecz. Otrok Mihály GYOMA—MAGYARS ÄNHEGYES 1Ä (0:0) vénél hagyta el a Játékteret. A #0. A KELETI CSOPORT ALLASA percben Budácslkot Janiga váltotta 1. Debr. VSE 20 13 5 2 34:19 31 fel. Óriási harc Indult a győztes gé­2. Jászberény 20 13 2 5 34:27 28 lért. A 80. percben 3. Szóin. MÁV 30 10 6 4 31:18 26 a kitörő- Tóthot Gábor szerelte. A 4. Pénzügy 36 8 8 4 26:17 24 játékvezető túl szigorúan 11-est 5. Budafok 20 8 6 6 35:21 22 Ítélt. Siklósi lapostul lőtte a bün­6. KISTEXT 20 9 4 7 30:23 22 tetőt, de Drágán bravúrosan men­7. Gyula 20 7 7 6 24:23 21 tett. 8. Kiskunt. 20 8 4 6 27:33 20 A hajrában Pasek ment el a jobb 9. Bocskai 20 6 7 7 33:37 19 szélen, remekül Ívelt középre, de Ja­10. Cegléd 20 7 4 9 35:32 18 niga a döntő helyzetben elcsúszott. 11. Szegedi VSE 20 6 6 8 23:23 18 Csicsely helyett Szabó állt be a ko­12. MGM Debr. 20 5 8 7 14:17 18 vácsházi csapatba. A 90. percben 13. Szegedi D. 20 5 5 10 22:27 15 Janiga eldöntheti* volna a mérkőzés 14. Kecsk. TE 26 4 5 10 20:32 14 eoraát, ele 8 m-rél leadott lapos lö­15. Tűzálló 20 3 7 10 17:30 13 vúaA Paulusz kiütötte. 16. Mk.háza 20 4 3 13 14:47 U Magyarbánhegyes, 500 néző. V: Ka­sza. Gyoma: Pápai — Vatai, Gonda' (Kondás), Sebők, Nyilas, Jánovszki, Bácsi, Kiss, Domokos, Farkas, Bács- i falvi. Edző: Kövesdi Lajos. Magyar- | bánhegyes: Argyelán — Nádasdi,! Csabai, Papp, Majsai, Solymosi, Kor- j mányos, Kintner, Varga, Fejes (Vacz- kó), Agócs (László I). Edző: Sári Fe- I renc. A 2. percben Solymosi, ill. Bá­csi próbálkozott lövéssel. Mindkét együttes támadó szellemben játszott. A vendégek ebben az időszakban nem igazolták listavezető helyüket játé­kukkal. Szünetig Argyelán tisztázott kétszer nehéz helyzetben. A küzde­lem csak a hajrában lett tervszerű, addig csapkodó volt a játék. A 86. percben Pap már csak a kapussal állt szemben, de mellélőtt. Az ellen- támadásból Bácsi elfutott, beadását a védők nem tudták elrúgni és Bács- falvi nyugodtan lőhetett a kapuba, 1 :0. Ha hazai csapat nem hagy ki annyi gólhelyzetet, akár gólokkal is nyerhetett volna, jók: Argyelán, Csa­bai, Majßai, Solymosi, Kormányos, Varga, ill. Pápai, Gonda, Nyilas. Ki­tűnő játékvezetés. Farkas Mátyás J BCS, ELŐRE II.—MEDGYESEGYHÁZA 2:0 (1:0) 1 Medgyesegyháza, 200 néző. V: Szí­I vós. Előre II: Kovács I — Lukoviczki, J Kolarovszkl, Rácz, Alberti, Szahai, Jankulár, Kovács n, Laczó, Sülé, Szá­raz. Edző: Pécsi Elemér. Medgyesegy­háza: Dudaszegh — Farkas, Juhász I, Potocska, Juhász n, Forgó, Rózsa, Jakab, Cseh, Németh, Marsi. Edző: Marosvölgyi Károly. Végig érvénye­sült a Bcs. Előre NB I/B-s tartalék­jainak technikai fölénye. A 12. perc­ben Száraz labdáját Laczó értékesí­tette, 1:0. Az 53. percben Száraz szög­letét Sülé a léc alá fejelte, 2:0. Be­fejezés előtt Marsinak lett volna szé­pítés! alkalma, de jó helyzetben ka­pu fölé lőtt. A medgyesiek igyekez­tek, de ez kevés volt még a döntet­lenhez is. Jók: Lukoviczki, Kolarovsz- ki, Kovács n, Száraz, ill. Juhász I, Németh. Hojcska Mihály BATTONYA—SZEGHALOM 1:0 (0:6) Szeghalom, 200 néző. V: Molnár. Battonya — Süli — Major, Kabát, Nyí­rna, Kopcsák, Farkas, Lukács I, Ko­vács, Bunda, Kresák, Somogy vári. Ed­ző: Kabáth László. Szeghalom: Veres — Szabó, Bérezi, Csiga, Boksa, Zva- ra (Nacsa), Simon, Makai, Papp n, Papp I, Boruzs. Edző: Baksa Antal. Sikertelen hazai kezdeményezés után az első lövést Somogyvári küldte ka­pura, de Veres védett. A 9. percben Makai ügyetlenkedett el jó helyzetet. A 21. percben Papp I ritkán látott, óriási lövését Süli szögletre hárította. A 42. percben Somogyvári már a harmadik százszázalékos helyzetet hagyta ki. A 73. percben egy ártat­lannak látszó támadás végén a védők­ről lepattanó labdát Somogyvári he­lyezte a hálóba, 1:0. Az utolsó tíz percben a hazaiak szinte kapujukhoz szegezték a vendégeket, de az egyen­lítés így sem sikerült. A találkozó színvonala nem érte el a megyei L osztályt. A battonyai csapat szeren­csés góllal győzött a lél éktelenül ját­szó hazai Ofcapat ellen. Jók: süli, Ma­jor, Somogyvári, ül. Bárczi, Szabó, Veres, Baksa. Farkasinszki András • DÓZSA SE—BÉKÉSI SPARTACUS 2H> (0:6) Békés, 350 néző. V: Dudás. Dózsa SE: Végh — Horváth, Hunyadi, Ga- ramvölgyi, Szabó, Zöld, Esküdt, Var­jú, Bódi, Csordás, Gyuricza (Hecskó). Edző: Probszt Elemér. Békés: Jened — Pataki, Sebestyén, Vágási HL, Bé­kési, Kiss, Szűcs, Kovács, Kopárdi, Wagner, Vágási n. Edző: Jened Sán­dor. Kezdés után a szemre szépen adogató honvédek támadtak, de a 16-os előtt elfogyott a tudományuk. Húsz perc elteltével a hazaiak is ve­zettek néhány támadást, de tartalékos csatársoruk gyenge napot fogott ki. Fordulás után tovább rohamozott a Dózsa SE, az első nagy gólhelyzet mégis a 65. p.-ben Kopárdi előtt adó­dott, aki nyolc méterről a kapu fölé vágta a labdát. A kapukirúgás után a Dózsa vezetést szerzett. Hecskó el­futott Pataki mellett, 18 méterről la­posan lőtt és a megperdült labda Je­néi keze között a hálóba jutott, 1:6. A gól után az addig jól játszó hazai védelem megbomlott és a befejezés előtt l perccel Bódi újabb gólt rú­gott, 2:0. A vendégek győzelme meg­érdemelt. Jók: Hunyadi, Zöld, Varjú, Bódi, ill. Pataki, Vágási m, Kiss, Du­dás kiválóan bíráskodott. Nagy Mihály DOBOZ—KÖRÖSLAD ANY 16:1 (4») Doboz, 250 néző. V: Puskás. Doboz: Szűcs — Debreceni, Várad!, Klapka, Szatmári H, Békési, Komlósi (Ba­log II), Szatmári ül, Szatmári I, Kiss I, Balog I. Edző: Losonczi Zol­tán. Körösladány: Vandra — Megyeri, Ponta, Sánta, Marsi, Bakondi, Nagy, Ombódi, Hegyesi, Serfőző, Antal. Ed­ző: Marsi István. Kezdés után rögtön a hazaiak léptek fel támadólag és a 12. percben Szatmári I védhetetlen gólt lőtt, 1:0. A 18. percben Kiss I szerzett újabb gólt, 2:0. A 29. percben a kitörő Szatmári I-et felvágták, a 11-est Kiss I értékesítette, 3:0. A 38. percben Szatmári I kicselezte a védel­met és újabb gólt szerzett, 4:0. Szü­netig a négy gól ellenére Vandra re­mekelt. Szünet után továbbra is ered­ményes volt a dobozi csatársor. A második félidő góllövői: Balogh I 3, Kiss I 2, palogh H. A vendégek egyetlen gólját a kitűnően játszó He­gyesi szerezte. Az eredmény igazsá­gos, a ladányi gárda nagyon gyengén játszott. Jók: Váradi, Szatmári I, n, Kiss I, ill. Vandra (a mezőny legjobb­ja) Marsi, Hegyesi. Kitűnő játékveze­tés. Bálint János BCS. KINIZSI—BÉKÉS SZENT ANDRÁS 1:0 (0:0) Békéscsaba, 100 néző. V: Varga. Ki­nizsi: Bíró — Sovány (Balogh!), Fá­bián, Keller, Petrovszki, Vaszkó, Fest, Lehóczki, Kolarovszkl, Bánki (Dudás)« Neller. Edző: Szarvas György. Békés- szentandrás: Patkós — Bagi H, Do­rogi, Kiss n (Kiss I), Tomanyiczka (Bagi I), Ficzere n, Fekete, Megyeri, Gyulai, Burázs, Farkas. Edző: Tóth János. Húsz perrig a vendégek tá­madtak, azután fwjött a hazai csapat, de mindkét, csapat kapuja többször forgott veszélyben. Az 55. percben, megszerezte a Kinizsi a győzelmet je­lentő gólt. A késlekedő szentandrásl védelem mellett Kolarovszkl ugrott ki, s a hálóba lőtt, l.*o. A vendégek szí­vósan harcoltak az egyenlítésért, de olykor feleslegesen reklamáltak. A Kinizsi védelme Fábiánnal az élen mindent hárított. Hullámzó mérkőzé­sen, megérdemelt Kinizsi-győzelem Született. Jók: Fábián, Petrovszki, Le­hóczki, IH. Ficzere n, Gyula, Farkas, Gyenge játékvezetés. Sztoján János További eredmény: Kondoros—Bcs. Építők 1:2. Ifjúsági eredmények: Bcs. Kinizsi— Békésszentandrás 7:0, Kondoros—Bcs. Építők 0:0, Doboz—Körösladány 3:0, Endród—Mezőhegyes 4:0, Bcs. MÁV— Csorvás 2:0, Gyoma—Magyarbánhegyes 2:1, Medgyesegyháza—Bcs. Előre 1:3, Szeghalom—Battonya 1:1, Békés* Spar­tacus—Dózsa SE 4:2. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA L Bcs. Előre n. 23 20 1 2 73:25 41 2. Gyomai TK 23 17 2 4 45:21 36 3. Dózsa SE 23 14 S 4 53:26 33 4. Endrődi Spart. 23 14 4 5 42:21 32 5. Bcs. Építők 23 14 4 5 55:32 32 6. Batt. MEDOSZ 23 11 4 8 34:30 26 7. Szeghalmi MED. 23 11 3 9 41 26 25 8. Bcs. MÁV 23 11 2 10 55:42 24 9. Medgyesegyh. M. 23 9 4 10 37:37 22 Békési Spart. 23 9 4 10 41: 41 22 11. Bcs. Kinizsi 23 9 2 12 34: 48 20 12. Mb. Kinizsi 23 8 3 12 34 37 19 13. Dobozi Petőfi 23 7 5 11 27:34 19 14. Bszent. Huny. 23 7 3 13 23:37 17 15. Magyarbánhegy. in 5 6 12 26:52 16 16. Kondor. TSZSK 23 5 4 14 27 43 14 17. Csorvási MED, 23 4 2 17 24*51 10 18. Körösladány 23 2 2 19 17:94 6 TARTALEKCSAPATOK NÉLKÜL 1. Gyomai TK 21 17 2 2 43:17 36 2. Dózsa SE 22 14 5 3 51:22 33 3. Endr. Spart. 22 13 4 4 40:20 30 4. Bcs. Építők 22 13 4 5 53:33 30 5. Batt. MED. 22 11 4 7 32:27 26 6. Szeghalmi MED. SÍ 11 3 7 41 22 25 7. Bcs. MÁV 21 11 2 8 51:33 24 8. Medgy. MED. 21 9 4 8 36:32 22 9. Békési Spartac, 22 9 4 9 38 36 22 10. Bcs. Kinizsi 22 9 2 11 33:44 20 11. Mh. Kinizsi 21 8 3 10 32:31 19 12. Doboz 21 7 4 10 26:31 18 13. B- szentandrás 22 7 3 12 23:32 17 14. Magyarbánh. 22 5 6 11 25:43 16 15. Kondorosi Tsz 22 5 4 13 27 42 14 16. Csorvási MED. 22 4 2 16 24:50 10 17. Körösiad. MED. 22 2 2 18 17 78 6 AZ IFJOSAGI BAJNOKSÁG Állasa 1. Csorvási MED. m 17 4 2 66 14 38 2. Bcs. MÁV 23 14 4 5 79 27 32 3. Bcs. Előre 23 13 6 4 73 31 32 4. Bcs. Kinizsi 23 13 4 6 53 23 30 5. Békési Spart. 23 13 4 6 50 27 30 6. Medgy. MED. 23 13 1 9 48 30 27 j 7. Gyomai TK 23 11 4 8 47 36 26 ! 8. Batt. MEDOSZ 23 9 6 8 48 33 24 1 9. Mh. Kinizsi 23 8 8 7 43 48 24 , 10. Dózsa SE m 9 5 9 49 38 23 11. Endrődi Spart. 23 9 5 9 57 45 23 1 12. ibcs. Építők ( 23 10 2 11 48 49 22 13. Kondoros 23 8 6 9 35 48 22 | 14. Szegh. MEDOSZ 23 9 3 11 32 48 21 15. Doboz 23 5 4 14 30 81 14 16. Körösladány 23 3 3 17 22 78 9 17. Magyarbánh. 23 3 3 17 18 73 9 18. Békésszentandr. 23 3 3 17 12 79 9