Békés Megyei Népújság, 1966. szeptember (21. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-27 / 228. szám

1.363, szeptember 27, 7 Kedd Bcs. Eire-gyezelem Salgótarjánban - Katasztrofális MEDOSZ-vereség Kecskeméten — Döntetlen a csabai rangadón - Hz Orosháza és a Mezőhegyes nyert — Kikapott a Mezökovácsháza Bcs. Előre—Salgótarjáni Kohász 1:0 11:0) Salgótarján, 600 néző. V: Pásztor. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Frankó, Szűcs, Z ah o-rán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Batike, Sille. Edző: Szomlbati György. Dobó nagy lövése vezette be a mérkőzést, majd mezőnyjáték alakiul t ki. A Kohász támadásait Kis­falvi két alkalommal szépein tisztázta. Frankó két veszélyes akciót hárított ügyes közbelépéssel. A 25. percben Dobó melléiőtt. öt perc múlva Kis­falvi védett egy veszélyes lövést, ki­rúgását Dobó szerezte meg, Süléihez adott, a balszéOső beadását MiMya az alsó sarokba bombázta, 1:0. A gól után és a más-ódáik félidő jó részében a Kohász szorongatott, de. a csabai védelem jó'l állt a lábán. Egy áUka» lomrnal Szűcs az utolsó pillanatban rúgta el a labdát a gólhelyzetben le­vő Bablena elől. A 65. pereiben Kiss, Dobó, Batike volt a labda útja, a balösszekötő kicselezte az egész vé­delmet, de közelről a kapusba lőtt. Az utolsó percekben is a hazaiák tá­madtak, mégis Miklya előtt maradt ki nagy. gólszerzési lehetőség. Jók: Kisfalvi, Frankó, Kovács. Kecskemét—Gyulai ME09SZ 8:0 (3:0) Kecskemét, 3000 néző. V: Kovács. MEDOSZ: Oravecz — Stefainik, Szilá­gyi, Sás, Hiimmer, Dávid, Nagy n, Boruzs, Petrovszki, Nagy I, Jenei. Edző: Kirizsán György. Két helyzetet hagyott ki az első percekben a Dó­zsa, majd Nagy I kapufát lőtt. Nyomban ezután Nagy II hibázott gólhelyzetben. A 20. percben született az első gól Takács lövéséből. Boruzs- nak egyenlítési alkalma volt, de ezt nem tudta kihasználni. Oravecz és Nagy I megsérült, emiatt percékig állt a játék. A 30. percben a tíz főre csőikként gyulai csapat ellen — Nagy I-et ápolták — Kasza volt a gólszer­ző. A 45 percben Takács lőtt újabb gólt. Fordulás után védekezésre ren­dezkedett be a MEDOSZ, a 60. perc­től kezdve hibát hibára halmozva, 10 perc alatt négy gólt kapott, majd a 75. percben 30 méteres szabadrúgás­ból állá tóttá be a végeredményt Jósa. A gyulai csapat lólek nélkül, úgy mozgott, ahogy egy csapatnak nem szabad! Annyi bizonyos, hogy néhány játékos nem élezte át kellőképpen azt, hogy a csapat érdeke többet ér, mint egyéni szórakozásuk. A lelkese­dés — ha nincs ‘is meg a kellő tu­dás — néha csodára képes. Éppen itt az ideje annak — amikor csak egy csapat esik ki az NB II-ből —. hogy a MEDOSZ-ban csak azok játsszanak, akik szíwel-lélekkel igyekeznek helyt­állni és legalább akarat, nem pedig felelőtlenség jellemzi játékukat. Két­ségtelenül közrejátszott a balszeren­cse is a 0:8-ban, azt viszont el kell ismerni, hogy a Dózsa kitűnően ját­szott. További eredmények: Szolnoki MÄV —Miskolc 3:1, Bp. Spartacus'—Bp. Elő­re 1:2. KISTEXT—Pénzügyőr 1:2, Nagybátony—Cegléd 1:0, Jászberény— SZMTE 1:0, Kiskunfélegyháza—Bor­sod 1:2, Debrecen—SZVSE 2:3, n Keleti csoport állása 1. Kecskemét 25 13 8 4 54.21 34 2. Szóin. MÁV 25 15 4 6 50:27 34 3. Bp. Előre 25 12 8 5 41:23 32 4. Bp. Spart. 25 14 4 7 54:26 32 5. Nagybátony 25 13 4 8 35:26 30 6. Békéscsaba 25 11 7 7 37:30 29 7. Pénzügyőr 25 11 5 9 45:36 27 8. Szegedi VSE 25 12 3 10 37:41 27 9. Borsodi B. 25 10 5 10 3'f :29 25 10. Gyula 25 10 4 11 33:39 24 U. Szóin. MTE 25 8 7 10 31:39 23 12. Jászberény 25 10 2 13 31:42 22 13. Saig. KSE 25 8 6 11 25 :35l 22 14. MGM Debrecen 25 6 8 11 33:40 20 15. Kiskunf. 25 7 5 13 30:52 19 1«. KISTEXT 25 5 8 12 29:47 18 17. Cegléd 25 6 4 15 43:52 16 18. Miskolci B. 25 5 6 14 33:53 16 Szalvai SE—Bcs. VTSK 0:0 Békéscsaba, 600 néző. V: Rékási. Szalvai: Ujj — Andó, Láza, Kollár, Szőke, Bodó, Kuba, Németh, Seregi, Kerekes, Petrina. Edző: Ourbám Li­vi usz. VTSK: Kerepeezlki — Megyesi, Szarvas, Zsilinszki, Havasi, Mázán, Ldndenberger, Baikó, Varga, Miikló, Bér bók. Edző: Dombóvári György. A Szalvai enyhe mezőnyfölényben ját­szott, de az egyik VTSK-támadás be­fejezéseként Bertók fejese a kapufán csattant. Ezután is inkább a honvé­dek maradtak támadásban, de a Kór­ház utcai védelem jól zárt. A kék­fehérek ellentámadásai meglehetősen veszélyesek holtak. Szünet után há­rom VTSK-helyzet maradt ki, majd ismét a Szalvai percei következtek. A csabai rangadó alacsony színvonalú mérkőzést hozott. A helyzetek alap­ján bármelyik csapat nyerhetett vol­na. Jók: Láza, Bodó, Németh, illet­ve Kerepeezlki, Szarvas, Varga. Mezőhegyesi Kinizsi—Szegedi Spartacus 1:0 (1:0) Mezőhegyes, 300 néző. V: Mihályi. Kinizsi: Turcsán — Kató, Gsete I., Csete n, Kiss, Bakai, Csordás, Nyári, Dull, Varga, Sajti L Edző: Otrok Mi­hály. Két veszélyes Kinizsi-támadás után a szegediek kapufát lőttek. A 7. percben gyors Kinizsi-támadás fu­tott végig a pályán és Varga meg­szerezte a mérkőzés egyetlen gólját, 1:0. A 28. percben Dull kapufát lőtt, majd 5 perc múlva Varga óriási helyzeteit hagyott kihasználatlanul. Szünet után csökkent az addigi ha­talmas iram, mind a két csatársor sokat tologatott, így a védők hárítani tudtak. Az 56. percben Csete I sza­badrúgását a kapufa mentette. Jók: Kató, Csete I, Kiss. Orosházi Kinizsi—Kalocsai Honvéd 3:2 (2:2) Orosháza. 300 néző. V: Kallói. Ki­nizsi: Miiki te — Fiam, Fuchs, Kiss n, Papp, Szabó, Hajdú, Kiss I, Bodnár, Túri, Szlávik. Edző: ’ Berta József. Nagy lendület tea kezdett a hazai csa­pat, de a vezetést csak a 16. perc hozta meg: Küss I bombázott a ka­puba. Egy-toét Honvéd-akció után, a 24. percben Kiss I labdája a kifutó kapusról Hajdú élé pattant, aki az üres kapuba gurított. A 30. percben Kapitány szépített, majd az egyre job­ban magára találó Honvéd Kovács révén egyenlített. Fordulás után frosz- szú mezőnyjáték következeti A 76. percben Túrit buktatták gólhelyzet­ben, a líL-est a balösszekötő értéke­sítette. A Honvéd óriási erővel har­colt az egyenlítésért, de Mikiié két alkalommá! bravúrosan mentett, s az utolsó percben viszont a szerencse is kegyeibe fogadta a hazaiakat. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jók: Fiam, Szabó, Túri. Kiskunhalasi MEDOSZ - Mezökováesházi Petőfi 4:1 (2:0) Kiskunhalas, 200 néző. V: Kormá­nyos. Petőfi: Kiss — Csepregi, Gaj­dos, Bányik, Kenyeres, Budácsük, Gá­bor, Pasek, Gigacz, Kertmegi, Sztasák. Edző: Arnóczky József. Már az első percben gólt lőtt — mintegy 30 mé­terről — Jáger a kovácsházi kapuiba. A Petőfi kis híján egyenlített a 10. percben, de öt perc múlva Vanyiska újabb gólt szerzett a MEDOSZ-nak. Fölénybe került a vendégcsapat. Kert­megi tiszta helyzetből mellélőtt. A második félidőben 20 percig nagy erővel támadott a Petőfi, csatárai azonban bosszantó hibákat etettek. A 68. percben végleg eldőlt a mér- : kőzés sorsa: Jáger ismét eredményei j volt. Nyolc perc múlva ismét egy tá­voli szabadrúgást vágott a léc alá Já­ger. A Petőfi csak egy újrarúgatott tizenegyesből tudott, szépíteni Kert­megi révén. Jók: Pasek, Kertmegi, Sztasák. További eredmények: Szegedi Hon­véd—Makó 1:1, Kalocsai VTSK—Martfű 0:0, Csomgrád—Kecskeméti 0:0, Tiszá- földvár—Mezőtúr 0:2. A Délkeleti csoport állása 1. Martfű 23 14 6 3 35:14 34 2. Szegedi Honvéd 23 15 2 6 34:17 32 3. Kecskemét 23 11 10 2 33:17 32 4. Mezökovácsháza 23 13 6 4 35123 32 5. Szalvai 23 11 9 3 34:17 31 6. Kiskunhalas 23 11 6 6 39:30 28 7. Orosháza 23 8 6 9 28:30 22 8. Mezőtúr 23 8 6 9 27:28 22 9. Kalocsai VTSK 23 6 9 8 21:24 21 10. Mezőhegyes 23 8 5 10 27:37 21 11. Kalocsai Honv. 23 8 4 11 39:34 20 12. Szegedi Spartac. 23 7 5 11 34:35 19 13. Makó 23 5 1 11 19:33 17 14. Bcs. VTSK 23 5 6 12 25:26 16 15. Tiszafölclvár 23 3 6 14 23:49 12 16. Csongrád 23 2 6 15 14:43 4 — A Dortmundban rendezett tornász-világrbajnokságon Cas- iavská (Csehszlovákia) és Voro- nyin (Szovjetunió) az egyéni, a csehszlovák női és a japán férfi válogatott a csapatvilá'gtajniok. A férfi szerenként! döntőiben a hat aranyérem öt versenyzőnek jutott. A legeredményesebb a ja­pán Nakayama volt, nyújtón és talajon győzőit. Voronyin újabb aranyérmét gyűrűn szerezte, mág lóugrásban Matsuda (japán), ló- lengésiben Cerar (jugoszláv), kor­láton Diamidov (szovjet) került az első helyre. A női szerenként! döntőben az olimpiai bajnok Ve­ra Caslavsiká csak a lóugrásban tudott aranyérmet szerezni, kor­láton. gerendán és talajon a 17 éves szovjet Natal ja Kucsinszikaja végzett az első helyen. Gerendán Ducza Anikó (Magyarország) a 4—5. helyen' végzett. — A totó 39. heti eredményei: x, 2, 1, x, 2, 1, 1, 1, 1, 2, 2, x, 1, x. Az 1 darab 13+1-es szelvényre jutó nyeremény 261 ezer 046 fo­rint. Az 5 darab 13-as találatra 68 ezer 718 fórint, a 12-esekre 1684. a 11-esekre 127, a 10-esekre 62 forint nyeremény jut. — A labdarúgó NB I eredmé­nyei: MTK—Ózd 2:0, Dunaújvá­ros—Vasas 0:0, Győr—Újpesti Dó­zsa 1:1, Tatabánya—Dorog 4:1, Ferencváros—Pécs 3:0, Diósgyőr— Csepel 2:0, Honvéd—Salgótarján 4:1. NB I B: Győr—Ganz 1:1, Bu­dafok—Kaposvár 2:0, Nyíregyhá­za—Komló 1:0, Székes fehérvár— Eger 1:1, Szeged—Debrecen 1:0, Szombathely—Egyetértés 1:0, Mis­kolc—BVSC 1:1, Szállítók—Orosz­lány 0:0. fi békéscsabai körzeti iabtiarúgá-bainokság állá** 1. Baromfiipar 16 11 2 3 41.16 24 2. Zalka HSE 16 10 3 3 46:23 23 3. Szabadkígyós 16 7 3 6 14:14 17 4. Agyagipar 11. 15 7 2 6 31:37 16 5. MEDOSZ 13 6 3 6 31:2« 15 6. Postás 15 6 3 6 22:23 15 7. Telekgerendás 15 5 5 5 20:28 15 8. Spartacus 16 5 3 8 32:34 13 9. Szabadság Tsz 15 6 1 8 18:23 13 10. Gyulai Kinizsi 15 2 6 7 19:36 10 U. Üj kígyós 16 4 1 11 20:34 9 Ne sírj, Péter! Kalandos, mulatságos, mégis izgalmas jugoszláv film egy kis­fiúról. (Bemutatja az almáskamarási Nemzeti mozi szeptember 27—28-ig.) műsora Szeptember 27-én, este fél 8-&or, Szegváron: NÉZD MEG AZ APJAT Szeptember 27-én., este fél 8-ikor, Gerendáson: EGIfRÜT A Magyar Tv műsora SZEPTEMBER 27-ÉN, KEDDEN 3.05 Iskola-t-v. Számtan-mértan (ált. isik. V. oszt.). Mértani alakzatok szem­léltetése. 9.00 Környezetismeret (ált. :sk. TV. oszt.). A vetéstől a kenyérig. 9.95 Kémia (ált. isk. Vn. oszt.). Az égés. 13.35 Szám tan-mértan (ism.). 14.30 Környezetismeret (ism.). 15.25 1 Kémia (ism.). 17.45 Hírek. 17.50 A Magyar Hirdető műsora. 18.05 Barkácsoljunk! 13.35 Mad vendégünk: Keserű János földművelésügyi miniszterhelyettes. 18.55 Esti mese. 19.05 Demeter Imre szül,házi jegyzete. 19.15 Shaw: Caesar és Cleopatra, Háromfelvonásos szín­mű. Közvetítés a Szegedi Nemzeti Színházból (14 éven felülieknek). Az I. szünetben: kb. 20.15 Tv-hiradó. Kb. 21.10 A n. szünetben: A hét könyvei. Kb. 22.25 Tv-hiradó — 2. kiadás. (MTI) A román tv műsora KEDD | 17.00 Gyermekműsor: FLlim és falu­múzeum. 18.00 A tv esti híradója. 18.20 Camdil Petrescu költészete. 18.35 Dokumentumaim. 10.00 Gazdasági te- letkrónika. 19.30 Színházi est: „Kéz öt ujjal”. Bűnügyi filmparódia Mircea Kriisamtól. 21.05 Műsor filmszaliagon. 2Ű..30 A tv éjszakai híradója. 21.40 Idő- járásjdentes. 21.45 Műsorzárás. Közületelc munkaerőigénye Az EM 41. sz. All. Építőipart válla- J lat azonnal felvesz — budapesti műn- j kaheiyekre — fémcső-állványozókat, ácsokat, hidegburkolókat (gyakorlat­tal!), kőműveseket, kubikosokat és j férfi segédmunkásokat. Családfenntar- ' toknak havi 360.— Ft (napi is,— Ft), nem családfenntartóknak havi 240,— Ft (napi 10,— Ft) különélés] díjat fi­zetünk, amennyiben vidéki lakásbeje- lentéssei rendelkeznek és állandó la­kóhelyükre naponta nem térnek haza. Munkásszállást és napi kétszeri étke­zést — térítés ellenében — biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha, szak­munkásoknak szerszám szükséges. Cim: Budapest V., Kossuth Lajos tér 13—15, munkaerőgazdálkodás. 412 Országos Söripari Vállalat fel­vételre keres férfi betanított és segéd­munkásokat állandó munkára. Mun­kásszállás van. Jelentkezés: Budapest X.. Maglód! út 17. Munkaerögazdál-1 | kodás, 5051 [ I •w# SZEPTEMBER 27. Békési Bástya: Alain és a néger. Békéscsabai Brigád: A flotta hőse. Békéscsabai Szabadság: Éljen a* köz­társaság! Békéscsabai Terv: A fehér- asszony. Gyomai Szabadság: Egy ame­rikai Párizsban. Gyulai Erkel: Ka­land az aranyparton. Gyulai Petőfi: Csodálatos vagy, Júüia. Mezőkovács­házi Vörös Október: Szakadék felett. Orosházi Béke: Nyugodj meg, ked­ves. Orosházi Partizán: Chaplin-ka - valkád. Sarkad! Petőfi: Slágenrevü. Szarvasi Táncsics: Hófehérke és a 7 vagány. Szeghalmi Ady: A1 párizsi Notire Dame, Apróhirdetések Gyulán, Balassa u. 7 számú ház be­költözhetően eladó. 135690 Gyulán, Gaitoácsker then, Kolozsvári u. 31 szám alatt 150' négyszögöles te­lek eladó. 135691 Két süldő elveszett szeptember 23-án. Megtalálója Béíkésesaba, Tanya 1636 alá adja le. 85380 Fekete, rövid, márkás zongora elköl­tözés miatt olcsón eladó. Szolnok, Kertész u. 21. Telefon: 16—96. 69580 408-as Moszkvics igényesnek eladó. ! Mezőtúri Állami Gazdaság, Pusztabán- réve, Bakos. 102555 Dió hálószobabútor, kombinált szek­rény eladó. Orosháza, Szent István Út 39/a. . 74632 Lakással rendelkező 2il—2fl éves lá­nyok, vagy elvált, gyermektelen asz- szonyok ismeretségét keresi házasság céljából egy csalódott 28 éves ember. Fényképes levelekre válaszolok. „Sze­retet” jeligéire, Szarvasi Hirdetőbe. 102553 FIGYELEM! Intézmények, KISZ-klubok, művelődési házak, sportegyesületek Rexa'sztalt havi 300,— forin­tért; futballasztalt havi 400,— forintért; karambol asztalt havi 300,— forintért; tivoliasztalt havi 100,— forintért KÖLCSÖNZŐNK Érdeklődésre írásban részletes tájékoztatót küldünk. BELKERESKEDELMI KÖLCSÖNZŐ VÁLLALAT, Budapest, IX.; Közraktár u. 30. Telefon: 336—499. 3253