Békés Megyei Népújság, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-16 / 214. szám

196#. szeptember It. 9 Kedd A Ecs. Agyagipar „kiütötte” a VTSK-t - Szarvason szenvedett vereséget a listavezető Spartacus — Biztosan nyert a Szalvai és a Mezőberény — Döntetlen a Kinizsi-rangadón — Hét gólt kapott Tiszalöldváron a Mezőhegyes BCS. AGYAGIPAR—BCS. VTSK 5« (2:0) Békéscsaba, 500 néző. V: Mol­nár K. Agyagipar: Unyatinszki — Mitykó IV, Thúróczy, Láza II, Jancsó, Vasas, (Bohus), Rétjaki, (Schaffer), Farkas, Tóth, Seregi, Kúti. Edző: Mitykó András. VTSK:,Krátki — Sarkadi, Fran­kó, Bodó, Havasi, Mázán II, Ku­ba, Rajki, Varga, (Bonder), Batke, Kalcsó. Edző: Dombóvári György. Már az első negyedórá­ban is sokat támadott az Agyag­ipar. Farkas, Tóth és Rétlaki lö­véseit jó érzékkel védte Krátki. A VTSK a 20. percben vezette az első támadást, ez Rajkj mellé- lövésével végződött. A 25. percben a felfutó Jancsót Bodó páros láb­bal csúnyán leterítette, a „janii­ba!” ■ játékos azonban kétperces ápolás után tovább játszott. A 28. percben Bodó nagy erejű sza­badrúgását nehezen védte Unya­tinszki. Három perccel később Farkas elvette Batkétől a labdát, Tóthoz továbbított, aki becsapta Frankót, s a kifutó kapus mellett a jobb sarokba helyezett 1:0. A 39. percben Farkas szögletét a berobbanó Kúti 3 méterről csu­kafejessel küldte a hálóba. 2:0. Szünet után továbbra is a „jami- naiak” kezdeményeztek és már a 46. percben újabb gólt szereztek. Tóth beadását Krátki csak kiütni tuda, és a jókor érkező Seregi a kapu közepébe fejelt. 3:0. Húsz­perces Agyagi par-fölény után né­hányszor a VTSK is veszélyezte­tett. A 83. percben azonban ismét a vendégek értek el újabb gólt. Tóth a jobb felső sarokba bom­bázott. 4:0. A 85. percben ismét Tóth volt eredményes, így alakult ki az 5:0-ás eredmény. Végig az Agyagipar irányította a játékom és Farkas vezérletével számos remek akciót vezetett. Kapussors... Krátklnak ötször kellett az Agyagipar elleni mér­kőzésen a háta mögé nyúlnia... Ha a veterán kapus nem véd olyan kitűnően, még több gölt kapott volna a Kórház utcai csa­pa* melynek a VTSK nem találta meg az ellenszerét. A VTSK-t csak Krátki kitűnő védései mentették meg a még nagyobb arányú ve-1 reségtől. Jók: Thúróczy, Jancsó, j Farkas (a mezőny legjobbja),! Tóth, de a többiek is dicséretet | érdemelnek, ill. Krátki, Mázán II. Uhrin János MEZŐBERÉNY— K. FÉMMUNKÁS 3:1 (1:0) Mezőberény, 900 néző. V: Tóth. Spartacus: Guba — Har­mati, Hegedűs, Kohut II, Hoff­mann, (Komiszár), Kovács, (Soly­Csapaiaink Kézilabda Je*. MÁV—Bp. Híradástechnika S3:13 (10:8). NB n-ee férflmérkflzés. Békés­csaba, 200 néző. V: Kárpáti. MÄV: Rácz — Kovács, Gyulai dr„ Dukát, Antal, Radnai, Hajtman. Csere: Bie- Hk, Zsiléit, Gregor. Az első íélidőben az igen gyengén védekező vasutasok mellett egymás után érték el góljaikat a vendégek és a 10. percben 4:3-as vezetéshez jutottak. A csabaiak tá,- madójátéka döcögött, Rácznak a szo­kottnál gyengébben ment a védés, de Így is sikerült az első félidőt kétgó­los hazai vezetéssel zárni. A második félidőre feljavult a MÁV. 10:9-ről 18:9-re (!) húztak el. Ebben az idő­szakban fegyelmezetten védekeztek, a támadásokat pedig pontos lövésekkel fejezték be. Különösen Kovács volt ellenállhatatlan. Végeredményben kö­zepes teljesítménnyel is biztosan nyert a csabai gárda. G: Kovács 10, Radnai «, Dukát 3, Zallák *2. Jók: Kovács (a mezőny legjobbja), Radnai, Zsilák, Dukát. Bp. Kinizsi Sör—Bcs. MÁV 11:9 (6:6). NB n-es női mérkőzés. Békés­csaba, 300 néző. V: Szilágyi. MÁV: Győn — Mészáros, Vaszkó E„ Szeli, Reinholczné, Benosik, Szosznyák. Cse­re: Varga, Medovafszki, Hugyecz. A ha­zaiak szerezték meg a vezetést, majd 4:3-as sörgyári vezetés után 5:4-re for­dították a mérkőzés eredményét a vasutasok. Szünetig döntetlenre ala­kult az eredmény. A második félidő hazai rohamokkal Indult, a 30. percben szosznyák góljával megszerezték a vezetést. Sajnos, az öröm nem sokáig tartott, mert a vendégek kihasználták a csabai csapat kapkodását. 7:7 után , .lehalásztak” három indítást, s 9:7-es NB H-ért vezetést szereztek. A 4S. percben Hu­gyecz kiegyenlített, 0:9. Hatalmas harc kezdődött a győztes gólért. A szerencse elpártolt a hazaiaktól: Var­ga lövése a kapufa belső éléről kifelé vágódott. A másik oldalon viszont úgy lőtt három gólt a Sörgyár, hogy a labda a lécről — befelé pördült. Végeredményben a helyzeteit Jobban kihasználó Sörgyár megérdemelten nyert. G: Bencsik 4, Szosznyák 2, Vaszkó E„ Szeli, Hugyecz. Jék: Ben­csik, Győri, Vaszkó E. A magyar női kézilabda (válogatott olaszországi túrája miatt ezen a héten nem játszottak fordulót a női NB 1- ben. A Bcs. Kötöttárugyár csapatá­nak további programja a kővetkező: Szeptember 21: Tatabánya—Bcs. Kö­tött. Szeptember 24: (szerda) Bcs. Kötött—Veszprém. Szeptember 28: Bcs. Kötött—TFSE. Október 1: (szerda) Csepel—Bcs. Kötött. Október 5: OOSC —Bcs. Kötött. Október 8: (szerda) Bcs. Kötött—Bp. Vasas. Október 12: Bcs. Kötött—Győri Textil. Október 18: Bes. Kötött—Pécsi Bányász. Kosárlabda Diósgyőri VTK—Mezőberény 56:49 (29:24). NB n-es női. Mezőberény, 200 néző. V: Molnár, Domokos. Meteor: Winter, Nagy, Zsedényl, Litauszki, Gál. Csere: Bánszkl, Molnár, Székely, Tóth, Túri, Dombi, Schiffer, végig nagy iramú, változatos Játékot látha­tott a közönség. A Meteor határtalan lelkesedéssel játszott és csak a na­gyobb rutin döntött a volt NB I-es csapat Javára. K: Zsedényl 17, Tóth, Gál 6—6, Litauszki 7, Winter 5, Nagy, Molnár, Bánszkl, Székely 2—2. Makai Gyula SZALVAI SE—HMV. MEDOSZ 4:2 (1:1) Békéscsaba, 300 néző. V: Nagy. J. Szalvai: Rinhoffer — Földesi, Zahorán, Urda, Molnár I, Kékesi, Pintér, Orosz, Kasznár, Zol- nai, Pálinkás, Nagy, (Botás). Edző: Kőszegi László. Hódmező­vásárhely: Békeffi — Szatmári, Béni, Rárósi II, Szilágyi, Rárósi I, Szabó, Nagy II, (Olasz), Bozó, Boros, Kutnyák, (Maczkó). Edző: Bozó József. Kezdeti gyors hazai támadások során a 4. percben Fá_ linkás lövését Békeffi kapufára tolta, onnan Zolnai elé pattant, aki a hálóba lőtt. 1:0. A 20. perc­ben Boros lövését Rinhoffer szög­letre védte. Egy újabb vásárhelyi szögletet Kutnyák értékesített 1:1. Fordulás után rákapcsolt a Szalvai. Az 52. percben Zolnai egyéni akcióból szép gólt lőtt. 2:1. A 62. percben Zahorán lövése a kapusról Kasznár elé pattant, aki nem hibázott. 3:1. A másik olda­lon Maczkó ügyetlenkedett el nagy helyzetet. A 70. percben Za­horán szabadrúgását Békeffi ki­ütötte és Kasznár ezúttal sem hibázott. 4:1. Ezt követően a hon­védek könnyelműsködtek, és Za­horán hibájából a 78. percben Boros szépített. 4:2. A helyzeteit jobban kihasználó .csabai csapat megérdemelten győzött. Jók: Föl­desi, Molnár I, Kasznár, ill. Szat­mári, Bozó. Sztoján János tiszaföldv Ár- mezőhegyes 7:2 (6:1) Tiszaföldvár, 600 néző. V: Al­földi. Tiszaföldvár: Szelindi, (Né­meth) — Laczó, Kovács, Borza, Kávási Horváth, Lovász, Makai, Berta, Ser«, (Nyitrai), Rékasi. Edző: Tóth Béla. Mezőhegyes: Sárközi — Erdélyi, Gábor II, (Si- rovicza' II), Fekete, Gulyás, Bá­nó, (Sirovicza I), Kovács, Kom- lódi, Szilágyi, Keresztes, Gábor I. Edző: K. Szabó János. A hazai csapat nagy iramban kezdett, és a 13. percben Makai két és Ré­kasi egy góljával már 3:0-ra veze­tett. A 16. percben Gábor I szé­pített, 3:1, de a földváriak táma­dókedve ezután sem hagyott alá. Félidőig Rékasi, Lovász és Makai újabb góljával 6:l-re alakult az Kékesi betört a vásárhelyi 16-osra. A honvéd-fiú már elfek­tette Bozót, képünkön a jobbösszekötő Nagy II indul szere­lésre. (Fotó: Baranyai Kálmán) eredmény. Szünet után csökkent az iram. Feljött a Mezőhegyes is. Az 57. percben Gábor I a bal sa­rokba fejelt. 6:2. A mérkőzés haj­rája ismét a hazaiaké volt és a 83. percben Lovász beállította a vég. eredményt. 7:2. A kiesési rang-j adón a hazai csapat szinte leró- j hanta ellenfelét és a mérkőzés sorsa tulajdonképpen már az első negyedórában eldőlt. A mezőhe- gyesi együttes végig szétesően, alárendelt szerépet játszott. Jók: Kávási, Lovász, Makai, Seres, Ré­kasi, ill. Fekete, Keresztes, Gá­bor I. Ver bók Attila SZENTESI VlZMÜ—SZARVASI SC 3:2 (2:1) Szarvas, 800 néző. V: Bálint. Szentes: Tarr — Danicska, Garai, Farmos!, Molnár Szikora, Lengyel, Virág, Bobovka, Török, Bige. Ed­ző: Mikucz Sándor. Szarvas: Nagy II — Dóba, Mihály, Brakszatórisz, Medvegy, Lelkes, Sárvári dr., Brakszatórisz II, Kerekes, Nagy I, Müller, Lancsa, (Roszik). Edző: Bencsik Gyula. Szarvasi támadá­sokkal kezdődött a mérkőzés, de a-tsatárok nagy helyzetekben hi­báztak. A 28. percben bal oldali szentesi támadás után, Mihály megzavarta Nagy Il-őt, aki nem érte el a labdát, így Bobovka kö­zelről a hálóba fejelt. 1:0. A 35. percben tömörülés támadt a szen- | tesi kapu előtt és Kerekes 7 mé­terről a bal felső sarokba bom­bázott. 1:1. A. 42. percben Mi­hály nyugodtan elrúghatta vol- ; na a labdát, ehelyétt hazaadott, I Bobovka lecsapott rá és Nagy II mellett a jobb sarokba lőtt. 2:1. Ezt követően Müller, Brakszató­risz II, Kerekes és Nagy I sorra hibázták el a helyzeteket. A 70. percben Nagy I táVolról kiegyen­lített. 2:2. Szarvasi támadások kö­zepette, a 75. percben hideg zu­hanyként hatott a vendégek gólja. Bige II a bal oldalon kitört a késlekedő védők mellett és éle­sen a jobb sarokba lőtt. 3:2. A befejezés előtt Müller az 5-ösről mellé, kavarodás után pedig Nagy I fölé lőtt. Jók: Bobovka, Bige II, 11L Medvegy, Lelkes. Csabai Pál OROSHÁZI KINIZSI—SARKADI KINIZSI 1:1 (1:1) Orosháza, 400 néző. V: Fehér. G: Zsurka, ill. Erdei, További eredmények: Kiskun­halas—Kun Béla SE 1:0 (1:0), Szegedi AK—Kossuth SE 2:1 (0:1). A labdarúgó NB III. Dél-keleti csoportjának állása 1. Szarvasi SC 20 10 8 2 26:11 28 2. Bcs. Agyagipar 20 11 5 4 29:13 27 3. Sarkad 20 10 5 5 30:17 25 4. Szalvai SE 20 9 6 5 35:21 24 5. Szentes 20 10 3 7 25:28 23 6. Hódmezővásárh. 20 8 6 6 21:19 22 7. Kun Béla SE 20 9 2 9 29:23 20 8. Kossuth SE 20 8 4 8 22:20 20 9. Szegedi AK 20 6 8 6 26:25 20 10. Orosháza 20 6 7 7 19:21 19 11. Bcs. VTSK 20 6 6 8 26:31 18 12. Mezőhegyes 20 6 5 9 24:32 17 13. Kiskunhalas 20 8 1 11 22:30 17 14. Tiszaföldvár 20 5 5 Í0 tt:8* ii 15. Mezőberény 20 4 5 11 17:32 13 16. K. Fémműnk. SE 20 8 a 19 15:37 12 mosi II), Szenteszki, Solymosi I, Pauló, Hancsák I, Heller. Edző: Székely Béla. Kecskemét: Bende I — Vas, ölvedi, Bakó, Dorogi, Nagy, Fábián, (Szalai), Bakos, Kohlmayer, Pallncsár, Kállai. Ed­ző: Máthé Ferenc. Meglepetésre a kecskemétiek ragadták maguk­hoz a kezdeményezést, majd fej­jött a Spartacus. A 10. percben Heller futott el, s beadását Szen­teszki remek fejessel küldte a hálóba. 1:0. Ebben az időszakban jól játszott a hazai csapat. Heller lövését a 18. percben a gólvonal­ról rúgták ki a védők, majd Han­csák I lőtt fölé. A 37. percben Kohlmayer lövését védte Guba. Két perc múlva Heller éles szög­ből a kapufát találta el. A félidő befejezése előtt Bakos is kapufát lőtt. Az 51. percben Heilet várat­lanul futtából lőtt, s a labda a későn vetődő kapus hasa alatt a hálóba vágódott. 2:0. Beszorultak a vendégek. A 60. percben Komi. azár lövése Hancsák I elé pat­tant, aki a hálóba gurított. 3:0. Berényi rohamok közepette, a 65. percben Kohlmayer perdített a kapu jobb sarkába. 3:1. Érthetet­lenül visszaesett és kapkodni kezdett a Spartacus. Kállai, majd Szalai labdáját hárította Guba. Ideges légkörű mérkőzésen a hely. zetek sorozatét hagyták ki a csa­patok. A nagy akarással küzdő Spartacus megérdemelte a győzel­met, de védelme olykor megin­gott. Jók: Szenteszki, Solymosi I, Harmati, Heller, ill. Bakos, Kohl­mayer, ölvedi. Tóth jól vezette a mérkőzést. A „jamlnai” Tóth három gólt lőtt a VTSK hálójába. A csatár akcióját ezúttal is csak kísérni tudja Frankó, Mázán II éa Ha­vasi.