Békés Megyei Népújság, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-03 / 125. szám

1969. Június 3. 9 Kedd Bravúros győzelmet aratott idegenben a Szalvai és a Mezőberény Az élcsoport sorrendje: 1. Szarvas SC, 2. Bcs. VTSK, 3. Bcs. Agyagipar OIL KINIZSI—BCS. VTSK 0:0 Orosháza, 500 néző. V: Szoporl. Kinizsi: Ujj — Kasuba, Fusch, Harmati, Szabó, Fejes, Zsurka, Tóth, Markó. Toncsenka, Albert. Caere: Soós, Magyar. Edző: Cson­ka Béla. VTSK: Krátki — Szarvas, Frankó, Bodó, Havasi, Mázán n, Kuba, Bajki, Román, Batke, Karadl Csere: Lindenber­ger. Edző: Dombóvári György. A 10. percben Zsurka 6 nvről, nagy helyzetben fölé lőtt A VTSK já­téka csalódást okozott. A csabaiak erejéből csak néhány szögletiú- gásra futotta. A találkozó a vé­delmek harcát, a csatársorok és a védelmek harcát hozta. Említést érdemel Zsurka kapáslövése, amely az 55. percben alig szállt fölé. Ez a mérkőzés bizony nem hozott színvonalas küzdelmet... Szopori játékvezető hibát-hibá- ra halmozott és tévedéseivel rend­re a hazai csapatot sújtotta. A két csapat játékosai közül Ujj, Kasuba. Fejes, Szabó, ill. Szarvas, Krátki, Frankó teljesít­ménye emelkedett az átlag fölé. Dimák B. Ferenc SZARVASI SPARTACUS— K. FÉMMUNKÁS 3:0 (0:0) Szarvas. 800 néző, vezette: Vidó, Szarvas; Nagy II — Dóba (Brak- szatórísz I), Mihály, Magyar, Medvegy, Brakszatórisz II, Kere­Álapfokú vasutas-versenyek Nemrégiben adtunk számot ar­ról, hogy a vasutas dolgozók te­rületi döntőinek versenykiírásai elkészültek. A vasutasnap keretéi­ben igen komoly versenyeket bo­nyolítanak le Szegeden, Kecske­méten, Hódmezővásárhelyen és más városokban, ahol megyénk vasutas dolgozói is részt vesznek majd. Az elmúlt napokban az SZMT- székházában jöttek össze me­gyénk vasúti csomópontjának szb-titkárai, sportfelelősei és más vasutas sportaktívák, hogy meg­beszéljék a területi döntők előtti alapfokú versenyek beindításának kérdéseit. A megbeszélés alkalmával mind­járt a nevezéseket is leadták, majd azt követően a sorsolásokat is megejtették. A legnagyobb érdeklődés a kispályás labdarúgás iránt nyilvá­nult meg, ahol tíz csapat küzd majd két fordulóban a megye leg­jobb vasutas csapata címért. Több csapatot szerveztek még asztalite­niszben, sakkban, kézilabdában és tekében. A vasutasnapon a legjob­bak képviselik megyénket, de az alapfokú versenyek sora a vas­utasnap után is folytatódik majd. kés, Nagy I, Müller, Roezfk, Lan-1 csa. (Lelkes). Edző: Bencaik Gyu-j la. Kecskemét: Bende I — Vas, Farkas I, ölvedi, (Fábián), Pa- líncsár, Kohlmayer, Bakos, Ben-1 de II, Virágh, Nagy, Bakó. Edzó: Mikus Mihály. Eredménytelen hazai támadások futottak a pó­lyán a mérkőzés első részében. A vendégek csak szórványosan tá­madtak, de ezek a támadások igen veszélyesek voltak. Egy-két igen meleg helyzet adódott a ha-' zalak kapuja előtt. Nagy n, min­den tudására szükség volt, hogy' megóvja kapuját a góltól. Az 50. perctől feljavult a szarvasiak já-! téka. Az 50. percben Brakszatórisz II megszerezte a vezetést 18 mé­terről leadott bombaszabadrúgás- góljával, 1:0. A 72. percben Nagy I a bal oldalon elfutott vissza-1 gurított labdáját Brakszatórisz II a hálóba bombázta, 2:0. A 80. Percben ismét Nagy I jeleskedett. Szép ossz játék utón visszakapta a labdát és a I6-osról óriási góltj lőtt, 3:0. Jók: Nagy II (a mezőnyi legjobbja), Medvegy, Brakszató­risz II, illetve Bende I, Farkas,! Kohlmayer. Csabai Pál SARKADI KINIZSI— HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 2:1 (0.0) Sarkad, 900 néző, vezette: Fü­zesi. Kinizsi: Erdélyi — Varga III, Pozojeviez, Polgár, Kovács,! Sopronyi, Molnár. Varga II, Lo­vasa, Kótai, Kocsis^ (Búzás). Ed-j zó: Vasvári Péter. H. MEDOSZ: Békeffi — Szatmári, Jánosi, Bár.f- fi, Szilágyi, Rárósi, Varga, (Lé­vai), Boross, Nagy, Szabó, Kút-1 nyák. Edző: Bozó József. Az első félidőben váltakozó játékot lát-1 haltunk. A szorosan embert fogó; védők mellett a csatárok nem: tudtak kibontakozni Komoly gól-j helyzet nem alakult ki. A hazaik; részéről csupán Varga II, a ME- DOSZ-ból Baross veszélyeztetett. A 60. percben az üresen maradt j Sorosa megszerezte a vezetést,] 0:1. Ezután fokozatosan feljött aj Kinizsi. A 75.' percben Molnár] kiugrott a védők mellett és szó-] rángatott helyzetből egyenlített. ] 1:1. A 80. percben Molnár ismét: jó ütemben indult el, beadását Varga II. értékesítette, 2:1. A 89.! percben egyenlítési alkalmat sza- ] lasztott el a MEDOSZ. Boross le­rázta a Kinizsi védőket, nyolc méterről rálőtte a labdát, me­lyet Erdélyi bravúrral mentett. Jók: Kovács, Varga II, Lovasi, il­letve Békeffi, Bánffi, Boros. Burás István M. SPARTACUS—M. MEDOSZ 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 300 néző, vezette: Tóth I* Mezőberény: Gyaraki — Harmad. Hancsák n, Mihalik, Hancsák" I, Kohut, Szenteszki, Solymosi, (Krcsmarik), Hof­mann, Drenyovszki, Heller. Edző: Kóta György. Mezőhegyes: Sár­közi — Erdei, Gábor II, Borók I, (Szilágyi). Isaszegi, Gulyás, Ko­vács, Berki. Csizmás, Komlódi, (Sirovicza II), Keresztes. Edző: K. Szabó János. Az első tizenöt percben nagyon rákapcsolt a ha­zai csapat, nyomasztó fölényben játszottak. Sorrendben Berki, Ke­resztes és Komlódi hagyott ki or­dító gólhelyzetet A 38. perctől feljavult a vendégcsapat. Hullám­zóvá vált a játék. Az egyik pe­riódusban a MEDOSZ szinte ka­pujához szögezte ellenfelét. Fölé­nyüket két percen belül öt szög­let is jelezte. Majd ismét a ven­dégek percei következtek. Ügyes adogatásokkal szőtték támadásai­kat a mezőnyben. A 78. percben Heller a saját térfelének a köze­péről indult el, három MEDQSZ­védőt is kicselezve előbb kapufát lőtt, majd a visszapattanó labdá­nál már nem hibázott, 1:0. Az utolsó percben Keresztes előtt nyílt egyenlítési alkalom, de el- ügyetlenkedte a helyzetet. Kitűnő játékvezetés. Jók: Hancsák II, Gyaraki, Kohut, Heller, illetve Sárközi, Isaszegi. Likőr Lajos SZALVAI SE— KISKUNHALASI M. 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Csepregi. Szalvai: Huszár — Orosz, Zahorán, Urda, Molnár I, Kékesi, Pintér, Molnár II, Zolnai, Pálinkás, Kasznár, (Szenczi). Ed­ző: Kőszegi László. MEBÖSZ: Szalontai — Tóth I, Mészáros I, Juhász, Vas, Tóth II, Kocsis, Mé­száros II, Csányi, Rádi, Jáger. Edző: Virágh István. Az első fél­idő igen mozgalmas volt, míg a másik teljesen ellentéte volt az elsőnek. Az első percekben Jáger nagy lövése a felső sarok mellett süvített el. A 3. percben ismét Jáger lőtt mellé. A vendégek első támadása a 7. percben futott vé­gig a pályán. Molnár II helyezett lövését azonban védte Szalontai. A 17. percben Zolnai közelről Szalontaiba lőtt, a kipattanó lab­dát Kasznár elügyetlénkedte. A 24. percben Vas beadását Csányi háttal állva kapásból lőtte kapu­ra, Huszár nagy bravúrral tudott menteni. Az 51. percben Zolnai elől Tóth szögletre mentett. Az 55. percben Jáger közelről sem tudott a kapuba találni. A 65. percben Molnár kicselezte a vé- ] dókét és az elalvó Szalontai mellett a jobb sarokba gurított, ] 1:0. Jók: Huszár (a mezőny leg­jobbja). Zahorán, Molnár II, illet­ve Tóth I, Csányi, Rádi. Szalai László SZENTESI VÍZMŰ— BCS. AGYAGIPAR 1:0 (1:0) Szentes, 600 néző. V: Almási. Szentes: Tar — Danicska, Garai, Farmosi, Bige I, Szikara, Lengyel, Virágh, Babovka, Molnár, Bige II. Edző: Mikecz Sándor. Agyagipar: Unyatinszki — Thúróczy, Vári, Mitykó. IV, Jancsó, Bohus, Kuti, Farkas, Tóth, Seregi, Petrina. Edző: Mitykó András. A listave­zető Agyagipar kemény ellenfélre talált a 7. helyezett szentesi csa­patban. Amikor a 2. percben Mól- ] nár lövése Unyatinszki hálójába jutott, senki sem gondolta, hogy ez a gól dönti el a találkozó sor­sát. A csabai csapat sokat táma­dott, de csatársora mindvégig erőtlennek, gólképtelennek bizo­nyult és a szerencsével is hadilá­bon állott. Végeredményben a hazai csapat meg tudta egygólos előnyét tartani, így rászolgált a győzelemre. Jók: Garai, Szikora, Lengyel, ill. Thúróczy, Vári, Far­Zöldi József További eredmények: Kun Béla —Kossuth SE 3:1, Tiszaföldvár— SZAK 2:2. NB III. Délkeleti csoportjának állása 1. Szarvas SC 12 7 4 1 15: 5 18 2, Bcs. VTSK 12 6 5 1 21:12 17 3. Bcs. Agyagipar 12 6 4 2 13: 6 16 4. Sarkadi Kinizsi 12 6 2 4 15: 9 14 5. Szentesi Vízmű 12 ti 2 4 17:15 14 6. Kun Béla SE 12 6 1 5 21:14 13 7. Hmv. MEDOSZ 12 5 3 4 14:12 13 8. Szalva SE 12 4 4 4 18:15 12 9. Mezőh. MEDOSZ 12 5 2 5 19:18 12 10. Oh. Kinizsi 12 4 3 5 13:12 11 11. Szegedi AK 12 2 7 3 16:17 11 12. Kossuth SE 12 4 3 5 11:14 11 13. Kisk. MEDOSZ 12 4 1 7 11:16 9 14. Tiszaföldvár 12 3 3 6 8:14 9 15. Mezőb. Spart. 12 2 3 7 8:22 7 16. Kecsk. Fém. 12 2 1 9 7:26 5 As olimpiai és Európá­ba] nők ok otthon maradtak Néhány jobb eredmény a gyulai atlétikai versenyen Cziffra Zoltán, a hármasugrás győztese id. Christiáo László gratulációját fogadja. Vasárnap délután kellemes, szélcsendes időben rendezték meg Gyulán az országos centenáriumi atlétikai versenyt. A gyulaiaknak jogos csalódást okozott, hogy a beharangozott élvonalbeli ver­senyzők az olimpiai- és Eur bajnokok (Ránkyné Németh o...- géla, Zsivótzky Gyula, Varjú Vil­mos, a tókiói és mexikói érme­sek, Tóthné, Rudasné, aztán Stug- ner. Mecscr, Esckschmidt, Major nem jöttek el. A versenyen akadt néhány jpbb eredmény, a mezőnyök azonban nagyon csonkák voltak. Jó ver­senyt vivtak a diszkoszvető nők, egyéni csúcsot javított Szakály ] 100-on és az ifjúsági Forisek tá­volban. Kalocsai és Cziffra lénye­gesen nagyobb ugrásainál belé­pett. Férfiak: 100 m: 1. Rábai (Ü. Dó­zsa) 10,5. 2. Szakály (ZTE) 10,6, 3. Farkas (ZTE) 10,9. 400 m: 1. Sza­kály 49. Távol: 1. Kalocsai (Bp. Honvéd) 741, 2. Cziffra (Bp. Hon­véd) 721. Hármas: 1. Cziffra 16,65, 2. Kalocsai 15,07. Súly: Annus (Ki­lián SE) 14,32. Gerely: 1. Kulcsár (Bp. Építők) 73,70, 2. Boros (Ű. Dó­zsa) 72,60. Kalapács: 1. Lovász (Pécsi Dózsa) 65,38. Nők. 100 m: 1. Forisek (Tatabá­nyai Bányász) 12,4. 800 m: 1. Zsi- lák I. (Bcs. Dózsa) 2:19,5. Távol: Lovász Lázár kölesön-kalapáccsaí is 65 m felett dobott. Forisek 600, 2. Domokos (Bcs. Dó­zsa 524. Súly: 1. Nyitrai (DVTK) 13,66. 2. íresik (Csepel) 13.59, 3. Loidl (Ü. Dózsa) 12,59. Díszkosz: 1. Loidl 52,48, 2. Nyitrai 51,36, 3. íresik 50,02. 4. Pogyor (NYVSC) 45,74. Kalocsai Henrik 741-el nyerte a távolugrást. (Fotó: Béla Ottó) — A totó 22. heti eredményei: 2, 1, x, 2, 1, 1, 1, x, 2, 1, x, x, x, 1, Nyolc fogadó éri el 13+l-es találatot, nye­reményük 71 998 forint. Az ugyancsak nyolc darab 13-as találatra 52 590, a ,12-esekre 1274, a ll-esekre 122, a 10-esekre 28 forint nyeremény jut. — A franciaországi PoitlerS-ben ren­dezett nemzetközi párbajtőrversenyen a magyar olimpiai bajnokcsapat tagjai is részt vettek. Az első nap szenzáci­ója. hogy a második fordulóban Kul­csár Győző olimpiai aranyérmesünk kiesett. — Vasárnap délelőtt megrendezett Színészek—Újságírók rangadót a szí­nészek nyerték 3:1 (2:0) arányban. Góllövők: Bujtor 2, Horvtáh, ill. Bos­i kovics.