Békés Megyei Népújság, 1966. április (21. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-13 / 86. szám

1966. április 13. 7 Szerda PORT*SPORT* SPORT Csak a Honvéd Szalvai tudott gólt lőni NB III-as csapataink közül Gólképtelenség jellemezte NB III-as csapataink vasárnapi sze­replését. Mindössze a Honvéd Szalvai csatársorának sikerült egy helyzetet értékesítenie, másik három csapatunk nem tudott gólt rúgni. Igaz, hogy a védők ellen sem lehet panasz: mindössze egy gólt kaptak. A Mezökovácsházi Petőfi taktikai hibát követett el akkor, amikor túlzottan beszo­rította a körömszakadtáig véde­kező ellenfelét a 16-osra, s rá­adásul a csatárok megfeledkeztek a távoli lövésekről is. Szegeden a Bes. VTSK 85 percig jól tartot­ta magát, egy 11-cs döntötte cl a mérkőzés sorsát. Csongrádról értékes pontot hozott a fegyelme­zett Mezőhcgyesi Kinizsi. A cu­korgyárlak vasárnapi teljesítmé­nyét látva joggal remélhetjük azt, hogy az újonccsapat most már végleg magára talált. A A nagy lelkesedéssel játszó Szalvai megérdemelte Kalocsán a győzelmet. Honvéd Szalvai — Kalocsai VTSK 1:0 (1:0) Kalocsa. 500 néző. V.: Géczi. Honvéd: Papp — Andó, Kerekes, Ocsenós — Rakonczás, Bodó — Pataki, Németh. Szóke, Seregi, Petrina. Edző: Gurbán Líviusz. VTSK: Libor — Kollár, Tóth, Bálint— Vatai, Bognár — Matos, Bende, Sipos II, Farkas, Korsós. Edző: Hárman Endre. A VTSK nagy lendülettel kezdett, csatárai több ízben tették próbára a Hon­véd védelmét. Húsz perc után alábbhagyott a kalocsaiak támadó kedve, s feljött a Honvéd. A 25. percben Seregi szabadrúgását Petrina kapura zúdította, ' s a meglepett kapus mellett a hálóba szállt a labda. A félidő végéig jobbára a hazaiak támadtak. Szü­net után Változatos, élénk volt a küzdelem. A kalocsaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de nem bírtak a csabai védelemmel. Jók: Kerekes, Rakonczás, Né­meth. Mezőkovácsházi Peíőfi — Kecskeméti TE 0:0 dú, Pólyák, Patyi, Rucz, Bogár. Edző: Berta József. Honvéd: Va­sas — Öllé, Egei, Jancsa — Szűcs, Földesi — Fogarasi, Mo- ravszki, Árvái, Nagy, Sánta. Ed­ző: Horváth Ferenc. Közel ne­gyedórás Kinizsi nyomás után néhány jó akciót vezetett a Hon- ivéd is. A 25. percben Rucz a Ki- inizsi legnagyobb helyzetét hagy­ta ki. Kicselezte a kifutó Vasast, de az üres kapu mellé gurított. Ezután Dudás két lövése jelen­tett eseményt. Az 50. percben csak nehezen tudták menteni a Kinizsi-védők a mezőtúriak szög­letét. Egy negyedórára fölényt harcolt ki a Honvéd, majd ismét a Kinizsi percei következtek. A 89. percben Fogarasi már csak a kapussal állt szemben, de kihagy­ta a gólszerzési alkalmat. A két csapatból csak a közvetlen véde­lem dicsérhető. Csongrádi Petőfi — Mezőhegyesi Kinizsi OH) Csongrád, 300 néző, v.: Vári. Petőfi: Karucz — Török, Bonda, Magony — Várfi, Mészáros — Berta, Pozsár, Szántay, Paróczay, jára. A Kinizsi főleg a védekezés megszervezésére fektetett hang­súlyt, ritka támadásai néhány­szor komolyan veszélyeztették a Petőfi kapuját. A 40. percben egy formás Kinizsi-támadásnál a Pe­tőfi kapusa csak szerencsével tu­dott menteni. Szünet után is a hazaiak játszottak mezőnyfölényr ben, de a cukorgyáriak védelme biztosan állt a lábán. A 82. perc­ben Pozsár fejesét a léc mentette. Bár a Petőfi többet kezdeménye­zett, a döntetlen mégis igazságos­nak mondható. Jók: Csete X, Dúl, Nyári, Kiss, Árgyelán. Szegedi Honvéd — Bcs. VTSK 1:0 (0:0) Szeged, 300 néző, vezette: Bo- ronkai. Honvéd: Borbély — Ab­raham, Wéber, Kovács — Viczi- án, Lukoviczki — Kiss II, Sonkó, Szabó, Sándor, Vékony. Edző: Baloghi Kálmán. VTSK: Huszár — Havasi, Félix, Zsilinszki — Varga, Simon — Dajka, Bakó, Bertók, Kiszely, Balogh. Edző: Kerekes Imre. Az első fél órában felváltva támadtak a csapatok. A 31. percben gyors Honvéd-akció Mezőkovácsháza, 1000 néző, v.: Szabó. Petőfi: Budácsik I — Csepregi, Gajdos, Bányik II — Kenyeres, Szelezsán — Gábor, Sztasák, Gigacz. Budácsik II, Kertmegi. Edző: Arnóczky József. KTE: Vitkovics — Fekete II. Fe­kete I, Suhajda — Beregi, Nagy — Marincsák, Házi, Diószegi, La- czi, Bozsó. Edző: Dombóvári And­rás. Végig a 90 perc alatt a Pe­tőfi támadott, de csatárai egy szezonra való gólhelyzetet hagy­tak ki. A KTE hét hátvéddel játszva kizárólag csak védekezett. Fordulás után is óriási mezőny­fölényben játszott a Petőfi, a vendégek egyetlen egyszer sem próbálkoztak támadással. A 80. percben egy távoli lövés Vitko­vics kapujának felső lécén csat­tant, de a lepattanó labdát a ki­tűnően védő kapus ártalmatlan­ná tette. A hazaiakból senkit sem lehet kiemelni. Orosházi Kinizsi — Mezőtúri Honvéd 0:0 A Bcs. VTS Oláh I. Edző: Baksa Rudolf. Ki­nizsi: Árgyelán — Csete II, Csete I, Kiss — Árvái, Bakai — Dúl, Nyári, Sajti, Varga, Kató. Edző: Otrok Mihály. A csongrádi csa­társor többet kezdeményezett ugyan, de támadásai tervszerűtle­nek voltak és nem jelentettek ko­moly veszélyt a vendégek kapu­TosóHppjesnk 1. Vasas—Bp. Honvéd 1x2 2. Tatabánya—Ferencváros 1 x 3. Dorog—MTK 1 x 4. Ózd—Győr x 2 5. Budafok—Debrecen 1 6. Nyíregyháza—Egyetértés 1 x 7. Székesfehérv.—Oroszlány 1 8. KISTEXT—Kecskemét 1 x Orosháza, 400 néző, v.: Dr. Tóth. Kinizsi: Mikite — Hunyadi, Sza­bó, Fiam — Szűcs, Dudás —- Haj­A totó 15. heti eredményei X 1 x1x11222x111 Két fogadó ért el 13+1-et (450 40« Ft), a hat 13 találatos szelvény nyere­ménye 83 093 forint, a 12 találatosokra 1036 Ft, a ll-esekre 163 Ft. a lO-eeelkre 35 Ft nyeremény jut, 9. Salgót. K.—Jászberény 1 10. Dombóvár—B. Spartacus 2 11. Cagliari—Juventus x 2 • 12. Milan—Bologna 1 13. Torino—Roma 1 x A + 1 és a pólmérközése1 14. Varese—Napoli 2 15. Sopron—Pécsi VSK x 16. Pápa—III. kér. TTVE x (Múlt heti tippünk 10 találatos volt.) K csapata. Fotó: Halász végén Sándor fejese a kapufáról jött vissza. Két perc múlva csa­bai akcióból Balogh fejelt kapura, s ezt a labdát is a kapufa védte. A második 45 perc kiegyensúlyo­zott játékkal telt el. Mindkét ol­dalon jól álltak lábukon a védők, a csatárok viszont alig-alig lőttek kapura. A 85. percben a kitörő Sándort feltartották a csabai vé­dők, amiért a játékvezető túl szi­gorúan 11-est ítélt, a büntetőt Sándor értékesítette. Jók: Félix, Zsilinszki, Simon. További eredmények Tiszaföldvár—Kalocsai Honvéd 2:2, Makói Vasas—Martfű 0:1, Kiskunhalas—Szegedi Spartacus 1:0. fi Délkeleti csoport állása 1. Mezőkovácsháza 5 3 2 — 7:0 8 2. Martfű 5 4 — 1 10:3 8 3. Mezőtúr 5 2 3 — 3:1 7 4. Szegedi Honv. 5 3 — 2 6:2 c 5. Orosháza 5 2 2 1 5:3 6 6. Honvéd Szalvai 5 2 2 1 3:2 6 7. Tiszaföldvár 5 2 1 2 9:7 5 8. Kalocsai Honvéd 5 1 3 1 6:5 9. Kalocsai VTSK 5 2 1 2 4:4 5 10. Kiskunhalas 5 2 1 2 5:9 5 11. Kecskemét 5 1 3 1 2:5 5 12. Bcs. VTSK 5 1 1 3 5:4 3 13. Mezőhegyes 5 1 1 3 3:7 14. Szegedi Spartacus 5 1 1 3 3:9 ? 15. Csongrád 5 1 1 3 1:8 3 16. Makó 5 — 2 3 1:4 2 Kitűnő új magyar film, külföldön is nagy sikert aratott. (Be­mutatja a kaszaperi Dózsa mozi április I3-án.) A Magyar ÁPRILIS 13-ÁN, SZERDÁN 17.19 Híreik. 17.115 Anyagbörze. 17.30 MOZI ÁPRILIS 13. Békési Bástya: A Ilid. Békéscsabai Brigád: Nápoly négy napja. Békéscsa­bai Szabadság: Csodálatos vagy, Jú­lia. Békéscsabai Terv: Nehéz - szer-e­lem. Gyomai Szabadság: Van, aki i'o-rróTi szereti. Gyulai Erkel: Rande­vú Koppenhágában. Orosházi Béke: Csodálatos vagy, Júlia. Színház műsora Április 13-á>n, eete m 8-kor, Beké sen: A TANÍTÓNŐ Tv műsora Középiskolai szakkörök. 16.10 Magyar mesterek... Izsó Miklós. Közvetítés a Nemzeti Galériából. 16.35 Az esliső aka­dályok után. Riportfilim. T8.55 Mérnö­kök, technikusok, figyelem! A föld­gázfelhasználás üzemi problémái. 19.20 Esti mese. 19.30 Tv-híradó. 19.50 Volt egyszer egy öregember. Magyarul be­szélő szovjet film. 21.4*5 Miit tudunk a*z átöröklésről? II. 22.05 Tv-hiradó. — 2 kiadás. A román tv műsora SZERDA Ifi.00 Tv-híradó. 18.15 Legkisebbjeink műsora. 18.30 Technika és tudomány iskolásoknak. 19.00 Shakespeare: Othello. Színházi közvetítés. A szünet­ben: dokumenturnfilmek. 22.15 Tv-hír­adó. 22.25 Időjárási eLervtés. Aprőhirdetesek Felhívás! Felhívjuk Békéscsaba város lakosságát és a járműtulajdonosokat, hogy a tanács illetékes osztályának engedélye alapján 1966. április hó 16- án fél 9 órától 14 óláig Békéscsabán, a Tessedik utcában, Bánát utca és Temető sor közötti útszakaszon a Bé­kés megyei fmsz-ek gepjárműszemlé- jét megtartjuk. Kérjük a fenti útvo­nalon és időpontban óvatosan közle­kedni szíveskedjenek. 379-54 Szőlőoltvány 2 forintért kapható: olasz rizling, ezerjó, piros sz lanka, saszla, Pannónia kincse, hamburgi muskotály, szőlőskertek. Cím: „Újdon­ság” jeligén a gyöngyösi Magyar Hir­detőben. 86*139 Menyasszonyi, koszorúslány-, vőle­gény ruhák, felnőtt és gyermek jel­mezek, cipők, csizmák kölcsönzése. Jelmezkölcsönző, Békéscsaba, III., Kazinczy u. 26. Telefon: 14—41. 37865 Szőrtelenítse. lábát szőrtelenítő krém­mel. 10 Ft. Ajkat, bajuszt (női) hón­aljt szőrtelenítő porrail. Egészségre, bőrre ártalmatlan. 9 Ft. Hámlasztó, fehérítő, szeplő’krém. Fehérítő folya­dék. Fényvédő krém. Érzékeny, szá­raz bőrre bőrtápláló zsíros krém-. Ráncos arcra kaikaóvajas krém. Spe­ciális arcszesz zsíros, mitesszere«, pat­tanásos, tág pórusú bőrre. Speciális hajszesz korpás, zsíros fej'bőrre. Szá­raz, törékeny hajra fejbőrkrém. Könnyéi ló szemöldök-, szempilla-lakk. Sarokrepedés, bőr kemény edés, tyúk­szemirtó lakk. Lábizzadást gátló szer. Hónalj izzadást gátdó púder. Megren­delhetők utánvéttel dr. Rabinek Ala­dár vegyészmérnökinél. Székesfehér­vár, Piactér 53. 37664 i 350-es kiskerekű Jawa eladó. Békés­I csaba, Luther u. 3. Megtekinthető hét­I köznap 17 óira után. 388 CSAPDA Az őrsről éjfélkor indult szolgálatba Barta Vilmos határ­őr járőrparancsnok, társával, Molnár Já­nos határőrrel. A szolgálati helyre érve figyelőállást foglal­tak a határ felé veze­tő úton. Valósággal csapdát állítottak a hatáirsértőknek. . Fi­gyelmüket elsősorban a határvonal előtti területre összpontosí­tották. A harci fel­adatban is azt hatá­rozták meg, hogy ki­felé induló határsér­tővel számoljanak. Az erdő széle, ahol el­helyezkedtek, nagyon alkalmas volt arra, hogy a határsértők rejtve lopakodjanak. Két óra után a kö­zelben zajosan fácán öppent fel. Nem sok­kal utána Molnár ha­tárőr sötét foltot pil­lantott meg. Feszül­ten figyelt. Egy em­beri alak körvonalai bontakoztak ki. — Valaki jön — súgta járőrparancsno­kának. — Látom, oldalt biztosíts! — adta a parancsot Barta ha­tárőr. S a járőrtárs csendben átkúszott az út túlsó oldalára, és elrejtőzött a bokor­ban. Az alak egyre kö­zeledett. Lassan, óva­tosan. A két határőr hagyta, hogy egészen közel jöjjön. Tíz lé­pésre lehetett tőlük, amikor elhangzott ä járőrtárs határozott felszólítása: — Állj! A jövevény egy üllanatra megtor­pant, aztán mintha menekülni akarna, visszafordult. Alig tett egy-két lépést, is­métlődött az erélyes kiáltás: — Állj, vagy... Az erélyes felszólí­tás és a fegyverzaj megállásra késztette az idegent. — Jaj, eltévedtem, már a határon jár­nék? — mentegető­zött, csodálkozást színlelve. — Igen, s itt van­nak azok is, akik őr­zik — / válaszolt a j árőrpa rancsnok. — Akkor csapdába estem — mondta le­törtem Kis idő múlva a helyszínre érkezett a riadócsoport és az éj­szakai jövevényt be­kísérték az őrsre. Nem tagadta, szökni akart.