Bácsmegyei Napló, 1925. szeptember (26. évfolyam, 233-262. szám)

1925-09-21 / 253. szám

4. oldal BÄCSMEÜYEI NAPLÓ 1925. szeptember 21. SPORT ma®» A favoritcsapatok győztek A Bácska katasztrofális vereséget mért a külalakra A Sand győzött a ZsAK eilen Az elsőosztályu bajnokság harma­­dik fordulója nem hozott különös meglepetést: a favoritcsapatok győz­tek az egész vonalon. A legfeltűnőbb, hogy a négy mérkőzésen közel húsz gólt lőttek, ami az uj offszied-sza­­bály mellett is respektabilis gól­mennyiség. A Bácska a vendég kü­lalaknak nyolcat, a Sand pedig a pe­ches vasutasoknak öt gólt lőtt. A harmadik forduló után az élén , az SzMTC áll, s utolsó helyen pedig a sombori Amateur fekszik pont nél­kül a suboticai ZsAK-ak. SMTC—Somb. Amateur 2:1 (0:1) Bajnoki. Biró: Drenkovics. A subo­ticai csapat nagyobb állóképességének köszönheti a győzelmet. Az első fél­időben változatos, élénk mezőnyjáték, melyet a 23-ik percben veszé'yes som­bori tánlpdás zárt be. Kragujevics ki­játszotta a suboticai védelmet, szép be­adását azonban a belsők elügyetlenked­­ték. A sombori támadások a következő percekben mégismétló’dtek; Klein két Ízben is pompás helyzetbe hozta a csa­tárokat, akik addig tologatták a labdát, míg, leszerelték őket. A vezető gólt a 32-ik percben szerezte meg az Ama­teur : Klein éles lövését a suboticai kapus kiejtette és a berohanó Defres­­viV beguritja a hálóba. A második fél­időben az Sz.MTC. kerekedett felül és előbb Barna II., majd Besirovics révén két gólt ért el és ezzel megszerezte a gyó'zelmet. A suboticai csapatban a csa­társor Rucskai nélkül nem boldogult. A halfsor és a közvetlen védelem szür­kén, de eredményesen játszott. Az Ama­­teurban Kragujevics jobbszélső és Klein voltak a legjobbak. Drenkovics biró jól vezette a játékot. Bácska—Kulai A. C. 8:0 (3:0) Bajnoki. Bíró: Szegedinszki. A bajnok­csapat minden megerőltetés nélkül vég­zett a gyenge kulai csapatttal, amelynek csupán a halfsora játszott kielégítően. Az első percekben lányha mezőnyjáték. A 3-ik percben Rudicsnak, az 5-ik perc­ben a kulai jobbösszekötőnek van gól­helyzete. Lassanként kialakul a helyzet: a kulaiak frontba kerülnek és negyed­órán keresztül foglalkoztatják a Bácska­­védelmet. A csatársoruk azonban, Schal­­ler nélkül, gólképtelen. A 18-ik percben a Bácska kerül frontba és a következő percben már korner Kula ellep. A labda Pclyákcvicshoz kerül, aki szökteti Ková­csot, az a tisztánálló Marcikicshez pasz­­szol, aki heiyézett gólt lő (1:0). A gól után Kula nyomul fel és kornert ér el, eredménytelen. Mezőnyjáték, majd_ a 28-ik percben újabb eredményes Bácska­­támadás: Kovács lapos labdáját Marci­­kics kapásból lövi (2:0). A Bácska to­­vábra is frontban marad. A 30-ik percben Kovács megszökik, de tizenhatoson be­lül fautolják. A mesélt tizenegyest Vu­­kov lövi, a kapus kornerre véd. A Bácska egyre erősiti a tempót. A 31-ik percben Vukov előreadásából Marcikics báromra emeli a gólok -számát (3:0). Most a kulai csatársor is szóhoz jut,, de akcióikat nem kisér szerencse. A 45-ik percben a kulai center elhúz a hátvédek mellett, és tisz-ta helyzetből néhány rrjé­­terről mellé lövi a labdát. A második félidőben valóságos gól­zápor éri a kulai kaput, noha a csapat most sem. rosszabb, mint volt az első félidőben. A Bácska-csatárok ügyes kom­binációkkal teljesen megzavarják az el­lenfél védelmét. A 4-ik percben Marci­kics szökteti Kovácsot, aki a hátvédek közt kiugrik és gólt lő (4:0). A 8-ik percben Polyákovicsnak van jó helyzete, de tiszta helyzetből felemeli a labdát. A következő percben azonban kikorigálja a hibát: leszalad és éles lövéssel megszer­zi az ötödik gólt (5:0). A 26-ik percben korner Kula ellen, az iveit, szép sarok­rúgást Rudies a kapuba fejeli (6:0). A 30-ik percben újabb gól: Marcikics lövi közelről (7:0). A kulaiak most már be­csületből is szépíteni akarnak az ered­ményen és több, de kevésbbé veszélyes támadást vezetnek Bácska ellen. A gól­­seriát a 38-ik percben Rudics fejezi be (8:0). A játék ezután ellanyhul. A Bácska kifogástalanul játszott. A csatársora feladata magaslatán állt.. Sle­­zák és Pclyákovics legjobb formájukat játszották ki. A halfsorban Vukov volt a legagilisabb. A védelemnek könnyű dolga volt. A kulai csapatból csak Futó, Varga II. és Héhl halfok tűntek ki. A csapat egyébként gyenge. Szegedináckí hibátlanul bíráskodott. Sand-ZsAK 5:0 (2:0) Bajnoki. Bjró: Krausz. A mérkőzés­nek hamisítatlan bajnoki jelleget köl­csönzött az a sok fault, ami miatt úgy­szólván percenkint ■ megállt a játék és az a labdacsapkodás, melyből egyfor­mán kivette részét mindkét csapat. A győzelmet a SAND föltétien kiérde­melte, bár a nagy gólarány nem hu ki­fejezője az erőviszonyoknak és a mu­tatott játéknak. A vasutasok, főleg a második félidőben, egyenrangú ellen­felei voltak a piros-feketéknek, akciói­kat azonban nagy balszerencse kisérte. A SAND a szünet előtt még föltétien ura volt a helyzetnek és ha nem is formás, de veszélyes támadások egész sorát vezette a ŽAK-kapu ellen. A tá­madások csak a 18-ik percben hoztak eredményt: Damjanovics ügyesen szök­tette Krauszt, akinek a tizenhatos sar­káról Íötti lapos labdája a kapulécröl jutott a hálóba (1:0). A 22-ik percben a ŽAK-nak alkalma nyílott a kiegyenlí­tésre, Roglics azonban az üres kapu fö­lé helyezte a labdát. A SAND támadá­sai a félidő vége felé egyre sűrűbbek lettek. A 33-ik percben Harasztinak volt kedvező helyzete, labdáját a vasutas­kapus kornerra tolta. A következő ve­szélyes akció során tumultus támadt a vasutas háló előtt, a labda Horváthoz került, aki fordulásból gyönyörű gólt lőtt (2:0). A második félidőben a ŽAK belefeküdt a játékba, preekig az ellen­fél térfelén tanyázott, Beleszlin és Be­­retka azonban pompásan verték vissza a rendszertelen támadásokat. A 21-ik percben a SAND támadósora felszaba­dult; a tizenhatos táján az egyik vas­utas védőjátékos faultolta Krauszt. A megítélt szabadrúgást Krausz lőtte, az éles labdát a vasutas kapus kiejtette és a beszaladó Horváth bepöckölte a háló­ba (3:0). A gól után a vasutasok fo­kozták az iramot; a 26-ik percben Var­ga pompás fejese éppen a kapuléc mel­lett süvített el. A 28-ik percben a vas­utas kapu előtt megismétlődött az előb­bi fault. A szabadrúgást Krausz ideáli­san behelyezte a felső sarokba (4:0). A ŽAK nem adta fel a küzdelmet, a bal­­szerencse ellenére tovább támadott — rendszertelenül, úgy hogy a két SAND- hátvéd és a kitűnő Siflis mindent köny­­nyen mentettek. A 30-ik percben Siflis, miután egy félmagas saroklövést szu­­boticai pályán ritkán látott robinzonád­­dal tolt kornerre, a kitörő Roglicscsal összeütközött, aki rövid időre harckép­masztó vasutas-fölény, amit a 42-ik perc­ben szakított meg egy SAND-támadás. Haraszti előreadott labdájával Damja­novics a hátvédek között kiugrott és közvetlen közelről megszerezte az ötö­dik gólt. A győztes csapatban Siflis ma­­gaslott ki. Minden lövést ritka bravúr­ral védett. A hátvédek közül Beleszlin volt a jobb, aki sokszor csillogtatta nagyszerű képességeit, de Beretka is jól megállta a helyét. A halfsorban Weisz jó dirigensnek bizonyult, csak lassú. Bence még messzi van régi for­májától. A csatársorban a két szélső: Krausz és Dér tetszettek a legjobban. A belső csatároknak nagy hibája, hogy megfeledkeznek egymásról. A ŽAK-ban a gólok ellenére a védelem vált ki. Cvet­­kovics egyike a legjobb szuboticai hát­védeknek. A halfsorban Budanovics agi­litásával tűnt ki. Stróbl passzolni tel­jesen elfelejtett. A csatársor képtelen volt tervszerű akciók megjátszására. Minden tagja magának játszott. Krausz biró kitünően vezette a mérkőzést. Sufo. Sport—Verbászi S. C. 2:2 (1:1) Sub. Sport—Vrbasi SC 2:2 (1:1). Baj­noki. A két csapat erős küzdelmet vívott, mely mindvégig nyilt volt. A suboticajak szebben, a Vrbasziak lelkesebben ját­szottak. A Sport góljait Takács és Ja­­gica, a verbásziak góljait pedig Garam­­szeghy és Szép lőtték. Orcsics jól bí­ráskodott. Magyarország—Ausztria 1:1 (1:0) A mérkőzést huszonötezer ember nézte végig. A magyar csapat a követ­kezőképpen állt fel: Zsák—Takács I, Hungler II.—Pesovnyik, Búza. Kleber —Leitner, Molnár, Priboj, Holzbauer, Jenny. Az első félidőben végig magyar fölény, az osztrákok csak szórványosan támadtak. A 20-ik percben Holzbauer kicselezte az osztrák védelmet, Priboj­­hoz passzolt, aki közvetlen közelről gólt lőtt. A magyarok a gól után is tovább támadtak, Molnár és Holzbauer lövéseit azosztrák kapus szépen védte. A szünet után az osztrákok hevesen támadtak és a 3-ik percben egy kapu előtti kava­rodásban Horváth kiegyenlített. A kö­vetkező tíz percben osztrák fölény, a magyar védelem azonban visszaverte a sorozatos támadásokat. A 20-ik percben felszabadult a magyar kapu és Jenny vezetett szép támadást. Priboj éles saroklövését Kánhauser osztrák kapus kornerra tolta. Az utolsó negyedórában magyar finis. A 42-ik percben Priboj, a 44-ikben pedig Jenny kapufát lőtt. A mérkőzést Heritas (Prága) vezette. Magyarország atlétikai bajnoksága. Budapestről jelentik: Az atlétikai baj­nokságok másnapján két uj magyar re­kordot állítottak fel: az egyiket Gáspár a magasugrásban, a másikat Barsy 400 méteren: Részletes eredmények: 400 méter: 1. Barsy (BBTE) 49.1 mp. (Országos rekord.) 2. Gerő II. (KAOE) 49.8 mp. 3. Juhász (MAC) 50.1 mp. 100 méter: 1. Fluck (BBTE) 11.1 mp. 2. Rózsahegyi (MAC) 11.2 mp. 1500 méter: 1. Fonyó (MTK) 4 p. 10.,2 mp. 2. Grosz (MTK) 4 p. 11.8 mp. 3. Acél (FTC). 110 méteres gát: 1. Püspöki (MAC) 16 mp. 2. Muskát (MTK) 16.4 mp. 200 méteres gát: 1. Magyar (KAOE) 27.1 mp. 2. Pál (FTC) 27.3 mp. Somfai nem indult. Hármasugrás: 1. Farkas (MTK) 13.61 ni. 2. Kovács (BBTE). Magasugrás: 1. Gáspár (MAC) 193 cm. (Országos rekord.) 2. Orbán (Sze­gedi 178 cm. Sulydobás: 1. Bedő (BEAC) 13.54 m. 2. Egri (MAC) 13. 32 m. Diszkoszvetés: 1. Molnár (Eger) 40.84 m. 2. Egri (MAC) 40.40 m. A sombori íenniszverseny. Somborból jelentik: A nemzetközi tenniszverseny vasárnap befejeződött, egyedül a férfi egyes döntőmérközést halasztották el. A verseny külföldi vendégei: dr. Lupu, Románia bajnoka, Dörner aradi baj­nok és Schlosserné kitünően szerepel­tek és a versenyszámok nagyrészéi megmerték. A férfi egyesben Balázs jugoszláv bajnok rendkívül indiszponál­­tan küzdött és az elődöntőben veresé­get szenvedett az aradi Dörnertől. Kár­pótlásul azonban a vegyes párosban Balázs Dórával pompás küzdelem után győztek dr. Lupu—Schlosserné ellen. Részletes eredmények: Férfi egyes: dr. Lupu—Mali 6:0, 6:1, Falcione—Popo­­vics 6:0, 6:0, Ritscher—Falcione 4:6, 6:1, 6:0, dr. Lupu—Ritscher 6:2, 6:2, Grosz I.—Andráska 4:6, 6:4. 6:3, Dör­ner—Grosz II. 6:0, 6:0, Balás—Rado­vics 6:0, 6:3, Dörner—Balás 6:3, 6:0. A döntőbe kerültek: Dörner és dr. Lu­pu. Női egyes: Schlosserné—Hauslohner 6:0, 6:1. Balázs Dóra—Vattay Sízöszl 6:0, 6:2. A döntőben Schlosserné—Ba­lázs Dóra 6:3, 6:3. Vegyes páros: Dör­ner, Jankovics Sári—Falcione. Kanyó Margit 7:5, 6:2. Balázs Balázs Dóra— Dörner, Jankovics Sári 3:6. 6:2, 6:3. Balázs, Balázs Dóra—Bulyák. Brenner­­né 6:3, 6:2. Radovics, Bulyák—Venze­­ra, Hauslohner Irén 6:3, 6:0. Lupu dr., Schlosserné—Radovics, Bulyák 6:1, 6:1. A döntőben: Balás, Balázs Dóra—dr. Lupu, Schlosserné 6:3, 6:4. Férfi páros: FI aman, Ritscher—Bulyák, Radovics 7:9, 6:3, 6:1, dr. Lupu, Dörner—Popo­­vics, Andráska 6:0, 6:0. A döntőben: dr. Lupu, Dörner—Flaman, Ritscher 6:1, 6:1. Női páros: Schlosserné. Venzera Libus—Bulyák, Kanyó Margit 6:1, 6:1, Vattay Szöszi, Balázs Dóra—Bren­­nerné, Hauslohner Irén 6:1. 6:2. A dön­tőben: Vattay, Balázs—Schlosserné, Venzera Libus 6:4, 6:8, 6:4. Becskereki atléták győzelme Beograd« ban. Beogradból jelentik: A becgradl atlétikai alszövetség kétnapos országos atlétikai versenyének első napján va­sárnap a versenyen résztvevő becske­reki atléták több győzelmet arattak. Az első nap eredményei: Sulydobás: 1. Joanovics (Obilics) 13.28 ft. 2. Ambró­­zy (Obilics) 13.16. Hármasugrás: 1. Mandil (Jugoslavija) 12.40 m. 2. Cso­­lics (Obilics) 11.83 m. 1500 méter: 1. Trifunac (Jugoslavija) 4 p. 30.2 mp. Magasugrás: 1. Gavrilovics (Jugoslavi­ja) 158 cm. 2. Mojics (Obilics) 158 cm. 110 m. gátfutás: 1. Gavrilovics (Jugo­slavija) 17.2 (országos rekord). 2. Mo­jics (Obilics). 4X100 méteres staféta: 1. Obilics I. 48.6 mp. 2. Zimonyi ASK. 3. Obilics II. Kerékpárverseny Novisadon. Az Achil­les kerékpár-klub vasárnap-klub vasár­nap* országúti kerékpárversenyt rendez­tek, amelynek tizenhét férfi és öt nő in­dulója volt. A férfiversenyen 17 km 800 m távon 1. Kovács Pál 33 perc. 2. Ko­vács imre 34 perc 0.5 mp. 3. Manheim 34 p. 20 mp. Nőiversemyen, 6 km 800 m távon: 1. Krizsák Mariska 14 p. 2. Erőn­­diné 16 p. 3. Kehi Ági 16 p. 20 mp. Senta: Sentai AK—Vrbaszi Amateur 9:0 (8:0) Másodosztályú bajnoki. A sentaiak köny­­nyen győztek. Sombor: STK—Sztaribecseji Soko 2:0 (1:0). Másodosztályú bajnoki. Góllövők: Spa­nyol és Pest. Becskereki Obilics—Schwäbische 5:1 (3:0) ŽAK-Slavija—Kadima 1:1 (0:0) Katar—Kadima II. 5:1 (3:1) Novisad: NAK—Sombori Sport 7:1 (2:1). Barát­ságos. Biró: Jokszics. A novisadi csapat mindvégig fölénnyel játszott. A gólokat Lend (2), Schäffer, Bertók, Ilija, Németh és Paszt lőtték. A Sombori Sport gól« ját Kaics lőtte. Beograd: BSK—Jadran 3:1 (2:0) teleti lett. Az' utolsó percekben nyo- A szerkesztésért felelős dr. FENYVES FERENC Subotica. Nyomatott a kiadótulajdonos Minerva r.-t.-nál. Felelős kiadó: FENYVES LAJOS Subotica.