Békés Megyei Népújság, 1958. október (3. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-21 / 248. szám

BÉKÉS MEGYEI NEPÜJSÁG 1958, október 21., kedd Orosháza megőrizte veretlenségét Többet vártunk a rangadó mérkőzésektől... A forduló mérkőzései közül két rangadót láttak a szurkolók. Lényeges formajavulást reméltek a két volt NB Il-es csapattól, de kíváncsian várták az eddig kiválóan szerepelt Orosházi Kinizsi já­tékát. Vasárnap Békéscsabán igazolta az orosházi együttes, hogy megérdemelten áll a táblázat élén. Hatalmas lelkesedéssel, nagy a- karássál, helyenként kitűnően játszott a Kinizsi. A másik megyei rangadó jól indult, a Gyulai MEDOSZ az első negyedórában jobban játszott ugyan, de a fordulás után nagyon gyengén, ötlettelenül adogattak. Jól állta a „sarat" a Mezőkovácsházi Petőfi Szegeden az Építők ellen. Talán még annál is értékesebb pontot hozott el Kiskunfél­egyházáról a Békéscsabai Agyagipar, hiszen már 2:0-ra vezettek a hazaiak. A forduló érdekességei közé tartozik még. hogy a két „sereg­hajtó" csapat most aratta első győzelmét. Orosházi Kinizsi—Bcs. Építők Előre 1:0 (1:0) Békéscsaba, 2500 néző, vezette: Kasza. Kinizsi: Landy — Szőke, Perjé- si, Ádász — Szabó, Dudás — Kol­lár, Kunos, Szűcs, Bogár, Basch, Edző: Csonka Béla. Építők: Csepregi — Popol, Fü- löp, Farkas — Bohus, Rieger — Miklya, Hrabovszky, Vékony, Tóth, Balogh. Edző: Sajben János. Változatos, élénk iramú játék­kal indult a mérkőzés, az Építők enyhe fölénye kezdett kidombo­rodni, amikor a 12. percben egy veszélytelennek látszó támadásnál a csabai védők sorra hibáztak és a gyors Bogár a kimozduló kapus és a bal kapufa között a hálóba gurított. Ezután változatos, élénk volt a játék. Orosháza a széleken, különösen a jobb oldalon indított támadásai többször zavarba hoz­ták a csabai védőket. Szünet után veszélyesen táma­dott az Építők. Az 50. percben Ba­logh erős lövését csak a felső ka­pufa mentette. Ekkor a vendégek védekeztek, tömörültek, az Építők teljes csapattal támadott. A hazai csatárok többször kerültek gól­helyzetbe, de a Kinizsi lelkesen, nagy erőbedobással játszó védői sokszor önfeláldozással, az utolsó pillanatokban hárítani tudtak. A Kinizsi 2—3 előretolt csatára vi szont két alkalommal is lesgólt ért el. A hallatlanul nagy lelkese­déssel játszó Kinizsi megérdemel ■ten nyerte a mérkőzést a kissé ké­nyelmesen kezdő, majd kapkodó és némileg balszerencsés Építők ellen. Jók: Perjési (a mezőny legjobb­ja), Szabó. Dudás, Kollár, Basch, illetve: Popol. Rieger, Vékony, Tóth.-u­Gyulai MEDOSZ—Bcs. MÄV 2:1 (2:0) Békéscsaba, 1500 néző, vezette: Dukai. MEDOSZ: Horváth — Nagy II., Szilágyi, Kiss — Szabó III., Fo­dor — Kurta, Csűri, Himer II., Himer I., Petrovszky. Edző: Vas­vári Péter. Békéscsabai MÁV: Andó — Gyócsi, Simon, Pécsi — Simon I., Marik — Csicsely, Békészki, Bán­ki, Mázán, Szarvas. Edző: Szi- lassy Vilmos. Élénk irammal induló mérkő­zésen a 8. percben Kurta szép e- gyéni akcióból remek góllal meg­szerezte a vezetést. Gól után szé­pen adogattak a vendégek, és a 23. percben Himer I. góljával nö­velték előnyüket. A félidő utolsó negyedórájában a vasutasolc is próbálkoztak, de csatáraik lövés helyett tologattak csak. Szünet után váratlanul nagyot esett a játék színvonala. Fokoza­tosan támadásba lendült a MÁV, és a 72. percben Mázán góljával 2:l-re alakult az eredmény. Gól után Idegesen kapokodott a ME­DOSZ, a MÁV jól hajrázott, és közel állt a döntetlenhez, különö­sen, ha tekintetbe vesszük, hogy a sok hibával, gyengén bíráskodó Dukai egy büntetőt nem ítélt meg a vasutasok javára. Jók: Szilágyi, Szabó III., Himer, I., illetve: Simon II., Pécsi, Bánki, Gyócsi.-o­S-zegedi Építők—Mezőkovács­házi Petőfi 1:1 (1:1) Szeged, 3000 néző, vezette: Ko­vács. Építők: Lenkova — Rácz, Tör­köly, Enesey — Bóka dr., Óvári Istvánffy, Móczár, Szénássy. Ed­ző: Soltész Dezső. Agyagipar: Vandlik — Horváth, Bielik, Ledzényi — Vasas, Román II. — Kukuk, Uhrin, Vári, Mity- kó, Krcsmarik. Edző: Mátyás Ta­más. Formás hazai támadásokat so­káig tudta feltartani az Agyag­ipar védelme. A 28. percben Sza­bó I. ritkán látott távoli lövéssel szerezte meg a vezetést. Szünet u- tán is a hazaiak kezdtek jobban. Szénási góljával 2:0-ra alakult az eredmény. A nagy akarással ját­szó Agyagipar Uhrin két góljával hazavitte az egyik pontot. Jók: G. Marton, Szabó I., Pala- tinusz, illetve: Bielik, Román ti., Uhrin. Nagykőrösi Kinizsi—Kiskun- halasi Kinizsi 2:2 (1:2) Nagykőrös, 600 néző, vezette: Szeghalmi. Nagykőrös: Erdélyi — Soós, Szabó I., Zanek — Csikós I., Ko­vács — Kornyik, Bakonyi, Bélte- ki, Csikós II., Décsy. Edző: Karai Ambrus. Kiskunhalas: Bakos — Tóth, Jánosi, Tanács, Csabai, Gréczy, j Várhegyi, Hornyák — Sverla, Hir László. Edző: Szokolai István. j— Csernák, Csányi, Vass, Jáger, Petőfi: Kiss — Csepregi, Gyuris, Hődör. Edző: Király István Juhász — Herjeczky, Bánvik — Serfőző, Kertmegi,. Lukács, Kál­mán, Tóth. Edző: Priszlinger Fe­renc. Tapogatódzó játék után az É- pítők fokozatosan átvette a já­ték irányítását és a 20. percben Gréczy szögletrúgását Kiss beej­tette a hálóba. Az öngól nem ve­tette vissza a Petőfit és a 34. perc­ben egy kapu előtti kavarodásból Kálmán kiegyenlített. Fordulás után 30 percen keresz­tül az Építők állandóan mezőny­fölényben játszott, de a jól tö­mörülő és lelkesen védekező Pe­tőfi kapuját nem tudta bevenni. A hajrában a Petőfi is veszélyezte­tett. A játék igazságos eredményt hozott. Jók: Rácz, Bóka dr., Csabai, il­letve: Juhász, Herjeczki, Kálmán.-o­Mezőhegyesi MEDOSZ—Hód­mezővásárhelyi Dózsa 2:0 (1:0) Mezőhegyes, 600 néző, vezette: Szentesi. Mezőhegyes: Balogh — Rizsá- nyi, Müller, Antal — Pálhidai, Madácsi — Molnár, Vigh, Tóth, Bán, Császár II. Edző: Harangozó Sándor. Dózsa: Enyedi, — Bereczky, Gi- licz I., Szántó — Gilicz II., Csikós — Tóth, Risák, Suhajda, Hell, Ká- vássy. Edző: Emődy Rezső. Jók: Müller, Császár II., Tóth, illetve: Csikós, Tóth, Gilicz I.-o­Kiskuníélegyhá/i Építők—Bcs. Agyagipar 2:2 (1:0) Kiskunfélegyháza, 1000 néző, vezette: Bállá Gy. Építők: Cseh — G. Marton, Martinovics, Parádi — Szabó I., Szabó II. — László, Palatinusz, NB ill Délkeleti csoport 1. Orosháza 3 7 1 - 14:4 13 2. Gyulai MEDOSZ 8 3 1 2 20:9 11 3. Bcs Építők 8 5 12 17:9 11 4. Mezőkovácsháza 8 4 3 1 14:9 11 5. Szegedi Építők 8 3 1 2 15:13 11 6. Szegedi Spart. 8 1 1 3 9:5 9 7. Makó 8 3 2 3 15:7 8 8. Kiskunfélegyháza 8 3 2 3 13:12 8 9. Kiskunhalas 8 2 3 3 10:14 7 10. Nagykőrös 8 3 1 4 15:22 7 11. Hmvásárhelyi Dózsa 8 3 1 4 9:14 7 12. Bcs. MÁV Bocskai 8 2 1 5 14:13 3 13. Bcs. Agyagipar 8 1 3 4 13:20 5 14. Kecskeméti TE 8 1 3 4 5:9 3 13. Mezőhegyes 8 1 3 4 8:19 3 16. Hmvhelyi MÁV MTE 8 118 6:1« 3 Jók: Kornyik, illetve: Várhegyi, Csermák. MÁV Hódmezővásárhelyi MTE —Kecskeméti TE 2:1 (2:0) Hódmezővásárhely, 1500 néző. HMTE: Kléner — Kanász, Ho- lubán, Kacsa — Bordás, Sepsey, — Lányi, Salamon, Lele, Zsótér, Gera. Edző: Probszt Elemér. KTE: Pintér — Doricska, Feke­te, Biszkop, Mészáros, Vass — Gacs, Dezsőffy, Bitó, Kasza, Bar- ta. Edző: Molnár Ferenc. A hazai együttes nagy lelkese­déssel kezdett, de a vendégek is többször veszélyeztettek. Váltako­zó játékban eltelt negyedóra után a 23. percben Lele szerezte meg a vezetést, majd pár perc múlva Gera góljával növelte az előnyt. Fordulás után a vendégek is több­ször veszélyeztettek és a 70. perc­ben Kecskemét szépített. Jók: Holubán (a mezőny leg­jobbja). Lányi. illetve: Fekete Bitó. íj szarvasmarha* hizlalás! akciókat indít az Állatforgalmi Vállalat. Átadási alsó súlyhatár bika-tinónál 430 kg. üszőnél 380 kg Átvételi árak: bika 10—16.— forintig, tinó 11—17.— forintig, üsző 9—14.— forintig, felnőttmarha 8.50-14.— forintig. Termelőszövetkezetek részére 10 darabon felüli egyszerre leadott extrém és I. osztályú marha után 1.— forint, 20 da­rabon felül 1.50 forint mennyiségi felárat fizet a vállalat. Bővebb felvilágosítást a községi felvásárlót és a járási kirendeltségek adnak Békés megyei Állatforgalmi Vállalat, Békéscsaba. Telefon: 10—34. Állattartók figyelem! IMOZIK MŰSORA Korlátozás nélkül kapható az E R R A antibiotikum tartalmú takar­mánykiegészítő tápszer. Rend­szeres etetése a sertésnél a szo­kásosnál 10—20 százalékkal magasabb súlygyarapodást, ba­romfinál emellett 10—15 száza­lékos tojáshozam-növekedést eredményez. Fokozza az állatok takarmány­kihasználását, meggyorsítja nö­vekedését, növeli ellenállóké- pességüket. 100 kg takarmányhoz (száraz anyagra számítva) 25— 30 dkg ERRA tápszer szükséges. Forgalomba kerül: 0.3. 2, 10 és 50 kg-os csomagolásban. Ara kg-ként 90.— Ft Beszerezhető: az Állami Vakcina­termelő Intézetnél, Budapest, XIV., Zászlós u. 31—33. Kívánatra postán, utánvéttel is szállítunk. — Első ízben történő felhasználásnál kérjen állatorvosi szakvéleménvt. Makói Vasas—Szegedi Sparta­kus« 1:0 (1:0) Makó, 1300 néző, vezette: Kal­lós. Makó: Tóth — Juhász, dr. Szűcs, Kiss — Széli, Varga — Sándor, Barczika, Tóth I., Szlo­vák, Tolnai. Edző: Sajtos István. Szeged: Kollár — Hamszek, Ap­ró, Dudás — Sándor, Csáti — Ko­szó, Károlyi II., Veszprémi, Ju­hász, Károlyi I. Edző: Pólyák Jó­zsef. Jók: Juhász, Tóth, Szlovák, il-j letve: Kollár, Apró, Károlyi II. —-------:----------------------­A csabaszabadi Béke Termelő- szövetkezet SZAKKÉPZETT KOVÄCSMESTERT tagként felvesz. Lehet fiával egvütt, akit tanulónak vagy se­gédnek alkalmazunk. Fizetés részesedés szerint. Lakás bizto­sítva. SZÍNHÁZ JÓKAI SZÍNHÁZ Október 21: Szünnap. tajelöadas Csorváson. ma este fél 8-kor: ELVESZEM A FELESÉGEM Orosházán, ma este fél 8-kor: ROMEO ÉS JÚLIA BRIGÁD MOZI, BÉKÉSCSABA Okt. 20—22: Hogyan fedezték fel An—- rikát. K.: h.: fél 6. fél 8: V.: fél 4, fél 6. tét < SZABADSÁG MOZI, BÉKÉSCSABA Okt. 16—22: Feleségem a sztár. Kezdés: h.: 6, 8. v.: 4, 6, 8 érakor. TERV MOZI, BÉKÉSCSABA Okt. 16—22: Gyermekkori szerelem. K.: h.: fél 6, fél 8, v.: fél 4, fél 6. féli. Pénztárnyitás: délelőtt 10 órakor: PETŐFI MOZI, SARKAD Okt. 22—23: 9-es kórWf<Mi.',iv> - Kezdés: h: 8, v: 4, 6 és 8 órakor VÖRÖS OKTOfetóáf’ MOZI. mezökovacshAza I Okt. 22—24: Esküvő akadályokkal. Kezdés: h.: 8. v.: 4. 6 és 8 órakort SZ.ABAOS.4G MOZI. GYOMA Okt. 22—24: Értük éltem. K.: h.: 8. v.: 4, 6. 8. PETŐFI MOZI. GYULA Okt. 16—21: Svejk, a derék katona K.: h. 6. 6. v. 4. 6, 8 órakor. ERKEL MOZI. GYULA Okt. 17—22: ördögi találmány. K: h. fél 6. fél 8. V. fél 4. fél 6. fél 8, BÉKE MOZI, OROSHÁZA Okt. 20—21: Megosztott szív. K: h.: fél 6. tél 8. v.: tél 4. tél 6 fél «i PARTIZÁN MOZI. OROSHÁZA Okt. 16—22: Fehér éjszakák. Kezdés: 6. 8. V.: 4. 6 és 8 órakor BÁSTYA MOZI, BÉKÉS Okt. 16—*1: Legenda a szerelemről. K- h: fél 7. fél 9. v: fél 5. fél 7. fél l< TÁNCSICS MOZI. SZARVAS Okt. 21—22: Ember a vágányon. Kezdés: h.: 6. 8, v.: 4. 6. 8 órakort ADY MOZI, SZEGHALOM Okt. 22—24: Elveszett vőlegény. K.: h: 8, v: 4, 6. 8 órakor. Apróhirdetés A Felsőnyomási Állami Gazdaságban! kukoricaszár feliből vágható, Jelentke* zés bármelyik üzemegységben. Vasárnapi eredmények NB 1 Tatabánya—Szombathely 3:0 Salgótarján—Miskolc 3:0 Győr—Dorog 1:1 Ferencváros—Vasas 0:1 BVSC—Csepel 3:2 Bp. Honvéd—Dózsa 0 :1 Diósgyőr—MTK 0:2 NB II KELETI CSOPORT: Egyetértés—Jászberény 2:1 Kecskéimét—Miskolc 0:2 Szolnok—UTTE 2:0 Debrecen—Bp. Előre S 0 Szegodt EAC—Szegedi VSE4 0; Bp. Spartakusz—Cegléd 1:1 Pénzügyőrök—Ózd 1:2 Salgótarján—Borsodi Bányász 1:1 NYUGATI CSOPORT Zaláegerszeg — Mosonmagyaró­vár 1:1 Sztálinváros—Kaposvár 0:0 Szállítók—Budafok 4:1 Székesfehérvár—KISTEXT 1:1 Pécsi VSK—Pécsi Dózsa 2:4 Vác—Lánggyár 3:0 Délbudai Spartakusz—Komló 0:2 Oroszlány—Csepel Autó 9:0 BÉKÉS MEGYEI NÉPC.IS4G Az MSZMP Békés megyei Bizottságának lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Szerkesztőség: Békéscsaba, József A. u 4., I. cm. T.: 22—9«. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat. T.: 10—21. Terjesztik a Békés megyei postahivatalok. Előfizetési díj egy hó^a: 11. —Ft« Előfizethető a postahivataloknál és * kézbesítőknél. Békés megye“. Nyomdaipari Vállalat. Békéscsaba, felelős nvomdav.t Kandra Gvö^a-