Békés Megyei Népújság, 1961. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-09 / 264. szám

1961. november 9., csütörtök RÉPŰJSÁI G 5 Élre került a Bcs. Építők — A Gyulai MEDOSZ ismét győzött — Nem utolsó már Szarvas — Óriási meglepetések a megyei kézilabda-osztályozókon Szarvasi SC —-Kecskeméti TE 4:1 (4:0) Szarvas, 800 néző. V.: Szentesi. Szarvas: Kondaos — Bob-vas II., Szí­tó Burázs — Patkós, Gáspár — Jaro, Bodnár, Szatontay, Kerekes II., Bobvas I Edző: Bencéik Mihály. Kecskemet. Vttkovias - KOCZÓ, Soós, Mészáros - Szikszói, Vass - Szabó, Gacs, Pekete, Bertha, Zubek. Edző: Hanzer Jenő. Hazai támadásokkal indult a mérkő­zés. Mindkét csapatnál igen sok hibát Vétettek a játékosok az első negyedórá­ban. így jobb gólhelyzet egyik kapu ixál sem alakult kL Az első kecsegtető helyzet a kecskemétiek előtt adódott, de az utolsó pillanatban Szító onfelál- dozoan mentett. A 11. percben formás hazai támadás után Szaiontay nagy lö­vést küldött Vitkovics kapujara, ataa labdát csak kiütni tudta, amely a be­futó Járó elé pattant, s kapásból nagy gólt lőtt. A gól meghozta a hazat csa­tárok önbizalmát, és a 23. percben újabb gólt értek el. Egy szöglet alkal- mávtű idsszögletet rúgtak, s a jól be­ívelt labdát Kerekes II. védhetotlemü lőtte a hálóba. Rövid idő múlva Bod­nár volt eredményes. Szinte a 23. perc­ben esett gól hasonmása volt a har­madik, amelyet Botnür szerzett Ezután állandósult a hazai fölény es szmte kapujához szorította a hazad «»P kecskemétieket. Tíz Perccel a tóhdo befejezése előtt Kerekes n. lőtt kapu ra, s erős lövését a kapus W<Älozt>e amely mint az eisö gólnál, ismét Járó elé pattant, s ő a hálóba lőtt. Szünet után alábbhagyott a hazaiak fölénye, s az állandóan szemerkélő esőben a kecskemétiek irányitatták a « A körülményiedé a*** azonban nem tudták alakítani az eisö húsz vábbra is a kecskemétiek imádták, a hazaiak csak lefutásokkal veszelyeztet tek. Mindkét kapu előtt adódott g - My«t, de a csatárok sokat adogattak fe ^rra elrontották azokat. A 79. pere- ben egy jelentéktelennek látszó táma­dásnál Szító kézzel érintette a latodat, s a megítélt 11-est Gacs értékes:tette. A mérkőzés a csúszós talaj nuatt csap­kodó, rossz játékkal ért véget. Jók: szító. Burásat, Járó, aewe 3“*, VaeS> Ber^ CSABAI PÁL Gyulai MEDOSZ Orosházi Kinizsi 2:1 (0:0) Orosháza, KW# néző. V.: Kasza. Gyula: Vidó — Gyepes, Pásztor, Pet- rovszki - Gúti, Fodor - Borús, Hím­mé,. ii„ Himmer L, Nagy H., Nagy I Orosháza: Jamdzsó - Perjést, Nagy, Fiam - Papp, Duóás - Csömör, Ber- tba, Cztnáki, Túri, Békési. Edző: Dom- bovári András. Nagy lendülettel kezdett mind a két csapat. Formás támadások goroultók végig a pályán, s mindkét kapu előtt már az első percekben nagy golhely zetok maradtak kihasználatlanul Elő­ször Nagy I. két nagy helyzetet majd Békési, Czlráki, később pedig csömör hagyott ki biztos Változatos, élénk iramú volt a mérko , zés, s az első félidőben kiegyenlített vo#t a játék. Fordulás után a Kinizsi kezdeménye­zett és az 3. percben Túri kiugrott a védők gyűrűjéből, s megszereztó a ha­zaiknak a vezetést. Nem sokam tartott azonban az orosháziak oromé, me két pere múlva Himmer II. kiegyenlí­tett. A két gyors gól után még elveze- ISebb lett a játék. A Kinizsi csatársora egymás után vezette formás támadá­sait, s szinte állandósult fölényük. A OS. percben Túri már csak a kapu«»! A bajnokság állása 1. Bcs. Építők 11 8 3­29: 7 19 2. Jászb. Vasas 11 8 2 1 29:10 18 3. Gyula 11 7 2 2 26:12 16 4. Jászb. Lehel 11 6 3 2 24:13 15 5. Szóin. MTE 11 5 3 3 23:12 13 6. Martfű 11 6 1 4 29:17 13 7. HMTE 11 5 3 3 19:15 13 8. Szegedi VSE 11 5 1 5 21:20 11 9. Orosháza 11 4 2 5 18:17 10 10. Csqngrád 11 3 3 5 22:24 9 11. Bcs. MÁV 11 3 2 6 15:30 8 12. Szóin. Kinizsi 11 2 4 5 14:32 8 13. Szegedi Sí-* 11 3 1 7 12:27 7 14. Szentes 11 3­8 13:25 6 15. Szarvas 11 3­R 16:38 6 16. Kecskemét 11 1 2 8 15:26 4 állt szemben, de hibázott, s rövid idő múlva Csömör lőtt közelről. Továbbra is az orosházi csapat Irányította a já­tékot, és támadásaik veszélyesebbek voltak a MEDOSZ-énál. Ennek ellenére a 86. percben a gyulaiak értek el gólt. Nagy H. egy hosszan előrevágott lab­dával kiugrott, s a védőket maiga mö­gött hagyva megszerezte a vezetést, s a győzelmet is a vendégcsapat javára. Jók: Gyepes, Vidó, Pásztor, Pet- rovszki, illetve Perjési, Nagy, Fiam, Papp. DTMAK FERENC Bcs. MÁV-Bocskai — Hódmezővásárhelyi MEDOSZ-MTE 0:0 Békéscsaba, 500 néző. V.: Hamar. MÁV: Unyatinszki — Moravszki, Si­mon H., Pécsi — Baráth, Boss — Csd- cseiy, Kovács, Gazsó, Bélánk® I., Bé­lánk® Ht. Edző: Andó Tamás. HMTE: Marton —' Such, Holubán, Bacsa Sepsei, Nagy — Berta, Zsóter, Nagy™ némedi, Rozik, Alföldi. Edző: Kecskés István. Lendületes hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, de a vendégek idő­ben hárítani tudtak. A MÁV támadásai ellenére a vendégek is veszélyeztettek, de eredmény nélkül. Váltakozó, eléggé iramos volt a mérkőzés, s hol az egyik kapu, hol a mások került veszélybe. Szünet után sem csökkent az iram, de eredményt egyik csapat sem tudott eüémd. A csatárok rövid passiókkal, sok húzással építették fél támadásai­kat, ami módot adott a védelemnek, hogy időben közbelépjen. A mérkőzés utolsó percében a vendégek kezdemé­nyező, de köríilményeskedő csatárai nem tudlak gólt lőni. Jók: Unyatinszki, MoravsHld. Ba­ráth, Loss, illetve Bacsa, Sepsei, Nagy, Rozik. SZTOJAN JANOS Békéscsabai Építők — Szentesi Kinizsi 3:0 (1:0) Szentes, 1000 néző. V.: Lesén. Építők: Krátki — Farkas, Papol. Vári — Lonovics, Rieger — Miiklya, Farkas, Sipos, Mitykó, Pataj. Edző: Léby Emil. Szentes: Nagy — Süli. Végh, Gágyor Gazsi, Polya — Tóth, Dúcai, Tószenber- ger, Krám, Joó. Edző: Tóth István. Csúszós, ragadós, mólytatejú pályán az Építők léptek fel támadólag. A má­sodik percben már gólhelyzet is adó­dott a Kinizsi kapuja előtt, de Mäklya labdája a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Ezután a hazaiak is veszé­lyeztettek, de Popolial az élen, a csa­bai csapa* mindent hárított. Az Építőik támadásai veszélyesebbek voltak, s a 10. p.-ben egy jobboldali támadás során M i ki y a átcselezte a védőket, begurí­tott és az ötösön tisztán álló Sipos a hálóba lőtt. A gól után a Kinizsi vette át a játék irányítását, s mintegy 30 percig támadott, de eredménytelenül. Szünet után ismét az Építők támad­tak, s mindjárt az első percben gólt ér­tek el. MiMya átcselezte a védelmet, ügyes testcsellel a kapust is eaféktette, s így akadálytalanul lőtte az Építők második gólját. Nem sokkal ezután is­mét Miklya volt eredményes. A 3ü él- I lenére sem hagyott alább az iram, s a Kinizsi formás támadásokat vezetett. A 62. percben óriási gólhelyzetet hagy­tak ki a szentesi csatárok. Kram az ötösön már csak a kapussal állt szem­ben, amikor az utolsó pillanatban szög­letre hárították a csabai védők. A to­vábbi támadásokat az Építők védelme sorra hárítaná tudta a nagyszerű napot kifogó Popolial az élen. A 78. percben ismét a csabai kapu élőtt adódott gól­helyzet. Tóth az ötösön a lövés pilla- natában elcsúszott, s így Krátki men­teni tudott. A hátralévő időben egyik kapu előtt sem adódott gólhelyzet, noha az Építők többet támadtak. A mérkő- j zés végig igen sportszerű keretek kő- zött zajlott le. Durvaságok egyik osapat I részéről sem történtek. A mérkőzést nagyszerűen vezette Imán. Az Építők ezzel a győzelemmel az élre kerültek, s csak ők őrizték meg veretlenségü­ket. Jók: Popo! (a mezőny legjobbja), Krátki, Mikíya. illetve Nagy. Gazsi, Pólya. ZÖT.m JÓZSEF További eredmények: Szegedi Spar- takusz—Jászberényi Vasas 2:1, Szol- 1 noki MTE—Szolnoki Kinizsi 0:0, Sze­gedi VSE—Jászberényi Lehel 1:1, Mart­fűi MSE—Csongrádi Petőfi 3:2. Amint arról már hírt adtunk, a kettős ünnep alatt Szarvason ke­rültek sorra az 1962. évi megyei I. osztályba jutásért kiírt kézilab­da-osztályozómérkőzések. A két­napos mérkőzéssorozaton a járási, városi bajnokságok győztes férfi- női együttesei találkoztak. A fér­fi és női csoportban óriási megle­petés született. A nehéz, sáros ta­lajon jobban mozgó diákcsapatok fölborítva a papírformát, megsze­rezték az első, második helyet, és ezzel bekerültek a megyei I. osztályba. A nőknél a Gyomai Gimnázi- [ um végzett az első helyen jobb I gólarányával az Oh. Táncsics Gim­názium együttese előtt. így mind­két csapat feljebb jutott. A tavaly még a legjobbak közt szerepelt Gyulai Harisnyagyár és a nagy esélyesnek tartott Bcs. Agyagipar csak a III., IV. helyen osztozott. Férfiaknál a nagyon ötletesen játszó Gyomai Gimnázium szerez­te meg az elsőséget a Gyulai Sportiskola csapata előtt. A Bcs. Typographia a III., az Orosházi Mezőgazdasági Technikum a IV. helyen végzett. Az Endrődi Spar- takusz a második napi küzdelmek­től — miután hétfőn két vereséget szenvedett — nagyon sportszerűt- j lenül visszalépett a további já- I téktól. A Testnevelési nyerte Főiskola és a Békéscsabai Kötöttárugyár a November 7 kézilabda-kupát November 6-án a férfiak, T-én a nőik küzdöttek a hagyományos vándorser­legért a békéscsabai Ruhagyár-pályán. A kedvezőtlen időjárás ellenére meg­lepően nagyszámú közönség előtt színvonalas, izgalmas mérkőzéseket vívtak a csapatok. A férfiaknál jóval a várakozáson felül szerepelt a Testne­velési Főiskola vendégcsapata. A test­nevelők ragyogó labdakezelésű, gyors játékosokból álló csapata nagy közön­ségsikert aratott, és teljesen megérde­melten győzött a nehézkesen, fáradtan mozgó NB Il-es Bcs. MÁV ellen. Ha­talmas meglepetést keltett a Bcs. Di­mitrov gyenge játéka. A nőknél már az előmérkőzések nagy izgalmak közepette zajlottak le. A Pamutszövő legyőzte a Ruhagyárat, majd holtversenybe kerülit a Sportis­kolával. Sorsolás után a Sportiskola került a döntőbe, ahol a selejtező mér­kőzéseket simáin vevő Bcs. Kötöttáru­gyár volt az ellenfél. A döntő mérkő­zés óriási harcot hozott, és csak a hosszabbítás utolsó percében lőtt gól­lal szerezte meg az 1961. évi megyei bajnokság mellé a Kupát is a Bcs. Kö­töttárugyár. A felnőttek döntői előtt játszották le a városi fiú-lány serdülő­mérkőzések döntőit is. A fiúknál a fi­zikai fölényben lévő Il-es számú álta­lános iskola győzött. A lányoknál az utolsó pillanatban lőtt góllal szintén a Il-es számú iskola csapata szerezte meg az elsőséget. Eredmények: Férfiak: Testnevelési Főiskola— Bcs. Sportiskola 11:8 (5:3) V.: Eperjesi. Gd.: Ajtonyi (4), Szabó, Gaál (2—2), ökrös. Nyíri, Németh, il­letve: Bohus (4), Radnai, Rozsos. Tóth, Vandlik. Bes. Vörös Meteor—Mezőberényi Textil 8:6 (4:3) V.: Szilvás:. Gd.: Bielik 3, Sümegi, Kacsán, Farkas, Riehveisz, Leszkó, il­letve: Brezsnyik 4. Kondé 2. Bcs. Sportiskola—Bcs. Dimitrov 8:7 (4:3) V.: Eperjesi. Gd.: Bohus 6, Gécs. Rad­nai, illetve: Reispach 3. Rácz 2. Szabó, Fodor. Bcs. MÁV—Bcs. Vörös Meteor 14:6 (8:1) V.: Machaiek. Gd.: Gálik 5, Németh, Giczei II. 3—3, Tomivá, Boskó, Darida, iUetve: Bielik 2, Leszkó , Sümegi, Ka­csán. PÉNTEK, 1961. NOVEMBER 1«. KOSSUTH RADIO: 8.10 Operettrész- letek. 9.00 Napirenden. 9.05 Dvorzsák: Szláv táncok. 9.45 Iskolai kórusok éne­kelnek. 10.10 A Les Djinus-együttes énekel. 11.00 Belga szüzek, re­gényrészlet. 11.15 Operarészletek. 12.15 Tánczene. 13.00 Viva Cast­ro! Könyvrészlet. 13.20 Magyar szerzők népdalfeldolgozásaiból. 13.45 Gazda­szemmel a nagyvilág mezőgazdaságá­ról. 14.00 Csajkovszkij-dalok. 14.15 Sportoló Ifjúság. 14.35 Kis szvitek. 15.10 A Gyermekrádió énekszakköre. 15.30 Várok reád... Versek. 15.40 Szív küldi... 16.25 Periszkóp. Az ipari rovat műsora. 16.40 A Lipcsei Rádió Ifjúsági Énekka­ra énekel... 17.15 ötórai tea. 17.45 Rá­dióiskola. 18 30 Szovjet zen®? hét. Mai emberek. 19.00 Pénteken Bcs. MÁV—Mezőberényi Textil 14:5 (7:1) V.: Szilvás!. Gd.: Gálik, Boskó 5—5, Darida, Tomka, Varga, Szabó, illetve: Kondé 2, Hegedűs, Gyulai, Veres. Testnevelési Főiskola— Bcs. Dimitrov 8:8 (3:3) V.: Machaiek. Gd.: Ajtonyi 4, Gaál 2, Sza'bó, ötvös, illetve: Szabó, Reispach 2— 2, Németh, Peszelinger, Rácz, Der- valies. SERDÜLÖK A III—IV. HELYÉRT I. sz. iskola—VIII. sz. iskola 9:7 (3:2) V.: Kocsis. Gd.: Szász, Maróti 3—3, Kasznár I., 2, Kasznár II.. illetve: Zá­rná 3. Krizsán 2, Nagy, Somogyvári. Nagy. SERDÜLÖK az I—*11. HELYÉRT II. sz. iskola—IV. sz. iskola 14:9 (7:6) V.: Hrabovszki. Gd.: Várai 8, Gsák, Pétervári I. 3—3, illetve: Schweriner 9. A NOVEMBER 7 KUPA DÖNTÖI: Bcs. Dimitrov—Mezőberény 11:5 (6:1) az V—VI. helyért. V.: Szilvási. Gd.: Fodor, Dervalics 3— 3, Gácsi 2. Rácz, Szűcs, Borbély, il­letve: Bánfalvi 2, BrezsnyiJk,. Gyulai, Veres. Bcs. Sportiskola—Bcs. Vörös Meteor 13:12 (6:6) a III—IV. helyért. V.: • Eperjesi. Gd.: Rozsos 5, Tóth 3, Bohus, Gécs 2—2, Vandlik, illetve: Bie­lik, Sümegi 4—4, Leszkó 3, Kacsán. Testnevelési Főiskola—Bcs. MÄV 10:8 (5:3) az I—II. helyért. V.: Machaiek. Gd.: Szabó, Ajtonyi, Németh 3—i3, Nyíri, illetve: Varga 3, Balogh, Giczei, Gálik, Tomka, Boskó. NŐI EREDMÉNYEK: Bcs. Sportiskola—Bcs. Pamutszövő 2:2 (2:1) V.: Giczei. Gd.: Virág 2, Darabos. Tóth. N Bcs. Pamutszövő—Bcs Ruhagyár 3:2 (1:0) V.: Varga I. Gd.: Kapuvári 2, Dara- bő«. illetve: Víncze, Gedó I. Bcs. Sportiskola—Bcs. Ruhagyár 3:2 (0:2) V.: Eperjesi. Gd.: Bordás 2, Viráigh, illetve: Jenei LL Csiaki. 23.09 Kamarazene. O.H) Verbunkosok, 3 cigánydalok. PETŐFI RADIO: 14.15 A Maros-vá- j sárhelyi Filharmónia Zenekar játszik. ! 14.40 Romeo és Julia. Elbeszélés. 15.00 ; Népi muzsika. 15.40 Tíz perc a bírósá- 3 gon. 15.50 Két Kodály-kórus. 16.05 Mo- 3 zart műveiből. 16.50 Az Ifjúsági Rádió 2 nyelvtanfolyama. 17.00 A Gyermekrá- 3 dió műsora. 17.25 Az Ifjúsági Rádió j műsora. 17.45 Magyar indulók. 18.36 3 Kisvárosi képek. Salgótarján. 18.45 Re- | ginald King: Fantázia. 19.05 Brahms: 5 Klarinétötös. 19.40 Falurádió. 20.00 Ké- ■ pék Muszorgszkij életéből. 21.10 A ■ Máday—Ifj. Nagy-együttes játszik. 3 21.45 Tanítók, tanárok fóruma. 22.00 3 Zenekari muzsika. i TELEVÍZIÓ: Adásszünet, Bcs. Kötöttárugyár—Mezőbercny 4:2 (3:2) V.: Varga I. Gd.: Hegedűs, Várai 2— 2, illetve: Harmati, Hoffimanné. Békés—Mezőberény 4:3 (3:1) V.: Eperjesi. Gd.: Kiss 3, Lengyel) illetve Hoffmanné 3. Bcs. Kötöttárugyár—Békés 2:1 (1:1) V.: Németh. Gd.: Hegedűs 2. Szálkái. SERDÜLŐ DÖNTÖK A IM—IV. HELYÉRT: III. sz. iskola—I. sz. iskola 4:0 (2:0) V.: Giczei. Gd.: Kocsis 3, Vaszkó I. SERDÜLŐ DÖNTÖK AZ I—IL HELYÉRT: II. sz. iskola—IV. sz. iskola 1:0 (0:0) V.: Németh. Gd.: Ancsin. NŐI DÖNTÖK: V—VI. HELYÉI?T Bcs. Ruhagyár—Mezőberény 4:1 (2:0) V.: Eperjesi. Gd.: Csiáki 4, Baksai. Ill—IV. HELYÉRT: Békés—Bcs. Pamutszövö 3:2 (3'0) V.: Németh. Gd.: Kiss 3, Darab s, Raükó. I—II. HELYÉRT: Kötöttárugy ár—Sportiskola 3:2 (1:1, 2:2) V.: Giczei- Gd.: Kovács, Várai. Ka» rasz, illetve: Bordás, Lévai. SZABADSÁG MOZI, Békéscsabai November 9—12: Iskola társak vol­tunk. Kezdés: hétk. 6, 8, vas. 4, 6, 8. BRIGÁD MOZI, Békéscsaba. Novem­ber 9—12: Az ismeretlen férfi. K.hí fél 6. fél 8, vas. fél 4, fél 6, fél 8. TERV MOZI, Békéscsaba. November 9—12: Feltámadás. K. h. fél 6. fél 8, vas. fél 4, fél 6. fél 8. BÁSTYA MOZI, Békés. November 9—12: Egy katona meg egy fél. K. h. 6, 8, vas. 4, 6, 8. SZABADSÁG MOZI, Gyoma. Novem­ber 10—12: Góillövő zenész. K. h. 7* vas. 3, 5, 7. PETŐFI MOZI, Gyu-la. November 9— 14: Katonazene. K. h. 6, 8, vas. 4; 6, 8. ■ ERKEL MOZI, Gyula. November “ 10—12: öt töltényhüvely. K. h. fél 6, fél 8, vas. fél 4, fél 6, fél 8. VÖRÖS OKTOBER MOZI, MezoKo- vácsháza. November M)—12: Aiorrvrc- vű. K. h. 7, vas. 3, 5, 7. PARTIZÁN MOZI, Orosháza. Novem­ber 9—14: Legénylakás. K. h. fél 6, fél 8, vas. fél 4, fél 6, féi 8» BÉKE MOZI, Orosháza. November 10— 12: Kiábrándulás. K. h. 5, % vasi 3, 5, 7. PETŐFI MOZI, Sarkad, November 10—12: A vak muzsikus. K. h. 8, vas. 4, 6, 8. TÁNCSICS MOZI, Szarvas. Novem­ber 9—12: Rocco és fivérei. I—II. r* ADY MOZI, Szeghalom. November 10—12: Napfény a jégen. K. h. 7, vas. 3, 5, 7. DÓZSA MOZI, Tótkomlós. November 10—42: Nem nősülök. K. h. 8, vas. 4, 6, 8. SZABADSÁG MOZI, Vésztő. Novem­ber 10—12: Es tér ina. K. h. 7, vas. 5* S 7 órakor* Rádió- és televízió-műsor 18.45 I este...