Békés Megyei Népújság, 1965. október (20. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-19 / 246. szám

1#65. október 19. 6 Kedd Tun. — m WmanfO 4 if >MM rrwwwowNii *****, mmmm W KMOOOnoOOdV Viharos alkonyaf Cserkaszov, háromszoros Lenin-díjas, a Szovjetunió népmű­vésze, világhírű színész alakítja a Viharos alkonyat című film­ben Polezsájev professzor szerepét. Alakítása a film felújítása alkalmából újra nagy élményt jelent. (Bemutatja a kardoskúti Hunyadi mozi október 19—20-ig.) OKTOBER 19. Békési Bástya: Háry János. Békés- ' sabai Brigád: A „lord” és bandája. Békéscsabai Szabadság: Bűntény a a vészpanzióban. Békéscsabai Terv: Sándor Mátyás. Gyomai Szabadság: Déltől hajnalig. Gyulai Erkel: Pa#tyo- ut-akció. Gyulai Petőfi: Van, aki forrón szereti. Mezőkovácsházi Vörös október: Topáz úr. Orosházi Béke: Csodálatos élet. Orosházi Partizán: Aranykezű Mária. Sarkadi Petőfi: iTzott vad. Szarvasi Táncsics: Nehéz '©relém. Szeghalmi Ady: Éjféli ka- ..I nd. műsora Október 19-én, 19.30-kor Földeákon: FÖLDINDULÁS Október 19-én, 19.30-kor Örménykü- t»n: VIKTÓRIA A tv műsora október 19-én, kedden 8.05 lskola-tv. Környezetisme­ret Olvasás az ált. isk. XXI. oszt. számára. Látogatás az Ikarusz- gyárban. 9.00 Orosz nyelv az állt. isk. VI. oszt. számára. Az iskola udvarán. 9.55 Kémia az ált. isk. VII. oszt. számára. Az oxigén és az oxidáció. 13.35 Környezetisme­ret. Olvasás az ált. isk. III. oszt. számára (ism.). 14.30 Orosz nyelv (ism.). 15.25 Kémia (ism.). 16.58 A görbe tükrök királysága. Gyer­mekműsor közvetítése Moszkvá­ból. 18.23 Hírek. 18.30 Hol volt, hol nem volt 1. Rózsa L.: A há­rom jó barát. (Mese.) 2. Pálfalvi N. A kisboei. (Kisfilm.) 19.00 A zene barátainak. André Segovia gitá­rozik. 19.20 Esti mese. 19.30 Tv- híradó. Napi jegyzetünk. 19.55 A hét könyvei. 20.00 A tengerpart. Magyarul beszélő olasz—francia film. (16 éven felülieknek.) 21.40 Tv-híradó — 2. kiadás. (MTI) A labdarúgó NB I B eredményei Szombathely—BVSC 2:1, Dunaúj­város—Budafok 2:1, Debrecen—Jász­berény 3:0, Nyíregyháza—ÜL. kér. TTVE 3:2, Gyói^-Oroszlány 1:1, Mis­kolc—Székesfehérvár 2:0, Ganz- MAVÁG—Diósgyőr 1:1, Egyetértés —SzáUítók 2:1. Biztosítási ügyben forduljon bizalommal a helyi takarékszövetkezethez A takarékszövetkezetek a dolgozók biztosítási szükségletének kielégítése érdekében foglalkoznak biztosítással is! Mérsékelt teljesítménnyel is győzött a Bcs. Előre Szünet után három gólt kapóit Kecskeméten a Gyu aí MED0SZ Erős iramú, -nagy küzdelmet hozó mérkőzésen sikerült nyernie a csabai lila-fehér együttesnek. A perecesnek erős ellenfelek voltak, de a helyzetek alap fán igazságos a hazai győzelem. Az Előre teljesítménye ezúttal elmaradt a várakozástól, most azonban ez is elég volt az igen értékes két pont megszerzéséhez. A gyulaiak a bajnok jelölt Kecskemét ellen negyvenöt per­cig jól tartották magukat. A szünet után kapott három gól eldöntötte a mérkőzés sorsát. Bes. Előre — Miskolci Bányász 1:0 (1:0) Békéscsaba, 2500 néző, vezette: Zá- vodszki. Bcs. Előre: Kucsera — Amb­rus, Frankó, Szik ora — Papp, Rieger — Miklya, Bócsik, Szurgent, Dobó, Ku­ba. Edző: Szombati György. Miskolc: Boros — Csorba, Luczó, Oláh — Deák, Varga — Fischer, Szabó, Domonkos, Paulas, Maklárt. Edző: Pxibelswki Gyula. Az Előre játékosai karjukon fekete szalaggal futottak ki a pályá­ra és kezdés után egyperces gyász- szünettel adóztak a nemrég elhunyt Tokai Gábor emlékének. Az első ve­szélyes támadást a miskolciak vezet­ték, de Kucsera szögletre tisztázott. A 8. percben Kuba szögletrúgása után a gólvonalról vágta a mezőnybe a labdát Csorba. Ezután mintegy 30 perces eseménytelen mezőnyjáték következett, gólhelyzet egyik kapu előtt sem volt, a védelmek mindkét oldalon jól zártak. A 25. percben Szu-rgent az alapvonalról ívelte be a labdát a kapu elé, de Miklya -lekésett az akcióról. A 30. percben Makiért ke­rült jó helyzetibe, mintegy 11 méter­ről azonban a labda mellé rúgott. Ez­után ismét El őre-támadások következ­tek. A 37. percben Kuba fejelt kapura és a hálóba tartó labdát ismét a gól­vonalról tisztázta Csorba. Egy perccel később megszületett a győzelmet je­lentő gól. Kuba ívelt be szögletet* a labda Dobóhoz került, aki a kapunak háttal állva, jobb lábbal a hálóba emelt. Fordulás után Dobó fejelt jó helyzetből a kapu fölé, majd Kuba fejelt kapura, de a felső sarokba tar­tó labdát védte a jól helyezkedő Bo­ros. A második félidőben igen sok munkát adott a hazai védelemnek a bányászcsapat apró termetű, de rend­kívül gyors balsaélsője, Makiári. Ál­landóan a lesihatáron tartózkodott és elfutásai igen veszélyesek voltak. A 65. percben az utolsó pillanatban tisztázott előle Frankó, majd isméit Makiári került jó helyzetbe, az ötös­ről fejelt kapura, de Kucsera a he­lyén volt. A 76. percben kapujából kifutva Szurgent elől tisztázott Boros. A hajrában a bányászcsapat táma­dott többet, az egyenlítés azonban a jól záró és időiben közbelépő hazai védelem mellett nem sikerült. A mér­kőzés végién Miklya került jó hely­zetbe, kétezer lőtt egymás után ka­pura, de Boros védett. Jók: Kucsera, Frankó, Papp, illetve Oláh, Szabó, Makiári. Kecskeméti Dózsa — Gyulai MEDOSZ 1:0 (1:0) Kecskemét, 1200 néző, vezette: Bí­ró czky. Dózsa: Czéh — Kéri. Koltai, Winkler — Peiler, Szőczei — Tanács, Kiss II, Szappanos. Rozgonyi, Ézsi. Ed­ző: Titkos Pál. MEDOSZ: Zsilinscakj — Sás, Stefanik, Lovász — Gáti, Pán- czél — Ludaics, Jened, Himmer I, Nagy I, Kálló. Edző: Vasvári Péter. A Dózsa már az első percekben gólszerzési al­kalmat szalasztott el. Ézsi elhúzott a bal szélen, élesen a kapu előterébe lőtte a labdát, nagy kavarodás tá­madt, míg végül Stefanik menteni tu­dott. A 19. percben Rozgonyi már csak Zsdlinszkivel állt szemben, de tíz méterről mellélőtt. A 27. percben adódott az első helyzet a gyulaiak előtt. Gúti szépen indította Nagy I-et, aki Jeneihez tálalt, de a jobbössze- kötő kapáslövését Czéh ügyesen véd­te. A gyulai akcióra Rozgonyi góllal válaszolt. Egy középre ívelt labdára a védők nem mozdultak, Rozgonyi el­csípte s a léc alá vágta. A 4a. perc­ben Tanács lövését bravúrosan védte a gyulai kapus, míg a másik oldalon Jenel labdáját tette ártalmatlanná Czéh. A második félidőt a középen kitörő Szappanos gólja vezette be. Az 53. percben Rozgonyi veszélyesen ívelt szögletét Zsilinszki bravúrosan tisztázta, öt perc múlva Szappanos a lS-osrol kapásból bombázott a jobb felső sarokba. Ezután a gyulaiak ro­hamoztak, mégis újabb Dózsa-göl kö­vetkezett. A 64. percben Tanács egy előreívelt labdával elfutott és a há­lóba gurított. A másik oldalon Him­mer I veszélyesen csavart szabadrú­gását Czéh bravúrral hárította. A 81. percben Ludaics beadását Nagy 1 óriási helyzetben rosszul találta el, úgyhogy a csatár gyertyát lőtt. A hajrában a gyulaiak rohamoztak, de a góllövés nem sikerült. Jók: Czéh, Kéri, Peller, Rozgonyi, illetve Gúti, Ludaics, Kálló. További eredmények Az NB I eredményei Újpesti Dózsa—Vasas 1:0. Sze­ged—Ferencváros 1:1, Győr—Sal­gótarján 4:2, Tatabánya—MTK 1:0, Honvéd—Dorog. 3:2, Ózd— Csepel 3:2, Pécs—Komló 1:0. Egri Dózsa—Bp. Spartacus 1:0, SZVSE—Martfű 2:0, Bp. Előre— Borsodi Bányász 3:1, SZMTE— Kisterenye 3:1, Nagybátony— Szolnoki MÄV 1:0, K1STEXT— Pénzügyőr 1:1, Izzó—Debreceni Honvéd 2:0. I Keleti csoport állása Iz NB I állása 1. Vasas SC 23 15 5 3 43:17 25 2. Ferencvárosi TC 22 12 7 3 57:28 31 3. Újpesti Dózsa 23 13 3 7 46:26 29 4. Bp. Honvéd 23 11 7 5 42:24 29 5. Győri Vasas ETO 23 10 6 7 36:25 26 6. Tatabányai Bány. 23 8 8 7 26:28 24 7. Csepeli SC 22 9 4 9 33:31 22 8. Pécsi Dózsa 23 8 6 9 25:28 22 9. MTK 23 7 8 8 27:34 22 10. Salgótarjáni BTC 23 3 13 7 20:31 19 11. Ózd! Kohász 23 7 3 13 25:55 17 12. Dorogi Bányász 23 4 8 11 22:38 16 13. Komlói Bányász 23 5 6 12 23:41 16 14. Szegedi EAC-3 2 8 13 1706 12 1. Kecskemét 29 17 6 6 50:25 40 2. Eger 29 15 8 6 51:25 M 3. Szóin. MÁV 29 15 5 9 42:31 n 4. Pénzügyőr 29 12 11 6 36:27 SS 5. Bp. Spart. 29 12 8 9 45:31 32 6. Borsodi B. 29 12 8 9 38:30 32 7. Bp. Előre 29 11 9 9 40:28 31 8. Szóin. MTE 29 12 7 10 32:30 31 9. Izzó 29 10 8 11 27:37 28 10. Gyula 29 9 9 11 33:36 27 11. Miskolci B. 29 11 5 13 39:47 27 12. SZVSE 29 8 10 11 48:40 26 13. Békéscsaba 29 9 8 12 31:38 26 14. Nagybátony 29 8 10 11 26:39 26 15. KISTEXT 29 8 9 12 29:41 25 16. Debr. Honvéd 29 8 8 13 29:41 24 17. Kisterenye 29 6 8 15 28:47 20 18. Martfű 29 6 7 16 3102 19 Zsilák I., Gyenes és Medovarszki a Gwardia elleni atlétikai viadalon A magyar Dózsa atlétaváloga. tott szombaton és vasárnap ta­lálkozott a lengyel Gwardia vá­logatottal az Újpesti Dózsa pá­lyáján. A viadalon a magyar csa­pat tagjaként részt vett a Bcs. Dózsa két futónője, Zsilák Ilona és Gyenes Katalin, valamint Medovarszki János magasugró­ba jnokunk is. Hármójuk közül különösen Zsiláknak sikerült re­mekül a verseny. Nyolcszázon igazolta jó formáját és 2:11.8-as eredményével megelőzte a len­gyel Kaliszezukot, aki 2:17.5-öt futott. Nagyszerűen szerepelt Gyenes Katalin is, aki ebben a számban 2:18.6-al a harmadik helyre került. A férfi magasug­rásban Medovarszki 195 cm-es teljesítménye csak a második hely megszerzéséhez volt elég. Ezt a számot egyébként a békési származású Szekeres nyerte ugyanilyen eredménnyel. A három csabai atléta telje­sítménye is hozzájárult ahhoz, hogy a Dózsa—Gwardia páros­viadalt a magyar nők 62:54, a férfiak pedig 113:85 arányban nyerték meg. A női kosárlabda NB II-ért Békési Vörös M e te o r—S algó tar jani BTC 49:34 (24:16) Békés. V: Szamosi. Kosárdobok: Hídvégi 17, Takács 10. Labarcziné, Bellus ö—8, Szabó 4, Mu- csiné 2. Meteor: Mucsiné, Hídvégi — Takács — Bellus, Kalán. Csere: La- borcziné, Fábián, Rieglerné, Szabó, Pakucza. Csupán a helyezés szem­pontjából volt jelentős a mérkőzés, így mindkét csapat, nyugodtan ját­szott. A hazaiak nehezen lendülték bele, így kezdetben az SBTC szerzett hatpontos vezetést. Szünetig azonban a Meteor Takács eredményességével behozta hátrányát, sőt, nyolcpontos vezetést szerzett. A második félidőt is a vendégek kezdték jobban és két pontra közelítették meg a Meteort, öt perc elteltével ismét magára talált a hazai csapat, szép és tervszerű já­tékával biztosan tartotta kezében a mérkőzést. Ebben az időszakban Híd­végi jól sikerült dobásaival növeltélv előnyüket. Bár a dobáspontosság és a labdabiztonság terén még javuLnia kell az együttesnek, lelkes játéku­kért valamennyien dicsétre tét érde­melnek. Egyénileg Mucsiné, Hídvégi és Laborcziné nyújtotta a legjobb tel­jesítményt. A női kézilabda NR ll-ért Bcs. Kötöttárugyár—Bp. Testvériség 11:7 <7:6). Békéscsaba. 300 néző. V: Szolnoki. Gfl: Czegle 4, Virág. Rácz 2—2, Ancsin, Bordás, Darabos. Akár­csak egy héttel ezelőtt, most is na­gyon gyengén kezdett a Kötött. Két távoli átlövéssel 2:0-ra húzott el a harmadik helyen állö fővárosi csa­pat és még három kapufát is lőttek, mire magahoz tért a textiles-gárda. Néhány szép akciójuk gólt hozott, de ellenfelük még így is ki tudta hasz­nálni a csabai védelem sorozatos el- alvását és kétszer is megszerezte a vezetést. A félidő hajrájában azonban a csabaiaknak jött ki jobban a lé­pés. Szünet után két gyors gólt lőtt a Kötött, s ezzel el is dőlt a mérkő­zés sorsa. Bár még a vasutasok há­rom kapufát lőttek, a másik oldalon azonban a textilesek is kihagytak egy büntetőt, három biztos gólhelyzetet — így a színvonalas, gólokban bővel­kedő mérkőzés megérdemelt csabai győzelmet hozott. Jók: Czegle, Anr csin, Rácz, Virág,