Petőfi Népe, 2011. szeptember (66. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-12 / 213. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2011. SZEPTEMBER 12., HÉTFŐ Vitalij Klicskó tíz menetben „kicsontozta” Tornász Adameket Ahogy az várható volt, Vitalij Klicsko maradt a Bokszvilágta­­nács (WBC) nehézsúlyú ökölví­vó-világbajnoka, miután szom­baton este a wroclawi gálán győ­zött a negyvenezres helyi közön­ség támogatását is élvező Tornász Adamek ellen. A nagy érdeklődéssel kísért összecsapás a 10. menetben ért véget, bírói döntés után. Az uk­rán végig irányított, és minden menetben fölényben volt, a len­gyel azonban erőn felül teljesí­tett. Ha nem hazai pályán lépett volna kötelek közé, talán még ko­rábban véget ér a mérkőzés. ■ Két mérkőzésen két győzelem az Univer mérlege Kettős fordulóval folytatta őszi bajnoki menetelését az Univer- KTE extraligás női asztalitenisz­csapata. Szily György tanítvá­nyai előbb Orosházán nyertek 8:2-re, majd tegnap a Nagykani­zsát fogadták. A két mérkőzés „összesített” eredménye: 18:2 a kecskemétiek javára!- Szerencsésnek mondható a sorsolásunk, hiszen nem az él­csapatok ellen kezdtük az idényt. Legutóbbi ellenfelünk például a leggyengébbek közé tartozik, s csak az volt a kérdés, hogy Tóth Kata veszít-e mérkő­zést vagy sem. Fiatal játékosunk remekül szerepelt, így áztífh 10:0-ás győzelmet arattunk - mondta Szily György, a kecske­métiek edzője. Madarász Dóra és Tóth Kata mellett kitett magá­ért a kínai Wu Qiong is, aki úgy tűnik, hogy fiatal kora ellenére is komoly erősítésnek számít. ■ Wu Qiong, az Univer kínai játékosa Tegnap tízezren negyvenezret tekertek Pesten Mintegy 10 ezer résztvevővel zajlott le vasárnap Budapesten a 2. K&H olimpiai kerékpáros nap, amelyet a városi biciklizés népszerűsítésének céljával szer­veztek. A túrán indulók - a szer­vezők tájékoztatása szerint - együttesen nagyjából 40 ezer ki­lométert tekertek a főváros ke­rékpárútjain, ezáltal akkora tá­volságot tettek meg, mintha kör­­bekerékpározták volna a Földet. Az esemény programjában kere­kes bemutatók és kiállítások egyaránt szerepeltek. Az esemé­nyén részt vett Kämmerer Zol­tán olimpiai bajnok kajakozó, Martinék János olimpiai bajnok öttusázó és Nagy Tímea olimpi­ai bajnok párbajtőrvívó is. ■ Egy óra kellett a sikerhez SS? röplabda A Kalo-MÉH Kecskemét SE könnyed játékkal nyert a moszkvai vébén Csorna Krisztián és Bokor Gábor próbálja útját állni a debreceni akciónak. A háttérben Tóth I. Gábor figyeli az eseményeket. Az előzetesen remélt könnyed győzelemmel mutatkozott be az újjá­szerveződött NB I-ben a Kalo-MÉH Kecskemét fér­ficsapata, amely hazai pá­lyán egy óra alatt 3:0-ra verte a Debrecent. Rajtmár István No, elkezdték a röplabdázók is! Mármint az új bajnoki idényt, amelynek nyitányán a Kalo-MÉH Kecskemét férfi csapata nagyon kellemes ellenfelet kapott a Deb­receni EAC személyében. Az osz­tály egyik leggyengébb, ugyan­akkor legvidámabban röplabdá­­zó együttesét 3:0-ra verte a hírösvárosi kispadra viszatért Gyurkó Sándor gárdája. Persze, a könnyed győzelem ellenére is akadtak nehéz pilla­natok a mérkőzés során. Példá­ul az első szettben 14:10-es hazai vezetésnél, amikor egy kóbor labda feldöntött egy kék színű üdítőt tartalmazó palackot a zsűriasztalnál. A lé azonnal be­borította a környéket, többek között elárasztotta a mérkőzés jegyzőkönyvét is. Maczák Györgynek, a csapat technikai aszisztensének meg­hűlt az ereiben a vér, nem örült volna annak, ha újra kell írnia a meccs dokumentumát. Maczák megúszta a pluszmunkát, a deb­receniek viszont annak ellenére sem úszták meg szettvereség nélkül, hogy az első játékrész­ben még viszonylag szorosan alakult az eredmény. Az már az első felvonásban is kiderült, hogy Csala Bernát ki­robbanó erőben van, remekül szerváit és időnként védhetet­­lenül bombázott a hazaiak ütő­je. Az ő pontjával indult a máso­dik játékrész is. Azután követ­kezett Csorna Krisztián, aki an­nak idején középjátékosként tá­vozott Kecskemétről, ám most ütőként tért vissza. Időnként ki­fejezetten jól mozgott az új sze­repkörben, szervái pedig gyak­ran védhetetlenek voltak.- „Együtt ugorj velük Milán!” - szólt Gyurkó utasítása 22:li­nói, mert ekkor már a csapat legfiatalabbja, Erki Milán is a A mérkőzés jegyzőkönyve: KALO-MÉH KECSKEMÉT SE - DEBRECENI EAC 3:0 (18,15, 10) NB I-es férfi röplabda-mérkő­zés, Kecskemét, 200 néző. Vezette: Kiss Z, Szabó Zs. KALO-MÉH KECSKEMÉT: Tóth I. G. 4, Csányi 8, Bokor G. 6, Csala 11, Dorcsák 7, Csorna 7. Csere: Szabó T (liberó), Somodi, Farkas P. 3, Erki, Hatvány 1, Szappanos. Szak­mai igazgató: Gyurkó Sándor. DEBRECENI EAC: Balku, LeíSZt 10, Szabó Z. 1, Orosz I. 8, Gercsák 5, Barna 6. Csere: Pilka (l), Halász M. Vezetőedző: Fodor Antal. A mérkőzés alakulása, 1. játsz­ma: 11:8, 16:11, 21:13. 2. játsz­ma: 6:1, 8:4, 16:8, 22:11. 3. játszma: 1:2, 5:2, 15:7, 22:8. pályán volt. Később aztán jöt­tek a többiek is sorban, a kecs­keméti tréner valamennyi röp­­labdázóját játékba dobta. Tehette, mert a harmadik szettben már kevés ellenállást tanúsított a hajdúsági gárda. A végső csapást Hatvány Zsolt jó szervái jelentették, a kegyelem­döfést, azaz a meccset végképp eldöntő pontot pedig a Szegedről nyáron leigazolt Csányi Dávid vitte be. GYURKÓ SÁNDOR: - A biztos győzelem mellett leginkább an­nak örülök, hogy kevés hibát vé­tettünk, és végig koncentráltan játszottunk. Az is fontos a jövőnk szempontjából, hogy valameny­­nyi játékosomat pályára küld­hettem, mindenki kivette részét a győzelemből. fodor ANTAL: - Azt mondha­tom, hogy a mérkőzésen érvé­nyesültek az előzetes esélyek. Egyébként elégedett vagyok, hi­szen a bajnokság egyik arany­éremre esélyes együttesével játszottunk. Remélem, csapatom a későbbiekben is megállja a he­lyét az NB I-ben. Marosi Ádám bronzérmet és ez­zel ötkarikás kvótát szerzett a moszkvai olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokságon vasár­nap. A csapat második lett. A lö­vészettel kombinált futást a két­szeres olimpiai bajnok, Andrej Mojszejev kezdhette az élről, és meg is őrizte az első helyet. A már kvótás Kasza Róbert fél perccel mögötte rajtolt, nyaká­ban az orosz Alekszandr Leszun­­nal, majd 15 másodperc múlva indult Marosi, nyomában egy harmadik orosz, Hja Frolov. Leszun már az első körben meg­előzte Kaszát. Mojszejev és Leszun elhúzott a többiektől, Marosi tartotta a távolságot Frolowal szemben, sőt, az utol­só sorozatban jobban célzott, így kezdte lerázni riválisát. Mind­ketten befogták Kaszát, majd a célba Marosi biztos előnnyel ér­kezett be, s a vb-bronzérem mel­lett olimpiai kvótának is örülhe­tett. A magyarok négy éremnél tartanak a vb-n, szombaton Ko­vács Sarolta és a csapat máso­dik lett a női döntőben. ■ Három nap, három meccs, két győzelem Három nap alatt három teszt­meccset játszott a Kecskemét SE élvonalbeli férfi kosárlabda-csa­pata. Még pénteken késő este ha­zai környezetben 87-73 (32-17, 22-14, 22-18,11 -24)-re legyőz­te a Szeged együttesét. Azután szombaton a Tisza-partján újból nekigyürkőzött a két vetélytárs, ezúttal a házigazdák bizonyul­tak jobbnak: Naturtex-SZTE­­Szedeák-Kecskeméti KSE 79- 68(20-16,23-16,18-20,18-16). Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ezen a találkozón Sztojan Ivkovics szakmai igazgató nem küldte pályára Thomas Kelly-t, Csorvási Milánt és Hegedűs Ger­gelyt sem. Következett tegnap este a régi vetélytárs, a Szabadka szerb élvonalbeli gárdája, amely az első félidőben még vezetett, de a fordulás után fordítottak a kecs­kemétiek és 81-73-ra győztek. Hegedűs G. 24/12, Csorvási 15, Szencsanszki 15/6, Radonjics 11/9 ponttal vette ki a részét a si­kerből. ■ Súlyos vereség: letarolta az Érd a Kiskunhalast Tábla a Messzi-csarnok falán emlékezés Az olimpiai ezüstérmes dicsőségét hirdeti Meglepő mértékű vereséget szenvedett a Kiskunhalas NKSE az NB I-es női kézilabda bajnok­ság második fordulójában az ÉTV-Érdi VSE otthonában. A Barna Évát térdszalagsérülés miatt nélkülöző halasi gárdától ellenfele már az első percekben meglépett, majd a félidő hajrájá­ra csak Kosik és Sterbik talált be, míg az érdi csapat klasszi­sai, Tóth Tímea és Kovács Anna egymással vívtak gólpárbajt. A gyenge kezdés után a 22. percre 14-6-ra ment az Érd. Az első fél­idő után már 10 gól volt a két csapat teljesítménye közti kü­lönbség, így a 19-9-es fordulás után szinte már csak az volt a kérdés, hogy mekkora zakót ag­gatnak a KNKSE-re az érdi csar­nokban. A játék képe a második félidőben sem változott sokat: a halasiak keveset tudtak tenni a mindvégig lendületesen és szi­porkázva játszó ellenfelük tér­nyerése ellen. A vége nagyon sú­lyos lett: ÉTV-Érdi VSE - Kiskun­halas NKSE 41-20(19-9). Hétméteresek: 3/3 - 2/2 Kiállítások: 14, illetve 6 perc Varga József edző a mérkőzés után elmondta: csapata fejetle­nül játszott, ennek pedig súlyos vereség lett a vége. A kiskun­­halasi gólokon Toplak (2), Tápai (1), Sterbik (5), Takács (1), Szamoránsky (1), Fehér (2/2), Kokas (2) és Kosik (6) osztoz­tak. ■ (zsd) Szeptember 10-én, szombaton felavatták Messzi István olimpi­ai ezüstérmes súlyemelő emlék­tábláját a róla elnevezett sport­­csarnok falán. Az eseményt a Kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Köre és az Univer-Kecskeméti TE súlyemelő-szakosztálya szer­vezte. A megjelenteket dr. Bo­­dóczky László, a baráti kör el­nöke köszöntötte. Ezt követően a táblát Nagypál Sándor, Kecske­mét alpolgármestere avatta fel, majd Kasza György masters vi­lágbajnok, Messzi István egyko­ri edzője az olimpiai ezüst­éremig vezető, néha gyötrel­­mes útról mesélt az emléktáb­la előtt. ■ KECSKEMÉTI, Olimpiai Barátik ,bÓBISGYULA"KÓRE UNIVER KTE SÚLYEMELŐ • • Messzi István /1961■1991/ A Kecskeméti sc súlyemelője Olimpiai ezüstérmes Szöul 1988. Kétszeres világkupa győztes ÖRÖKÖS MAGYAR BAJNOK A Kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Körének tagjai emlékeztek