Békés Megyei Népújság, 1966. április (21. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-13 / 86. szám

1966. április 13. 6 Szerda Két országos bajnokságot nyertek a Bcs. Dózsa atlétanői Zsilák Ilona Hútsvét hétfőjén ae új lóverseny pa­ly an rendezték meg az országos me­zei futó bajnokságot. Az esős, hűvös idő jiem kedvezett >az atlétáknak, az eddigiekkel szemben a pálya talaja is nagyon rossz volt, mert az előző napi lóverseny alkalmával a versenylovak teljesen felvágták a pályát. Békés me­gyét a bajnokságon a Dózsa, a MÁV. a Gy. MED06Z és a Siportiskola 45 versenyzője képviselte. Női felnőtteknél érvényesült a pa­pírforma és a Bcs, Dózsa felnőtt csa­pata — váratlanul fölényesen — szinte küzdelem nélkül nyerte meg és védte meg csapatbajnoki címét. A Dózsá­ié ny ok tehetségét bizonyítja, hogy a tartalékcsapat is előkelő helyezést sze­rezhetett volna, ha Pécs Erzsébet nem adja fel a versenyt. A csabaiak egyet­len fájó pillanata ez volt, ugyanás ha Pécs végigfutja a távot, függetlenül attól, hogy utolsó helyen végez, még akkor is dobogóra kerülhetett volna a Bcs. Dózsa II. csapata. Az ifjúsági lányok ragyogóan sze­repeltek és a Bcs. Dózsa nyerte ebben a számban is a csapatbajnoikiságot. Nőd serdülőknél egyik csapatunknak sem sikerült helyezést elérnie. A megyei bajnok Gyulai MEDOSZ neon tudott helytállni, a Dózsa serdülői a 91., míg a MÁV versenyzői a 12. helyen vé­geztek. A Gy. MEDOSZ lányai fel­adás miatt nem szereztek pontot a csapa tveirsen y ben. A felnőtt nők egyéni versenyében Zsilák Hona ismét második lett. Ta­lán túl bátor tempót futott, az első &0O méter ideje 2:14.0 volt. A cél előbl a ragyogóan hajrázó Nagy Katalin utolérte Zsilák Ilonát és a célban minimális különbséggel megelőzte. Zsi- lák E. hatodiknak. Gyenes hetedik­nek futott be. A női ifiknél ragyogó­an futott Molnár Erzsébet, időered­ménye kellemes' meglepetés. Ügy lát­szik, nem kell félteni a csabai után­Zsilák Erzsébet Gyenes Katalin pótlást. Sajnos, a Gyulai MEDOSZ nem ért el helyezést, s Bringmanmak sem ment a futás. Pontversenyben a Mlunka-vándordíj értékelésénél együtt számították a fér­fi és női eredményeket. Mivel a fér­fiak nem szereztek pontot, így a Bcs. Dózsa az országos pontversenyben a Bp. Honvéd és a Bp. Vasas mögött a harmadik helyen végzett. Eredmények. Női felnőttek. Bajnok: Nagy Katalin (Bp. Spartacus) 4:34.2, 2. Zsilák I. (Bcs. Dózsa) 4:35.0, 0. Zsilák E. (Bcs. Dózsa) 5:00.8, 7. Gyenes (Bcs. Dózsa) 5:00.8, 10. Tóth-Löirinc (Bcs. Dózsa) 5:07.8. Csapatbajnok: Békéscsa­bai Dózsa (Zsilák I. Zsilák E., Gyenes) 15, 2. Bp. Vasas 32, 3. BEAC 56. Ifjú­ságiak. Bajnok: Böröczky (Győri Dó­zsa) 3:05.2, 3. Molnár E. (Bcs. Dózsa) Csapatbajnok: Békéscsabai Dó­zsa (Molnár E.. Molnár I., Kiss) 32, 2. Bp. Honvéd 61, 3, . Bajai MTE 66. Biztató idénykezdet NB If-es kézilabda-csapatainknál Vasárnap kezdődött meg az NB Il-es kézilabda-bajnokság. Megyénk négy együttese — kivéve a Bcs. MÁV-ot — remekül kezdett. A szarvasi férficsa­pat a makói oroszlánbarlangban nyert, míg a Bcs. Kötöttárugyár könnyedén győzte le a Váci Fonót. A tavalyi baj­nokság második helyezettjét lelkes já­tékkal verte Szarvason az újonc Óvó­nőképző. Az óvónőképző jó rajtja re­mélhetőleg meghozza a lányok önbi­zalmat is. Nagy kapushibák mi­att szenvedett vereséget a Bcs. MÁV Szegeden a most bekerült Építőktől* Bcs. Kötött—Váci Iforte 16:5 (11:3). Női, Békéscsaba, v.: Balogh. Gd.: Da­rabos I 5, Czegle 4. Bordás, Virág, An­csán 2—2, Kovács. Kötött: Gyulainé — Lehoczki, Bordás, Ancsán, Darabos I, Czegle, Virág. Csere: Darabos IT. Bé­kési, Kovács. Edző: Bárány Béla. Már az igazol ásók ná l eldőlt a két p ont sor­sa, ugyanis a váciak két játékosa nem játszhatott. Az egyik még nem töltötte be 16. életévét., a másiknak javított volt' a minősítési könyve, nem volt kéznél személyazonossági igazol­ványa, így a játékvezető a szabályok értelmében egyiket sem engedte ját­szani. Az egy ember hátránnyal fel­álló váciak 10 percig még tanúsítottak ellenállást, de aztán a textilesek le­indították őket. Ennek ellenére meg­lehetősen szezon eleji és könnyelmű felfogásban játszott a csabai csapat. Jók: Gyulainé, Darabos I, Czegle. Szarvasi óvónőképző—Bp. Kinizsi Húsos 5:4 (3:3), Szarvas, női, v.: Ko­csis. Gd.: Kereki 4, Adamik. Szarvas: Makó — Adamik, Búza, Kereki, Adam- csák, K. Tóth, Furár. Csere: Hraskó. Németh I, Huszár. Edző: Járnunk Mi­, hály. Kezdeti kapkodás után gyors I támadásokból 2:0-ás vezetésre tett szert az óvónőképző. A rutinos fővá­rosiak szünetig egyenlítették. A má­sodik félidő kemény küzdelméből tel­jesen megérdemelten került ki győzte­sen az újonc szarvasi együttes. A ka­pufaarány 7:4 volt a hazaiak javára. Jók: Mikó, Adamik, Kereki. Szarvas—Makói VSE 19:18 (8:9), férfi. Makó, v.: Tricz. Gd.: Cseri H 8, Cseri I 4, Nyári 3. Pataki 2, Desityán, Klenk. Szarvas: Bestyán — Pataki, Nyári, Cseri II, Hegedűs. Veszteir, Cseri I. Csere: Klenk. Edző: Baurenczi Jenő. Nagy küzdelmet vívott a két jó ké­pességű együttes. Jellemző erre, hogy a mérkőzés során egyik csapat sem tu­dott két gólnál nagyobb előnyt szerez­ni. A szarvasiak értéke® győzelmüket elsősorban jó átlövőiknek és a kitű­nően védő Bestyánnak köszönhetik, aki négy büntetőt védett ki. A szarva­siak közül Bestyánnal az élen, vala­mennyi játékos dicséretet érdemel. Szegedi Építők—Bcs. MÁV 23:18 (10:9), férfi, Szeged. v- 4&; ■ " Darabos I a Kötött tizedik gólját lövi. A háttérben, sötét mezben Ancsin és Bordás. Fotó: Demérty m i -es eredmények Vasas—Tatabánya 1:0, Bp. Honvéd- Újpesti Dózsa 0:0. Ferencváros—MTK 1:0, Salgótarján—Csepel 0:0, Győr—Pécs 1 :l, Dunaújváros—Ózd 3:2, Diósgyőr— Dorog 2:0. NB i B-s eredmények: Szállítók— Szombathelyi Haladás 1:1, Miskolci VSC—Ganz-MÁVAG 1:1, Kaposvári I Honvéd—BVSC 1:1, MÁV DAC—Kom- i lói Bányász 1:1, Debreceni VSC— j Nyíregyházi Spartacus 4:1, Egri Dózsa l —Budafoki MTE Kinizsi 2:1, Oroszló­! nyi Bányász—Szegedi EAC 2:0, VM Egyetértés—Székesfehérvári VT Vasas 2% A gyenge csatár játék miatt vesztett két NB ll-es csapatunk A miilt héten Salgótarjánban, illetve Kecskeméten elért szép győzelem után fokozott érdeklődéssel várták a gyulai és a békéscsabai szurkolok NB n-es csapataik szereplését. Ama azonban si­kerük idegenben a S. Kohász és a Kiskunié4egybá«i Vasas eMen, az nem sikerük a hazai pályán a Szolnoki MÁV, illetőleg a Debrecennel szem­ben. A Gyulai MEDOSZ és a Bcs. E-lőre támadósora a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyta, míg védelmük három hibát csinak, s ez elég volt ahhoz az ellenfeleknek, hogy' a maguk javára fordítsák a mérkőzés sorsát. Szolnoki MÁV-Bcs. Előre 1:8 (0:8) Be^eöcöaba. 25őö néző. V: Tófalvi. Sz. MÁV: Donka — Fü4e. Abonyi, Tóth II. — Varga, B. Nagy — Toth T, KóU-ath, Molnár. Csábi, Jozs-a. Edző: Nagyszaioki István. Előre: Kuosera — Bátausaky, Frankó, Radnai — Kis®. Rieger — Batike. Bocsiik. Dono. Süie, Száraz. Edző: Szombati György. Az első tatmadáso'kiat a széliéi hátban ját­szó Előre vezette. Dobo lőtt a kapu mellé, majd ellentámadás végen Ku- csetra kapujából kifutva ióbbal tisztá­zott. Igen élénk iramú, változatos já­ték alakult ki. A 27. percben Banké 20 me teres szabadmigását Donka Iriej tet­te és csak másodszorra sikerült meg­kaparintania a labdát. Pár perccel később Dobó alapvonalról iveit beadá­sát Bocsáík. fejelte a kapu főié. Fél óra elteltével fokozatosan a MÁV ke­rült fölénybe. Koflláith lövése a ka­pufán csatiam. majd Molnár lőtt jó helyzetből a kapu mellé. Tömörülés végén Radnai a kapu fölött aszbázott szögletre. A félidő végen Csábi a kapu torkából lőtt mellé. Mőre-támadásoík- kal folytatódott a második félidő. Az 53. perebeai Dobo jó helyzetben mint­egy 10 méterről kapásból vágta a lab­dát a. kapu íföSé. Etóentámadás végén Molnár lövése zúgott et Kucsera ka­puja fölött-. A 70. percben viáiáangyois aikedó végen Dobó került kecsegtető helyzetbe, de lövése eiikeriilfce a ka­put. A 7«. percben a MÁV hagyott ká gólhelyzetei, Tóth I kitört a védők közül, Kucseaa kifutott kapujából, de a szélső a kapu melle gurított. Két perccel később eldöfct a mérkőzés sor­sa. Nagy tömői’ülés támadt a hö&ai kapunál, a labda J basához került, áká felma gasan a hálóba lőtt. Változó me- zőnyjátékkail ért véget a mérkőzés. A játék alapján s a helyzeteket tekintve a döntetlen igazságosabb lett volna. Az Élőiében Kucsera hibátlanul védett, több veszélyes támadást tisztázott, a gólról nem tehetett. A három hátvéd jól zárt, egyetlen egyszer lazuR meg a retesz és ez óid öntötte a mérkőzés .sorsat. A fedezetek és a csatársor- já­tékán sok a javítanivaló, pontatlanok az átadások, sok a labdáikezeLési hiba. lassúak és körülményesek a támadá­sok es ami a legfontosabb volna, ke­lés a kapuralövée. A csaitársorböl Szá­raz és Dobó nagy harci kedve dicséi- hetö. A Szolnoki MÁV-ból Abonyi, Varga és Csábi játéka volt átlagon fe­lüli. MfiM Debrecen-Gyulai MEDOSZ 2:1 (1:0) Gyula, 2UÜU néző. V: Igaz. Debrecen: Gilányi — Kórodi, Kádár, Árva — Sí­dé, Oláh — Németi, Juhász, Hetei. Móré, Kovács. Edző: Imii István. Gyula: Barna — Fábri, Szilágyi, Lo­vász — Guti, Sast — Dávid, Vasvári, Nagy II, Raj ki, Jened. Edző: Vasvári Péter. Hazai roham okkal kezdődött a mérkőzés, az 5. percben Dávid fejelt nagy helyzetben a léc fölé. A gólhely­zetek sorát hagy ták ka. ekkor a ME- DOSZ-csatárok. A 3D. percben hideg zuhanyként hatott a debreceniek gól­ja. Lovász cselezgetett, elvették tőle a labdát és Kovács beadását az álló vé­dők es Barna között Németi a kapu­ba vágta. Súlyos védelmi hiba volt. Egészen a 70. percig a hazai csapat támadott többet, de a csatárok képte­lenek voltaik gólt lőni. A 71 percben Kovács elhúzott Fábri mellett, beadá­sát Hetei a bent ragadt Barna méláéit a kapuba fejelte. Nagy kapushiba! A gól felrazfra a vendégeket és több for­más támadást vezettek. A 75. percben Rajiki szabadrúgása a felső lécet talál­ta el. A 85. percben Dávid szépített. Ee a mérkőzés is bebizonyította, aim jö vidéken, a-z nem biztos, hogy jó hazai környezetben s&. A 4—a—1-hez \ góikepes csatárok is kellenek, mm ha | nincsenek, akkor védelmi jeiiegű ma- * rad a csapat játéka. Sajnos, a goiiö- I vés egyelőre nem megy a MEDOSZ- nak. A vendégcsapat néhány képzett csatárának köszönheti győzelmét. Jók: Gilányi, Oláh. Németi, Móré. A .gyu­lai csapat igen mérsékeit telj estiményt nyújtott. Igaz játékvezető kitünően bí­ráskodott. További eredmények Kecskemét—Nagyba tony 1:0, Jászbe­rény—KISTEXT 2:1, Borsod—Szegedi VSE 2:1, Bp. Sparlacus—Cegléd 3tf, Salgótarján—Szolnoki MTE 1:0. I Keleti csoport állása 1. Bp. Előre 0 4 1 I 9:5 9 2 Szolnoki MÁV 8 4 — 2 12:4 8 3. Bp. Spartacus a 3 2 1 8:4 8 4. Jászberény 6 4 — 2 7:4 8 5. Kecskemét a 3 2 1 8:5 8 i?. Debrecen € 3 2 1 10:7 8 7. S. Kohász 6 3 1 2 8:4 7 8. Nagyba tony 8 3 1 2 7:8 7 9. Pénzügyőr 8 2 2 2 10:7 8 10. Szolnoki MTE 8 •> 2 2 8:7 8 11. SZVSE í; 3 — 3 7 Ml 8 12. Borsodi B. « •> 1 3 8:8 5 13. Gyula 8 •f 1 3 4:7 5 14. KISTEXT 8 2 — 4 10:iő 4 15. Cegléd « 2 — 4 10:13 4 1«. Békéscsaba 6 1 2 3 8:8 4 17. Miskolci B. 8 1 o 3 4:9 4 18. Kisktmíélegs hara 8 — 1 ő 4:15 1 ÁLLAMI VÁLLALATOK, KÖZÜLETEK FIGYELEM! Elfekvő ■ 9,33 kg/fm 1500 tim es kisvasúti sínt és tarto­zékként 14 db váltót és 9 db fordííokorongol MEGVÉTELRE KERES a YIZESFÄSI ÁLLAMI GAZDASÁG. Levélcím: Vizesfási Állami Gazdaság, Vizesíás. 48204 Most vásároljon! CSEMPEKÁLYHÁT ÉS CSEMPETÜ2HE- LYET A GYULA ÉS VIDÉKE KÖRZETI FÖLDMŰ VESSZÖVETKEZET SZAK ÜZ­LETEIBEN. NAGY VÁLASZTÉK GYULÁN, DOBOZON, ELEKEN, GYULAVÁRIBAN, SZABADKÍGYÓSON, GERLÁN. 822S8 ^