Békés Megyei Népújság, 1961. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-09 / 264. szám

6 R £ PŰJSAG 1961. november 9., csütörtök Tovább növelte előnyét a medgyesegyházi csapat a megyei /. osztályban BÉKÉSCSABAI VTSK— GYOMAI MEDOSZ 6:3 (3:6) Békéscsaba, 500 néző V.: Závodszíky. VTSK: Geszti — G-yócsi, Kubák, Plu- foár — Noválk, Bobus — Kosíkó, Vasas, Bő esik, Kiss, Kbcsmariík. E.: Kliment Aaxtrás. Gyoma: Bíró — Saeaidrei, Józsa, Kőszegi — Pa-pp, Kocsis — Be­ne, Nyilas, Kosza, Putnoki, Kovács. E.: Putnoki Elemér. Csúszós füvön, rcwád mezőnyjáték Után ae 5. percben Vasas szabadrúgá­sából Kiss lőttje a hálóba a labdát. To­vábbra is a hazaiak maradtak táma­dásban, s a vendégek csak ritkán ju­tottak át a felező vonalon. A sorozatos támadások során a jobb oldalon Kris- kó átjátszva a védelmet, a kapust is kicselezve 2:0-ra növelte az előnyt. A gól után szinte állandóan a vendégek térfelén folyt a játék. Bócsik 40 méte­res kapufája és sok szöglet jelezte a hazai fölényt. A 32. percben egy szépen beívelt sarokrúgást Kriskó fejelt a hálóba. Szünet után ismét Bóosiík kapufája és Kiss gólja adott izgalmat a nézők­nek. Ezután a hazad védelem teljesen leállt, és a lelkesein küzdő gyomaiak Putnoki, Kovács, majd ismét Putnoki góljával 4r3-na szépítettek. Az utolsó negyedórában ismét a hazaiak lendül­tek támadásba, és Krcsmarik, majd Vasas góljával 6.i3 arányban megérde­melten győztek. Jók: Kriskó, Kovács, KSss, Bobas, il­letve: Putnoki, Bíró, Kovács. Fercsák János CSORVÄSI MEDOSZ—ELEKI XSZSK 1:0 (0:0) Csorvás, 400 néző. V.: Járási. Csorvás: Havrán — Mracskó, Takács, Lestyán — Kiskó I., Kiskó n. — Ba- róth, Rigó, Bogár, Bakk, NeOier. E: Szilágyi Menyhért. Elek: Mucsd — Miszlai, Harsányi, Molnár — Fórján, Köteles — Keresztesi, Halasi, Tiba. Marár, Kelemen. E.: Klem István. Borús, de mégis kellemes labdar úgó- időben a vendégcsapat kezdte a játé­kot, de a MEDOSZ vezette az első tá­madásokat. A 3. percben Neller tisztán kapott egy labdát, de nagy helyzetben mellé lőtt. Ugyanebben a percben két gólhelyzet is adódott Mucsi kapuja előtt, azonban a hazai csatársor ezeket is kihasználatlanul hagyta. A 12. perc­ben Bogár kikeveredett a jobb oldalra, erős lövést küldött a kapura, a labda azonban az oldalhálót találta el. Ez­után kiegyensúlyozottabbá vált a já­ték. Mindkét csapat veszélyeztetett. A 25. percben Rigó élé került a labda, de az összekötő a kapu mellé lőtt. Egy újabb támadás során Mracskó szöglete ismét Rigót találta jó helyzetben, de fejesét Mucsi nagyszerű érzékkel véd­te. A félidő hátralévő részében mind­két kapu előtt adódott gólhelyzet, de a csatárok elügyetlenkedték azokat. A második félidőt veszélyes eleki tá­madás vezette be. Kelemen tört kapu­ra, és jói helyezett lövését Havrán csak bravúrral tudta mentem. Ezután ismét hazai rohamok következtek, de az eleki védelem Mucsival az élen mindent tisz­tázott. Az 56. percben Bakk beadását Baráth, majd Rigó lőtte mellé. A 60. percben született meg a mérkőzés egyetlen, s győzelmet jelentő gólja. Bogár előreívelt labdájába kézzel nyúl­tak bele az eleki védők, s a megítélt büntetőt Kiskó n. értékesítette. A gól után Harsányi hibázott, s a labda Nel­ler elé került, aki azonban elhirtelen- kedve kapu fölé lőtt. Jók: A hazai csapatból senki sem játszott átlagon felül, illetve: Mucsi, Harsányi, Morár. Pelesz János MEZÖHEGYESI KINIZSI— MEZÖKOVÁCSHÁZI PETŐFI 1:1 (1:1) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Bo­kor. Kinizsi: Árgyelán — Sajti I., Csete, Kiss — Sajti II., Kemény — Dúl, Me­zei, Császár, Varga, Fejes. E.: Ottrak Mihály. Petőfi: Budácsik I. — Sás, Bá- nyik H., Bányik I. — Bálványos, Bu­dácsik n. — Gajdos, Kertmegi, Batke, Pasek, Tóth. E.: Lukács Pál. Gyors hazai támadásokkal indult a mérkőzés. A sorozatos hazai támadá­sokat azonban a Kinizsi védelme sor­ja hárította. A 11. percben Sás röviden adott haza, s a sáros talajon vánszorgó labdát Varga elcsípte, és a kifutó ka­pus mellett a hálóba gurított. A várat­lan gól után nagy erővel támadott a Petőfi. A 14. percben Batke szabadrú­gását Árgyelán kiejtette, és Tóth ki­egyenlített. A félidő végén a Petőfi csapata mezőnyíölényben játszott, de csatárai a gólhelyzeteket kihagyták. Szünet után a játék teljesen ellaposo­dott. Az 57. percben egy védésnél Ár­gyelán megsérült, s végleg kiállt," míg egy perc múlva a játékvezető Tóthot állította ki. A csökkent létszámú csa­patok játéka alacsony színvonalú, csapkodó játékká fajult. Jók: Csete, Kiss, Dúl, illetve: Bálvá­nyos. Weszely József MEZÖHEGYESI MEDOSZ— VÉGEGYHÁZA 4:1 (4:0) Mezőhegyes, 500 néző. V.: Kövesdi. Mezőhegyes: Török — Pálhidai, Csizmás, Fekete — Vigh, Janovics — Rizsányi, Madácsi, Borsos, Zomborácz, Keresztes. E.: R. Szabó János. Végegy­háza: Land — Kampó, Pasek, Mifcula — Czemán, Loss — Sztankó, Paulik, Kerekes, Engelhardt. Pasek II. E.: Al­bus Pál. A nagy lendülettel támadó MEDOSZ már az első percben szabadrúgáshoz jutott az ellenfél 16-osánál. A vendégek nem álltak sorfalat, s Rizsányi jól el­talált lövése a hálóban kötött ki. Két perc múlva ll-eshez jutottak a hazai­ak, de Zomborácz a kapus kezébe lőtt. Továbbra is a MEDOSZ támadott, és a B3. percben Rizsányi fejelt a hálóba. Egy perc múlva pedig Zomborácz már 3:0-ra növelte a MEDOSZ előnyét. A három gyors gól után alábbhagyott a hazaiak nagy lendülete, s Végegyháza is veszélyeztetett. A félidő végefelé is­mét a hazaiak kezdeményeztek, és 6 perccel a félidő befejezése előtt Madá­csi kiugrott a védők között, és szép gólt lőtt. A második félidőben megváltozott a játék képe, s kiegyensúlyozott lett a mérkőzés. A vendégek sorozatos ellen- támadásai azonban mindig elakadtak a hazaiak 16-osánál. A 71. percben En­gelhardt váratlanul kitört a védők kö­zűi, és szépített. Az utolsó negyedórá­ban ismét változatossá vált a játék, amely azonban csak a két 16-os kö­zött folyt. Jók: Vigh, Janovics, Zomborácz, il­letve: Pasek I., Pasek EL, Loss. Jászberényi Mihály SARKADI KINIZSI—BÉKÉS­SZENT ANDRÁS 2:0 (1:0) Sarkad. 800 nézó. Vezette: Vozár. Sarkad: Erdélyi — Hangyái, Juhász, Burázs — Zsilák, Kovács — Szobosz- lay, Kiss L, Kiss II., Mózes, Kótai. E.: Házi István. Békésszentandrás: Héví­zi — Csík, Zalai, Sindeli — Móna, Pet- rázs, Fekete, Kiss, Megyeri, Tóth, Ba- gi. E.: Bagi Imre. Az első negyedóra változatos játékot hozott, mindkét csatársor sokat lőtt ka­pura. A 21. percben Kiss EL elfutott a jobb oldalon, de a lövés pillanatában fellökték, s a megítélt büntetőt Kótai gyengén helyezte a bal sarokba, me­lyet Hévízi kiütött. A Kinizsi tovább rohamozott, és újból Kótai lövését véd­te a kapus. A 30. percben Kiss II. is­mét otthagyta a védelmet, és védbetét­len gólt lőtt. A gól után egy ideig nyo­masztó lett a hazai fölény. A félidő vé­gén a vendégek is vezettek néhány tá­madást, de azok nem jelentettek kü­lönösebb veszélyt Erdélyi kapujára. Szünet után az első percekben for­más hazai támadások követték egy­mást. Az eredménytelen támadások után kiegyenlített lett a játék. A Kini­zsi csak a 65. perctől kezdett újból tá­madni, s mezőnyfölénybe került. A 72. percben Szoboszlay átadásából Kótai a léc alá bombázott. Utána Tóth megsér­tette a játékvezetőt, amiért kiállítot­ták. A hazai csapat ezután még jobban fölénybe került, de az eredmény már nem változott. Jók: Kótai, Hangyái, Zsilák, illetve: Hévízi, Móna, Kiss. Csemai Zoltán SARKADI MSE—B ATTONY A 5:4 (3:3) Battonya, 200 néző. V.: Baranyai. Sarkad: Kovács I. — Somogyi, Bar­November 5-én délelőtt a me­gyei TST vezetője. Kovács József elvtárs öt kiváló sportmunkás­nak adta át a kitüntető jelvénye­ket. A Sportmozgalom Kiváló Dol_ gozója kitüntetést Túri Miklós, a megyei vívószövetség főtitkára, Gáspár Ervin, a háromtusa-szö­vetség elnöke és Veres Gyula, a na, Boldogh — Balogh, Kovács II. — Torma, Kovács EH., Fábián, Mikes, Bo­ros. E.: Tamási Károly. Battonya: Szi­tás — Balogh, Kabát, Kopcsák L — Erdélyi, Szubity — Vidicziky, Robotika 1., Hábán, Csizmadia, Jenei. E: Túri Mihály. A nehéz talajon végig izgalmas játé­kot hozott a találkozó. Mindkét csapat sok hibával játszott, s különösen a vé­dők jeleskedtek ebben. A hazaiak kez­deményeztek többet, s mégis mind az öt esetben a vendégek szerezték meg a vezetést. A hazai védelem szinte va­lamennyi gólban ludas volt. GL: Kovács III. 2, Mikes, Torma, Fá­bián, illetve: Hábán 3, Vidiczki. Jók: Kovács I. Torma, Fábián, illet­ve: Robotka, Erdélyi, Hábán. Kecskeméti Lajos BÉKÉS—TÓTKOMLÓS 2:2 (2:1) Békéscsaba, 400 néző. V.: Horváth. Békés: Jenei — Kocsor, Arató, Acs — Balogh, Fehér — Beliczaá, Hőgye, Pikó II., Tuska, Szabó II. Edző: Szom­bati György. Tótkomlós: Kárász — Tóth, Miklós, Pipós — Nagy, Majoros — Paksi. Mateisz, Paulik, Kanka, Tus­ka. Edző: Nyíregyházki Marton. Pár száz lelkes békési szurkoló har­sány buzdítása mellett kezdődött a mérkőzés. Mindjárt a tótloo-mlósi csa­pat lépett fel támadólag, de a helyzete­ket nem tudták kihasználni. Az első Jutsz perc meddő játéka után a béké­siek is veszélyeztettek és tíz perc le­forgása alatt két gólt értek el. A 25. percben Szabó H. elfutott és beadását Beticzai a hálóba fejelte. A 32. percben Beliczaá futott el és a labdát Tuska sodorta a hálóba. Ezután a tótkomlósi csapat támadott és a 41. percben Nagy 15 méteres szabadrúgása a rossz sorfal között a hálóba jutott. A lelkes tótkomlósi csapat a második 45 percben fölénybe került és a 65. percben Paulák kiegyenlített. Jók: Jened, Kocsor Beliczaá, Szabó 11., illetve Kárász, Nagy, Majoros^ Tus- ka. Nagy Mihály MEDGYESEGYHÁZA—GYULA­VÁRI MEDOSZ 1:0 (0:0) Gyulavári, 150 néző. V.: Kun. Medgyesegyháza: Kecskés — Plás- tyik, Erdős, Varga I. — Pete, Holec I. — Varga II., Furzsa, Dancsik, Holee 11., Koiec III. Edző: Sipos András. Gyulavári: Horváth — Király, D. Nagy. S->ós — Gáti, Arató — Novák, Kovács, Lovász, Csordás, Irházi. Edző: Ku- bioza János. A végig hatalmas iramú mérkőzésen a 86. percben Varga II. góljával meg­érdemelten nyert Medgyesegyháaa. Az öt tartalékkal kiálló Gyulavári nem tudta áttörni a medgyesietk védelmét. Kun játékvezető igen jól vezette a végig nagyáramú találkozót Jók: Kecskés, Varga n., Erdős, ihlet­ve Horváth, D. Nagy, Lovász. Kübicza János A bajnokság állása : 1. Medgyesegyh. 11 9 1 1 22: 8 19 2. Mezőkovácsh. 11 6 4 1 23:11 16 3. Sarkadi Kinizsi 11 5 4 2 19: 9 14 4. Mezőh. M. 11 6 2 3 28:18 14 5. Sarkadi MSE 11 6 2 3 21:19 14 6. Bcs. VTSK 11 6 1 4 21:11 13 7. Békésszentand. 11 4 5 2 18:11 13 8. Mezőh. K. 11 5 3 3 16:12 13 9. Csorvás 11 5 3 3 13:13 13 10. Békés 11 5 1 5 18:18 11 11. Gyoma 11 3 3 5 21:23 9 12. Elek 11 4­7 12:23 9 13. Tótkomlós 11 2 4 5 21:25 8 14. Végegyháza 11 2 2 7 15:29 6 15. Battonya 11 1 2 8 13:25 4 16. Gyulavári x 11­1 10 5:27 1 x = a Békésszentandrás—Gyulavári mérkőzés két pontja 0:0 gólaránnyal a békésszentandrásiakat illeti, mivel a gyulavári csapat nem jelent meg. kézilabda-szövetség elnöke kap­ták meg. A Sportmozgalom Érde­mes Dolgozója kitüntetést Boldi­zsár Gyula és Árpád Mihály já­tékvezetők kapták. A kitüntetet­tek több éves társadalmi munká­ban végzett sportmunkájukért kapták a szép kitüntetést. Társadalmi sportmunkásokat tüntettek ki HÍREK Tizenkilenc deka mégiscsak sok! A napokban egy idős bácsi kereste fel a szerkesztőséget. Kezében egy kis csomagot szorongatott. Míg bontogatta a csomagot, egyre dicsérte a csa­bai kenyérgyár termékeit. Finom, ízletes a kalács, a sütemény, a kenyér is finom. Míg mindezt elmondta, a csomagból egy szépen megsült, formás fe­hér kenyeret szedett elő. — Nincs nekem panaszom a minőségre, szó sincs róla, csak a mennyi­ségben megvolna az előírt. Akárhány mérlegen mértük, 81 dekánál többet nem mutatott, holott egy kilóért fizettünk. Mi is meggyőződtünk: a szép tormás, ízletes kenyér 81 dekánál többet nem nyomott. Tizenkilenc deka mégiscsak sok. Nem lehetne azon segíteni, hogy a kenyérgyár jó hírnevét ne rontsa az esetenként előforduló pár deka súlykülönbség*? — HÁROMSZÁZH ARMIN CAN kapnak nyugdíjat vagy öregségi segélyt az Űjkígyósi Aranykalász Termelőszövetkezet tagjai közül. — A MŰVELŐDÉSI otthon mű­ködtetésére a jövőben 10 000 fo­rintot biztosít a községfejlesztési alapból Körösladányban a közsé­gi tanács. — NOVEMBER 13-án este fél 8 órai kezdettel rendezi meg Bé­késcsabán a Jókai Színházban el­ső bérleti hangversenyét az Orszá­gos Filharmónia. Fellép a Debre­ceni MÁV Filmharmonikus Zene­kar, vezényel Kóródy András. — KÉZIMUNKA-SZAKKÖRT szerveztek a szabadkígyósi mező- gazdasági szakiskola leánydiák­otthonának tagjai. A szakkörön sárközi, kalotaszegi és más népi- himzéseket tanulnak. — TÁRSADALMI munkával felássák a virágok helyét a műve­lődési otthon parkjában Kever- mesen a helyi általános iskola úttöröl. A lányok összegyűjtik a virágmagokat. Többfelé kisebb eső Felhős idő, néhány helyen kevés eső­vel. Több helyen reggeli és délelőtti köd. Gyenge légáramlás. Várható legalacsonyabb éjszakai hő­mérséklet 0-—plusz 5, legmagasabb nap­pali hőmérséklet plusz 7—plusz 8 fok között. Apróhirdetések A Körösladányi Földművesszövetkezet azonnali belépésre keres az önkiválasz­tó cipő- és ruházati boltjába boltve­zetőt, és a háztartási bolthoz egy ve­gyesszak mában jártas eiadósegédet. A boltvezetéshez erkölcsi bizonyítvány szükséges. Megegyezés alapján az úti­költség meg lesz térítve. Jelentkezést személyesen kérnénk a Körösladányi Földművesszövetkezet központtá iroda- helyiségében. 587 Az Oroszlányi és a Dorogi Szénbányá­szati Trösztök földalatti munkára 18— 45 éves korig felvesznek munkaerőket. A bérezésről és az ellátásról a jelent­kezőket a járási és városi tanácsok munkaügyi előadód tájékoztatják. 757 A mezőgazdasági technikum tangazda­sága alkalmaz erős- és gyengeáramú szerelésben jártas vißanyszerelöt. Fi­zetés: megegyezés szerint. Munkás­szállás biztosítva. Gyula, Farkashalom 14. sZ. (x) Elcserélném budapesti, központi fűté- ses, telefonos, gázos, 1 szoba, komfor­tos lakásomat gyulai egyszobás, kom­fortos, lehetőleg kertes lakással. Ér­deklődni: Gyulán, a KERAVILL-üzlet vezetőjénél. 50850 Olcsóbb és kényelmesebb Vegye Igénybe Ön m a Szarvasi Ruházati Ktsz házivarrónő­szolgálatát Hívásra házhoz megyünk, s szükség esetiéin varrógépet is viszünk! Rendelésfelvétel: Szarvas, Hunyadi nt 1. Telefon: 269. 556 — BÉKEGYÜLÉST rendez no­vember 23-án Kunágotán a helyi nőtanács. A gyűlésen az SZKP XXII. kongresszusáról tart elő­adást a községi párttitkár. Hátha valaki nem olvasta VIottó: Nincsenek régi hírek, csak öreg embe­rek vannak. Egy újszü­löttnek minden hír új. Nem szabad félreérteni Persze, hogy nem olvasta senki. Csak hallani lehet — és amíg valaki le nem írja, addig olvasni nem. De most igen. Reggel fél nyolc. A rádió közli a színházak műsorát. ... este hétkor A világ leg­szebb szerelme. Lőcsfalván este hétkor Kilóg a lóláb. (He-he- he!) Hódmezővásárhelyen este hétkor Kevés a férfi... (No-no!) Csak este hétkor kevés? Vagy mindig kevés? Érdekes. Pedig néhány hete vásárhelyi lakos lett egy kollégám is. És még­is?... Lám, igy csinál a túlzott tö­mörítés bukfenceket. Azóta fé­lek meghallgatni a rádiót, mert előre hallom: — Békéscsabán este hétkor Tűzijáték. Képzeljék: mindenki kiáll majd az utcára, közben a Tű­zijáték a szónházban lesz. De még milyen! fS.) — ZENÉS klubestet rendez no­vember 9-én, ma este hat órakor Békéscsabán a fegyveres testüle­tek klubja. — AZ ÖRÖK NYÁR országa- ban című indonéz darabbal nyi­totta meg kapuit Moszkvában a Nemzetközi Színház. A színház társulatánál 30 ország diákjai mű­ködnek közre. Kilenc gyermek névadó-ünnepsége Gyulán November 6-án délelőtt II óra­kor a gyulai városi tanács díszter­mében családi ünnepségre jöttek össze a Békés megyei Állami Er­dőgazdaság dolgozói. A gazdaság kilenc dolgozója gyermekének, há­rom kisfiúnak és hat kislánynak rendeztek névadó-ünnepséget. Az újszülöttek ez alkalommal emlék­lapot és ajándékot kaptak. Ezután az erdőgazdaság vezetősége meg­vendégelte a névadó-ünnepség résztvevőit. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP megyei bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Cserei Pál ‘ Szerkesztőség: Békéscsaba, Szabadság tér 13., 111. em. Telefon: 21—96, 22—96. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat. Békéscsaba. Szt. István tér 3: Felelős kiadó: Lehóczky Mihály. Telefon: 10—21. Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Békéscsaba. rekdöe nyomdavezető Kendra György, Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a postahivataloknál és a kézbesítőknél.