Békés Megyei Népújság, 1964. május (19. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-15 / 112. szám

1964. május 15. Péntek SPORTSPORTSPORT Mezőberény nyerte az Északi csoport rangadóját9 pontot vesztett Gyulavári a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban A forduló mérkőzése az első és második helyein álló Békés és Mezőbe- rény összecsapása volt a megyei labdarúgó-bajnokság II. osztályában. A vendégcsapat győzelmével nagy lépést tett a tavaszi bajnokság megnyerése felé. Bégen fordult már elő az Északi csoportban, hogy három mérkőzés is döntetlenül végződjön. Ezúttal a pályaválasztó Bcs. Vasas, a Bcs. Agyag­ipar és a Telekgerendás volt kénytelen megelégedni az egy ponttal. A Déli csoportban, úgy látszik, „feltámadtak” a csorvásiak: hazai pályán pontot vettek el a listavezetőtől. A kiesési rangadó — a Nagyszénás—Gerendás találkozó — döntetlenül végződött. Északi csoport MEZŐBERÉNY1 SPARTACUS— BÉKÉSI HSC 3:1 (0:0) Békés, 800 néző. V.: Simon. Mezőberény; Guba — Botyánszki, Buckó, Kohút — Wagner, Drienyovsz- ki — Szentecki, Solymosi, Hajdú, Ko­vács, Hirabovszki. Edző: Jakab János. HSC: Pataki — Balázs, Paulcsik. Pervanov — László, Molnár — Kuiich, Klubok, Fekete, Medgyesi, Balogh.. Edző: Kun László. Az Északi csoport rangadóján az el­ső félidőben kiegyensúlyozott küzde­lem folyt. Gólhelyzetek is adódtak mindkét oldalon, de a kapusok reme­kül védtek. A hazai csapat balhátvéd­je a 30. perc táján karcsont repedést szenvedett, de végig játszotta a mér­kőzést. Fordulás után Kuiich megsze­rezte a vezetést? Ez szárnyakat adott a HSC-nek, de egy váratlan és teljesen érthetetlen bírói döntés megpecsételte sorsukat. Leggólveszélyesébb csatáru­kat egy partdobás során a játékvezető kiállította. Rögtön a vendégek vették át a kezdeményezést és a rendkívül ener­gikus, kemény Hajdúval való harcban Paulcsik is lesérült. Az így szétzilált hazaiak ellen azután a 72. percben Hajdú kiegyenlített, sőt a 75. percben az ügyesen mozgó Solymosi a vezetést is megszerezte. Ezzel el is dőlt a két pont sorsa. Bár a 83. percben Soly­mosi leshelyzetből növelte a vendég­csapat előnyét, de ez már csak ,,szép­séghiba” volt. C5— BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR— DOBOZ 1:1 (1:0) Békéscsaba, 300 néző. V.: Szlankó. Agyagipar: Valentinyi — Mitykó IV, Bielik, Unda — Nagy, Mil^ó — Szabó, Ulhrin, Molnár, Pauló, Kaxadi. Edző: Szabó József. Doboz: Szabó — Váradi, Kiss, Ba­logh I — Balogh II, Klapka — Baji,, P. Szabó, Cs. Szatmári, Békési, Ba­logh HL Edző: Békési. A 20 percen keresztül a techniká- sabb Agyagipar enyhe fölényben volt. Később a Doboz is vezetett néhány for­más támadást, azonban a kapu előtt már tehetetlenek voltak. A 30. perc­ben Uhrin lefutott az alapvonalig, on­nan visszajátszott Karadinak, áld. ha­talmas gólt lőtt. Fordulás után egy ideig hullámzó volt a játék. Egy dobozi támadás során a védők késlekedtek a közbelépéssel, és Baji átadása után Szatmári a kifutó kapus fölött a hálóba emelte a labdát. Az eredmény igazságos. BÉKÉSCSABAI VASAS— SZEGHALOM 3:3 (1:2) Békéscsaba, 100 néző. V.: Lajkó. Vasas: Sipos H — Molnár, Báosfalvi, Szabó — Machlik, Kádi — Horváth, Bálik, Sipos I, Andó, Majetmyik. Ed­ző: Szakálas Gergely. Szeghalom: Veres — Bakondi, Her- czeg, Földes! — Gurvai, Csiga — Sár­hegyi, Háncsok, Serfőző, Boruzs, Papp. Edző: Láda Bálint. A mérkőzés heves Vasas-támadások­kal kezdődött. A 7. percben Andó sú­lyos sérülést szenvedett és végleg ki­állt. A tíz főre apadt Vasas tovább támadott, mégis gólt kapott súlyos ka­pushibából a 17. percben. Sipos I tíz perc múlva egyenlített. A félidő befe­jezése előtt a vendégcsapat ismét ve­zetést szerzett. A második félidő ele­jén a Szeghalom háromra növelte gól­jainak számát. Ezután a vendégek tel­jesen beszorultak és a Vasas lelkes játékkal kiegyenlített. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. KÖTEGYÄN—ÖRMÉNYKÚT 5:1 (2:p Kötegyán, 150 néző. V.: Kollár. Kötegyán: Csikós — Kesztűs, Bu- rázs, Hangyái — Váczi, Tata — Tóth, Kocsis I, Berke, Felföldi, Nagy I. Ed­ző: Perdd. örménykút: Graff — Gulyás, Varga, Csicsely — Szelják, Tóth — Qinkotai, Gutyán, Kiss, Lovász, Bálint. Edző: Gutyán. Az erősen felfiatalított hazai csapat igen nagy iramot diktált az első fél­időben, azonban a vendégcsapat vé­delme igen keményen állta a hazai rohamokat. Szünet után a vendégek védelme teljesen fellazult, melynek következtében a hazai csapat három góllal terhelte meg az örménykút há­lóját. v BÉKÉSCSABAI VTSK II.— OKÁNY 3:2 (2:1) ökány, 200 néző. V.: Fülöp. VTSK: Kerepeczki — Fábián, Félix, Zsilinszki — Horti, Kiszely — Janik, Zahorán, Bacsa, Szilágyi, Mihály. Okány: Szabó — Dani, Irázi I, Hor­A süllő, a csuka, a bálin horgászható váth —* Kozma, Dézsi — Sinka, Kó­nya, irázi n, Kovács, Egri. A technikásabb vendégcsapat némi fölényben játszott s az okányi csapat védelmi hibájából két gólos vezetést szerzett. Az okányiak is több gólhely­zetet teremtettek a VTSK kapuja előtt, sikerült szépíteni is, A második félidőben a hazai csapat került fö­lénybe, és kiegyenlített. A VTSK erő­sített és hamarosan újra vezetést szer­zett. Mindkét csapatnak akadt még gólhelyzete, de egyiknek sem sikerült több gólt elérnie. KÖRÖST ARCSA—BCS. KÖZLEKEDÉS ELŐRE 2:1 (0:0) Körös tar csa, 300 néző. V.: Forgács. Körös tarosa: Károly — Budai, Tö­rök, Varga — Molnár, Baksa I — Rácz, Abel, Baksa H, Hegy esi, Nagy. Közlekedés: Kerepeczky — Tadanai, Bottá, Kaczkó — Prisztávok, Baliangó — Andó, Mikló, Mitykó, Nagy II, Nagy I. Edző: Botyánszky János. Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A Közlekedés fölényben ját­szott, de csatárai sorra kihagyták a jobbnál jobb helyzeteket is. Köröstar- csának jobban kedvezett a szerencse, és Így biztosítani tudta az egy gólos győzelmet. TELEKGERENDÁS— FÜZESGYARMAT 3:3 Iz Északi csoport állása 1. Mezőberény 8 € 1 1 29: 6 13 2. Békési HSC 8 6 1 1 16: 8 13 3. Bcs. Vasas 7 5 1 1 28: 8 11 4. Doboz 7 4 2 1 21:13 10 5. Bcs. Agyagip. 7 3 3 1 18:10 9 6. Szeghalom 7 3 2 2 13:12 8 7. Köröstarcsa 8 4­4 19:27 8 8. Bcs. Közi. 8 3 1 4 21:22 7 9. Kötegyán 7 2 1 4 9:14 5 10. Okány 7 2­5 13:16 4 11. Telekgerendás 8 1 2 5 8:24 4 12. Füzesgyarmat 7 1 2 4 6:19 4 Í3. örménykút 7­­7 3:26­Bcs. VTSK n. 8 7­L 27: 9 14 Déli csoport CSORVASI MEDOSZ— GYULAVÁRI 1:1 (1:1) Csorvás, 200 néző, v.: Barcs. Csorvás: Neller — Marik, Lestyán, Kecskeméti — Kiskó, Fabisz — Sza­bados, Kécskei, Viczián, Petrovszki, Nemes. Edző: Fehér Mihály. Gyula­vári: Horváth — Novák, Borsi, Tóth — Török, Bálint — Szabó, Diriczi, Gál, Püspöki, Tulkán. Váltakozó mezőnyjáték után a ha­zai együttes vette át a kezdeménye­zést és a 20. percben meg is szerezte a vezetést. Nemes bal oldalról élesen a kapu előterébe lőtt egy labdát, és Szabados a kimozduló Horváth mel­lett a jobb alsó sarokba bombázott. Eziután feljöttek a vendégek, főleg Tulkán és Diriczi megmozdulásai je­lentettek veszélyt Neller kapujára. Hat perccel a idő befejezése előtt Kiskó szabálytalansága miatt szabad­rúgáshoz jutott a Gyulavári. Bálint állt neki a szabadrúgásnak és mint­egy 20 méteres bombája a jobb felső sarokban kötött ki. Szünet után ismét a hazai csapat volt a kezdeményező, a vendégek két előretolt emberük ki­vételével betömörültek saját tizen­hatosuk előterébe. Az állandó nyo­másra mi sem jellemzőbb, mint az, hogy a Gyulavári csak három íz­ben jutott el a csorvási kapu előte­rébe. A hazai csatársornak azonban nem volt szerencséje a góllövéssel. Tizenöt perccel a befejezés előtt Vi­czián 18 méterről lőtt labdája a felső lécről pattant a kapu fölé. A hazai együttes a második félidőben muta­tott játéka alapján kétségkívül gó­lokkal nyerhetett volna. MAGYARBÁNHEGYES— GYULAI KINIZSI 3:1 (2:1) Magyarbánhegyes, 200 néző, v.: Be- reczki. Magyarbánhegyes: Dudás — Tóth, Csabai, László — Jakab, Farkas — Fa­jó, Báli, Papp, Vaczkó, Agócs. Kini­zsi: Szalai I —- Juhász, Szalai H, Ste- fanifc — Bodiré, Reviczká — Bus, Gyetvai, Bakó, Szabó, Jámbor. A nagyobb lelkesedéssel küzdő hazai csapat ilyen arányban is meg­érdemelte a győzelmet. Góllövők: Farkas, Agócs, Tóth, illetve Jámbor, Csabai, de az egész hazai csapat át­lagon felüli teljesítményt nyújtott, míg a Kinizsiből Gyetvai, Bus és Bakó emelkedett ki. OROSHÁZI SPARTACUS— DOMBEGYHÄZ 1:0 (1:0) Orosháza, 300 néző, v.: Szuja. Spartacus: Jandsó — Szabó, Ha- lupa I, Hegedűs — Szűcs, Kohut — Hajdú, Berta, Horváth, Patyi, Halupa n. Dombegyh&z: Hagya — Papp, SzLávlk, Mika — Katona, Gerendell — Tapasztó, Bóka, Papp I, Cs. Ko­vács, Csabai. A Spartacus mindkét félidőben töb­bét támadott, de a lelkes és jó erőn­léttel rendelkező Dombegyházát csak egy kissé túlszigorúan megadott ti­zenegyessel tudta legyőzni. Göllövőr Patyi. OROSHÁZI KINIZSI II.— SZARVAS ÖRKI 5:1 (1:0) Orosháza, 600 néző, v.: Bravik. Kinizsi: Plesovszki — Boros, Hu­nyadi, Urbán — Zsarkó, Zsiga — Sel- meczi, Varga, Szénási, Busa Holler. ÖRKI: Ecsédi — Csicsely, Szakái, Les­tyán — Kugyela, Nándor — Szebe gyinszki, Valastyán H, Szűcs, Bob- vos, Papp. A jó színvonalú mérkőzésen a Ki­nizsi-tartalékok csak a második fél­időben tudtak felülkerekedni a lel­kesen játszó szarvasiakkal szemben. További eredmények Kunágota—Mezőhegyes n. 3:1, Gá­doros—Kevermes 3:1, Nagyszénás—Ge­rendás 1:1. I Déli csoport állása 1. Gyulavári 7 6 1 ­31: 7 13 2. Kunágota 6 5 1 ­11: 2 11 3. Oh. Spartacus 7 5 11 11: 3 11 4. Dombegybáz 8 2 4 2 6: 6 8 5. Szarvasi ÖRKI 6 3 12 18: 9 7 6. Gyulai Kinizsi 7 3 13 9: 9 7 7. Magyarbánhegyes 7 3-4 8:14 6 8. Csorvás 7 2 2 3 5: 7 6 9. Kevermes 7 2 14 15:15 5 10. Gádoros 7 2-5 8:12 4 11. Gerendás 6 114 4:27 3 12. Nagyszénás 6-16 5:30 1 Mezőh. M. □. 8 4 2 2 27:10 10 O. Kinizsi II. 8 3 14 17:14 7 Közüle t munkaerőigénye Felveszünk fejőgulyásokat, fizetés megegyezés szerint. Ütiköltséget fel­vétel esetén* térítünk. Cím: Arany­kalász Mtsz, Vésztő. 104 Apróhirdetések Beköltözhető házrész éladó, Gyula, Eminescu u. 30. alatt. Megtekinthető: h;étköznap délután 5—7 óráig, vasár­nap délelőtt. 102251 Nyolc darabból álló kisipari kombi­nált szobabútor eladó. Gyula, Pálfi u. 7. 102250 Utcai szoba-konyhás lakást elcserél­nék hasonlóval. Cím: Gyulai Hirdető­ben. 102249 Trabant, 500 szinkron, eladó; vasár­nap délelőtt, Mezőberény Hősök 2. Szollár. 15942 Fekete Pannónia sürgősen eladó, 12 000 kilométerrel. Szarvas, Bajcsy- Zsilinszky u. 3. 19018 Jó állapotban lévő 402-es Moszkvics eladó. Békés H. kér., Rákóczi út 54. 1415 Ma már közismert, hogy május 4-től kezdve fogási tilalom van a Körösö­kön néhány halfélére. A pontyot, a 10 kilogrammon aluli harcsát és a már­nát nem lehet halászni és horgászni. Korábbban viszont véget ért a süllő és a csuka fogásának tilalma. Tilalomra egyáltalán azért van szükség, mert a halakat — ívási idő­szak alatt-— védeni kell, hiszen ilyen­kor könnyebben foghatók hálóval, kosárral,* varsával, sőt a partközeiben akár kézzel Is. A szóbanforgó rendelkezést a hor­gászok közül többen félreértik és*má- jus—jűnius hónapban egyáltalán nem mennek a vízpartra, pedig éppen ilyentájban legkellemesebb az idő. A horgász ilyenkor nem zavarhatja az ivó halakat, de vadászhat süllőre, ba­linra, törpeharcsára, keszegre. Kár, hogy viszonylag kevesen használják ki saját szórakozásukra eme időszakot. A fészkeikről elvándorló süllők vagy törpeharcsák fogása — ha kellően fel­készültek rá, nyújt olyan élményt, mint az állandóan űzött pontyok szá­kolása. Röviden A tavalyihoz mérten 10 százalékkal több új tag jelentkezett országosan és területünkön is horgásznak. * Üjabb ponty, angolna és más halak telepítésén dolgoznak a halászok és a horgászok. * A Magyar Horgász című lapban or­szágos rekordlista vezetését kezdik el a közeljövőben. A horgászok fogás- eredményeiről szóló — hitelesített ada­tokat teszik közzé. SZEREZZEN ÖRÖMET GYERMEKNAPRA! Vízibusz Kalóz-vitorlás Balaton-vitorlás 28,— Ft 48,— Ft 140,— Ft Elemműködésű csónak 116,— Ft Veder fémből 1,50, 2,30, 3,40, 9,40 Ft 4128 Híradástechnikai készülékek (televízió, rádió stb.) és ELEKTROMOS HÁZTARTÁSI KÉSZÜLÉKEK (mosógép, centrifuga stb.) javítása garanciával és garancia időn túl Szeghalom, Petőfi Sándor u. 2. % Jawa Pionér motorkerékpár eladó. Szarvas, Deák u. 14. 19019 Elcserélném budai kertes, komfortos főbérleti lakásom gyulai kis családi házért vagy főbérletiért. Érdeklődni: Gyulán, Máriafalva, Kisfaludi u. 23, Kővári József. 102252 A Dél-magyarországi Áramszolgáltató Vállalat a Gyulai Állami Gazdaság 20 kv-os vonalát és trafóállomását 1964. május hó 15-én feszültség alá helye­zi. A vezeték és az ott elhelyezett tárgyak érintése életveszélyes. 102256 Gyulán, központban Körös-parton egyszobás, több helyiséges beköltöz­hető házrész eladó. Megtekinthető ki­zárólag szombat, vasárnap, kedd, 3- tól 5-ig Petőfi 54. x Békéscsabán május 13-án Ságvári— Szarvasi és Kazinczy utcán elveszett egy 38-as női drapp papucs. Kérem a megtalálót, adja le Vásártér V/4, B- lépcsőház, IV,41 alá. 8 A SZIM esztergomi marógép­gyára felvesz lakatos-hánlolásra betanuló férfi­munkásokat 30 éves korig. Előzetes megkeresés után a részletes feltételeket írásban megküldjük. Felveszünk forgácsoló és lakatos szakmunkásokat. Felvétel esetén útiköltséget térítünk. M unkásszállón elhelyezést, üzemi konyhán étkezést biztosítunk. 74376